PARIS M^l lèWss TTlobuleffe s ‘65 voor mensen Zo van het kampvuur PUZZELEN MAAR 9.95 Praktische „fietstips” die met vakantie gaan Voor de Vrouw it PIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIN DeMantelspecialist ITE J4.95 95 Een NIPO-onderzoek □cht DeMantelspecialist oon a Hifll Nederlands meest gekochte brommer: uw speciaalzaak in BRUIDSKLEDING TOCHTJES OP DE FIETS Ga ’ns met de „tweewieler” de grens over SS,,ra,‘« BSPRDSWINNAAifc xxxxxxxxxxx De prijs van het tientje dat wij uitloof den onder de goede inzenders van het in ons vorige nummer geplaatste kruis woordraadsel gaat naar de heer A. v. d. Hout, Langestraat 66. Proficiat. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiN MANTELS en MANTEL- KOSTUUMS mode 1968/69 goed en mooi; 19.® 29 EI.G. 10:419,- 69 - pagina 6 DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 3 juli 1969 - pagina Kaaspannekoeken 12 stuks wil 10.000.0C 1.000.000 100.000 10.000 opgei 1.000 De fiets in de auto o 2 5 een kaar ELEKTRONISCHE ORGELS GEAA SOLINA irdigheids- VISCOUNT PHILICORDA RI-HA EMINENT HAMMOND Bolognese saus 2! P Stoofpot ze pro- a- l. Enige 9 is bij Ie Komkommersla zijn bij i trans- ’ANY TILBURG eeft Onze specialiteit: BRUIDSTOILETTEN ).900 en alles exclusief voor Tilburg heeft ook „de Koerier" weer doorgelicht. Tilburg: Heuvelstraat 21 A xers, i igeesjc Wij komen alweer fantastisch uit de bus.. lüll Ifeil Te huur gevraagd Personeel Personeel gevraagd Te koop gevraagd vanaf 1095 vanaf 1495 vanaf 1495 vanaf 1495 vanaf 1995 vanaf 2300 vanaf 5990 Vraag ons even de resultaten van dit onderzoek 3. artis; èerom; 1 -rieel; >rkeur in diploma, propagandist van goede mantelmode isteld. ig, volgens werkzaam- ver rich ten HAARLEM UTRECHT dijk te szaken 19, kunnen Opleiding „Trevira-2000'' VESTEN nog ioor i in di- wassen en fijngesneden peterselie en pe per. Dek op de installa- ranken- „VELICREN” sneden mager lamsvlees, 3 uien, 1 au! ein(poeder), aan mini- ler- t als kant-en-klare zure room bedoeld. Zuur- geworden room kan men om hygiënische redenen beter niet gebruiken. lengen, zijnde Recepten voor vier personen Italiaanse soep lijden laten u bespaai per stuk. gehul- doen. iet de saus verme in de handel 200 g gesneden likje doperwten, is of parmezaan- Hoender vangers I lerenmodeadviseur heuvelstraat 133 tilburg Parkeren voor de deur. kan zich te enen male niet permitteren dat artikelen, een jaar geleden gemaakt, nog in zijn collecties hangen. Hij heeft ze er allemaal radicaal uitgehaald en gaat ze nu nagenoeg cadeau geven. Letwel: stuk voorstuk dragen ze de naam „de Mantel specialist” met ere. - OEN HAAG ROTTERDAM LEIDEN AMERSFOORT BREDA TILBURG I De komkommer me Hier wordt de zuiver wollen of PULLOVERS I ANDEL - Tilburg LOODGIETER zoekt kar werk in de avonduren en ’s terdags. Ook diverse lekkages. Brieven onder no. 2135 T.K. Verzekeren tegen diefstal en beschadi ging is bij elke vervoerder mogelijk en niet duur. Zorg voor een goede kaart Wie er met de fiets op uittrekt kan veel plezier hebben van een goede kaart die ZEER ruime bijverdiensten re clame studio zoekt medewer- ker(sters) voor werving thuis werkers. Antwoordzegel inslui ten. Studio Sjebena, Schoolstr. 47a, Oss. Vertikaal 1. verbinding 2. jongensnaam (Adri) 3. lusthof 4. gedeeltelijk 5. priem 6. tweekleurig (vee) 7. vleesgefecht 8. spraakloos 12. effen maken 17. langslaper 1 komkommer, zout, 1 a 2 eetlepels sla olie, 1 a 2 eetlepels azijn, 2 eetlepels sourcream*, 1 klein teentje knoflook, pe terselie, peper. De komkommer schillen en schaven. Een slasaus maken van de slaolie, de azijn, de sourcream, de schoongemaakte en zeer fijn gesneden knoflook, de ge- De nieuwste modellen en kleuren in ASTRALON „MOTTE” JAPONNEN 2^ 95 TE KOOP GEVRAAGD: oud munten, na 6 uur. Schiphollaa 19, Tilburg. HONDENLIEFHEBBERS. Te koop gevraagd Pinche van 7 weken tot 1 jr., Spaniel boxers, maltezer-leeuwtjes, pi kingeesjes, smousers, dwerj poedels, teckels van 7 tot 1 weken. Aanbiedingen M. M Verheijen, Biss. Sonniusstr. 2 Tel. 04250-31078, Tilburg. Haal de folder of maak een proefrit KEES VAN ASTEN RIJWIEL- EN BROMFIETSHi' Emmastraat 28 - Tilburi Toekomstig adres: Stationssi Telefoon 04250-26392 21. toon 23. nummer (afk.) 24. kier 26. agent (afk.) 27. zangvogeltje 32. bitter weinig 36. soort bij 38. grootvader 40. sprookjesfiguur 41. klerenvreter 42. ogenblik 45. achter extra aandacht en daar kan men beter zelf niet aan sleutelen. Wat men gerust zelf kan doen is de fiets eens goed schoonmaken (zonder water) en daarbij vooral goed op de bewegende delen let ten. Een beetje olie op de vitale plaatsen kan geen kwaad. Kijk of de banden nog goed zijn. dan onderweg i Banden die runderen daarbi <E Ieder jaar wordt de openingsdag van thet bejaardencentrum Koningsvoorde op feestelijke wijze gevierd door alle bewoners. Dit jaar waren er velen die het voor de eerste maal meemaakten. Van ’s morgens tien tot ’s avonds elf was de hele familie gezellig bijeen in de grote recreatiezaal, waar voor diverse attracties werd gezorgd. De directie en het personeel werden hartelijk digd voor het mooie werk dat ze Niets is vervelender dan onderweg een lekke band te krijgen. Banden die te veel zijn afgereden verminderen daarbij de veiligheid van de fiets. Fiets met hard opgepompte banden, dat maakt het rij den lichter. 300 g gehakt, 1 kleine ui, 1 teentje knof look, 3 a 4 eetlepels slaolie, 400 g toma ten, tijm(poeder), peper, zout. De ui en de knoflook schoonmaken, kleinsnijden en fruiten in de slaolie. Het gehakt toevoegen en aanbraden met tijm, peper en zout, terwijl u het met een vork prakt totdat het een gare korrelige mas sa is geworden. De tomaten wassen, in stukken sni en 10 minuten met het gehakt 1 meesmaren. Deze saus opdoen met macaroni, rijst of spaghetti en een salade. Bruidsmoedercomplets Cocktailkleding Bruidsmeisjes-en Jonkerpakjes Fietsen verzenden Wie zijn fiets tijdens de vakantie gebruiken en niet de gehele afstand naar de vakantieplaats op de fiets wil afleg gen, kan zijn fiets naar de plaats van be stemming laten vervoeren. Dat is moge lijk door middel van de Nederlandse Spoorwegen, die in het seizoen hiervoor speciale fietstreinen laten lopen. Inlich tingen hierover worden aan alle stations gegeven. Ook kan men gebruik maken van de hulp van een bodedienst met het voordeel dat men zijn fiets dan ook kan bevrachten naar plaatsen die niet aan een spoorlijn zijn gelegen. Bij het verzenden verdient het aanbeveling om de uitste kende delen van de fiets te beschermen met karton of zeer stevig pakpapier; dat voorkomt beschadigingen. Kinderzitjes, fietsmandjes, e.d. kan men 'het beste los meenemen of afzonderlijk versturen. >AME ZOEKT gem. kamer, omgeving cen- met gebr. van aken. evt. vrije op ader no. 2150 Eten koken in de buitenlucht of in de caravan is een avontuur op zichzelf en meestal zijn er vele handen die zich daar mee wel even willen belasten. Om u wat wegwijs te maken in de kampkeuken ge ven wij u een paar recepten, die gemak kelijk te bereiden zijn. Door het verwer ken van uitheemse groenten zijn deze re cepten ook in het warme Zuid-Europa te gebruiken. Schouwburgring 18 - Tilburg Nu in het centrum van Tilburg: een speciale route wil rijden door interes, santé fietsgebieden. Wie zelf een route wil uitzetten kan een goede kaart be paald niet missen. Het is goed dan van tevoren de route uit te zetten en te be studeren. Daarbij ook denken aan de be nutting van fietspaden. Die zijn er voor. tgekeken te jot zich lig- maken. Dat is ook Horizontaal 1verlichtingsartikel 4. lidwoord 7. rund 9. slee 10. student zeeofficier 11. verfraaiing 13. boom 14. zo (Eng.) 15. effen, gelijk 16. ter snede 18. ten bedrage v. 19. muzieknoot 20. niet mooi 22. bloedgever 25. godsdienst 28. interval 29. wanneer 31. politieman 33. pers. vnw. 34. telwoord 35. kan ’n vogel worden 37. jongensnaam (Corn.) 39. onderaardse of beton nen verschansing 43. automerk 44. hoog gebouw 46. keukengerief 47. baat 48. schuif Fietsen huren Op vele plaatsen in Nederland zijn fiet sen te huur en dat voor een laag bedrag. Vooral in grote vakantiecentra bijvoor beeld op de Veluwe en de Waddeneilan den - zijn grote verhuurparken van fiet sen aanwezig. Wie er zeker van wil zijn dat een fiets beschikbaar is, doet er goed aan tijdig te reserveren. Daarbij ook op geven wat voor soort fiets (herenfietsen, damesfietsen, kinderfietsen) men nodig heeft. Een enkele keer zijn ook tandems in het verhuurpark opgenomen. De moeite waard om zo’n tweezittersfiets eens te proberen. STUNT-ACTIE DE MEUBELMEESTERS In deze uitgave treft u een adver tentie aan van een unieke stuntaktie die word!: gelanceerd door de Meu- 'belmeesters van het Cash and Car- ry-'bedrijf aan de Tivolistraat. Spe culerend op het vakantiegeld dat de werknemers dezer dagen ontvangen bieden de Meubelmeesters een toe slag van 20% op de netto uitkering van de vakantietoeslag aan diegenen die voor een bedrag van 500, of meer besteed. De actie duurt tot 12 juli a.s. 300 g gesneden mager varkensvlees, schapevlees of lamsvlees, 50 g boter of margarine, 2 a 3 uien, 1 aubergine, 2 pa prika’s, marjolein(poeder), peper, zout. Het vlees in de boter of margarine bruin bakken. De uien schoonmaken, klein snijden en meefruiten. De steel van de aubergine snijden en de paprika’s van zaad en zaadlijsten ontdoen. De groenten wassen, kleinsnijden en met de marjolein aan het vlees toevoegen. Het geheel in 20 minuten in een ge sloten pan gaarstoven. Het gerecht met peper en zout op smaak afmaken en opdoen met aardappelen, macaroni of rijst. zo gedetailleerd mogelijk moet zijn. Aan- beveling verdienen de toeristenkaarten van de ANWB. Onder de titel Ontdek Nederland op de fiets! heeft de „stich ting: fiets!” in Amsterdam een serie van 51 routebeschrijvingen uitgegeven, voor zien van kaartjes. Heel nuttig voor wie Oplossing Kruiswoordraadsel no. 25 uit gave 26-6-’69. HORIZONTAAL 2. wandeldek; 8. are; 9. ee; 12. potter; 15. puree; 17. prei; 18. oorworm; 19. eerste; 21. s.o.s.; 22. aster; 25. optie; 28. oio; 30. alweer; 31. tombola; 33. adee; 34. tiare; 35. retort; 37. os; 38. aart nu 40 a 50 gulden Denk om reparatiemateriaal Wie een grote fietstocht gaat maken, moet er voor zorgen reparatiemateriaal bij de hand te hebben, zodat men zich zelf bij eventuele pech onderweg kan hel pen. In de fietserïhandel zijn doosjes of tasjes met reparatiemateriaal te koop. De fietsenhandelaar zal u ook kunnen ver tellen wat u vooral nodig heeft. Geef uw fiets een vakantiebeurt De fiets heeft van tijd tot tijd een goede beurt nodig. Een goed onderhouden fiets rijdt veiliger en aanzienlijk lichter. Het beste is natuurlijk om de fiets voor de vakantie eens duchtig door een vakman te laten nakijken. Hij ziet snel wat er mankeert en wat dringend vernieuwing behoeft. Vooral de remmen verdienen Zorg voor regenkleding Wie een grote tocht gaat maken en ze ker als het om een meerdaagse tocht gaat - moet met vergeten doelmatige re genkleding mee te nemen. Van belang is dat deze regenbescherming zo licht mo gelijk moet zijn. Plastic kleding kan daar, om ideaal zijn en neemt goed opgevou wen weinig ruimte in beslag. Er zijn han dige regencapes in de handel, speciaal voor fietsers, die uitstekend voldoen. Wie meent in Nederland uitg- zijn, heeft een hele wereld voor gen om tochten te maken. D; mogelijk op de fiets. Nederland mag dan een fietsland bij uit nemendheid zijn en door het ontbreken van grote hoogteverschillen voor de lief hebbers van het fietstoerisme een gemak kelijk land, toch kan men ook buiten de landsgrenzen veel mooie tochten maken. Steeds meer Nederlanders krijgen hier dan ook de smaak van te pakken. Er zijn er bij die tochten van weken of maanden maken dwars door verschillende landen. Dat vraagt uiteraard voorbereiding en ook wel ervaring. Wie die ervaring n niet heeft kan beter klein beginnen d< bijvoorbeeld vanuit Nederland eens de buurlanden België en Duitsland, i reet over de grens te gaan kijken. Uitgangspunten voor een tochtje naar België zijn bijvoorbeeld Epen en Weert, beide in Limburg, waardoor men direct in een goed Belgisch fietsgebied terecht komt via de grensovergangen bij res pectievelijk Wolfhaag-Gemmenich en de Altweerderheide. Vooral vanuit Drente kan men aantrekkelijke fietstochtjes naar Duitsland maken, bijvoorbeeld vanuit Nieuw-Schoonebeek of Coevorden en dan direct de grens over. Wie er een maal de smaak van te pakken heeft ge kregen zal het gauw verderop zoeken. Men behoeft natuurlijk niet altijd de hele afstand op de fiets af te leggen. Men kan zijn fiets (vouwfiets) op of in de auto meenemen om dan vanuit een bepaald punt de tocht te beginnen. Vooral in Duitsland zijn op vele plaatsen fietsen te huren (bijvoorbeeld bij de stations) en dat is dan ook een mogelijkheid. In ver schillende landen kan men zijn fiets in de trein of een ander openbaar vervoer middel meenemen, maar dat is niet al tijd even eenvoudig. Men moet van te voren dus wel goed informeren of dit mogelijk is. Niet alle Europese landen zijn even geschikt voor het maken van fietstochten omdat vaak de nodige voor zieningen hiertoe ontbreken, bijvoor beeld te weinig goede fietspaden. Goed fietsen is het in België, hoewel de wegen er niet altijd even geschikt zijn voor fietsverkeer. Wie van plan is eens wat tochten in bergachtige streken te gaan maken - en dat heeft ’n heel aparte charme - kan in België de nodige oefe ning maken. Men moet wel extra op de remmen (liever niet uitsluitend terug traprem) letten als men bijvoorbeeld de Ardennen in gaat. Duitsland behoort tot de Europese lan den waar het fietstoerisme ijverig wordt beoefend en het aantal fietspaden groeit JONGEDA of gestof. ka trum, liefst douche en keul gang. Brieven one T.K. 1 ei, 1 melk, 200 g bloem, peper, 150 g geraspte oude kaas, 50 g boter of margarine. Het ei met wat melk loskloppen. De bloem in de kom doen, er een kuiltje in maken en het losgeklopte ei erin gieten. Het beslag vanuit het midden gladroeren en met de rest van de melk verdunnen. Van het beslag in de boter of margarine pannekoeken bakken. Als de pannekoek gekeerd is de gebak ken zijde met geraspte kaas bestrooien en de onderkant gaar en lichtbruin laten worden. De pannekoeken dubbelslaan en warm opdoen. Als uw kinderen gaan kamperen vinden zij in het boekje „Op trek met de polle pel” nuttige wenken en veel recepten. U kunt het bestellen bij het Voorlichtings bureau voor de Voeding, Laan Copes van Cattenburch 44, Den Haag per brief, kaart waarop aan de adreszijde 0,60 extta aan postzegels is geplakt. Kies voor vrije tijd en vakantie gemakkelijke kleding b.v. een coll-pull of polo, „dragen-wassen-dragen” 15,90 tot 45,— 'n Sportief jack v.a. 29,75 Een gebreid jasje voor in de auto v.a. 59,75 Bleyle jacks v.a. 99,50 „Iets” van badstof b.v. pull, jack, badset, enz. Tientallen modellen en kleuren vanaf 12,90 Zomerpantalons, zwemslips Zomerhoeden en petten Door specialisatie meer keus. Uw orgelspeciaalzaak met eigen technische dienst Muziekhuis yy ROSSMEISL” Juliana van Stolbergstraat 7 Tel. 20986 ROKKEN leuke modellen in Terlenka, Boussac coton of zuiver q nr scheerwol, één prijs 1 U0 Wie er met de auto op uittrekt en de fiets bij de hand wil hebben om op een mooi plekje wat te gaan fietsen, kan zijn fiets op een imperiaal gemakkelijk mee nemen. Nog eenvoudiger is het om een vouwfiets in de kofferruimte van de auto mee te nemen. Wel even nakijken of de vouwfiets die men wil kopen in de kofferruimte van de auto past want de afmetingen van de verschillende vouw fietsen en van kofferruimtes van de auto’s lopen zeer uiteen. De keuze in vouwfietsen is zo groot dat zeker voor iedere auto een passende vouwfiets te vinden is. per; 39. anno; 40. ver. VERTIKAAL 1. kapper; 2. water; 3. artis; 4. nee; 5. e.f.; 6. dauw; 7. keerom; 10. eems; 13. ore; 14. roest; 15. prieel; 16. ros; 20. taptoe; 23. tiaar; 24. aloisa; 26. fe- dor; 27. kreten; 28. otto; 29. oma; 32. bron; 36. epe. aan de Schouwburgring 18 In de zaal van de Rooi Pannen wordt op 5 en 6 juli een antiekmarkt gehou den, waarvan de opbrengsten ten goede komen aan de Paters van Mill-Hill en Harmonie Tilburg. De entree bedraagt 0,60 per persoon, maar kinderen on der geleide hebben gratis toegang. N.B. Produkten die snel aan bederf on derhevig zijn, zoals vlees en vis, kunt u het beste zo kort mogelijk vóór de maal tijd kopen. Bagage op de fiets Wie op de fiets bagage wil meenemen, moet er wel op toezien dat deze bagage op deskundige wijze wordt vervoerd, dat wil zeggen, dat als het veel en zwaar is, deze bepakking zoveel mogelijk over beide wielen wordt verdeeld. Doet men dit niet, dan wordt het gemakkelijk rij den en wenden aanzienlijk minder en ook het remvermogen vermindert. Des kundigen hebben uitgerekend dat 45 kg bagage voor een normale fiets wel het maximum is en dat daarbij de bagage over achter- en voorwiel gelijkelijk moet worden verdeeld. Neemt men alleen achterop bagage mee dan geldt 25 kg als maximum. \y2 1 bouillon, 80 g rijst, 2 soepgroenten, 1 klein HP 100 g oude geraspte kaas se kaas. De rijst gaarkoken in de bouillon. Als ze 10 minuten kookt, de gewassen soepgroenten toevoegen. De erwtjes op het laatst in de soep meewarmen. De soep opdoen met geraspte kaas en ge roosterd of gebakken brood. hier sterk. Er zijn hier veel mogelijkhe den. Bij het Duitse Reisinformatiebureau in Amsterdam (Spui 24) kan men een folder aanvragen Op de fiets in Duits land, waarin de nodige tips staan. Ook in de Gids voor Fietsers van dr. J. M. Fuchs en W. J. Simons (te koop in de boekhandel) staan verschillende tochten 'in Duitsland en andere Europese landen aangegeven. In Denemarken waar de fiets evenals in ons land populair is, kan goed gefietst worden en zijn in verschil lende plaatsen fietsen te huren. Noor wegen en Zweden komen ook in aan merking voor een fietsvakantie, maar wie daar gaat rijden moet wel over erva ring en uithoudingsvermogen beschik ken. Dat geldt ook voor Oostenrijk en Zwitserland. Frankrijk heeft de fietsers veel te bieden, maar aan het Franse Alpengebied kan men zich maar beter niet wagen; het aantal fietspaden is in Frankrijk beperkt. Beter is het gesteld in Engeland, evenals Nederland een klas siek fietsland, waar zelfs de eerste fiets club ter wereld werd opgericht. Interes sante fietsgebieden zijn hier bijvoor beeld, Devon, Cornwall, Wessex, New Forest, East Midlands, Zuid-Oost Enge land, het Lake District, Wales, de Schotse Hooglanden en de eilanden Man en Wight. De British Cycling Federation (26 Park Crescent, London W I) heeft meer dan honderd ongewone tochten voor fietsers uitgestippeld die door Enge, land, Wales, Schotland en Noord-Ierland voeren. Al deze tochten zijn zo opgesteld dat de fietsers een maximum z sightseeingsmogelijkheden en een mi mum aan ongemak geboden wordt. I land mag niet vergeten worden, dat fietsland steeds meer in trek komt. VOOR spoedige in dienst tra ding gevraagd: Zelfstandige hulp in de huishouding voor hele dagen of voor dag en nacht. Zaterdag en zondag vrij. Salaris nader overeen te komen. Aanmelden: mevr. Franken, ,,’t Ankertje”, Bredaseweg 394 te Tilburg Tel. 20750. DIENSTMEISJE voor hele da gen in dokters gezin. Voor nieuwbouw villa. Aanm. mevr. Chin. Baron v. Lansweerdelaan 29, Tilburg. GEVRAAGD door particulier, nette chaufeur voor enige uren in de namiddag te rijden. Brie- ,ven onder no. 2145 t.k. (incl. B. T. W.)

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1969 | | pagina 7