3 Grenszaak met nieuwe mode en kleine en hele grote maten 1 Bescherm Uw hoofdkraan TRAININGS- 4T JBEL- [OW J J.P.S.-Sprang2 S.V.G.-Vios top hame-rs van hoofi Eerste quick-service in Tilburg bij Noud van Loon Noad B - Limburgia B R. K.-T.V.V. S. C. Gastel ïïterspdre PAKKEN Een appel niet alleen voor de dorst Volewijckers komen zondag naar Tilburg „Machtige”. W.SJ.-Berkdijk DETILBURGSE KOERIER 1969 - pagina 10 Donderdag 6 november 1969 - pagina 11 ’MAISON APPIE’ IN BAARLE-NASSAU J linada Heuvelstr. 50 (Hoek WillemHstr.) fris - anders Ontwikkelingen voor zijn naar ’0098 ment o.- 9.- 6.- N (KEN :N hun SET-Roosendaal Piusplein - Tilburg Lechim Van Nunen Boes N.V. ook in Den Bosch n nog plaatsen g meisje opleiding oopster - confectie rote bladen, iat het soms PLEIN 31 8 ’’Losse” meubelen doen wonderen! ;en /an p en suiker. Dit sgging of als het ben los warm v De me Deez’ en duuzend aander dinge Heurde zaoterdagge-naacht Toen ze van Nijmeege afkwaame De kérels van "Kunst en Kraacht" ’t Fist is over virtien daoge Vur hullie unne schööne tèd Want as ’t 'n bietje mee wil valle Zén ze dan d’r blène kwèt een klein deel ia! om de appel in de de 18 laar. er na. 2670 T.K. De wedsti de heer gespeeld aan de 1 drie. SPORTAFDELING I I maar ind op i sl te ver- dat we HARINGSLAATJE 4 gefileerde haringei jurken, 1 banaan. Inoten, 1 kleine ui, m< peper zout, een hardgekookt ei, de stander S.V.G. het pant De s stimi Kindermaten v.a. 26,50 Grotere maten v.a. 39,75 zichti laag caket DE APPEL ALS CONSERVE Behalve het wecken of diep~ appelmoes, kunnen appels gu» lijke appelgelei verwerkt word; DE APPEL IN GEBAK Veel Nederlandse huisvrouwen hebben een eigen recept voor appeltaart, maar ook een appelcake is heerlijk t storten, ihtgedekt n toe in MetSladeo 425,- maar Appie S’ clientèle e diepvriezen van ’s ook tot heer- worden. Naauw doen we’t mar Zumme ons ège Die aauw hebbe jarine, 200 g suiker, -230 g appel, Willem II zich bevindt vrijwel waarlozen. Dat betekent mede, ijd kunnen verwach- lopen weer eens een bovendien een paar i, want het is de g maar een ’kale’ ot «n mat 5.00 uur. ■n behoefte aan tweede of cwaliteiten te verkopen’, publiek heeft daartoe gelegenheid in over- VOOR DE VROUW APPEL-GRIESMEELPUDDING 1/2 kg stevige appels, plm. 1/2 dl water, citroenschil, 1/2 1 melk, 20 g griesmeel, 10 g custardpoeder, plm. 30 g suiker. De appels schillen, van klokhuis ont in stukjes snijden. Het water i met enkele dunne De schjjven appel jen en plm. 3 a trekken. Een "oude’’ kamer krijgt al nieuwe sfeer met 'n bijzonder kastje, 'n aparte tafel, ’n bijzet-fauteuil of noem maar op. In deze "losse" meubelen hebben wij veel exclusiefs. Kiest u klassiek-of liever modern U hebt het voor het kiezen I Allemaal Top-Form meubelen, dus allemaal hun prijs ten volle waard. Het blauwe Top-Form keurmerk staat daar borg voor! TOONZALEN 113 Tilburg 250-33484 toegang jmpetitie vordert, krijgt ?eter krachtsverschil op Vol goeie moed zén we vertrokke r op staoikes aon laote kieste? 't öök gedaon. inning heerste er onder de aanhorige jeugd of zij behoorden tot de winnaars van de prijsvraag die Confectiebedrijf Broer de Laat had ausje maken van slaolie, azijn, zout. IV1U Aan de Leharstraat 104 in de Heikant heeft Noud van Loon zijn eerste het filiaal geopend. Met opzet zeggen wij eerste, omdat de heer en mevrouw van Loon-Spijkers hun bedrijf in de 121/2 jaar van hun bestaan zo sterk hebben doen uitgroeien dat meerdere filialen niet uit kunnen blijven. De expansie drift van de firma Noud van Loon lijkt wel een ongebreidelde energie aan de basis te hebben of een geheime formule. ’Zo moeilijk is het niet’, lacht Noud van Loon, ’het komt alleen maar omdat mijn vrouw Rianne en ik een hobby hebben, die TOEN EN NAUW Hoe wèd is ’t nog en oe m’n voete Dé haol ik noot toe mèrgevruug Ge hét de helft nog niegelööpe Zéde bij dan naauw al muug? verloofde Paula belandde ren geleden in de mode- hele ommezwaai, maar geen spijt van want de jselend en er zit echt wel alleen maar t toevallig onze zaak is’. lag, half 3, t dstraat het B-el _sn de Limburgia r irgia is aanvankelr ioch is sedert e In het hart van Den Bosch heeft de speelgoedspeciaalzaak J.J. van Nunen Boes N.V. te Tilburg zaterdag jl. een tweede vestiging geopend. Gedurende een deel van de dag zorgde de bekende drumband de Groeseindse Jagers uit Tilburg met zijn majorettes buiten voor een feestelijke begeleiding, die veel be kijks trok. Dat er in Den Bosch kennelijk behoefte bestond aan de vestiging van een speel- rdag nog door de ikel, die kopers Een gemakkelijk gerecht, bijvoorbeeld voor de zaterdag, is de APPELPANNE- KOEK, waarin u veel appels verwerkt. Behalve op oudejaarsavond kunt u APPELBEIGNETS of APPELFLAP PEN ook als nagerecht geven. DE APPEL BIJ DE BROODMAAL TIJD Het eenvoudigst is een in schijfjes ge sneden appel op het brood, met iets citroensap besprenkeld om bruin- kleuren tegen te gaan. Lekker ook voor overblijvers om mee te nemen, want een appel houdt het brood ’vers’. Thuis smaken gesmoorde appels op het brood heerlijk. Er moet een zege gen. Ook dig kunnen den Oever niet, toch moet een overwinning mogelijk zijn. We hou den het daar dan ook op. Het B-team van Willem II gaat zaterdag naar Amsterdam om daar de reserves van Volewijckers te ontmoeten. Moge lijk komen er een paarpuntjes mee terug; het zou prettig zijn. DE APPEL IN SLAATJES EN NAGE RECHTEN In de meeste groente- en/of vlees- en visslaatjes voldoen blokjes appel uit stekend, een voorbeeld hiervan is het volgende recept: Op woensdag de Katholieke 1 een gastcollege Bosgra van het titel ’Zuidelijk gint om 12.00 i lijk voor belangstellenden. I tegen Bavel ndag wederom voor een jd nu medekoplopers S.C. Gastel ■’“enseweg. iwii blijven dat deze De moge- lijken ons echter wel it S.C. Gastel juist de i zijn ongeslagen positie orijsgeven. zal er wel voor moeten le productiviteit terde°<“ >erd, met goed velds. wedstrijd wor- Ter afwisseling kunt u eens een VLA- FLIP maken van vanillevla, yoghurt en kleine stukjes appel. Yoghurt vermengd met appelmoes en beschuit is ook een smakelijk nagerecht. Van flensjes en appelmoes kunt u een FLENSJESTAART maken door de flensjes tijdens het stapelen met een laagje appelmoes te bestrijken. een spannende strijc ten met naar we ho Tilburgse zege met l vlotte doelpunten, w laatste tijd in Tilburg boel in de uitslagen. Grote spat gelukkige uitgeschreven. Kinderen van de MAVO-school en de jeugd uit de buurt moesten n.l. een tekening of maquette maken van deze zaak en konden hiermee een jongens-costuum- "’ntalon of -vest verdienen. izc spanning was natuurlijk groot want zeer begrijpelijk hebben de ouders een stimulerend woordje gesproken toen de jeugd aan de strijd begon. Na de enigszins ongelukkig verlopen wedstrijd tegen Bavel, staat R.K.T.V.V. a.s. zondag wederom voor een zware wedstrijd nu medekoplopers f op bezoek komt aan de Dongen Als de tricolores een rol willen spelen is het noodzakelijk wedstrijd gewonnen wordt, lijkheid hiertoe lijken ons echter aanwezig doordat laatste weken -■ heeft moeten prij De voorhoede zs zorgen dat de wordt opgevoe.. alleen kan immers geen den gewonnen. Mogelijk inspireert een sterke tegen stander als S.C. Gastel de R.K.T.V.V.- ers tot grootse daden, wat meteen zou betekenen dat bij een overwinning de kans om mee te blijven doen naar de bovenste plaatsen weer volop aanwezig is. De wedstrijd vangt aan om half drie en staat onder leiding van de heer R. Veenhof uit Son. - De Charles de Foucauldgroep in Het Zand zit binnenkort in de kou. Zij hebben geen verwarmingsmogelijkheid en zijn op zoek naar enkele goede oliehaarden. Zoveel mensen schakelen over op aardgas en wat doet men met de oude oliehaard? Bij deze groep, die voorlopig gehuisvest is in de boerderij van de Rooi Pannen, zou men er raad mee weten. Wie er een op te ruimen heeft kan bellen met de heer R. Lam mers, Jozef v.d. Grintenstraat 39, tel. 70286. Hij wordt onmiddelljjk gehaald. plaats zal worden gevestigd. Noud van Loon wil die onderdelenwinkel uit zijn verkoopruimte weg hebben, omdat er altijd een zekere onrust vanuit gaat die hinderlijk is voor de verkoop. Als voor beeld voor zjjn opzet van de zaak spie gelt hij zich aan de ontwikkelingen zoals die in de garagewereld plaats heb ben. Op langere termijn zullen filialen in stadsuitbreidingen wel niet uit kun nen blijven, ik hou er met de planning van mijn centrale werkplaats ook wel rekening mee, maar na de realisering van de op stapel staande nieuwbouw zal ik het weer even kalmpjes aan doen’, zo besluit hij. 12 november wordt op Hogeschool te Tilburg gegeven door dr. S. Angelo Comité met als Afrika’. Het college be- uur en is gratis toeganke- geki jden. De Tilburgers behaalden zaterdag j.l. in de moeilijke uitwedstrijd tegen Olym pia ’60 een bijzonder nuttige 2-0 over winning en verstevigden, mede door het verlies van concurrent Rust Roest, positie aan de top van de ranglijst. Ondanks deze voordelige uitgangs positie zal J.P.S. met Sprang 2 toch terdege rekening dienen te houden. De spelers van Sprang krijgen juist a.s. zaterdag gelegenheid te tonen waartoe zij in staat zijn. Hoewel de thuisclub duidelijke winstkansen heeft, belooft het allerminst een eenzijdige wedstrijd te worden. Daar staan de wedstrijden in voorgaande jaren tegen Sprang garant voor. GEPOFTE APPELS 4 stevige appels van gelijke grootte, boter of margarine, kaneel en suiker. De appels heel goed wassen. Iedere appel van klokhuis ontdoen en zzó schillen dat als versiering van de schil als een spiraa achterblijft. De appels in een met boter of marga rine ingevet vuurvast schaaltje zetten en in een voorverwarmde matig warme oven van plm. 175 graden in 20 a 25 minuten gaar en warm laten worden. De appels warm opdoen en bestrooien iet kaneel en suiker. APPEL MET KWARK 125 g kwark, 1 appel, iets citroensap, suiker. De kwark loskloppen, de geschilde appel raspen en met de kwark ver mengen. Op smaak afmaken met citroensap en suiker. Dit gerecht kan als broodbelegging of als ontbijtgerecht dienen. MUESLI (ontbijtgerecht) 1 eetlepel havermout, 2 eetlepels water, 2 eetlepels melk, plm. 2 eetlepels honing of basterdsuiker, 50 g appel of andere vruchten (sap van en halve citroen), 1 a 2 eetlepels gemalen noten. De havermout de avond tevoren weken in het water en de melk. Kort voor het gebruik de appel schillen, van klokhuis ontdoen en in kleine stukjes snijden of raspen. Deze door de havermout roeren en het geheel op smaak afmaken met honing of basterdsuiker. Desgewenst noten en citroensap toevoegen. strijd die onder leiding staat van J. A. Janssen uit Breda wordt 1 op het S.V.G.-sportcomplex Kraaivensestraat. Aanvang half augt walr azijn, i een tomaat. Een slasav- peper en z„u De vruchten schoonmaken en evenals de augurken en haringen in stukjes snij den. De ui schoonmaken en fijnsnijden. De walnoten grof hakken. Alle ingre diënten door het sausje mengen. Het Voor de toekomst heeft Appie nog grote plannen. In Tilburg heeft hij samen met zijn verloofde de Maas-Mus, in Turnhout opent hij (liefst naast de Bank van Brus sel) een boetiek. De damesmode- sector krijgt in november veel aandacht wanneer hij in het Bel gisch Baarlese patronaat een grote verkoop organiseert van de nieuwste damesmode. Een mode show in Schaluinen staat ook nog op het programma. Het goed koopste en het duurste kostuum bij Maison Appie? ’Dat is snel gezegd’, zegt hij ’tussen de f 152,- en de f600, DE APPEL BIJ DE WARME MAAL TIJD Appel door de rode kool is algemeen bekend, maar ook door bieten, zuur kool, hachee en jachtschotel smaken appels best. Vis met kerriesaus waarin stukjes appel even zijn meegekookt is beslist iets aparts. Op een kille herfst dag is ’hete bliksem’ (een stamppot met zoete en zure appels) niet alleen hart- maar ook maagverwarmend. Gebakken appelschijven smaken niet alleen goed bij rolpens, maar ook bij gebakken lever, bloedworst en boterhamworst. ’Het is de kunst om de ontwikkelinge voor te zijn en te blijvan’ zegt Noud vs Loon. Met de opening van het filiaal is hij zijn tijd in ieder geval vooruit. Im mers de opzet is zo dat het mes aan twee kanten snijdt.In de eerste plaats is het filiaal geopend als een extra service aan de vele klanten uit de Heikant en Stokhasselt. In de tweede plaats is er een uniek Quick servicestation aan ver bonden, waar kleine reparaties snel en vakkundig worden uitgevoerd. Dit kan snel gebeuren omdat de grotere repara ties in de hoofdwerkplaats in het pand aan de Jac. Oppenheimstraat worden uitgevoerd. Voor de klant brengt dit geen extra lange wachttijden mee. Integendeel. Ook hier geldt het begrip snelle service, want elke bromfiets of fiets die voor twaalf uur ’s middags wordt gebracht is de volgende dag klaar. j custardj appels doen en ir. aan de kook brengen stukjes citroenschil. 1 in het kokende water legge 5 minuten zachtjes laten ti Het custardpoeder met weinig koude melk aanmengen. De rest van de melk aan de kook brengen. Het griesmeel met de suiker vermengen en onder goed roeren in de kokende melk strooien. Het griesmeel onder af en toe roeren in 5 a 10 minuten gaar koken. De pap al roeren de binden met het aangemengde custardpoeder en even laten door koken. Een deel van de appels voor zichtig door de massa roeren, eventueel wat citroensap toevoegen. De citroen schil verwijderen; de puddingmassa in een omgespoelde puddingvorm schen ken. Na afkoeling de pudding storten en gameren met de achtergehouden appelcompote. -Nog tot en met 8 november wordt in de Schalm te Berkel Enschot een expisi- tie gehouden van een twaalftal inwo ners, die eigen werken tentoonstellen. Deze expositie werd afgelopen zondag middag geopend door Burgemeester drs. H. Aarts. APPELGELEI Plm. 2 kg appels, 3/4 kg suiker per liter appelsap, citroensap. De appels goed wassen, in stukken snij den en de kroontjes en steeltjes ver wijderen. Ze met weinig water ver warmen in een wijde pan met deksel, totdat ze zacht zijn en veel vocht heb- osgelaten. Een schone doek in water uitwringen en op een ver giet leggen. Deze op een kom plaatsen en de appelmassa in het vergiet De massa een paar uur dich laten uitlekken en er af en roeren, zodat het sap beter doorloopt. Het sap meten, aan de kook brengen en tot 2/3 van het volume inkoken. Per liter sap 3/4 kg suiker bij gedeelten door de vloeistof roeren. Het mengsel koken totdat een paar druppels die men op een bord laat vallen na afkoeling slechts langzaam uitvloeien. Zonodig citroensap toevoegen. De gelei afschui men. De potjes goed schoon wassen en deze zo vol mogelijk vullen met de gelei en meteen met een vochtig gemaakt stukje cellofaan en een elastiekje af sluiten. Zolang er nog altijd zo’n 3 miljoen woningen in ons land geen centrale verwarming hebben, moet er nog altijd gewaarschuwd worden voor bevriezing van de waterleiding bij strenge vorst. De binnenleidingen in onze woningen zijn immers meestal zodanig geïnstalleerd dat de (dunne) buitenmuren niet vol doende bescherming bieden tegen strenge vorst met wind, zodat men wel voorzorgen moet treffen in een onver warmd huis. Baarle-Nassau - ’Zeg maar gewoon Appie. Heel Tilburg en omgeving kent mij, maar ik wed dat er bijna niemand is die weet hoe ik met mijn achternaam heet. Mijn verloofde heet Paula en daar weet ook zowat niemand de achternaam van. Schrijf dus maar gewoon Paula en Appie’. Zo begint Appie van ’Maison Appie’ enthousiast zijn verhaal, als bij vertelt over zijn onlangs geheel vernieuwde zaak in de Kerkstraat in Baarle-Nassau. Ongeveer tweeëneenhalf jaar zit hij nu in dit merkwaar dige grensdorp, dat vaak de voorpagina’s haalt van de gre omdat het een stukje Nederland en een stukje België is, zodt mogelijk is om van de voordeeltjes van twee afzonderlijke landen te profiteren. De grensbewoners weten er raad mee en ook Appie heeft blijk gegeven er alles van te weten. Zijn wijze van zakendoen is oorspronkelijk en het zal wel mede daaraan te danken zijn dat ’Maison Appie’ klanten heeft in heel Zuid-Nederland en Noord-België. Welke kledingzaak in Neder land kan zeggen dat zij ook op zondag van negen uur ’s morgens tot zeven uur ’s avonds geopend is? ’Maison Appie’ doet het en ’u moet maar ’ns komen kijken hoe razend druk het dan hier kan zijn’. vijand van waterkranen en watermeters, van uw hele huis trouwens, en wanneer u nu vast kieren en tochtnaden dicht maakt, behoeft u dat straks als het bar koud is niet meer te doen! De roosters en ventilatievoegen moeten ook tijdig worden gesloten maar na de vorst na tuurlijk weer worden geopend. Vanzelfsprekend zorgt u er voor dat uw hoofdkraan - en uw watermeter, wan neer u die hebt - goed bereikbaar blij ven. U kunt ze het beste met droge wollen lappen omwikkelen tegen de koude. Ligt de meterput buiten, dan kunt u het beste tussen bovendeksel en tussendeksel een plastic zak gevuld met kranten aanbrengen. Bij heel strenge vorst moet die hoofdkraan bovendien nog extra worden toegedekt om bevrie zing te voorkomen. In twijfelgevallen kunt u beter even contact opnemen met het waterleidingbedrijf. Het ziet er naar uit dat de club uit de Stokhasselt een erg moeilijk seizoen meemaakt en dat nog wel in haar jubileumjaar. Meestal is het elftal niet de mindere van haar tegenstander, maar kan het geen vuist maken. Komt daar a.s. zondag tegen het in de middenmoot hangende ROOSENDAAL verandering in? Om onze spelers hiertoe aan te moedi gen verwachten wij u om 14.30 uur op onze oude velden aan de Stokhasselt- straat. APPELMOES dat als tweede groente of nagerecht wordt gebruikt, wordt wat geuriger als u er een citroenschilletje in meekookt. Het krijgt een frissere smaak als u er wat citroensap doorroert en een kruidige smaak door er kaneel, koek- of speculaaskruiden over te strooien. blemen die deze groep dagelijks mee moet torsen is de vraag hoe op niet al te dure wijze aan een goedzittend kos tuum te komen. In overleg met het bestuur plaatste ’Maison Appie’ bij een kledingbedrijf een royale order. Ook de dikkebuiken kunnen thans confectie kopen. Moest men eerst tussen de f 700,— en f 800,— voor een kostuum neertellen, bij ’Maison Appie’ slagen deze heren tussen de f 300,- en f 350,—. Een pantalon met een wijdte- maat van 160 cm en een colbert van ongeveer 175 cm is bij Maison Appie geen zeldzaamheid. Zaterdag, aanvang 15.00 uur, zal J.P.S. op eigen terrein uitkomen tegen het reserve-team van Sprang. Gezien de posities van beide clubs op de ranglijst, zal men misschien vermoe den, dat J.P.S. zonder al te veel moeite zijn puntentotaal zal kunnen vergroten. Een dergeljjk uitgangspunt kan tot een bittere teleurstelling leiden! De positie van de Tlburgers is sterk, maar niet onaantastbaar. Zwak geachte ploegen zorgen meermalen voor enorme verras singen en ook J.P.S. krijgt a.s. zaterdag een misschien als zodanig gekwalifi ceerde tegenstander te bestrijd - urgers behaalden zater ilijke uitwedstrijd tegen bijzonder nuttige 7 verstevigden, mede NU, IN DE HERFST Om te voorkomen dat uw kraan straks als het écht gaat winteren, vorstverlet neemt, doet u er goed aan nu vast te controleren of de hoofdkraan niet lekt, of hij goed sluit. U vind ’m in een meterput onder de voordeurmat of on der de mat voor de achterdeur, in de kelder of in een meterkast. Misschien wel in een meterput buiten. Hoe ziet u nu of de hoofdkraan goed afsluit? Als u de kraan dichtdraait en het aftapkraantje opent, mag er uit het aftapkraantje dat vlak bij de hoofd kraan zit, geen water spuiten. Kraantje na de proef goed sluiten. Ook is het goed, nü na te gaan of het tocht in de ruimte waar die hoofdkraan zich bevindt. Tocht is de grootste De klantenbenadering van ’Maison Appie’ geeft stof tot praten. ’Ik heb graag dat de mensen hier een kostuum komen kopen, maar doen ze het niet, even goede vrienden’. Een pilsje of een glas koele limonade wordt er al gauw geschonken, maar Appie schrikt er niet voor terug de clientèle een glas goede whisky te offreren. Het zaken doen gaat met een zekere zwier en met een onmiskenbaar vlaamse invloed. Gemoe delijk, op het joviale af. Een zeer groot percentage van de klanten woont in België, maar er komen ook veel mensen uit het Tilburgse, omdat Appie daar zoveel mensen kent en zoveel relaties heeft. Dat komt voornamelijk omdat Appie zo’n rijk gevarieerd horeco-ver- leden heeft. In de gunstige betekenis van het woord overigens. Jarenlang was hij in deze sector werkzaam o.a. bij Modern en Riche in Tilburg, ’t Silveren Seepaerd in Eindhoven, een cruisemaat- schappij voor een reis rond de wereld en vier jaar als chef de rang bij gerenommerde restaurant De Engel in Baarle-Nassau. Mede via zijn hij enkele jaren sector. Een hv«. Appie heeft er g* branche is afwissel muziek in. Wie zou verwachten - als was het maar aan de stijl van het verhaal - dat Maison e een uitdragerszaak zou zijn komt jgen uit. Er hangt een keurcol- herenkostuums uit de midden en lasse, die men kan aantreffen in tste winkelcentra van het wes- f HELANKA I goedspeciaalzaak kwam zaterd; eens goed tot uitdrukking d<_ duizenden bezoekers aan de winl niet alleen kijkers maar ook bleken te zjjn. Vrijdagmiddag had directeur F. Oostel- bos reeds de deuren geopend voor vrienden en relaties, die uit alle delen van het land naar Den Bosch waren gekomen om de ondernemende Til burgse zakenman veel succes toe te wensen. De opzet van de driehonderd vierkante meter grote winkel trok speciaal de aandacht. Hierin zijn duidelijk de in vloeden merkbaar van een studie- en oriëntatiereis, die de heer Oostelbos vorig jaar naar de Verenigde Staten maakte. Plannen die al klaar zijn maar nog op goedkeuring wachten zjjn er al. Aan het kapitale pand op de hoek van de Ber nard Loderstraat en de Jac. Oppen heimstraat wordt een stuk van 900m2 bijgebouwd waarin het centrale onder delenmagazijn en de centrale werk- Appie bedrog lectie 1 betere klas de grootst ten. Toch is er een verschil. Maison Appie slaagt erin zelfs deze betere collecties te presenteren tegen in dat genre onge kend lage prijzen. ’Ik heb er geen derde keus kw zegt Appie. ’Het zeker in Tilburg vloed. Maar wjjs me de zaak maar eens aan waar men zo’n hoogwaardige kwali teit kan brengen voor zo weinig geld! De mode is snel en wisselvallig. Wat vandaag ’in’ is, wordt morgen of over morgen al terzijde gelegd. Appie trekt er daarom iedere week op uit om fabrikanten en shows te bezoeken eh hij weet razendsnel te reageren. Engel se, Duitse en Italiaanse stijlkostuums van prachtige snit zijn er genoeg, maar Toekomstplannen leuk (meer) om iemand tegen te ko men, gestoken in hetzelfde kostuum. De tienermode? Ook hierin is volop keuze in de betere kwaliteiten. Het meest opmerkelijke is echter de hoek voor de grote maten. Regelmatig ver gadert in Baarle de Nederlandse Dikke- buikenclub en een van de vele pro- slaatje op een platte schotel, op bordjes of glazen schaaltjes leggen en garneren met schijfjes ei of tomaat. -Zaterdag, half 3, treedt aan de Eginhardstraat het B-elftal van Noad aan tegen de Limburgia reserves. Limburgia is aanvankelijk zwak begon nen doch is sedert enige weken in opmars. Het laatste wapenfeit was de overwinning op Helmond Sport B. Zjj zijn voornemens hun mooie positie in de kopgroep te verbeteren en zullen alles in het werk stellen om Noad B de punten afhandig te maken. Noad B zal daarentegen, wil zij in de kopgroep mee blijven draaien, van Lim burgia moeten winnen. Verlies voor Noad betekent afzakken naar de mid denmoot. Al met al zal het een spannende strijd gaan worden. Voor voetballiefhebbers is een gang naar de Eginhardstraat de moeite dubbel en dwars waard. APPELCOMPOTE 750 g zoetzure appels, 2 1/2 dl water, 125 a 150 g suiker, (1 citroen), 1 afgestreken theelepel aardappelmeel. De appels schillen, in vieren snijden en van klokhuis ontdoen. Het water met de citroenschil en de suiker aan de kook brengen, de appels eraan toevoe gen en deze even zacht verwarmen, zonder ze te laten koken. De appe vervolgens met een schuimspaan uit he vocht scheppen en in een glazen schaal overdoen. Het vocht met wat aard appelmeel bij binden en er naar ver kiezing nog wat citroensap aan toevoe- dege gen. Deze saus over de appels gieten. Ispel Appelcompote smaakt niet alleen goed bij wild of gevogelte en gestoofd rund vlees, maar ook bij pudding, rijst of .yoghurt en op beschuiten. EEN APPEL - NIET ALLEEN VOOR DE DORST niet voor niets wordt de appel de tandenborstel van de natuur’ genoemd. Bijten in een appel heeft een reinigende werking op het gebit, bovendien staat het jong, net zo jong als onze vers geoogste Hollandse appels, die nu weer overal volop te koop zjjn. Het aanbod is zo groot dat er best bij elke maaltijd een appeltje geschild kan worden. Dit schillen of heeUgoed wassen is beslist noodzakeljjk voor u onderstaande recepten klaar maakt. APPELCAKE 200 g boter of margarine, 20 200 g bloem, 4 eieren, 20( poedersuiker, citroensap. De appels schillen, van klokhuis ont doen en in schijfjes snijden. De schijfjes met wat citroensap besprenkelen. De cakevorm met boter of margarine insmeren. De boter tot room roeren en de suiker er aan toevoegen. De eieren er een voor een doorroeren en zolang blij ven roeren totdat de massa wit en luchtig is. De gezeefde bloem er voor- ’i-htig doorscheppen. Afwisselend een beslag en een laag appel ïvorm brengen (de bovenste onderste laag beslag). De cake in een matig warme oven van 150 graden Cel sius in ongeveer 1 uur bakken. De cake storten op een taartrooster, af laten koelen, en desgewenst met poeder suiker bestrooien. A.s. zondag 14.30 uur wederom een topwedstrijd in de Rauwbraken. W.S.J. ontvangt dan het in opmars zijnde Berkdijk. Berkdjjk zal zondag heel hard moeten werken om de twee punten mee te nemen, temeer daar W.S.J. thuis nog ongeslagen is. Tevens kan W.S.J. het zich niet veroorloven om meer punten te verspelen, daar het anders de aanslui ting met de kop mist. Gezien de resultaten van beide elftallen de laatste Weken, zal het weer spannen in de Rauwbraken! (terrein nabij Kluitmans). Naarmate de comi men ook een be^ mlijst te zien, eeft echter tot nu toe slechts een punt meer hehaald dan zijn a.s. tegenstander. Uiteraard zal de thuisclub proberen deze minieme voorsprong te vergroten, terwijl Ons Vios hier onge twijfeld niet zonder meer mee in zal stemmen en er vast en zeker alles aan zal doen om zelf de punten in eigen haard te houden, hetgeen een span nende wedstrijd beloofd te worden. Daar staat trouwens deze oer-Tilburgse derby algemeen om bekend. Voor degenen die nog wel eens in de knoei geraken met de spelregels en de reglementen zij herhaald dat vanaf zon dag j.l. twee veldspelers mogen worden verwisseld plus de doelman; dus net als tijdens de cup-wedstrijden. Het is wat eenvoudiger geworden voor diegenen die wat moeilijk kunnen onthouden. Nu de wedstrijd van zondag, naar het lijkt voor Willem II binnen het bereik kunnen ligge al zal de ploeg niet volledig aantreden. Op Bertus van rekenen we voorlopig r ning mogeljjl dan ook Dat een wedstrijd niet is gespeeld als de laatste minuut niet ten volle is verstre ken heeft Willem II in Arnhem aan den lijve ondervonden toen op de valreep het gelijke spel verkeerde in een neder laag door een treffer in eigen doel. Dat is bij de Willem Il-ers dit seizoen al meermalen gebeurd helaas we zouden zeggen toch wel iets al te vaak. Men kan daarover lang treuren, maar verandering brengt dit niet te weeg. Beter is zich te bezinnen op de strijd die komen gaat en waarin het Amster damse Volewijckers de tegenstander zal zijn. De gasten zijn wat moeizaam in de lift gekropen, maar op het moment is de achterstand op de brede groep waarin sen, 2 appels, 2 zure in, desgewenst 25 g ui, mosterd, slaolie, ^gekookt ei,

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1969 | | pagina 11