t1 Wieteke van Dort speelt in twee kinderseries Oebele en Pinnokio I w.)M 1 9? FT HET! Broekhoven- Jong Brabant ascol Noad zondag tegen Gooiland 28 april presenteert Da Silva in StadsschouwburgFiësta Gitana Eendagswedstrijd Zweefvliegen lijffels er Tel. 22854 20098 DOT leuws UW" an Behendigheidsproeven op Willem II kazerne Programma Koninginnedag Woensdag 30 april 1969 9.45 uur 1969 - pagina 12 DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 24 april 1969 - pagina 13 VOETBALTOERNOOI 'an Vollenhoven- 10.30 uur. ibespeling door ardier. G YMNA ST1EKDEMONSTRA TIES 10,50 lonstratie. Leiding: de VOLLE YB A L TOERNOOI 3,25 pm2 WIJK „HET WANDELBOS" WIELER WEDSTRIJDEN XAT Café Wieteke van Dort als Pinnokio. IC BEHENDIGHEIDSWEDSTRIJDEN f 79,. EN HA NDBA L WEDSTRIJDEN FEESTMARKT BESTERDPLEIN PAARDESPORT 125,— en als Aagje. er op i klank! Route optocht: OP KONINGINNEDAG Flamer HANDBOOGWEDSTRIJDEN waard zijn \1 57,50 zes verschillende meden Uw verwach- de gratis kleurenfolder Haal do folder of maak een proefrit PIET HENSEN Lijnthalka 4-6 - Tilburg Tal. 25158 Haan 731 firma oostelbos smidspad 87 tilburg tot f 38, sins, groen terlenka's. >4/140, vanaf KAPTEIN njobi/lefte «n zwart - wit foto’s, vrienden of kennissen. 37,95 f 25,30 f 12,65 zever als ovei i zullen personeel PARADE „DE PAAi ierstf van i len 9.30-12.00 uur KINDERSPELEN IN SCHOOLVERBAND op het ioor „Les EN iit geen echil- I kT >0 per pakket f 28, f K ’ijzen. I - Tel. 23967 u rom elgië ’Ize- eelge- in 4 wed- uur tiekvereni- Lavendel- G EKO ST UMEERDE VOET BA L WEDSTRIJD PONYRIJSCHOOL IRDENVRIEND" onder el kin- Nieuw! De populaire E.E.G.met I voorvering nu ook I I met kleine wielen: I Het is ons een genoegen u mede te delen, dat wij vrijdag 25 april a.s., om 15.0(1 uur onze naar de eisen des tijds ingerichte boetiek in luxe artikelen 't kopje aan de veldhovenring 58 zullen openen. Organisatie: R.-K.T.W.C. „Pijnenburg”; technische uitvoering: de heer P. G. L. Automobielclub K. Westland. Willem Il-kazer- openingsaanbieding; bij besteding van f 10.- I kop en schotel gratis deze reclame is geldig t./m. zaterdag 3 mei onze verkoop begint a.s. zaterdag 9 uur. strijd is 13.30 ingeschreven iaat: van Hogen- l uur gaat de start open en zul- Piper-Cups, beschikbaar ge- achtmacht, ruim 30 in slepen. Het ge- verzorgd door de ponyrijschool. Uw oude fiets kan 25,- RIJWIELEN v.a. o.a. Phoenix en Juncker lx, »how wordt ver- iny Day Women’’- Je uit 5 Zweedse dan nog oppervli den gebracht in vrijwel alle Latiji bezitten. In de bovc authentiek publiek w; Het result co-artist z is gaan di die eer m geld zïvu pleist— Het één en ander is begrijpelijk, hoewel onaanvaardbaar. Goede Flamenco-artisten zijn echter zeer schaars en zelfs de middelmatigen zijn niet groot in aantal. De Flamenco eist een zo intensieve opleiding, dat slechts weinigen der jonge generatie er toe komen deze te volgen. Het gevolg is dat zowel dansers als zangers enkele der Flamenco-zangen en dansen leren en Terrein hoel v. d. Mortelpk rang: 15.00 i De oranjepar carrouselgroe Gespreide betaling zonder aanbetaling mogelijk bij LAURAN v. GULIK BREDASEWEG 264 TEL. 26864 Organisatie: Ned. Volleybal Bond, afd. Tilburg. Technische uitvoering: A. Pelk- mans. Plaats: Stadssporthal, Goirlese- weg. 11.00 uur: aanvang van de wedstrijden. 18.00 uur: einde toernooi. Organisatie: de gezamenlijke Tilburgse Handbalverenigingen. Technische uit voering: de heren I. Hansen en L. Du- sée. Plaats: verlaagde gedeelte Wester- markt. twT ga- is mijn hobby!), strand, en het hele Valkenburg. Na die zelf twee maanden i, maar in oktober „Welkom in Oebele”. Ik heb er nu al zin in, geloof ik!” bijeenkomst en prijsuitreiking: Moorees, Hasseltstraat 213. js de voorstelling een quiz tus- “■n aantal huisvrouwen uit het nuvlbos en hieruit zal DE BESTE ■‘VROUW VAN HET WAN- ^JOS te voorschijn moeten ko- a. 12.00 uur -lervlakkig. De dansen wor- 6/8 maat, een maat die - ^tijns-Amerikaanse dansen x. Indien snel uitgevoerd, geven zenvermelde dansen de indruk en spontaan te zijn, zodat het wordt overtuigd. altaat is dat de oprechte Flamen- zich van deze etablissementen distanciëren en slechts enkelen, u.v een grote naam bezitten, door veel zich er toe laten bewegen, als trek pleister te dienen. Hun optreden be perkt zich uiteraard tot solistisch op treden. Dat Da Organisatie: Carnavalsvereniging „De Rammelaers”. Leiding: de heer W. Hinten. Plaats: terrein, gelegen hoek Reitsehoe- venstraat/Lage Witsiebaan. 14.30 uur: begin gekostumeerde voet balwedstrijd. 20.00 uur: Oranjebal. 21.00 uur GROOT VUURWERK op het zijterrein van de T.S.V. LONGA, Hoevense Ka naaldijk. In d eloo pvan de dag zullen de leden van het Oranje Comité een bezoek bren gen aan de kinderen, verblijvend in het Maria Ziekenhuis en St.-Elisabeth Zie kenhuis en zal hun een tractatie worden uitgereikt. DANKDIENST in de Dekenale Kerk van het Heike te Tilburg, door de gemeenschappelijke Kerken van Tilburg. 10.15-11.15 uur Beiaardt - Arie Abbenes, stadsbeiaaiuit. Inderdaad is Wieteke als Pinnokio on herkenbaar. Dat kwam haar overigens goed van pas toen zij ook nogeens voor Aagje Ritsma ging spelen. „Oebele vind ik hartstikke leuk” bekent Wieteke, en het kan haast niet duide lijker. Toch heeft ze er nog wat aan toe te voegen: „In Oebele kun je gewoon je zelf zijn, en leuk je gang gaan, wat je bij Pinnokio mist. Dat komt omdat Pin nokio een toneelstuk is, waar we ons precies aan de tekst moeten houden. Bij Oebele gaat dat natuurlijk niet zo letter lijk. Daar krijgen we alleen aanwijzin gen, om te weten waar we het over moe ten hebben. Voor de rest kun je eigenlijk zeggen wat je wilt. Dat is juist zo leuk.” etbalcom- 7 scholen trapveld- de C^en- Organisatie: K.N.V.B. Bedrijfs- en Zo- meravondvoetbal, afd. Tilburg. Leiding: de heer Kievits. Plaats: Sportcomplex Van V^Ucnl.oven straat. Aanvang: Aan dit toernooi wordt door 32 bedrijf en zomeravondvoetbalelftallen deelg nomen. De teams zijn ingedeeld poules van 8 teams. Er zullen 60 w strijden worden gespeeld. Om 18.00 zal dit toernooi worden beëindigd. Organisatie: Ponyrijschool „De Paar denvriend”. Leiding: dhr. F. Moonen. Plaats: Terrein hoek Ringbaan-West/ Burg. v. d. Mortelplein. Aanvang: 15.00 uur. trade wordt jep van de Organisatie: Tilburgse St.-Christoffel. Leiding: Plaats: Parkeerterrein 1 ne. De behendigheidswedstrijden voor auto’s beginnen om 13.30 uur en duren tot 18.00 uur. De deelname staat open voor ieder die een door de organisatie goedgekeurde auto heeft en in het bezit is van een rijbewijs. De keuring van de auto betreft vooral banden, remmen en stuurinrichting. De wedstrijden zijn ook toegankelijk voor hen die alleen willen kijken. Parkoers: Textielplein (start ter hoogte van win kelgalerij) Textielstraat, Nassaustraat, Nassauplein, Dillenburglaan, Willem de Rijkestraat, Textielplein. 13.00 uur start adspiranten over 25 km 13.45 uur start nieuwelingen over 50 km 15.00 uur start amateurs over 100 km Zondag a.s. ontvangt K.S. Broekhoven op zijn terrein aan de Leyparkweg Jong Brabant uit Enschot. Broekhoven heeft uit de laatste zes wedstrijden elf punten behaald. Als Broekhoven zondag a.s. ge lijk speelt dan staat men veilig. Broekho ven zal daarom weer zeer hard moeten werken om althans een punt in de wacht te slepen. De wedstrijd begint om half drie. Organisatie: Tilburgse Rijvereniging. Technische uitvoering: dhr. A. Jansen. Plaats: terrein de Brouwer, Nieuwe Goirleseweg. 13.00 uur: jeugdspringconcours 14.00 uur: senioren handicap 16.00 uur: progressief-parkoers met 1 x barrage. De Tilburgse Automobiel Club „St.- Christoffel” organiseert wederom behen digheid proeven voor automobielen op het parkeerterrein van de Kon. Willem Il-kazerne aan de Ringbaan-Zuid. Het Besterdplein dat men vorig jaar in ge bruik had is niet beschikbaar vanwege de markt. De proef is een test van de beheersing van de wagen, het schattingsvermogen en de fijne bediening van het geheel. Sturen, schakelen, rembediening, schat ting van lengte en breedte van de wagen en draaicirkel enz. worden getest, waar bij via electronische tijdwaarneming met straf- en winstpunten t.a.v. het uitvoeren van de voorgeschreven tests, de beste rij der of rijdster zal worden geselecteerd. De wagens worden tevoren technisch ge keurd. Organisatie: Tilburgse Handboogbond, district 4. Technische uitvoering: dhr. P. J. M. Maas. Bijeenkomst: Wilhelminapark. 14.00 uur: aanvang van de wedstrijden om de wisselprijs van het Oranje Comité. Aan de wedstrijden wordt deelgenomen door de 2 beste schutters van de vereni gingen. Aagje Ritsma en Pinnokio zijn voor ons geen onbekenden meer. De meesten zul len echter wel niet weten, dat achter het masker van Pinnokio, hetzelfde meisje schuilgaat dat we ’s zaterdags als Aagje kunnen zien in Oebele. Want de actrice Wieteke van Dort (25) speelt zowel Aagje Ritsema als de pop van baas Theunis: Pinnokio. „Hoe kan dat nou?” zul je je misschien afvragen: „Pinnokio is toch een jongen!” Ja, dat dacht Wieteke ook, toen men haar vroeg om voor Pinnokio te spelen. „Volgens mij zou het beter door een jon. gen gedaan kunnen worden” is zij van mening: „Maar de regisseur wist dat ik het vroeger ook al eens op het toneel ge speeld had, en het leek toch beter dat ik het nu ook voor de TV zou doen. Na tuurlijk heb ik zoveel mogelijk gedaan om er als jongen uit te zien. En ik ge loof dat me dat wel gelukt is.” Het is een jaarlijkse traditie dat de Gil- zer Luchtvaartcombinatie een ééndags- wedstrijd uitschrijft voor zweefvliegers. De laatste jaren is het deelnemers aan tal uitgegroeid dat van een wedstrijd met internationale allure gesproken kan worden. Op zaterdag 26 april stromen daarom van alle kanten van Nederland, Belf”’ en Duitsland zweefvliegers naar Gih derijeiT van de Tilburgse kunstenaar Rijen hun krachten te meten. Nico Molenkamp. Ook zal er een serie Als opdracht zal een driehoeksvlucht foto’s over hem te zien zijn. De kunst- gegeven worden. Dit houdt in dat de criticus Lambert Tegenbosch zal de ten- vliegers buiten het vliegveld twee van te toonstelling en daarmede de nieuwe fo- voren opgekregen herkenningspunten tostudio openen. moeten opzoeken die ca. 50 km uit el- Zaterdag 26 en zondag 27 april a.s. ka«r «gg*® Het is zaak deze punten in wordt er in de grote zaal van het Pa- n kort moRelljke "Jd te ronden, rochiehuis van het Groeseind aan de Robert Fruinstraat een fancy-fair ge- De opdracht wordt pas bekend gemaakt houden ten bate van de parochiële tijdens een briefing die ’s morgens om jeugdbelangen half tien wordt gehouden, waar ook tot Dat men in de parochie Groeseind zeer in de finesses de weersomstandigheden actief is voor de jeugd, bewijst wel het w°rden- grote aantal leden. Ongeveer 400 jon- Na de briefing wordt er druk gerekend, geren in de leeftijd van 7 tot 18 jaar be- De te v>*egen route, rekening houdend zoeken wekelijks de diverse clubs. Ook windrichting, windsnelheid, ther- voor het grote zomerkamp dat in de miekkansen etc. Tilburgse vakantie wordt gehouden is Om ca’ 11 uur de starl °Pen en zul’ zeer veel belangstelling. ien v*er Piper-Cups, steld door de Kon. Luc In de Gildezaal van de Postelse Hoe- deelnemers de lucht ve wordt op vrijdag 25 april de jaar- vecht is dan begonnen. vergadering gehouden van de Neder- zij die in de omgeving van het vliegveld landse Katholieke Bond van Leiding- zijn zulIen dan kunnen waar de gevend en Toezichthoudend Personeel. thermiek (Opstijgende warme lucht) zit, Er zullen ongeveer vijftig jubilarissen want daar vliegtui. worden gehuldigd wegens hun lidmaat- gen cirke)en om hoogte te winnen schap bij het N.K.V. of de K.L.P. Indien voldoende hoogte gewonnen is, De leden van St.-Christoffel zijn uit- passeren zij de startlijn en zetten koers genodigd voor een vergadering die ge- naar hun eerste doel. Tijdens de vlucht houden zal worden op vrijdag 25 april is het steeds zaak voldoende hoogte te in de achterzaal van De Lindeboom. houden, daar anders de vlucht vroeg- Hierbij zal een film met toelichting wor- tijdig verbroken moet worden. De op- den vertoond over verkoopkunde. In- haalploegen staan dan ook gereed om bij middels is de datum voor de jaarlijkse het eerste bericht van landing (hoogst- autozegening vastgesteld. Deze is zon- waarschijnlijk een boerewei) hun vlieger dag 15 juni. zo snej mogelijk op te halen. dorpstraat 53a, Tilburg, tel. 31776. Het inschrijfgeld per start is 2,50. Op het terrein zelf is voor het publiek een behoorlijk ruime parkeerplaats aan wezig. De sterkte van motor en het soort wagen is minder van belang, als technische rij vaardigheid, de juiste kennis omtrent de gedragingen van het voertuig. Het parkoers zal worden voorgereden in langzaam tempo. Deze proeven onder auspiciën van het Oranje Comité zijn een voortzetting van de proeven van vorig jaar op het Bes- terdplcin, nu verplaatst naar de Kon. Willem 11-kazerne met welwillende medewerking van de militaire autoritei ten. Door deze ruimte, die groter is dan vorig jaar, zijn de proeven ook op grotere schaal opgezet. De aanvang van de wedst uur en cr kan vooraf al worden bij ons sccrctari: Noordhoekring - Gasthuisring - Wilhel minapark - Tongerlose Hoefstraat - Dr. Ahausstraat - Reitsehoevenstraat. SET-ZIGO op RKTVV-terrein A.s. zondag wordt op het R.K.T.V.V. terrein aan de Dongenseweg de beslis singswedstrijd gespeeld tussen de Til burgse 3e klassers SET en Zigo om te beslissen welke vereniging zal degra deren naar de 4e klasse. Na het gelijke spel van Zigo tegen Gu- dok en de overwinning van SET op kampioen Bavel zijn beide ploegen ge lijk geëindigd, doordat de degradatie van Gudok al een feit was, hebben bei de ploegen tot de laatste competitiezon- dag getracht de fatale voorlaatste plaats te ontlopen, echter zonder succes. Om de grote spanning die er in beide kampen heerst niet langer op de proef te stellen heeft de competitieleider be sloten deze uiterst belangrijke wedstrijd voor a.s. zondag vast te stellen. SET heeft in voorafgaande jaren in be slissende promotie, en degradatiewed strijden getoond hun mannetje te kun nen staan, in zeven beslissende duels kwamen zij als overwinnaars naar voren, wat niet inhoudt dat Zigo zich zonder meer maar gewonnen zal geven, in tegendeel zelfs, Zigo heeft vaak blijk gegeven een vereniging te zijn met een gezonde kern, die het met veel moeite behaalde 3e klasserschap niet zomaar zal prijsgeven. Gymnastiekdemc heer L. Marcels. R.-K. Gymnastiek- en Trampolinever- eniging „De Spartanen”. Plaats: Heu- velplein. Tijd: 14.00-15.30 uur. Demonstratie trampolinespringen er tumdemonstraties. Muziek door drum band De Tirolers. Leiding: mevr. Jans- sen-Heystek. Silva er toch weer in geslaagd is een nieuw Fiësta Gitana samen te stel len van goede, de ware kunst der Fla- menco-trouwgebleven-artisten, is voór- al te danken aan de reputatie van Fiësta Gitana bij de Flamenco-artisten zelf, die het als een voorrecht beschouwen deel te kunnen nemen aan een instelling, die tracht hun kunst levend te houden. Ook dit jaar brengt het gezelschap in één voorstelling, zowel de kunst der ontwik kelde zigeuner, als die der primitieve. Kon. Erk. R.-K. Gymnastiekvereniging David. Plaats: Transvaalplein. Tijd: 11.00-12.30 uur. Demonstratie vrije oefeningen en toe- stelwerken, ritmische oefeningen. Lei ding: de heer Van Eijck. R.-K. Gymnastiek- en Atletiekvereni ging „Kunst en Kracht”. Plaats: Mas- cagnistraat/Tartinistraat. Tijd: 15.00- 16.00 uur. Gymnastiekdemonstratie. Leiding: de heer N. Broeken. R.-K. Gymnastiek- en Atleti ging „St.-Dionysius”. Plaats: I weg. Tijd: 15.00-16.00 uur. Toch blijkt dat er nogal wat komt kijken, voordat er een nieuwe „Oebele” de lucht in gaat: „We beginnen altijd eerst de liedjes in te studeren. Dat duurt twee dagen. Op een zondag (dan hoeven de kinderen van het koor niet naar school) worden die liedjes door ons gezongen, en op een band opgenomen, samen met de orkestbegeleiding die al op een andere band staat. In de uitzending zingen wij namelijk niet rechtstreeks, maar wordt alleen die band afgedraaid. Voordat de eigenlijke uitzending is, worden er echter nog 5 ochtenden gerepeteerd. Dan volgt er nog een hele dag camerarepetitie in de studio, en tenslotte wordt het pro gramma opgenomen. Ik stond er vroeger ook niet bij stil dat er zoveel werk ging zitten in één zo’n programma. Maar er doen ook een heleboel mensen aan mee. Kijk alleen maar eens naar al die kin deren van het koor en de balletgroep.” Maar „Oebele” is dan ook een succes geworden, dat staat vast. Stapels brieven komen er binnen voor Aagje en Koen. Brieven met wensen op allerlei gebied. En.zelfs liefdesbrieven. „Willem Nij- holt (Koen) krijgt ontzettend veel brie ven van meisjes, die vragen of hij met ze trouwen wil.” lacht Wieteke: „En het leuke is, dat die meisjes meestal een jaar of 17 zijn. Dat is dus helemaal niet de leeftijd waar Oebele voor bestemd is. Maar de jongere leeftijdgenoten doen er trouwens niet voor onder hoor! Zo heb ik eens een briefje van een klein jongetje gekregen, die een fototje van mij ver sierd had met een bruidssluier, en er een foto van zichzelf had naastgeplakt.” Maar natuurlijk bestaat niet de hele cor respondentie uit huwelijksaanzoeken. De jongens en meisjes die naar Oebele kij ken willen van alles weten. „We doen er altijd heel lang over voordat we al de briefjes gelezen hebben die er voor ons komen” gaat Wieteke verder: „We heb ben nu ook Oebeler-postpapier, zodat we alle kinderen een antwoord kunnen sturen.” Heel veel vraag is er ook naar de tekst en de muziek van de liedjes die in Oebele gezongen worden. Daar is nu een op lossing voor gekomen. Een paar weken geleden is er een langspeelplaat versche nen („Welkom in Oebele”) die helemaal vol staat met Oebeler-liedjes. We hebben er de leukste voor uitgezócht!” Zeven van die liedjes, worden o.a. door Wieteke van Dort gezongen. Ze is er ook geweldig trots op. En dan te beden ken dat Wieteke nog eens van de toneel- -chool geschopt is, omdat ze „geen ta- 15.30- 17.00 uur TEEN A GERMUZIEKSHOW Heuvelplein, te verzorgen do Cruches”. Medewerking aan deze sh< leend door het „Rair gezelschap, bestaande meisjes. Totaal 8.000 kinderen. Op onderstaande scholen leiding van onderwijzend derspelen plaatsvinden. Deelnemende scholen: De leider/ leidster van iedere school staat tussen haakjes vermeld. Stedekestraat 59 (A.van Berkel); Korte Schijfstraat 17 (A. F. Jansen); Biss. v. d. Venstraat 28 (Zr. Zoë); Heikant 40 (P. Brock); Wethouderslaan 1 (Fr. Celesti- nus); Tafelbergstraat 5 (Zr. Geertruida); Heikestraat 52 (Zr. Julia); St.-Anna- straat 20 (H. A. van Sprang); Nijver- straat 42 (M. J. Peynenborgh); Pastorie- straat 1 (A. A. Rombouts); Theresia- straat 15 (Fr. Amoud); Gen. Smutslaan 11 (L. Heijnen); Scarlattistraat 76 (J. Janssens); Tafelbergstraat 3 (Zr. Josefa); Bredaseweg 570 (Hr. Van Gerwen); Kloosterstraat (G. de Bont); Bredaseweg 375 (Zr. Helanie); Bokhamerstraat 3 (H. Keizer); St.-Josephstraat 102 (Zr. Aga tha); Heikant 41 (M. Lemmens); Biss. Janssensstraat la (H. Schutte); Gen- tiaanlaan 12 (W. Peeters); Abdij v. Ber- nestraat 199 (Zr. Conrada); Abdij van Rijnsburgplein 42 (W. Appels); Hasselt straat 198 (C. A. Werkhoven); Leo XIII- straat 90 (Fr. Leonardo); Karmijnstraat 3 (G. J. Geertsma). 9.00-12.00 uur Door de Stichting delbos” wordt in s Oudercommissies Basisonderwijs en d ging Wandelbos, het ma georganiseerd: 9.00 uur: Startsein van een voetl petitie tussen elftallen van 7 van het Wandelbos. Plaats: jes aan de Melisseweg en tiaanlaan. 10.00 uur: Straattekenen voor de kin deren uit de klassen 1, 2 en 3 op de speelplaats van de school voor basis onderwijs aan de Gentiaanlaan. 10.00 uur: Puzzeltocht voor de kinderen van de klassen 4, 5 en 6 van de scho len voor Basisonderwijs. Startplaats: noodkerk Reinevaarstraat. 10.00 uur: Rolschaatswedstrijd, waaraan alle kinderen van de scholen voor ba sisonderwijs kunnen deelnemen. Plaats: Baden Powell-laan tussen Gentiaanlaan en Geerten Gossaert- dreef. 20.00 uur: Cabaretavond in de nood kerk aan de Reinevaarstraat m.m.v. de Bergefo’s. Deze avond is speciaal bedoeld voor degenen die ouder zijn dan 16 jaar en willen genieten van een heerlijke avond. Tijdens - sen een Wandelb HUISV1 DELBO: men. 9.00-U.v- Studio Van Dusseldorp opent op vrij dag 25 april aan het Wilhelminapark 110 een nieuwe fotostudio. De heer Van Dusseldorp heeft een kleine expositie samengesteld die bestaat uit enkele schil- J“ijen van de Tilbuq :o Molenkamp. Ook r hem te zien zijn. De kunst- imbert Tegenbosch zal de ten- en daarmede de nieuwe fo- snen. 26 en zon< de grote z„ 'an het Grc lustraat een Fiësta Gitana, het feest der zigeuners, maakt nu zijn twaalfde tournee door Europa. Da Silva constateerde, bij het samenstel len van deze groep, dat het een steeds moeilyker opgave wordt nieuw talent te brengen. Het geweldige toeristische bezoek aan Spanje heeft op de Flamenco een desas treus effect. De tempels van de Flamenco, de zoge naamde Tablaos Flamenco, waar men nog enkele jaren geleden te kust en te keur goede Flamenco-artiesten kon zien en beluisteren, zijn nu overgegaan tot een soort Flamenco vaudeville, waaraan nog alleen de striptease ont breekt. Niet alleen dat alle wetten der nobele Flamenco-kunst met de voeten worden getreden, maar allerlei elementen uit niet-Flamenco-bronnen worden in zang en dans gehaald, zoals bijvoorbeeld Arabische buikdanseffecten in de dans en Amerikaanse ritmen in de zang en begeleiding. Daarnaast wordt vaak niet meer op de guitaar gespeeld, maar op de klankkast geslagen, ter begeleiding van zang en dans. De weekmarkt op het Besterdplein zal een feestelijk karakter krijgen. De kra men zullen worden versierd, terwijl ook een standwerkersconcours zal worden gehouden. De beste standwerkers uit Nederland zullen aanwezig zijn. Door de handelaren wordt een wedstrijd gehouden wie de best versierde kraam heeft. 11.00 uur GROTE MUZIKALE SHOW OP HET HEUVELPLEIN Optreden van: Tamboers- en Trompet- terskorps „AHOY”, Rotterdam in gala. 12.00 uur KRANSLEGGING bij het standbeeld van Zijne Majesteit Koning Willem II op het Heuvelplein, door de Hoogedel- achtbare Heer Burgemeester. Muzikale medewerking verleent het Til- burgs Politie Muziekcorps. j Wijkraad „Het Wan- samenwerking met de van de scholen voor - de Vrouwenvereni- t volgende program- Noad doet het de laatste weken bepaald niet slecht. Na de 20 overwinning op Limburgia werd afgelopen zondag in een uiwedstrijd met 0—0 gelijkgespeeld te gen Velox. Zondag komt het hoger ge klasseerde Gooiland bij de Tilburgers op bezoek. De Hilversumse ploeg wordt ge sponsord door radio Veronica en wordt 1 gecoached door manager BëltmanrDe laatste heeft zijn sporen in de voetballe rij meer dan verdiend. Iedere voetbal liefhebber zal zich de heer Beltman on getwijfeld herinneren als scheidsrechter. Hij pleegt de aan hem toevertrouwde spelers vaak te inspireren door zijn be faamde donderspeeches. Noad kan er dan ook gerust op rekenen dat het zon dag geen gemakkelijke middag krijgt. De Hilversummers zijn nog altijd niet kans loos voor een promotieplaats en derhal ve zullen zij alles op alles zetten om zondag Noad te overwinnen. De geel- school gesel blauwen zijn in dergelijke wedstrijden lent” had! echter op -hun best. In het verleden is dat Wieteke heeft ondertussen wel bewezen al vaak bewezen en ook zondag zullen dat het tegendeel waar is, en ze doet haar zij graag het bewijs willen leveren een werk met enorm veel plezier. „Op zater- thuis moeilijk te kloppen tegenstander te dag 3 mei, is voorlopig de laatste uitzen- zijn. Aan spanning zal het daarom zeker ding” weet zij ons nog te vertellen: „Er niet ontbreken. Van voetballiefhebbers komt echter ook nog een extra vakantie- wordt vaak beweerd dat zij een fijne programma rond juli/augustus. Daar- neus hebben voor interessante wedstrij- voor ga ik naar een manege (paardrijden den. Als dat inderdaad zo is dan zal is mijn hobby!), Koen ligt ergens op het Noad zondag ongetwijfeld meer bezoe- strand, en het hele koor vertrekt naar kers moeten trekken dan normaal. Ove- Valkenburg. Na die uitzending gaan we rigens verdient het spel dat Noad pleegt zelf twee maanden echt vakantie hou- te spelen die grotere belangstelling zon- den, maar in oktober is iedereen weer der meer. Wanneer de mannen van trai- „We! ner Rab erin slagen om ook Gooiland aan de zegekar te binden dan is dat een prachtig resultaat. Daar rekenen we op. Noads B-elftal gaat zaterdag naar Bruns- sum om daar de strijd aan te binden met Limburgia. Een gelijkspel zou al een goed resultaat genoemd kunnen worden. Er zal dan overigens wel wat harder aan gepakt moeten worden dan j.l. zaterdag. Ook hier rekenen we op een maximale inzet. Het resultaat zal dan ongetwijfeld bevredigend zijn.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1969 | | pagina 13