EL VANREEUWUK overtuig u Trefcentrum voor Brieven van lezers werkende jeugd geopend PAD Middeleeuwse stadjes in Hohenhole Welvaart en welzijn (998; F EN opique estijn VIGNE JEN St.Annapleinl6 Tilburg lel. 30617 Enquête formulier ontlokte veel reacties Vestzaktheater „De Spoel” brengt „Neerlands Hoop en Bange Dagen” 'Ti Donderdag 2 oktober 1969 - pagirit. DE TILBURGSE KOERIER Pas bevol FOON 20922 Beter... mooier. ..goedkoper uur jnnen ophalen ing. 3000 MtUMlCOUfCTltS VM MtUWlX 1 tshonden zijn. >r jong en oud Belangrijke verbetering Succes verzekerd LBATS ON erlandse top- Slechts 100 plaatsen 1 ELEKTRONISCHE ORGELS GEM vanaf f 1095 SOLINA vanaf f 1495 VISCOUNT vanaf f 1495 PHILICORDA vanaf f 1295 anaf f 50, RI-HA vanaf f 1995 EMINENT vanaf f 2300 HAMMOND vanaf f 4490 n.v. Geef het winkelpersoneel ’s maandags de hele dag vrij. Mevr, van Lieshout. Ise Jagers •y« THEMA VAN 22e FEMINA 5 bouw begin Duitse Mei Mai van het wisselen KOP PE o de kooj 5n en zat 1 waren uur ileiding geweest toen genoemd vrü ;ren gang willen koops eerst opei zulk Dralon- lOiTI :ollectle ioxtel) URG ren, Mortelplein 58, nans, Vriesstraat 72, t tegen- En in lags tot se Ahoj hoek, tenbei Nederlands grootste Woninginrichting TILBURG - Spoorlaan 340 - tel: 04250-22.3.26 VRIJ TOEGANG,elke werkdag van 9-6 uur.'s dags gesloten. Op koopavonden tot 21 uur geoper graag een horen. geboren Amsterdamse en d verwend geweest met tegenwoordi rootste r ■lent en zij menen creativiteit die besluiten om zaterdag 4 5 oktober hun heil te gaan Spoel kunnen verzekerd cabaretavond van hoog inge Da- TV-pro- engt een i stijl die griezelig spitse e (24) en Bram ijeugd dat de 1 eens tober 1969 - pagina 10 VOO GOED W .E v. u niet misleiden!! Alleen I svert de meest economi- I ^automatische diepvrie- I nlichtingen het Friac I :shuis, Bredaseweg 75. I gebleken, lotwarenhuizen het op de publiek, van voor naar boven naar beneden zien De dames op de diverse echter zeer goed Op kaar-overloi reed gemaa digheid, emailleerwerk van het met de I we des Het vestzaktheater de Spoel heeft beslag weten te leggen op het inmiddels zeer bekend geworden cabaret ’Neerlands Hoop in Bange Dagen.’ Met programma’s als dit tracht directeur Don van Gijsel zijn Vestzaktheater meer in de belang stelling te brengen. Alhoewel De Een kijkje in het trefcentrum Foto v. Aarle bij een glas bier of limonade en een melletje kaart, schaak, of dammèn met aar praten. derde deel tenslotte heeft als ut de Kleuren Televisie, waar xelijk ontspanningsprogram- komen. Ee gemakkelijk zitje jezoeker zich onmiddellijk thuis Chemisch Reinigen „Neerlandici" Karveheweg 174 - Tot. 21697 „Voor het betere werk" Wij halen en bezorgen gratis U beltwij komen f WIJ GEVEN ZILVERZEGELS J Filialen Braakhavantewag 105 Van Alkemadettraat 34 ipavond i slag van Iswjjken, zeer goec ia draaiend klagen ipavonden die z smbermaand. Langs de Kocher strekt zich een lange rij van middeleeuwse stadjes uit: over de Actie- d’, wilde ik u als snde voorstellen. Ivorens over een eerst eens ge- 1, dat de stad “te briefje, te mogen zoudig Mevr. M.J. Donders, Hermans Puccinistraat 333, Tilburg Noordstraat 6 In uw enquêteformulier informeert u alleen naar de voordelen voor de consument. Waarom niet naar eventuele voordelen voor het zakenleven. Ik denk hierbij aan een zaterdagsluiting van b.v. 16.00 of 17.00 uur. Dan pas zie ik ook voor het verkoop personeel perspectieven t.a.v. a. Hun taak op vrijdagavond. b. En ’n redelijke vrjje zaterdagavond. om eerst met volle energie te werken aan een goede en gezonde werkgelegen heid voor de Tilburgse bevolking. dan wanneer er gekocht kan worden is een stad rijp voor een extra koopavond. E. van Erver Burg, v.t Tilburg. ERTSBONT ds van 2 hele nertsen 145,— en f 155,— inkelprijs 290,—) llergrootste f 245,— per stel. Inkelprijs ƒ450, lertshoeden van '5,— t.m. 165,— deren kwaliteit. Door- j zelf de nertsen fok- unnen onze prijzen zo jn. Verkoop na 1 uur. iavonds geopend. ’ELSDIERENBEDRUF EUROPELS .hondenkennel en npension Dogshome lard Loderstraat 40 Telefoon 72542 t Zand - Tilburg orgelspeciaalzaak met eigen technische dienst Muziekhuis 99 ROSSMEISL” Juliana van Stolbergstraat 7 Tel. 20986 >pend. Het betekent het eerste optreden van de enen van Diensten ten behoeve van Werkende werd ongeveer een jaar geleden opgericht 'ilburg. De Stichting stelt zich ten doel het door de K.W.J. te gebruiken ruimten en ïiten welke voor en door Die lezers, of zondag zoeken in De z<jn van een gehalte. Neerlands Hoop in Bang' gen, waarvan onlangs een kort T» gramma werd uitgezonden breng helemaal eigen stijl cabaret. Een s„ snel en hard is, met g-— teksten. Freek de Jonge (24) Vermeulen (22>zijn ondankshun al zo bedreven in het cabaretvak, d toehoorder die het tweetal al elders heeft gehoord zich afvraagt of ze de tekst veranderd hebben voor of tijdens de voorstellig. Meestal overigens blijken die veranderingen haarscherp op de zaal van toepassing. Hun eigen gezicht bewaken ze angstvallig, en ze willen dan ook beslist niet bij de establishment van de Nederlandse Showbusiness horen omdat z dat dat het einde van hun ci zou betekenen. ..g op mijn oordeel noodzaak. En dan omdat ouders het zelf ook Beginnend bij Rothenburg stroomt de Tauber langs middeleeuwse stadjes. Creglingen, Weikersheim en Mergen- theim, de zetel van de Deutsche Orde, bevestigen, dat een tocht door het dal van de Tauber een tocht door de geschiedenis is. Hoe boeiend is srgentheim! Men staat op de oude irktplatz naast de Milchlingsbron. Rechts verheft zich het stadhuis. In de verte ziet men het Slot met de imposante tore.! uit de tijd, waarin de ridders met een witte mantel en een zwart kruis naar het Heilige Land trokken. Het oude hoekige Nieder stetten in het dal van de Vorbach is een opmerkelijke verbinding met de aan de Jagst gelegen residenties Kirch berg en Langenburg. Zjj zijn ontstaan door uitbreiding der burchten. Hier zjjn het oude stadsbeeld en het land schappelijk schoon op onovertroffen wijze met elkaar verenigd. Met zijn imposante muren, bolwerken en to rens is Vollberg een ongerept middel eeuws stadje gebleven. En dan is er Schwabisch Hall met zijn markt en zijn smalle stijgende straatjes. Spoel al duidelijk zijn bestaans recht heeft bewezen blijkt het grote publiek de mogelijkheden en de intimiteit van dit kleine theater nog niet voldoende te kennen. Dit theaterseizoen wil De Spoel trachten de gunst van een groter publiek te verwerven, door het brenger) van een aantal spectacu laire programma’s, waarvan deze première voor Tilburg er een is. Binnen Tilburg is er buiten de K.W.J. geen enkele instantie, die zich speciaal met de werkende jongeren in hun vrije tijd bezig houdt. Eigenlijk een vreemde situatie omdat het hier volgens een opgave van het Provinciaal Opbouwor- gaan gaat om een groep van 17.000 jongens en meisjes. Het service apparaat dat de K.W.J. ten dienste staat is te beperkt om op een redelijke manier aan de behoefte te voldoen. Vandaar het plan om een nieuwe stichting in het leven te roepen waaraan een gedeelte van de taak van het K.W.J. kon worden overgedragen en die door haar meer specialistische opstelling ruimer aan dacht kan besteden aan de vrijetijdsbe steding v.' n de werkende jeugd. De Stichting begon haar bestaan met het vanouds bekende K.W.J.-get aan de Korte Tuinstraat 7. In het 1 erne jeugd hebben miniringen ontwor- 3E! I I i vanaf f 12,50 :ult enthousiast zijn. Op 26 september gaat in de Rotterdam- \hoy’-hal, op Heliport aan Kats- de 22e Internationale Consumen- surs Femina open. Het thema dat voor deze beurs is gekozen luidt ’Wel- vaart-Welzijn’; bezoekers van de beurs zullen ontdekken hoe de moderne tech niek streeft naar zowel het creëren als het besteden van steeds meer vrije tijd. Op 7 oktober wordt de beurs, die waar schijnlijk voor het laatst op deze plaats wordt gehouden, gesloten. Femina is door de (ruim twintig) jaren heen sterk van karakter veranderd. Werd de eerste Femina kort na de oor log gehouden op initiatief van het be zorgde Rbtterdamse bedrijfsleven, dat de Rotterdamse bevolking in een stad zonder hart en zonder gezellige winkel straten niettemin aan zich wilde bin den, allengs is Femina uitgegroeid van een plaatselijk tot een nationaal ge beuren, die voorlicht over vooral duur zame gebruiksgoederen en diensten. De organisatoren streven daarbij een zo groot mogelijke mate van actualiteit na. Het motto ’Welvaart-Welzijn’, dat voor de 22e Femina is gekozen, haakt op een actuele situatie in. De moderne mens krijgt naarmate de welvaart toeneemt steeds meer vrjje tijd toegemeten. Tech niek. handel en wetenschap beijveren zich, van deze vrjje tijd een comfor tabele tijd te maken, die plezierig en goed kan worden besteed. Óp de beurs worden de middelen getoond, die daar toe zjjn ontdekt, uitgevonden en ont wikkeld. De opening van Femina zal traditie getrouw geschieden door de echtgenote van de Burgemeester van Rotterdam, Mevrouw A. N.Thomassen-Lind, op vrijdag 26 september 11.00 uur, in Ge bouw Palace. spelli elk as Het middelpunt hoofdzakel ma’s op laat de be voelen. de eerste verdieping worden in-el- rlopend een aantal ruimtes ge laakt voor creatieve handvaar- fotografie, radiotechniek, werk enz. Achter op de plaats gebouw is men inmiddels bezig funderingen voor een bromfiets- rerkplaats, waar de jongeren onder leskundige leiding zelf hun bromfiets kunnen onderhouden en opknappen. In de keuken is een ruimte gepland voor boetseren en pottenbakken. Onder gronds bevindt zich de bestkelder, een ruimte waar tevens geëxperimenteerd kan worden op het gebied van muziek, toneel, film enz. Men is onder andere bezig met experimenten met vloeistof dia’s. Dat er onder de werkende jongeren goede vaklieden schuilen bewijst wel het grote karwei van de verbouwing, die op een oor na gevild is. Bijna alles werd door de jongeren zelf gedaan. Bewon- derenswaardig is hierbij de geluidsinstal latie waarop 8 luidsprekerboxen zijn aangesloten, die met een drietal rege laars afzonderlijk te regelen zijn. Ook het gebouw aan de korte Tuin straat zal zeer binnenkort een gedaante wisseling ondergaan. Medio november hoopt men de voor dat gebouw ge plande verbouwing uitgevoerd te heb ben, waardoor het gebouw dat eigenlijk uit een grote ruimte bestaat aangepast zal zijn aan de modernste eisen. Belang rijk hierbij is ook dat de capaciteit uitgebreid zal worden van circa 175 personen tot ruim 250 personen. Ook het aantal activiteiten in deze ruimte zal gaan toenemen. De traditionele dansavonden, zullen weliswaar niet komen te vervallen, maar de jongeren sociëteit zal vaker open zijn en meer activiteiten gaan brengen. Zo zullen er regelmatig filmvoorstellingen gegeven worden. Al met al betekenen deze plannen een belangrijke verbetering en uitbreiding van de mogelijkheden voor alle wer kende jongeren vanaf 16 jaar in Tilburg. Het behoeft natuurlijk geen betoog dat iedereen welkom is zonder enige ver plichting van lidmaatschap religieuze of politieke overtuiging. (ik woon n.l. plm. 13 heeft de middenstand aangepast rdige tijd, respect voor a de service grootste >urg, ga zo door, je j de schoonste stad van ’t l voor geen geld ruilen met M. ter Hoeve-Serie, Jac. Oppenheimstraat 20, Tilburg. Sinds kort is in een pand aan de Telefoonstraat een Trefcentrum voor Werkende Jongeren geof ----- Stichting tot het Verlei Jongeren. Deze Stichting i door de K.W.J. afdeling Tilburg. De Stichting voorzien in en het beheren van door de K.W.J. t( verder het begeleiden en stimuleren van activiteit Werkende Jongeren geschieden. Het is de bedoeling geweest om met de opening van dit Trefcentrum een ruimte te scheppen, waarin werkende Jongeren hun creatieve expressie kunnen ontplooien en waarbinnen door een gevarieerd programma van vormings- en ontwikkelingsactiviteiten de horizon van de werkende Jeugd verbreed en de communicatie tussen de diverse bevokingsgroepen bevorderd wordt. Ondergetekende vindt de vrijdagavond de geschikste koopavond en wel om de volgende reden: Een jonge moeder die soms met vier kleuters boodschappen moet doen, kan vrijdagavond haar man (alleen) de boodschappen laten halen. Het hele gezin heeft dan zaterdags i (inclusief uitslapen), omdat de kindei ook zaterdags vrü van school zijn. De oudere mensen (volgens mij) doen ook liever hun inkopen op vrijdagmiddag of vrüdagavond, dan op zaterdag in de overdrukke winkels lang te moeten wachten. Door een vrüdagkoopavond te houden, is mijns inziens ook een vlottere verkoop te verwachten op zaterdag. DRAAGBAKEN. Het ieboekje voor uw auto. I :lis, Veldhovenring 18. minilons panty’s I d. Noort, v. Goor- I H. Smulders, Heuvelstraat 144 (flat) Tilburg. van dit jaar werd het pand Telefoon straat 10, waar nu het Trefcentrum gevestigd is, gehuurd en werd een begin gemaakt met de verbouwing. De bene denverdieping is klaar en is inmiddels voor het publiek geopend. Onder de deskundige leiding van de binnenhuis architect Ton Sparla hebben een groot aantal Werkende Jongeren de ruimte omgetoverd in een gezellig Trefcen trum, waarheen inmiddels een groot aantal jongeren hun weg heeft gevon den. De verbouwing van de bovenver diepingen is in volle gang en verwacht mag worden dat het pand 1 november helemaal klaar zal zijn. praten over hun programma, adhesie of afkeuring betuigen en te motiveren in het gezellige trefcentrum van het vest- zak-theater, wordt aangeraden zich zo spoedig mogelük van een kaartje a f. 4,50 te voorzien omdat zü anders de kans lopen geen plaats meer te krijgen. Zaterdag 4 en zondag 5 oktober om 20.15 uur in het Vestzaktheater De Spoel, Fabrieksstraat 22, Tilburg, tel. 25383. Trefcentrum De gereedgekomen benedenverdieping ie herschapen in een gezellige ruimte, die hoewel zü uit een stuk bestaat drie verschillende mogelijkheden van ge bruik naast elkaar toestaat. Het voorste gedeelte is bedoeld als een soort zitje rond de haard, waarbij de open haard een centraal punt belooft te worden in de komende winter. In dit deel kunnen de jongeren met elkaar van gedachte wisselen, maar kunnen zij ook zoals in de bedoeling van de leiding trefcentrum ligt, van gedachte met vooraanstaande personen, met aca demici en politici. Voor een eventueel wat diepgaande discussie staat een afzonderlijke gespreksruimte klaar. In deze gespreksruimte staat een zwart-wit televisie toestel opgesteld om aan een aantal mensen de gelegenheid te bieden een T.V.-programma te zien dat nader hand door middel van een discuddie uitgediept kan worden. In het tweede deel van de ontmoetings ruimte beneden is een verhoging aange bracht, waardoor een afscheiding met de andere twee ruimtes is ontstaan. Dit deel is gereserveerd voor hen die liever Bijgaand mün ingevuld enquête Hoe goed bedoeld, meen ik t< opmerken, dat het wel heel eenvc is gesteld. Ik zie een dergelijke infor matie beantwoord met redenen om kleed. Ik ben 67 jaar oud. Dan is al gauw de reactie, dat je te oud bent om hierover te oordelen. Ik zou mijn enquête-formuliertje aldus met kom- mentaar willen laten begeleiden. Vlak na de eerste wereldoorlog mag ik wel zeggen ben ik in opk'dino in de lapjes, zoals het i werd. Ik was in de Haarlemmerstraat 1 over een bioskoop in betrekking, die tijd waren de winkels zaterdag 23.00 uur open. Maar strijk en zet kwamen zodra de bioskoopvoorstelling uit was de klanten de winkel binnen. En dan stond je met opruimen enz. zo ongeveer 23.45 uur op straat. Op de andere dagen van de week waren de winkels tot 20.00 uur open. Die tijd is geheel voorbü- Trouwens er bleek niet veel handelsgeest in mü te zitten en ik heb die tijd maar kort meegemaakt. Maar je had ook winkels, welke zondags van 10 tot 12 uur open waren. Maar dat was, naar ik meen niet het geval in Amsterdam. Zo weet ik nog, dat in Venlo dat gebruikelijk was. Zoals ik zeg, dat behoort tot het grijze verleden. Maar waarom ben ik dan wel een voorstander van een koopavond in de week. Voor mü zelf heb ik hiervoor uiteraard geen behoefte. Maar ik denk een beetje verder door en dan zie ik ouders, die nagenoeg geen gelegenheid hebben om kamen er eens op uit te gaan om grotere inkopen te doen, als vloerbedekking, een nieuw tafelkleed of andere zaken als een nieuwe haard, of een nieuwe lichtkroon in een van de kamers. Dat kunnen zij ook zaterdags doen. Akkoord; maar wie vindt u zo gemakkelijk op zaterdagmiddag bereid om oppas te zjjn? Een oppas zal men doorgaans ’s avonds gemakkelüker kun nen krijgen, dan op zaterdagmiddag, de middag, waarop haast iedereen nog volop met de huiselü'ke beslommerin gen overspoeld is. Dit als toelichting betreffende de prettig, prettig zullen vinden om samen te gaan winkelen. Ik zou ten aanzien van de winkelbe diende deze uitzondering willen maken, namelijk dat bedienden bèneden de leeftü'd van 18 jaar niet tot 21 uur mogen werken. Verder zou ik voor willen stellen, wanneer men de melk mannen hoort spreken over hun toer rüden op zaterdagmorgen, dat zü meestal, hun klanten zaterdagsmorgens in diepe rust vinden, zodat men de konklusie zou kunnen trekken, dat circa 10 uur het leven in de stad op gang begint te komen. Zodat ik zou willen zeggen, dat bij vergunning van de lavond, de winkels op zaterdag te 10 uur haar deuren zullen ^^enstellen. De uitgeslapen klanten nullen dan ook uitgeslapen bedienden in de zaken ontmoeten. Tussen twee haakjes men ziet reeds bü meerdere m iddenstandszaken aangekondigd staan, dat men zaterdags 17 uur de winkel sluit. En zou ik dat mogen voegen bü mijn voorstel om zaterdags morgens de winkels om 10 uur te ontsluiten, deze dan op zaterdag te 17 uur allemaal te sluiten. De winkelbediende heeft zün/haar dien sten op de koopavond aan de klanten geboden en zaterdags hebben zij dan ook een fijne zaterdagavond over. B.J.J.M. Rademaker, Jan Erasstraat 20, Tilburg. Naar aanleiding van uw artikel in de Koerier van 18-9-1969, i groep ’Tilburg Leefstad’, zakenvrouw het volgen Mijns inziens zou er ah koopavond te praten, zorgd moeten worden, Tilburg een dergelijke welvaart kent, dat er niet alleen gewinkeld maar ook gekocht kan worden. Dat vele mensen naar een koopavond uitkijken, omdat ze overdag hun werk zaamheden hebben, is begrijpelijk. Dat de winkeliers, die avond met de extra kosten, nu eenmaal onherroepe lijk daaraan verbonden toch wel graag rendabel zien, is ook gezond. Verder is in het verleden al dat alleen groc been zijnde i achter en van 1 schuiven. afdelingen kunnen het af. Bij de omliggende zaken, anders erg druk, zitten de dames, of op een volgende koopavond één dame te wachten op de slag van negen uur. Stadswüken, zeer goed bekend en prima draaiend klagen over de slapte op die koopavonden die zü kennen buiten de decei Aansluitend op bovengenoemde feiten zou ik dus voor willen stellen, de koopavonden nog wat te laten rusten, Wanneer men bij maneschijn door de oude straten met hun hoge vakwerkgevels wandelt en slechts het geklater van de oude Gotische marktbron nog te horen is, wanneer de jasmijn aan een klein poortje in de stadsmuur bloeit - dan verdwijnen de eeuwen. Eigenlijk zou nu de nachtwaker met lantaren en piek om de hoek moeten opdagen om de laatste gasten, die in de kleine wijnlokalen genieten van de Hohenloher wijn, naar huis te sturen. Het is verleden tijd, die tot in de twintigste eeuw is doorgedrongen. Zo zijn de grafelijke en vorstelijke residenties, waarin echter alom de onvergankelijke atmosfeer der gezelligheid heerst. Men waant zich hier in een wereld, die nooit weerkeert en daarom zo aantrekkelijk is. Braunsbach, aantrekkelük gelegen nabij de rivier, Künzelsau, voorbeeld van een middeleeuws marktstadje met de gezelligheid en het kleurige van een klein Neurenberg, de wijnstadjes In gelfingen en Niederhall en voorts Forchtenberg, dat met de ruïne van zün slot, zijn kerk, muur en poort, met hobbelige straten en oude uit spanningen nog volkomen in het ver leden leeft - een variërend beeld, dat de wandelaar steeds eer geestdriftig stemt. En in de vlakte liggen de drie stadjes Kupferzell, Neuenstein en Oehringen, die in het zo vriendelijke Hohenlohe een indruk bieden van de vruchtbaarheid van dit gewest, van de zorg, die de vroegere regenten van Hohenlohe er aan hebben besteed, van de wijn, die hier wordt gewonnen. Die wün kan men genieten in de smalle straten met hun wünlokalen, die ge tuigen van de behaaglükheid van deze stadjes. En van de top van de beboste bergen groet Waldenburg het mooie gewest. Van de muren en de hoge torens van dit stadje kan de bezoeker een afscheidsblik werpen op het Land Hohenlohe, dat de waarden van het verleden voor het heden behouden heeft. Hierbij mijn ingevulde bon. Ik sluit mü bij dit loffelijk streven van de actiegroep graag aan. Maar ik zou toch ook tevreden geluid willen laten Ik ben een gebc ben dus goed v winkelkeuze enz. De laatste jaren jaar in Tilburg) 1 zich dermate verbeterd en aan de veeleisende t dat ik daar het gro heb. Het assortime kunnen wedijveren met de steden. Bravo Tilburg, ga zo bent voor mij de schoonste stad vai land en ik wil i Amsterdam, j Wü zün erg blij met een koopavond. Mün zonen werken overdag of zün op school, ’s Avonds kunnen zü met mij gaan winkelen. Ik kan niet lopen, ik ben M.S.-patiënte, waar nu in België een BOEMERANGACTIE voor is. Ik hoop dat men in ons land ook meer gaat doen, wü zün lang genoeg verge ten. Eén voorbeeld uit onze enorme kollektie bijzetmeubelen. Tweezits-bank, geheel gecapitonneerd en bekleed met eerste klas I velours. Zitkussen gevuld met veren. Ronde met franje, in prijzen van 598.-tot 2195.- Heeft een klein theater het grote voordeel van een directer contact tus sen publiek en artiest, in sommige gevallen kan het een nadeel betekenen. Bijvoorbeeld bij programma’s waar een grote belangstelling verwacht kan wor den, zoals dit. Diegenen die dit cabaretprogramma willen zien en tevens de gelegenheid te baat willen nemen om na afloop van de voorstellig met de beide cabaretiers te Ik zelf heb een verkoopsterservaring van ca. 9 jaar in een zaak in de Heuvelstraat. Volgens mü is een koop avond zo maar zonder meer niet nodig. Mün ervaring is deze....De personen die op gewone dagen om vüf voor zes nog binnen komen, doen dit bü het sluiten van negen uur om vüf voor negen. Maar voor diegenen waarvoor een koopavond nut zou hebben (dus moe ders met kleine kinderen) daarvoor is de gestelde tüd te kort, voordat deze moeder kan gaan na haar dagtaak en in een bepaald winkelcentrum aankomt, is het vaak zo druk door kükers, dat deze moeder het door haar opgestelde bood schappen^ stje maar voor een derde kan afmaken en daarom dan in de meeste gevallen, maar liever geen gebruik maakt van de koopavond. C. Storimar Vred. de Tilburg. Daar zaterdags de winkels open zün tot 6 uur vind ik het niet nodig. Uiteinde- lijk het personeel mag ook zijn vrije dagen kennen. Doch ik stel voor zaterdags gesloten en ’s maandags tot 7 uur en vrüdags tot 10 uur open. Dan kan volgens mün mening ieder in huis hebben wat nodig is, en het personeel kan gelük ieder ander genieten van een' lang weekend. Mevr. Qostelbos. oppas is gemakkel; p zaterdagm laast ieder

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1969 | | pagina 11