o De sfeer is een krachtige stimulans voor de verkoop Wordt Reggae in 1970 DE grote rage in Nederland? min iron Internationale wedstrijd vrijetijdsbesteding Brabantse ziekenfondsen verhogen premies voor 1970 Reductieregelingen uitgebreid OPRUIMINGSPR1JZEN bij KNAL- PRIJZEN FOTO JANS Matthijssen Wijffels STADSNIEUWS IN HET KORT 1970 - pagina 8 Woensdag 14 januari 1970 - pagina 9 DETILBURGSE KOERIER NA CAROLINE NU LUXEMBURG Geen lijstje I Dienstwilligheid ppijei iteel leer be- -II Premie bejaardenverzekering- 16 jaar tot Assortiment bij 69,- Tel. 20098-20099 Verkoopscheppende winkelsfeer en geen sfeer mee. ïrnemers die geloof zo lar radios Voor de Lam kwamen reeds i Een ander Ska etc. is, -Verplichte verzekering van Weduwen en Wezen- wier meer de j assor KEUKENBUFFET geheel bekleed met kunststof 100 cm br. f 193,— reductie- ver- cinde- ten ilijft —De lande willige verze AANRECHTKAST met formica werkblad 120x55 f 149,— Foto Jans Besterdring 161 TILBURG jua- „de; be- h8: aen. sn, wanneer gedachte: men! april Internationale Wedstr. van de vrijetijdsbestec organiseerd. genoeg levens- ikelsfeer zit KUNSTSTOF AANRECHT met roestvrijstalen blad 170x55 f 365,— lelijke Reductieregeling vrij- zekering- -Bijzondere reductieregeling vrijwillige vefzekering- bejaarden- tkering van tegen val zo aanvang het vorig grote toe moei"’ het missen van deze op- r bij een de sfeer- Harmonieuze omgeving even belangrijk als voordeel Dit deel van de zo vurig begeerde goed geest, kan gecalculeerd worden. Hie hebben we waarbij lijk aan nemer moet bij 1 winkelinterieur tef durven roeien. Hi bewust zijn, onderscheidin van een wüi*. renten, zt filiaalbedri er zich van van de premie ïrden zwaar zal Boomstraat 132 VOLOP PARKEERRUIMTE vanaf 29,50 De sfeer op zo’n ROKA is altijd goed. Ze werkt zo aanstekelijk en daarom is het goed dat de winke-- lier er heen trekt en na afloop var het ROKA bezoek, weer op geladen naar zijn eigen bedrijf terugkeert. opnames oj m. Return of The Upsetters is een ipname en W( wellicht ten dat de -pensioen ut vóór 1 voor ver- van voedings- - i de goede lis toe. houden te zijn van de tijd, dat de Jamaicaanse negers nog slaven waren, geïmporteerd uit Afrika. Men zegt trouwens, dat de Reggae ook nog l invloed is door het oorspronkelijke j luid uit de oerwouden van Afrika, h ’vaderland’ van de zwarte Jamaicam Jeugddrumband DE JANTJES Op zondag 18 jan. a.s. hoopt de Jeugddrumband DE JANTJES hun 15-jarig bestaan te vieren. Ter gelegenheid hiervan is er op die dag een receptie van 13.00 tot 15:00 uur in de concertzaal A. v. d. BREKEL, Korvelplem 44 HET BESTUUR Film lamp Flitsers Vol-auL diaproj. vanaf 150, Super 8 proj. vanaf 129, FilmKamera Kodak Super 8 Argus proj. van 549,nu 195,- Retinamat van 241 Quarz m. filmcanr van 189, Metz elekt flitsers nu 180, :amera nu 90, tsers 250 nu 75, gevaarlijk dwaalbegrip is. De got niet in de verpakking van de niet len of in de andere materialen, voor moderniserir De ideale wink., klanten en de p- mond tot mon< strijd om de consumenten^ man aan de top zijn stempel op houding gee., medewerkers cci van zakendoen en leve en iedereen, waai geheel eigen sfeer hoogste schreven; r periodieke Algemene SCHOUWI1 deling bejaarde Bij de vaststelling van de premie blijft een uitkering van de Bijstandswet NIET buiten beschouwing. Een aantal ver zekerden die thans in de hoogste (derde groep) zijn ingedeeld zullen per 1 januari a.s. tot de hoogste inkomens groep behoren. Het betreft hier voor namelijk bejaarden die in t huizen verblijven met een uit! SERVIESKAST neemt bijzonder weinig plaats in NU 61, per 1 januari van dus voor een aantal -jari 1970 wordt de ^regeling óók van „vólgende vrijwillig Aan de voorwaarden om voor de landelijke reductie in aanmerking 1 komen is de bepaling toegevoegd, d; voor de verzekerden genoemd onder b, c, en d. het recht beperkt in dier voege, het algemeen slechts indien ook de nog ouder(s) bij een zieke ingeschreven. Zijn nodij.. ouders ten tijde een ziekenfonds was GEHUWDE studierer huishouden hebben g-1- het jaarin^,. droeg dan f De ROKA is een manisfestatie van ondernemer die er hardnekkig in geloven dat er voor de goed geleide levensmiddelenbedrijven nog grote armslag bestaat. Er is nog een ander onderdeel van het bedrijfsbeleid dat vlak bij de creatie van goede verkoopsfeer ligt, n.l. de irtimentspolitiek. Sfeer in de winkel is mede afhankelijk van de aanwezig heid van een up to date assortiment. Dat niet alleen. Het assortiment voedingsmiddelen en non foods moet de bewuste en latente koopwensen van alle klanten dekken. Met ingang van 1 januari 1970 wordt de bejaardenverzekering met een nieuwe premiegroep uitgebreid. De inkomensgroepen èn de premie daarvoor zijn door de Minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid als gaan volgt samengesteld: lijke der ar wej Till ontmc Ter~ mint Zijn winkelinterieur moet een spiegel beeld tonen van zijn geesteshouding, weergaloze ondernemingsdrang en on vergelijkbare beweeglijkheid. Hij moet zijn zaak een markant uiterlijk geven en het in de sfeer van de moderne detail verkoop trekken. Het bedrijf moet een uitspraak doen. Niets is gevaarlijker dan kleurloosheid en neutraliteit. een materiële vernieuwing op het punt van de; verkoop. Zij eist veel en veel meer. Een verkoop plaats moet een ziel hebben. De winkel moet leven. Hij moet in- en uitademen. Motieven-onderzoekers; hebben reeds lang aan de winkeliers onthuld dat het niet meer gaat om de voorziening v»~ middelen alleen, maar dat winkelkeuze en ko< beslissing nauw verbonden zijn aan de sfeer in verkoopplaats. De werkingskracht van een winkelsfeer neemt meer en meer in betekenL Dat ’gewisse Etwas’ dat de klanten zo weldadig aandoet en hen tot kopen aanzet, krijgt steeds grotere plaatsruimte in de gedachte en handelingen ten aanzien van de sales promotion. te bepaling toegevoegd, dat kerden genoemd onder a, op reductie wordt i, dat de reductie in ts wordt verleend, in leven zijnde cenfonds zijn (is) - In de vergadering van het Breed Moderamen is besloten dat a.s. zondag 18-1-’70 één collecte zal worden ge houden voor de aktie: ’f 2000,- voor een Biafraans kind.’ Giro 1092983 t.n.v. Diakonie Hervormde Gemeente Tilburg, aktie Biafra. huishouden medeverzorgen mits tot het huishouden tenminste drie andere kinderen jonger dan 27 jaar behoren, met dien verstande, dat per huis houden, genoemd onder c. en d. slechts één eigen, aangehuwd of pleegkind voor premiereductie in aanmerking komt. e. zelfstandig verzekerde kinderen beneden de leeftijd van 16 JAAR. Retinamat van 241,nu 180, Dia films minder dan de HALVE PRIJS Dit is maar een kleine greep uit onze opruimingsetalagel KOMT, KIJKT, KIEST, en u koopt bij: >ede gecalculeerd worden. Hier te maken met een kwestie eigen smaak en fantasie behoor- i het woord komen. De onder moet bij de keuze van het egen de stroom op lij moet er zich van dat zijn kracht ligt in iding en niet in het copiëren zinkelbeeld van grote concur- zoals warenhuizen en groot- irijven. De aandacht wordt ,er v overvloede op gevestigd weduwen, die een A.W.W.-pe ontvangen en wier echtgenoot januari 1965 is overleden, plichte ziekenfondsverzekering in aan merking komen op 1 januari 1970 indien aan de navolgende voorwaarden wordt voldaan: a. dat de echtgenote op de datum van maar dient daarvoor dan wel i schrijf formulieren aan te 1. Premieverhoging voor de Vrijwillige Ziekenfondsverzekering. platen. Behalve enkele nummers uit de Engelse hitparade worden de meeste nooit gedraaid, zoals: William Tell van The Cats (uit Jamaica), Hucklebunk van Byron Lee and The Dragonaires, Watermelon Man Ska van Byron Lee and The Ska Kings, Pickney Gal van Desmond Dekker and The Aces, Whatcha gonna do about it van Jeanet te Simpson, Stop teasing van The Invaders en How long wil it take van Pat Kelley. Reggae, Ska, en Rock Steady zjjn welis waar zeer simpel en de opnamekwaliteit van de platen is vaak niet die, die wij gewend zijn, omdat men in Jamaica nu eenmaal over minder opnamefacilitei- ten beschikt, maar ik persoonlijk vind, dat hierdoor juist een zeer exotisch tintje aan de platen gegeven wordt. Sommige vocale Reggae-nummers geven de indruk een soort klaaglied te zijn. Dit ’droevige’ geluid schijnt overge- De ondernemer moet zich voor de verzorging van de sfeer in de winkel, wel willen inzetten. Sfeer, ontstaat niet vanzelf en komt zeker niet daar, waar men nergens in geïnteresseerd is. Negatieve, mensen brengei Positieve ondeno hebben in zich zelf en de toe komst van de levensmiddelen handel, die lui stralen uit en scheppen sfeer. jaar nog niet hebben bereikt, inkomen over het jaar 1969 niet heeft bedragen dan f 7950,- Voor de personen genoemd onder punt 3. geldt de bepaling dat zij een of meer bij hen MEDEVERZEKERDE kinderen van 16 tot en met 26 jaar hebben, die voldoen aan de voorwaarden, die hier voor zijn genoemd onder a, b, c, en d; Deze reductieregeling geldt voorlopig tot 1 juli 1970. s) bij ireven. de beide ouders overleden, dan is >dig, dat de laatst overledene der iders ten tijde van het overlijden bij ingeschreven. ;nde, invalide of het verzorgden verzekerden géén recht op reductie, indien rinkomen over 1969 me in f7950 -. De 13e Internationale Wedstrijd ’Vrije Tijdsbesteding 1970’ omvat de volgen de kategorieën: a. haken, breien, kant klossen; b. weven; c. borduren, applica tie; d. wandkleden; e. poppen maken (mens- en diervormen); f. keramiek; g. werken met diverse materialen (o.a. papier, enz.); h. inleg- fineer- en De dienstwilligheid van het personeel is* de consument heel veel waard. Niets; werkt zo sfeer-scheppend, als vriende-' lijkheid en dienstbetoon. De onder-- nemer die er in slaagt zijn medewerkers' hiervan te overtuigen, is al een heel eind 1 gevorderd op de weg naar de verkrijging^ van de goede sfeer. Talrijke winkeliers; en verkoopmanagers zouden kunnen getuigen van de kracht van Vriendelijk-; heid-acties. Menigmaal heeft men de; afgang van een zaak kunnen voorkomen; door de brute onverschilligheid van de verkopers uit dé verkoop-course te nemen. Wie een goede stemming in zjjn zaak wil creëren, moet zich met medewer kers omringen, die vriendelijkheid, cor rectheid en dienstbetoon, in zich heb-' ben en deze eigenschappen willen inzet ten. igulden. De die de zaak leidt, drukt :1 op de omgeving en zijn _eeft aan de zaak en de srs een kleur. Hij ent zijn stijl rensgedrag op alles lardoor het bedrijf een -r krijgt. De inventieve interieurbouwers die straks op de ROKA hun produkten tonen, bieden elke ondernemer de mogelijkheid, zo’n ’passend en persoon lijk winkelinterieur’ dat de sfeer op roept, te calculeren. De toepassing van winkelmeubelen-elementenbouw vormt geen enkel beletsel voor de creatie van aparte, stijlvolle winkelinterieurs. Im mers de meubelen zijn maar een deel van het totale interieur. De conceptie voor de aankleding van de verkoop ruimte strekt zich veel verder uit. Het is daarom zo belangrijk dat de onder nemer deelneemt aan de schepping van het interieur voor zijn zaak. Immers met de aankleding van zijn verkoopplaats begint hij aan de op roeping van de goede winkelsfeer. Niemand beter dan hijzelf weet, wat zijn assortiment nodig heeft en hoeveel eenvoud en luxe hij zijn klanten moet doseren. Hij kent eveneens zijn eiger wensen ten aanzien van de ruimte, waarin hij werken en leven moet. De man aan de top, de gangmaker voor het bedrijf, moet zich bezighouden met dit element van de sfeer-opbouw. Het gaat er om dat hij met ex- en interieur doet wat hij kan, om de goede stemming te kweken. - Op vrijdag 6 januari organiseert de Harmonie Heikant in de zaal van het Wit Paardje een carnavalsbal voor hun donateurs en leden, overige camavals- minnaars zijn van harte welkom. De muziek zal worden verzorgd door de boerenkapel De Maaikneuzers o.l.v. H. v.d. Meer. Aanvang 19.30 uur. Echte liefde is niet te koop. De ideale verkoopsfeer kan men evenmin bestellen. Ten onrechte menen sommige ondernemers dat tegelijk met de komst van het nieuwe winkelinterieur, de optimale winkel sfeer naar binnen wordt gebracht. Niets is minder waar. Wij kunnen er niet voor waarschuwen dat zo’n opvatting een j goede winl nieuwe winkelmeube- len, die moeten dienen ■ring van het winkelinterieur. ikelsfeer die zo doorwerkt bij de promotor is voor de onmisbare ’van nd reclame’, wordt niet geboren uit Een pre is eenvc morgen as eergisterci in de za*'- aan schtm De presentatie nieuwe pre van de klas artikelen), ladenheid en rust en zeke^v En daarmede 1 spraak, dat h< middelenbedrrf timent niet kan van onze terugvindc: eenvoudig oog strak gericht houdt en heen en weer ges tussen bewaking, sanering van het asse Hij kan alleen voor zo’n ’uitgeki assortiment’ zorgen, wanneer hij be zeten is van de gedachte: klanten! dienen om te verdienen! Toch zijn de Ska- en Rock Steady- platen succesvoller geweest, dan uit de Engelse hitparades blijkt, omdat dit soort muziek toen (en nu ook nog) voornamelijk in de zgn. West Indian Shops verkocht werden, platenzaken, die zich specialiseerden in de verkoop van platen uit Jamaica voor de in Enge land wonende immigranten van dit eiland, maar natuurlijk ook voor andere belangstellenden. Toen Caroline sloot, werd er nagenoeg niets meer vernomen omtrent de Ska en Rock Steady. Toch ontwikkelde de Rock Steady zich verder. Na deze ’cool sound’ ontstond er weer behoefte aan een vlotter ritme en zo werd Reggae geboren. Een juiste definitie van Reggae is: Ska, Rock Steady en Calypso in een plaat verenigd. Dit jaar begon Radio Luxembourg (Engelse uitz.) geleidelijk aan meer Reggae en Rock Steady te draaien, wat resulteerde in divers hits, zoals: Hold me tight/Cupid en You got soul van Johnny Nash en Israelites en It Mek van Desmond Dekker and The Aces. Het is natuurlijk niet zo, dat Luxembourg hierin alleen een aandeel had, maar meestal zijn ze er het eerste bij met de ’new releases.’ De rage is pas goed op gang gekomen toen vorige maand plotseling 4 platen uit Jamaica in de Engelse top 30 ston den, n.l. Wonderful world, beautiful people van Jimmy Cliff, Return of Django van The Upsetters, Liquidator van Hany J. and The All Stars en Long Shot (kick the Bucket) van de Pioneers. Voor het gemak wordt tegenwoordig alles Reggae genoemd, maar in feite hebben wij zowel met Reggae als met Ska en Rock Steady te doen, vooral ornaat oude opnames opnieuw uitge bracht worden. Return of Django van vrij oude Rock Steady-opname en Wonderful world, beautiful people is wel nieuw, maar herinnert zeer sterk aan de originele Ska. Tot voor kort brachten alleen Pama Records en Island Records Ska, Rock Steady en Reggae uit, maar ook andere platenmaatschappijen beginnen geld te ruiken. Momenteel verschijnen er in Engeland zo’n 10 a 15 nieuwe singles per week Dit zijn dan proefpersin- gen of uit Jamaica geïmporteerde platen. Pas als na het draaien in disco- theeks blijkt, dat de nummers succes hebben worden er verdere persingen gemaakt. Pama en Island hebben ieder een eigen Reggae Hot 30, die wekelijks gepubliceerd worden. De nieuwste tippers in Engeland zijn: Moon hop van Derrick Morgan, A live injection van The Upsetters, Poor Rameses van The Pioneers en Sweet Devotion van The Melodians. Reggae staat volkomen lijnrecht t over de progressieve muziek, wa. veel wil zeggen als dat Reggae in feite door Hilversum geboycot wordt, want daar zitten practisch allemaal disc- jockeys die hun programma’s groten deels instellen op het zg. ’betere pop werk’. Dit blijkt ook wel uit het aantal in de laatste weken in Nederland uitge brachte Reggae-, Ska- en Rock Steady- En met de aanvaarding dracht, komt de ondernemer ander belangwekkend stuk van opbouw in zijn zaak. Hij weet uit ervaring, dat voor alles, vriendelijkheid en dienstbereidheid komen. Wat zijn de sterkste wapens van de zelfstandige ondernemer? De terug gave van zijn persoonlijkheid aan de klant. De klant wil weer klant zijn. Hij wil vriendelijk bejfegend worden. Neen sterker nog, hij rekent op vriendelijk heid. Hij is op zoek naar zijn status van Koning Klant. De ziekenfondsen in Noord-Brabant en het land van Nijmegen hebben zich gezamenlijk beraden over de vaststelling van de premie voor de vrijwillige ziekenfondsverzekering voor 1970. Aan de hande van ontvangen gegevens over de te verwachten verhongingen van de honoraria der medewerkers en de verpleegprijzen der ziekenhuizen is ge bleken, dat de kostenstijging van dien aard zal zijn dat aan een aanzienlijke premieverhoging niet valt te ontkomen. Een aanwijzing in die richting was reeds gelegen in het feit, dat in oktober jl. de te verwachten premie-verhoging voor de bejaardenverzekering bekend werd; nl. een premiestijging voor de laagste in komensgroep van f 14,25 per maand naar f 18,82 per maand. Hieruit kon worden afgeleid, dat ook de verhoging voor de vrijwillige ver zekering niet onbelangrijk zou zijn. Toch is er getracht de verhoging tot het uiterste te beperken. De noodzakelijk te heffen premies, welke vanaf 1 januari 1970 in Noord-Brabant en het land van Nijmegen zullen gelden, en waaraan de Ziekenfondsraad goedkeuring heeft ver leend, zijn als volgt vastgesteld: Reggae is de ’nieuwste’ rage op het gebied van de popmuziek. ’Nieuwste’ tussen haakjes, omdat deze muzieksoort in de loop van ruim 10 jaar een complete ontwikkeling heeft doorgemaakt, zonder dat het Europese continent er ooit belangstelling voor heeft gehad. Voor het ontstaan van de Reggae moeten we heel ver teruggaan, naar de Calypso, die zijn oorsprong vindt in Trinidad. De calypso waaide over naar Jamaica, waar deze ook onder de naam Mento bekend werd. Ten tijde van de Rock ’n’ Roll gingen de calypsozangers in Jamaica het stampende ritme hiervan in hun songs opnemen. Hieruit ontstond de Ska, later in Engeland Blue Beat genoemd. Toonaangevende solisten en orkesten waren o.a. Prince Buster (and The All Stars), Roland Alphonso en de Skatalites. De naam Ska betekent: Shake it and Katch it Again. In 1967 ontstond er behoefte aan een wat rustiger ritme en de Ska werd toen Rock Steady, waarbij het er in sommige nummers om ging zo langzaam mogelijk te spelen. Radio Caroline was destijds het enige radiostation, dat de Rock Steady propageerde. De enige grote hit die hieruit resulteerde was 007 Shanty Town van Desmond Dekker and The Aces, feitelijk een plaat uit de overgangsfase van Ska naar Rock Steady. opmerkelijk aspect van dat vaak een hele serie nummers van geheel verschillende artiesten achter elkaar gedraaid een compleet verhaal weergeven. Het aantal opnames over een zekere ’Rudy the rude boy’ is talloos. Verder zijn er talrijke op namen over ’Long Shot’ en tegen woordig schijnt iedere Reggae- artiest wel een plaat te willen naken met als onderwerp de maanlanding. Zoals b.v. oude toppers bij de pop-stations met een speciale ’Jingle’ worden aangekondigd, ge beurt dit nu ook bij Radio Luxembourg voor de Reggae- platen. Omdat de reggae, zoals eerder ge zegd, recht tegenover het gewone hitwerk staat, heeft zich tegen over de groep van langharigen een groep jongelui gevormd, die hun haar gemillimeterd dragen, de z.g. ’Skin Heads’, die zich verder ken merken door hoge laarzen, bretels of kleurige blouses, waarvan de onderkant om het middel is vast geknoopt. Reggae zou ook in Nederland wel eens dè rage van het jaar 1970 kunnen worden. Theo van Bijnen. mozaïekwerk; j. snijden (gutsen) en beeldhouwen in hout en steen, boet seren; k. modelbouw (schepen); 1’ modelbouw (treinen en bijbehoren); m. modelbouw (andere modellen); n.’ werkstukken van metaal (ook emaille- werk); o. schilderen (olieverf en aquz rel); p. tekenwerk, hout- of linosnede r. fotowerk. Men kan in meer dan een kategorie meedoen, i extra ins vragen. Per kategorie is er een eerste prijs van f. 100,- plus een vergulde legpenning. Voorts zjjn er diverse wisselbekers en enkele extra prijzen, o.a. van de Stich ting ter Bevordering van de Amateur- fotografie en van het Anjerfonds Am sterdam. De inzendingen voor deze wedstrijd zul len in een speciale stand op de Huis- houdbeurs/Idee 1970 te zien zjjn. Niemand kan het juiste recept op tafel leggen voor de bereiding van de ideale verkoopsfeer. Zij ontstaat niet zo maar uit zich zelf, maar zij moet geschapen worden. En daarbij gaat het in de allereerste plaats om de 'inbreng’ van de ondernemer. De mentaliteit van de man aan de top, is van doorslaggevende betekenis. Zijn instelling, en zijn mentaliteit bepalen het soortelijk gewicht van de sfeer in de zaak. Hij is het die het bedrijf een ziel geeft en de klant doet gevoelen, dat er ’iets achter’ deze winkel staat; de persoonlijkheid van de ondernemer. Beroepshalve bezoek ik ieder jaar hon derden verkoopplaatsen; speciaalzaken, supermarkten, konsumentenmarkten en zelfbedieningswinkels. Bij al deze be drijven kun je duidelijk constateren ’of ze het hebben of niet’. Die wondere geest van die ’gezellige, sfeervolle, ver- koopaktieve winkel’ raakt je altijd. De klant ondergaat dit eveneens. Dat be paalt de uitgesproken voorkeur voor het bedrijf. Een niet te onderschatten voorsprong voor de ondernemer, in de Ook ter gelegenheid van de 25e Inter nationale Huishoudbeurs/Idee, van 24 tot en met 3 mei a.s. zal een trijd op het gebied teding worden ge ldelijke Reductieregeling in aanmerking: a. studerende kinderen van li 27 jaar b. zieke of gebrekkige kinderen van 16 tot 27 jaar c. kinderen van 16 tot 27 jaar wier beschikbare tijd grotendeels in beslag wordt genomen door het verzorgen van het huishouden van een verzekerde d. kinderen van 16 tot 27 jaar die het - Om diverse redenen houden wij jaar lijks enkele lotto avonden. Een hiervan is mogelijk niet sympathiek, maar, en dat stellen wij uitdrukkelijk, heel veel bezoekers zijn er zelf financieel beter door geworden. Velen slapen er nu onder de dekens, weer anderen lopen in kleren die ze bij ons voor enkele dubbeltjes konden meenemen. We kun nen het de ’Koerier’ niet aandoen om de kleine prijzen te noemen. Ook nu zijn er weer tal van prijzen en die moeten er a.s. VRIJDAG 16 januari uit. Kom dus zeker naar deze avond, het is een groot prijzenfeest. Breng zo moge lijk een auto mee om de prijzen te kunnen meenemen, er is parkeerruimte in overvloed. Wassenaerlaan zaal open 19.30 uur aanvang 8.00 uur. Jeugd- centrale Trouwlaan. het overlijden van de man mede ver zekerd was bij diens verplichte ver zekering b. of mede verzekerd zou zijn geweest, indien zij zelf niet rechtstreeks ver zekerd was op grond van eigen loon- dienst-verband. c. indien het overlijden vóór 1 novem ber 1941 plaats vond, verplichte ver zekering kon worden aangenomen, in dien het ziekenfondsenbesluit toen reeds in werking zou zijn getreden. d. de weduwe geboren is na 31 januari 1905. Longa - RKTVV Indien zondag a.s. het amateurvoetbal eindelijk weer eens kan doorgaan wacht Tilburg een topper. Op het gezellige terrein aan de Spoordijk zullen LONGA en RKTVV in het veld treden om te strijden om de eer van de plaatse- hegemonie. Vooral in de rangen amateurs tellen dergelijke over- ïgingen nog zeer zwaar. Ook voor het Iburgse publiek is de komende loeting een bijzondere attractie, ingevolge van de voor onze stad inder florissante stand van zaken in het betaalde voetbal blijven de voetbal liefhebbers te veel verstoken van echte top-wedstrijden. En een derby is alleen nog maar in het amateurvoetbal moge lijk. De wedstrijd LONGA-RKTVV zal dan ook zeker herinneringen oproepen aan betere tijden, toen de supporters nog regelmatig volledig aan hun trekken kwamen bij dergelijke wedstrijden. Zondag a.s. bestaat deze mogelijkheid weer en het zal zeker gezellig druk worden op het LONGA-terrein. Voor wat de wedstrijd zelf betreft is het moeilijk een voorspelling te doen. Op de ranglijst afgaande heeft RKTVV de beste kansen. Het neemt immers een zeer verdienstelijke tweede plaats in, en zal derhalve zeker voor het behoud van de kampioenskansen gaan vechten. Bovendien zal het nog revanche willen nemen voor de nederlaag van verleden jaar, toen aan de Spoordijk het predi kaat ’ongeslagen’ moest achterblijven. Hiermede is echter geenszins gezegd dat LONGA bij voorbaat verslagen is. In een plaatselijke ontmoeting zegt de positie op de ranglijst niet zoveel. En de zwart-witten zullen zeker proberen in deze wedstrijd een goed figuur te slaan. Bovendien zal LONGA moeten vechten om punten binnen te halen, want de positie is nog verre van rooskleurig. Mocht u ook van plan zijn zondag naar LONGA-RKTVV te gaan, zorg er dan voor niet de laatste minuten voor de g te arriveren. De ervaring van rig jaar heeft geleerd, dat een te toevloed vlak voor de wedstrijd eilijk te verwerken is, zodat u dan risico loopt het begin te moeten Met ingang van 1 janus landelijke reductieret kracht voor de navolger verzekerden: 1. gehuwde mannelijke, niet duurzaam van hun echtgenote gescheiden ver zekerden, die de leeftijd van 65 jaar nog niet hebben bereikt en wier inkomen over het jaar 1969 niet meer heeft bedragen dan f 7950,-; 2. de verzekerde echtgenoten van de onder 1. bedoelde verzekerden; 3. verzekerden, die niet gehuwd zijn (weduwnaars-weduwen-ongehuwde moeders) of gehuwd zijnde, duurzaam gescheiden van hun echtgenote of echt genoot leven, en die de leeftijd van 65 De centrale figuur in de onderneming, de man aan de top, zal er altijd naar streven zijn bedrijf attraktief te maken door het creëren van de goede sfeer. Bij de creatie van de goede, verkoop- stimulerende winkelsfeer, kan de onder nemer grijpen naar het nimmer'falende medium: het sfeervolle winkelinterieur. Het winkelinterieur met de magnifieke vtöer, de karakteristieke meubelen, de kunstzinnige decoraties, de zorgvuldig uitgekozen kleuren en de voorname verlichting, is de enige zichtbare factor van dit wonderlijke probleem. De deelname staat voor iedereen open en is geheel gratis. Men dient slechts een inschrijfformulier aan te vragen bij het secretariaat van de Huishoudbeurs, Gerrit v.d. Veenstraat 94, Amsterdam, en dit vóór 1 april 1970 ingevuld terug te zenden. jaar jaar per één reductieregeling in aanmerking komen, dat wil dus zeggen: degenen die in aanmerking komen voor de landelijke reductieregeling kunnen niet tevens van de bijzondere reductieregeling profi teren! De bestaande bijzondere regeling, geldende voor vrijwillig 5 zekerde gezinnen met 4 of meer kin ren beneden de leeftijd van 16 jaar bedrage van f3,- per maand bl gehandhaafd. Een onvolledig gezin (- ouder met een of meer kinderen beneden de leeftijd van 16 jaar) met een inkomen dat niet meer bedraagt dan f 6680,— per jaar komt in aanmerking voor een reductie van f 6,— per maand. Een onvolledig gezin met een inkomen dat uitgaat boven f 6680,- per doch minder dan f7950,- per ontvangt een reductie van f3,- maand. Men kan slechts voor ^regeling in aanmerking kome 1 dus zeggen: degenen die regressief en actueel assortiment reuding niet weg te denken. Waf lan de markt zal komen, moéj teren reeds gepresenteerd worden zaak, waar de klant zijn voorliefde henkt. van de toekomst (de jrodukten) en de verzorging rassieke (oude, bekende merk* brengen sfeer teweeg. Gei in spanning aan de ene kant’, cerheid aan de andere zjjdé» komen we aan de uit- iet/ hedendaagse leveni' drijf het dynamische assor* kan ontberen. De dynamiek; tijd, moet de consumen^ iden in het assortiment. Nie{ lig voor de ondernemer die hef ,v ij. Op rendabiliteit Bslingerd word| vernieuwing en issortiment. Itó Voor de weduwen en wezen die voor verplichte verzekering in aanmerking komen, wordt de premie op het pen sioen ingehouden. Voor zover dit niet direct vanaf 1 januari a.s. door de Raad van Arbeid of Sociale Verzekeringsbank kan geschie den, moet het ziekenfonds de verschul digde premie tijdelijk rechtstreeks innen. De wijzigingen die kracht worden, zijn verzekerden gunstig. De ziekenfondsen zijn bewust, dat de verhoging voor de vrijwillig verzeker wegen. De sterke stijging van de kosten voor de gezondheidszorg maken het echter vrij wel onmogelijk, om het risico persoon lijk te dragen, zodat de ziekenfondsver zekering daartoe nog altijd de aange wezen weg blijft. Door de uitbreiding met een vierde inkomensgroep kunnen een aantal tot nu toe vrijwillig verzekerde bejaarden thans tot de bejaardenverzekering toe treden; met name degenen wier in komen uitgaat boven de huidige grens van f7.268,- en blijft beneden de maximum-grens van f 10.395,-. De toezegging van een vierde inkdmens- klasse heeft nóg een consequentie voor een aantal bejaarden die thans in de premiegroep staan inge- nl dat de door hen genoten uitkeringen krachtens de Bijstandswet BUITEN BE ING blijven bij de beoor- of men kin toetreden tot de ienverzekering. riling van de van de Bijstag.- louwing. Een a in de hoos i zijn ingeCicw i a.s. tot de h< behoren. Het t bejaa rblijvi de Bijstandswet. De aandacht wordt erop gevestigd, dat in alle genoemde premiebedragen, de premie van het aanvullingsfonds NIET is inbegrepen.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1970 | | pagina 9