3 Volkswagens 1967 en 1968 Nieuws over de Stadsschouwburg Damesstoffen Herenkostuums FLORYN L. E. v. d. BERG FILMS DEZE WEEK Jyoor PUZZELEN MAAR Van Dal stampte in vier jaar tijd miljoenenbedrijf uit de grond n. v. TEGEN GROOTHANDELSPRIJZEN moet U bij Uw slijter zijn! >5,- ZONDAGS geopend van 12.00 tot 17.00 uur St.Annapleinl6 G Donderdag 4 september 1969 - pagina 3 DETILBURGSE KOERIEF 69 pagina 2 NU in voorraad een groot aantal Financieringsmogelijkheden Terugkoopgarantie Inruilprijzen Dagelijks geopend van 10 uur - 21 uur Tevens in voorraad: VOLKSWAGEN BESTELAUTO’S 1964 t.m. 1968 Kotterstraat 1B, Tilburg Telefoon 04250-24605 KtourenbeeHek Antia^groan oran|« poooortl ELEKTRONISCHE ORGELS GEM SOLINA VISCOUNT 6 PHILICORDA RI-HA EMINENT HAMMOND Foto v. Aarie N.V. Wollenstoffenfabrieken Tel. 21251 Modieuze - Kleurrijke Klassieke en moderne vanaf 1095 vanaf 1495 vanaf 1495 vanaf 1495 vanaf 1995 vanaf 2300 vanaf 5990 KOP PEL MANS VOOR GOED W verschillende folders, schouwburg thans ui thema wfjzt Brab het MIDI Nog meer sex in Syrtaki, Erotiek zonder masker. NOORDERLICHT Prolongeert James Bond in Goldfinger. St Josephstraat 127 - Tilburg - i prijzen jon 2ieae I aelen" Mwig-Varf-Uk DONA-KNIKNIE de man van 't vak T«L MSM ris, ;ndc generatie dging van va- vnóng van dit rogramrqa gehele r in alle nieuwe iQt, die de zever 1 een opvolgin oprichtir Bezoek vrijblijvend onze verkoophal en informeer naar: HORIZONTAAL 1. Bob; 3. Oever; 5. Zee; 6. Ploert; 8. Kok; 10. Soda; 12. Tenen; 13. Lot; 14. Rio; 16. Oké; 17. Eik; 19. Idool; 20. Toer; 22. Rap; 24. Katrol; 27. Uit; 28. Strop; 29. Los. van dit embleem ze uitwerkt. De heer ibander bleek enthoi nieuwe propagandamateriaal. VERTIKAAL 1. Bep; 2. Brood; 3. Oer; 4. Rio; 5. Zwoel; 7. Toto-; 8. Kanjer; 9. Kin-; 11. Ark; 15. Iet; 16. Olijk; 18. Kapot; 19. Ier; 21. Oeral; 23. Aas; 25. Aap; 26. Lus. HARMONIE Goede wijn behoeft geen krans. De on vergetelijke old-timer Gejaagd door de wind. Nu op 70 mm grootbeeld met stereofonisch geluid. Het komt nog wel eens een enkele keer voor dat in de huidige tijd mensen een bliksemcarrière maken. Meestal echter betreft het dan mensen die niet uit onze eigen stad komen. Dat een bliksemcarrière ook in Tilburg tot de mogelijkheden behoort bewees de heer M. C. v. Dal (46), die het presteerde om in 4 jaar tijd een miljoenenbedrijf uit de grond te stampen met vestigingen in 5 andere Brabantse steden. Wij spraken met hem naar aanleiding van de heropening van zijn geheel verbouwde zaak in de Enschotsestraat, de bakermat van het bedrijf. CHICAGO Naakt onder ’t leer Sexfilm met Alain Delon en Marianne Faithfull. langeboren c vertrouwer Tilburgse bedrijf voorspoedig. Klant profiteert mee „Mijn devies is dat ik mijn koopman schap zo moet aanwenden, dat ik de uiterste prijs beding die een confectie fabriek mij kan geven. Dat betekent dat ik daartegenover dien te stellen een gro te omzet. Een grote omzet op zijn beurt is alleen dan te bereiken wanneer je scherp met de prijzen kunt concurreren. Op die manier profiteert de klant mee”, aldus de heer van Dal. „Overigens”, zo gaat hij verder, „kan ik zo scherp inkopen als gevolg van de steeds verder voortgaande automatise- Leo N. nieuwe Stads op het orgelspeciaalzaak met eigen technische dienst Muziekhuis 99 ROSSMÉÏSL” Juliana van Stolbergstraat 7 Tel. 20986 seera. j van de Kunstkring-Tilburg steeds ontbreken van enige -ruimte in de stad (buiten de .s voor schouwburgdirekteur Brabander aanleiding geweest iwburgbestuur voor te stellen -foyer van de schouwburg te stellen voor geregelde n Tilburgse beeldende kun- Sortering groeit De recente uitbreiding van het pand aan de Enschotsestraat heeft de heer van Dal in staat gesteld een nieuwe vergroting van zijn sortering te bereiken. Langzaam maar zeker vinden ook de teeners en twens hun weg naar van Dal en daarom is er extra aandacht besteed aan die sector van de herenmode. Een enorme sortering broeken en Young Style cos- tuums hangt er te wachten op aspirant kopers. Broeken en costuums volgens de laatste modeaanwijzingen in elkaar gestikt door vaardige handen in Nederlandse confec- tieateliers. Hoofdschotel blijft natuurlijk de „klassieke” sortering waarvan er zich nu na de uitbreiding meer dan 2000 stuks bevinden. „Een sortering waarop menig grootwinkelbedrijf jaloers is”, zegt de heer van Dal trots. De jeugd van 15 tot en met 22 jaar wordt ook dit jaar door de schouwburg- direktie in de watten gelegd. Logisch, omdat een overgroot deel van de theater bezoekers de leeftijd van 30 jaar nog niet gepasseerd is. Ook dit jaar presen teert de Stadsschouwburg aan deze jon geren een eigen abonnement getiteld: „Een tuiltje kunst voor de jeugd”. Uit in totaal 25 voorstellingen moet men er 4 kiezen. Het aanbod omvat allerlei theatervormen, zoals toneel, ballet, ca baret, concert, enz. enz. Een bijzonderheid is, dat elke jongeren abonnementhouder een gratis cultureel jongeren paspoort ontvangt. Dit C.J.P. geeft recht op 50 procent reductie op de normaal geldende toegangsprijzen, recht van vrije toegang tot alle Rijks- musea, redukties bij abonnering op cul turele tijdschriften enz. enz. Het C.J.P. is landelijk geldig, derhalve kan men ook in andere plaatsen schouwburgvoorstel- lingen goedkoop bezoeken. welkom Ingaande dit theaterseizoen worden de nieuwe inwoners, die zich in Tilburg gaan vestigen, door de schouwburgdi- rektie op een speciale wijze welkom ge heten. Alle nieuwe inwoners ontvangen een parterre zitten, goed hun progr kunnen lezen. Verder wordt de verlichting van de zaal regelbaar lichtsterkten door middel van i transformatoren. Opvallend zijn ook de nieuwe toegangs deuren van de zaal en de balcons. Deze worden alle vernieuwd en zelfsluitend gemaakt. Het zal in de toekomst niet meer mogelijk zijn, dat laatkomers er voor zorgen, dat de zaaldeuren open blijven en zo de reeds aanwezige bezoe kers (en de acteurs!) hinderen. Een aanvang is ook gemaakt met een ingrijpende verbouwing van vooral de dienstruimten. Het publiek zal het daar bij opvallen, dat de Falstaffkelder gaat verdwijnen en in de plaats daarvan aan de achterzijde van het complex (bij de artiesteningang) een nieuwe Falstaffzaal zal worden gecreëerd. Technisch is de schouwburg dus weer verbeterd en gereed om het publiek in groten getale te ontvangen. Geen eendagse vlieg De heer van Dal begon met de verkoop van herencostuums toen het nauwelijks nog rendabel bleek om zijn grossierderij in stoffen voort te zetten. Dit was het gevolg van het uit de tijd raken van de kleermakerijen, door de steeds toene mende vraag naar confectie. De heer van Dal pakte de zaken van het begin af groots aan. De opmerkingen die hij in de beginperiode te verduren kreeg varieerden van eendagsvlieg en zoiets is onmogelijk tot „stuntman, die gauw over de kop gaat”. Alle zwartkijkers ten spijt heeft de eendagsvlieg nu al meer dan vier jaar bestaan en zelfs nog vijf nakomelingen gekregen. Dank zij zijn aangeboren organisatietalent en vooral het vertrouwen in eigen kunnen, groeide het Tilburgse bedrijf voorspoedig. AMBASSADE Brigade zonder vrees Zomer 1942. Rommels triomf in de Afrikaanse veldtocht. Het restant van het achtste Engelse leger is op de terug tocht. Generaal Auchinleck, comman dant van het geallieerde leger in het Nabije Oosten, slaagt er echter in het doorstoten van Rommel tegen te hou den bij El Alamein op honderd kilome ter afstand van Alexandrië. Beide legers bevechten elkaar vanuit de loopgraven. Rommel kan niet verder doordringen, de benzinevoorraden zijn krap geworden en de beloofde pantsereenheden blijven Kulturele agenda Het huisorgaan van de Stadsschouw burg, „Theaterkompas”, zal ingaande de uitgave over de maand oktober een kul turele Tilburgse agenda bevatten. Schouwburgdirekteur, Leo N. de Bra bander wil met deze agenda de samen werking met de verschillende kulturele instellingen tot uiting laten komen en bovendien de lezers van „Theaterkom pas” (ca. 4500 abonnee’s) kennis laten nemen van het gehele kulturele pro gramma, dat per maand geboden wordt. Technische nieuwtjes In de zogenaamde stille periode, van eind juli tot en met begin september is er in de Stadsschouwburg hard gewerkt om er technisch gezien straks het pu bliek weer op een verantwoorde wijze te kunnen ontvangen. Ook tijdens de pauze is het voor het pu bliek mogelijk zich te informeren om trent de evenementen, die in de nabije toekomst zullen plaatsvinden. In eigen beheer o.l.v. chef-onderhoud de heer A. Bertens, zijn twee rijdende informatie- Jesks vervaardigd, waar men eveneens le informatiebulletins zal kunnen vin den. Na negen jaar intensief gebruik (ruim 2 miljoen bezoekers!) is het noodzake lijk om een gedeelte van het tapijt te ver nieuwen, namelijk dat van de garderobe. foyer. Speciaal voor de Tilburgse Stads schouwburg wordt in Duitsland het zelfde tapijt geweven, dat reeds elders in het gebouw sedert de opening ligt. In de schouwburgzaal zullen de bezoe kers verrast worden door een zee van licht. Werd het vorig jaar een verlich ting gemonteerd voor de bezoekers op het eerste en tweede balcon, thans wor den niet minder dan 26 spots gemon teerd in het dak van de grote schouw burgzaal. zodat ook de bezoekers die Expositie-ruimte Sedert een drietal jaren kent de Stads schouwburg het „Kunstwerk van de maand”. Door een speciale commissie werd telkens aan Brabantse beeldende kunstenaars gevraagd een werk af te staan, dat gedurende een maand in de pauze-foyer van de Stadsschouwburg werd geëxposeerd. De opheffingJ ««- en het nog st expositie-ru’ B.K.S.) is Leo N. de het schout de garderobe-f beschikbaar t' exposities van stenaars. In ’t kader van de „Schouw”-burgerdag wordt op vrijdag 5 september a.s. de eerste tentoonstelling ingericht, welke verzorgd wordt door de fotograaf Ries van Hulten. Deze expositie was - mede naar aanleiding van de opening van het seizoen - reeds maanden geleden afge sproken, omdat de betreffende fotograaf een fotografische expressie heeft ver vaardigd van de totstandkoming van het toneelstuk. Als zodanig heeft model ge staan de landelijke première van. het to neelstuk van Arrabal „Ceremonie van een vermoorde neger”, dat door het Zuidelijk Toneel „Globe” het vorige sei zoen in de Stadsschouwburg-Tilburg voor de eerste maal werd uitgebracht. HORIZONTAAL 1. Zangvogel; 7. Garni- visgerecht; 22. Kille; 23. zoenspiaats (Veluwe); 9. Voertuig; 24. Eskimohut; Betekenen; 10. Voeg- 25. Muzieknoot; 27. Ge- woord; 11. Vermaak; 12. bruiker (van werktuigen); Debet (afk.); 15. Ogen- 28. Niet thuis; 29. Napra- blik; 17. Voordelig; 21. ten. 's Zaterdags van 10 uur -18 uur Deze dames sloegen van een afstandje een trouwpartij in de Akkerstraat gade. Wat voor herinneringen gaan er in hun hoofden om? Niemand zal het weten. De dame in het cirkeltje heeft vast en zeker prettige herinneringen. De Til burgse Koerier bezorgt haar nog een prettige herinnering, door haar een tientje te bezorgen. Kokkie Patat doet er een ijstaart bij, slagerij Van Opstal een waardebon, de Fa. Tecklenburg een haantje, dameskapsalon José een water golf, de Wienerbar twee flessen wijn en Maison Appie in Baarie Nassau een waardebon van 15,Haast U naar ons kantoor mevrouw, daar liggen al deze prijzen op U te wachten. De dame in het cirkeltje van vorige week haastte zich ook naar ons kantoor maar met haar haastten zich nog 9 an dere dames. Na vergelijking bleef als de enige echte over mevrouw Boom, Ring baan West 123. VERTIKAAL 2. Tijdperk; 3. Gelijke, evenknie; 4. Paradijs; 5. Kippenloop; 6. Vleesge recht; 7. Beschutting; 8. Beleg slaan; 13. 1e zon dares; 14. Aangenaam zijn; 16. Ontkenning (Fr.); 18. Dringende; 19. Soor telijk gewicht; 20. Toorn (Lat.); 25. Spoorstaaf; 26. Plantenvoedsel; 27. uitroep (aanvaring bij spel). GERT EN HERMIEN Nog voor de officiële opening van het schouwburgseizoen worden Gert en Hermien met hun nieuwe show in Tilburg verwacht. Dit op treden waarvan de produktie in handen is van Ben Essing, is op woensdag 10 september om kwart over acht. Naast Gert en Hermien zullen medewerken Irene Lardy, De Kamé’s, Tonny Leerink, het Trio Gert bestaande uit Tonny Scottee, bas en Frans de Groot, drums. De kaartverkoop is vanaf zondag 7 september. EEN NIEUW EMBLEEM Dit seizoen voor het eerst gaat de Stadsschouwburg zich presenteren met een nieuw embleem in zeer moderne kleuren. Het ontwerp van dit nieuwe beeldmerk is van de kunstenaar Sven Hoekstra, die in de die de Stads- ■itbrengt, het i op speelse r Leo N. de «usiast over 'brief van schouwburgdirecteur de Brabander, waarin deze de inwoners wijst op hetgeen de schouwburg hen te bieden heeft gebied van toneel, muziek, ballet, caba ret, revue, musical enz. Daarbij wordt een exemplaar van „Theaterkompas”, het huisorgaan van de Stadsschouwburg, bijgesloten en een uitnodiging van de schouwburgdirektie om als gast een van de voorstellingen bij te wonen, die ge geven worden door het Zuidelijk Toneel „Globe”. uit. Montgomery, die Auchinleck afge lost heeft, heeft er alle belang bij te wachten, want dagelijks worden grote troepeneenheden en wapens aangevoerd. In deze uitputtende sfeer ontwikkelen zich de verschillende persoonlijke ge beurtenissen. CAMERA Onbevredigd Op 28 februari 1962 ondertekenen 26 jonge regisseurs, producenten e.a. het Manifest van Oberhausen en verklaren „Papa Kino” voor dood. Onder hen be vinden zich Rob Houwer, Alexander Kluge („Abschied von Gestern”) en Ed gar Reitz. Deze laatste debuteert nu met zijn eerste speelfilm „Onbevredigd”. De hoofdfiguur is een jonge vrouw, Elisabeth, die het leven geniet als een maaltijd. Zij is vast besloten gelukkig te worden. Zij trouwt met een medische student, schenkt hem binnen korte tijd vijf kinderen, verliest hem door zelf moord en emigreert tenslotte met een nieuwe echtgenoot naar Amerika, vast besloten daar gelukkig te worden. Sober, maar daarom niet minder indruk wekkend heeft Reitz geprobeerd een stuk realiteit vast te leggen of zoals hij zelf zegt: „Een observatie van de wer kelijkheid met behulp van een perfect- precies registrerende kamera”. Zoals onlangs reeds in de balanspubli- katie van F. van Lanschot werd aange- kondigd zou de heer J. M. G. van Lan schot, gezien zijn leeftijd, in de 2e helft van dit jaar terugtreden als firmant van F. van Lanschot, Bankiers te ’s-Herto- genbosch. De officiële datum van dit s uittreden is 1 september 1969. De laat ste jaren had de heer Van Lanschot zich adviseur aan de bank verbonden. 1 I vi W'FT De heer Van ^ansc^,9t> die 69 jaar is, ±111 Jll Tg» vertegenwoordigde de zevende generatie in de ononderbrokc T,J ‘411 Al 7 der op zoon sedert de ±O1« W± 4 bankiershuis in 1737. ring, waardoor het produceren voor een fabriek steeds minder moeilijkheden op levert”. Organisatie is het sterkste punt in het confectiebedrijf van Dal. Uit alles merk je steeds weer dat de heer van Dal de zaken zo strak en goed georganiseerd heeft, dat alleen „een duizendpoter” het zelfde werk zou kunnen verzetten.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1969 | | pagina 3