>9 >5 s >9 >9 19 F5 kom I 60 JAAR HOENDERVANGERS ff hooll FLORYN VANREEUWIJK ri hamers van llw aan The Saloon vandaag geopepd Rijschoolftisie Wessel-Sportief positieve bijdrage aan sanering Wie helpt deze kinderen een paar leuke weken „thuis” 285, JOL BADPAKKEN BIKINIS J SPORTAFDELINGI Knopen Kragen Ceintuurs JUBILEUM-AANBIEDINGEN DE BONNETERIE THE SALOON hm? ES moetU bij Uw slijter zijn! 4 juni opent van Dijks Vogelpark Firma Happel belangrijk uitgebreid Beter... mooier... goedkoper... ...overtuig u Jvoor BRIEVEN van lezers Z” RECTIFICATIE AANSLUITING BIJ LANDELIJKE CABAN N.V. Hoender vangers lerenmodeadviseur heuvelstraat 133 tilburg Geen ingrijpende wijzigingen nieuwe BBA-dienstregeling Donderdag 29 mei 1969 - pagina 13 IG organisatie Caban N.V. Voor het Tilburgse publiek wordt hiermee «1^ knew oon moor nwtkn/Bcnk wU -Ef DOKTERS WEEKENDDIENST EN Tel. Tel. ’n «Eindeloze» kollektie 384 Tel. 72573 Tel. 25251 4e 04247-1250 Voor VERSE TleXaI Kl*ur«nbo»ti«k BUITENLANDSE ORION Antiekgroen oranje paaaarsl DE VERSE NOTEN VAN Van Blarcum iedereen kan mee feesten elke koper krijgt een leuk kado STEEDS HET NIEUWSTE Heuvelstraat 50-52 (hoek Willem ll-straat} Tilburg van de "betere" herenmode Telefoon 25381 Piusplein 23 ’n medegaste. 15,of 25,gulden. BAR-DANCING opent donderdag 29 mei om 17.00 uur. Spoorlaan 376 - Tilburg >1 i nuurgav ripvuuviwcreiu uccii cr treil nieuw gezicni DlJgeKregen, in de vorm van de gefuseerde rijscholen Sportief en Wessel en door amo’s^efMi de toetreding van deze nieuwe fusie tot de overkoepelende rijschool- gint organisatie Caban N.V. Voor het Tilburgse publiek wordt hiermee ^oo de basis gelegd voor een meer methodisch rij-onderricht door beter U ruikt de geur, U ziet ze branden: kaassoorten Van Blarcum 80 soorten kaas herenkleding Spoorlaan 398 (t.o. station N.S.) Tilburg tel. 21947 Jul. V. Stolbergstraat 9, TILBURG 25 GULDEN ZOMERKORTING Tel. Tel. uur uur DeNotenshop Jul. v. Stolbergstraat 3, op allo lichtgewicht ZOMERKOSTUUM5 (omdat het zo fijn zomerwoon weer wa>| 25,— 15,90 17,90 24,90 12,90 5,- Bohang - Verf - Lak DONA-KNTKNIE de man van 't vak Noordhoekring 79 Tel. 24556 Tel. Tel. Tel. tuur, uple- ïn be- T.V., hting hun 70186 20383 24516 Louis XV-fauteuil. Bekleed met Dralon-Velours. Gecapitonneerde rug. TILBURG Spoorlaan 340, recht tegenover het Stationspostkantoor) tel: 04250 - 22.3.26 ROTTERDAM - AMSTERDAM - HILVERSUM TILBURG - VENLO - ZUTPHEN voorspoed van t bezitten. Tilburg Hilvarenbeek Ves- itelre - Veldhoven - Eindhoven „aban korting de toto® _»n\et vwo"' TILBURG dinsdag en mevrouw aanstaande dor.uc hun Hotel Passao» 376 een zeer or worde denc ook in economisch of deze stap deed besh voor hen als particuliei Mag Japie - of een van zijn lot genootjes - komen? Laat het vlug weten. Schrijf even naar de Stichting Centrale voor Pleegge zinnen Noord-Brabant en Lim burg, Buitenhaven 7 te ’s-Herto- genbosch. Of pak de telefoon 04100-33647. Niet uitstellen. Meteen doen. Een goede ge dachte mag je nooit verloren laten lopen. In het artikel over het 40-jarig jubileum van de heer Kees Schalken is een foutje geslopen. Men heeft ons verzocht dit te willen rectificeren, een verzoek waaraan wij gaarne voldoen. In tegenstelling tot wat wij meldden is de heer Schalken geen dirigent van het - - Orkest. Dat is na 1. Sanden. De heer rigent geweest van het Tilburgs rkest, uit welk orkest in 1963 he uon Uught -’achen hebben we, dat de stukke vlogen bij de leuke spelletjes, de s, alles met prijzen. Zelfs deden we met de gratis loterij zonder nieten, ral de laatste dag, toen Neptunis met aantal verbindingen met Eindhoven en Tilburg. LIJN 43: Eindhoven - Eersel Reusel - L. Mierde Hilvarenbeek Tilburg v.v. De rit, welke om 9.15 uit Tilbur trekt naar Reusel, zal op zonc_0 meer worden uitgevoerd. ZATERDAG 31 MEI Tot 10 uur ’s morgens is uw eigen huis arts beschikbaar. Van 10 uur tot Taminiau, Heuvel 51 Ruys, St.-Annaplein 4 Wieggers, Kwaadeindstraat 2 v. Haaren, Hoefstraat 214 ZONDAG 1 JUNI Van zondag 8.00 uur tend 8.00 uur: v. d. v Bruisten, Burg. v. Meursstr. 53 Palmen, Goirkestraat 43 Pijman, Massentlaan 1 TANDARTSEN Steures, Bredaseweg Spreekuurtijden: zat. en zond, van 12.0012.30 en van 17.3018.00 APOTHEKERS Zondagsdienst vanaf zaterdagmiddag 13.00 uur: ■Toosten, Nieuwlandstr. 19 Tel. 26462 Kerssemakers, Wilh. parit 28 Tel. 26632 DIERENARTS Bogaard, Goirieseweg 7a GOIRLE Schrader, Tilburgseweg 21 Goirle Tei. i vertelde dat tweehonderd, be unen. Met een dergelijke omvang noopt hij straks ook mee te kunnen treken in het overleg over de aanstaan- 8 rijscholenwet,' los van de vakbonden. De N.V. Caban heeft de ANWB in spraak gegeven in haar lesmethode en hoopt zo bij de minister het beeld van een puur commerciële, en dus als ge sprekspartner weinig interessante, on derneming te kunnen veranderen. De heer Korenman voorspelde dat van de nu 7000 leswagens, die in Nederland een min of meer kwijnend bestaan leiden er binnen enkele jaren slechts 2000 over zullen zijn. De N.V. Caban wil van dat aantal tegen die tijd dan toch minstens een derde onder haar hoede hebben. agavond De heer Mijland-Vissers openen onderdagmiddag achter ;sage aan de Spoorlaan origineel ingerichte Bar- Dancing die de naam The Saloon heeft gekregen. De schuin achter het hotel gelegen oude stal, is daartoe geheel verbouwd. De stal zelf heeft een zeer oude historie. In het begin van deze eeuw brachten de boeren er hun koeien als ze naar de markt geweest waren. Jarenlang ook heeft de ruimte dienst gedaan als stal voor de paarden van Van Gend en Loos, die toen aan de overzijde kantoor hielden. betaalde en daardoor beter geselecteerde rij-instructeurs. Voorlopig treedt de rijschool-fusie naar buiten op onder de naam Wessel-Spor- tief, maar over niet al te lange tijd zal landelijk overgegaan worden tot het voeren van de naam Caban, een gang van zaken waarbij ook de rijschool-fusie Wessel-Sportief zich zal aansluiten. De Tilburgse rijschoolwereld heeft er een nieuw gezicht bijgekregen, ^aba” direct^ur Korenman met T.V.-reclame gaat Met een dergelijke omva lij straks ook mee te kunr ■a het overleg over vet, los van de ?aban heeft c eega en gevolg in de vorm van onze aal moezenier, scheepsarts en verpleegsters aan boord verschenen om ons te dopen met ’n eigen zeepsopbrouwsel, steeg de vrolijkheid ten top. De opdrachten waren van dien aard, dat de Brusselse ronde er maar ’n schijntje bij is, en bij ’t bezoek van de Bosse Carnavalsvereniging „De Kikvorsen”, vierden we ’n echt Brabants carnaval, wat misschien de oorzaak was van ’n laatste onrustige nacht Of was ’t misschien van emotie, dat we slecht sliepen en onze helpsters en helpers ’t zo drukhaJJ“n Hoe dan ook, kelijke dagen en ’t is gedrongen voelen alk bijdrage aan de actie, kantie deden genieten, hartelijk te danken. Namens allen: Vrijdag j.i. heropende de fa. Happel het geheel verbouwde en ruim een derde groter geworden pand aan het Wilhel- minapark 73. Architect Van Beurden kwam vooral door de prestatie van de firma A. G. Rommers, die de winkelbe timmering verzorgde, tot een fraai ge heel. Nieuw voor de fa. Happel is het opnemen van een grote afdeling Hi-Fi en stereo-versterkers en een goed ver zorgde en ruimgesorteerde grammo foonplatenafdeling. Het assortiment platen waarbij regelmatig de Top 40 worden aangevuld, bevindt zich zeer overzichtelijk in bakken langs de muur. Een discobar met 4 zitplaatsen comple teert de afdeling. Het behoeft geen be toog dat de afdelingen Radio, T.V., huishoudelijke apparatuur en verlichting in het nieuwe pand ook beter tot hun recht komen. zondagochtend 8.00 uur: 23762 20505 De heer Mij land en zijn vrouw - deze laatste heeft de dagelijkse leiding van het hotel - hebben in de ruim twee jaar, dat zij Passage beheren een ruime klan tenkring opgebouwd en zij hebben er Van vogels vertrouwen in dat het ook met „The gelijke omg Saloon” goed zal gaan. tonen. Wat kun je voor Japie eigenlijk doen? Hij is goed bezorgd in „dat grote huis met al die vreemde jongens”, dat offi cieel een internaat heet. Er zijn duizen den Japies - en zoveel meisjes ook. Kin deren van vaders en moeders, die, te midden van al die opgaven die het leven stelt, de juiste koers niet hebben kunnen vinden. Ze hebben - misschien ondanks alle goede bedoelingen - hun kinderen geen veilig tehuis kunnen geven. Daar- t>urg ver- mee zijn Japie en zijn lotgenoten voog- idag niet dijkinderen geworden. In het internaat leren ze wat een regelmatig leven is. Ze De inrichting ontworpen door de heer H. Mijland en zijn broer architect J. Mijland, is zeer sfeervol en doet den ken aan een saloon uit een wild west film. Opvallend is de prachtige open haard. De dansvloer zelf is niet groot, maar de ruw houten banken aan de kanten geven er een bijzonder cachet aan. De bar heeft ongeveer veertig zit plaatsen, ook bankjes die hier en daar haaks tegen de bar zijn geplaatst. Een ruime hal geeft met de bekende klap deurtjes toegang tot de eigenlijke bar. In totaal zal er voor ongeveer 120 per sonen plaats zijn. De heer H. Mijland wil met deze nieuwe bar dancing vooral een gooi doen naar de gunst van het wat rijpere publiek, die eens een heerlijk avondje uit willen. In eerste instantie zal er geen levende muziek zijn, maar er is wel een uitgebreide collectie platen. Voorlopig zal de dancing alleen op woensdag, vrijdag, zaterdag en zondag geopend zijn en het zal mede afhangen van de belangstel ling of er straks ook op andere dagen Dijl „gedraaid” zal worden. ^at overhemden wit - bleu - beige B.O.F. versterkt 2 voor sportshirts mode strepen en ruitjes polo-pull’s fully-fashionned diverse mode-kleuren shetland-pull met kontrast of kabel badstof pull ronde hals of rits 14,90 badstof sokken 2 paar voor Bii aankoop van een tricot jasje van 59 75 tot 169,— een kado-bon van 10, Koopjes in het "betere” parkeren voor de deur. krijgen op tijd en goed te eten, ze zitten goed in de kleren en in het speelgoed, ze komen nooit meer te laat op school en ze worden deskundig opgevoed. Dat is vaak meer dan ze ooit gekend heb ben. Maar een van de dingen die ze mis sen, is vakantie. Zou Japie, of een van zijn lotgenootjes, nu niet eens bij U mo gen komen logeren? Zijn er nog aardige mensen, die de Japies van de „voogdij” - en hoe de meisjes allemaal mogen heten - zo’n kans willen geven? Het is niet zo moei lijk hun een paar gelukkige weken te be zorgen. Als U wat ruimte over hebt, een kamertje, een bed, dan bent U al een heel eind. Tja, U moet natuurlijk wel van kinderen houden, het fijn vinden om er voor te zorgen. Misschien t al wat ouder - maar niet ouder- zestig - en hebt U al een heel gezin op zijn bestemming gebracht dan weet U wel van wanten en kunt U een stootje verdragen, dat niet opweegt tegen het plezier van weer jeugd in huis te heb ben. Misschien bent U nog jong - maar in elk geval boven de vijfentwintig - en da zult U waarschijnlijk heel veel van kind begrijpen. En mocht U zelf kinde ren in de leeftijd van Japie of een lotge nootje hebben - nou, dan gaat het voor een paar vakantieweken in één moeite door. Vakantie-pleegouders hoeven geen supermensen te zijn. De maat schappelijk werkster van de Kinderbe scherming bekijkt wel of de jongen of het meisje bij Uw gezin past en kan U Zijn er nog aardige mensen Japie had het niet zo best getroffen, maar dat wist hij zelf niet. Hij had een bal, een troep vriendjes en een fijne straat om in te spelen tot ver na donker, want zijn moeder was niet lastig op het punt van »>°P lijd thuis komen” en evenmin met etenstijd - een zak frites was gauw genoeg gekocht. Zijn vader was een forse bink van een chauffeur, de sterkste van alle vaders, waar Japie mateloos trots op was omdat hij met zo’n dubbele vracht-combinatie voortdurend naar verre landen reisde. Hij zag hem niet zo vaak, zodat het Japie pas op een ongezellig-lege zondag opviel, dat pa er de vorige week óók al niet geweest was. „Komt pa niet?” Zijn moeder zei zoiets van „Weet ik veelIn het algemeen vroeg Japie niet zoveel. Hij scheen al jong begrepen te hebben, dat je de dingen moest nemen zoals ze kwamen. Moeder was thuis of niet thuis als je uit school kwam, of ze bleef een hele dag in bed: Japie wist hoe je een boterham moest smeren. Soms was er een oom op bezoek die hij nog nooit gezien had, maar hij was te jong om zich iets af te vragen. De eerste keer dat hij schreeuwend van een angstdroom in het holst van de nacht wakker werd en geen antwoord kreeg, was hij in paniek geraakt toen hij het lege bed van zijn moeder zag. De buren hadden hem opgevangen. Voortaan mocht hij altijd komen als hij alleen was en bang, ze zouden de achterdeur open laten. Tot er op een ochtend een meneer kwam, zijn moeder zat zo verschrikkelijk te huilen en hij met die meneer mee moest naar dat grote huis met al die vreemde jongens. worden door vloekende bebouwing. In een later stadium ligt het in de bedoe ling om de binnenlandse vogels, die tot de mooiste van onze fauna behoren aan de mensen te tonen. De heren Bastiaansen en Wessel, vertel den ons dat zij om tal van redenen waren toegetreden tot de N.V. Caban; economische maar vooral ook sociale aspecten. De ecönomisohe redenen lig gen voor de hand, een risicospreidende organisatie als deze N.V. kan het kapi taal fourneren waar een rijschoolhouder in deze tijd van malaise niet meer aan komt, terwijl iedere leek kan zien en merken dat sanering van het Rijschool- wezen een dringende noodzaak aan het den is. Met nadruk verklaarden bei- t dat de sociale kant van de zaak hen, opzicht, vooral tot sluiten. Het werd .ier ondernemer on- i mei 1969 - pagina 12 DE TILBURGSE KOERIER Met ingang van 4 juni is Oisterwijk een attractie rijker. Op die dag opent het gloednieuwe Eurobird-Vogelpark haar poorten voor het publiek. Van Dijks vogelpark heeft van de Stichting Jatuurtheater Oisterwijk het recht ver kregen om de helft van de terreinen van de stichting voor het park te be nutten. Het park is gelegen in een van de mooiste delen van Oisterwijk dat terecht „de parel van Oisterwijk” ge noemd wordt. Het doel is om de pracht 's in een zo natuurlijk mo- jmgeving aan de bezoekers te zonder dat deze daarbij gestoord latste onrusti nvii van emc. 1 en onze helpsters ladden? we hadden ’n paar verruk- !s daarom, dat we ons dien, die ons door hun tie, deze heerlijke va hartelijk, heel voersgele wijze in 20646 niet bela-6..j„. 22401 geling afwijkt. In het kort late lag 8.00 uur tot maandagoch- Vaart, Tuinstraat 85 Tel. 23225 uit ervaring heel wat verstandige advie zen geven. U hoeft U niet uit te sloven. Gun het kind zijn vrijheid, geef het de normale verzorging, Uw normale harte lijkheid. Het heeft wat ruimte en ver draagzaamheid nodig om zich aan Uw gezin te kunnen aanpassen en U zult er zelf ook even aan moeten wennen. Waar het op aan komt: doe eens iets voor zo’n kind wat U ook voor Uw kin deren doet. Ook al weet U, dat het kind niet in de positie Verkeert om de bete kenis daarvan op de juiste waarde te schatten. Uw eigen kinderen zijn wat dit betreft precies zo. De dank komt doorgaans pas veel later. De N.V. Caban is een nog jonge rij- süholen-commune op strikt zakelijke grondslag. Zij heeft tot dusver 20 rij scholen in 18 examenkringen door heel Nederland onder haar vleugels. De rij school die toetreedt tot de N.V. Caban kiest daarmee voor het lessysteem van de combinatie met o.a. lesrapporten en proefexamens. Verder laten zij een groot deel van de administratieve rompslomp over aan de N.V. Tenslotte brengt een centralisatie van inkoop, reclamevoe- ring etc. vele economische voordelen met zich mee. Met de combinatie Spor- tief-Wessel meegerekend komt het aan tal mensen dat Caban in dienst heeft op ruim 320, terwijl een „Vloot” van 180 auto’s in de vaart is. De toetredende rij- Per schoolhouders fungeren als „coördi- Cab nator” (bedrijfsleider) voor hun rayon, genieten een provisie over hun omzet en delen tenslotte mee in de vc Caban, omdat ze aandelen i mogelijk om goede, volledig opgeleide instructeurs zoveel te betalen dat ze lang genoeg bleven. De N.V. Caban stelt als eis dat ook een instructeur in het bezit- moet zijn van een VAMOR-diploma, maar stelt daartegenover dat haar in structeurs bij een 45-urige werkweek een gegarandeerd weeksalaris van .1 225,verdienen. Dit voorkomt, dat instructeurs, om aan een menswaardig bestaan te komen, vaak werkweken moeten maken van 60 uur en meer, in de grotere vrije tijd die de instructeurs ter beschikking komt kunnen zij dan onder meer werken aan eigen kwaliteits- diri „t van het Bribants Prorne;ade verbetering De lespnjs bij de Caban Orkest Dat is namelijk de heer H Rijscholen bhjft gehandhaafd op 11,50 v d Sanden De heer 5^^ wel l- Van de dirigent g^eest van het Tilburgs Salon i Rijscholen recht hebben op een Orkest, uit welk orkest in 1963 het Bra- rting van 50 op een cursus van bants Promenade Orkest ontstond. Anti-shpschool m Deume. Op zondag 1 juni wordt de interlokale dienstregeling van de B.B.A. gewijzigd. -Hoewel de stijgende kosten enerzijds en het voortdurend reizigersveriies op de interlokale diensten anderzijds, de ex ploitatie van busdiensten op bepaalde trajecten voor problemen stelt, kon door een intensiever gebruik van het materieel worden voorkomen, dat aanzienlijke ver soberingen in de dienstuitvoering moes ten worden aangebracht. Zelfs kon de dienstuitvoering hier en daar worden verbeterd en uitgebreid. In het algemeen biedt de nieuwe dienstregeling een ver legenheid, welke op adequate j de vervoersbehoefte voorziet en ■l tzelangrijk van de huidige dienstre- afwijkt. kort laten wij de belangrijkste wij- ingen, welke uit de nieuwe dienstre- ing voortvloeien, hieronder volgen: LUN 31: Breda Bavel Rijen Gilze - Tilburg v.v. Het traject Gilze Plein Pompstation - Tilburg via de Gilzerbaan komt te ver vallen, zodat vrijwel alle ritten via Hul len zullen worden geleid. Een enkele rit echter zal van Gilze via Riel naar Til burg rijden, zodat een nieuwe relatie Gilze-Riel ontstaat. Voorts worden enige kleine wijzigingen ingevoerd. LUN 42:1 sem Wint v.v. en LIJN 44: Reusel Hoogeloon Vessem - Veldhoven - Eindhoven v.v. De beide lijnen zullen in combinatie enige ritten tussen Vessem en Hooge loon verzorgen, tengevolge waarvan Hoogeloon een uitbreiding krijgt van het In Rijen wordt aanstaande zondag gereden om „De Leren Zool”. Bij deze wielercours zullen o.a. aan de start ver schijnen de gebr. De Vlaeminck, Post, Wagtmans, Dolman, Steevens, Duin dam, Zoontjes, Den Hartog, etc. etc. De nieuwelingen starten om één uur, de amateurs om kwart over twee en de profs om half vijf. Wegens vermoeidheid kan ik pas nu, allen die bijdroegen tot de actie van de ag - .uaa. >u c.k nam®DS hart.®- nntig - en dan dank«n VOOrzo heerlijke vijf- ;1 veel van zo’n vakantie, die we mochten geme ten. Wat hadden we ’t fijn op dat gezellig varend ziekenhuisje, J. Henri-Dunant. Weliswaar gaat ’t er toe als in ’n zieken huis, d.w.z. vroeg de ogen open en met de „Fabeltjeskrant” naar bed, maar dan niet oogjes toe en snaveltjes dicht. Op elke aanlegplaats door de Zeeuwse wa teren werden we feestelijk ontvangen met harmonie, fanfare, marionetten shows en kinderzang, om maar niet fe spreken van de vele leuke geschenken in de vorm van fruitschalen, kaarsen, zeep, boekjes, foto’s, kindertekeningen, bloemen, enz. enz. Op prettige, vakkundige wijze werd ons verteld, wat we te zien kregen. Niet al leen de machtige Delta-werken, de prachtige Rotterdamse havens met de vele grote en kleinere schepen, 't mooie Dordrecht, bracht ons in bewondering, maar nog meer genoten we van de schil derachtige plekjes, die we passeerden. Ons hart ging open bij ’t zien der schit terende natuur, wat niet te verwonderen is, daar velen van de 72 gasten in jaren geen boom, koe of schaap hadden ge zien. En gelachen hebben we, dat de stukken er af vl< quists, mee r"<*’ Voora U zei of ee

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1969 | | pagina 13