IERSEL van De warme Zweedse zomers zijn zeer aanlokkelijk 7.50 141 PEUGEOT Bromfietsen PIET 2 neerlandia 4.50 JSSEN j IER 90 Willem II zondag tegen lijstaanvoerder Blauw Wit H-H VAN VUGHT RUIMT OP! WINTERJASSEN FA. A. SPIJKERS ZN. Ba Sneeuwmobiel nieuwe wintersport- rage in Amerika Ontsparing bij de R.P.S. Jeugdomroep ’Minjon’ verdwijnt, ’O, een rondje radio’ komt j-1^ J 90 In telefoondistrict Den Bosch steeg aantal aansluitingen tot 162.480 Nieuw! Het beroemde E.E.G.-tje -nu met kleine wielen419, Uughi" ucvn Uughi" ff A-l V 'oiisuikii wacihs) 50 detilburgse koerier Woensdag 14 januari 1970 pagina 13 iri 1970 - pagina 12 TELEFOON 20922 ENSCHOTSESTRAAT 164 A ZWEDEN VOL VAKANTIEMOGELIJKHEDEN Waarheen? Veel te zien 80 GULDEN REDUCTIE p fa Zonnige zomers ver- TOT EN MET 31 JANUARI “De taal 15% KORTING Technische ontwikkeling 21673 wer FA. H. DIELEMANS 104. 102 SS (uicLB.T. W.) Donegal Harris Kynoch Velours Betrouwbare gebruikte wagens met schriftelijke garantie van 195,- NU 99,50 van 215,- NU 124,00 van 235,- NU 155,00 van 255,- NU 175,00 herenkleding Spoorlaan 398 (t.o. station N.S.) Tilburg tel. 21947 'ire winden wordt bewoners van dit KOM KIJKEN NAAR ONZEA-1 WAGENS! 1967 1965 1967 1966 1968 1968 Zeer veel Zweden )uits. Het is opval- geen araag lar oelt zoal ien het i Zweden en semafoon 31 procent, 20 procent. herenkleding Spoorlaan 398 (t.o. station N.S.) Tilburg tel. 21947 van i uur EERSTE TfLBURGSE BEGRAFENISONDERNEMING LEO XIII-STRAAT 60 ('ingang door de poort) TILBURG Telefoon 21767-31317 J OOK HALEN WIJ VRIJBLIJVEND OP VOOR EEN DEMONSTRATIE I BELT U ONS EVEN KORVELSEWEG 174 TILBURG 04250-21697 CHEM. REINIGEN KAPTEIN 771 obut et te disco- gehal- _;n bin- zonder schilder- J, ofwel vormen paarbank is in decem- gulden meer opge- .In december 1968 tsparing 19 miljoen gul- onjuist als de bewering dat het in Zweden altijd koud is. sn, in Zweden kun je den met een stralende lauwe hemel boven je alt er in vredesnaam itgebreid sze krant Voorts ligt A.V.R.O. lend dat men zich nergens in Zweden als een nauwelijks geaccepteerde vreem deling oelt zoals in zoveel toeristische gebieden het geval is. U doet mee met de Zweden en zij vinden dat best. de lodigd. zullen srry in e heeft 1) is De Voor de leden van de Tilburg van Hl middag bijeenkc Surink-t een lezii ’De kur. drie. 1967-1968 1968 1967-1968 1968 1967 1966 plotse- uitstek uig tijdens >t deel van laag sneeuw 5n tien Ford 12M 1300 cc Ford 15M Ford 17M Ford Cortina Ford Cortina G.T. Ford Corsair Ford Transit bestelwagen 1967 Fiat 1500 Opel Record Opel Record Coupé Opel Kapitan Renault R8 Simca 1100 G.LS. i uit naar snde de de tempera- - graden, :htig. De Deze is geen ramp. spreken Engels of Di Brommers van autoklasse mb Ongekend rijcomfort door drievoudige achtervering. DE BROMFIETSSPECIALIST O Verend zadel o Verende zadelpen O Verende achtertelescopen o FINANCIERING MOGELIJK A.V.R.O.’s afdeling Jeugduitzendingen, te weten Boudewijn Klap, Karei van de Graaf, Jan Ravesteijn en Piet Geelhoed. niet van Willem II glorie zal eker is dat itrijd in het >eting die zo Bij de Rijkspostspaai ber 1969 3 miljoen j nomen dan ingelegd. bedroeg de ontsparin den. In de afgelopen maand werd 133 miljoen ingelegd (december 1968: 125 miljoen) en 163 miljoen gulden opge nomen (december 1968: 144 miljoen). Het inleggerstegoed bedroeg ultimo december 1969 5378 miljoen gulden tegen 5050 miljoen ultimo december 1968. afgerond g van de Itaro’s Telephone voor mbosch, Tilburg, Op herenkostuums naar maat geheel in eigen atelier gemaakt van uit sluitend Engelse import stoffen krijgt u nu Tijdens de traditionele personeels bijeenkomst ter gelegenheid van de jaarwisseling gaf Ir. J. Wolsky, directeur van het telefoondistrict ’s-Hertogenbosch, een overzicht van de ontwikkeling van het dis trict in de afgelopen tien jaar en in het bijzonder in het jaar 1969. Hij ontwikkelde daarbij tevens enkele gedachten over de toe komst. Economische ontwikkeling raag naar telefoonaansluitin- i 1969 met 15 procent. Het luitingen steeg met 13.600 Jt 162.480. joen o ver schrijf iuuen naar raming 100 miljoei Landelijk miljoenste wacht. bijvoorbeeld met de aurofer”' ;nburg aankomt (de Tor Line J:—kte diens vanaf Amsterdam) i prachtig gebied, siachtig. Er zijn, zoals -, uitstekende hotels, lohuslan en kent ver- J:es in de direkte «^..ourg, de tweede na Stockholm. Het is vol bossen en trandjes worden door Elke A-1 auto Is door ons grondig geïnspec teerd en gerecondltlo- neerd. en wordt schrtfte- lljk gegarandeerd. Kom kijken naar deze speciale aanbiedingen: Het Amsterdamse Blauw Wit - over tuigd lijstaanvoerder - zal het zondag in Tilburg tegen Willem II moeten op nemen. Dat wordt voor beide teams een waar prestige-duel. Blauw Wit zal onge twijfeld willen bewijzen dat de boven ste plaats op de ranglijst voorbijgaande aard is terwijl zeker wel iets van zijn oude willen terug verdienen. Heel zei er een spannende wedstr verschiet ligt; een ontmoe i de afgeloper tiljoen ingelegd liljoen) en lu-> ien (de inleggerstegc -■-er 1969 rales werden vervangen door jaratuur en semi-elektro- ;s zijn in bestelling. "edige automatise- jnale telefoonver- Kostuums met 100-80-60 gulden korting, sportcolberts nu voor 59 en 79 gulden, alle pantalons 10 gulden korting, regenjassen nu met 20 korting, 68 gulden. kopl rolgens in neuro- rallen. Niemand de weg en doordat een dergelijke is het auto- zelfs op de idanks het toe- ■tuigen is de ver selfde gebleven. mier, die men ;er in de rest - vasteland zal lus al een van de in programma ’O’ zal medewerkers van ZN. Tel. 22893 - Kantoor: Jan Aartestraat Rouwkamer: Jan Aartestraat Tevens begrafenis- en crematfeverzekerlngen. honderdvijftig jaar lang geen oorlog heeft gekend, heeft het die individuele instelling zeer veel te maken. Men wil1 een ander niet lastig vallen, maar men wil evenmin door anderen worden gehinderd. Men merkt dit direkt wanneer men per auto door Zweden trekt. Het aurotijden is hier namelijk nog een genoegen. Mensen die voor u rijden gaan ook op de smalste wegen voor u opzij. Het zal zelden gebeuren, dat automobilisten die willen inhalen al van een kilometer afstand nerveus met hun koplampen gaan knipperen om verve tisch getoeter te vervr hindert elkaar op het Zweedse verkeer op manier zo soepel verloopt rijden een heerlijke sport, grote verkeerswegen. One nemende aantal voerti"- keersmentaliteit dezem Autorijden dus op een mar slechts nog een enkele kee van het Westeuropese kunnen ervaren. Dit is di redenen waarom een vakantie Zweden een verademing is. Luto organiseert 8-kamp tafeltennis Op zondag 1 februari om 12.00 uur begint in het speellokaal van de tafel tennisvereniging LUTO, gelegen in de Acaciastraat naast de Noordhoekse kerk, de selectie-acht-kamp ere/hoofd- klasse tafeltennis van de afdeling Bra bant. De meeste prominente spelers uit Brabant, waaronder verschillende ere- klassers zoals de Tilburger H. Weijen- berg van de T.T.V. ’Irene’ en R. van Dijk van de organiserende vereniging uitkomend in de landelijke hoofdklasse, staan garant voor prima wedstrijden en veel spanning, temeer daar deze wed strijden als de revanches van de Bra bantse kampioenschappen, gehouden begin januari j.L, beschouwd kunnen worden. Iedereen die de prachtige tafel- tennissport een warm hart toedraagt of hiermede kennis wil maken kan op 1 februari dus terecht in het verenigings lokaal van de tafeltennisvereniging LUTO; de toegang is gratis. Op technisch gebied heeft zich in de periode 1960-1970 bijzonder veel af gespeeld. Geleidelijk aan werd een straalverbin- dingsnet opgebouyvd, dat momenteel Megen, Mierlo en Loon op Zand wordt ondersteund. De voortgaande automatisering bij het bedrijfsleven zal voor PTT ook op het gebied van overbrenging van computer gegevens een belangrijk werkterrein openleggen. Vele centrales moderner apps nische centrales Het streven naar volledig ring van het international Wie met de vakantieplannen in het achterhoofd voor het eerst aarzelend de kaart van Zweden te voorschijn haalt, zal onmiddellijk bemerken dat dit land onmogelijk in één vakantie valt te bereizen. Er zijn zelfs mensen die menen in drie weken tijd ook nog even Noorwegen geheel ’mee te pikken’. Dat is jammer, want de Scandinavische landen vragen om een geheel andere mentaliteit. Wie rust wil kan dit in Zweden in ruime mate krijgen. Wie autotochten wil maken, die niet op de zenuwen werken, kan talloze kanten op. Een vakantieganger die het rustige met het dynamische wil combineren kan Stockholm in zijn reisprogramma inlassen, dat slechts vijfhonderd kilo meter van Göteborg is verwijderd. Daar om is het voor alle categorieën vakan tiegangers die het land nog niet kennen bijzonder aanbevelenswaardig om de kennismaking met dit fantastische land, zodanig in te kleden dat men niet teveel in één keer probeert te zien. In de eerste plaats is dit niet mogelijk en bovendien is het niet de bedoeling van een vakantie om afgeleefd weer op de boot naar Holland te stappen. t het in de bedoeling van de om in samenhang met de radio-uitzendingen een groep van twee honderd jongelui in het gehele land aan te zoeken - geselecteerd naar leeftijd, maatschappelijke status en plaats van inwoning - voor medewerking aan deze jeugdprogramma’s. geacht dat Theo rjjd komt fluiten. We c willen wagen aan tal er van afhangen hoe n hebben overwinterd en leet aan de start kunnen organiseert men in de staten Wisconsin, Illinois, Michigan en Minnesota in de eerste drie maanden van dit jaar in totaal maar liefst dertig rally’s. In diverse staten worden speciale brochu res uitgegeven waarin de speciale banen voor de sneeuwmobiel worden aange geven. In de staat New York worden in de winter maar liefst 4200 kilometer sneeuwbanen uitgezet in de door de staat beschermde bossen. Vooral banen met veel bochtenwerk en de zogenaam de Toop-tracks’. die hun begin en einde op het zelfde punt hebben zijn zijzon- der in trek.. En hoe dikker de sneeuw, des te meer plezier de echte liefhebber van de sneeuwmobiel aan zijn nieuwe sport beleeft. ’Zweden is een koud land dat voortdurend door gui geteisterd. Het is dus geen wonder, dat vrijwel alle t koele oord kil, ja zelfs bij het harteloze af zijn.’ Dit is zo ongeveer de mening, welke door veel mensen die overigens nog nooit een voet op Zweedse bodem hebben gezet, wordt gedeeld. Zij die in dit land vol ruisende wouden, schilderachtige havenplaatsjes en boeiende moderne steden geweest zijn weten wel beter. Het bovenstaande cliché kan men dan ook gevoeglijk bij het rijtje gemeenplaatsen over de ’lichtzinnige Parisiennes’ en ’voortdurend schertsende Britten’ voegen. Goed zult u zeggen dus lekker autorijdt zon aan een staalblai hoofd maar wat val in Zweden te beleven? Een uitj antwoord op deze vraag zou dez. minstens vijf pagina’s dikker maken. Laten wij vooropstellen, dat juist in Zweden over de individuele smaak moment valt te twisten. Wie zich graa met mensen omringt moet niet nas Lapland gaan. Wie t Goter een direkte uwu> »a al meteen in een p omgeving is heuvelac overal in Zweden, i De streek heet Boh rukkelijke vissersdorpjes omgeving van Gotenbu stad in Zweden na Stoc een heuvelachtig gebied de stranden en strandjes een blauwe zee omspoeld, waarin het goed zwemmen is. Voor wie verder reist, hetzij per auto hetzij per trein (de Zweedse Staats spoorwegen hebben een voortreffelijk net van verbindingen en rijden met uiterst moderne, snelle treinen) is de richting Jönköping aan te bevelen. Reist men per auto dan is dit deel van uw tocht een mooie kennismaking met de bossen van Zweden, die weliswaar eeuwig zingen, maar die u geenszins mistroostig zullen stemmen, zoals vaak wordt verondersteld. Jönköping ligt aan het Vattermeer. Nu kent Zweden duizenden meren, maar dit is zonder twijfel een der mooiste en meest verbijsterende. De autoweg voert er vlak langs en menige automobilist zal er moeite mee hebben dm steeds zijn ogen op de weg gericht te houden. Gelukkig zijn er talloze picknickplaat- sen aan de kant van de weg om van dit uitzonderlijke uitzicht te genieten. Aangezien Stockholm een uiterst boeiende stad is, is een verblijf van enkele dagen bijzonder aan te bevelen. Dubbeldeksbussen, een- zeer moderne metro, grote warenhuizen, prachtige parken en terrassen, modelsteden rond om Stockholm met een vaak fabel achtige architectuur, theaters, c thèques, jazzclubs van een hoog j te, gigantisch aangelegde snelweger nen de stad en een bijzonder sch achtig centrum dat de oude stad, Gamla Stan’ wordt genoemd, vo het uidgebreide menu van alles wat er op toeristisch gebied te zien valt. afdeling j van de Nederlandse Vereniging luisvrouwen wordt donderdag- j 15 januari om half drie een comst georganiseerd. Mevrouw A. irink-Groen zal in de Postelse Hoeve zing houden met als onderwerp inst. van ziekzijn’. Aanvang half IJs en weder dienende krijgen we zaterdag om half drie - eveneens op het Gem. Sportpark - een wedstrijd van de Willem Il-reserves tegen Excelsior B. De jeugdige Willem II-ers zouden daarin iets kunnen goedmaken en in zekere zin revanche kunnen nemen voor de neder laag van het eerste elftal in Rotterdam onlangs. De ’vrienden van Willem II’ zijn nog altijd druk bezig gelden in te zamelen om Willem II behulpzaam te kunnen zijn bij het aankopen van nieuwe spelers. Vorig jaar kon met het resultaat van deze actie een amateurspeler wor den ’cadeau’ gedaan. Onderdeel van alle actie is nu een rikconcours dat 13 januari in Pas Buiten is van start gegaan. Volgende seances 20 en 27 januari in dezelfde zaal en telkens om acht uur. Er zijn vele prachtige prijzen en het doel is wel duidelijk nu. belangrijk wordt Boosten de wedstrijd 1 zouden echt geen gok de uitslag. Veel za’ beide ploegen of ze complei verschijnen. Wat Willem II betreft is er een goede kans dat de Tsjech Bohumil (niet Jirry) Richtermoc zijn officiële debuut kan maken in het betaalde voetbal in Tilburg. De achterliggende pauze is heel welkom geweest om de blessure waardoor hij al lang werd geplaagd, te laten helen. Ook Jaap van der Leek zal er weer bjj zijn om zijn mannen aan te voeren. Hij heeft een paar nare weken met stevige griep achter de rug. We blijven maar aan nemen dat er zondag gevoetbald zal worden. Van groot belang is de toe stand dan van het terrein. In ieder geval wordt in de komende dagen - zowel in Amsterdam als in Tilburg - door zeer velen de komende strijd met spanning tegemoet gezien. Voor hen die onze Tsjechische nieuweling willen aanmoe digen: volstaan kan worden met de roep ’Bobo’, zoals hij zich het liefst laat aanspreken. Rijden per sneeuwmobiel is een nieuwe wintersport die in Amerika steeds meer opgang maakt. De sneeuwmobiel is een ingenieus voertuigje, dat aan de voor zijde een tweetal op ski’s lijkende glijders heeft en aan de achterkant miniatuur rupsbanden, waardoor het zich zonder al te veel moeite kan voortbewegen over door dikke sneeuw lagen bedekte terreinen, die voor ’ge wone’ auto’s onbegaanbaar zijn. Het principe van de sneeuwmobiel is niet nieuw. Al in 1927 werd er voor het eerst octrooi op aangevraagd. Maar tot het einde van de jaren vijftig werden de voertuigjes voornamelijk gebruikt voor het verrichten van werkzaamheden in moeilijk te bereiken gebieden. Maar omstreeks 1960 ontdekte men ling dat de sneeuwmobiel bij geschikt was als ’pret’ voertuig de winter, wanneer een groot u de V.S. onder een dikke laa; bedekt is. In de afgelopen tien jaar steeg de verkoop van de sneeuwmobiel met ruim 400 procent. Het waren in de eerste jaren voorname lijk liefhebbers van de jacht en van vissen, die in de sneeuwmobiel een middel zagen om in de winter toch de voor hun sport geschikte plekjes op te zoeken. Maar ook de vakantieganger ontdekte de vele mogelijkheden van het voertuig: je kunt er met zijn tweeën urenlang in rondrijden door de sneeuw, je kunt er skiërs mee optrekken naar hoger gelegen punten, je kunt je kinde ren op hun sleeën voorttrekken. En dat allemaal dank zij de twee- of viertakt motor waarmee de sneeuwmobiel is uitgerust. Gedurende de laatste jaren worden er ook tal van wedstrijden gehouden met de sneeuwmobielen. Omdat het voer tuigje wat weg heeft van een racewagen, De A.V.R.O. meende dan ook, dat er aanleiding was haar jeugdomroep op te heffen. Men heeft dit niet willen doen voordat er een alternatief was gevon den, waarmee zowel de radio-uitzen- dingen voor de jeugd als de binding met jonge luisteraars gediend zouden kun nen zijn. Met het wekelijkse jeugd programma ’Minjon’ verdwijnt voortaan ook- de tweewekelijkse avond-uitzen- ding voor de jeugd, ’Hiering’. Hiervoor komen in de plaats twee nieuwe jeugd programma’s, die beide onder de naam ”O’,een rondje radio’ zullen worden uitgezonden. Iedere donderdagmiddag van 17.30 tot 17.55 uur zal ’O’, behalve veel muziek, regionaal jeugdnieuws bevatten, naast actuele bijdragen en opiniepeilingen onder jonge mensen, een en ander in een moderne radiovorm. De tweewekelijkse avonduitzending ’O’ op dinsdag van 22.00 tot 22.30 zal zich hoofdzakeljjk richten op de werkende jeugd. De redactie van het pi bestaan uit de De medewerking zal bestaan enerzijds uit het optreden als correspondent en/of creatief medewerker aan de uit zendingen, na gebleken geschiktheid, en anderzijds uit het assisteren van A.V.R.O.’s radiosocioloog, de heer P. Ausems, bij speciale luisteronder zoeken, waarbij het gehele terrein van de omroep zal worden bestreken. Voor deze medewerking zullen honoraria be schikbaar worden gesteld. De groep van tweehonderd jongelui, die zal worden aangeduid als ’0.70’ (waarbij de ’O’ als afkorting van ’onderzoek’ moet worden aangemerkt), zal regelmatig in A.V.R.O.-studio worden uitgenc Bij de samenstelling van de groep zoveel mogelijk Minjonners van de laatste tijd worden betrokken. Uitsluitend eerste klas kwaliteiten en fabrikaten. 100 garantie I Wie nog nooit in Zweden is geweest heeft er eenvoudig geen idee van hoe adembenemend dit land is. De bevol king, voor zover zij niet in de grote steden zoals Stockholm, Gotenburg en een aantal andere, kleinere provincie steden woont, leeft verspreid in kleine re plaatsen en dorpen. Van oudsher heeft de Zweed als in dividu geleefd en gewerkt. Dat houdt tevens in dat hij ’privacy’, zoals wij in ons dichtbevolkte land eigenlijk niet meer kennen, zeer hoog acht. Hij bemoeit zich niet met een ander en zal slechts zelden zijn mening aan anderen opdringen. Het feit dat het land ruim De bruto-vra gen steeg in aantal aansh (v.j. 12.900) tot Ten gevolge van het toenemende aantal verhuizingen moesten hiervoor 25.000 (23.270) nieuwe aansluitingen worden aangelegd, hetgeen t.o.v. 1959 een verdrievoudiging is. De telefoondichtheid steeg van 1959 tot 1969 van 31 procent tot 55 procent (hieronder verstaat PTT het aantal aansluitingen: het aantal woningen). Het aantal telefoongesprekken nam eveneens toe en wel interlokaal met 11 procent en internationaal (mede tenge volge van de voortgeschreden automa tisering) met maar liefst 21 procent. De kwaliteit werd verder verbeterd, zodat het aantal storingsmeldingen daalde van 0,45 tot 0,41 meldingen per aansluiting per jaar. Omtrent de overige diensten van het telefoondistrict vermeldde Ir. Wolsky: De groei van het aantal telexaansluitin- gen 19 procent, het aantal mobilofoons 47 procent, telefooncellen Omdat vijftien jaar lang is ge bleken, dat het initiatief van de A.V.R.O. om de luisteraars zelf te betrekken in het radiowerk, inte ressante mogelijkheden biedt, niet alleen wat het ontdekken van nieuwe medewerkers voor de om roep betreft, maar vooral ook omdat het stimuleren van de zelfwerkzaamheid een belangrijke taak is, heeft de A.V.R.O. sinds november 1953 ’Minjon’, oftewel Min(iatuur) J(eugd) O(mroep) N(ederland) in stand kunnen hou den. Maar de tijden veranderen; de belangstelling voor ’Minjon’ was vorig jaar sterk gedaald. Gevonden voorwerpen in de week van 4 tot en met 11 januari 1970. Inlichtingen: Hoofdbureau van Polity, Noordhoekring te Tilburg. 1 zwart potloodzakje., 1 zwarte alpino pet, 1 blauwe platte pet, 1 transistor radio, 1 groene pukkel, 1 bruine dames- handschoen, 1 paar bruine herenhand schoenen, 1 donkerbruine dameshand- schoen, 1 bruine gebreide dameshand- schoen, 1 bruine dameshandschoen, 1 grijze dameshandschoen, 1 roze wollen vest, 1 donkerbruine motorjas leer, 1 butafles gas, gebreide grijze bivakmuts, 1 Ned. paspoort, 1 zwarte damesporte- monnee, 1 grijze knijpbeurs, 1 fantasie trouwring heren, 1 gouden sierletter H, 1 houten slee, 1 beige damestas, 1 bruine boekentas met overall, 1 verzekeringsbewijs bromfiets HBH 673, 1 locatiekaart, 1 herenhorloge, 2 kartonnen dozen met plastic zakken, 1 zwart witte poes of kater, 1 brilétui met herenbril, 1 bruine kinderbril, diverse sleutels en sleutelbossen. Honden: soort Keeshondje reu, zwart hondje langharig, klein zwart hondje reu, jong hondje wit met zwarte vlekjes. Verzekeringsplaatjes: LXQ 888, PJP 414, HJH 041,Rss380. keer werd in 1969 grotendeels met de indienststelling i van de N.S.E.M./Bell Ti de sectoren ’s-Hertogenb Waalwijk, Oss en Veghel. Grote nummeruitbreidingen vonden 1969 plaats in Helmond, Tilburg (de Reit), Geldrop Waalwijk, ’s-Hertogen bosch, Eindhoven en Veldhoven. In 1970 is de aandacht extra gericht op de indienststelling van de wijkcentrales Eindhoven (Strijp), Veldhoven en de UV-districtscentrale te Eindhoven. Grote nummeruitbreidingen te Eind hoven (Woensel), Weert, Tilburg (Cen trum) en Tilburg (de Reit). Het 5-cijferig maken van abonneenum mers te Oss, Waalwijk en Weert. Het inrichten van nieuwe centrales in Best en Kaatsheuvel en begin inrichten centrale te Vught. Het aantal interlokale gesprekken zal in 1970 voor de eerste maal de 100 miljoen overschrijden. De inkomsten zullen naar raming in 1970 meer dan sn gulden bedragen. wordt in 1970 de twee telefoonaansluiting AUTOMOBIH.MIJ. Th. Knegtel n.v. INRUIL EN FINANCIERING MOGELIJK AFD. OCCASIONS HEUVEL 35 TEL 2 Over het klimaat, waarover zoveel mis verstand bestaat, kan men kort zijn. Het is er alleen in de winter echt koud. De zomermaanden waar ook de Zweden na een lange winter verlangend naar uitkijken, zijn dit echter aller minst. Speciaal de maanden juni, juli en augustus zijn vaak behoorlijk warm. Het klinkt ongelooflijk, maar men kijkt daar in de zomer met verlangen i een flinke regenbui. Gedurei afgelopen zomer bedroeg tuur vaak ruim vijfendertig maar de warmte is niet voel temperatuur is er gedurende de zomer zeer constant. Het is er nooit drukkend warm en het aantal zonuren is in Stockholm aanzienlijk groter dan bij voorbeeld in Amsterdam. Wie aan de Rivièra goed weer heeft, heeft dit doorgaans in Zweden ook. Daarbij komt nog het feit, dat het regelmatig voorkomt, dat vakantiegangers in het zuiden enkele dagen van hun vakantie letterlijk in het water nen vallen terwijT hun landgenoten in Zweden lekker in de zon zitten. Het feit dat het zuiden dus altijd een warme zomer kent is even

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1970 | | pagina 13