Dit kan alleen de man met de minste kosten en enorme omzet pjnWTTJMWl BROER DE LAAT voor U op een ander gaat. I Lord Mountbatten Amerikaans paradijs voor Padvinders ’Het leven van Het natuurpark ’Hessische Rhön’ Isabel Hoving in haar eerste boek: Kolonel Mary Booth overleden Kamermuziekconcerten in Studio-Theater ’Ook Adam en Eva zijn klein geweest’ II t n it Yoga in Tilburg F ‘KJ TOERISTISCH NIEUWS al DOCUMENTAIRE SERIE ff ooll 14.50en 17.50 gulden I 'P, hamers van 69 - pagina 6 DETILBURGSE KOERIER Donderdag 30 oktober 1969 - pagina 7 Het adres met reeds duizenden tevreden klanten. ntplo iedt. De Philmont ranch De Santa Fé-route ïer op Bestel nu reeds voor St.-Nicolaas Operapremiére HEUVELSTR. 50 (Hoek Willem ll-str.) Colberts harris tweed, schotse import (hand geweven) 69 gulden Regenjassen goudmerk, terlenka, bekende merken ELRO geen 89 zoals elders, alleen bij Broer de Laat 59 gulden 11 november >le, b blokt Het allerduurste kostuum kost bij mij 1 25 CJUldCn Let op. Grote maten kosten bij mij niets meer. Laatstgenoemde overjassen hangen elders geprijsd voor 159 gulden dus dat scheelt maar liefst 61 gulden, kleuren marine; muisgrijs, camel, beige. Terlenka pantalons, roodmerk OERLESESTRAAT 20, TEL. 31810 WAALWIJK, Grotestraat OISTERWIJK, Hoogstraat De fabriek welke mijn kostuums vervaardigt, won de eerste prijs op de heren mode beurs, dus dat zegt genoeg, en kan lang niet iedereen zeggen. /oorbeeld niet i r of vijf. En in /oorbeeld sn en aan ontdekken HET ARME KROESJE e rust, lemha- 24 februari het Brabants Barok Ensem ble met werken van o.a. Bach, Tele mann en Grauw. leelt weer het Brabants Barok maar nu met medewerking ik ze in. ibben we orde scl zetten.’ iar vader Lord be waar Sportaf deling I k lorttas met nappen tas; sn; boek werd bereid dat nu padvinder gebakken srkrijgbaar aan uwburg. zij dit beeld In het Studiotheater van de Stads schouwburg brengt het Brabants Barok Ensemble het komende seizoen haar jongeren, sanken. ng, Bredase- >ij Mevr. De Nieuwe Bosscheweg Concertserie 69-70; vijf kamermuziek concerten op de dinsdagavond. Aan vang steeds om 20.15 uur. en ïg dus met recht nderlijke vrouw voor het natuurpar beter zijn grote bel Mary I iding gehad vs des Heils 1 mee naar de uitgever en die vond het zo prachtig dat hij meteen bereid v was er een boek van te maken. Onlangs, na vele maanden van wachten is dat boek eindelijk uitgekomen, het telt 64 bladzijden en heeft de titel ’Kleine Adam’ meegekregen. en staan. Het ast uit en liep asje,’de ik nog de i spionne ’ing van i evenwel ’ebrek aan bewijs. was de tweede eraal William en me- Booth, des Heils 1912). Zij tijd in twee - ...j voor het ordt, dus eigenlijk ge- plaat: lij vier jaar. Hij gaat op mÜn overi; geen Een natuurpai het vreemdelii aap ric het De documentaires bevatten een rijkdom aan historisch materiaal, niet alleen ge- officiële archieven, persoonlijk archief tten. aufflffifflïmDD Onderstaand verhaaltje vorige week van Loekie Kruidenlaan 154 in Tilburg, gat helaas zijn leeftijd te maar hij schreef er wel bij: ren zullen het wel een mooi vinden! En wie weet! V’f geval erg benieuwd of dit got beeld ook k ’Hessische Rhön’ in arist sedert enkele tijd apdoen, pg leidt naar diep in het leelstaat. Al- de vermoedelijk gehele Duitse mid- i het jaar 980 na vermeld, -"-’-enis. ontvingen wij van Tongeren, Loekie ver- vermelden, ’De kinde- i verhaaltje Wij zijn in elk 'it goede voor goed doet volgen. Sporthemden populine wit maten 36 tot en met 43 let op 5 gulden Jongenspantalons maten 116 t/m 176 leeftijd 5 tot 15 jaar deze week 5 gulden kor ting op elke jongens pantalon. Het produktieteam waarvan Mountbatten ook deel uitmaakte, zocht vele plaatsen op de wereld, v zijn carrière in de loop der jaren werd bepaald, zoals Malta, Birma Ceylon, Singapore en India. 14 april spe Ensemble, van de blokfluitiste Elly Baghuis. Er worden werken van o.a. Fasch en Hotteterre gebracht. In gaan een werk van de componist Piet Ketting, voor het Brabants Barok gecomponeerd. heb ik Adam gezet. Als hij eerst wakker wordt, dus eig boren wordt,is hij zijn eentje de wereld verkennen. Hij ziet dieren en planten om zich heen, maar toch voelt hij zich erg eenzaam. En dan ontdekt hij Eva, een meisje van nog geen vier jaar, en samen trekken ze erop uit. Ze maken een lange reis naar de pool emonderweg beleven ze het ene avontuur na het andere. Ze doen ook uitvindingen: zo leren ze bijvi hoe ze een koe moeten melker de pool waar het erg koud is ze kleren en maken ze uit een boom stam een slee en een boot. Maar na een tijd krijgen ze heimwee en dan keren ze terug naar de plaats waar ze vandaan zijn gekomen. Hun reizen en belevenis sen hebben tien jaar geduurd en als ze weer op hun geboorteplaats terugge komen zijn, zijn ze bijna volwassen.’ Enkele tijd geleden is een voorhistori sche wandelweg aan de Milseburg aan gelegd en werd tevens het natuurpark Hessische Rhön, waarmede reeds in 1956 een begin werd gemaakt, geopend et publiek. Het is het negende >ark in Hessen. Waar kan men j.i vakantie doorbrengen? Er is trouwens ook nog geschiedenis te zien: langs de Oude Santa Fé route, waar in de 16e en 17e eeuw duizenden Spanjaarden trokken op zoek naar goud, liggen nu nog overblijfselen van primitieve wagens, die ’sneuvelden’ in gevechten met de in- Er stond eens heel eenzaam een mooi kroesje in de kast. Er stonden ook nog borden, lepels, messen en vorken in de kast. De borden vinden het kroesje een on kleurig ding. Want het kroesje was spierwit. Het kroesje trok zijn eigen er helemaal niks van aan en bleef rustig in zijn eenzaam hoekje zitten. Maar op een zekere dag werd het kroesje kwaad. Het kroesje zei: ’Ik wou maar dat die kast openging.’ Toen ze dat gezegd had ging iaeens de kast open. Het was moeder. 2e moest de borden pakken. Moeder ging de kamer in en liet de kast oper kroesje sprong ineens de kas de gang door. ’Aha’, zei het kroes brievenbus staat open. Daar kan i net door. Het kroesje sprong door brievenbus naar buiten en kwsm nooit meer terug! 'In deze serie zijn ook vele bijdragen opgenomen van mensen, die door hun militaire of maatschappelijke functie in vloed hebben gehad op de loopbaan en de persoonlijkheid van Lord Mount- batten, öf in wier leven hij zelf een rol heeft gespeeld. Ook thuis tafeltennissen! Dankzij onze huis- kamer-tafeltennistafel. Afmeting 220 x 122 cm. Bladen van Okumé multiplex, Ramin randlijsten; inklapbaar onderstel: gemoffeld buisframe. Blad- dikte 8 mm. gj JQ ’We kennen allemaal het verhaal van Adam ,en Eva, de eerste mensen op aarde, die in het aards paradijs leefden. Maar hoe zou het komen, dat we hen alleen kennen als twee volwassenen, zouden ze nooit klein zijn geweest, gewoon kinderen? Die vraag stelde de dertienjarige Isabel Hoving, een tweede-klas gymnasiaste uit Velp zichzelf, en ze fantaseerde er zelf het antwoord op al tekenend en schrijvend in haar schetsboek. Ze zag Adam toen hij voor het eerst wakker werd als een vierjarig jongetje en ging hem volgen op zijn ontdekkingstochten en bij de uitvindingen die hij samen met Eva deed. Mevrouw Ankie Peypers, de moeder van Isabel, die zelf een bekende heeft dat schrijfster is nam het schetsboek van haar dochter, toen het klaar was, m d h enorm dat er een boek van ..Sf is verschenen. Wat natuurlijk hele maal niet wil zeggen, dat ik schrijfster word. Misschien schrijf ik nog weleens iets, maar dat ligt er gewoon aan of ik nog goede ideeën krijg. Nee, tekenen komt voor mij nog altijd op de eerste -'-ats. Dat blijkt trouwens ook wel uit i boek Kleine Adam’. Of het rigens succes zal hebben? Ik heb er i idee van maar dat vind ik ook niet zo belangrijk. Als een paar mensen het mooi vinden dan is dat voor mij al voldoende.’ tie ten geschenke gaf. De opbrengst van huren etc. van dit gebouw draagt er in belangrijke mate toe bij dat de Ameri kaanse padvinder en zijn ’broeders’ uit andere landen jaar in- jaar uit kunnen genieten van het verkennersspel, dat gespeeld kan worden in een natuurrijke omgeving die alle mogelijkheden tot ontplooiing van initiatieven en karakter biedt. In Tilburg en vele andere steden in Nederland organiseert de Stichting Yoga Nederland Hatha Yoga cursussen, waar onder deskundige leiding prak tisch onderricht gegeven wordt. Het is gevaarlijk op eigen houtje met de diep ingrijpende yoga-oefeningen te experi menteren. De Stichting ziet het als haar taak met de hulp van bekwame, door Dr. Polderman opgeleide docenten yoga op verantwoorde wijze te brengen. Verdere inlichtingen kan men in winnen bij: Mevr. Van Dooren-Ennekinj weg 362, tel. 73175 en bi Beer-Mannaerts, 84, tel. 23413. Het is een uitgemaakte zaak dat het onderhoud van een boerderij met een zo’n groot stuk- land veel geld kost. Vandaar Bat de voornaamste donor van het land, Waite Phillips, met vooruit ziende blik ook een gebouw van 23 verdiepingen in de stad Tulsa in de staat Oklahoma aan de padvinders- organisa- t gevulcaniseerd gesteente, zijn lie aan het oerwoud doen den- t.e zeldzame planten een eigen- Een zeers spektakulair evenement be looft de slotavond, 26 mei 1969 te worden. In première zal dan o.a. gaan ’een Idylle’ kameropera op tekst van M. Nijhof en muziek van de in Tilburg woonachtige componist Jan van Dijk. Deze opera is geschreven voor drie spelers (sopraan, tenor en bariton) die begeleid worden door blokfluit, fluit en viola da gamba, clavecimbel en slagwerk (het Brabants Barok Ensemble m.m.v. Willy Goudswaard, Slagwerk.) Abonnementen voor deze concertserie 69-70 zijn vanaf heden ver' de kassa van de Stadsschoui liggen nu r r/e wagens de soms felle g< dianen. Op het terrein staan ook een aantal bezienswaardigheden zoals het huis van de bekende pionier Kit Carson, dat is ingericht als een museum waar naast zadelkanonnen, oude geweren en hui den van wilde dieren ook Carson’s be faamde dolkmes te zien is. Een paar kilometer verder staat het 40-kamers tellende huis van pionier John Maxwell, dat door de padvinders In het Natuurpark Hessen kan de toer wandelen en heel wat kennis oj want een nieuwe wandelweg de Milseburg en tevens die verleden van deze Duitse dec hoewel de Milseburg, bizarste berg van het g< delgebergte eerst in het jaar Christus in een oorkonde werd was hij reeds veel vroeger van beteken». Ongeveer vijf eeuwen voor Christus tot het begin van de nieuwe tijdrekening waren Kelten hier gevestigd. Hun sporen, die door archeologische op- delvingen zijn gevonden, worden op het nieuwe wandelpad gevolgd. Door elf borden, die langs de weg zijn opgesteld, verneemt de wandelaar hoe eens de toestand hier was, hoe de mensen hier woonden en leefden, welke kledij en wapens zij droegen, waarvan zij leefden en hoe hun opvatting over het hier namaals was. De teksten worden door tekeningen toegelicht. igen, waarin hij to it. Het is een lai luid en zonder pres >d moet worden. zijn vele soorten yoga, maar de vorm i in het westen het meest ingang vindt is het Hatha Yoga, een systeem van duizenden jaren oude technieken, gericht op een volkomen beheersing van de psyche en de vestiging van een sfeer van ontspannenheid en innerlijke Deze technieken bestaan uit ade lingsoefeningen en zgn. asana’s. Men leert diep ademhalen, het rythme va riëren, de ademhaling localiserer verschillende gedeelten van het lie Meestal worden deze ademhal’ ningen uitgevoerd in een bepaal of houding. ven zonder volledige uitwendig beweging in, bepaalde houd variërend van kwartier of 1“ gekozen houGi ontspannen ter sitie. lingen uit bossen, die ken en vele M aardig karakter. Tevens is de berg ech ter een deel van het natuurpark en steeds meer toeristen overtuigen zich er van, dat hier, in het hart van de Bonds republiek Duitsland een vakantiegebied ligt, dat voor het buitenland niet onder moet doen. Het klimaat van het gewest schenkt ontspanning, zonder dat men verre tochten moet ondernemen, en ook rust voor allen. Wie fantasie heeft, kan zich dank voorhistorische prentenboek een vormen van de wijze, waarop de oor spronkelijke bewoners van de streek om de Milseburg leefden. De oude Kelten wandelen als het ware mee. Zij hebben zich vermoedelijk hier gevestigd omdat de omgeving zo aantrekkelijk was, maar eerder uit strategische overwegingen. Ook heden heeft deze 835 meter hoge berg met zijn fonolietrotsen, zijn hel- Tk ben eigenlijk op het idee gekomen’, vertelt de inmiddels veertien jaar gewor den Isabel,’toen we op school aardrijks kunde kregen van de aarde in het alge meen. Ik heb er eerst goed over nage dacht en toen ben ik zelf een wereld- op-schaal gaan verzinnen, precies hetzelde als onze aarde, alleen veel kleiner. Een klimaat-zöne of een woes tijn was bijvoorbeeld niet groter dan een kilometer of vijf. En in die wereld >ark moet zich zowel naar ilingenverkeer als naar het landschap richten. Het is van groot belang het landschap ongerept te laten en tevens aantrekkelijk te maken, zowel voor de inwoners als voor de toeristen. In de Hessische Rhön zijn daarom vele maatregelen ter bescherming van het landschap getroffen. In het 40.000 hek- taren grote natuurpark werd tot het einde van verleden jaar voor uitbreiding en onderhoud een half miljoen D-Mark besteed en wel voor parkeerterreinen, wandelwegen, tenten voor j veertien schuilhutten en 250 be première zal Nederlandse dat speciaal Ensemble is 13 januari treedt als gastensemble het Utrechts Blaaskwintet op met werken van o.a. Seiber, Pijper en v.d. Booren. En daar eindigt het boek, ongevee de plaats waar andere verhalen over Adam en Eva beginnen. Ofschoon de tekst natuurlijk een belangrijke plaats inneemt vormen de tekeningen toch het voornaamste deel van de uitgave. Isabel heeft een heel eigen manier van tekenen die erg leuk is en zolang ze zich kan herinneren is het al haar grootste hobby. Mevrouw Hoving (Ankie Peypers): ’Dat heeft ze van haar vader. Die is musicus, maar in zijn vrije tijd tekent en schildert hij veel. Als Isabel maar even niets te doen heeft zit ze ook te tekenen. Regelmatig verzamel ik haar produkten die in heel het huis rond slingeren en als ik zin heb plak Dat is leuk voor later. En zo hel trouwens pas ook eens uit kunnen reke nen hoeveel tekeningen ze per jaar maakt. Dat kwam, schrik niet, op zo’n In het noord-westen van de Amerikaanse staat Nieuw Mexico - in het gebied waar de Grote Vlakten en de Cimmaron Bergen elkaar ont moeten ligt een terrein van maar liefst 55.000 ha. dat in de loop der jaren is uitgegroeid tot een waar paradijs voor Amerikaanse én buitenlandse padvinders. Centraal punt van het terrein is de Philmont boerderij, evenals het hele gebied geschonken door Amerikaanse zakenmensen. Een daarvan was Waite Phillips uit Oklahoma die als ideaal had jongeren in kennis te brengen met de natuur ’in de hoop dat zij daardoor betere mensen in de maatschappij zullen worden.’ Prachtige bromfiets coats gewatteerd met bontkraag, lang en kort in de kleuren blauw, bruin en olijf Winkelprijs 59 gulden bij mij zolang de voorraad strekt ja U leest het goed slechts34 gilldsn Prachtige jongens overjassen alle maten29 39 49 gulden. Herencoats en overjassen met en zonder teddy borg maten 44 tot en met 56 in alle kleuren en dessins39"49 - 59 - 69 - 79 en de allerduurste overjas kost bij mij slechts 98 gulden Dus laat U niets wijs maken, en kijk eerst bij Op zaterdag 1 november a.s. zendt de A.V.R.O.-Televisie van 22.00 tot 22.50 uur via Neder land II de eerste van elf documen taires in kleur uit, gewijd aan ’Het leven van Lord Mountbatten.’ In deze maandelijkse uizendin gen komt niet alleen de carrière van Lord Mountbatten aan de rde, maar ook de militairhistori- ?he en maatschappelijke gebeur tenissen, die tussen 1900 en 1965 plaatsvonden en waarbij hij op diverse posten betrokken vas. ’Het leven van Lord Mountbatten’ werd selecteerd uit vele geschreven door de Britse historicus maar ook uit het John Terraine. van Lord Mountbatt in de oorspronkelijke staat is terug gebracht en nu weer echt de sfeer ademt van ruim 120 jaar geleden, toen Maxwell er woonde en werkte. Een nieuwe aanwinst is een bibliotheek, opgericht ter nagedachtenis aan een der oprichters van de padvindersbeweging in Amerika, Ernst Thomson Seton sr speelt het Brabants Barok Ensemble, bestaande uit Pieter van Veen, blokfluit, Lucius Voorhorst, fluit, Gerard Dekker, clavecimbel en Hans Bol, viola da gamba met mede werking van Della Curby, viool, Raoul Domis, tenor en Arthur Hersel, hobo, werken van o.a. Bach, Prowo, Bertali en Niël. Toen enige jaren geleden de Stichting Yoga Nederland in Tilburg enige de monstraties verzorgde, bleken vele toe schouwers met zeer vreemde ideeën over yoga rond te lopen. Sommigen dachten aan het vooroorlogse jojo-spel, anderen aan een vorm van judo; er waren er die mystieke vervoeringen verwachtten of fakirachtige tovertrucs. Als u na zeven jaar yoga-beoefening vraagt wat yoga is, is het antwoord nog moeilijk. Ik kan wijzen op de Sanskriet- stam ’yug’, die we terugvinden in het latjjnse ’iungere’, het nederlands ’juk’ en die ’verbinden’, ’tot eenheid bren gen’ betekent. Yoga wil door het berei ken van een psychsomatisch evenwicht en het tot eenheid brengen van alle vitale krachten de mens tot die rust brengen, waarin hij tot echte zelfkennis komt. Het is een lange weg, die met geduld en zonder prestatiezucht bewan deld Er s die Op die 55.000 ha. - Liechtenstein, Mo naco en Malta passen er makkelijk in, en dan is er ook nog wel plaats over voor een stad ter grootte van Amster dam - lopen 500 stamboekkoeien, 250 paarden, 200 ezels en ongeveer 100 Amerikaanse bisons. Maar de belang rijkste ’inventaris’ is ongetwijfeld het grote aantal padvinders, dat naar de Philmont boerderij trekt om daar het spel der verkenning in de praktijk te kunnen brengen; paardrijden, kaart lezen, sterrenkunde, kokkerellen, berg beklimmen, zijn maar enkele van de 12-daagse expedities, die regelmatig worden georganiseerd. eren in Het is een gebied met een interessante ichaam. geschiedenis: zo’n tien tot twaalf dui zend jaar geleden roosterden voor historische mensen er hun zelf gevangen wilde dieren op primitieve vuurtjes; duizenden jaren later bakten indianen er hun aardewerk, waarin later een nieuw soort voedsel - zeker voor de amerikaanse een begrip geworden is: bonen. Een toeschouwer bij yoga-oefeningen ondergaat een vreemde gewaarwording. Al die mensen liggend of staand in vreemde houdingen en op een bijzon dere wijze ademend wekken de lachlust op. Maar gaat hij zelf meedoen, dan bemerkt hij al gauw allerlei verheu gende verschijnselen. Hij krijgt een ge voel van ontspannenheid, welbehagen en hernieuwde energie. Krachten ko men vrij, die tot nu toe gekluisterd waren. Negatieve emoties zoals angst, vijandigheid, afkeer en overdreven bezorgdheid verdwijnen of verliezen hun scherpte. Een atmosfeer van rust en kalmte tegenover de dagelijkse pro blemen verspreidt zich in hem. 9000. Dat zjjn er gemiddeld 25 per dag en dat is nogal wat. Daarom kan ze figuurtjes zoals Adam en Eva, waar ze lang mee bezig is geweest zowat in alle standen en situaties op papier Zoals Isabel het tekenen van has heeft, heeft ze het schrijven van haar moeder meegekregen, die drie romans en zo’n tien gedichtenbundeltjes op haar naam heeft staan. Haar eerste bun deltje werd al uitgegeven toen ze zeven tien was en haar dochter, die al meer korte verhaaltjes heeft geschreven, record nu verbeterd: ilingsoefe- aide asana De asana’s worden bedre- r haast, evenwichtig en met ;e concentratie op wat er in- en lig gebeurt. De asana sluit de die het lichaam in een iding brengt, de periode - n enige seconden tot een langer - waarin men in de uding blijft en tenslotte de srugkeer naar de beginpo- Kolonel Mary Booth, een dochter van de stichter van het Leger des Heils, is op 81-jarige leeftijd overleden. Kolonel Booth had zich reeds enige tijd uit het Leger teruggetrokken met het oog op haar hoge leeftijd, maar ondanks dat bleef ze de activiteitten van Tiaar leger’ tot haar laatste snik met grote belang stelling volgen. Kolonel Mary Booth heeft vroeger de leiding gehad van het werk van het Leger des Heils in België, Frankrijk, Duitsland, West-Indië Denemarken en men mag zeggen dat deze uitzone niet stil heeft gezeten. De nazi’s hielden haar vóór een H en zij moest op beschuldiging spionage terechtstaan. Ze werd ev vrijgesproken wegens ge Kolonel Mary Booth dochter van genei vrouw Bramwell Booth, de oprichters van het-Leger des Heils (William Booth overleed in 1912). Zij had voordat ze stierf geruime tijd in een ziekenhuis gelegen èn was twee dagen voordat ze heenging naar huis teruggekeerd. Voor haar werk kreeg ze vele onderscheidin gen o.a. «van koning George de Zesde van Engeland. De mensheid heeft zoveel aan haar te danken, dat ze het dubbel en dwars heeft verdiend dat er bij haar overlijden een paar regeltjes aan haar welbestede leven worden gewijd. Deze Engelsman van geboorte woonde in Canada en trok door bijna alle” Amerikaanse staten voordat hij zich uiteindelijk in het zuidwestelijke deel van Amerika vestigde. Daar was hij regelmatig de gast van verscheidene In diaanse stammen, die hem als een goede vriend beschouwden. Vandaar dan ook dat zijn uitgebreide collectie ’geschen ken’ nu een vaste plaats veroverd heeft in het museum op de Philmont Ranch. In deze collectie zijn onder meer 168 indianenpakken, tientallen opgezette vogels, huiden en veel indiaans aarde werk te vinden. GEVONDEN VOORWERPEN, in de week van 20 t/m 26 oktober 1969. Inlichtingen bij Hoofdbureau van Politie, Noordhoekring. bankbiljet van f 25,-; parkiet; poes; wagendekje, bordeaux-rood; motorblok; spuit; 2 pakjes etiketjes (voor in kleding te plaatsen); rol koperdraad; zakje met poeder; paar herenhandschoenen met gebreid tussen de vingers; dames horloge; kindermutsje, wit; damesregen- jas; korte broek; damesvest; jongens- jack; paraplui; damesparaplui, zwart; zwarte damesportemonnee; heren portemonnee; kleuterschoentje; gouden ring met steen; dameshorloge; gouden armband; gouden plaatje met naam en datum ingegraveerd; klein handkarretje; pop; poppenwagen; zwarte spo: inhoud; groene boodschs blauwe sporttas; zwarte vulper met omslag (losbladig systeem). HONDEN: 1 Duitse halfwas herders hond, 1 bastaard Mechelse herder, kleine middelslag poedel, middelslag zwarte poedeL grote zwarte poedel, witte kat.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1969 | | pagina 7