D I -o A adidas Si s i Intocht van St-Nicolaas werd groots feest bijeenkomsten Vlaggetjesdag voor ’Hollandsche Nieuwe’ Wijkcentrum voor Tilburg Noord Herman van Veen met Harlekijn IVICE I I I St.AiiiiapléinlG Tilburg lel. 30617 Nieuw (laat) zaterdagavond- programma op KRO-T.V. Bijzondere zendings- DAT IS ’Tl!: 'n mooi GOUDEN SIERAAD, met meesterhand vervaardigd op het atelier van JUWELIER ANTON WILKE n.V. onze specialiteit: BRILJANT RINGEN-aparte modellen-kwaliteit-service en de laagste prijzen III ?D" 3 s 2 Jongeren uit Offenbach am. Main bezochten Tilburg IS. E IJS porserd en is olie SCHOENEN I SPORTAFD. VOOR „ROSSMEISL” hamers van hooll °p Danscursus 1969 OE TILBURGSE KOERIER Donderdag 20 november 1969 R SKODA uyalatr. 137 (t/o van Boxtel) Parkeren voor de deur □DA avvw isz ergroen aan in zij wart dak ,1 geel ELEKTRONISCHE ORGELS Kleu renboetiek Behang - Verf - Lak Uw orgelspeciaalzaak met eigen technische dienst ’TOT DE DOOD ONS SCHEIDT’ Muziekhuis Antiek groen-oranje-paaaari Juliana van Stolbergstraat 7 Telefoon 20986 ST.-NICOLAAS-PUZZEL aaldijk 4 250-30654 BIJ TERRA NOVA grot iet v 1.00 uur. 'BEGRAFENISSEN ingeleverd worden tot zondagmiddag 30 nov. 12 uur De uitslag zullen wij publiceren op donderdag 4 december. Vanwege de door ons gemaakte foutjes kunnen de oplossingen van de GEM PHILICORDA SOLINA VISCOUNT RI-HA EMINENT HAMMOND vanaf 1095 vanaf 1295 vanaf 1495 vanaf 1495 vanaf ƒ1995 vanaf 2400 vanaf 4490 o het Neder- It gebracht. onze samenlei die niet geen onj F DAG EN NACHT F BEREIKBAAR J ST.DIONYSIUS v/h ROOMS LEVEN I0P PE DONA-KNIKNIE de man van 't vak Noordhoekring 79 Tel. 24566 nog Gale- gebn verbc 50)32853 TJ s un O 3 s m 70 g J> N t met :obi i te Er op veel te be- imelage kan paleis- door een korte VOO GOED W ening van hij wens negen en TUINSTR. 65 - TEL. 23542-25753 33317 I.G.G EN 'SNACHTSi TELEFOON 33216 ROUWKAMERS Centrum: Tuihstraat'65 't-Z'and: Pr. Ahausstraat 2 een, al rede- dat elk inder is. MODERNE AUTO'S ZEER VERZORGDE UITVOERING bij minder meer St.-” gebracht, ter vernomen dat van St.-Nicolaas dit jaar voor ste keer in Tilburg kwam, r« om hij Guillielmo het gn Nicolaas-insigne opspelde l.» ovatie van het publiek te weeg 1 en een spontaan gezongen ’Lang leven’, begeleid door de Harmonie Vol Het gemeentebestuur van Tilburg maakt haast om in Tilburg-Noord zo spoedig mogelijk te komen tot de oprichting van twee wijkcen tra. Óp de eerstvolgende vergade ring van de gemeenteraad zal gesproken worden over de stich ting van het eerste wijkgebouw, dat zal komen op het terrein dat wordt begrensd door de Stokhas- seltlaan, de Componistenlaan, de Corellistraat en de Dirigentenlaan. en een door hem vervaardigde film die hij op de openingsavond zal draaien. Bijzonder knap is de wijze waarop Wil Bink, die zijn opleiding aan de Til- burgse academie ontving, in zijn objec ten, zeefdrukken en schilderijen ruimte lijke vormen opbouwt en afbreekt. Wil Bink exposeerde onder andere bij Martijn in Amsterdam. De oper de expositie is gesteld op half r iedereen is van harte welkom. Heuvelstr.50 (Hoek Wlllemllstr.) 19*7 1 1961 I 1961 19*7 19*5 19M Zaalsportschoenen -ft van 21 <50 tot 48,50 Het schema is duidelijk. Vader is de representant van alles wat afloopt in menleving, een domme betweter tegen kritiek kan en helemaal igeljjk kan bekennen. Dochter TILIURG’S OUDSTE KATHOLIEKE 5EGRAFENI5-ONOiERNEMING Door het Architectenbureau Chering en Van Dooren is in opdracht van de gemeente een bouwplan ontworpen. Met de stichting van het centrum zal een bedrag gemoeid zijn van f. 1.184.500,-. Oorspronkelijk heeft het in de bedoeling gelegen het project te laten uitvoeren in het kader van de regeling voor aanvullende werkgelegenheid. De situatie op de arbeidsmarkt in Tilburg heeft zich echter zodanig ontwikkeld, dat zulks althans op dit ogenblik niet mogelijk zal zijn. De urgentie van de bouw is echter van dien aard, dat B W besloten de bouw verder voor te bereiden. De plaats voor het eerste centrum is vastgesteld, over het tweede moet nog beraad gevoerd worden. eigenlijk 1loten kritiek Zijn vrouw doet nog het minst mee. Die loopt .issend door de chaos heen. Nu H. Hanekam wel aanleiding tot Een zelfingenomen, zelfs kerel. Een klier soms, die si in de ene en Het Gezond de andere hand antwoord t hij vindt dat de sns flink genoeg op- j autoriteit in e.igen zfjn huisgenoten zijn net om daar niet in te elemaal eerlijk te zijn: lekam door alle gedaas 2 zo’n kwRje kerel en zijn huisgenoten met al 'viteit ook niet te behoren setuele hoogstaanders. Dat het merkwaardige in Het komende weekend zal het schouw- burgpodium het domein zijn van een zeer onstuimig en talentvol artiest: Herman van Veen. treffelijk gesteund door zijn musici. De eenvoud en de eerlijkheid waarmee hij een liedje als 'Waar blijft de tijd’ weet te presenteren heeft iets ontroerends maar daarnaast tracht hij op verras sende wijze telkenmale iets te door breken. Plotselinge veranderingen komen vaker voor en zijn wellicht ken merkend voor Herman van Veen. Lenny Ruhr treedt eveneens in het programma op. en schoonzoon vertegenwoordigen een nieuw type mensen: niet van dat be nauwde en zo. Moeder Bets zoekt al door naar het copromis, dat haar leven in huis draaglijk moet make neert ze op Oudejaar ook, dat elk jaar verder godlof een jaar minder is. Wat kan 't haar schelen, waar Vietnam de wereldkaart ligt, kijk daar liggen Wadden. Gaan we weer naar Amelar Herman? en hou nou eens op over oorlog. Maar hoe schematisch ook, op sommige ogenblikken laat Speight zijn figuren ineens uit de rol vallen, die ze volgens dat schema zouden moeten hebben. Dan laat Herman weer niet zo’n heel domme opmerking los, blijkt Aad in eens niet de open en moderne geest die hij zou moeten zijn, slaat Rie door en wordt moeder Bets ineens vervelend. En daarmee heeft Johnny Speight ons eigen, volkse portret gete kend, dat met intens plezier door Tiemeyer en de zijnen onder regie van Frits Butzelaar op landse scherm wordt waartoe i inventieve manier waarop Van der Merwe de reeks in Nederland heeft gesitueerd. draagkrachtigen een beetje .-Nicolaasvreugde kon worden Bovendien had de burgemees- de oudste zwarte Piet or de veertig- reden waar- gouden St.- hetgeen een bracht I zal hij ”olt. De Sint had tevens een cadeautje mee gebracht voor het petekind van de burgemeester, de thans tweejarige Adje van Weereld, n.l. een prachtig sprook jesboek 'Er was eens....', waarbij de Sint de opmerking maakte dat B. en W. eigenlijk allemaal dit boek moesten aan schaffen, opdat dit niet bewaarheid zou worden voor de intocht van de H. Man. De Sint beloofde de wensen t.a.v. de stad Tilburg o.a. meer woningen en vooral meer woningen voor bejaarden, bij de hoge instanties ten zeerste aan te bevelen, omdat hij daar nogal wat macht had, vooral daar Hij zich thans gesteund wist door de jongere werken de jeugd, welke op slot van rekening de toekomst heeft. verenigingen in het centrum eveneens actief zullen zijn, ligt het in de verwach ting dat ook van die zijde nog op f. 15.000,- gerekend mag worden. De gemeente zal er voor moeten zorgen, dat het beheer van het gebouw wordt geregeld en zij zal zich voorts garant moeten stellen voor de feitelijke exploi tatiekosten in de vorm van een subsidie, die een eventueel nadelig saldo moeten dekken. T.-US - iden. Gaan we weer naar Ameland, VOOF SCnOllCFCIl Ook dit jaar organiseert het Sociaal Cultureel Centrum 'Terra Nova’ een danskursus voor beginners. Een kursus die vooral bedoeld is voor scholieren, vandaar de lage prijs van f 40,- voor de gehele kursus. Voor die prijs krijgen de deelnemers en -sters 15 danslessen op de zaterdagavond van 19.00 tot 20.30 uur. Aan het eind van de kursus wordt een Medaltest gehouden (bij de prijs inbegrepen). De kursus wordt gehouden in de grote zaal van het Centrum. De leiding berust bij de heer H. Robben, dansleraar, aangesloten bij de Ned. Ver. van Dansleraren. Uit de zeer enthousiaste reacties van de gasten en hun Tilburgse gastheren is wederom gebleken, dat de jumelage- gedachte - het over de landsgrenzen heen elkaar leren kennen en waarderen van verschillende volkeren van het ene Europa - reële betekenis heeft en vooral de jongeren, die de eenheid van ons werelddeel zullen moeten helpen verwezenlijken, sterk aanspreekt, wordt dan ook getracht om in de c eenvolgende jeugd-uitwisselingen zove mogelijk jongeren van Tilburg trekken, zodat het doel van de jur in alle lagen van de bevolking worden gerealiseerd. Zaterdag 22 november wordt aan de Gasthuisring 59 een nieuwe Galerie ge opend onder de naam 'Hollandsche Nieuwe’. Twee jonge Tilburgse kunste naars, Kees Gubbels en Walter Kerkhofs zijn de initiatiefnemers van deze ten toonstellingsruimte waaraan Tilburg nog zoveel behoefte heeft. De naam Galerie willen zij voor hun ruimte niet gebruiken omdat zij dat begrip teveel verbonden achten met 'dure kunst’. De ideologie die ten grondslag ligt aan hun tentoonstellingsruimte is, dat zjj de kunst bereikbaar willen maken voor het grote publiek. In eerste instantie moet de prijs daarvoor handelbaar zijn en blijven. In Hollandsche Nieuwe liggen de prijzen nagenoeg nooit boven de f. 100,-. In de tweede plaats richt Hol landsche Nieuwe zich vooral op het jongere publiek. Daarom heeft iedere jongere het recht op 15 pet. korting bij aankoop van werk uit de diverse ten toonstellingen die Hollandsche Nieuwe om de 3 1 4 weken gaat organiseren. In die tentoonstellingen komen veel belovende jonge kunstenaars aan bod of kunstenaars die te weinig gevoel voor publiciteit en commercie hebben maar daarom nog niet minder waardevol werk leveren. Veel van het werk dat Hollandsche Nieuwe geëxposeerd ga worden ligt op het terrein van Grafiek. De eerste e landsche Nieuwe wijl /en af, want 1 komt A.s. zondag wordt er de gelegenheid gegeven op een bijzondere wijs kennis te maken met zendingswerk van deze tjjd. Door de Baptisten Evangelisatie groep wordt een tweetal samenkomsten gehouden in het gebouw Immanuel in de Gasstraat met als speciale gasten Leen en Cobi Kolle, die reeds enige jaren in Peru, Z.A. werkzaam zijn als zendelingen van de Alliance Zendings- centrum 'Parousia' te Wassenaar. Nu met hun eerste verlof in Nederland, komen zij deze middag op bijzondere wijs vertellen en laten zien van het werk in Peru. Hun ervaringen in het bergland en de indrukken van de toestand daar, zullen zeker ieder toehoorder boeien. Tevens aanwezig zal zijn een jong echt paar die als zendingscandidaten op uit zending wachten, en Mevr. Nancy van Rejjn, een begaafde Amerikaanse zange res. Twee diensten zijn gepland waarbij een ieder van harte welkom is. 's-Mid- dags om 16.00 uur een dienst waarin dhr. Kolle zal spreken, en 's-avonds om 18.30 uur vertoning van dia’s en film uit Peru. Een broodmaaltijd wordt in de pauze gebruikt. Bezichtiging van meegebrachte voorwerpen, kleder dracht en gelegenheid tot vragen stel len. Alles gratis - toegang voor iedereen. Hij is een uniek theater-fenomeen en met een ongekende snelheid naar de top van de Nederlandse kleinkunst wereld gevlogen. Zijn gedegen muzikale opleiding mani festeert zich in alles wat hij doet. Voor- 'Zeker me goeie geld over de balk gooien in elke collectebus... Jan en Alleman loopt vandaag de dag te rammelen voor een goed doel... De buurtvereniging, de SUS, monsinjeur Bekkers... de Winterhulp en weet-ik-veel.’ Aan het woord: de heer Herman Hanekam (Hans Tiemeyer), havenarbeider te Rotterdam-West en hoofdpersoon in Johnny Speights serie 'Tot de dood ons scheidt’, vernederlandst door Jaap van der Merwe. Hij oreert tegen zijn langharige tevens inwonende schoonzoon Aad (Frans Somers), die in WW loopt, wat voor H. Hanekam aanleiding is zich aan zijn adres af te vragen: 'Maar wie draait er eigenlijk op voor jouw steun? Niet jouw Jopie den Uijl met zijn kinderbijslag voor acht of negen koters. Nee, ik en andere nette mensen, die zorgen dat ze aan de slag blijven.’ De mijnheer in het cirkeltje kijkt ver wachtingsvol naar Zwarte Piet als ver wacht hij van die zijde een toevloed van cadeautjes. Tot z(jn verbazing zal hij echter merken dat het geluk meestal van een andere kant komt dan men verwacht namelijk van de Tilburgse Koerier met een waar debon van f. 10,00, 2 flessen wijn van de Wienerbar, een fruitschaal van de Fa. J. de Wit Zn., 1/2 pond paling van de Wed. v. Belzen, een haantje van Tecklenburg, een saunabad in de Finse Sauna, een waardebon van Kleding magazijn Maison Appie in Baarle- Nassau, een waardebon van Broer de Laat en 5 porties saté van Vleeswaren- bedrijf Broeders. De winnares uit het cirkeltje van vorige week was Mej. Ellen Mols uit de Bartokstraat 109 in Tilburg. Met zjjn vrouw Bets (Mieke Verstraete) en hippe dochter Rie (Trudy Labjj) vormen zij een tamelijk onparlementair gezin, dat Herman zelf typeert als een ’stelletje schijtljj sters’, waarop hij uiter aard de grote uitzondering vormt. Want hjj is niet werkeloos, hij laat zich niet opjutten door al dat geflikflooi met de Russen, hjj heeft het nog hoogop met de koniging hij vreet geen diepvries maar wenst een ordentelijke burgerpot. In de serie ’Tot de dood ons scheidt’ (maandelijks, op de late zaterdagavond Nederland 2) gaat het er ruig aan toe. Al valt er veel te lachen, het is niet zo’n aardig gezin. De huisgeno overtreffen elkaar in fortissimo krit op vader Herman. Zijn vrouw daaraan nog het minst mee. Die w»t sus geeft E die kritiek. 1 een unfaire 1 met de Bijbel I Verstand in c I op alles weet. Omdat autoriteiten nerger l treden, speelt hij huis. Maar zjjr. modern genoeg trappen. Om hel soms is H. Hane heen ook weer niet soms blijken hun progressivi tot de intellect is nu precies Speights serie. In het kader van de jumelage-aktivi- teiten van de met Tilburg verbonden Europese zuster-steden heeft gedurende het afgelopen weekeinde een zestiental jongeren met begeleider uit Offenbach am Main een bezoek gebracht aan Til burg. Op vrijdag arriveerde het gezelschap aan het station, alwaar de eerste contacten werden gelegd met de Tilburgse gast heren c.q. gastvrouwen, die op hun beurt in het weekend van 31 januari 1970 Offenbach zullen bezoeken. De gasten waren bijzonder opgetogen over de ontvangst die hun in de Tilburgse gezinnen ten deel viel en de mogelijk heden die ze daardoor kregen om elkaar, over de landsgrenzen heen, beter te leren kennen. oDe eerste kursusavond is zaterdag 29 veel heeft bijgedragen de Beïïst’ellenden wordt aa;ngeraden zich zo spoedig moggie by bet Centrum op te geven (Nieuwlandstraat 44) i.v.m. de te verwachten grote deelname. Duizenden en duizenden hebben j.l. zondag St.-Nicolaas toegejuicht bij zijn aankomst aan de haven en langs de route die de Sint volgde op zijn tocht door de stad naar het gemeentehuis. Een fleurige stoet van bijna duizend deelnemers, samengesteld uit vele jeugdgroepen, drumbands al of niet ver gezeld van prachtig showende majoret tes, harmonieën, ruiterverenigingen enz. gaven het geheel een prettig aanzien waar alle kijkers, gezien de diverse uit latingen, bijzonder van genoten hebben. Aangekomen op het gemeentehuis werd de Sint begroet door onze burgemees ter, die bijzonder blij was dat de Sint toch weer in Tilburg was aangekomen ondanks de sterk gestegen reiskosten; iste de Sint toe dat de grote mensen de Sint bijzonder zouden ge denken tijdens de collecten opdat ook Zaterdagmorgen volgde op het raadhuis, na een begroeting wethouder E. de Grood, uiteenzetting over verleden en heden van Tilburg. In aansluiting daarop konden de gasten in een rondrit kennis maken met onze stad en met het leeuwenpark in de ’Beekse Bergen.’ Na een door de gemeente aangeboden lunch in het restaurant van het recrea- tie-oord begon een van weerszijden zeer geanimeerd gevoerde discussie over de problemen waarmee de jeugd in Offen bach en in Tilburg wordt geconfron teerd. Intussen was ook de heer F. Winkel, wethouder van Offenbach voor o.m. jeugdzaken, met echtgenote gearri veerd. ’s Avonds boden de gasten in het in geëxposeerd gaat st terrein van de exposant in Hol- Jkt al meteen van dit streven af, want Wil Bink uit Am sterdam komt met een fraaie serie screen-drukken, schilderijen, objecten vestzaktheater ’De Spoel’ aan de Til- burgse jongeren een concert aan van Modem Jazz, afgewisseld met gitaar solo (flamenco-muziek) en boogie- woogie. De prestaties van vooral de jazz-band ’The newcomers’ werden door het talrijke gehoor zeer gewaar deerd en de verbroedering werd tot in de late uren voortgezet. Het jumelage-bezoek werd zondagmid dag beëindigd in de tiendschuur van de Tongerlose Hoef met een afscheidsbij eenkomst, gevolgd door een gezamen lijke warme maaltijd. Na de afscheids woorden van wethouder J. Baggerman vertrok het gezelschap om 2 uur via Eindhoven, waar het Tilburgse ge meentebestuur de gasten een bezoek aan het Evoluon heeft aangeboden, huiswaarts. Zaterdagmiddag 22 november korte rondgang door de nieuwe Heikant. Hjj vertrekt te 2 uur vanaf het parochiehuis aan de Heikant en zal, onder voorbe houd de navolgende straten aandoen: Vertrek te 14.00 u. van het Parochiehuis aan de Schans (voorheen Rugdjjk), daarna: Griegstraat - Bartokstraat - Sibeliusstraat - Elgarstraat - Vlashoflaan - Strausslaan - Mahlerstraat - Haydn- straat - Franz Lisztstraat - Mendelssohn- straat - Beethovenlaan - Brucknerlaan - Schubertstraat - Brahmsstraat - Beet hovenlaan - Strausslaan - Leharstraat - Lannerstraat - Heubergerstraat - Offen- bachstraat - Leharstraat - de Schans. Einde bij het parochiehuis. Route van zondag 23 november Vertrek te 12.00 uur vanaf Concertzaal v.d. Brekel aan het Korvelplein. Daar na: Korenbloemstraat - Staringstraat - Nic. Beetsstraat - Vondelplein - P. C. Hooftstraat - van Djjckstraat - Rubens- plein - Jan Steenstraat - Diepenstraat - Akkerstraat - Klaverstraat - Zilverlinde- straat - Olmenstraat - Eikstraat - Kastanjestraat - Lindestraat - Linde- plein - Meidoornstraat - Wilgenstraat - Bredaseweg - Lange Schijfstraat - Lieve Vrouweplein - St. Annaplein - Korvelse- weg - Korvelplein. Eindpunt bij v.d. Brekel. Inmiddels hebben onderhandelingen met het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk ertoe geleid dat van die zjjde een subsidie kan worden tegemoet gezien van f. 250.000,-. Ook de Gedepu teerde Staten van Brabant hebben een bedrag toegezegd, dat f. 15.000,- zal belopen. Omdat de verschillende kruis-

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1969 | | pagina 15