WEGENS REORGANISATIE VAN DE TOPMARKT VUGTS VOOR VERLICHTING 1! TENNIS ff Bananen hamers van hooll split salade Waar blijft uw post tijdens uw vakantie A.N.W.B./V.V.V. Pas op met etenswaren bij warm en broeierig weer Stedeschoontochten FILMS DEZE WEEK ISPORTAFDEUNGI »U tennist er wel bij« RECEPT \i 9,50 1,50 IZEN 'OT OT fels tot irdB isjes Bh! Chinese acrobatiek in Blue Note MAAS KLEDING 119.* L k öre 1 0% 1969 pagina 12 Donderdag 3 juli 1969 - pagina 13 DE TILBURGSE KOERIER wordt onze bekende stand op de 1e etage VANAF AANSTAANDE ZATERDAG verplaatst naar de begane grond Nu nog overzichtelijker en nog meer keus uit honderden van de nieuwste armaturen Topmarkt. Heuvelstraat, Telefoon 26279 en Hart van Brabantlaan 301, Telefoon 33289 AMBASSADE-THEATER CAMERA-THEATER les. rs als u niét over NOORDERLICHT-THEATER De twaalf gei WELKOM op onze met t is t Heuvelstraat 50-52 Tilburg (hoek Willem ll-straat) CHICAGO-THEATER Detective voor louche zaken HARMONIE-THEATER Fraulein Doktor to's Tot ziens in onze vernieuwde zaak. fel. 22854 EERSTE TILBURGSE BEGRAFENISONDERNEMING HUIS F5 Voor de verzet schreven) e adres naar 2 50 K EL. 26864 x sterke ïbben Korvelseweg 56 Tilburg 713 mm/310Watt rijs f 169,- 9 50,- 40 50 3 90 3,5 2,5 30 70 50 temperaturen ■nella1— iag met dat hij geven. I oden iemand mee m besmet kun de besmetting Wat pres- De kwa- op zo’n Benodigdheden „H: 1 kopje ham in sneden moet t Fruit, i te laten Hen wel udlaas, Nicole, is werkelijk in Spoel sopje de zo* öir 30 c 40 1 55 1,5 3,5 20 40 Fa. H. DIELEMANS ZN Jan Aartestraat 104 Tel. 22893 Gelegenheid tot opbaren in onze Rouwkamer: Jan Aartestraat 102. Desgewenst verlenen wij bemiddeling tot een verzekering bij de Alg. Ned. Begrafenis Verz. Mij. te Enschede. Wie was Fraulein Doktor eigenlijk? In de archieven van hét Nachrichten Bu reau, het centrum van de Duitse contra spionage in de eerste wereldoorlog, >matlsche 1 heerlijk indere, m. auw even l bij ons brieven 20 gr. 3 fr 60 öre öre s öre ;n het aan nsen leidt Poolse Strip-tease Griekse strip w- worden ver— Cavallieri, zij de Rocco Gra- Van 10 tot 17 juli a.s. worden ook in onze zaak weer de voorverko opdagen gehouden. Door de recente uitbreiding zijn wij in staat u nog beter van dienst te zijn, ter wijl u in een prettige sfeer uw keuze maakt uit een zeer grote collectie betere confectie. Als vanouds hebben wij talrijke kwali- teitsartikelen sterk afgeprijsd, zodat u Vöor weinig geld iets GOEDS kunt kopen. Allemaal hopen we op een lange warme zomer. Die gunnen we alle Nederlanders. Maar we gunnen ze niet de moeilijkheden, die op warme dagen kunnen ontstaan tengevolge van een voedselvergifti ging. Dat bij warm weer voedsel wat sneller bederft weet u. Maar dat voedsel, dat er goed uitziet, goed ruikt en uitstekend smaakt, gevaar lijk voor de gezondheid kan zijn en voedselvergiftiging kan veroor zaken weet niet iedereen. In het ondeugdelijk worden van voedsel hebben meestal salmonella- bacteriën de hand. Gebruikt men zulk besmet eten, dan zijn de zgn. zomerdiarree of buikgriep, gepaard gaande met misselijkheid en bra ken, het gevolg. Vooral voor kinderen, zieken en bejaarden, die weinig weerstand hebben, kan dit tot onaangename complicaties leiden. Bronnen van besmetting kunnen o.a. zijn: melk, vlees, vis, kip, rauwe groente en onzuiver water (water op kampeerterreinen, uit sloot en plas). Onzuiver water moet, eer u het gebruikt voor het wassen van groente en fruit èn voor de afwas, minstens 10 minuten gekookt hebben! Om te voorkomen dat voedsel besmet wordt en om de besmetting zoveel mogelijk te beperken, moeten de volgende punten in het oog worden gehouden. In de steden wordt men ontvangen door een gastvrouw van de WV, die als gids zal optreden gedurende een ongeveer twee uur durende zwerftocht door de stad. 1,5 fr 10 öre 30 c 20 1 1,5 fr 45 öre 1,4 s 1,2 1 P 20 pf 30 öre 20 r In de EEG-landen geldt, dat brieven en briefkaarten (beschreven ansicht kaarten) met bestemming andere EEG-landen mogen worden verzonden tegen het binnenlands tarief. Als u de post niet nagezonden wilt heb ben of indien zulks bezwaarlijk kan (ais u bijvoorbeeld een trektocht maakt) zoudt u uw buren of vrienden kunnen vragen nu en dan uw brievenbus te le digen en de posit te bewaren totdat u te rugkomt. Hiermede wordt voorkomen, dat uw brievenbus vol raakt. Een andere mogelijkheid is PTT te vra gen uw post door te zenden naar uw vaste vakantie-adres. Hiertoe dient dan een verzoek op het postkantoor te wor den ingediend. Formulieren zijn aldaar kosteloos verkrijgbaar. Aan zo’n verzoek tot nazending kan PTT alléén voldoen, ais het geldt voor alle gezinsleden met dezelfde familie naam. Het verzoek behoort tijdig te worden in gediend, d.w.z. in ieder geval uiterlijk drie werkdagen voor de datum, waarop de post voor de eerste maal moet wor den nagezonden. s Pf öre r 30 r 50 r :ldt, dat brieven en briefkaarten (beschreve Deze keer een kennismaking met een ty pisch Amerikaans gerecht, door de Ame. rikanen wel genoemd „quick lunch”. Voor de bereiding hoeft u echt niet de gehele dag in de keuken te staan. De sa lade is eenmaal klaargemaakt een lust voor het oog. De bereiding valt uit een in twee delen en wel in het bereiden van een „Ham/Eierensalade” en het be reiden van de „Bananen Split-salade”. Allereerst zal de „Ham/Eierensalade” bereid moeten worden om de Splitsalade te kunnen creëren. Wij wensen u met de bereiding veel succes en eet smakelijk. en/of diarree hebben weert u uit de keuken en drukt ze extra op het hart hun handen goed en veel te wassen, zeker na het gebruik van het toilet. Reeds lang voordat de datum van uw va. kantie aanbreekt, gaat u de nodige voor bereidingen treffen. Uw vakantie-adres wordt tijdig besproken en uw reisroute wordt nauwkeurig vastgesteld. U pleegt overleg met uw goede buur of (niét al te verre) vriend of hij de planten wil ver- verzorgen, enz. Kortom u stelt alles in het werk om met een gerust hart met va kantie te kunnen gaan. Maar wat doét u met uw post tijdens uw vakantie? Het eenvoudigste is aan uw buren of vrienden te vragen om de post voor u te bewaren of - als u naar een vast vakan tie-adres gaatuw post (of misschien al leen de brieven) naar dat adres na te zenden. In het binnenland kan de nazending brieven, briefkaarten, drukwerk monsters kosteloos geschieden. Het ver dient aanbeveling om b.v. dagbladen, die u gewend bent per post te ontvangen door de administratie van uw krant rechtstreeks aan uw vakantie-adres te laten zenden. Voor wat de nazending naar het buiten land betreft zal er rekening mee moeten worden gehouden, dat over het algemeen een aanvullingsport verschuldigd is. Aangeraden wordt hierover in voorko mende gevallen inlichtingen op het post kantoor te vragen. Iroenten en goed wasser >r in aanmeu schillen. eten is betrouwbaar als het een irtier lang door-en-door op een ituur van meer dan 80°C nd is. ivver geen rauw gehakt en schone handen als u akt. Eet bij warm half-rauw 1. Hygiëne. Om het besmettingsgevaar zo klein mogelijk te houden is een goede hygiëne onmisbaar. Dus goed handen wassen na het gebruik van ’t toilet, vóór u gaat koken en vóór hét aan tafel gaan. Na het eten, vaatwerk en tafelgerei af wassen in héét water met afwasmiddel en drogen met een schone theedoek. N.B. Was en borstel uw handen terdege voordat u rauw gehakt aanmaakt en proef er niet van! Vanaf 1 juli loopt in de Blue Note het nieuwe cabaretprogramma. Hoofdnum mer van het programma is het Chinese acrobatiek-nummer de Shivers, deze twee heren op de kleine vloer teren is bewonderenswaardig. liteit van hun nummer stond x hoog peil, dat ze ruim twee jaar aan een stuk door het Parijse Lido onder con tract gehouden werden. Veel succes hebben zij vooral te danken aan het on derdeel de menselijke vlieg. Een num mer waarbij zij via de muur tegen I' plafond lopen, om langs de muur a de andere zijde weer als normale mens te gaan lopen. Het programma verme verder het beroemde Poolse Strip-tease Duo Svetlana en een Griekse strip ve dette. De muziek zal worden verzorgd door het Italiaanse trio Cavallieri, waar van te vermelden valt dat zij de vaste begeleiders zijn geweest van nata, verzending van ansichtkaarten (onbeschreven), ansichtkaarten (be ep briefkaarten, alsmede' voor brieven, die u vanuit uw vakantie- r Nederland wilt verzenden, gelden de volgende tarieven: drukwerk briefkaart (onbeschreven (beschreven land van verzending ansichtkaart) ansichtkaart) België* Denemarken Frankrijk* Italië* Luxemburg* Nooryvegen Oostenrijk Portugal Spanje West-Duitsland* Zweden Zwitserland Bovendien ontvangt u vanwege ons 10-jarig bestaan op alle niet afgeprijsde artikelen een korting van 3. Verhitting. Uw eten is betrouwbaar als het vlug op een hoge temperatuur wordt gebracht en minstens een kwar tier lang op deze temperatuur gehouden wordt. Boven de 80°C sterft de sakno- nellabacterie en kan dan dus geen schade meer berokkenen. Bij warm weer is het verstandig om losse melk evenals melk uit ëen aangebroken fles ’s avonds even door te koken, snel af te koelen en dan weer koel weg te zetten. Hel eten van rauw vlees moet bij warm weer vermeden worden, dus geen broodje tartaar of biefstuk. BEWAREN OP HET POSTKANTOOR Indien het niét mogelijk is één van ge noemde maatregelen te treffen, kunnen desgewenst de voor u tijdens uw vakan tie aankomende poststukken tegen be taling van een vergoeding - tijdelijk op het postkantoor worden 'bewaard. Le gendarme a New York Ieder jaar wordt er in een der hoofd steden over de gehele wereld het Inter nationale Congres der Gendarmes ge houden. Dit jaar vindt dit in New York plaats. Om Frankrijk te vertegenwoor digen, is de brigade van Saint-Tropez aangewezen. Vol vreugde en opwinding worden de voorbereidingen voor de reis getroffen. Het kost Ludovic Cruchot veel moeite zijn dochter, die dolgraag met hem mee wil, te doen begrijpen dat hij haar on mogelijk haar zin kan geven. Het is de gendarmes streng verbodt te nemen. Op het schip „France” reizen de gen darmes naar de Verenigde Stallen. Tij dens de overtocht geeft wachtmeester Cruchot zijn mannen en adjudant Ger ber les in de taal van Shakespeare. Maar wat onze wachtmeester niet weet, is dat zijn dochter zich als verstekeling aan boord van het schip bevindt. Wel meende hij een passagier gezien te heb ben, die merkwaardig veel op zijn doch ter leek. Maar dat was misschien een hallucinatie. In New York wisselen werk en amuse ment elkaar af. Maar toch wordt Cru- chót steeds ongeruster, want nog een paar maal denkt hij werkelijk zijn doch ter te herkennen. De adjudant raadt hem aan zich psychoanalyseren, want het zuil hallucinaties zijn. Maar hela— de dochter van Cruchot, New York. Als Cruchot de waarheid verneemt, ziét hij zich voor een moeilijk probleem ge plaatst. Hij moet haar voor zijn mannen verbergen gedurende hun verblijf in New York en haar bovendien clande stien weer mee terugnemen naar Frank rijk. Dit gaat natuurlijk mét veel moei lijkheden gepaard. Maar de dynamische Ludovic weet zich wel te redden. Met behulp van een koffer slaagt hij er haast in voor zijn chef zijn gebrek aan gezag tegenover zijn dochter verborgen te hou den. :e gast, geeft :n diepvriezer zF''“r stopcontact! le dochter of met verster ken of een •a. 19 gulden. lam/ Eierensalade” dobbelsteentjes ge- 1 kopje fijngesneden selderij 3 hardgekookte fijngesneden eieren 2 eetlepels mayonaise 2 theelepels azijn In een grote kom de mayonaise door de selderij roeren. Azijn naar smaak toe voegen. De ham toevoegen en de ge hakte eieren erbij doen zodat het geheel eruit ziet als een mix. Hét geheel weg zetten in de ijskast. Folders waarin de bijzonderheden van deze wandelingen zijn vervat, zijn gratis verkrijgbaar bij de VVV-kan toren in de deelnemende steden en bij alle ANWB- kantoren. „Mise a sac” is in het Nederlands het best te vertalen mét de uitdrukking „ge plunderd”. Het is tevens de titel voor eer. nieuwe Franse film van de briljante jonge regisseur ALAIN CAVALIER. ALAIN CAVALIER zelf schreef het scenario samen met Claude Sautet en Oscar Dancigers, gebaseerd op de Ame rikaanse roman „The score” van Ri chard Stark. Een Amerikaanse avontu renroman van het soort dat momenteel zeer populair is in Frankrijk. „Mise a sac” is geen gewone misdaad- of „suspensè”-film. Het is een nauwge zette studie van de voorbereiding en uit voering van een gewaagde en originele overval en de mannen die de overval plegen. Het is bijna een western-verhaal, maar geplaatst in de tegenwoordige tijd. De hoofdrolspelers zijn sterke, vastbe raden mannen, professionals die buiten de wet léven, maar óók mannen die het avontuur zoeken in een land waar hier voor weinig of geen ruimte meer is. Het zijn eenzame mannen, die leven volgens een strenge code. Het verhaal zelf is slechts een voorwendsel om dieper in te gaan op de karakters van deze mannen en hun betrekkingen tot elkaar in de maatschappij. „Er is geen held in deze film. In een ge meenschap die geheel door geld wordt beheerst is het stelen van datgene wat men zou wensen te bezitten een neiging die in het achterhoofd van iedere nor male burger schuilt. Ik persoonlijk kan geen bank binnenkomen of voor een lo ket staan zonder te worden bezeten door een soort pecuniair dagdromen. De ka rakters in dit verhaal zijn geschoolde meesters in het inbreken. Zij leggen al hun vakkennis en vaardigheid in hun werk dat zij zo goed en zo onopvallend mogelijk doen. Zij weten zelfs niet wat romantisme en nodeloos geweld inhoudt. Hun enige lyriek ligt in de geheime vreugde bij het slagen van een moeilijk karwei of in hun pijnlijke verbazing als een amateur waar zij noodgedwongen mee samen moeten werken en die zij in hun rijen hebben moéten opnemen, fa tale fouten maakt,” Wie past er op de winkel? Barbara Tuttle is de knappe, jonge erf gename van hét Tuttle-fortuin, be staande uit 24 warenhuizen, beheerd en geleid door de heerszuchtige en over heersende moeder van Barbara, Phoebe Tuttle. Barbara h -ft het ouderlijk huis na de zoveelste ruzie met mama verlaten en wil op eigen wieken drijven en haar eigen leven leiden. Barbara is verliefd op een zekere Raymond Phiffier, een arme, maar eerlijke oppas voor huisdieren en poedeluiilater. Raymond weet niet wie Barbara is hij ziet haar aan voor het liftmeisje in het grote Tuttle-warenhuis. Barbara weet, dat Raymond, wanneer hij ooit zou ontdekken, dat zij schatrijk is, onmiddellijk alle relaties met haar zou verbreken. Mama Tuttle, onkundig van Barbara’s verblijfplaats, laat haar opsporen door een particulier recherche bureau. Zo komt zij ook van de verhou ding Raymond-Barbara te wéten. Denk in dit verband ook eens aan papieren handdoeken. Maak er een gewoonte van na elk bezoek aan de W.C. uw handen goed te wassen. Gebruik voor het afdrogen daarna een aparte hand doek, die u regelmatig, liefst dage lijks, verschoont. Groenten en fruit moet u meerma len goed wassen. Fruit, dat daar voor in aanmerking komt, kunt u ook Uw kwaï temperat verwarmd 8. Proef lieve zorg voor heel s gehakt aanmaal weer liever geen rauw of vlees. 9. Bewaar geen resten als u een koelkast beschikt. 10. Kook op warme dagen losse melk, evenals melk uit een aangebroken fles, ’s avonds door. 11. Denk eraan dat hapjes (snacks) uit slecht beklante automatieken of cafetaria’s lang bewaard kunnen zijn bij een lauwwarme temperatuur en zo een ware bron voor salmonella- vergiftiging kunnen vormen. droeg zij de codenaam „14 G.W.” De geallieerde militaire inlichtingendienst kende haar onder verschillende namen: „De Antwerpse blondine”, „Kapitein Heinrichsen”, „Elisabeth Hechmüller” en zelfs als „De rode tijgerin”. Het Franse Deuxième Bureau kende haar onder de naam „Mademoiselle Doc- teur”. Haar werkelijke naam was echter Anna Maria Lesser. Over haar nationa liteit bestaan tegenstrijdige verhalen. Een verhaal heeft het over een wees, een an der over een onecht kind van een hoge Duitse autoriteit. Er zijn nog talloze an dere lezingen die zeggen dat zij een zeer slimme Poolse zigeunerin was of de dochter van een Berlijnse antiquair die in militaire zaken werd betrokken op 16- jarige leeftijd door een liefdesaffaire mét een cavalerie-officier. Later werd zij de maitresse van een andere officier, die werkzaam was bij de Duitse marine- inlichtingendienst. Het is nu bijna 10 jaar geleden sinds een tegen heilige huisjes trappende groep jonge Franse filmers, die zich de „Nou velle Vague” noemde, voor hét eerst van zich deed spréken. Voor de Parijse bios coopbezoeker van 1959, die zijn ogen gopd opendeed was het duidelijk dat er een nieuw tijdperk was aangebroken in de geschiedenis van de film: Chabrols „Les cousins”, Godards „A bout de 2. Koeling. Bij normale vermenigvuldigen salmonellabacteriën zich bijzonder snel en kunnen dan een gevaar voor de gezondheid vormen. Bij lage temperaturen vermeerderen ze zich weinig of niet. Eten en etensresten moe ten dus koel bewaard worden. Beschikt u niet over een koelkast, dan is het be slist af te raden om bij warm en broeierig weer restjes te bewaren. Daar zijn wij„SfórZc”inl Al meer dan veertig jarenü! De ANWB gaat zijn activiteiten op het gebied van het binnenlands toerisme in de zomermaanden uitbreiden met stede- sohoontochten. In nauwe samenwerking met een aantal plaatselijke VVV’s zijn voorlopig acht tochten uitgestippeld langs historisch in teressante plekjes. De tochten worden gehouden in Amers foort, Amsterdam, Bergen op Zoom, Breda, Den Haag, Leeuwarden, Tilburg en Zeist. souffle”, Resnais’ „Hiroshima mon amour” en Truffauts „Les 400 coups” waren daar het bewijs van. In hun latere films sloegen de meeste „Nouvelle Vague”-filmers over het alge meen andere of nieuwe wegen in: geen van hen kwam terug bij zijn ui.gangs- punt, op een idee, op een ambiance, op een speciaal karakter uit of op de spe ciale stijl van >hun eerste werk. Met uit zondering dan van Francois Truffaut, die met zijn zevende speelfilm „Baisers volés” er de voorkeur aan gaf terug te keren tot de improviserende, lyrische, bijna documentaire stijl van „Les 400 coups”. De film is bijna geheel op bekende „lo cations” in en rond Parijs gemaakt: kleine hotelletjes op Montmartre, een kazerne, diverse appartementen in de ar- beidersquartiers en in de buurt van Place Pigaile (met uitzicht op de Sacré Coeur) en in een schoenenzaak op de Avenue Wagram. Nu de „Bananen Splitsalade” Benodigdheden: ruim een pond boerenkaas de reeds klaargemaakte „Ham/Eieren salade” 6 kleine bananen wat slablaadjes, olijven, wortelschrapsei, uitjes en augurken De banaan in de lengte doorsnijden en op een bordje leggen; daarnaast enkele slablaadjes. Naast de banaan doét u een schep van de „Ham/Eierenmix” en cot tage cheese. Daarna met auguricen, olijven, selderij of wortelschrapsei gar neren. Wtit u voedselvergiftiging voorkomen houd u dan aan de volgende regels: 1. Wees schoon op uw vaatwerk en uw bestek. 2. Bedenk dat uw hander nen zijn en dat u zo c van het ene op het andere voedings middel kunt overbrengen. Was ze dus altijd goed met water en zeep vóór u met etenswaren in aan raking komt. Dit geldt nog sterker voor mensen die diarree hebben of gehad hebben. 3. Vanzelfsprekend gebruikt u een schone handdoek en laat u geen vuile thee-, en hand- en vaatdoeken in de keuken slingeren. ze na gebruik in een schoon uit en droog ze vlug, liefst in de zon. 4. Gasten of huisgenoten die buikpijn Op de zondag 22 juni gehouden in ternationale hondententoonstelling te ’s-Hertogenbosch behaalde onze stadge noot A. Smolders de volgende resultaten: met zijn boxer reu „Ymir v. Eugenese” 4 Uitmuntend met zijn boxer reu „Faus to” kampioen en beste 'boxer. Op de zondag 29 juni gehouden inter nationale tentoonstelling te Gent (Bel gië) waren de resultaten als volgt: „Fausto” 1 Uitmuntend met Reserve- kampioenschap „Ymir v. Eugenese” 1 Uitmuntend, kampioen en 'beste 'boxer, in de erekeuring werd deze reu nog beste van de groep der dogachtigen. f.49flL-i 0

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1969 | | pagina 13