11 r IV Schön ist die Welt MARTIN HUYBREGTS Opel brengt met GT1900 een verbluffende automobiel IBk FILMS DEZE WEEK RCH komt top form op bezoek bij Willem II C.T.M. Sportvereniging viert 20-jarig bestaan FANTASTISCHE AANBIEDINGEN Partij gebruikte T.V.'s S.C.’t Zand- Maliskamp 315 geslaagden bij Dansschool van Gils 150,- ,5^ OPRUIMING Districts- zwemwedstrijden verkenners Tilburg luari 1969 - pagina 2 Woensdag 15 januari 1969 - pagina 3 DE TILBURGSE KOERIER i grc loeie 13,90 schok- af k ont taal i 24,5 sec. >ging) lilvarenbeék 25,3 sec. 20.0 sec. 20,5 sec. ief 35,0 sec. LAND 38,1 sec. ZAK 39,2 sec. 28,3 sec. 30,0 sec. 31,0 sec. iteras heeft twee schroefveren 20,5 sec. 21,5 sec. 22,0 sec. in 15,9 sec. Tilburg BONT Heyden, Ganzerikhof 44, Hopweg 21, Til- NOORDSTRAAT 65 TELEFOON 26794 NoorrKlra.ji 65 Ingebouwde hoofdsteunen Van 0-100 km in 11.5 seconden Voorzitter neemt afscheid tand- uiterst stuur- ;gen fron- wordt de bestuurder be- rzekerd door ïn een dwars- veren zelf draaddikte, /e schokdem- MIDI From here to Eternity AMBASSADE en CAMERA prolongeren hun programma’s. Respectievelijk de laatste trein naar Katanga en Ik een vrouw. met garantie v.a. RADIO VAN BOESSCHOTEN HOEFSTRAAT 145 TEL. 32163 C. Kimman Afscheid als voorzitter CHICAGO De Groene Baretten NOORDERLICHT De vijf getekenden HARMONIE Laura de erotische nachtvlinder ■eniging van de 1900 is uitgerust met speciale welke met gas gevuld uitf"’—-’* autGu»^ General 1 te Straats Een uit mogelijl bereiker De 50 1 TRAPPEN BEKLEDEN doen wij voor U vakkundig - voordelig J. VAN ESCH Complete Woninginrichting Telefoon 20201 HASSELTSTRAAT 226 Idem 13 t/m 14 jaar 1. Karei Geurts St.-Jan Baptist 2. George Baltissen Dr. Möller Tilburg beslissing zijn, ering staat t immers S erste nede uit dan nic ■tsiiies 11 t/m 12 jaar ;n Ivarenbeek 23,6 sec. Ad Moen St.-Stanislaus Tilburg serie 17,5 sec. beslissing 18,2 sec. Desso-artike- tot bedragen 500,—. 221, Spa- n de opening van iwde zaak organi- Sparidans Loos, Meel- grote openingsprijs- srking met Desso Ta- tussen de zitplaatsen bevat agshefboom met vergrende- achteruit, een handremhef- handbereik en een klein opbergkastje. Een open handschoen- kastje dient gelijktijdig als handgreep EERSTE TILBURGSE BEGRAFENISONDERNEMING Fa. H. DIELEMANS ZN. Jan Aartestraat 104 Tel. 22893 Gelegenheid tot opbaren in onze Rouwkamer: Jan Aartestraat 102. Desgewenst verlenen wij bemiddeling tot een verzekering bij de Alg. Ned. Begrafenis Verz. Mij. te Enschede. Ralh sport hartj van voor 13.800, Baptist Tilburg Baltissen Tilburg Willem II bezoek van rkaise, doch in Heem- te, club, die het bestond (toen) nog onver- ‘~te nederla°~ ,zw* cunnen verr RCH itnmc~ renten geeft eer en in jen rijze riode geloodst en nam na tbaar beleid afscheid van niet meer uit het Tilburgse weg te denken evenement, or de C.T.M.-Sportvereniging ■d een moeilijke zaak zijn om -~e plaatsvervanger voor hun voorzitter te vinden. O 'iet' haar beginperi 5 jaar vrucht! een bijna sportleven Het zal voor v ongetwijfeld e een waardige scheidende vc Uitslag openingsprijsvraag Sparidans-Loos Reeds lang proberen de fotografen ze voor de lens te krijgen: een twaalftal prototypen van de Opel „GT” die, na op Opel’s grote proefterreinen te Dudenhofen te zijn getest, over steile bergpassen en over de stoffige wegen van het zuiden raasden. De aërodyna mische vorm van de „GT’s” maakte daarbij elke vermomming van de wagens vrijwel onmogelijk. De oorsprong van de Opel „GT” gaat terug tot in 1965, toen op de autotentoonstelling te Frankfurt een experimentele wagen met dezelfde naam werd gepresenteerd. Het was het publiek zelf, dat Opel ertoe heeft aangezet de droom van een echte sportwagen voor een gunstige prijs te verwezenlijken. Tot dusver beperkte de keus zich nagenoeg alleen tussen de exclusieve, krachtige en dure sport wagen en een kleine, sportieve auto, waarvan het komfort in bijna alle gevallen aan de prestaties diende te worden opgeofferd. Voor de prijzen, waartegen de „GT” 1900 zal worden aangeboden, komt de sportwagen binnen het bereik van een groter aantal belangstel lenden. TOP-FORM meubelen zjjn uitsluitend verkrijgbaar by: PIUSPLEIN 26-33 TELEFOON 33080 vroeg als het v Wat gebeurde Welke gevolgen levens van deze keling stond e op vaar leven j kleurer De console ti de versnellinj ling voor de i boom binnen 25 mtr. borstslag 1 1. Leo van de Ver St.-Adrianus Hih 2. Frank Hendriks Don Sarto Tilburg 3. Lenno de Ruyter St.-Adrianus Hilva- Feestelijkheden De feestelijkheden die dit jaar op het programma staan, zullen op 18 januari om 20.00 uur geopend worden met een grote feestavond voor de leden en hun introducees in de zaal van het Wit Paardje aan het Lijnsheike. Het Confetti-Cabaret uit Den Bosch zal daar de nieuwe non-stop revue „Lach- pillen” ten tonele voeren. Het sluitings- bal dat tot diep in de nacht zal duren zal worden verzorgd door het Dans- en Amusements Combo „The High Fives”. MARTIN HUYBREGTS Speciaalzaak voor Bont en Reparaties .Telefoon 26794 Idem 13 t/m 14 jaar 1. Willy Langras Dr. Möller Tilburg 2. Joop Laenen Pieter Jong Tilburg 3. George Baltissen Dr. Möller Tilburg Voor het bronzen insigne slaagden 239 eerlingen, die drie dansen moesten de monstreren; voor zilver slaagden 54 leerlingen met vier dansen; voor goud (zes dansen) slaagden 15 leerlingen. Voor gold star slaagde één leerling met 9 dansen. en zijn geleiding wordt ver twee langsliggende armen er liggende geleide-arm. De hebben een verlopende waardoor een progressieve ping ontstaat. De „GT” 19(X schokbrekers zijn. Het wordt zondag, 19 januari opge voerd door het Berliner Operetten The ater onder regie van Paul Helmut Schüssler en onder muzikale leiding van Prof. Dr. Wilhelm Schönherr. De ster van het gezelschap is ongetwijfeld de charmante Sari Barabas. Het geheel blijft een eldorado voor de operette- liefhebber. 25 mtr. Vrije slag 11 t/m 12 jaar 1. Ad Joore Pieter Jong Tilburg 2. Michaël Borsten St.-Joris Tilburg 3. Ton Linnenbank Dr. Möller Tilburg Idem 13 t/m 14 jaar 1Kees Weijten St.-Adrianus Hilvarenbeek 19.0 sec. 2. Karei Geurts St.-Jan 3. George Dr. Möller Op zondag 19 januari zal in dezelfde zaal het bestuur van de CTM-Sport- vereniging recipiëren van 12.30 tot 14.00 uur, waarbij tevens de gelegen heid bestaat om afscheid te nemen van de scheidende voorzitter. In het spor tieve vlak zal het jubileum gevierd wor den met een voetbaltoernooi dat vlak voor of vlak na de ZM-Zomeravond- competitie gepland wordt. Verder zul len er nog twee oriëntatieritten, een in het voorjaar en een in het najaar, ge houden worden. Mogelijk ook een tafeltennistoeroooi in samenwerking met de BTL en een monsterrikconcours. Een simpel verhaal over de mooie Lau ra, die bevriend is met Jo Castelli die voor hij de gevangenis in gaat de buit onder weet te brengen bij de nachtclub eigenaar Freddy. Als Jo vrijkomt ruimt Freddy hem uit de weg en laat Laura geloven dat hij hem het land uitgesmok keld heeft en dat Jo gevraagd heeft of Laura hem wil volgen. Om het geld voor de reis en om verder te kunnen leven in het buitenland te verdienen gaat zij in op Freddy’s aandrang hem een „Zaakje” te bezorgen. Zij knoopt relaties aan met Jean, een jongeman die op de renbaan werkt en weet hem te bewegen inlichtingen te verstrekken waarmee Freddy de renbaan kan be roven. Deze overval slaagt en Freddy probeert de buit zelf te houden door Laura en Jean uit de weg te ruimen. Laura verneemt dat Freddy Jo heeft vermoord en besluit tot een wraak oefening. Zij wordt echter dodelijk ge troffen, maar slaagt er toch in met een laatste schot Jean te laten ontvluchten. Deze zet de wraakoefening voort en ruimt de bende uit de weg. Een een voudig verhaal, gestoffeerd met wat min of meer ontklede dames en wat pikan te scènes. OVERHEMDEN wit, bleu, beige 2 voor 27,00 PULLOVERS vanaf 15,90 PYJAMA'S keperflanel 16,90 SOKKEN vanaf 2,25 ONDERGOED 2,10 Verder koopjes in HOEDEN, REGENJASSEN TRICOT enz. Hoender vangers riereninodeadviseur heuvelstraat 133 tilburg Waar Gunfight in O.K. Corral ophoudt begint het verhaal van de vijf geteken den. De schietpartij duurde 7 seconden en toen de rook optrok lagen er twee doden, een stervende en twee gewon den. De enigen die de schietpartij on gedeerd doorkwamen waren Sherrif Wyatt en zijn vriend Doc Holliday. Dh waar gebeurde legendarische verhaal De krachtbron van de ’GT’ 1900 is de 4-cylinder 1.9 1 s-motor met carbura teur welke 103 SAE pk ontwikkelt. De ’GT worden normaal met een 4- versnellingsbak geleverd. Tegen bijbe taling levert Opel evenwel de ’GT 1900 'tgerust met de gloednieuwe Europese itomatische transmissie, welke door Motors in haar nieuwe fabriek tsburg wordt geproduceerd, iterst korte cardanas maakt het jk hoge toerentallen trillingvrij te ;n. inhoud van de benzinetank is circa liter. serie 17,5 sec. issing 17,8 sec. 25 mtr. rugslag 11 t/m 12 jaar 1. Ad Joore Pieter Jong Tilburg 2. Frank Hendriks Don Sarto Tilburg 3. Michaël Borsten St.-Joris Tilburg ware om een afronding. er na die afrekening? had dit gevecht op de mannen en de ontwik- van het Westen? Daarover be- een verhaal en dit verhaal wordt ardige wijze door John Sturges tot gebracht. Een goede western in in. Middelpunt van de huldigingen zal on getwijfeld de scheidende voorzitter de heer C. Kimman worden. Ook al een van de mannen van het eerste uur, die wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd na twaalf jaar voor zitterschap afscheid van de hem zo dierbaar geworden vereniging neemt. In de twaalf jaar dat hij voorzitter was is de vereniging door zijn bezielende leiding en grote stuwkracht geworden tot een bloeiende vereniging met een gezonde financiële basis. Uiteraard was dit alles niet mogelijk zonder een grote medewerking van het bestuur en de directie. Dat de directie de vereniging een warm hart toedraagt blijkt wel uit het feit dat de algemeen directeur tevens beschermheer van de sportver eniging is. De heer Kimman is ook de grote motor geweest achter de ZM zomeravondcompetitie. Hij heeft de ZM zomeravondcompetitie kundig door Menig achtenswaardig echtgenoot heeft in de twintiger en dertiger jaren zjjn lachen wel kunnen houden. Heel wat vrouwen reisden de tenor Richard Tauber achterna. Heel de wereld be wonderde hem en zijn zingen van lie deren eii vooral ook operettemelodieën. Franz Lehar heeft als componist in die tijd een enorme reputatie opgebouwd door het schrijven van die wonderlijke melodieën. In 1913 schreven Willner en Bodansky een nieuw libretto voor Le- hars „Endlich allein”. Lehar ging bij het componeren heel anders te werk dan men gewoonlijk deed. Hij zette alle sentimentaliteit en valse theatraliteit opzij. Geen opgeplakte muzieknum mers meer. De muziek komt vanzelf sprekend voort uit dialogen. Men noem de dit werk de Tristan van de operettes. „Schön ist die Welt” is waarachtig geen niemendalletje. Om aërodynamische redenen zijn de koplampen van de „GT” geheel weg- klapbaar, waardoor de topsnelheid tij dens het rijden bij dag nog enkele kilo meters hoger komt te liggen. Onder de bumper zijn op een smal radiateur- scherm jodiumlampen (die gelijktijdig als lichtclaxon dienst kunnen doen), alsmede parkeerlichten aangebracht. Twee extra luchtsleuven bevinden zich tussen de koplampen. De motorkap is bijzonder vlak en past goed in de lijn van een zeer lage wa gen: de Opel „GT’ is slechts 1.23 m hoog, 4.11 m lang en 1.58 m breed. 19 januari is het 20 jaar geleden dat de heer Willem Hermans de stoot gaf, die tot de oprichting van een bedrijfssportvereniging leidde bij de Tilburgse Coöperatieve Melkinrichting. Wij waren ten huize van de heer A. W. J. Builens, de secretaris penningmeester van de vereniging. De heer Builens is al vanaf de oprichting, d.w.z. 20 jaar, lid van de verer~ en heeft er al die tijd actief aan meegewerkt de vereniging te bouwen tot nu is. De C.T.M.-Sportvereniging telt ruim 200 leden, die allen het devies vereniging „Sport en ontspanning na gedane arbeid” huldigen. Alhoewel de hoofd schotel van de sportieve activiteiten gevormd wordt door voetbal zijn er ook activiteiten op ander gebied en wel tafeltennis, oriëntatieritten en rikconcoursen voor het personeel. De afdeling tafeltennis is aangesloten bij de onlangs opge richte Bedrijfs Tafeltennis Liga (B.T.L.). De voetbalclub neemt deel aan de ZM zomeravondcompetitie en heeft daar met wisselend succes om de tot nog toe niet bereikte hoogste eer gestreden. Misschien is dit jubileumjaar voor de twee elf tallen aanleiding om hun vereniging met een kampioenschap te verblijden. Voorts vinden regelmatig sportuitwisselingen plaats met bevriende zuivelfabrieken in Nederland. De motorkap heeft een soort „bult”, waaronder het luchtfilter van de car burateur een plaats vindt; de ruitewis- sers, welke de sterk naar voren hellen de voorruit bestrijken, zijn onderaan verdekt gemonteerd. Aan de bovenzijde van de grote achterruit bevinden zich de luchtsleuven van het ventilatie sys teem. De benzinetankdop is gemakke lijk bereikbaar in het midden van de achtersteven. De deuren zijn tot in het dak verlengd. Het aangrijpingspunt van het luchtweerstandsoppervlak werd dus danig gekozen, dat een maximale sta biliteit bij zijwind verkregen werd. De speciale profilering van de achtersteven veroorzaakt bij hoge snelheden ’n druk op de achterwielen, wat de wegligging ten goede komt. Anderszijds, verzeke ren het zeer lage zwaartepunt en de achter de vooras liggende motor een gunstige gewichtsverdeling. De nieuwe Opel GT 1900 is het komende weekend te bewonderen bij Autobedrijf Ed Lepelaers N.V. aan de Ringbaan Oost. Niet alleen echter dit nieuwe model zal ge- j showd worden, maar ook alle an- dere sportieve modellen van Opel, J zoals de Commodore GS Coupé, I de Record Sprint Coupé en de Rally Coupé. Vooral de meer r sportieve rijders zullen hier hun S tje kunnen ophalen. De prijs z i de nieuwe Opel GT 1900 is 1 Nederland vastgesteld op 2 voor de medepassagier. De carrosserie van de Opel „GT” is zelfdragend en werd van meet af aan voor het gebruik van motoren van verschillend vermo gen ontworpen. In een aantal elementen van deze constructie werden de erva ringen. die met Opel-serie-modellen in rally’s werden opgedaan, verwerkt. Gasgevulde schokbrekers De voortrein met onafhankelijk ge veerde wielen, heeft een zelfstabiliseren- de dwarsveer en telescopische schok brekers. De acht Bij gelegenheid van haar geheel verbouv seerde de firma straat 31-35 een vraag in samenwei pijtfabrieken. De prijzen zijn allemaal len: de eerste drie prijzen van 700,600,— en De oplossing luidde: Desso x ridans Loos 203, 20 december 202 en Dessoforto mini-tapijttegels 123. De prijswinaars zijn: 1. Fam. Bertens, Frans Litsstraat 112, Tilburg. 2. L. C. M. Hulsman, Laarstraat 27, Tilburg. 3. Mevr. v. d. Nieuwehof, Ant. Coo- lenlaan 33, Tilburg. 4. A. Schuttelaars, Korenbloemstraat 177, Tilburg. 5. Fam. Oprins, Haydenstraat 67, Til burg. 6. Mevr. Van Oosterhout, Staringstraat 3, Tilburg. 7. A. van Berkel, Ringbaan Noord 468, Tilburg. 8. Mevr. A. Maassen, Min. Mutsaers- straat 31, Tilburg. 9. Mevr. G. Janssen van Gooi, Rogge straat 27, Tilburg. 10. Mevr. Strijbos, Zuivelstraat 15, Til burg. 11. A. Leyten-Janssen, Chr. Huygen- straat 34, Tilburg. 12. Mevr. E. Brey van Berkel, Rubens- plein 10, Tilburg. 13. J. P. J. de Jong, Wim Berkelman- straat 17, Tilburg. 14. J. v. d. Velden, Wandelboslaan 49, Tilburg. 15. H. Homberg, Prof. Verbernelaan 41, Tilburg. 16. W. v. d. Tilburg. 17. A. J. F. Schellekens, Meelstraat 4, Tilburg. 18. Mej. M. E. J. v. d. Aa, Oisterwijk- sebaan 180, Tilburg. 19. M. v. d. Brekel, burg. 20. E. Janssens, Duifstraat 80, Tilburg. 21. A. v. d. Wal, Van Dijkstraat 7, Til burg. 22. Mevr. Schoonis, Jan Steenstraat 16, Tilburg. 23. Mevr. Janssen-Hendriks, Voltstraat 57, Tilburg. 24. Chr. Wouters, Maarschalk Wavel- straat 14, Tilburg. 25. J. Cuunders, Cort. v. d. Linden straat 5, Tilburg. Na een 4-weekse rustperiode begint S.C. T Zand a.s. zondag, 19 januari aan de 2e helft van de competitie. De le helft werd met een bevredigende 3e plaats op de rangschikking afgesloten en zal, wil men naar de le klasse Bra bantse Bond promoveren, op zijn minst in een 2e plaats gedurende de resteren de wedstrijden omgezet moeten worden. De eerste (lastige) klip, die hiervoor omzeild dient te worden is het sterke le elftal van „Maliskamp” uit Rosma len, dat a.s. zondag op het Sportpark West-End a.d. Gilzerbaan te gast is. De eerste wedstrijd tussen beide elftallen resulteerde in een 21 nederlaag voor s.c. ’t Zand en alhoewel de Zandjon- gens erop gebrand zijn uit deze return a.s. zondag de grootst mogelijke winst te behalen om zich zodoende voor deze enigszins onfortuinlijke nederlaag te re vancheren, zal het toch een hele op gave zijn om dit te realiseren. Een on getwijfeld boeiend treffen staat borg voor een gang naar het Sportpark West-End. De wedstrijd begint om 14.30 uur. De cockpit van de Opel ,,GT' wordt vooral gekenmerkt door zijn zeer com fortabele „bucket-seats”. De twee zit plaatsen zijn verstelbaar, dit geldt zo wel voor de zitting als voor de rugleu ning, welke laatste verlengd is, zodat zij een hoofdsteun vormt. De zitplaatsen kunnen volledig naar voren worden ge klapt: daardoor kan de zich achter de zitplaatsen bevindende bagageruimte gemakkelijk worden geladen. Deze maakt het overigens mogelijk 70 kg bagage mee te nemen wat per persoon evenveel is als in de meeste limousines. Op het overvloedig gecapitonneerde in strumentenbord zijn alle wijzerplaten Een oorlogsfilm, een goede oorlogsfilm wel te verstaan, kan in zijn overzichte lijkheid overzichtelijker zijn dan een do cumentaire, die het bij fragmc moet laten. De Groene Baretten een uitmuntend beeld van de sfeer de gevechtshandelingen in Vietnam, i het bijzonder van die, die zich tege de Vietkong richten. Op welke wijl de strijd tegen de Vietkong wordt ge streden ziet men hier met een beang stigende duidelijkheid. John Wayne als hoofdrolspeler en als regisseur blijkt een combinatie te zijn welke een ga rantie biedt vooreen steengoed pro duct, of men nu van het genre houdt of niet. e^c>eta Er zijn schijfremmen voor en trommel- remmen achter, met servo-bekrachtiging en gescheiden circuits. Radiaalbanden op 5-inch velgen beho ren tot de standaarduitrusting. Als stuurinrichting werd een heugelmechanisme gekozen met directe bediening en een klein wiel van 35 cm diameter. Tej tale botsingen schermd door: Een vervormbaar stuurwiel. Een stuurkolommantel die absorberend kan werken. Een telescopische stuuras. Zondag krijgt RCH, de Haarlemse, doch in stede gehuisveste, ch kortelings het altijd slagen Vitesse de eerste nederlaag toe te brengen. Wie had kunnen vermoeden dat dit uitgerekend door RCH zou ge beuren? Och, niemand immers, want het zou elke eerste divisieclub hebben kunnen zijn, want, op een heel enkele uitzondering na, zijn vrijwel alle ploe gen in staat tot verrassende dingen. Zo kreeg immers SVV juist bij Willem II zijn eerste nederlaag te incasseren. Al komt dit dan niet steeds tot uitdrukking in de posities op de ranglijst, maar er is heel weinig krachtsverschil tussen de clubs. Neem nu Willem II. Zelden zijn de tricoloren kwalitatief minder dan hun tegenstanders, maar het schort ’m aan doelpuntenmakers. Toegegeven dat het spel - het voetbalspel in zijn alge meenheid wel te verstaan - in amper een jaar tijd is gewijzigd. Het is duide lijk harder geworden en de nadruk is mee en meer komen liggen op de kracht van de verdedigingen (ook bij de zwak ker geachte teams). Het doel herme tisch afsluiten is tegenwoordig een gul den regel. Dat betekent dat de aanval lers heel wat meer raffinement in hun spel moeten brengen dan voordien was geboden. Daarop mogen we de Willem 11-voor- waartsen toch nog wel even wijzen al vorens ze de strijd met RCH gaan aanbinden. Wat we van die wedstrijd verwachten? In ieder geval een boeiende kamp, met stellig goed voetbal. Over het eindresul taat zullen we het niet hebben, maar winst van Tilburgse zijde is zeker moge lijk. Spannen zal het in leder geval. De B-elftallers, die op wat versterking hebben kunnen rekenen, gaan naar Den Bosch. Het zal daar wel niet zo gemak kelijk gaan als tegen Baronie, maar er zijn bepaald toch wel perspectieven op een goede uitkomst. Goede wijn behoeft geen krans en dat is het wereldberoemde meesterwerk van Fred Zinneman zeker. Het verhaal van drie mannen en twee vrouwen op een keerpunt in hun leven en in de wereld geschiedenis. Een verhaal van harts tocht en geweld en van een weergaloze zelfopoffering. De film die alles heeft om iedereen te boeien en die voor ve len een reden zal zijn hem nog eens te gaan zien. Donderdag- en vrijdagavond j.l. zijn 315 leerlingen geslaagd voor de ama teurtest, die aan het einde van de na- jaarscutsus bij Dansschool Van Gils heeft plaatsgehad. verzonken aangebracht. Het instrumen- tenblok is met schroeven bevestigd en kan gemakkelijk worden losgemaakt. Een grote toerenteller en snelheidsme ter zijn recht voor de bestuurder ge monteerd. Een ruitesproeier met au tomatische wisserbediening is stand aard. Op zondagmiddag 5 jan. j.l. streden 66 verkenners van 13 troepen (10 uit Til burg, 2 uit Goirle en 1 uit Hilvaren beek) om de felbegeerde ereplaatsen die er in deze jaarlijkse wedstrijd te be halen waren. Om 2 uur doken de eerste jongens van de startblokken, luid aangemoedigd door meer dan 200 toeschouwers, ge wapend met bellen en toeters. Onder de belangstellenden in het sfeervolle over dekte bad aan de Ringbaan Oost waren onder meer deken F. van Oort, aalmoe zeniers, leidsters en leiders, ouders van verkenners en diverse leden van de Dis- tricts-staf. Het programma dat 128 starts omvatte werd op vlotte wijze in 1 uur door de heer J. Bastijn, die als wedstrijdleider optrad, afgewerkt. Hij werd daarbij kundig terzijde gestaan door de Ro wans van St.-Joris alsmede door een aantal dames en heren die geheel be langeloos hun medewerking verleenden als tijdwaarnemers. Ass. Districtscommissaris J. Seelen, die de organisatie in handen had, kon met de jongens terugzien op een prachtig geslaagde middag en als sluitstuk wer den door hem de volgende prijzen uit gereikt: Wisselbeker 4 x 25 mtr. estafette aan de St.-Jan Baptist troep Tilburg. Tijd 1 min. 17,4 sec. Tevens ontving deze troep de extra beker voor de beste tijd gemaakt over alle onderdelen. Persoonlijke prijzen: Het examen werd gejureerd door de heer P. Verbiest uit Bakkum en mej. Marian Buisman. Talloze ouders waren van deze danstest getuige en ze waren opgetogen over het gebodene, dat be kroond werd met een indrukwekkende demonstratie van de beide juryleden aan het eind van beide avonden.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1969 | | pagina 3