1 s Spreken is goud Arendsoog is nog steeds DE held van veel jongens steeds meer de man Zwierige kleren maken r Wat heeft de paaskloek uitgebroed? Niet alle bevers zijn zoals Ed en Willem Inhalen in verkeer is geen eenvoudige zaak \G IN 1935 VERSCHEEN EERSTE DEEL Hoog tijd - of tijdelijke hoogtij 4 78 2.63 ijffels Een paar inhaal tips iiil A Donderdag 27 maart 1969 DE TILBURGSE KOERIER aart 1969 -pagina 10 Wh DE VERSE NOTEN VAN leh voor uw Van Blarcum :insgrossier. P. Nowee in ’t voetspoor van zijn vader. e fabelach- i 485 maar 298 i 192 maar 129 DE TILBURGSCHE SPAARBANK NOORDSTRAAT 125, TILBURG 4,2 GEWONE SPAARREKENING 5,1 6-MAANDS TERMIJNREKENING 5,1 JEUGDSPAARREKENING Alle transacties ook mogelijk via onze postgirorekening no. 1083209 VOOR DE VROUW vrouw Hors d’oeuvre Neptunes »in 31 157,50 BURG Finale van het met rijst en Voor VERSE bij rr 'bewc BUITENLANDSE in 1 72 80 soorten kam rpakkingen ongelooflijk ar artikelen arantie. n dag dan gaat /inst, maar om kaassoorten Van Blarcum i 125 maar 89 i 125 maar 89 i 95 maar 69 i 74 maar 59 i 128 maar 89 1106 maar 89 1147 maar 98 100 maar 69 1125 maar 79 .795 maar 498 88 maar 49 i 135 maar 39 198 maar 159 i 69 maar 49 1195 maar 159 1169 maar 129 EERSTE TILBURGSE BEGRAFENISONDERNEMING U ruikt de geur, U ziet ze branden: 98 maar 79 225 maar 169 24 bij ons 19 DeNotenshop Jul. v. Stolbergstraat 3, 0,98 Jul. v. Stolbergstraat 9, TILBURG ie dikke saus be- 1 garneren. areenvoud GEGRO. Het oe groene Gele r:; saffraar komt dan zien te prijzen van: elefoon 20098 onderbroken t worden over, r aan de kant feite dus ook In de delen F reclame >AG en ZATERDAG WC Pau ik r took nen ben d eigen de ijgt u door wat draadjes water mee te koken. aanvang 20.15 u. RG N Chemisch Reinigen „Neerlandici" Korvekeweg 174 - Tal. 21697 „Voor het betere werk" Wij halen en bezorgen gratis U beltwij komen „jn „econo- yalden kost, iurend op u >ende bedra» Toch is het pas tien jaar geleden, dat een man, die zich durfde te verzetten tegen de alleenheerschappij van het traditio nele colbertcostuum, onmiddellijk de hoon en smaad van sexgenoten kreeg te bevers >r! Er zijn zelf 90 meter HJGATINE EIEREN r SLAGROOM N ANANAS jrsvers VAN erkens ckerijen Ing 77 Tel. 20435 js gedeeltelijk met de in en met een wafel „Al die opvulsels, die uitpuilende zak ken, die om de schoenen slobberende broekspijpen. Het doet me plezier dat ik verantwoordelijk ben voor de vernieti ging van ai dat lelijks”, zegt Cardin, die inderdaad de nieuwe mannenmodegolf heeft ontketend. In woord maar prentjes geeft H< Pierre Cardin, die in 191 het vermolmde heren-mo beuken. „Die afzichteljjke bi neren verveelden mij”, zegt wiens imperium zich over vjjf delen uitstrekt en wiens brut over 1967 ongeveer 80 miljoen gulden bedroeg. i voor u ge- igt wat meer igeduide ge- Voor de kele aan- Gespreide betaling zonder aanbetaling mogelijk bij LAURAN v. GULIK BREDASEWEG 264 TEL. 26864 r Kopen, u door 3 dl va- cboer kunt ver- door elkaar te hovensewag 105 Llkemadestroot 34 ook in zwierige mode let Beste het woord aan >59 als eerste op iodefort begon te 'jurgerme- de man ‘f wereld- ito-omzet mannen niet meer bevreesd u.uv*. Zij hebben hun eigen eau logne en kiezen met zorg hun kap- Zij kleden zich in nauwsluitende en kleurige sjaals. Geld en vrije z~ -‘tuurlijk een grote rol bij omzwenking van de heren- ie nog lang niet tot stilstand is i. Ouderen beginnen de voor- ie jeugd te volgen. Vroeger zoon stiekem de das van zijn i leent de vader stiekem de col- □jn zoon. I WIJ GEVEN ZILVERZEGELS J Filialen Broelchc Van All Fa. H. DIELEMANS ZN Jan Aartestraat 104 Tel. 22893 Gelegenheid tot opbaren in onze Rouwkamer. Jan Aartestraat 102. Desgewenst verlenen wij bemiddeling tot een verzekering bij de Alg. Ned. Begrafenis Verz. Mij. te Enschede. Moeilijker wordt het al met de lijnen op de weg. Een doorlopende witte aslijn op het wegdek mag nóóit worden overschre den, een doorlopende en lijn naast elkaar mogen niet i schreden door het verkeer van de volle witte lijn. In f hier: Inhalen verboden. Goed, dat wist u dan misschien nog wel, maar denkt u eraan, dat een inhaalver- bod óók geldt voor alle kruispunten, on overzichtelijke bochten en bij het hoogste punt van een helling, waar u tegenlig gers aan de andere kant van de heuvel niet kunt waarnemen? Ook hier geldt op enkele uitzonderingen na In halen verboden! Die uitzonderingen zijn baar wordt, gaan ze aan de slag. Met hun beitelvormige knaagtanden zijn ze in staat enorm dikke bomen te vellen, die ze vaak (evenals takken, zand en modder) bij de bouw van hun dammen gebruiken. Wat dat betreft waren bevers de mensen een heel stuk voor! Er zijn zelfs dammen bekend van wel 90 meter lang en zo’n 3 meter hoog! Vandaar dat er tussen al die „bouwvak kers” wel meer dan één bever zal rond lopen, die een beetje jaloers is op het voertuig van Ed en Willem. Want dat is, zoals je op de foto ziet, van alle gemak ken voorzien. etalen voor w? Het gaat aliteit die u m die op de Lamsvlees of kip in kerriesaus (4 a 5 per sonen). 450 g lamsvlees of kip, 40 a 50 g boter of margarine, 1 ui, 4 teentjes knoflook, 3 tomaten, 3 dl water, 1 spaanse peper of 1 paprika, 3 afgestreken theelepels kerrie, 2 theelepels zout. De ui, paprika en de knoflook schoon maken en fijnhakken, daarna in een braadpan met de kerrie in de boter of margarine fruiten. Het vlees in grote grove stukken snijden en toevoegen aan de gefruite groenten. Het vlees bruinbak ken onder voortdurend roeren en het met de deksel op de pan 35 minuten laten sudderen. De ontvelde en gesneden tomaten toe voegen en ze even mee laten smoren. Het water toevoegen en alles aan de kook laten komen. Het mengsel in nog eens 35 minuten gaar koken. gerecht opdienen :nte. e rijst verkrij aan in het v Uw oude fiets kan 25,” waard zijn RIJWIELEN v.a. o.a. Phoenix en Juncker Paasomelet 4 eieren, 2 kokosmakaronen, suiker, ci troensap, groene Franse vruchtjes, ge malen kokos, 25 g boter of margarine. De eieren loskloppen, de kokosmakaro nen fijnmaken en vermengen met de eieren. Het mengsel op smaak afmaken met citroensap en suiker. De omelet op een laag vuur in de boter of margarine lichtbruin bakken en dubbelslaan als de bovenzijde droog is. De omelet garneren met wat gemalen kokos en groene Franse vruchtjes en warm opdienen. Inhalen is niet zo’n gemoedeiijke zaak. Vandaar dat het nogal eens is verboden. Vaker dan men denkt over het algemeen! Borden, die het inhalen verbieden z.tfn bekend genoeg, ook al worden ze, voor al by tijdelijke plaatsing, vaak gene geerd. Té vaak! de voorstelling, jur. - Tel. 32220 Menu „met weinig tyd” Cocktail Monika; aspergesoep (uit blik of pakje); gepaneerde kalfsoesters (kant -en-klaar); spinazie (uit diepvries of blik) met spiegeleieren of hardgekookte eie ren; gebakken krielaardappeltjes (uit blik); mocca-ijs (kant-en-klaar) met *ad- vocaatsaus. Het menu voor een feestelijke maaltijd stellen we het liefst zo samen dat het grotendeels van te voren klaargemaakt kan worden. Bij een van de onderstaande menu’s in lichte lentekleuren heeft de fa brikant al vele bewerkingen daan. Het andere menu vraag van uw tijd. De met aang rechten zijn verder uitgewerkt. overige gerechten volgen nog enke wijzingen. Paul Nowee ging aan het werk, en schreef sindsdien bijna elk half jaar een boek. Omdat hij overdag moest werken kon hij alleen ’s avonds schrijven, en ai spoedig merkte hij dat dat hem te zwaar werd. Het was dus kiezen of delen. Ge lukkig voor al zijn lezers koos hij voor Arendsoog en gaf zijn baan op. afgelopen tien jaar heeft hij 17 geschreven, waarvan hij zelf „Het raad sel van de C-Ranch” het beste vindt Maar ook de nieuwe „Arendsoog en de Duncan Dollars” is weer een fijn boek geworden voor alle liefhebbers. Het gaat over twee misdadigers, Joe Carlson en Sam Morley, die al negen keer zijn ver oordeeld wegens plundering en inbraak. Meestal zijn ze de politie te slim af, tot ze op zekere dag een roofoverval plegen op de bank van Dorwan. Hierbij wordt Carlson gedood, maar Morley slaagt er opnieuw in om te ontsnappen. In de zak ken van Joe Carlson vindt men twee merkwaardige dollarstukken: elke dollar is aan een zijde glad geslepen, en.er staat een letter in gekerfd. Dit is het be gin van een reeks spannende gebeurte nissen met als inzet een miljoenenerfenis. Het is aan Arendsoog en Witte Veder om de letterpuzzel met de dollars zó vlug tot een oplossing te brengen, dat de schurken achter het net vissen. Hoe ze dat gaan aanpakken kun je lezen in dit spannende boek. De bekende Hallen in Parijs worden af gebroken. Jarenlang hebben zij in de voedselvoorziening van de Franse hoofd stad een enorme rol gespeeld. Straks zul len hier ongetwijfeld gebouwen van ge heel andere allure verrijzen. Vele Parij zenaars zijn het nog steeds niet eens met het besluit de Hallen af te breken. Naar hun mening behoren de Hallen evengoed bij Parjjs als de Eiffeltoren. Met de af braak is inmiddels begonnen. Onze stad genoot Walter C. M. Jansen, J. P. Coen- straat 48, stuurde ons deze opname, die hij daar zelf maakte. „De laatste dag van de buik van Parijs”. (foto Walter C. M. Jansen) schaaltjes een jes leggen. De ren doen en de mayo- ielen. Op de mayonaise >r strooien. De coupes schijfje uitgetande ci- Hoewel doorgaans de vrouw door man- nen als praatziek wordt beschouwd, heb- - die mannen enige reden de hand in in boezem te steken. De uren duren conferenties bijvoorbeeld, waarbij men rustig onder het genot van een si gaar voortbabbelt, geven daar reden toe. Sören T. Lyngsöe, een ingenieur die aan het hoofd staat van een Kopenhaagse zaak in elektronische apparatuur, is op de proppen gekomen met de conferen- tiekamer-spreektijdbeperker, een elek tronisch aanwijsbord dat de medewer kers eraan herinnert hoe duur spreken wel is. Lyngsöe’s idee is, aldus Het Beste, dat op z’n -minst „de helft van de tijd die aan directie-vergaderingen wordt be steed, inproduktief is.” Zijn meter”, die ruim 2450 gulden kosi, houdt de aanwezigen voortdurend op de hoogte van het steeds oplopende bedrag aan salarissen dat met het voortschrij- De toen 22-jarige schrijver ging zich daarna weer geheel aan de journalistiek wijden, en dacht er zelfs niet aan om nog meer Arendsoogboeken te schrijven: „Ik wist toen nog niet hoezeer Arends oog onder de jeugd leefde. Dat kwam pas een tijd later toen ik op bezoek was bij een kennis in Rotterdam. Tijdens een wandeling daar kwam ik toevallig langs een terrein waar wat jongens aan het spelen waren. Ze klommen op de rug van een vriendje en probeerden dan el kaar van het „paard” te stoten. Toen een klein kereltje een grote tegenstander op de grond kreeg ging er een hoonge lach op onder de toeschouwers, en één van hen riep: „Hé, Arendsoog flikkert van zijn paard”. Toen ik dat hoorde be sefte ik pas hoe gewild de hoofdfiguur uit mijn vaders boeken was, en besloot de serie voort te zetten.” met betrekking tot het inhalen op kruis punten de volgende: Inhalen op een kruising is toegestaan als het verkeer er door een agent of door lichten wordt geregeld; u voorsorterende voertuigen wilt in halen; het verkeer op de weg waarop wordt ingehaald voorrang geniet. Inhalen is verboden op een niet beveilig de overweg en voor of op een zebra. In halen van een stilstaande tram is alleen toegestaand als daardoor uitstappende passagiers niet worden gehinderd als ze trachten het trottoir te bereiken, ook al is er een vluchtheuvel tusen tram en stoep. Wie kortgeleden zijn rijexamen deed, weet het allemaal nog wel. De ve teranen van de weg zijn het misschien ten dele vergeten of hebben het eigen lijk nooit zo precies geweten. Vandaar deze opsomming. Voor het overige geldt dat de autobe stuurder van vandaag zijn overlevings kansen aanzienlijk vergroot door alleen dan een inhaalmanoeuvre te beginnen, als hij ook zeker weet dat hij hem onge stoord en zonder hinder voor anderen kan voltooien. Kijk voor u gaat inhalen een paar keer naar dezelfde achterlig ger. Alleen zó kunt u zijn snelheid goed schatten. Kijk behalve in binnen- en bui tenspiegel ook opzij. Tussen beide spiegels in blijft dikwijls nog een „blinde hoek” over. Kruip niet vlak achter uw voor ligger, maar ga- tijdig naar links. U krijgt dan eerder zicht op het naast en voor de in te halen auto gelegen weggedeelte. Bovendien kan de be stuurder van een in te halen „on doorzichtige” voorligger u daardoor tijdig zien naderen in zijn linker- buitenspiegel. Knipper niet met uw grote licht als een tegenligger een „krappe” in haalmanoeuvre maakt. Gas wegne men, bijremmen en zonodig zoeken naar een uitwijk-mogelijkheid is ver standiger. Ontsteek de gedimde kopliohten bij minder goed zicht (regen, zware „vrvolking, schemer, enz.) en maak uw auto daardoor beter zichtbaar. Ga na het inhalen pas naar rechts als u de voorkant van de in gehaalde auto in de binnenspiegel kunt zien; dan „snijdt” u niet. Haal (brom-)fietsen nóóit rake lings in. Geef motorfietsers en scooters voldoende ruimte door van rijstrook te wisselen. Eindelijk valt er voor de mannen op het modefront ook eens wat te beleven. In alle vrijheid. Niets moet en (vrywel) alles mag. Wie in een conventioneel costuum wil blijven rondlopen kan rustig zijn gang gaan. Wie een zwieriger en vaak kleuriger dracht wenst, kan dat even eens, want de eens hermetisch gesloten veste van de mannenmode wordt zwaar belegerd. De man gaat niet langer ac- coord met het knellend keurslijf van de zouteloze kleermakerstirannie. Hij vliegt uit naar een nieuwe wereld vol frisse kleuren en styien. Ketterijen van gisteren worden de conventies van vandaag. verduren, vaak nog ten koste van zijn mannelijke „imago”. Nu zijn de mannen niet meer 1 voor kritiek. Zij hebben hun ei de cologne en kiezen met zorg 1 per. Zij kleden zich in nauv pakken en kleurige sjaals. Gel tijd spelen natuurlijk een grot deze enorme omzwenking van mode, die nc’ gekomen. beelden van de leende de vader. Nu trui van zijr De Arendsoogserie van uitgeverij Malm, berg zal binnenkort weer een deel rijker worden. Dat is deel 38 „Arendsoog en de Duncan Dollars”, van de 32-jarige schrijver Paul Nowee, wiens eerste boek verscheen in 1959. De Arendsoogserie is echter al van oudere datum, want daar voor moeten we terug gaan naar 31 ok tober 1935 toen deel 1 uitkwam, ge schreven door de hoofdonderwijzer J. (Johannes) Nowee, de vader van Paul. Vóór hij met het boek begon, dat de meest succesvolle Nederlandse cowboy- serie opende was er van J. Nowee al het een en ander verschenen. Zijn eerste boek dateerde van 1927, en heette „De Hoogste Klas”. In de daaropvolgende jaren werd er nog meer van hem uit gegeven, maar het had niet veel succes, totdat hij op een goede dag begon met het schrijven van een cowboyverhaal. Hij las het voor in de klas, en het werd daar zó goed ontvangen, dat hij besloot er een boek van te gaan maken. Al spoedig bleek, dat de jeugd in heel Nederland interesse had, en daarom ging J. Nowee door met het schrijven van cowboyver halen. Zo ontstond enkele jaren later Arendsoog, en daar de jeugd er wild- enthousiast over was besloot hij er een serie van te maken. Zijn zoon, Paul Nowee vertelt: „Het was een slag voor ons, maar ook voor vele duizenden lezertjes toen mijn vader in 1958 plotseling overleed. En met hem Arendsoog. Tenminste, dat dacht men. In de papieren die hij nagelaten had, vond men echter een half-voltooid boek voor een nieuw deel in de serie. Met toestemming van mijn moeder gaf de uit gever aan een ervaren schrijver de op dracht om het af te maken.” Het was in die tijd, dat Paul uit militaire Terwijl de gebroeders Ed en Willem in het Grote Dierenbos de ene na de andere klus opknappen, houden hun collega- bevers zich elders met andere karwijtjes bezig. Want de twee gebroeders mogen dan wel behulpzaam zijn voor de dieren waar ze mee samenleven, bij de meeste bevers is het werk dat ze verrichten, op de eerste plaats voor hun eigen hachje. Of beter gezegd: voor hun eigen vachtje. Want al sinds eeuwen wordt om die zachte, bruinachtige pels, jacht gemaakt op de bevers, waardoor het gevaar ont staan is, dat ze helemaal zullen worden uitgeroeid. Daarom staan ze in de lan den waar ze nog voorkomen (Frankrijk en Duitsland bijvoorbeeld) onder strenge bescherming. Bevers leven aan de oevers van rivieren en meren. Ze zijn ongeveer 1 meter lang en het zijn uitstekende zwemmers! Tus sen de tenen van hun achterpoten hebben de bevers zwemvliezen, hun voorpoten doen dienst als handen, en de lange brede staart gebruiken ze om te sturen. Dat Ed en Willem het altijd zo druk heb ben, is overigens niet zo gek als je weet, dat bevers harde werkers zijn. Ze staan vooral bekend om het bouwen van dam men. De toegangswegen van hun holen liggen namelijk ónder water, en zo gauw het water gaat dalen en de ingang zicht- Menu „met veel tijd” Hors d’oeuvre Neptunes; heldere ker velsoep; “lamsvlees of kip in kerriesaus; saffraanrijst; doperwtjes; kropsla met ge hakt ei; “paasomelet. Cocktail Monika 200 g. gaar kip>pevlees of varkensfrican deau, grapefruit, 150 g bleekselderij uit blik, 1 kropje sla, 4 lepels mayonaise, to matenketchup, paprika, peper, citroen. De mayonaise met citroensap, een weinig tomatenketchup en peper vermengen tot ze zachtroze van kleur is. Het kippevlees in blokjes of reepjes snijden, de grape fruit dik schillen zodat er geen wit ach terblijft en doormidden snijden. Het vruchtvlees uitsnijden zodat de vliezen achterblijven. De bleekselderij in reepjes snijden. De kip, de grapefruit en de bleekselderij vermengen met het grootste deel van de mayonaise. De achtergehou- den mayonaise gebruiken om er op het laatst over te scheppen. In glazen coupes of op paar gewassen slablaadje cocktail in de glaze naise erover verdeli wat paprikapoeder garneren met een s. troen. Gepaneerde kalfsoesters kunt u kant-en- klaar bij uw slager bestellen. U kunt ze na het bakken garneren met een schijfje citroen. Mocca-ijs kunt u kant-en-klaar kopen. De advocaatsaus maakt u J nillevla, die u bij de melkbc krijgen, en 1 dl advocaat de mengen. Het ijs ge dekken c den van de bespreking wordt uitgegeven. Het apparaat is geprogrammeerd met de salarissen van de deelnemers en geeft na de eerste druk op de knop elke minuut een berekening van de kosten van de be spreking. „Hoe talrijker en belangrijker de aan wezige bazen zijn”, verklaart Lyngsöe, „hoe meer stroom er door het apparaat gaat, hoe sneller de raderen draaien en hoe hoger de rekening wordt.” De ma chine spaart zelfs al geld uit voordat er besprekingen beginnen: tegenwoordig vermijden Lyngsöe’s managers liever als het maar even kan een bespreking te houden, dan te moeten kijken naar die machine die de rekening opmaakt. 1 pond tomaten, 1 kleine ui, 1 teentje knoflook, 1 bosje peterselie, 1 ei, blikje tonijn in gelei, 4 grote toostjes of 8 kleine toostjes. De tomaten boven een gasvlam houden of even in kokend water leggen, daarna ontvellen en in vieren snijden. De ui en de knoflook schoonmaken en fijnhak ken. De peterselie wassen en fijnsnijden. De tomaten, de ui, de knoflook en de peterselie aan de kook bréngen en zo lang in laten koken totdat een pureeach- tige massa ontstaat; naar smaak peper en zout toevoegen. Het ei hard koken en in plakjes snijden. De tonijn in 4 plakjes snijden. De toostjes in de oven opwarmen, be dekken met het tomatenmengsel en gar neren met tonijn en ei. N.B. het tomatenmengsel kan een dag van te voren gemaakt worden en op de dag zelf even worden opgewarmd. Voor de kervelsoep kunt u een goede bouillon trekken waarin u verse kervel verwerkt of kervel uit blik. Zittinguren 19-20 uur. Dinsdag: Noórdstraat 125 Donderdag: Nimrodstraat 30 (gebouw Tilburgse Bouwvereniging) Vrijdag: Noordstraat 125 en Leo Xlll-straat (Leoschool) dienst kwam. Voor zijn diensttijd had hij drie jaar op het seminarie gezeten, en toen hij daar genoeg van kreeg stapte hij over op de derde klas ULO. Na zijn diploma te hebben gehaald ging hij naar de HBS. Hij wilde journalist worden, en zijn (met goed gevolg afgelegde) eind examens ging hij in de leer bij een krant. Al na twee maanden was zijn leertijd om, en mocht hij zich volwaardig journalist noemen. Dat hij, wat schrijven betreft wel iets van zijn vader had meegekregen was ook al op school gebleken, waar hij op een keer alle drie de beschikbare prijzen won in een opstelwedstrijd. Toen hij dus, kort nadat zijn vader was overleden uit militaire dienst kwam, vond hij het jammer dat een „Arends oog” door een andere schrijver moest vorden afgemaakt. ’aul Nowee: „Na een tijdje zoeken vond nog een afschrift van het half-vol ooide manuscript, en elke avond ging ik naar de zolder om het af te schrijven. Maar je weet hoe moeders zijn, die ko men altijd overal achter, en zodoende werd ik ook al spoedig door haar be trapt. Ze gaf me de raad om het manu script en het zelf bijgeschreven stuk tekst aan „oom Leo” te laten lezen. Ze be doelde daarmee Leonard Roggeveen, de bekende jeugdboekenschrijver, die een goede vriend van vader was geweest, en die we daarom oom Leo noemden. Na dat hij het werk had gelezen zei hij de woorden, die ik nooit van mijn leven meer zal vergeten: „Ik kan niet zien, waar J. ophoudt en P. begint. Ga ermee door, jongen.” In overleg met de uitgever werd nu be sloten, dat zowel Paul als de andere schrijver het boek zouden afmaken. Het beste zou men dan uitkiezen om te publi ceren. Toen de beide werken klaar waren kreeg dat van Paul de voorkeur, en daar mee werd deel 20 aan de serie toege voegd. ALLE LEEFTIJDEN De mode voor mannen is er niet alleen voor een kleine, moderne toonaangeven de groep. De gebakkebaarde autokoning Henry Ford II draagt bij officiële ge legenheden Mexicaanse bruiloftshem- den. De levendige Canadese premier Pierre Trudeau verschijnt vrijwel over al in zijn jas van otterbont. In Parijs kreeg de Amerikaanse ambassadeur-in- algemene-dienst, Averell Harriman, on langs van thuis een nauwsluitende, blauw-met-witte broek toegestuurd. Natuurlijk zijn er mensen, die nu wijzet op de verwarring in de gehele mode wereld, die mannen in sierlijke ge waden uitdost en vrouwen in broekpak- ken. Helemaal ongelijk hebben zij niet, maar in ieder geval heeft de man nu de keus tussen een streepjes-pak-met-vest en een koningsblauw fluwelen pak met een doorzichtige blouse; en dat is niet wereldschokkend maar wel fijn. F A -

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1969 | | pagina 11