FEESTELIJKE OPENING TILBURGSE VOORJAARSBEURS WILT U VEILIG MET VAKANTIE L. A n I iO NIEUWE BOEKEN DEEL VOOR DEEL VOOR DEEL BOEKEN Fiets, koffer en adresgoed straks niet meer in bagage-afdeling gianotten Avondvierdaagse gaat weer van start PUZZELEN MAAR IE T n.u. ar ai Zaterdag No ad tegen P.S.V. Heiheuvel 43 boekhandel 1230 uut; en vaQ 1730.18 voorwfppfx QOMOOMUULJOLXjUnn DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 8 mei 1969 - pagina 11 39 - pagina 10 VRIJDAGAVOND 19.30 UUR van de m.m.v. Harmonie l’Echo de Montagne >litie Entree f 1,50 - op reductiebon 50% korting Kinderen onder geleide gratis toegang Feestelijke intocht in onze TWEE winkels S DOKTERS S WEEKENDDIENST Adviezen >80 De Primitieven TANDARTSEN APOTHEKERS Peterse-Dings, Westermarkt Fietsen en brommers DIERENARTSEN in 1969 Bosscheweg 110, Enschot. Tel. 22433 GOIRLE R.K. Openbare Bibliotheek Tilburg 116c, Goirle, seweg FINANCIERINGSPROBLEMEN Prof. Verbernelaan studentenflat DOORLOPENDE DEMONSTRATIES Diverse attracties modeshow enz. o.a. ROMANS en JEUGDBOEKEN DAGELIJKS OPEN van 10 - 21.30 uur Zaterdag Zondag i oudere man intig jaar jon- KOTTERSTRAAT 1 B TILBURG (centrum) Tel. 04250 - 24605 Vraag uzelf dan 'ns eerlijk af, of uw oude auto nog wel zo veilig is als u zou willen dat hij was. En ga ook 'ns eerlijk na, wat er zoal aan moet worden gerepareerd. Om van onverwachte (en meestal onverwacht hoge) reparatiekosten niet eens te spre ken lelijk: kunt dan uit onze dan de wagen waari Vanaf donderdag 8 mei PRIJSVERLAGING voor ontwikkeling en ontspanning duistere ach- beeld van le- /an een aantal mensen op Met de op dienstregelir twee vorige Tilburgse 04247-1765. miu.v.. onwrikbae men; 3* rustplaat 26. drank; 27. deze of 29. muziekinstrument; baar; 32. het 1 34. verstand; lts i. woestijn. OPLOSSING KRUISWOORDRAADSEL 1-5-1969 (verkort); s Lijmers; ongensnaam (Ge- 24. geestelijk her- 5. dag v. d. week; v. d. Laan, Gasthuisring Janssen, Hoefstraat 258, Op de donderdag nisatoren d in voorgaat haar enthoi nen hiertoe veel eigen vis Diverse 11 van J 10- 17.30 uur Kevenaar, Tilburgseweg Tel. 04247-1390. igensnaam plaats in de 23. jon; rard); 2^ der; 25. keuze van dit punt is gelegen in het dat de grootste bevolkingcentra in omgeving gesitueerd zijn. De af standen die gelopen worden zijn voor de junioren 3 x 10 km en 1 x 15 km en voor de senioren 3x15 km en 1 x 20 km. U moet er tóch 'ns rustig over nadenken Als u veilig en zorgeloos met vakantie wilt, is NU de tijd aangebroken, om eens naar het AUTO-CENTRUM van N.V. Garage NAAYKENS te komen. Een goed en ver trouwd adres. Waar men u graag en oprecht betrouw bare informatie wil geven omtrent de inruilwaarde van uw auto-van-nu. En waar men u óók deskundig zal vertellen, welke reparaties u op korte termijn kunt ver wachten TEMPO VOOR REIZIGER VAN 1970 VRAAGT OFFER N.S. staat op zijn weg naar Spoorslag ’70 voor de noodzaak in het vervoer van goederen (koffers, fietsen, expresgoed, post e.d.) in de bagageafdelingen van reizigerstreinen beperkingen aan te brengen. Als eerste stap in deze richting zullen ingaande juni van dit jaar fietsen en brommers niet meer per reizigerstrein vervoerd kunnen worden. In 1970 zullen de bagageafdelingen ook van het vervoer van andere goederen worden ontlast. Het onderzoek naar de daar voor te nemen maatregelen is vergevorderd. In de meeste gevallen zal een behoorlijke andere mogelijkheid kunnen worden geboden. En dacht u dan niet, dat het ogenblik gekomen was, om uw „oudje" in te ruilen vooreen werkelijk GOEDE GEBRUIKTE AUTO met vele, vele duizenden kilometers minder op de teller Zondagdienst vanaf zaterdagmiddag 13.00 uur: Boerhaave apotheek .Tivolistraat, Tel. 23313 Tel. 72165 116c, Goirle. Rasenlberg, Tel. 04251-648. Schuld, Bredaseweg 292, schoen, met daarin een wollen NIET ge stopte sok. Stoppen in sokken veroor zaken onherroepelijk blaren en met bla ren lopen is geen pretje. Ook het lopen op Gymschoenen is niet aan te raden omdat bij vermoeidheid het omzwikken en verstuiken van enkels dan niet denk beeldig is. Diegenen, die desondanks bla ren krijgen worden deskundig opgevan- Van 19 t.m. 22 mei organiseert de Stichting Wandelsport Tilburg voor de 18de maal de populair geworden Avond-vierdaagse. Vorig jaar namen ruim 5000 mensen aan dit sportieve evenement deel en als de voortekenen niet bedriegen belooft er dit jaar een record aan tal deelnemers aan de start te verschijnen. Programma De wandeldagen zijn op maandag, dins dag, woensdag en donderdag gepland omdat voor velen het weekeinde op vrij dag begint, en de Stichting Wandelsport Tilburg bij de uitvoerende werkzaamhe den is aangewezen op de vrijwillige hulp van o.a. politie en militairen. De start plaats is evenals in vorige jaren in de Gemma Galganischool aan de Postelse Hoeflaan. De I feit, deze nent; 30. het ko- md; 36. tijn. igavond hopen de orga- i dat het publiek nog meer dan lande jaren blijk zal geven van lOusiasme. Ook de groepen kun- bijdragen door met laggen of uniformen te pronken. drumbands hebben hun mede- werking reeds t kant al gerekenc lijk schouwsf 16 jaar is er Nieuwe Koni Stat blar Parijs '68. Kritisch ver- ■ident die de revolutio- ,.,en in Mei en Juni 1968 teebeleefd. glas. Beknopt overzicht t van de oudheid tot en VERTIKAAL: 1. Vooreind; 2. alt; 3. rit; 4. amok; 5 galg; 6. era; 7. bedingen; 8. ine; 9. daan 10. erin; 11. nero; 20. snee; 21. twee 22. a.n.p.; 23. eisen; 25. dageraad; 27 iglo; 28. lied; 29. olietank; 32. net; 38 lauw; 39. adio; 40. vete; 41. wieg; 42 knal; 44. bos; 45. asa; 47. ozo; 48. ter De prijswinnares van de kruiswoordpuz zel van vorige week is mevrouw P. Christ-Teeninga, Bieslookweg 132. Haar wacht eveneens 10,op ons kantoor. VERTIKAAL: 1. Bierton; 2. provincie- bewoners; 3. kruisop schrift; 4. kenmerkend; 6. bloedvat; 7. bewoners v. jonj Europ. land; 11. jacht- 22. hond; 12. houding; 13. koraaleiland; 15. projek- tiel; 18. marktplaats; 19. zaterdag 10 mei: tot 10 uur ’s morgens is uw eigen huis arts beschikbaar. Van 10 uur tot zondagochtend 8.00 uur: Ploem, Ringb. Oost 232, Tel. 20595 Cottaar, Korvelplein 47a, Tel. 20704 Palmen, Goirkestraat 43, Tel. 20383 Gommers, Wilh. park 71, Tel. 20193 zondag 11 mei: van zondag 8.00 tot maandagochtend 8.00 uur: v. Horssen, nrGFVONTIFWinnnn GEVONDEN VOORWERPEN in de week van 28 april tot en met 4 mei 1969. Inlichting: hoofdbureau van politie, Noordhoekring te Tilburg. Groene agenda t.n.v. B.P. Römer; heren, bril met zwart montuur; blauwe grijze ponnie; witte helm met motorhandschoe- nen; leren shag-buil; rood lopertje met beige franjes; grijs meshandschoen; donke Pater v. d. Elsenplein 1, want; bruin leren herer Tel. 23580 bont gevoerd; dame Schrader, Vierwindenlaan 23, linker; 1 paar heren..»™~.„ Tel. 72275 glacé; groen ribfluwelen jagei 18, Tel. 21215 zekerings bewijs bromfiets Tel. 20212 tn.v. P. Lambreg' regenjas; regenj__ beige damesreger j i papier van i bonte schorte Claes, C. Duister lijkt het zonlicht. Lief en leed in een grauwe volksbuurt van het vooroorlogse Den Helder. Dreux, D. Ritmeester Buat. Een histo risch geval van hoogverraad in de 2e Engelse oorlog tijdens het bewind van Johan de Wit. Edwards, A. De overlevenden. De enige overlevende van haar door gif ver moorde familie probeert deze geschie denis te ontrafelen. Ferdinandusse, R. De brede rug van de Nederlandse maagd. Politiek-romanti- sche thriller. Hailey, A. Airport. Tijdens een sneeuw storm op een moderne luchthaven spelen zich voor de aanwezigen zeer spannende uren af. Jones, L. Dante’s hel. Roman over het leven van de jeugd in de negerachter- buurten van Newark. Kenyon, F. W. Lady Hamilton. Roman over Emma Hamilton, de geliefde van de Britse admiraal Nelson. Konsalik, H. G. Verboden offer. Een man krijgt het hart van zijn moeder waardoor de behandelend chirurg in moeilijkheden komt. Murdoch, I. Het aardige en het goede. Een zelfmoord vormt een duistere ach tergrond voor het zonnige beeld van le ven en liefdes van een aantal mensen op een Engels landgoed. Rifbjerg, K. De operaminnaar. In dag boekvorm geschreven ervaringen van een jonge Deense professor, die verliefd wordt op een operazangeres. Cocteau, J. Opium. Het dagfboek van ’n ontwenningskuur. Flake, O. De Franse revolutie, 1789- 1799. Uitvoerig geïllustreerd overzicht van de voorgeschiedenis en het verloop der Franse revolutie. Fuchs, J. M. en W. J. Simons. Gid s voor fietsers. Beschrijving van fietstochten door Nederland. Martin Luther King. Eindelijk vrij. Beeld van het leven van dominee King (1928- 1968). Traa, M. van. Parij slag van een stude naire gebeurtenisser te Parijs heeft me Weiss, G. Antiek van de glaskunst met Jugendstil. gen door het Corps van het Nederlandse Rode Kruis, dat zich traditiegetrouw aan het blarenprikken zal wijden. Ervaren wandelaars weten het natuurlijk wel, maar voor de nieuwelingen dit jaar zijn er nog wel een paar waardevolle ad viezen. Draag vooral goed schoeisel, dat wil zeggen een stevige niet knellende Hr. Hr. toegezegd zodat van die Hr. id kan worden op een vro- plein 3' lijk schouwspel. Voor de senioren vanaf Hr. A. 16 jaar is er ’s avonds om 10 uur in de Nieuwe Koninklijke harmonie aan de Stationsstraat 26 weer het traditionele „larenbal, waaraan Dorsvlegels muzikale medewerking verlenen. HORIZONTAAL: 1. Vara; 5. gebieden; 12. olim; 13. aren; 14. are; 15. Otto; 16. lade; 17. air; 18. anno; 19. est; 23. end; 24. inwendig; 26. silo; 30. nee; 31. Pasen; 33. gil; 34. deel; 35. generlei; 36. ben; 37. ode; 38. lava; 43. ade; 44. baai; 46. nota; 49. uit; 50. oase; 51. azen; 52 woensdag; 53. lork. De jazzband van Duke Ellington trad op tijdens een openluchtfestival. Terwijl de musici het nummer ’’Such Sweet Thunder” speelde, vloog een klein vlieg tuig met een luidruchtige motor zo laag over dat men het onmogelijk kon negeren. Duke wijzigde de maat van de muziek zodat ze overeenstemde met het zich opdringende geronk, en dirigeerde vliegtuig en band tezamen, zo schrijft de bekende jazzdeskundige Leonard Fea ther in Het Beste. Later zei een toehoor der tegen Ellington: ”U hebt de band fantastisch in de hand. Maar hoe regel de u het zo dat dat vliegtuig precies op het juiste ogenblik overkwam?” ”Nou, kijk,” zei Ellington, ”we beschou wen onszelf als primitieve artiesten. We maken gebruik van materiaal dat toe vallig aanwezig is.” 1 juni a.s. startende nieuwe ling, wordt - als vervolg op de je diensten - het tempo weer Stel: U wilt uw oudere wagen inruilen voor een aanzienlijk jongere. U wilt niet meer dan 2000 gulden bijbetalen. En u Wilt dat doen met maandelijkse afbetalingen. Dat kan. Eenvoudig zo: U legt 95 gulden per maand opzij en u kunt dan uit onze royale voorraad een auto kiezen, die zo'n jaar of drie jonger is dan de wagen waarin u nu rijdt. HORIZONTAAL: 1. Bes; 5. maand; 8. zeld zaam; 9. in hoge graad; 10. te temmen; 14. melk bron; 16. kerkelijk ge bruik; 17. drinkkom; 19. broer v. Mozes; 20. Duit se stad; 21. toon, geluid; 23. jongensn. (Gerard); 27. aanhoudend tikken; 28. monnik (Tibet); 29. specerij; 31. deel v. hals; 33. Perzië; 35. spruit aan plant; 37. de een en de ander; 38. Chinese dikta- tor; 39. benzinemerk; 40. maand; 41. retour. De Jongerenvereniging JOK geeft op herhaald verzoek een reprise van het to neelstuk „Gieren op het veilige nest”. Deze tweede uitvoering zal op vrijdag 10 mei ’s avonds om 8 uur in het jeugd- huis gegeven worden. m"t motorhand- rood lopertje kabelslot; bruine da- cer bruine motor- snhandschoen met leshandsdhoen, zwart, nvienhandschoenen bruin jershoed; ver- FXQ 250, >regt; bruin-groene heren njas met sleepkabel; licht beige damesregenjas; blauw dames trui tje in papier van Gimbrere gepakt; di verse bonte schorten; roze damesmantel; dames hoofddoek, beige met groen; bruin geruite dames mantel, maat 38 a 40; zwarte portemonnee; bruine heren portemonnee, t.n.v. Olof van Asten; grijze damesportemonnee met inhoud; bruine heren portemonnee; bruine por temonnee; donker bruine heren porte monnee; bruine knijp portemonnee met opschrift: WSV Edelweiss; wit kinder schoentje; rechter herenlaars grote maat; gouden broche, sierletter W; gouden ket tinkje met sterrenbeeld ’ram’; blauw kin der schepje; leren voetbal, kleur wit- zwart; zwarte damestas; sigarenkistje in houd waardepapieren, o.a. A.A.Z.- boekje, trouwboekje, en spaarbank boekje; lidmaatschapskaart van KNAC t.n.v. B. Zwaanstra, Tb.; wieldop van nieuwe rode Fiat; honden: wit-bruin klein hondje zonder halsband; witte spa niel met zwarte staart, reu; zwart dwerg poedeltje; diverse sleutels en sleutelbos sen. Als dat a.s. zaterc eens de P. zijn plict de derde plaats in afdeling De B elftallers van Noad hun grot overgeno ker gea uit de hc ook niet behoorlijk gaat spannen aan de Egin- hardstraat. De wedstrijd begint zoals ge- T f woonlijk om half drie. Tijdwinst door korter stoppen Het verband met Spoorslag ’70 is, dat de aanmerkelijke bekorting van de reis tijden die NS zijn reizigers in ’70 heeft beloofd, vooral moet worden bereikt door bekorting van het oponthoud op de stations. En voor het laden en lossen van de bagageafdelingen zijn op vele stations enkele minuten meer nodig dan voor het in. en uitstappen van de rei zigers alléén. In het Nederlandse patroon van sta- tionsafstanden is n.l. het rijden met hogere snelheid niet de eerstaange wezen mogelijkheid tot reistijdverkor ting. Op enkele trajecten waar het wel nut heeft, wordt in ’69 de maximum snelheid verhoogd tot 140 km/h. Voor het bekorten van de stoptijden zal ook op de reizigers een beroep moeten worden gedaan. De voor 1970 op grote schaal aan te brengen „boordomroep” in de treinen zal tijdige aankondiging van naderende stations mogelijk maken. Centraal bediende deursluiting, duide lijk aangeven van de treinbestemming en speciale training van trein, en sta- tionspersoneel zijn andere voorwaarden voor het bekorten van de stoptijden. Bellow, S. Herzog, een Amerikaanse hoogleraar raakt door zijn echtscheiding zo van streek, dat hij in totale ontredde ring zijn werk en aanzien verliest, maar zich tenslotte toch met grote moeite weet te herstellen. Domber, Yves van: Vreemdelingen in de zandbak, Verslag over de belevenis sen en ontsnappingspogingen van een Nederlandse legionnair bij het Franse vreemdelingenlegioen. Emants, M.: Waan, Een wordt verliefd op een twir gere vrouw. Forton, J.: Drijfzand, In het kalme en gelukkige leven van ’n apotheker komen door een voorval grote veranderingen. Gold, H.: Vaders, Een Russisch-Joodse emigrant slaagt erin een succesvol be staan in Amerika op te bouwen. Hearne, J.: Liefde heeft vele gezichten, Op een eiland in de Caribische Zee tracht een „fatale vrouw” de nieuwe hoofdredacteur van een krant in haar netten te strikken. Troyat, Henri: Bron van begeerte, In een advocatengezin te Parijs, waarvan de ouders gescheiden zijn en beiden hertrouwd, komen de kinderen door ge brek aan leiding voor allerlei moeilijk heden te staan. Hes, J. A.: Filmbeeld - toekomstbeeld, Verkenning van het terrein van de scien ce-fiction film, met foto’s en korte be schrijvingen van enige films in dit gen re. Huizinga, L.: Mijn hartje wat wil je nog meer; memoires van een gelukkig mens. Dl. I. 1906-1927, Herinneringen van de schrijver aan zijn jeugd, studententijd en avontuurlijke reizen door Europa- Noord, Afrika, Perzië en Rusland. Kloek, J. Dialoog met de criminele psy chopaat, Studie over het psychiatrisch werk bij geestelijk gestoorde criminelen en de rol van de psychiater in de straf rechtspraak. Lidman, S.: Gesprekken in Hanoi, In drukken van een verblijf van een maand in Noord-Vietnam, door de Zweedse schrijfster weergegeven in eigen ervarin gen, gesprekken en documenten over de oorlogstoestand. Polak, F. L.: De toekomst is verleden t(jd; cultuur-futuristische verkenningen. Visie op cultuur en mens, in geschied en toekomstbeelden. verder opgevoerd, o.m. door bekorting van stoptijden op de stations. In ver band hiermee zal het vervoer van fiet sen en brommers moeten worden be ëindigd. Ter compensatie zal het seizoenvervoer met speciale rijwieltreinen worden uit gebreid: vroeger duurde het van half juni tot half augustus, nu van 1 juni tot half september. Dit vervoer (waarvoor de belangstelling trouwens afneemt) be dient 44 grote woon, en vakantiecentra. De stations kunnen daarover inlichtin gen geven. Tenslotte wordt eraan gewerkt de moge lijkheid, op de stations een fiets te huren, naar behoefte uit te breiden. Voor rei zigers met fietsabonnementen is een overgangsregeling getroffen. Het binnenlands vervoer op zgn. ba- gagekaarten (voornamelijk fietsen en brommers) beloopt buiten het hoogsei zoen ruim 500 zendingen per dag. Het belang dat N.S. en zijn verzenders daar bij hebben, moest ondergeschikt ge maakt worden aan de 500.000 dagelijk se reizigers, aan wie vóór alles tempo geboden moest worden. In de comj zaterdagmid strijd Noad B -'P.S.V. B gesp terrein aan de Eginhardstraat. De Tilburgers speelden afgelopen zater dag in een thuiswedstrijd gelijk tegen de F.C. Den Bosch. Dat gelijke spel was zonder meer al een goed resultaat maar ook het vertoonde spel mocht er zijn. rdag tegen P.S.V. even- gedemonstreerd wordt dan hebben ’.S.V.-ers nog niet gewonnen. Dat ze overigens aan hun stand wel ver licht want de Eindhovense ploeg bezet ie plaats in afdeling C. J schijnen van grotere broers de goede gewoonte gnomen te hebben om tegen ster- ;achte tegenstanders bijzonder goed loek te komen. Het zal ons dan t verwonderen als het er zaterdag Op de navolgende adressen kunt u zich opgeven voor deelname: Hr. en mevr. Robben, Lage Witsiebaan 8. Hr. en mevr. v. Ierland, Leenheren straat 64. Hr. en mevr. Bagchus, Pater Ruttenstr. 26. Hr en mevr. Momemrs, Outshoornstr. 26. Frater Portier, Kruisvaarders^. 32. en mevr. Düerings, Haydnstraat 7. en mevr. v.'d. Wouw, Vlierlaan 28. en mevr. A. v. Rooy, Molenbocht- n 37. n.. Coomans, Paduaplein 24.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1969 | | pagina 11