fh 3ndu5 vooiTfloryn rite i zi g® 1 w !J a n worn Geslaagden Koninklijk Technicum PBNA „De Duvelèrs krijgen belangrijke taak bij organisatie carnaval 1970 Wild-West in Nederland door jeudfilm „Een beetje Bonanza” Al kennen wij hier geen cowboys, revolverhelden en veedieven, tóch gaat het er volgende week maandag allemaal op lijken dat Neder land tot het Wilde Westen behoort. Dan zendt de VPRO namelijk (voor de tweede keer) de jeugdfilm „Een beetje Bonanza” uit. En al zullen er geen doden vallen en zelfs geen revolvers gebruikt wor den, er is menig avontuurtje in de film te beleven, die zich voor namelijk afspelen tussen de stallen van een manege. Eigenaar van die manege is de vader van Joke, maar het is Joke zélf waar alles om draait. CONSTANT DE GROOTSTE SORTERING IN STAANDE EN WANDKLOKKEN Geslaagden Instituut Schoevers I Z3 moet U bij Uw slijter zijn! In juni méér gespaard 'fyebers Juwaliar-Horlogar „ROSSMEISL” RIANNE 4 Donderdag 10 juli 1969 - pagina 3 9 - pagina 2 DE TILBURGSE KOERIER A Juwelier Horloger DE TILBURGSE SPAARBANK NOORDSTRAAT 125, TILBURG NBJ 157.50 GEWONE SPAARREKENING 6-MAANDS TERMIJNREKENING »l Alle transacties ook mogelijk via onze postgirorekening no. 1083209 mgebak ngebak KENS ■RIJEN ge I die I rage/ Aan het werk ftrek 21.30 ELEKTRONISCHE ORGELS GEM SOLINA VISCOUNT PHILICORDA RI-HA EMINENT HAMMOND W. SCHOUWBURGRING 10 - TILBURG 1-67925 4,2 5,1 5,1 vanaf 1095 vanaf 1495 vanaf 1495 vanaf 1495 vanaf 1995 vanaf 2300 vanaf 5990 iring 77 n 20435 9 lelegd. 5 0,— a Ikon toilet. met veiligheidsriemen en gestoffeerde stootrand. GOUDEN VERLOVINGSRINGEN SCHOUWBURGRING 27 IN HET NIEUWE V VAN TILBURG te m£ het j lere.. hoofd, spelen, dingen 'tracten. inlijs, van het college der Uw speciaalzaak mpost voorfmanfntn altijd samen ge- atuurlijk niet zo erg jaloers op vriendinnetje ge- --■- al horloge on 71267 Kantoor-assistente J. van Bergen, R. de Kort, K. Frank, M. Vriens, V. Ketting Olivier. Receptior A. M. Be Buskens, Uw oude fiets kan 25,” waard zijn RIJWIELEN v.a. o.a. Phoenix en Juncker Tilburg. luS (fysische chemie): lans, Tilburg. icus (organische che- en :htfie»en elen mnnnnnnmnmm nrTgFVQNWNinnnn □□uuljuüuulLljudd Hoofdbureau van Politie Gaat U op t neemt Uw veiliger autostoel ig tekenaar: Leijer, Oisterwijk; Enschot. Zittinguren 19-20 uur. Dinsdag: Noordstraat 125 Donderdag: Nimrodstraat 30 (gebouw Tilburgse Bouwvereniging) Vrijdag: Noordstraat 125 en Leo Xlll-straat (Leoschool) ultimo juni tegen 5023 vakantie. f baby mee in een a vakantie schalkwijk, ruiter keer al van eerst nog een f sen gekregen. 5 in de film ook JEUGDSPAARREKENING zkvhvioot altijd een film iet zo lang op gaat.” is ruim twee jaar manege van de n in de natuur- Gooi. Het ver- Ruud van ook de lei en de vragen staat vrij advies er bij sof. Daarom maken we er a van; dan kun je elke zin net nieuw doen tot het goed Gespreide betaling zonder aanbetaling mogelijk bij LAURAN v. GULIK BREDASEWEG 264 TEL. 26864 Met de kinderen die in „Een beetje Bo nanza” speelden, viel dat allemaal nogal mee. Maar dat waren er dan ook lang niet zoveel als bij „Bah September” of Cecilia van Os speelt in de film de rol van Joke, het meisje waar eigenlijk alles om draait. naar recht, tische Op het moment dat Tilburg met vakantie gaat, heeft de Stichting Carnaval Tilburg de eerste voorbereidingen voor het Carnaval 1970 rond gekregen. In de periode na het carnaval 1969 werden regelmatig vergaderin gen gehouden, waarbij men tot de conclusie was gekomen dat er na een 5-jarig bestaan van de Stichüng Carnaval toch een reconstructie moest komen. Een commissie bestaande uit de heren drs. J. Roelofs, drs. A. Beukers en L. Goewie heeft na bestudering van de situatie een voorstel hiertoe gemaakt. Bij het voorstel werd er vanuitgegaan dat in de bestaande situatie het werk teveel neerkwam op een klein aantal personen en boven dien dat er twee kernen bestonden die zich zo goed mogelijk voor de organisatie van het carnaval inzetten t.w. de Stichting en de Raad van XI. De mogelijkheid tot het ontstaan van kortsluiting was dus niet uitgesloten. Er moest volgens de commissie één orgaan gevormd worden dat aansloot op de historisch gegroeide banden. In dit orgaan moesten de nodige „technische specimen” worden opgenomen en bovendien moest het orgaan het vertrouwen hebben van de carnavalsvereni gingen. Het romantische licht van kaarsen in een kandelaar van WMF. een subliem roomstel, couvert model Amsterdam er Is een wondermooie harmonie tussen deze creaties van WW WMF. Het couvert is WMF Hardpleet, 2,5 maal zo hard Ayj» als normaal pleet. Dat ontdekt u na verloop van tijd met vreugde. Vraag folders. I Melis, Haaren. Verwarmingstechnicus: N. J. F. Schollen, Tilburg. Werkplaatstechniek: C. Wentink, Tilburg. Hoger radiotechnicus (le ged.): J. M. de Bont, Tilburg. Hoger Elektronicus (Meet- en regeltech niek) (le ged.): L. A. G. Smulders, T: Technisch chemicus W. H. J. Ackermans, Technisch chemie mie): A. P. Kwantes, Tilburg. Schouwburgring 27 Bij de Rijkspostspaarbank was er in juni een spaaroverschot van 18 miljoen gul den (juni 1968: 26 miljoen). In de afgelopen maand werd ingelegd 151 miljoen (juni 1968: 142 miljoen) en opgenomen 133 miljoen (juni 1968: 116 miljoen). Het inleggerstegoed bedroeg 1969: 5335 miljoen gulden 1 miljoen op 30 juni 1968. „Een beetje Bonanza” Sj- geleden gefilmd op de mai Hilversumse ponyclub en ir rijke omgeving van Het G„ haal werd geschreven door Hemert en Gied Jaspars, die ding hadden bij de opnamen. Ruud Gied zijn geen onbekenden meer wat jeugdfilms betreft. Denk maar eens aan „Pepijn op wieletjes” of „Bah Septem ber”, de musical die zelfs een Edison Na ruim 3 jaar een werkzaam aandeel te hebben gehad in de Stichting Carnaval heeft de heer Dré van Moorsel gemeend zijn taak aan anderen te moeten overdragen. In de vergadering van de Duve lèrs werd vorige week op harte lijke wijze afscheid genomen van deze Duvelèr van het eerste uur. pen. Soms duurt het uren voor dat ze goed weten wat ze nu eigenlijk staan te zeggen. Als je zoiets rechtstreeks zou uitzenden, dan werd het een regelrechte van de begroting behoort tot de taak van deze commissie het opsporen van bron nen waaruit de Stichting haar financiële middelen kan putten, het organiseren van geldinzamelingen en het afsluiten van reclameconti Voorlopige leden Aa (earn, ver.), drs. A. Beukers, Bossum (cam. ver.), J. Brouwers, Dekker, M. Engelhart (cara. ver.),: Eyck, E. Gk““ 1 Groels (cara, ver.), W. Groels, C. Hagen (cam. ver.), C. Henneman (cara, ver.), II. I—-Luchesi, J. Melis, H. Moors, F. v. Riet (cara, ver.), J. v. Rijt hoven, drs. J. Roelofs, dr. E. Theeuws, drs. H. v. d. Velden, J. Verheggen, mr. J. Vrijdag, dr. W. Verheggen, J. v. Wijk. Afdelingssecretaresse: I. Boezer, Y. Bouquet, Ph. polin, E. Daal, H. Deliën, A. Diepenhorst, M. van Esch, J. Gelsing, J. Haers, C. Kol- mus, R. Latumahina, H. Meijers, M. gekregen Möller, P. Nelissen, M .Oldenkotte, A. nebier”, Penninx, E. Prince, N. Princée, A. Schaffelaars, I. Smulders, E. van Hövell tot Westerflier en Wezeveld, M. Bek-' kers, P. Berende, I. v. d. Bruggen, M. Dielis, A. Eist, V. Firing, M. Houtzagers, M. Janssen, Y. de Kont, N. van Leeu wen, R. van Maanen, T. Meulen, M. Pullens, M. van Raak, G. Vos, E. Wil lems, S. Wolf, N. Wijsman, J. van Som meren, P. Gooskens, M. A. Shiek Zwaan, M. L. Wilkens, A. van M. Verschuren. Adspirant bouwkundig opzichter-teke- naar: H. J. W. M. Schollen, Tilburg. Bouwkundig uitvoerder: J. J. Seegers, Baarle-Nassau; J. B. C. M. van Dijk, Tilburg. Adspirant bouwko L. A. G. M. de I - F. M. Janssen, Eu Binnenhuisarchitei F. J. Janssen, Tilburg. Betonbouwkundige (betonconstructeur): W. J. M. Opsteeg, Tilburg. Meetassistent: A. J. G. H. Basters, Tilburg. Waterleidingkaarttekenaar: A. G. M. van Gorkom, Tilburg. Tekenaar-constructeur (algemene ma chine. en chemische apparatenbouw): A. W. M. Mols, Tilburg; K. L. M. 1 Janssen, Bladel. Assistent bedrjjfstechnicus: A. A. Fouchier, Tilburg. Bedryfstechnicus: A. J. Boogaard, Tilburg. Y. H. A. M. DE TECHNISCHE COMMISSIE. Voor deze commissie staat o.a. als taak ge noteerd het zorgen voor een on twerp en uitvoering van een idee voor requisieten, die door de Duvelèrs worden gebruikt zoals b.v. de Prinsenwagen enz. Verder het geven van voorlichting, adviezen enz. aan deelnemers van de optocht en de organisatie van het kindercarnaval. DE MUZIKALE FEESTCOMMISSIE. Deze commissie gaat zorgen voor het aanwerven van muziekgezelschappen voor de evenementen welke onder aus piciën van de Duvelèrs plaatsvinden. DE FINANCIËLE COMMISSIE. Hoe wel deze commissie als laatste genoemd wordt moet deze toch zeer hoog worden aangeslagen, daar nu eenmaal geen feest mogelijk is zonder dat de nodige fir°" ciën er voor zijn. Naast het opstellen Uw orgelspeciaal zaak met eigen technische dienst Juliana van Stolbergstraat 7 Tel. 20986 beurs; bruine damesknipbeurs; d.-brui ne herenportemonnee; paspoort en rij bewijs t.n.v. J. Hoevenaar; donkerblauw damestasje; zwart lakschoentje, waarin wit sokje en zwart portemonneetje; blauw met wit sportshirt. Gevonden verzekeringsplaatjes: 330, HSD 788, LXT 090, „Leve juffrouw Can- e schooljuffrouw die 40 das stond, zul je je ook meren. Secretaresse: A. M. Ariëns, K. Baak, A. Bosmans, A. Bressers, M. J. v. d. Bungelaar, K. da Costa, M. Elich, G. Geerts, Y. Gim- brère, A. Goudriaan, J. Gulickx, M. de Kok, S. Mutsaerts, L. Paping, J. Peters, I. Petit, M. van Poppel, K. Schilders, A. Smits, M. van Wijk, M. Nota, G. Bau mer, H. Beekers, V. Bonte, T. van Buren, I. Dombek, L. Duvekot, P. Geenen, A. Grycko, C. van Gurp, J. Haan, Y. de Haas, M. Hamerlinck, J. Horsthuis, E. Jacobs, S. Lapré, K. van Neck, C. de Nijs, C. v. Oosterhout, M. Popp P. Röring, M. de Wa M. van Zon, K. Beekman, H. kei, J. Derkx, E. Driesen, M. van Dijk, W. Graamans, G. Grinwis, C. Hasen- bos, A. Weemers, M. Koops, M. van Kemenade, E. van Litsenburg, A. Ros- müller, M. Smits, M. Swens, M. Verkerk, M. Albertus, M. Gevers, J. Hoek, M. Homburg, S. Looien, P. Meijs, Agnez van Nimwegen, E. Oosterink, M. Rece veur, N. Regout, M. Reuter, L. Richelle. Th. Romeijnders, J. v. d. Schoor, G. Spronk, N. Vroom, H. Wijgergang, M. J. Bertens, G. Buise, A. Janmaat, J. Kerkhof, N. Langenberg, C. Nuijten, M. van Overbeek, M. van Poppel, H. van Rossum, C. van Tetering, V. Thijssen, M. J. Westenburg, M. Wouters, A. van Aalst, A. B. ter Berg, R. v. d. Bosch, A. Bouwens, G. Graste, M. Hommels, A. Huyben, C. Janssens, A. Molenaar, W. Schoemans, A. Wentholt, G. Wetzel, M. Weijers, M. van Boekel, W. Castelijn, M. van Delft, Ch. Erens, D. Hertog, C. Hoekstra, A. Loomans, M. Smit, H. v. d. Velden, A. van Mierlo. miste: Beex, H. Bos, W. Brugmans, P. s, A. van Esdonk, G. Graft, W. de Hart, I. van Hemert, J. Megens, M. Meijer, C. de Nijs, L. Simons, M. Sars, I. van Vlerken, K. Warnars, H. van Wijk, F. Wolke, W. Couwenberg, S. Bo- gaert, A. Clous, A. Dekkers, E. Fran sen, R. Gockel, T. Hoeks, Y. de Jong, M. Kerkhof, M. v. d. Kerkhof, I. Klin kers, P. Mosseveld, J. Nieuwkerk, M. Pouwels, W. Stoof, E. Vogels, P. Vol- laers, E. Vorstenbosch, H. Wegman, M. v. d. Pol. Het toporgaan van de Tilburgse Carna valsvereniging wordt met ingang van 1969/1970 „de Duvelèrs”. De groep, die zal bestaan uit tenminste 33 en ten- hoogsite 55 personen, gaat dus in de toe komst het carnaval organiseren en re presenteren. Van de Duvelèrs zal 20% bestaan uit afgevaardigden van de car navalsverenigingen. Uit, door of namens de Duvelèrs, wor den alle officiële functionarissen ge kozen, respectievelijk aangewezen, te weten: de bestuursleden van de Stich- steeds iets beters steeds iets mooiers „Alles voor Uw baby” Baby-speciaalhuis Besterdring 61 - Tilburg Telefoon 31795 Het verhaal begint in de klas. De mees ter laat de jongens en meisjes zelf ei kaars werk nakijken, waarbij Charles toevallig het schrift van Joke krijgt. Hij ondekt acht fouten, maar zegt tegen de meester dat hij er maar vier gevonden heeft. Dat vindt Joke zó leuk, dat zij Charles uitnodigt om te komen paard rijden in de manege. Maar Frank, met wie ze k. van isecK, y. ue spee|d heeft, is daar natui lout, M. Poppelaars, gelukkig mee, en hij is ei Vaal, E. Verschuren, Charles omdat die zyn vrie eekman, H. van Ber- kaapt heeft. Hij zint op wraak en al VriocAn van i gauw spelen zich in de manege enkele wild-west-taferelen af tussen Frank en Charles. Onnodig te zeggen dat het allemaal goed afloopt. Het verhaal eindigt als ze ge drieën naar de televisie zitten te kjjken. Naar Bonanza natuurlijk. „Juffrouw Cannebier”. De hoofdrollen in „Een beetje Bonanza” worden ge speeld door de (toen) 12-jarige Cecilia van Os, de eveneens 12-jarige Dick Schalkwijk, en Ruben Henzel, die met zijn 14 jaar de oudste van het drietal was. Zij werden gekozen uit ruim hon derd jongens en meisjes, en hebben in hun vakantie aan de film gewerkt. Dick Schalkwijk, die beweerde dat hij een goede ruiter was, maar de eerste de beste -zjjn paard tuimelde, heeft paar maanden paardrjjles- Want natuurlijk moest er veel op paarden gereden worden. Het is tenslotte niet voor niets een beetje Bonanza! ting, de Prins en zijn adjudant en de Raad van XI, de voorzitters en de leden van de overige werkcommissies. Naast het top-orgaan wordt een contact- bbraad gevormd, bestaande uit één afge- Inmiddels is het ontwerp van de commissie dat door de Stichting vaardigde van iedere Tilburgse Cama- en de Raad van XI was geaccepteerd ook goedgekeurd door de ver- ^wirk^ifo gadering van carnavalsverenigingen uit Tilburg. a^n con- tact-raad moet minstens 2 maal per jaar vergaderen, t.w. voor en na het carnaval. Uit deze contactraad komen de afge vaardigden voor de Duvelèrs. De eerst-aangewezenen De eerste Duvelèrs zijn de thans zitting hebbende leden van de Stichting Carna val, de Prins en Adjudant van het vorig jaar en de Raad van XI. De afgevaar digden van de Carnavalsverenigingen zijn intussen door de verenigingen aan gewezen. Om in de toekomst tot het college van Duvelèrs te worden toegelaten moeten de candidaten door tenminste 5 Duvelèrs worden voorgesteld en vervolgens 2/3 meerderheid van de vergadering krijgen. In de eerste vergadering van de Duve lèrs werd het bestuur van de Stichting gekozen. Na benoeming van de voor zitter en de verdeling van de overige functies is de samenstelling als volgt: voorzitter: J. van Wijk; vice-voorzitter: L. Goewie; secretaris: drs. J. Roelofs; secretaris: C. Henneman; penningmeester: drs. H. v. d. Velden. r oDe volgende werkcommissies werden Duvelèrs: volgens de reglement vastgesteld: G. v. d. Aa (earn, ver.), drs. A. Beukers, DE RAAD VAN XI. Deze raad vjn XI J. v. Bossum (cam. ver.), J. Brouwers, met de Prins als middelpunt en woord- Th. Dekker, M. Engelhart (cara. ver.),| voerder is belast met de officiële repre- B. v. Eyck, E. Ghering, L. Goewie, J. sentatie van de stedelijke carnavalsvie- Groels (earn, ver.), W. Groels, C. Hagen ring. finan- (cara, ver.), C. Her z Hellen H. Jansen, E. Lu< i-ïn heeft. En van die jaar voor de kla nog wel herim Ruud en Gied zijn twee hele goede vrienden die altijd maandenlang aan de besprekingen van zo’n film bezig zijn. „Wij werken alletwee op dezelfde ma nier” vertelt Ruud; „Gied weet waar ik van houd en hij heeft bovendien enorm veel ideeën. Aan het filmen van „Een ields L. beetje Bonanza” hebben we een paar i Gestel weken gewerkt. Ik vind het zelf tot op 'heden mijn beste film.” en Gied voegt daaraan toe: „Sommige mensen denken wel eens dat zo’n programma makkelijk raken is, maar met een jeugdfilm is juist extra moeilijk. De kinderen leren dikwijls een tekst letterlijk uit hun maar als ze hun rol dan moeten blijken ze er niets van te begrij- DE COMMISSIE PROTOCOL EN AL GEMENE ZAKEN. Tot de taak van deze commissie behoort o.a. het vast stellen van het motief in welk teken de carnavalsviering wordt geplaatst, de regeling, ontvangst en intocht van de Prins; de regeling van de hoofdlijnen kindercarnaval; de publiciteit. Voor de publiciteit is aangezocht de heer Th. Dekker. DE OPTOCHTCOMMISSIE. Tot de taak van de optochtcommissie behoort de propaganda tot deelname aan de car navalsoptocht, vaststellen route, aanzoe ken van de jury en de technische rege ling van de stoet. Inlichtingen Hoofdbureau van Politie Noordhoekring, Tilburg. Rode badtas; blauw-witte kinderbril; bruine zonnebril; rode dameszonne- bril; kanarievogeltje; roodgeverfde schildpad; couponstof gordijn; zwartle ren sigarettenkoker; motorschermklep, blauw; trapleer; witte motorhelm; zwart met zilverkleurige aansteker; kar tonnen doos, waarin 12 molton dekens; paar blauwe dameshand- schoenen; doublé dameshorloge merk Bihimia; dameshorloge merk Zentra Ancre; blauw windjack, merk Sturka; damestrui mei V-hals; grijs dralon kin- dervestje; zwart met rose damesjurk; blauwe trainingsbroek; groene knip- UW

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1969 | | pagina 3