9 9 9 ans Nieuwe manier van prijsmelden bontmantels ft EL Kapitein Zeppos krijgt met „De Eglantier” een spannend vervolg S.V.G.-Taxandria KEES VAN DE VEN 4,25 I 8,50 8,90 10,- 9,25 13,50 6,90 AINK Mixerclub bij Wiener bar Tilburgse Judoka’s naar Turnhout r dO.re mi IN GOIRLE Onderwijsvernieuwing aan de Tarcisius- en Agnesschool SSX* Z.F.C.-E.D.O. Toto-nieuws S.C.’tZand- Nemelaer Internationale Voorjaarsbeurs groter dan ooit tevoren Bi I I ri 1969 - pagina 10 DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 27 februari 1969 - pagina 11 U ruikt de geur, U ziet ze branden: is Moer- DE VERSE NOTEN VAN PRIJSMELDINGSKAART Van Blarcum Toto week no.: Vereniging Code no. Naam Woonplaats Geb. datum: Aantal ingevulde kolommen 13 goed in kolom 475, Nadruk op creativiteit efoon 34514 Voorlichting ROLLING STONES L.P. home Voor VERSE BUITENLANDSE 80 soorten kaas Jul. VAN 2 TOT EN MET 7 MAART - VYMURA bon 71385 ►rking met tehangsels lak of bel 250) 30617 DE SPORTTOTO staat, r">“r tsen zoals :n zelfs in kaassoorten Van Blarcum She's a rainbow The Lantern 2000 light years from Letter en nummer van mijn totoformulier is: Lange persianer paries Duidelijk invullen met schrijfmachine of blokletters DeNotenshop Jul. v. Stolbergstraat 3, het hoofu- ambachte- 83, Oirschot igstraat 41 speciaalzaak in pelterijen Lange Nerts Pootjes 750, SLEUTEL TOT GOEDKOOP MUZIEKGENOT v. Stolbergstraat 9, TILBURG aat 105 irendzstraat 15 30 it 17 cstr. 24 luliana- selaar i werden op oud, bouwvallig leon deel uit stad, ■n binr 12 goed in kolom 11 goed in kolom 1 t/m 8 goed in kolom s oedoeling, als de club goed :hillende bekende platenar- amusementswereld te laten Het niet invullen van ALLE gegevens veroorzaakt on nodige correspondentie en heeft vertraging in de uit betaling tot gevolg. 10 1£ 12 ,jcn. i de maand maart ver pesten optreden zoals s van Frans van Hawaians en The i is weer van de I door Raymond 'eroft de rol ver- iane d’Espinal. Tilburg - Nieuwlandstraat 3 - Tel. 04250-26617 (tussen station en schouwburg) Strijc, Leenher“"' laar, Groet,... J. P. Coetr”' Nij verstraal 1 i,i D.O.S.-Volendam FertJ81tt.-Tel.tar Sparta-FC Twente N.A.C.-Fel|e«oord~ G.V.A.V.-D.W.S. AOO-^V- A.Z. %7-N.E.G Blauw-Wlt-Cambvw RX.H.-Veendam S.V.V.-EIInkwijk Nadat v< is uitgez gaat de zeven uur Voor de jeugd: creatief bezig zijn. (foto Van Aarle) kwamen er in Tilburg 110 binnen voor Toto 28. Ze t verdeeld: 2 melding 7 melding 6 melding a.s. zondag dan om de goede weg ue rustperiode was en de punten thuis De Juliana- en Merwedehal op het Croeselaanterrein worden geheel bezet door de groep elektrische huishoudelijke apparaten en huishoudelijke verwar- mings- en kookapparaten voor gas-, kolen- en olieverbruik. Goirkestraat 166 rappers, Ant. Struykestraat 15 Zandschelstraat 18, Goirle Mendelssohnstraat 71 Bilderdijkstraat 24 Tong. Hoef straat 10 ymus, Stedekestraat 42 Hilvaria, Voorstsepad 43, Hilvarenbeek R.-K. HSCT, Oisterwijksebaan 76 Irene, H. v. Brabantlaan 345 JDH, Enschotsestraat 193 Jong Brabant, Molenstraat 34, Berkel Enschot Jong Brabant, St.-Jobstraat 2, Berkel Enschot Kennis, v. Bleiswijkstraat 7 In het nieuwe onderwijssysteem dat langzaamaan op beide scholen wordt nieuwlandstbaat si 8 mmutenAzan hut station 2 minuten van de schouwburg forige week de laatste aflevering ezonden van „De Vrijbuiters”, N.T.S. aanstaande dinsdag om tur ’s avonds van start met „De Eglantier”, een nieuw jeugdfeuilleton. „De Eglantier” is een Belgische produk- tie, en een vervolg op de enkele jaren geleden zo succesvolie serie „Kapitein Zeppos”. Al sinds 1955 heeft de B.R.T. de goede gewoonte om elk seizoen een eigen jeugdserie uit te zenden. De meest suc cesvolle uit de reeks is ongetwijfeld „Ka pitein Zeppos” geweest (1964), en daar- Lode de Groof de »r dit seizoen een ver- •^e schrijver (van be- fóór hij ontdekte dat toog aan het werk, acht maanden twee nieuwe itier” en f van de eton van 1 er nu Bij de ver ts kreeg hij 2. ^;Jrol: een gezette, ius Senne opnamen tteur ziek, .s me toen ‘td ik het citas, Stai;ingst raat 51 Capucijnenstraat 67, Udenhout D, Boerhavenstraat 84 Oude Tilb. weg 6, Alphen 32 Goirle Op woensdag 5 maart zal het Mjxer-Trio zijn eigen club openen in de Wienerbar Café, Piusplein 40. Het trio, dat nu een half jaar bestaat en voornamelijk boven de rivieren en in België optreedt, wil van deze club iets speciaals maken, alleen voor de mensen die zich in beatkelders, sozen en tiener clubs niet meer thuis voelen. Diverse artiesten hebben reeds hun spon tane medewerking toegezegd op de vier woensdagen van maart. Klaar voor scène 2051, eerste maai. Een van de Sabos-leden (links) assisteert even bij de opname. igen igen igen igen 20 meldingen 9 meldingen 3 meldingen 13 meldingen 38 meldingen 5 meldingen ende week zijn de wedstrij- doorgevoerd, ligt de nadruk op het ont plooien van het kind in het creatieve vlak. Al spelend wordt het kind de leer stof bijgebracht en wordt het vaak in groepsverband geleid naar wat men in de hogere klassen Projectonderwijs zou kunpen noemen. Uiteraard wordt het kind in zijn persoonlijkheidsontwikke- ling door deze vorm van onderwijs ge leid naar een kritische instelling ten op zichte van de stof, van zichzelf en van de wereld om hem heen. Het is niet zo, dat het geven van onderwijs op de twee de plaats komt, maar men benut de na tuurlijke creativiteit van ieder kind door het creatief spel en handenarbeidlessen als ondersteuning van de leerstof te laten dienen. hop, l Foto. t eerst in de historie van de Jaar- I de komende Voorjaarsbeurs ruiksgoederen haar poorten op "enen. Voor een aantal detail- nu toe op werkdagen niet theid was de beurs te be- nu een extra mogelijk- van het grootste lederen dat ooit i tijdstip bijeen is Toen alles op papier stond was het de beurt aan de filmploeg van de B.R.T. onder leiding van realisator Bert Struys om de opnamen te gaan maken. Er moest veel gefilmd worden in Lombeek waar het huisje van Zeppos staat, maar ook nog op tal van andere plaatsen zoals in Bokrijk, Gent, Antwerpen, en de Ardennen. In Antwerpen werden opnamen ge maakt in een oud, bouwvallig fort, dat in de tijd van Napoleon deel uitmaakte van de vesting van de stad. Het overwoeker de fort, dat er van binnen vervallen uit ziet vormt een prachtig decor, waarmee Veloci VCB, Capucijnens„„„, V en D, Boerhave"'-*-” Viola, Oude Tilb. weg VKW, St.-Annastraat Voab, Molenstraat 14, Vofa, Rossinistraat 41 V.O.P., Trappistenstraat 25 Volt, Athl., Bloemfonteinstraat 3 Volt, Gym., W. Berkelmanstraat Volt, Handb., Le Sage ten Broeks Volt, Korfb., Dongenseweg 32 Were Di, J. v .d. Mortelstraat 4 Were Di, Lovensestraat 84 Were Di, S..v. d. Stelstraat 4 Volstad, Ant. Struykenstraat 20 Willem II, Spoordijk 32 Wandelbos, Kruizenmuntstraat 22 WSJ, Kruidenbaan 180 Zigo, AmbrosiusUraat 16 Zwaluw, Pelikaanstraat 30 Zand ’t, Donizettistraat 62 Op aanwijzingen van Bert Struys (rechts) maakt cameraman Louis Artus opnamen van het vertrek van de Sabos. Om ouders en belangstellenden te infor-, meren over de aan beide scholen in ont wikkeling zijnde mentaliteitsverandering en verandering in de methodiek worden er in de Tarcisiusschool aan de Korte- voorenstraat in Goirle een aantal voor lichtingsavonden georganiseerd. Door middel van dia’s en geluidsbanden, met opnamen uit alle klassen en over diverse leerstof, wordt de bezoeker op de hoogte gebracht van de resultaten van de schoolsysteemvernieuwing. Direct zal het de bezoeker opvallen dat het grote voordeel van dit systeem is dat de kin deren met meer dan de gebruikelijke ijver en aandacht de lessen volgen en vooral ook de grote blijheid die het kind uitstraalt, terwijl het bezig is. Op een ten toonstelling van handenarbeidprodukten en keramiek, door de leerlingen vervaar digd, welke over het gehele gebouw ver spreid is, blijkt eens te meer hoe hier ge werkt wordt aan het vinden van de scha kel tussen onderwijs en creatieve ont plooiing. Belangstellenden zijn op don derdag 27 februari, maandag 3 maart, dinsdag 4 maart en donderdag 6 maart ’s avonds om 8 uur van harte welkom. Paris ’66 organiseert op dinsdag 4 maart in de Studiezaal van de Stads schouwburg een grootse bruidsshow, waar talrijke exclusieve bruidstoiletten zullen worden getoond. Aan de show wordt medewerking verleend door Da- meskapsalon P. de Bruyn, Bruidsboe kettenspecialist P. Q. v. d. Jagt en door Foto La Haye. Deze week prijsmeldingen I waren als volgt V.M.D. O.V.S.L. De Reit Velocitas VOAB S.V.H. Tulbania LONGA SET Vorwarts Voor de volgende den van Toto 29: Na een gedwongen rustperiode hoopt S.C. ’t Zand a.s. zondag ijs en weder dienende de strijd aan te binden met het de afgelopen tijd sterk naar voren ge komen „Nemelaer” uit Haaren. Het eerste treffen tussen beide ploegen resulteerde in een duidelijke overwin ning voor de thans bezoekende club, zo dat S.C. ’t Zand, zeker na de reeks van teleurstellende wedstrijden in haar laat ste competitieduels, erop gebrand is deze ontmoeting op haar „eigen terrein” aan de Gilzerbaan tot een succesvol einde te brengen, waardoor de aansluiting met de top van de ranglijst niet verder wordt gemist. Een goede match kan worden verwacht, waardoor een bezoek aan deze wedstrijd, die a.s. zondag om 14.30 uur aanvangt, alleszins de moeite waard zal blijken. firma’s uit deze groep is ondergebracht op de parterre. Deze groep zet zich voort op de derde verdieping van het hoofd gebouw, waar onder meer de lijke groep is ondergebracht. Verder treft men eveneens op de par terre firma’s aan met huishoudelijke artikelen en luxe huishoudelijke artikelen alsmede een keur van collectieve inzen dingen uit de volgende landen: West- Duitsland, Hongarije, Luxemburg, Pa kistan, Polen, Roemenië, Tsjechoslo- wakije en Zuid-Afrika. De indeling van het hoofdgebouw is vrijwel identiek aan de vorige Voorjaars beurs. De gehele parterre wordt door de groep Koffers en Lederwaren inge nomen; vervolgens wordt een groot ge deelte van de eerste etage bezet door de groep goud, zilver, uurwerken en rokers- benoidigdheden. De groep huishoudelijke artikelen is verdeeld over alle verdiepingen. Op de 2e en 3e verdieping wordt kristal, glas, aardewerk en porselein getoond. Firma’s met couvertartikelen, luxe-, hout- en metaalwaren en kunstnijver- heidsartikelen treft de bezoeker aan op de 1 e en 2e verdieping en op de parterre van de Beatrixhal. 29 1 en 2-3’69 Korvel, Oranje Vrijstraat 7 KSV, Neptunusstraat 18 Kunst en Kracht, Europalaan 927 Luto, Beethovenlaan 342 Longa, Schalk. Burgstraat 12n Marino’s, Gen. Smutslaan 486 Minenco, Fabriekstraat 7 M en P, v. Bijlandstraat 63 Moed en Strijd, v. d. Leestraat 20 Naventi, Leenherenstraat 66 Nemelaar, Groenplein 8, Haaren Noad, J. P. Coenstraat 24 NVS, Nijverstraat 135 Nevelo, Schepersdijk 42, Oisterwijk OHC, Den Heuvel 8, Oirschot Oirschot Vooruit, Helpad 4, Oirschot Oisterwijk, Gramijestraat 14, Oisterwijk Oisterwijk, Schoolstraat 16, Oisterwijk Olympia, Ph. Vingboomstraat 19 Ons Vios, Raiffeissenstraat 6 Oranje Wit, v. Hessen Kasselstraat 29 OVST, St.-Jansstraat 84 OVSL, Prof. Cobbenhagenlaan 470 OVR, Zevenheuveleweg 20 Offensief, Lavendelstraat 46 P en D, Europalaan 749 Poona, Lov. Kanaaldijk 106 PTT, de Ruyterstraat 15 Pijnenburg, Besterdring 90 Persmopcica, Curagaostraat 13 Red Star, Bosstraat 3, Goirle Rietse Boys, Valentijnstraat 35 de Riet, Westertorenlaan 21 Riel, Zandeind 28, Riel Ritni, Mascagnistraat 36 RKDSV, Molenstraat 1, Diesen De Voorjaarsbeurs zal, voor wat de ge bruiksgoederensector betreft, dit jaar voor de laatste maal in de Vredenburg- gebouwen ondergebracht zijn. Van 31 augustus tot en met 5 september volgt dan nog de Najaarsbeurs, waarna in 1970 het nieuwe Beatrixgebouw aan de Croeselaan definitief in gebruik wordt genomen; dientengevolge worden de ge bruiksgoederen daar in het vervolg geëxposeerd. om kreeg schrijver I opdracht om er voor di volg op te maken. De roep huisschilder, v< hij kon schrijven) t en toverde in acht series uit zijn pen: „De Egiant „Tweng”. Hiermee week hij af gewoonte om elk jaar één feuilletoi 16 afleveringen te maken. Hij had twee, elk van 8 afleveringen. Lode de Groof: „Naar mijn mening was dat beter. Als je een verhaal over zestien episoden moet uitsmeren ben je nogal eens gauw geneigd om te gaan rekken, en zodoende langdradig te worden. Ik heb geprobeerd om dat nu te voorkomen door twee kernachtige korte series te schrijven.” RKSOS, Biestsestraat 22, Biest, Huet- hakker RKSSS, Tuinstraat, Udenhout RKTVV, Capucijnenstraat 13 Roef, Burg. Bardoelstraat 23, gestel Sarto, Tollenstraat 16 Sarto, v. Mussenbroekstraat 14 SBO, Ger. Brandstraat 35 Schaapkooi, Koningshoeven 17 Scheidsrechters, Sparrenstraat 12 SET, Postelse hoeflaan 18 SOS, Koude pad 8 Spoord. Boys, Spoord. weg Steeds Voorwaarts, Starings SVG, Jupiterstraat 17 SVV, Christinahof 16 SVH, Henri Verbuntstraat 1 Swace, Abdij v. Bernestraat 133 S.V. Tilburg, Capucijnenstraat 15 Sinjo Maluku, Kornabijnhof 5 TAC, T. Asserlaan 174 Taxandria, Boxtelsebaan 73, Oisterwijk Tornado, Europalaan 417 TPSOV, Postelsehoeflaan 109 Tuldania, Groenstraat 18, Esbeek TZV, Korvel seweg 14 Tios, Jac. v. Campenstraat 5 Treffers, Nw. Goirleseweg 22 TMHC, Burg. Suysstraat 34 Topsi, St.-Annastraat 33 Tfrio. Bellinistraat 135 Aabe, Betuwestraat 42 ABZ, Pretonastraat 21 Apfatil, Ledeboerstraat 29 Audacia, Schoolstraat 26, Moergestel Beatrix, Postelsehoefstraat 168 Beerse Boys, Hoogdijk 26, Middelbeers BePe, Jan de Witstraat 11 B. en S., v. Heutzstraat 24 Boemerang, Galjoenstraat 112 Broekhoven, Broekhovenseweg 271 B.W.B., v. d. Coulsterstraat 74 Barna, Groenstraat 3 Dionysius, Groeseindstra; Dooren en Dams, W. Ban v. Imhofstraat 22 S, O. L. v. Noortstraat 50 Davok, Willem Knuttelstraat 13 DVW, Trouwlaan 105 EDN, Ontginningsweg 12, Diessen B. v. Eerd, Lovensestraat 36 Electron, Jac. Oppenheimstraat 22 Forward, L. v. Veghelstraat 41 Forward Hitters, L. Vrouweplein 11e Gilze, Lochtstraat 16, Gilze GHV, Heemsthof 12 GMAG, Grasscho GSBW, Gudok, 1 Havep, I HTCE, Hieronyi ■'’’varia. gen doet hij meestal samen). I filming van de eerste Zeppos kreeg eigenlijk maar bij toeval de titeli „Oorspronkelijk zou Zeppos-- forse zeeman worden.”, aldi Rouffaer. „Maar toen de moesten beginnen, was die acte„ en kreeg ik de hoofdrol. Dat is r uitstekend bevallen, en nu vind natuurlijk nog erg fijn.” Ook Zeppos’ helper Ben partij, nog altijd gespeeld i Bossaerts, terwijl Vera Ver tolkt van zijn vrouw, Aria: Nadat men in België „De Eglantier” al volledig heeft uitgezonden, en vorige week is begonnen met „Tweng”, start de N.T.S. hier aanstaande dinsdag met het eerste van de twee feuilletons. In „De Eglantier” leidt het toeval kapi tein Zeppos op het spoor van een raad selachtige zaak. Met behulp van Ariane, zijn vrouw en Ben, zijn jonge helper komt hij erachter dat het om gestolen antiek gaat. De zaak neemt een bijzon dere wending als de Eglantier, een klein middeleeuws schilderij spoorloos ver dwijnt. Tante Clara, die een antiekwin kel heeft, speelt samen met haar neef Clovis een onduidelijke rol in de zaak. Er zal heel wat moeten gebeuren voor kapitein Zeppos de ware toedracht kan achterhalen en erin slaagt de Eglantier aan zijn eigenaar terug te bezorgen. Ter zijner tijd zal trouwens ook „Tweng” hier wel te zien zijn. De B.R.T. verwacht bovendien, dat Engeland en misschien nog andere landen ook be* langstelling zullen hebben. En terecht, want na dertien jaar is men in België wel zó bedreven geworden in het maken van jeugdfeuilletons, dat deze echt wel door een internationaal publiek gezien mogen worden. Dit zijn o.a.: Les Mignonnes uit Tilburg, de parodist Jacco, Jacques de Beer, Ap- pie Brommert, zangeres Anette Ver- heyen en presentator-conferencier Ton Jansen uit Den Bosch. Tevens zullen er in tv schillende gastorkesten The Honolulu Strings Oirschot, The Gibama I Krontjong Boys. Voor de maand april hebben The South Jazz Band en de Big Band hun mede werking toegezegd. Ook is het de bedoe” draait, verscl tiesten uit de optreden. Nadat de uitwedstrijd tegen Taxandria reeds driemaal wegens weersomstandig heden is afgelast, krijgt S.V.G. a.s. zon dag de kans om zijn krachten te meten met deze Oisterwijkse club. Zoals waar schijnlijk bij alle clubs het geval zal zijn, staan ook de S.V.G.’ers weer te trap pelen van ongeduld om weer eens in competitieverband achter de bal te hollen. Alhoewel S.V.G. in de recente gedwongen rustperiode zich zoveel mo gelijk actief heeft bezig gehouden, is een competitiewedstrijd toch wel weer een feit dat alle aandacht en concentratie op eist. Daarom zal S.V.G. zich ook volledig inzetten on die men reeds voor de i ingeslagen te volgen te houden. Géén gemakkelijke opgave tegen het weliswaar lager geklasseerde Taxandria, maar dat toch als een gevaarlijke klant moet worden beschouwd, daar de degra datiezone binnen hun bereik ligt, en ieder puntje hun zeer welkom zal zijn. De aanvang is om half drie, de leiding is in handen van de heer A. v. d. Burgt. De groep bijouterieën en toiletartikelen is verdeeld over de eerste en vijfde etage en de gaanderij van de Beatrixhal. De 4e en een gedeelte van de 5e verdieping wordt in beslag genomen door expo santen in de sector speelgoed, feest-, kerst- en sportartikelen. De groep relatie geschenken, souvenir- en toegiftartikelen staat verspreid over de verschillende etages. Ook dit jaar staat de groep optische artikelen in de Congreszaal van het kantoorgebouw aansluitend op de parterre van de Beatrixhal. Het vorig jaar was er reeds sprake van een aanzienlijke uitbreiding van de Voorjaarsbeurs, thans is ook de laatste hal - de Bemardhal op het Croeselaan terrein - bij het beursgebeuren betrok ken. In deze hal wordt gelijktijdig met de Voorjaarsbeurs de eerste vakbeurs voor winkelinrichting in Nederland onder de naam „Macroshop” gehouden. De Macroshop toont een gevarieerd en vrijwel compleet aanbod op het gebied van een moderne winkelinterieur, de etalage, het magazijn, de algehele dis play en de verkoopmethodiek. L/UU1 tl n»vnk Van zondag 2 tot en met vrijdag 7 maan' wordt in de hallen van de Koninklijke Nederlandse Jaarbeurs de Voorjaars beurs gebruiksgoederen gehouden, ge lijktijdig met de vakbeurzen Karwei, Macroshop, de Verlichtingsbeurs en Film en F~‘~ Voor het l beurs zal voor gebn zondag opene, listen dat tot t in de gelegen! zoeken, schept dit heid kennis te nemen v assortiment gebruiksgoe op één plaats en op één gebracht. Op uitnodiging van het organisatieco mité Sint-Victorinstituut te Turnhout zal de „Sportakademie Beljaars” medewer king verlenen in de sporttakken Judo en Aikido. Op 1 maart ’s avonds zal deze Japanse sportavond gehouden worden onder auspiciën van BLOSO van het Mi nisterie voor Nederlandse Cultuur. Voor Nederland komen de volgende judoka’s in de strijd. Het betreffen hier middel bare scholieren van Sportakademie Bel jaars Breda en Tilburg en wel; Captain H. Obbens Captain le kyu, A. van Trier 3e kyu, B. Bracké 2e kyu, H. v. d. Hout 5e kyu, B. Bosser 3e kyu, L. van Donse- laar 2e kyu, C. Gosens 2e kyu, M. Zo denkamp 3e kyu, L. Vogelsang 2e kyu, J. Cools le kyu, F. Boset. Als scheids rechter zal hier fungeren de Japanse grootmeester Sensei S. Morioka 6e dan kodokan (Japan). Deze meester zal tevens de judo- en Kendo-demonstraties verzorgen. Ook een Nederlandse Karate- ploeg o.l.v. Gebhardt zal een uitgebreide demonstratie in deze sport laten zien. Al bij al kan men hier spreken van een echte BUDO-avond (Japanse krijgs- sporten). Na afloop van de sportavond deze avond in handen van de heer J. zal er nog een gezellig samenzijn plaats vinden. De algehele leiding berust op Poels, leraar in judo en jiu-jitsu te Turn hout. I Mijn gironummer is: Iedereen die aan de Voetbaltoto deel neemt is door middel van een circulaire op de hoogte gesteld van de verandering in de wijze van prijsmelding. Vroeger ging dat door het opsturen van het strookje van het formulier, maar met in gang van toto 28 dient dat te geschieden door middel van het invullen van een prijsmeldingskaart. Prijswinnaars met 13 goede voorspellingen dienen boven dien de Sporttoto in Den Haag op te bellen. Als u prijswinnaar bent, kunt u uitsluitend maandagavond van 19.00 tot 20.00 uur op een van onderstaande adressen terecht voor het afhalen van een prijsmeldinjgskaart. Deze regeling is na gezamenlijk overleg met alle Til- burgse Sportverenigingen genomen om een zekere uniformiteit in de prijsmel ding te krijgen. De Tarcisiusschool en de Agnesschool in Goirle kunnen beschikken over een en thousiast en hard werkend leerkrachten corps, dat in eendrachtige samenwerking en onder de bezielende leiding van frater Cosmas en de heer Snik werkt aan de vernieuwing van het onderwijssysteem op beide scholen. Van oorsprong zijn beide scholen niet gemengd, maar daar beide hoofden van de scholen na overleg meenden dat deze vorm van gescheiden onderwijs voor jongens en meisjes niet meer in de huidige tijd paste, is men sinds het begin van het nieuwe school- seizoen begonnen met gemengde eerste klassen. Bert Struys dan ook meer dan tevreden is: „We kunnen er van alles doen: er zijn donkere gangen, wenteltrapjes, ker kers, een gracht en zelfs het ruig-be- groeide dak biedt talloze mogelijkhe den.” Hoe men zo’n geschikte plaats ontdekt? De schrijver geeft het antwoord: „Een tweede verhaal moest in en rond het hoofdkwartier spelen van de tegenstan der van Zeppos, een duistere organisa tie, genaamd „Sabos”. Nu wist ik toeval lig dit fort te liggen, en ik ben eens een kijkje komen nemen. Ik vond het meteen geweldig. Bovendien woon ik hier zelf in de buurt dus als ik met een moeilijk heid zat kon ik zo in en uit lopen.” Het fort behoort aan het leger, dat het omliggende terrein doorgaans gebruikt voor het testen van tanks. Omdat de sol daten eind juli met vakantie gingen kon de filmploeg er anderhalve week over beschikken. In die korte tijd moesten dus alle opnamen en dat waren er nog al wat) klaarkomen. Maar vlug werken zijn Bert Struys en zijn mannen wel ge wend: „We moeten ons heel vaak haas ten en veel overwerken, want elk jaar hebben we maar 80 dagen de tijd om het feuilleton te verfilmen. Dat betekent, dat we ongeveer één week per aflevering hebben, en dat is heel weinig. Maar toch komen we er steeds mee toe. Overal, en dan vooral in het buitenland ziet men dat als een hele prestatie. Wanneer je het bijvoorbeeld eens vergelijkt met Ne derland, waar men ook een jeugdfeuille ton aan het opnemen is: daar heeft men 120 dagen de tijd voor maar dertien af leveringen.” De hoofdrolspelers van de nieuwe series zijn (natuurlijk) dezelfden gebleven. Sen ne Rouffaer, die geldt als een van de beste en meest bekende acteurs van Bel gië vertolkt weer de rol van kapitein Zeppos. Hij is trouwens elk jaar bij de opnamen aanwezig. Als hij geen hoofd rol speelt heeft hij wel een bijrolletje of is hij tekstregisseur (die laatste twee din- De indeling van de groepen in de Vredenburggebouwerr is als volgt: De gaanderij van de Beatrixhal wordt geheel bezet door de groep kunstnijver- heidsartikelen, terwijl tevens een aantal gever its kor creat tief sf

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1969 | | pagina 11