Kerstfeest: dromen over werkelijkheid I Ifc I 1 t i 1 V i i i i i i w KERSTFEEST hier en nu Open Huis in Trefcentrum van de Werkende Jeugd Kerstvoettocht 1969 Tilburg 1 «5 1 f w 1 as UW VREDE MORGEN IE GISTEREN ül '69 pagina 18 Donderdag 18 december 1969 - pagina 19 DE TILBURGSE KOERIER ige? jd 62 49,50 49,50 85,— PROGRAMMA 05,— 19,95 L. 34428 TILBURG sdag ijdaj Tel. 20688 SPEN Acties MIES JURS NBAND sn variatie iets KEL TILBURG 5381 turen I ik was bezig met een opstel over vrede maar ik werd van mijn werk gehaald omdat mijn zusje door een jongetje met een schop een gat in haar hoofd werd geslagen het bloed uit de wond stroomde over mijn papier het woord 'vrede werd onleesbaar Wie met deze tocht willen meelopen, moet tussen 21.00 uur en 21.30 uur naar het Centrum voor Ontwikkelingssamen werking, Goirkestraat 87 komen (men hoeft dus niet tevoren in te schrijven). dat zoveel mogelijk mensen een transis torradio meebrengen. Hoofdpunten in het programma gisteren zag ik een vrouw met haar kind ik zag de koeien in de wei ik zag de vreugde om het behalen van een diploma ik zag de traan bij een bruidje ik zag een jongen en meisje die ruzie hadden en het weer goedmdakten met een zoentje gisteren ik zag zoveel mijn ogen waren opengegaan JJN TAFT PONGE <1 :ns de diensten of op deze mogelijkheid o? 3RS sboorte’ raat 7. Mara- Prof. :ers 1 erbruiker. - garantie. i (geëngageerde te- centrum, Telefoon- nog met kerstmis wie betrekken we ïstelijke kring, zodat jk omdat nog volop in touw te zoeken om geld .„.jgen. Nieuwe tel. 21563, even- Trefcentrum aan gisteren dacht ik dat ik vandaag misschien zou kunnen hopen dat er morgen vrede zou zijn gisteren wist ik dat ik vandaag zou weten dat er morgen geen vrede is roe- om de te luis inten in het iseerd aan zullen worden >alen het program- i in de daaropvol- In de eerste plaats Vincent Kroese in Afgezien van deelname aan de stedelijke actie: de collecte op maandag 22 decem ber ten behoeve van Pater Poels, zullen groepen Werkende Jongeren door middel van kaarsenverkoop, hulstverkoop en de verkoop van vergulde dakpannen trach ten fondsen te verzamelen voor het te- om. 12 uur in het Korte Tuinstraat 7. 9HK wijkstraat 23 mhagenlaan 19 parochie traat 37 I I de eerste ge hoofdpunt min of meer ge Tsjechische, makelij. Ieder films ka Werkende Jonj rsenverkoop, 1 van vergulde idsen te ve Men kan dan vanaf het eindpunt naar een kerstdienst gaan in een kerk naar een experimentele dienst gaan naar de aula va de HTS gaan, waar van uit Maranatha een gemeenschapsbijeen- komst is. Van wie naar Maranatha gaat wordt wel verwacht dat hij meehelpt de aanvragen ,om hulp, die daar binnen komen, op te lossen. Wie er behoefte aan heeft om zich op kerstmis zinvol voor te bereiden, loopt deze voettocht mee en probeert samen met andere mensen te ontdekken hoe hij zelf het beste kan bijdragen aan de vrede. Verdere inlichtingen te krijgen op het Centrum voor Ontwikkelingssamenwer king Goirkestraat 87, Tilburg. Daar ontvangt men het discussiepapier en de routebeschrijving. De tocht loopt door het centrum van Tilburg en is 9 a 10 km lang. Het eindpunt is de Noord- hoekring (bij politiebureau) dat ongeveer om 23.30 uur bereikt zal worden. Na de tocht zijn er verschillende mogelijkheden om de kerstviering voort te zetten. Dit is de kop van een affiche, dat de laat ste dagen op meerdere plaatsen in Til burg om onze aandacht vraagt. We vinden er kort bij elkaar gezet wat er buiten de kerkgebouwen en openbare gelegenheden met kerstmis te doen is. Elders in ons blad is een uitvoerige agenda geplaatst waarin de verschillende aktiviteiten van uur tot uur zijn vermeld. ’Kerstfeest hier en nu’ wil een uitdaging zijn om de bedoeling van het kerstfeest niet alleen en allereerst te zoeken in een ver verleden. En met kerststallen en kerstliederen - ook als die in een eigen tijdse aankleding en uitvoering worden gebracht - loop je het gevaar romantisch weg te dromen, terug de geschiedenis in. Kerstfeest heeft de bedoeling een droom op te roepen. Maar dan gaat het om een droom van wat de toekomst kan zijn: vrede, gerechtigheid, mensen in geluk met elkaar, overal ter wereld. Zo’n droom houdt je wakker, en brengt je in beweging, hier en nu. Daarom mikken allerlei groeperingen in de stad, die met elkaar samenwerken onder de naam ’Vredesgroep Tilburg’, op konkrete daden van vrede, gerechtigheid, geluk van mensen hier dat is in de stad waar we wonen) en nu (dat is in deze laatste dagen van het jaar 1969). ’Kerstfeest ’69’ zal in Tilburg mensen in beweging moeten brengen om onder de stimulans van de Hulpcentrale mede mensen konkrete diensten te bewijzen. Bejaarde mensen hebben vervoer nodig om op bezoek te gaan; wie wil hen rijden? Zieke mensen, thuis of in een te huis, willen graag eens praten; wie gaat hen bezoeken? Ouders zouden samen graag naar een kerkdienst gaan; wie past even op de kinderen? Gezinnen zijn door ziekte (óf door de dood) van moeder gehandicapt bij het bereiden van een warme maaltijd; wie gaat hier koken? Nu reeds staat het telefoonnummer van de Hulpcentrale (33584) open om hulp In hun Trefcentrum aan de Tele- foonstraat 10 hebben een groot aantal Werkende Jongeren plannen ontwikkeld in het kader van de kerstviering Hier en Nu. Vanaf Kerstavond woensdag 24 december 18.00 uur tot vrijdag 26 december 18.00 uur zal het Tref centrum aan de Telefoonstraat 10 volcontinu open zijn. Er zijn een groot aantal musici, volksdansgroe pen etc., die hebben toegezegd oi in de Kerstnacht en gedurende Kerstdagen geïmproviseerd op treden. Overigens is het open hi en omdat een aantal pui programma geimprovis elkaar geschakeld 2 blijft er ruimte open voor mensen die met een gitaar of aan de piano of met een cabaretgroepje iets wil len brengen. 22 december 400 collectanten collec teren Huis aan huis voor Poels. 20 en 24 december ’s middags: informatie-stand op het Paletplein, infor matie over kerstgebeuren poppenkast 24 december 21.00 uur aanvang voettocht: vertrek punt Goirkestraat 87, eindpunt Noord- hoek (bij politiebureau) te 23.30 uur. gesprekstema: aan de hand van het boek je ’Kosmoplot’ van Pax Christi, deze verkr door radio open huizen, deze zijn: ontwikkelingssamenwerking, straat 87 K.W.J. centrum, 10 Hulpcentrale, Spoorlaan 320, Klup- huis Korvelplein, Korvelplein 21.00 uur kan men terecht op de plaat sen van samenkomst, waar men met elkaar de grote viering in Maranathaver- band kan voorbereiden. Deze plaatsen zijn: Piusplein 65 Jan van Galenstraat 27 kluphuis Don Sartostraat 4 Hoefstraat 220 Poststraat 12 Heikestraat 54 klubhuis Zwartvenseweg Nieuwstraat 3 Goirkestraat 3 studie-centrum Leo XIII straat 53 Telefoonstraat 10 Trefcentrum Spoorlaan 320 hulpcentrale Dongensebaan 66 Vidaldistraat 404 J. v. Beverwi Prof. Cobber Studentenpa Arke Noestr Beneluxlaan 76 jeugdhuis Pastoor v. Ars Wijkhuis Wandelbos 20.00 uur Geëngageerde kerstdienst in de Sinopelkerk, Wandelbos. 22.00 uur Nachtfilm kenfilms) in K.W.J.-ce straat 10. 24.00 uur Experimentele kerstdienst rond het thema: ’De zin van de geb< in K.W.J.-centrum, Korte Tuinstra 24.00 uur Aanvang kerstviering natha in de aula van de H.T.S. Cobbenhagelaan 13. Deze samenkomst wordt opgebouwd rond de getuigenissen uit de verschillende groepen. Dit zal worden afgewisseld met muziek, koor, cabaret door de Pax Christi-groep en zal uitlopen op een viering rond brood en wijn. Tijdens deze samenkomst zullen de deuren openstaan naar de noden in Til burg. De buitenlandse werknemers zij dens de kerstdagen welkom in: I Huis, Academielaan 19, Tilburg. boekjes zjjn aan het begin van de tocht te verkrijgen. Het wordt op Kerstavond r de K.R.O. - IKOR en N.C.R.V. gebracht. 21.00 uur start men met huizen, deze zijn: Centrum voor Goirke- Telefoonstr. Twee hoofdpunten bepa ma in de Kerstnacht en gende eerste Kerstdag, is dat de door de heer samenwerking met de heer Jan Nooyen en een .aantal Werkende Jongeren samen gestelde experimentele ’jongerenmis’ (of dienst of hoe je het ook noemen wilt zegt Vincent Kroese) Deze dienst begint KWJ-gebouw aan de Woensdagavond 24 december (kerst nacht) zal er in Tilburg een kerstvoet tocht gehouden worden. Het is de bedoe ling tijdens deze tocht te praten over de vrede in het algemeen en over wat wij zelf kunnen bijdragen aan het tot stand brengen van vrede. Op deze manier kan deze voettocht een zinvolle voorberei ding voor je zijn op kerstmis. Om wat lijn in de discussie te brengen, wordt aangesloten bij de landelijke radio- voettocht. Dit houdt in dat iedere deel nemer een papier met discussievragen krijgt. Bovendien zal de radio (K.R.O. N.C.R.V. en l.K.O.R.) op diverse tijdstip pen een begeleiding geven door discussie stof te leveren. Het is dus de bedoeling in te roepen en om hulp aan te bieden. In alle kerken zal tijdens de diensten op het kerstfeest nogmaals op deze mogelijkheid worden verwezen. Kerstfeest ’69’ moet vervolgens een financiële aktie op gang brengen voor de opvangcentra van Poels in de Poststraat en de Nijverstraat. Door partikuliere steun kon een kleine staf hardwerkende mensen reeds bijna twee jaar lang in Til burg duizenden mensen in noodsituaties opvangen en hulp bieden. De officiële subsidiëring blijft voorlopig nog uit. Daarom is ook voorlopig nog partikuliere steun hard nodig. ’Kerstfeest hier en nu’ zal een stevige basis moeten leggen voor deze financiële steun. Men kan hiervoor een gift overschrijven op giro 185 74 20 t.b.v. Tehuis voor daklozen, of liever nog op giro 1540928 t.n.v. Maranatha, Prof. Coppenhagelaan 19 onder vermelding van Poels. Men zal zich tijdens de ver schillende aktiviteiten op het kerstfeest voor een bepaald bedrag kunnen garant stellen. Wie liever nog concreter wil helpen: maak een voedselpakket; in de Poststraat no. 35 weet men daar wel weg mee. Ook in 1969 mogen we feest vieren Vraag is: allemaal in onze fees steeds meer mensen durven dromen over wat werkelijk mogelijk is. huis voor daklozen van Pater Poels. Een uitgebreide huishoudelijke staf verzorgt soep, broodjes en koffie, waarvan de op brengst eveneens bestemd is voor Pater Poels. Uiteraard is een uitbreiding van deze activiteiten niet onmogelijl de Werkende Jongeren nog volop zijn óm nieuwe wegen te zoek voor dit doel los te krijgt ideeën zijn welkom op als mankracht voor het de Telefoonstraat 10. De medewerkende musici, filmoperateurs e.d. zijn de hele nacht beschikbaar, zodat er als de belangstelling dat nodig mocht maken een tweede dienst aansluitend op gehouden kan worden. Tweede t is een tekenfilmfestival van ’eëngageerde tekenfilms van Joegoslavische en Poolse :r van deze in totaal 7 teken- can indien de toeschouwers dat wensen gevolgd worden door een discus sie. De eerste vertoning van déze serie tekenfilms vindt om 10 uur ’s avonds plaats in het trefcentrum aan de Tele foonstraat 10, terwijl er na de kerkdienst nog een voorstelling zal worden gegeven. Derde hoofdpunt is een vraagteken om dat dit wordt geïmproviseerd door zich onder de deelnemers bevindende musici, cabarettiers en dansers. LN

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1969 | | pagina 19