EN .ff v NIEUW r Raptim kantoor d© re mi <\X\a aaxv.. - x geopend - WEELDE Zuster Fidelis gaat over vier weken weer terug naar haar melaatsen Noad in thuisduel tegen EDO Nemelaer- Zr Willem II heeft FLORYN 1 Tafeltennis bij Terra Nova Zes orkesten op het Kielenbal goede kansen in Amsterdam Sportmensen als barkeeper BOUMANS Rudi van Dijk organiseert in Tilburg St. Lucasdag Hulpactie voor slachtoffers Merapi-uitbarsting Nieuwe kapsalon Maandag 13 januari opende de heer Van Boxtel zijn nieuwe heren-kapsalon aan de Haydnstraat nr. 12. 10 jaar lang dreef de heer Van Boxtel een goedbeklante kapperszaak aan het Lijnsheike. Door de stadssanering gedwongen moest hij deze zaak gaan verlaten. De gemeente heeft echter voor hem een passende oplossing weten te vinden door hem niet ver van zijn vorige zaak een nieuw pand aan te bieden. Vooral de uitgebreide klanten kring van de heer Van Boxtel zal daar blij mee zijn, terwijl ongetwijfeld veel nieuwe klanten de weg naar zijn heren kapsalon zullen weten te vinden. SET-W.V.O. P.B.N.A.-geslaagden Vriendenkring „Oostenrijk” S.C. ’t Zand nuari 1969 - pagina 8 Donderdag 23 januari 1969 - pagina 9 DE TILBURGSE KOERIER >E PRIJZEN CHTEN uldens. x 4»ÏP. ■S' DOKTERS aren de reis- behalve het v. Haaren, Hoefstraat 214, TANDARTSEN tot 16 op de don- instuif. Toegang GRAMMOFOONPLATENHANDEL APOTHEKERS DE DIERENARTSEN Bogaard, Goirleseweg 7a, Tel. 25251 Schuld, Bredaseweg 292, Tel. 22433 GOIRLE 46, erk- Draai de hoofdkraan dicht. \ADEN 14,9C 29, 25, 22,80 BEGRAFENISSEN naar 6,98 naar 6,45 in voor uw gin van de )ie gemak prdeel uit is onze collectie overhemden Amsterdamse Toneelschool Mooie dessins Frisse kleuren Prima boord en manchetten Uitstekende kwaliteit >er stuk 2 stuks JERS NU Zuster Fidelis verzorgt een van haar melaatsen. WC dóórtrekken en hondvol zout in de efvoer waterilot ST.DIONYSIUS |v/h ROOMS LEVEN i’S OUDSTE KATH. MIS-ONDERNEMING BESCHERM UW WATERLEIDING ALS HET VRIEST en gasgeizor volgen» aftappen. •digde Tilbt pand SLEUTEL TOT GOEDKOOP MUZIEKGENOT NIEUWLANDSTRAAT 51 8 minuten van het station 2 minuten van de schouwburg .O'S ra Ion van de ten”. acht ibant t ge- Tel. 23225 Tel. 202?’ it 43, Tel. in 1, Tel. 22^ 14,90 Korvel.se wee 16<l Koestraat 105 is een Traditi H. Mis Spreekuurt 12.00 - 12. uur. x.0283 20383 24516 De inter Citroen Berlijnse dag z noots i or arijk :rdenkinj 5 repur ïhoud- TILBURG'S BEGRAFENI TUINSTR. 65 TEL. 23542-25783-33387 J b.g.g. en 's nachts: tel. 33286 MODERNE AUTO'S S ZEER VERZORGDE I UITVOERING ge- een is in Am- omslag en i er zeer Tilburg eigen veld /oor elke i II hoede zich de >urg en Willem Alle kranen open de voorschriften a maar 0,79 maar 0,95 maar 3,45 naar 0,89 maar 0,89 maar 7,99 maar 0,65 maar 0,49 B maar 9,48 maar 0,55 maar 0,95 maar 0,89 maar 2,89 maar 0,53 maar 0,75 maar 0,55 maar 1,59 maar 1,49 maar 0,49 maar 1,29 maar 1,69 maar 0,65 maar 0,59 maar 0,99 maar 0,89 maar 0,75 maar 0,75 len de Wil de dito’s van Vi- i zijn de laatste we- zodat er best van de Arn- jepikt. Als U weer - U zit en droog. i, hoe weinig tropalaan 321, met haar wil kan haar bel- I zij graag een Tote financiële ie zusters te Geen geld De stormen die over het Afrikaanse Kongo hebben gejaagd zijn het gebied waar zuster Fidelis werkzaam is niet ■gen voorbehouden 1 is door twee t inningen wat •dag wordt in ïbonden met londers verte J- -anglijs op RCH heeft Wil- weer nieuwe verwachtin- /oeten gelegd. Voor de ver zuilen de tricoloren rgen. Om te be- in Amsterdam van de ten worden gewonnen. dl delis kan niet anders zeggen les is welkom, ook.’’ Haar adres is Eun tel. 70250. Wie contact hebben over haar werk len. Ook telefonisch wil toelichting geven op de grot moeilijkheden waarmede d< kampen hebben. Hun werk is een gift waard! itelijke gebeuren zich iiozaal van de Stads ogen van de Amster- )1 zullen hier een ex- irogramma verzor- studenten van het verken van componis- ïriode ten gehore bren- surrealistische film ld worden. Door extra lang en zorgvuldig distilleren krijgtVieux*’’van Floryn zijn milde smaak en wordt ook een pittige, zuivere mixer in long-drinks. agent- larmee eiten. lijke Rot- Ne- TJ Centrum: Tuinstraat 65 23't Zand: Dr. Ahausjtr 2_ Hooft, Tilburgseweg 116c, Goirle Tel. 04247-765 Mommers, Wilhelminapark 139, Tel. 24734 rtijden: zat. en zond, van 2.30 uur en van 17.30 - 18.00 maar 1,69 maar 1,99 nu nog 2,68 maar 0,89 maar 0,79 Nova kan getafeltennist wor- vele tijden, e jeugd van 12 ivond op de Nog ongeveer vier weken bli Fidelis in Tilburg en dan terug naar haar melaatsen zal mede van Tilburg afh< met haar nen. Zuster Fidc dan: „Alle: Zondag 26 januari 8.00 uur tot maandagoch- blijft zuster i gaat zij weer mkolonie. Het hangen hoe {ij en kan begin- "Er gaan 28 royale glazen zonnige, pittigeVieux*** uit één fles Floryn." i half drie k itelijk sportpai -'emse EDO. Hierna zal het feeste' afspelen in de Studie schouwburg. Leerling damse Toneelschool perimenteel toneelpr gen. Hierna zullen 1 Conservatorium we-' ten uit de Dada-per.w, gen. Voorts zal een van Bunuel vertoonc Vrijdag 24 januari houdt de Academie voor Opleiding tot Tekenleraren haar jaarfeest dat naar de schutspatroon van de schilders St.-Lucasfeest genoemd wordt. Dit jaar zal St.-Lucasdag in het teken van het Dada-isme staan. Onder de bekwame leiding van Rudi van Dijk 1-1 gedegen programma voorbereid. muitiegetrouw begint de dag met een H. Mis in de Heikesekerk waarbij de li turgische muziek in Dada-stijl zal zijn. DAG EN NACHT BEREIKBAAR Van zondag tend 8.00 uur: v. d. Vaart, Tuinstraat 85 Penn, Spoorlaan 402, Palmen, Goirkestraat Pijman, Massenetlaar. 11 januari j.l. had een uitbarsting van de vulkaan Merapi op Java plaats. Het dorp Moentillan evacueerde zijn gehele be volking van 3000 inwoners. Evacuatie betekent in de praktijk van Indonesië eigenlijk alleen maar verplaatsen; ver plaatsen van een eigen huis naar de open iucht. Om het totaal ontwrichte leven op en om de onheilsplaats weer op gang te kunnen brengen is geld nodig. De bond van oud steurtjes brengt daarom een hulpactie op gang om de gevolgen van de ramp te boven te komen. De bond van oud steurtjes is een vereniging van Indische Nederlanders die oud pupil zijn van het op Midden-Java in Magelang gevestigde v. d. Steur Instituut. Johan nes v. d. Steur en zijn echtgenote hebben zich bijzonder beijverd om de sociale omstandigheden voor de bevolking van Midden-Java te verbeteren. In eerste in stantie is een goede watervoorziening onontbeerlijk en is er een grote behoefte aan tenten, dekens, medicamenten en machines om de wegen vrij te maken. In 1953 bij de watersnoodramp was Indo nesië een van de hulpverlenende landen, laten wij als Nederlander dan nu ook niet achter blijven. U kunt uw bijdrage storten op Postrekening nr. 1092983 van de Ned. Hervormde Kerk te Tilburg, onder vermelding van het woord MERAPI. Op het „Kielenbal Stadssporthal’’ zul len 15 Bars geëxploiteerd worden door leden van sportverenigingen. Leden van Handbalclub „Were Di”, Korfbal club „Oranje Wit”, Voetbalvereniging „Longa”, Atletiekvereniging „Volt”, Handbalclub „D.V.S.”, Gymnastiekver eniging „De Spartanen”, Volleybalclub „Tornado”, Badmintonclub „Poona”, Wandelsportvereniging „Brabants Glo ry”, Handbalclub „Boomerang”, Vol leybalclub „Sarto”, Atletiekvereniging „Kunst en Kracht’’ en de studenten van de Sportakademie zullen hun eigen bar op het grootste kamavalsfeest van Zuid-Nederland kunnen terugvinden. Koffiebars, een satehbar, een compleet restaurant en winkeltjes voor feestarti kelen, rookartikelen, versnaperingen en souvenirs zullen het feest compleet maken. ongemerkt voorbij gegaan. „Toch mogen we niet klagen”, vindt zij. „De Simba’s hebben ons wel ontzien. Doden zijn er bij ons niet gevallen, wat niet wil zeggen dat het allemaal zo heerlijk was.” Lange tijd heeft de regering voor geld gezorgd, maar de overheidsbron nen schijnen helemaal opgedroogd te zijn. Mgr. v. d. Elzen, een Nederlandse bisschop, heeft zich het lot van de me laatsen aangetrokken en ervoor ge zorgd dat er medische hulp kwam. Het gebrek aan medicamenten is echter ontstellend groot. Geld om te kopen is er ook niet. Toch is het werk niet zon der zin. In vele gevallen weten de zus ters de voortgang der ziekte tot stil stand te brengen en kunnen zij in ieder geval onderdak verschaffen. Dit „on derdak” moet men overigens niet te wijds zien. Voor het grote aantal pa tiënten zijn slechts een twaalftal wo ninkjes beschikbaar en verder wat hutten. Met hard werken, veel geduld en veel improvisatietalent kunnen de zusters het lot van deze mensen enigs zins verlichten. Op wie echter kunnen zij rekenen als er geld nodig is? Bij het bisdom doet men wat men kan en tracht op alle mogelijke manieren aan het zo noodzakelijke geld te komen. „Die auto! Hij is helemaal versleten en we durven er niet het oerwoud meer mee in. Wat zou het fijn zijn als Til burg ons eens wilde helpen", zegt zus ter Fidelis. De zusters dromen van een behoorlijke ambulance, maar het schijnt wel dat die voor hen onbereik baar is. Toch is hij bitter hard nodig. Zondag a.s. speelt S.E.T. tegen W.V.O. Na de nederlagen van de laatste zon dagen zal de thuisclub wel proberen om de twee punten te behalen en zo doende een betere positie op de rang lijst te veroveren. Dit zal echter tegen het sterke W.V.O. niet meevallen, maar met een grote inzet en een beetje geluk kan het toch wel lukken. Aanvang: 14.30 uur. Bij het P.B.N.A. te Arnhem slaagden de volgende stadgenoten: Roessel, A. J. J. van, Nw. Goirlese weg 96, Adsp. Bouwkundig Opzichter- Tekenaar, deel I; Beekmans, J. A. C„ Selderhof 17, Adsp. Bouwkundig Op zichter-Tekenaar, deel I; Haase, H. J. v., Antoine Artsplein 27, Bouwkundig Uitvoerder, deel I; Trier, P. C. van, Strausslaan 15, Adsp. Waterbouwkun dig Opzichter-Tekenaar, deel I; Mees ters, J. H. M., Sumatrastraat 55, Adsp. Waterbouwkundig Opzichter-Tekenaar, deel I; Mols, J. J. H., Molenbochtplein 6, Adsp. Waterbouwkundig Opzichter- Tekenaar, deel I; Ebbing, P. A. M. B„ Zevenheuvelenw. 17, Hoger Technisch Basisexamen Werktuigbouw; Man- naerts, J. H. L., Predikherenlaan 46, Hoger Technisch Basisexamen Werk tuigbouw; Hermans, H., Kwaadeind- straat 91, Hoger Technisch Basisexa men Werktuigbouw; Huijbregts, A. H. C., Lange Wagenstraat 43, Uitgebreid Technisch Basisexamen Werktuigbouw; Kok, F. W. van de, Sinopelstraat 11, Uitgebreid Technisch Basisexamen Elektro-Techniek. Dinsdag 28 januari organiseert de Vriendenkring Oostenrijk een avond in het kader van de herdenking van het 50-jarige bestaan van de republiek Oos tenrijk. De avond zal gehouden worden in de Koninklijke Liedertafel aan de Willem II-straat 29 en vangt om 8 uur aan. De hoofdschotel van het program ma zal worden gevormd door een 90 mi nuten durende documentaire film die is samengesteld uit de archieven van prac- tisch alle wereldsteden. In het voorpro gramma zal de toeristische film Festival Wien vertoond worden. Na de vertoning van beide films zal de Vriendenkring een bespreking houden van een te maken reis naar Wenen. in in deze Midden-Bral uit over het Zondag tegen het sterke EDO. Een zeer belangrijke wedstrijd voor de Tilburgers willen zij tenminste mee blijven doen en nog een kans maken op een van de hogere plaatsen in de ranglijst. De Geel- blauwen zullen terdege moeten beseffen dat EDO alles zal doen om tot een over winning te komen. Wanneer zij daarin zouden slagen dan betekent dat voor de Haarlemmers meteen aansluiting bij de kopgroep en dat is uiteraard een grote inzet waard. Oök bij NOAD geldt echter dat een gewaarschuwd man voor twee telt, hetgeen ook al meerdere malen is bewezen. Voeg daarbij het voordeel van het eigen terrein, NOAD speelt thuis meestal beter dan uit, en een redelijk resultaat ligt in de lijn der verwachting. Vast staat in ieder geval dat de voetbal liefhebbers zondag twee ploegen aan het werk kunnen zien die er alles voor over hebben om de beide punten in de wacht te slepen. Dat betekent een wedstrijd met een volledige inzet en ijver, en een maximum aan spanning. NOADEDO zal worden geleid door scheidsrechter Geurens, geassisteerd door de grensrech ters Vis en Bults. NOAD’s B-elftal is door twee achtereen volgende overwinningen wat in de lift gekomen. Zaterdag wordt in Helmond de strijd aangebonden met Helmond Sport. 'De Helmonders vertoeven in de bovenste helft van de ranglijst en een ge lijkspel in deze uitwedstrijd zou al een aardig resultaat betekenen. Zondagsdienst zaterdagmiddag vanaf 13.00 uur: Bijvoet, Oude Markt 8, Tel. 26783 v. Gorp-Simonis, Veldhovenring 96, Tel. 26234 Op het grote evenement, het Kielenbal Stadssporthal, dat op 14 februari a.s. gehouden zal worden, zal de muziek verzorgd worden door een zestal or kesten, t.w. „De Postiljons”, „De Bok kenrijders”, „De Vogelenpikkers”, „The Moonliners”, „The Funny Four” en „The Tovills”. In het midden van de hal zullen twee orkesten plaatsnemen op de bekende verplaatsbare kiosk. Hier zal ook Prins Joep den Irste en zijn Raad van Elf ontvangen worden. Twee orkesten trekken steeds rond door alle zalen van de „Stadssporthal”. Eén orkest speelt in het restaurant. Drie verplaatsbare po dia zullen de musici in de gelegenheid stellen alle hoeken van de immense sporthal „vol te blaze TILBURG, maandag In de Noordoostelijke provincie van de jonge staat Kongo is sedert 1958 werkzaam Zuster Fidelis van de Congregatie der Zusters Franciscanessen van de H. Familie (de zusters van het Wilhelminapark). Weinigen wellicht zuilen haar onder die naam kennen. „In de wereld” heet zij Anna Nieuwlands en haar ouderlijk huis stond in de Alleenhouderstraat. Op het ogenblik is zij met verlof in Tilburg. Zij brengt dat door bij haar vader, Europalaan 321. Een lange vakantie is het niet. Nauwelijks twee maanden. Meestal zijn haar gedachten dan nog in dat verre Kongo, waar zij samen met enkele medezusters de verzorging heeft voor ongeveer 150 melaatsen. Met een oude gammele auto trekt zuster Fidelis eenmaal per week het oerwoud in om melaatsen in de dorpjes te gaan verzorgen. Het autootje kan niet lang meer mee en wat dan? Misschien is het te mooi om waar te zijn, maar zou Tilburg niet iets voor haar kunnen doen? Zomaar, om weer eens een stadgenote behulp zaam te zijn, die haar familie en haar land verliet om mensen te gaan verplegen, die in de ware zin des woords zijn uitgestoten door de gemeenschap en die zullen verkommeren als de zusters niet voor hen zorgen? De nederlaag, die S.C. zondag uit het treffen lense „Maliskamp” heeft i seren, staat er ongetwijfek dat de a.s. zondag te spek NemelaerS.C. ’t Zand in boetend treffen zal worden. S.C. ’t Zand mag namelijk geen enkele steek meer laten vallen wil men nog enige kans op promotie naar de le klasse Brabantse Bond behouden. Alhoewel S.C. Neme laer momenteel een duidelijke achter stand op de top van de ranglijst heeft, mogen de Zandlui toch wel op hun tellen passen en zal naast een inzet van begin tot eind toch zeker de afgelopen zondag ontbrekende hulp van Vrouwe Fortuna, althans voor S.C. ’t Zand’s schotgrage voorhoede, onontbeerlijk zijn. Voetballiefhebbers uit Het Zand en om geving, welke hun jongens tot steun wil len zijn, kunnen de reis naar Haaren a 1,- meemaken. Men gelieve zich hiertoe tot en met vrijdagavond a.s. tele fonisch onder nummer 70324 op te geven. Aanvang wedstrijd 14.30 uur. Vertrek per bus vanaf Kerk Benelux- laan 13.15 uur. Meel de première van het werk Kataly sator 280 verborgen. De hierbij benodig de licht- en mechanische effecten wor den verzorgd door studenten van de Academie. De dag zal worden besloten door een galabal, voorafgegaan door een cabaretvoorstelling van het Academisch Dada-Cabaret. Zondagmiddag om half drie komt NOAD op het gemeentelijk sportpark in het veld tegen het Haarlemse EDO. Aan het begin van het seizoen hadden de Haarlemmers, zoals elke ploeg trouwens, grootse plannen. Plannen die tot nu toe nog niet gerealiseerd werden. Bij EDO is men echter nog steeds van plan een van de promotieplaatsen te bereiken. Af gelopen zondag versloeg de Haarlemse ploeg PEC met 42, daarmee hun pun tentotaal op 20 brengend. NOAD verza melde tot nu toe 16 winstpunten. De Tilburgers spelen vaak voortreffelijk voetbal maar zijn anderzijds te wissel vallig in de resultaten. Bij NOAD is men vast van plan om daar zo vlug mogelijk veranderingintebrengenin die zin dat de resultaten constanter worden. Een eerste vereiste zal zijn dat de verdediging, lange tijd het sterkste deel van de Geelblau- wen, de zaak potdicht houdt. Dat zal nodig zijn wil het werk van de voor hoede, die tot nu toe 28 doelpunten scoorde, zijn rente opbrengen. WEEKENDDIENST Zaterdag 25 januari Tot 10 uur ’s morgens is uw eigen huisarts beschikbaar. Van 10 uur tot zondagochtend 8.00 uur: Taminiau, Heuvel 51, Tel. 23762 Esbach, Gen. Smutslaan 43, Tel. 26988 Wieggers, Kwaadeindstraat 2, Tel. 20646 Tel. 22401 De eclatante zege lem II stellig - gen voor de v< vulling daarvan uiteraard zelf moeten zorj ginnen zal zondag in Volewijckers moeter In het verleden is al gebleken dat de Noord-Amsterdammers op eig taaie rakkers zijn en bereid vc meter grond te strijden. Willem zich voor zelfoverschatting nu de vuur linie eindelijk eens uit zijn slof is schoten. Dat gelukt zo maar niet tweede maal. Als de inzet er sterdam en het spel zonder effectief wordt gespeeld kunnen wel één of meer punten naar worden gehaald. De Reisvereniging is van de partij ter ondersteuning. Om kwart voor twaalf zondag stappen de trouwe supporters op het Lievevrouweplein, voor de deur van het Reisbureau De Toerist (dat is op no. 10), in de bussen. Inlichtingen en aanmeldingen voor deze trip worden gaarne in ontvangst genomen via tele foon 21732 en op het adres Wethouder Goyaertsstraat 6. Zaterdag om half drie spek lem 11-reserves tegen de ditc tesse. Onze Tilburgers zijn dt ken redelijk goed op dreef zo een graantje voor de neus v= hemmers kan worden weggef gaat kijken - weer of geen w onder alle omstandigheder Op Terra den op ve Voor de derdagavu 50 cent. Op de dinsdagavond zijn er twee tafel- tennisclubs: een van 7.00 tot 8.30 uur en een van 8.30 tot 10.00 uur. De contributie voor deze clubs bedraagt 2,- per maand. Er wordt gespeeld op drie wedstrijdtafels onder deskundige leiding. Uit allebei de clubs spelen wed- strijdteams mee in de competitie. Adres voor het tafeltennissen is dus: Terra Nova, Nieuwlandstraat 44, tel. 26269, in de grote zaal. ’t Zand afgelopen ;n met het Rosrna- moeten incas- Id garant voor len wedstrijd i Haaren een Hebt u geen cv of gaat u enkele da gen van hui» deze winter? Doe dit dan avond» of voor u weggaat Hedwigus Wassing, geboren te Zeve- naar, legde in 1919 in Tilburg de basis van een Transportbedrijf. Dit bedrijf is heden ten dage uitgegroeid tot een In ternationaal Transport- en Expeditie bedrijf. In 1924 verwierf Wassing het s schap van de K.L.M. en dat startten de Reisbureau-activiteiten In 1928 agentschap Koninkli,.— terdamse Lloyd en in 1933 agent derlandse Spoorwegen. Tijdens de oorlogsjaren war J- bureau-activiteiten taboe, bvu<uv« binnenlandse spoorvervoer. Na de oorlog groeide het reizigersver- voer Europees en Intercontinentaal zeer sterk en Reisbureau Wassing groei de niet alleen mee maar door activitei ten kreeg het betekenis in geheel Mid den Brabant. In 1947 kwam Th. Wassing in het reisbureau en nam in 1948 de leiding over toen H. Wassing overleed. Reisbureau Wassing had een grote re latiekring onder de missionerende con gregaties in het zuiden des lands. Het was dan ook begrijpelijk dat in 1952 een samenwerking werd aangegaan met de inmiddels in 1948 opgerichte Rap- tim-organisatie die toentertijd speciaal nastreefde goedkoper vervoer voor de missionarissen. Raptim’s activiteiten bleven niet be perkt tot missie-vervoer maar begonnen ook met oudervervoer op Canada en groepsreizen naar congressen. Op 1 januari 1960 werd het reisbureau Wassing ontkoppeld van het Transport en Expeditiebedrijf H. Wassing Zn. N.V. en geheel opgenomen in de Rap- tim-organisatie. Het gehele personeel ging mee over en de leiding van het Tilburgse kantoor werd in handen ge legd van Th. Wassing. In deze 5 jaren vervijfvoudig omzet van het kantoor groeide daardoor uit het II-straat. De activiteiten bleven jaren niet beperkt tot doch spreidden zich i hele land. Op 1 januari 1968 is Th. Wassing be noemd tot adjunct-directeur van de gehele Raptim-organisatie en is de heer J. Joosten belast met de leiding van het Tilburgse kantoor. Onder grote belangstelling werd vrij dagmiddag het nieuwe Raptim-kantoor, Heuvelring 31, geopend met een zeer druk bezochte receptie, waarop talrijke prominenten uit de reiswereld ver schenen. Paul Citroen ïrnationaal bekende tekenaar Paul n zal een lezing houden over zijn ..,.ise Dada-tijd. Tot slot van de mid- zal het Tilburgs Muziekgrafisch Ge- tschap onder leiding van Peter van

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1969 | | pagina 9