1 Ook nü nog rekent Biafra op materiële steun uit Nederland 11 MEI 60 JAAR HOENDERVANGERS 0'N'- il-Plan UW GELD HUN LEVEN OMNOOIT TE VERGETEN AR MöWlOAG s Afkoop Rentezegels jeugdigen Vakan tietips op AVRO-T.V. eken loieauto JUBILEUM-AANBIEDINGEN „Tante Cor” met pensioen, nü Willie Brill HN Joke Gijsbers verliet „De Vloed” en maakte van,’t Centrum” een bloeiende zaak Til oendervangers lerenmodeadviseur Tilburg in Esch -sur- Alzette tegenwoordig met kunst en sport Candy, de nieuwe „Vierde man” in Bonanza DE TILBURGSE KOERIER )69 - pagina 16 Donderdag 8 mei 1969 - pagina 17 LEKTUURBAKKEN TAFELKLEDEN TUINSTOELEN MIMI-SETS PERZEN PARASOLS POEFS SIERKLEEDJES ROTANMEUBELEN KAPSTOKKEN SPREIEN TABOURETTEN NATUURLIJK PIUSPLEIN TILBURG DE HULP MOET DOORGAAN „BIJ MIJ ZIJN DE MENSEN ÉÉN GROTE FAMILIE” DE VERSE NOTEN VAN Van Blarcum Voor VERSE mensen zitten niet graag meer aan een tafeltje.” BUITENLANDSE 157,50 voorjaarsaktie tb.v. de slachtoffers van het nigeria/biafra konflikt TleXa’ Kleurenboetiek jn enl „Maj Antiekgroen - oranje - paaaarsl 25, 2 voor 15,90 17,90 24,90 12,90 5,- bredaseweg 2 7 0 speciaalzaak in kaarsen U ruikt de geur, U ziet ze branden: kaassoorten Van Blarcum 80 soorten kaas EERSTE TILBURGSE BEGRAFENISONDERNEMING DeNotenshop Jul. v. Stolbergstraat 3, ELIEU JAPELT JAFLOOR (FLOOR X-dealer. gemeten en BOUTIQUE DES BOUGIES Jul. v. Stolbergstraat 9, TILBURG va. f 9,95 f 13,95 Behang - Verf - Lak DONA-KNIKNIE de man van 't vak Naordhoekring 79 Tel. 24556 De Ion, OON 71385 ph") een schil- gehouden EschsurAI- der 8 jume- ir, maak- avrisie in sa- >nd voor Vei- een reisje lie met va menneren over ingen. ge- •n Euro- >urg be en in de emburg. vorden r** zÜn. De Raad van Arbeid wijst er ten slotte op dat er vele verzekerden zijn, die op deze wyze nog bedragen van omstreeks 150,kunnen ontvangen.” Fa. H. DIELEMANS ZN Jan Aartestraa1104 Tel. 22893 Gelegenheid tot opbaren in onze Rouwkamer: Jan Aartestraat 102. Desgewenst verlenen wij bemiddeling tot een verzekering bij de Alg. Ned. Begrafenis Verz. Mij. te Enschede. iedereen kan mee feesten elke koper krijgt een leuk kado van de "betere" herenmode overhemden wit - bleu - beige B.O.F. versterkt Dank zij de medewerking van de heren Goorhuis, directeur van de Brabantse kunststichting, en drs. Van den Ham, directeur van de Akademie voor oplei- Gespreide betaling zonder aanbetaling mogeli}k bij LAURAN v. GULIK BREDASEWEG 264 TEL. 26864 ’s-Ochtends komen duizenden moeders en kinderen naar de voedsel- centra van de internationale hulporganisaties om hun dagelijkse rantsoen eten te halen. De kinderen, die in rijen op latten bakjes zitten, komen het eerst aan de beurt. Daarna de moeders en ver- 1 ^ortweek worden ge-’ volgens de bejaarden. Elke dag weer keert dit beeld terug. Het leven iar ctamesvoHey van duizenden mensen ie ofhunL-plüL van wnailcaliliciwiknSiA selectie van ver- /erenigingen zal n spelen teg... uit Esch-sur- Vanavond zal het er weer druk zijn. Zoals iedere dinsdagavond en ook op een aantal andere avonden. Joke Gijsbers de klanten noe men hem Joke - heeft geen hinder gehad van de BTW, want hij heeft ondanks alles zijn prijzen populair weten te houden. Eenvoudig is dat overigens niet, want weinig mensen hebben er een idee van hoe zeer in de Horecasector de kosten zijn gestegen. Joke Gijsbers zegt het zo: „Wil je met je zaak ’in’ blijven, dan moet het allemaal piek fijn voor elkaar zijn. Wat voor kosten had een caféhouder vroeger? Er werden wat meubelen gekocht, je strooide wat zand over de vloer en de hele inrichting ging 20 jaar of langer mee. Tegenwoordig kan dat niet meer. Kijk nou eens wat je moet doen om je inventaris mo dern te maken en te houden. Alleen al met de muziekinstallatie zijn ettelijke duizenden guldens gemoeid en als je de hele inrichting van je zaak niet voortdurend up to date houdt, lopen de klanten je deur voorbij. Maar het kost geld, veel geld om modern te blijven. Binnen kort gaan we hier wat veranderen. Een aantal tafeltjes worden ver vangen door hogere met barkrukjes, want zegt Joke Gijsbers, de In het tweede gedeelte laat men de kij kers kennismaken met het verkeer in Engeland, waarbij vooral aandacht J aan de voorrangsregels, iet algemeen rijgedrag op mtinent. Aan dit program- medewerking Henk Stem- Wijdooge van de K.N.A.C., i van het Verbond voor Vei- de cameraman Peter Bos junn, terwijl de presentatie n is van Corinne Wielinga en emmer. heeft Philip Bolhuis. badstof sokken 2 paar voor Koopjes in het "betere” heuvelstraat 133 tilburg parkeren voor de deur. sportshirts mode strepen en ruitjes polo-pull's fully-fashionned diverse mode-kleuren shetland-pull met kontrast of kabel badstof pull ronde hals of kabel 14,90 bantse Kunststichting, Spoorlaan 426. Verder zal in Esch-sur-Alzette van 4 t/m 11 mei--- houden, waarbij Tilburg tegenwoordigd door een balteam. Dit team een schillende Tilburgse ver 10 en 11 mei wedstrijden de volleybalclub „Lalleng” Alzette. Nieuwe uitgave „Gids voor Oirschot” J een Op vrÜda8 9 mei a.s. Xdt dichting VVV Oil zodat v’n 1 kunnen kreeg Joke vooral zijn zang- en voor- --’aten, kost- veel moge- weet ermee leven in de t verschijnt Joke af en n van een griezelig masker achter en deint hij samen met dochter ine op de maten van de muziek. kers van de hulp srlogsgebied moe k op kunnen rekener de bevolking kunner nnen maar moeilijk idere zorgen hebber eleid wordt van hei duizenden mede «IMUINHUYBBEGTS N„0,dslraaie5-Tel.26T9A als de aanvoer niet afneemt, ja zelfs uit gebreid wordt. Want ook nu weer ver keert men in het door oorlog geteisterde gebied in een periode waarin de gewas sen opkortten en er niet geoogst kan worden. De bevolking zelf doet alles om van duizenden mensen is afhankelijk van voedseldistributie. Om de distributie op gang te houden zijn honderden tonnen voedsel d op per dag nodig. De vrachtwagens van de internationale hulporganisa- 'gen ties rijden daarom constant over de oerwoudpaden van Nigeria en Biafra. ’s-Nachts stijgen de vliegtuigen op om voedsel naar de uit gehongerde bevolking te brengen. De jaarlijkse bijeenkomst van de meentebesturen van de kring van pese steden, waartoe oök Tilbur hoort, zal dit jaar plaats hebben stad Esch-sur-Alzette in Luxer- Tijdens deze bijeenkomst worden de jumelage-activiteiten op bestuurlijk ni veau geregeld. De gemeente Esch-sur-Alzette heeft ter gelegenheid hiervan enkele evenemen. ten georganiseerd, waaraan ook door onze stad wordt deelgenomen. Zo zal van 14 mei tot 15 juni derijententoonstelling worden in de stadsschouwburg van zette, waarvoor door elke lage-steden 10 werken worden inge zonden. kenn tngeland, wa. wordt besteed de borden en hc het Britse cor ma verlenen i mer en Kees Wi Jan Kweekel lig Verkeer, en André Gi in handen Henk Sten De regie I Er is geen populaire song die Jacquline niet mee kan zingen en zij hanteert de microfoon als een volleerde star. Ook de vrouw van Joke .is actief. Zij houdt alles in de gaten en regelt de tapperij. „Moei lijkheden hebben we hier nog nooit ge had” zegt zij. „Hier komen alleen men sen die van gezelligheid houden en de drukte en de sleur van iedere dag ’ns even willen vergeten”. Ook de moeder van Joke, die 68 jaar is, is altijd in de zaak aanwezig, behulpzaam waar ze kan. „Een stille hulp, maar al tijd bij de hand”. Af en toe wordt er zo maar voor de aardigheid wat voor de klanten gedaan. Ieder jaar in het vroege seizoen worden er gratis mosselen geser veerd, soms is het leverworst, dan weer bitterballen. Die gratis service wordt NCRV zoekt families voor T.V.-quiz komende zomermaanden zendt de :RV een veertiendaagse televisiewed- uit onder de titel „Van je familie moet je het maar hebben”. Er wordt een competitie gespeeld tussen zes ge zinnen, die ieder gesteund worden door een groep van twintig familieleden. Het gezin moet bestaan uit vader, moeder, zoon en dochter. De leeftijd van de kinderen moet liggen tussen de zestien en 24 jaar. Wat de familieleden betreft nog het volgende: deelnemers moeten naaste familieleden zijn, dus broers, zusters, ooms, tantes, neven en nichten. De vragen liggen op het gebied van ak- tualiteit, historie, huishouding en sport. Daarnaast dient een aantal opdrachten te worden uitgevoerd en moet men zich uit bepaalde moeilijke situaties zien te redden. Families die aan de gestelde voorwaarden denken te voldoen, kunr zich opgeven bij de NCRV-televii dienst, afdeling Gevarieerde Progra ma’s, Hilversum, onder het motto „V je familie moet je het maar hebben” Badpakkenmode 1969: die driedelige ensemble is in feite vier-delig. Want be halve de Bermuda behoort ook een bikt- ni-broekje tot de uitrusting. Het geheel is gemaakt van katoenen-bad- stof met lycra, bedrukt in een zeer mooi gestileerd bloemendessin. (Collectie: Benger Ribana). Vrijdag 9 mei zal „Pa” Cartwright, alias Lome Greene, zich persoonlijk tot de Nederlandse kijkers richten om de nieuwe „vierde man” in de Bonanza- verbalen, Candy, te introduceren. Sinds Adam van de „Ponderosa” was verdwe nen moesten Pa, Hoss en little Joe met zijn drieën het werk doen. In een nieuwe serie afleveringen krijgen ze hulp van Candy, die in „Sense of duty” zijn entree maakt. De Nederlandse titel „Majoor Ben Cartwright" duidt er op dat we hem in een ongebruikelijke functie te zien krijgen. Hij moet zich als reserve majoor in een gevaarlijk avontuur storten. In de loop van de gebeurtenissen duikt Candy op. De rol van Candy wordt gespeeld door David Canary die zijn carrière als be roepsvoetballer opgaf om te gaan acte ren en zingen. Hij werd op 25 augustus 1938 geboren. Canary studeerde aan de universiteit van Cincinnati. In 1960 kwam hij bij het theater. David Canary werkte aan drie Broadwayshows mee. Na de militaire dienst ging hij in 1964 weer aan de slag als acteur. Hij speelde zijn eerste televisie-rol in Peyton Place en zijn eerste filmrol in „Hombre”. jr van een van de organisaties tij klaar is met het uitdelen van „De mensen geven hun geld r niets. Elke dag worden hon- enden mensen met een beetje leven gehoqden. Wij leven met selijke gedachte dat er een dag breken waarop er niet meer vol- I zijn en wij met lege handen deze uitgehongerde mensen -1. zal het bestuur van stichting WV Oirschot aan de Bur gemeester van de gemeente Oirschot, mr. H. K. J. M. Cappetti, om 20.30 uur in de fraaie raadskelder het eerste exem plaar van de 2e uitgave van de gids voor Oirschot overhandigen, waarna dit boek werkje van ruim 100 pagina’s in eerste instantie huis-aan-huis verspreid zal wor- _mee den in de gemeente en verder haar weg zal vinden bij belangrijke recreatie-cen- n t£’ tra, instellingen en personen, die nauw betrokken zijn bij het activeren van het toerisme in eigen land. Het boekje, getooid met een nieuwe om- slag-foto (van Ben Wilde te Oirschot), vermeldt rubrieks-gewijze alle plaatse lijke instellingen, verenigingen en overige bijzonderheden. Een duidelijke omschrijving van historie, sfeer en andere facetten van „De poort van de Kempen”, zoals Oirschot ook genoemd wordt met beschrijvingen van wandeltochten en een fraaie auto-rit in de directe omgeving, aangevuld met alle volledige gegevens omtrent recreatie ge ven dit boekje ook ’n toeristische waarde. Talrijke nieuwe foto’s tussen de teksten maken het geheel tot een leesbare do cumentatie over dit fraaie dorp in de Kempen. tot de leniging van de nood bij te dragen. Op elk stukje grond wordt verbouwd; op zijn vroegst zal in juni geoogst kun nen worden. Een ander tragisch detail - al lijkt he in het licht van de honger onbelangrijk is het gebrek aan kleding. In deze regen tijd kan het ’s nachts bijzonder kout zijn, 's Ochtends komen de uitgemer gelde kinderen rillend van kou op d< voedselcentra aan, waar zij als het evet kan wat warms te eten krijgen. Het kle dingprobleem is alleen dan oplosbaar al: meer fondsen aangeboord kunnen wor den om ook voor dit speciale doel vluch ten te kunnen inzetten. De vele moedige werker organisaties in het oorlogsj ten er hoe dan ook op kunr dat zij de hulp aan voortzetten. Zij kunr begrijpen dat wij and., en onze aandacht afgek tragische lijden van d mensen. Betrouwbare schattingen van de hulp organisaties wijzen uit dat tot nu toe anderhalf miljoen mensen in het oor logsgebied zijn omgekomen. Ook zegger zij dat bij uitblijven van grootscheepse hulp en tegenvallen van de oogst nog ’ns anderhalf miljoen mensen een ellendige dood zullen sterven. Dat zullen dan de genen zijn die tot nu toe zijn gered. Fons van Westerloc ding tot tekenleraar, is de jumelage- commissie er in geslaagd een zeer repre sentatieve collectie schilderijen van Til- burgse kunstenaars samen te stellen. T collectie omvat werken van Frits Calc Nico Molenkamp, Ru van Rossem en Hans van Zummeren. Voor belangstellenden bestaat gelegen- heid de collectie vóór de verzending naar Luxemburg te bezichtigen en wel op zondag 27 april a.s. van 14.00 tot 18.00 uur in het gebouw van de Bra- Na ongeveer 35 jaar gaat PTT er binnen kort toe over ten nieuw tijdmeldingsap- paraat in gebruik te nemen. Behalve de uren en minuten zullen in de toekomst ook elke tien seconden worden vermeld. De melding zal één keer volledig te be luisteren zijn en wordt dus niet meer - zoals tot nog toe het geval was - enkele keren herhaald. De huidige 22 tijdmelders, die op elk telefoondistrict staan, dateren al van 1934. Het apparaat, een uitvinding van de Rotterdammer F. Leeuwrik, heeft al tijd prima voldaan, maar is na al die ja- ren versleten. Vandaar dat wordt overge gaan op het Duitse apparaat Assmann, dat ook de seconden weergeeft; een tijd melding zoals men die ook in het buiten land kent. Van de nieuwe melders zijn er maar vier nodig. Twee komen er te staan in het dis trict ’s-Gravenhage, die dan de melding voor het hele westen verzorgen en twee in Utrecht, waar de rest van het land wordt bediend. Ongeveer 35 jaar heeft ieder, die de tijd wilde weten, kunnen luisteren naar de stem van mej. C. Hoogendam. Zij schonk ook haar naam aan het apparaat, dat sedert de begintijd „tante Cor” werd genoemd. Binnenkort zal men voortaan de stem horen van de actrice Willie Brill. Dit programma, dat onder de titel „Va- kantietips” op vrijdag 2 mei van 20.50 tot 21.30 uur via Nederland 1 wordt uitgezonden, bestaat uit twee delen. Het ”Van de ziJde van de Raad van Arbeid eerste gedeelte handelt onder andere te ’s-Hertogenbosch vernemen wij daf over de verschillende voorzorgsmaatre- met name door jeugdige verzekerden tot gelen aan de auto enerzijds en de beno- dusver slechts matige belangstelling is digde documentatie voor het rijden in getoond voor de restitutie van de door het buitenland anderzijds. hen geplakte rentezegels (afkoopsom). In verband hiermede wijst de Raad van Arbeid er nog eens met nadruk op dat degenen die voor 1 augustus 1964 in loondienst zijn gegaan, een rentekaart hebben gehad en geboren zijn in de jaren 194419451946 - 19471948 1949 of 1950 nog tot 1 juli a.s. in de gelegen heid worden gesteld een aanvraag om een afkoopsom in te dienen. De aanvraagformulieren zijn verkrijg baar op de postkantoren en bij de Raad van Arbeid. De op deze formulieren te vermelden rentenummers komen voor op de des tijds door de Raad van Arbeid toegezon den kaartjes betreffende het geplakte be drag. Na 1 juli a.s. ingediende formulieren kunnen pas met aanzienlijke vertraging worden behandeld omdat per 1 juli 1969 andere jaargangen aan de beurt Evenals in de lente van vorig jaar te ook nu de A.V.R.O.-Televisit menwerking met het Verbond lig Verkeer en de K.N.A.C. i teneinde de automobilisten, di kantie gaan, nader te inform- de algemene voorbereidir Op 27 oktober 1968 deed Joke Gijsbers, - Tilburger van geboorte in Goirle zijn intrede in de Horecasector. Daarvoor was hij chauffeur geweest, maar nu kreeg hij een mooie gelegenheid om een etablissement te gaan exploiteren. Goirle is leuk; Tilburg toch wel heel anders. Toch wist hij van De Vloed in Goirle een behoorlijke zaak te maken. In de cember 1966 kwam ,,’t Centrum”, dat tot dan toe in handen was geweest van de familie v. d. Loo, vrij en Joke Gijs bers zag kans er zich te vestigen. Hij maakte er een zaak van met een geheel eigen allure. Iedere dag kent zijn vaste klanten. Op dinsdagavond komen er voornamelijk horecamensen, bakkers, slagers en kappers. „Vroeg komen doet men hier niet zo erg. Meestal pas als de televisie goed en wel achter de rug is, al dus Joke Gijsbers. De stemming zit er dan al gauw in, want het is hier één grote familie.” Die stemming wordt mede in de hand gewerkt door de muziek die wordt bracht. Bij ,,’t Centrum” heeft men enorme collectie platen en deze regelmatig op peil gehouden, steeds de nieuwste LP’s gedraaid 1 worden. Bekendheid kreeg bij het publiek door drachtskunst. Meezingen met de plat of zingen op muziekplaten. De k< bare stereo-installatie biedt lijkheden en Joke Qijsbers te spelen. Om eens wat perij te brengen voorzien van eer de toog Jacquelii Uw oude fiets kan 25,“ waard zijn RIJWIELEN v.a. o.a. Phoenix en Juncker door de klanten erg gewaardeerd. We kunnen dat doen, zegt Joke Gijsbers, omdat wij hier alles voor elkaar krijgen met eigen mensen. De kosten zijn dan niet zo hoog. Tegen twee uur draait Joke zijn laatste plaatje en zingt hij samen met dochter Jacqueline de kan ten op prettige wijze de deur uit. ®ck Steevast zijn de laatste woorden: strijd Dames en heren, ik dank u allen hartelijk, mede namens ons moe der, ons Jacqueline en ons Oma. De mensen hebben hun uitgaans- avondje weer gehad. Een werker zegt als hij voedsel: niet voor r derdduizenc eten in de vrese zal aanbr doende zal tegenover staan”. De hulporganisaties die voedsel en me dicamenten voor Biafra hebben aange kocht en getransporteerd kunnen enigs zins tevreden op de afgelopen maanden terugkijken. Het sterftecijfer in Biafra kon worden teruggebracht van enkele duizenden naar enkele honderden per dag. Dat kon bereikt worden door een constante aanvoer van voedsel. Dit re sultaat kan slechts gehandhaafd worden BIJ batterijen

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1969 | | pagina 17