IERSEL PIET van 98 I hamers van hooll I I PEUGEOT Bromfietsen r\ Pi I i i i i I Toto-nieuws I TOTO 41 w Totomeldingen kinder wagen... Pupillenfinale Willem II- Stadsschouwburg R.K.T.V.V. GRATIS C. V. TILBURG H.S.C. Tilburg- Terrasvogels Veel belangstelling voor Noad- en Longa-veteranen 5e Waarderings- concert in Wielerronde te Diessen Full house in Oud Holland KOM KIJKEN NAAR ONZE A-l WAGENS! I Willem II zal zich tegen Vitesse tot het uiterste moeten inspannen Zn cv I Verenigingen richten Totoclub op Tunnelplekkers bij opening Station West ISPORTAFDEUNG BADPAKKEN en BIKINI’S ’n «Eindeloze» kollektie DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 22 mei 1969 - pagina 9 EN5CHOT5ESTRAAT 164 TELEFOON 20922 1967 1966 Ford 17M 2-deurs, kleur donkergroen 1966 1966 1965 Ford 12M 1965-1966 2-deurs, 1200 cc, kleur wit VW 1600 EN VELE ANDERE I in belang- ien. >jo” ereiken u weet het toch GRASMACHINE Opgepast i GRASSCHAAR Doe-het-zelf Supermarkt xx: L_.l ENTRUM Ook Tilburg naar judo-ontmoeting in Londen Succes voor Willem II-pupillen Lieve Vrouweplein 15 Bernardusplein 34 Topmarkt - Heuvelstraat Bij aankoop van een Vauxhall Viva 1967 kleur lichtgroen Fiat 1100 R kleur donkerblauw en 1968-1969 1966- 1968 1964-1968 1964 1967- 1968 1968 1968 1966-1968 1966 1966 1966 21.00 uur. goedkope Renault R 10 kleur zilvergrijs wordt gebeuren Ford 12M 1966 en 1967 KNEGTEL RINGBAAN AFD. OCCASIONS HEUVEL 35 TEL. 21673 Corsair 2-deurs kleur denkerreed Ford 12M Combi 1966 - nieuw model d.groen Escort 1300 Luxe 1968 13.000 km, kleur rood V.W. 1600 TL 1966 2-deurs, kleur zwart 5 >uw- /ijfde V.W. 1300 Kleur donkergroen dat u zo en. GEBRUIKTE WA^NS Fordl7M 1967 kleuren donkerblauw en don kergroen eving (af- 1 bieden Betrouwbare gebruikte wagens met schriftelijke garantie Elke A-1 auto is door ons grondig geïnspecteerd en gereconditioneerd, en wordt schriftelijk ge garandeerd. Kom kijken naar deze speciale aanbiedingen: Opel Rekord 1967 met nieuwe motor, kleur zil- Fel. 32113 in Berkel op de ter- i een iden. om U-TF3SVÏJRS- i heit XXXXXXXXXXX Ford Cortina 1968 2-deurs, 1300 cc, kleur groen 4-deurs, 1300 cc, kleur rood 2-deurs, nieuw model, 1300 cc, kleuren donkergroen en donkerblauw 1 967 kleur wit 969 - pagina 8 361 I mij. I iee. I Jooien. in l. n. r.: Olten, Engel, Wage- van Tilburg, v. d. Zonde. degenen, leden (zie n ruim! Noad: staande van links 'roe, Bertens, Broers, v. d. Meijs, Strouken, iker, Schilders, Louer, Daniels, v. d. Gender, Pistorius, Joolen. Zittend var makers, baten en lasten anaf maandag 2 i 15 uur 's mid- Plataanstr. 62. =e zijn promt groter da wegkomen van dit ste plaats. Vole ’s op gelijke lang kunne seffen dat voetbal blijft en dat de bal een wedstrijd vijfenveertig Er zijn dus winstkansen. C den is een andt de weet te kunnen kome echt geen koffiedik-ki,. We wachten af, maar wensen Willem intussen alle sterkte. Een goedkope aanbieding maken is geen kunst. Er zijn altijd wel mindere kwaliteit of overjarige modellen te vinden Daarom heeft u bij ons echt voordeel. Nieuwste vormgeving, hoogste kwaliteit... FABRIEKSPRIJS LET OP ZWAAR CHROOM RONDE BUIS, 15 mm RIEMVERING FABRIEKSGARANTIE en vele andere pluspunten Deze wagen compleet lager kan niet I I I 1 i I I I I I I Brommers van autoklasse Ongekend rijcomfort door drievoudige achtervering. BROMFIETSSPECIALIST Verend zadel Verende zadelpen Verende achtertelescopen FINANCIERING MOGELIJK JAARVERGADERING „HET GROENE KRUIS" op donderdag 5 juni 1969 In het wijk- gebouw Plataanstraat 62 te 20 uur AGENDA Opening door de voorzitter dr. C. H. Kuit. Ingekomen stukken en mededelingen. Notulen der vorige vergadering. Jaarverslag der secretaresse. Jaarverslag van de penningmeester Jaarverslag Stichting Gezinszorg. Jaarverslag Kascommissie. Benoeming Kascommissie 1970. Bestuursverkiezing; Aftredend zijn Kuit, de heer Scholten en dr. v. d. 1 welke allen herkiesbaar zijn. Tot 3 juni 1969 is er gelegenheid kan didaten te stellen bij de secretaresse mevr. J. N. Meijer-van den Berg, Bre- daseweg 436 onder overlegging van een bereidverklaring van de kandidaat en een aanbeveling van ten minste vijf leden. Rondvraag en sJuiting. Balans en staat van F' liggen ter inzage vana juni 1969 tussen 14 en dags in 't wijkgebouw I In de grote zaal van de Stadsschouw burg wordt op zondag 1 juni het vijfde waarderingsconcert gehouden, waaraan een aantal plaatselijke muziekgezel schappen zullen deelnemen. Het concert begint om half twee en zal om circa vijf uur beëindigd worden. „Artis Amore”, een Tilburgs gemengd koor, zal aan dit lustrumconcert medewerking verlenen. Het bestuur van de reeds enige tijd be staande Tilburgse Totoclub, waafbij tot nog toe hoofdzakelijk voetbalclubs wa ren aangesloten, hebben ter bundeling van krachten besloten ’t lidmaatschap van de verenigingen ook open te stellen voor andere dan voetbalverenigingen. „De verenigingen die het werk moeten doen om de toto groot te maken, worden met een schamel bedrag weggezet”, aldus de circulaire, die de verenigingen uit- - ’"k voor het „Casino” in ilburgse Toto- sr jaar een ge le leden. Ford Cortina 1966 Estate 4-deurs, kleur blauw Twente-Feijenoord Telstor-M.V.V. Holl. Sport-D.W.S. Volendam-P.S.V. D.O.S.-A.Z. ’67 Fort./Sitt.-G.V.A.V. Sparto-Go Ahead N.E.C.-N.A.C. Veendam-H.V.C. Helm. Sp.-Elinkwijk Eindhoven-Haarlem Blauw-Wit S.V.V. Willem Il-Vitesse Or er winstmogelijkheden zijn; waarom niet? Die hebben dan niet te maken met lijdelijke omstandigheden als kwesties van uit vorm of nerveus zijn. Dat kunnen heel gemakkelijk zaken van voorbij gaande aard zijn. Veel beter is het te be- Van fabriek naar klant uitsluitend KINDERWAGENIMPORT P. A. M. v. d. Berg - Tel. 04250-34879 Oisterwijksebaan 104 - Tilburg N.B. Onze duurste 4 in 1 combi, hoog model 249, GEEN WINKEL zijn werden vele oude herinneringen op- gelhaald en toonden de oudjes nog niet vermoeid te zijn van de wedstrijd doo. de dansvloer steeds te gebruiken. De Longa-reünisten kunnen met genoegen terugzien op een geslaagde dag waar voor iedereen veel lof had terwijl zij tevens het genoegen hadden de nieuwe Longa-leiders op hun avond te mogen begroeten. nog altijd voetbal 1 nog steeds rond is en pas eindigt na twee maal minuten. voor onze Tilburgers zeker i. Of deze benut zullen wor- udere zaak, maar om dit aan men behoeft men cijker te worden. -n jj Doordat de A-pupillen van Willem II en RKTW als eerste eindigden in hun af deling zullen beide elftallen op 26 mei in het stadion strijden om „het offi cieuze kampioenschap van Tilburg.” De wedstrijd die om kwart over één op het hoofdterrein wordt gespeeld en voor iedereen gratis toegankelijk is, zal wor den geleid door de heer A. Spelten, ge assisteerd door de heren C. Willemen en P. Boom. Na afloop kunnen de toeschouwers een kaartje nemen voor de „big-match” Willem II—Vitesse. Op 27 en 28 mei wordt in de Stads schouwburg een uitvoering gebracht van het spel „Er zit een haar in mijn soep” van Terence Frisby. Ton van Duinhoven speelt er een voor treffelijke hoofdrol in. De regie is in handen van Jan Retel. Start 12.30 adspiranten 20 km; 13.15 nieuwelingen 40 km. 13.15 veteranen 40 km en om half vier gaan 80 amateurs van start voor een wedstrijd over 80 km. Parcours 1220 meter, zodat het gehele parcours overzichtelijk is en zowel voor renners als supporters aantrekkelijk. Op uitnodiging van „The British Judo Council”, zal de Nederlandse Judo Jiu jitsu Associatie (N.J.J.A.) deelnemen aan het Judo-Festival dat gehouden zal worden op 24 en 25 mei a.s. Het geheel vindt plaats in het „Crystal Palace Na tional Sports Centre’’ in Londen. J.l. zondag heeft in de „Centrale Dojo” van de NJJA aan de Boomstraat de selectie plaats gehad, welke meer dan 3 uur duurde en er werden circa 100 partijen afgewerkt. Uiteindelijk kwamen de vol gende judoka’s in aanmerking voor het nationale team: B. Henkelman le dan (Mifune, Den Bosch), B. Lipsch le kyu (Sportinstituut Rrystek, Heerlen), B. van Soest 3e dan (Sportakademie Beljaars, Tilburg), J. Teerling le kyu (Mifune, Den Bosch), M. Janssen le dan (Judo club ’57, Roermond). De heren Rem meren 3e dan, Tilburg en Massop le dan uit Tegelen die meestol in de natio nale ploeg zitting hebben, moesten deze maal de eer aan de genoemde vijf laten. Dit i.v.m. dat Van Remmeren een kleine blessure had en Massop niet de juiste conditie. De strijd zal gaan tussen Frank rijk, Engeland (2 teams) en Nederland. De inzet is de „O-Tani Cup” die reeds tweemaal door Frankrijk is gewonnen. Als coach zal mee gaan onze stadgenoot P. F. Beljaars 4e dan (Renschiro Abbé 8e dan) en de voorzitter van de NJJA de heer drs. J. I. M. Schellekens. Afgelopen weekend hebben de kleinsten van Willem II een zeer goede prestatie geleverd door in Apeldoorn als tweede te eindigen in het „Elf Provinciën Toer nooi”, waar de tricolores de kleuren van Noord-Brabant hoog moesten houden. Door als eerste te eindigen in hun poule, waar men van Emmen (20), ADO (10) en Go Ahead (00) op afstand wist te houden, drong men door tot de halve finales; hier werd Wagëningen kansloos verslagen: 30. In de finale verloor men echter van een direkter spelend Volendam met 20. Voorwaar, er zit dus nog toekomst in Willem II Voorwedstrijd A.s. maandag zal het Pupillenteam van Willem II een voorwedstrijd voetballen tegen RRTW. De inzet is het „Offi cieuze Tilburgse Pupillenkampioen schap”. Aanvang kwart over één. De wedstrijd zal worden geleid door de heer Spelten, geassisteerd door de heren van Moergastel en Willemen. De 10,die wij uitloofden voor een goede oplossing van ons kruiswoord raadsel werd toegekend aan mejuffrouw F. P. Nieuwenhuize, dr. Lovinkstraat 34 te Tilburg. Proficiat. Longa: staande van links naar rechts: De Kort, Robben, Broeken, de Vr Mattheijsen, Luijtelaar, v. d. Donk Sterke, Velthuijse, Rutten, Zoontjens, Wijnen, van Roessel, Struijken. Zittend van l. n. r.: J. v. d. Donker, J. Broeken, v, d, Bogaart, v. d. Ven, Mes, v. d. Biggelaar. Op Tweede Pinksterdag wordt i Enschot nabij De Druiventros op reinen van de heer A. van Alphen landelijk concours hippique gehouc De dressuurwedstrijden beginnen half elf. De officiële opening van concours is om twee uur. Er wordt dan een parade gebracht met ongeveer'300 amazones en ruiters, die het programma zullen aankondigen. Er zijn diverse springconcoursen en een tuigpaarden- show. Als op donderdag 29 mei het tweede NS-station, dat de naam Tilburg-West zal krijgen, officieel door Burgemeester BeCht wordt geopend, zal Tilburg zich ook op carnavaleske wijze presenteren. De Tunnelplekkers met name zullen in overleg met de Nederlandse Spoorwegen acte de presence geven. Rort voor de opening, die zal worden bijgewoond door de president-directeur van de NS en de Commissaris van de Roningin m Noord-Brabant, zullen de Tunnelplekkers een muzikale wandeling maken door ’t Zand met medewerking van de Edelweisz hofkapel. Deze zullen ook het muzikale voorspel verzorgen bij de feitelijke opening. Ook Prins Joep zal aanwezig zijn, waarschijnlijk incognito. Het is waarschijnlijk dat de NTS opna men zal maken voor het nieuwsjournaal. De laatste thuiswedstrijd van Willem II wordt er een met wel heel uiteenlopende belangen van de beide „vechtjassen”. Vi tesse nl. komt met het plan voldoende punten te verzamelen om de ere-divisie te kunnen binnentreden; Willem II wil die zelfde punten hebben om de degra- datie-dans te ontspringen. Dat möet in alle geval inhouden dat het - laten we hopen op een beschaafde manier hard tegen hard zal gaan. De kans dat Vitesse zijn promotie zal halen is aanzienlijk groter dan dat Wil lem II zal wegkomen van die verfoeide derde laagste plaats. Volewijkers 'blijft nl. maar steeds op gelijke hoogte. Wil lem II had al lang kunnen wegwezen, maar het heeft niet zo mogen zijn. Als de Amsterdammers faalden deed Wil lem II precies hetzelfde. Dat er nog an deren m het degradatiespel zullen mee doen kunnen we met een blik op de rang lijst nauwelijks meer aannemen. Hooguit zal er na de allerlaatste wedstrijd, die Willem II dan naar RBC brengt, nog een'beslissingswedstrijd in kunnen zitten. Hoe het ook zij; tweede Pinksterdag wordt voor Tilburg een uiterst belang rijke voetbaldag. Het moment tevens, waarop men in Tilburg eens duidelijk en krachtig dient aan te tonen nog belang stelling te hebben voor betaald voetbal in deze gemeente. Zonder mentale steun is Willem II direct al gesteld voor een zeer zware taak. Adspiranten uit Tilburg J. Abeelen, F. Dekker, Th. Roning. Nieuwelingen J. v. Abeelen, H. Schellekens. Veteranen L. SChellekens. Amateurs J. Bierens, P. Horvers, P. de Jong, B. Roning, J. Rij nen en H. Wouters. Verder zijn als streekrenners de eigen favorieten o.a. P. v. Beurden uit Diessen. De jury wordt gevormd door de heren Sj. van Balkom, P. Stalmeier en J. Laro. De volgende muziekgezelschappen nemen aan het waarderingsconcert deel: 1. Orpheus, 2. L’Echo des Montagnes, 3. VOLT, 4. PTT, 5. Heikant en 6. De Vogelenzang. In 1968 werd door de ge meente Tilburg voor een bedrag van 12.600,aan subsied'ies verstrekt. In 1965 was dat nog 15.150,—. Sedert 1967 werden „Excelsior”, „Ons Genoe gen” en „Apollo” opgeheven. „Willem II” en „Harmonie Tilburg” zullen niet deelnemen, evenmin als „Capelle St.- Jan” en „VRC”, die indertijd een fusie aangingen. Vrijdag 23 mei wordt in het pand van het vroegere hotel-café-restaurant Oud Holland aan het Piusplein, waar eerder de club Scaramouche gevestigd was in een geheel verbouwde ruimte de nieuwe club Full House geopend. Het interieur is drastisch gewijzigd en heeft een zeer modern aanzien gekregen. De disco is in een ruim 20 meter lange bar ingebouwd, waaraan zeker 50 mensen een plaats kunnen vinden. Achter in de zaak is een wat kleinere en intiemere bar geplaatst, en langs de wanden zijn tafels gemaakt met rood glazen van onderen verlichte bladen, waaromheen een aantal krukken geplaatst zijn. Ondanks het feit dat in de zeer grote zaak ruim 225 zitplaatsen zijn is men er 'toch in geslaagd het geheel een gezellige en intieme sfeer te geven. Op 2e Pinksterdag a.s. heeft de tweede wielerronde plaats te Diessen. Aan de stort verschijnen een groot aantal ren ners, waaronder verschillende uit Til burg en omstreken. A.s. zondag 25 mei (le Pinksterdag) wordt om 9.30 uur in de kerk van de Stokhasselt, „de Ypelaar”, Componis tenlaan, een oecumenische ochtendzang- dienst gehouden. Naast ds. Polvliet en pater Heynen zullen Ratholieke, Gere formeerde en Hervormde jongeren hun medewerking verlenen. De muzikale begeleiding bestaat uit or gel, trompet en drums. Iedereen, Protestant en Ratholiek, van harte uitgenodigd bij dit geb aanwezig te zijn. Op zaterdag 10 mei traden de oude glorie van Longa en Noad weer eens in het veld om te tonen het voetballen niet verleerd te zijn, maar vooral ook om de vroegere vriendschapsbanden nieuw leven in te blazen. Veerschillende oudjes toonden ondanks toename van hun lichaamsgewicht het voetballen niet ver leerd te zijn en het talrijke publiek werd soms vergast op uitstekende staaltjes voetbal. De wedstrijd werd uiteindelijk gewonnen door Noad met 84, maar het resultaat was in feite mindere be langrijk. Men had een prettige middag gehad die nog een verlengstuk kreeg in Longa’s cantine (vroeger, tijdens hun gloriejaren, de wondertent genoemd) ’s-Avonds werd de dag besloten bij Hooghardie. Tijdens een gezellig samen- Drie weken geleden begon het spektakel dat honkbal heet. Veel teams nemen aan de competitie deel, beter gezegd veel sterke teams, hetgeen voor eenieder de garantie inhoudt dat er met recht sprake is van een spektakel. Ook Tilburg neemt er met enkele verenigingen aan deel, met name Forward en H.S.C. Tilburg. H.S.C. Tilburg had niet zo’n beste stort, wat vooral veroorzaakt werd doordat het slechte weer een goede voorberei ding in de weg stond. H.S.C. Tilburg moet er nu wat aan gaan doen, want ook de kans om bij P.S.V. de winstpunten weg te halen werd niet aangegrepen. Dit alles moet voor Tilburg een extra stimu lans zijn om op Tweede Pinksterdag, terrein Sportpark Moerenburg aanvang 15.00 uur, tegen Terrasvogels alles te <je circuiaire, die de veremgin geven. Een zeer moeilijke tegenstander, rxxligL zich zo spoedig mogelijk maar zeker niet onoverwinnelijk. lidmaatschap te melden bij „Ca de St.-Josephstraat. De Tilbu™ club wil verder eenmaal per zellige avond organiseren voor de Voor toto 39 kwamen de volgende mel dingen binnen: Steeds Voorwaarts 1, Ve. locitos 2, Noad 3, Longa 7, SVV 1, LU- TO 1, THC 2, RRSSS 2, VOAB 1, RR SOS 1Voor toto 40 was er tot op heden één melding. Die kwam van Verft (Rorf- bal) met 12 punten. ORION Heuvairtraat 50-52 -

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1969 | | pagina 9