DO-RE-MI overtreft ze allemaal! :n N 1M NIEUW Amerikaans Apolloproject mag geslaagd genoemd worden Notities van her en der Kaassaus P K'JK €h Brussel, de nieuwe hoofdstad van Europa Wintervakantie in het Werdenfelser Land LANDING ASTRONAUTEN OP MAAN IN 1969? Notities van her en der Nu ook Geef een boetebon r Symbool van Belgisch verdeeldheid of eenheid Wereld-religie- dag in Tilburg Clubhuis Korvel heeft Ponyclub OlP(i$(U|iHI)N(G by Ïz>to Mulder Tl VOLl STRAAT Jongeren discussiedienst in Immanuelkerk Minder draadomroep- abonnees in Tilburg 9,00 5,00 0,00 5,00 9,00 9,95 5,00 9,50 BOUMANS „Veku te gast” geopend „vouw-brommers” dC re mi 60% van bromfietsgebruik is zakelijk 1969 - pagina Woensdag 15 januari 1969 - pagin DE TILBURGSE KOERIER 25463 NU is het te doen om een paar platen tegelijk te kopen. Dit zijn namelijk geen prijzen meer voor stereo-langspeelplaten. 8,90 HUP AJAX - 12 strijdliederen - Philips - Waarom wij dit doen?? Het zal u een zorg zijn!! Handel - Watermusic - Fireworks - Stereo - Philips U weet toch wel dat DO-RE-MI alles kan doen om het goedkoopst Bach und seine Zeit- D.G.G. Archiv. stereo ENORME PARTIJ SINGLES te zijn! van voor Presidentiële uitspraken „Als h ad sident NEER- Schets Toekomstverwachtingen Mitt slist Genoegen ssens - S’ VOORHEEN -v f Bosomeu/ce 429 34209 j r9 F DAG EN NACHT 1 F BEREIKBAAR j is onze collectie overhemden Johnny Hoes presenteert: Cowboys en meisjes - stereo - 5,90 Bert Kaempfert - grootste hits - Polydor - Mooie dessins Frisse kleuren Prima boord en manchetten Uitstekende kwaliteit van de maan brengt, werd die in het afgelopen jaar MODERNE AUTO’S ZEER VERZORGDE UITVOERING ifelser men TILBURG'S OUDSTE KATHOLIEKE BEGRAFENISONDERNEMING 5,90 4,90 5,90 90 cent slagvei- buiten i meer iappij- rs van ten- Wi het itory bui- De Korvelseweg 160 Koestraat 105 ladden i au- Iden A.s. zondag 1' uur wordt in straat 30, (Besterd) discussiedienst VOOI houden. SLEUTEL TOT OOEDKOOP MUZIEKGENOT NIEUWLANDSTRAAT 51 8 minuten van het station 2 minuten van de schouwt». tegen heer, huis be- can, bent erika.” en discussieleider zal zijn Brummeler, maatschappe- in het bijzonder opbouw- ier, te Tilburg. TRUMAN (1945 - 1953): „In de eerste maanden ontdekte ik dat president zijn net is als op een tijger rijden. Je moet doorrijden of je wordt doorgeslikt.” TUINSTR 65 - TEL. 23542 - 25783 33387 B.G.G EN 'SNACHTS: TELEFOON 33286 ROUWKAMERS Centrum: Tuinstraat’65 - 'tZand: Dr. Ahausstraat 2 JOHN QUINCY ADAMS (1825 - 1829): „De vier ellendigste jaren van mijn leven jzen van De wyn- il in Tokio rindingrijk- TAFT dorie gene beroep van omvat dan F, liter) eetlepel meel; iets liter melk; 150 gram Voorganger dhr. L. ten lijk werker werk, alhier (ongeveer een kwart 1 eetlepel boter; 1 minder dan 1/8 korstloze kaas. De boter in een voegen en roeren. Ter gen totdat nu van gen. Ro motor van de getest. Een grootste be- van de parkeer de afdaling naar motor werd Waarnemers de beste die in de bemande Iedere woensdag is er voor de paardrijden onder bij de ponyclub van he vel. Hoewel de ponych bestaat, is zij nog baar. Met het init ting van een ponyclub heeft het club huis de dankbare taak op zich genomen de ten onrechte zo vaak als elite-sport beschreven paardesport een grotere be kendheid te geven. De gereduceerde prijzen zullen voor velen een aanmoe diging zijn zich eens nader door een van de clubhuisleiders de heren Klijzen en De Lange te laten informeren. BUCHANAN (1857 - 1861) 1 Abraham Lincoln: „Als u, waarde net zo gelukkig bent dat u dit 1 treedt, als ik ben dat ik er uit kt u de gelukkigste man van Ameri 19 januari 1969 om 10.30 i de Immanuelkerk, Gas- een oecumenische >R DE JEUGD ge- i for ser in ence. Hij hrijnwer- maken hij een en begon als hij die .„aar was, zou kosten, hrijnwerker. Een wintervakantie Land biedt alle j slechts kan wensen: gezelligheid. Maar ontspanning. meenten: Gai tenwald vele jare„ Garmisch-I legen. Het stallaties, oude wijl Het thema van deze dienst luidt: „Achtergebleven (-gehouden) groe peringen in de Nederlandse samen leving, bezien vanuit de toekomstbelof te, en hoop door Christus gepredikt.” intie in het Werdenf genoegens, die i: bergen, sport, kunst, ir tevens ook rust en j. De drie voornaamste ge- ntn. Garmisch-Partenkirchen, Mit- ~’J en Oberammergau zijn sedert jaren internationale begrippen. -Partenkirchen is heerlijk ge- ivt bezit vele moderne sportin- bergsporen, schilderachtige /ijken. Met tandradspoor en LINCOLN (1861 - 1865): „Ik voel me net als de man die met teer was inge smeerd en met veren beplakt, en op de stang van een hek de stad uit werd gedragen zoals dat vroeger wel bij volksgerichten gebeurde. Toen iemand hem vroeg hoe hij het had gevonden zei hij: ’t Is dat het zo’n eer is, anders was ik liever gaan, lopen’.” In het plaatsje Braintree in Engeland heeft een rechter beslist dat een auto die bij een misdaad wordt gebruikt, ver zekerd dient te zijn voor „zakelijke doeleinden”. Twee kruimeldieven die uit een pakhuis wat ijzerdraad had/ gestolen, wenden 'beboet omdat hun to, waarmee ze het gestolene hadc vervoerd, alleen maar „voor genoegen” was verzekerd. WILSON (1913 - 1921): „Het ambt van president vergt het gestel van een atleet, het geduld van een moeder en de standvastigheid van een vroege chris ten.” (1909 - 1913): „Ik krijg er ver- loeg van. Het lijkt wel dat het /an een president niets meer aii naar anderen luisteren.” Picasso wilde een mahoniehouten kleer kast, van een speciaal model en maat, hebben voor een grote kamt zijn chateau bij Aix-en-Proverr ging naar een plaatselijke schi. ker. Om volkomen duidelijk te hoe hij het hebben wilde, pakte stuk papier van een werkbank de kast precies zo te tekenen als in zijn hoofd had. Toen hij klas vroeg hij wat de kast hem zou 1 ..Helemaal niets”, zei de schrijnwerker. „Zet u alleen even uw handtekening onder de schets”. pan smelten. Meel toe- n tot een gladde substantie srwijl men roert, melk toevoe- t de saus dik wordt. De pan n het vuur nemen en kaas toevoe- loeren tot de kaas gesmolten is. staande ruimtelaboratoria deed zijn in trede. De belangrijkste in deze serie was de Orbiting Astronomical Observat (OAO-2), die de sterrenhemel van 1 ten de dampkring in kaart brengt. Du OAO-2 werd op 7 december gelan ceerd. De satelliet, die twee ton weegt, heeft meer gegevens over de wereld ruimte naar de aarde geseind dan de krachtigste telescopen op aarde in eeuwen hebben verzameld. De elf teles copen van de OAO-2 namen foto’s van sterren in ultra-violet licht. Dit nieuwe „venster naar de wereldruimte” zal de ideeën over het ontstaan, de evolutie en de dimensies van de aarde grondig kun nen wijzigen. In dit jaar (tot 15 december) zijn veer tien van de zeventien belangrijke NASA-lanceringen geslaagd. Hiertfl] zijn de 110 lanceringen van kleinere Door de verplaatsing van het NAVO-hoofdkwartier is Brussel belangrijk dichter bij de positie van de internationale hoofdstad van West-Europa gekomen. Ook de SHAPE, welke een half uur rijden van Brussel is gevestigd in het kamp Casteau, draagt hiertoe bij, evenals belangrijke lichamen als de Benelux, Euratom en de EEG. België is door de eeuwen heen door in dringers onder de voet gelopen, van de Galliërs tot en met de trawanten van Hitler. Wellington heeft er zijn strijd tegen Napoleon gestreden. De slagvel den van Waterloo liggen even Brussel. De Belgische hoofdstad wel eens saai genoemd en burgerlijk. Goed, er is een Moulin Rouge en er was een Follies Bergère, maar die hebben niets gemeen met hun Franse naamge noten. Toen men eens aan een Franse ambtenaar die in Brussel woont vroeg wat hij van Brussel vond, zei hij: „Het is alsof je uitgaat met de zuster van je geliefde". Dat mag een aardige kreet zijn, het neemt allemaal niet weg dat de stad, waaraan Het Beste een repor tage heeft gewijd, een moderne stad is. Er is een snel toenemend aantal hoge gebouwen van glas en staal. Brussel heeft meer wolkenkrabbers dan enige andere stad in Europa. Daarnaast ademt de stad een gezellige sfeer door zijn ontelbare markten. Er zijn negen openluchtmarkten voor levensmiddelen, een antiekmarkt, een vlooienmarkt en een vogel- en bloemenmarkt. Er zijn in Brussel veel grote open ruimten en vooral prachtige parken. Zware indus trie kent men in deze stad niet. Dat neemt echter niet weg, dat het beslist wel een belangrijke plaats inneemt op het gebied van de handel. Er zijn dan honderd verzekeringsmaatsch; en gevestigd, tweeëndertig Kamers v Koophandel en vijfhonderdtien buitc De bromfiets dekt voor de bezitters van deze tweewieler in belangrijke mate de zakelijke vervoersbehoefte, met name op de middelkorte afstand (10-20 km). Dit is één van de conclusies uit een recent onderzoek naar het gebruik van de bromfiets, dat medio 1968 in op dracht van de R.A.I.-afdeling brom fietsen werd opgesteld. Hoewel het aantal gebruiksdoeleinden is toegenomen, overweegt het zakelijk gebruik met ca. 60%: de bromfietsen worden het meest gebruikt in het woon werkverkeer (46%), om van huis naar school te rijden (10%) en tijdens het werk (4%). Daarnaast is de brommer belangrijk voor ’t doen van boodschap pen (20%), om in het weekeinde te gaan rijden (9%) en om op visite resp. mee op vakantie te gaan (6%). Voor bijna de helft van alle bromfiet sers, die op school zijn of in een beroep werkzaam, bedraagt de afstand tussen huis en werk of school tussen 2,5 en 10 km. Voor het oveibruggen van deze afstand wordt in hoofdzaak gebruik gemaakt van de bromfiets. Bij afstan den tot 2,5 km speelt naast de brom fiets ook de fiets een rol. Bij 10-20 km is de bromfiets sterk favoriet, terwijl boven de 20 km de auto en het open baar vervoer het dagelijkse transport meestal overnemen. In vele gevallen is men, aldus een com mentaar van de R.A.I., door de steeds grotere afstanden in de stedelijke agglo meratie op een eigen vervoermiddel aangewezen. Dit te meer daar een eer der onderzoek (1966) heeft aangetoond, dat alternatief vervoer - met name openbaar vervoer - in de helft van de gevallen ontbreekt en bij de andere helft enorme tijdverliezen veroorzaakt. Ook de jeugdige aspirant-kopers den ken hun toekomstige brommers in de eerste plaats te gebruiken om naar werk of school te gaan. Voor deze categorie weggebruikers is een bromfiets meestal een onmisbaar vervoermiddel geworden. wetenschappelijke satellieten, waaraan soms ook andere landen deelnamen, niet inbegrepen. Hetzelfde geldt voor de satellieten van de Amerikaanse strijdkrachten, waarvan het aantal en het type niet werd onthuld. Een van de grote successen was de Sur veyor VII. Het was een onbemand ruimtevaartuig dat een zachte landing op de maan maakte om een landings plaats voor de Apollo te vinden. De Surveyor was uitgerust met een camera, een soort graafwerktuig en een grond- analysator. Het ruimtevaartuig werd op 7 januari gelanceerd. Belangrijk was ook de lancering van de Explorer 38 op 4 juli, een ruimte-radiotelescoop. De antennes van deze satelliet hebben een lengte van ongeveer 450 meter. Verder werden er drie satellieten gelanceerd die werden gebouwd door de Europese Organisatie voor Ruimteonderzoek (ESRO). Nu het Apollo programma ten einde loopt, blijft de ontwikkeling van het verdere Amerikaanse ruimteprogram ma in het ongewisse. Het Amerikaanse parlement heeft de begroting van de NASA met 320 miljoen dollar be snoeid tot ongeveer vier miljard dollar. In de laatste jaren is het parlement de begroting van de NASA steeds kri tischer gaan bekijken. James Webb, de kundige leider van het team dat het Apollo project heeft ontwikkeld, trad in november af als directeur van de NASA. Een nieuwe president, een nieuw Congres en de Amerikaanse publieke opinie zullen bepalen welke vorm het Amerikaanse ruimtevaartpro- gramma na de Apollo zal aannemen. landse firma’s. De mammoetbank - So- ciété Général - beheerst naar men aan neemt vijfentwintig procent van de ge hele Belgische industrie. Brussel is niet één stad, maar bestaat uit negentien afzonderlijke gemeenten. De eigenlijke stad Brussel is alleen maar het centrum. Die afzonderlijke gemeen ten hebben alle een eigen bestuur en een eigen burgemeester, hetgeen tot verlammende verwarring kan leiden. Zo is er bijvoorbeeld geen gecombineer de politiemacht, terwijl de brandweer uit zes verschillende korpsen bestaat. Waar dit toe kan leiden werd duidelijk in mei 1967 toen een groot warenhuis afbrandde. Er vielen honderden doden en hoewel alle brandweerkorpsen uit rukten, had dit vaak geen enkel succes, de slangen pasten vaak niet op elkaar. De buitenstaander weet daar doorgaans weinig van. De inwoners van Brussel zien hun stad een steeds internationaler karakter krijgen. Een van de nieuwste projecten is het nieuwe NAVO-gebouw, dat volgens Het Beste op het tentoon stellingsterrein van de Expo 1958 zal worden gebouwd; een gigantisch com plex, waarvan de kosten op 72 miljoen gulden worden geschat. In Het 1 waarin visie gee op de si president rust. Hie kernachtige uitspr belangrijke presid gekend heeft: JOHN ADAMS (1797 - 1801): ik weer tot president was gekozen, ik gegarandeerd geen jaar meer ge leefd.” zijn ook in Ne- toegestaan met thans in de handel tini-brommers zijn 16 of 17 inch 19 inch. Hiermede bromfietsindustrie ndentie. De nieuw- ifietsgebied brommer, van de auto loedigd door de vouwfiets s 15 a ,Klapp- Deze drie vluchten waren: de vlucht met de Apollo-5 op 10 januari. Hierbij werden de motoren van de 16 ton wegende Lunar Landing Mo dule getest. Het voertuig moet bij de werkelijke maanreis twee astronauten van het moederschip naar de maart brengen. Tijdens de vlucht bleken de aandrijf- en remraketten van de Mo dule goed te functioneren; de vlucht met de Apollo-6 op 4 april. Tijdens deze vlucht werd de grote Saturnus raket getest. Deze raket, met zijn stuwkracht van 3.5OO.OOO kg voor zover bekend de grootste ter wereld, zal bij de vlucht van 21 decem ber en alle verdere Apollovluchten dienst doen. Hoewel er moeilijkheden met de brandstofvoorziening waren noemde men deze vlucht geslaagd. Ook de oorzaak van de optredende trillingen werd opgespoord en verholpen; de vlucht met de Apollo-7, de eerste bemande vlucht in het Apollo program ma. De astronauten Walter Schirra, Don Eisele en Walter Cunningham bleven elf dagen in de ruimte. Tijdens de tocht werd de Apollo Service Module goede werking is van het lang bij het bereiken baan om de maan en het maanoppervlak. De r acht keer ingeschakeld. 1 noemden de vlucht perfekt, in de geschiedenis var ruimtevaart is gemaakt. Hoewel het Apollo project het meest tot de verbeelding spreekt en dus de meeste publiciteit kreeg, is dit jaar toch gekenmerkt door een geweldige voor uitgang bij de ontwikkeling van weten schappelijke satellieten. Een nieuwe ge neratie van technisch op een hoog peil Zaterdag jl. opende de cultureel at taché van België dr. G. Vansina in de Galerie Nemerlaer te Haaren, de ten toonstelling „Veku te Gast”. De expo sitie omvat het werk van negen Ant werpse kunstenaars en geeft een goed beeld van de aktiviteiten van de kunste naars in Antwerpen. Getoond worden: schilderijen, grafie ken, objecten, foto’s en collages. Opnieuw zijn de Galeriehouders de heren B. Hüsstege en F. Janssen er in geslaagd een zeer interessante expositie tot stand te brengen. Ongetwijfeld zul len ook veel Tilburgers de weg naar Kasteel de Nemerlaer in Haaren weten te vinden. Het is alleszins de moeite waard. De tentoonstelling duurt tot en met 2 februari. ttenwald (900 tot 1400 m) kan be- t tot de fraaiste gemeenten van Beie ren worden gerekend. Goethe heeft het reeds geroemd. Tussen Wetterstein en Karwendel heerst geen mist en is het klimaat aantrekkelijk. Skisporen vindt men op de Hohe Kranzberg en in het Dammkar. Stoeltjesliften en zweefspo- ren maken het de toerist gemakkelijk. Niet minder dan 25 kilometer wandel wegen worden sneeuwvrij gehouden: een eldorado voor niet-skilopers en ouderen! Nieuw is de zweefspoor naar de wes telijke top van de Karwendel, die, op een hoogte van bijna 2400 m in vijf minuten kan worden bereikt. Daar bevindt zich een modern restaurant met heerlijk uit zicht. Overigens wordt te Mittenwald veel aandacht aan kunst besteed. Ook daarom wordt deze gemeente door haar bezoekers hoog geprezen. Oberammergau geniet wereldvermaard heid wegens z(jn Passiespelen, maar het is tevens een bekend wintersportcen- trum. De Ammergauer bergen behoren tot de mooiste van Beieren. Prachtige tochten kunnen hier worden onderno men. Ook het naby gelegen Unteram mergau is een uitstekend vakantie-oord. Per spoor kan de Laber (1630 m) wor den bereikt. In de nabyheid ligt de be kende Ettaler Mandl. Zondag 19 januari zal er in Tilburg voor de eerste maal een Wereldreligie- dag georganiseerd worden. De bedoe ling van Wereld-religiedag is, het vanuit de grote wereldgodsdiensten belichten van de eenheid. Drie sprekers zullen zondagmiddag in hotel Piet Mulder een inleiding houden en wel een van de Joodse religie, een van het Christen dom en een van het Bahaï-Wereldge- loof. De toegang is gratis en er is ge legenheid tot het stellen van vragen. Aanvang 2 uur. Nu de feestdagen weer voor de deur staan, waarbij vele dieren ongewild de hoofdschotel vormen, is het interessant te weten, dat sommige dieren bijzonder geïnteresseerd zijn in etende mensen. In Het Beste lezen wij dat in het Albert National Park in Kongo, nijlpaarden in maanlichte nachten soms ruim ander halve kilometer van de rivier de Rwindi naar het Rwindi-kamp lopen, alleen maar om buiten voor het restaurant naar de etende toeristen te kijken. Zij kunnen zich dat natuurlijk best veroor loven. Uiteindelijk komen zij, voor zo ver wij weten, nog niet op de Kerst- menu’s voor. Óverigens gaan de toeris ten overdag naar de rivier om op hun beurt naar de nijlpaarden te kijken. Vijnkenners zullen met afgrijzt „>t volgende kennis nemen. Dt kaart van Hotel International toont nog eens duidelijk de viuu. heid van de Japanners aan. Deze kaart vermeldt dat er Bordeaux-, Bour- gongne-, en Moezelwijnen voorradig zijn. En verder dat „elke andere soort wereldberoemde wijn gaarne op bestel ling wordt klaargemaakt”. Moeilijke tyden breken aan voor hen, die niet meer weten wat voor cadeaus er dit jaar onder de kerstboom moeten liggen. De Parijse politie kwam onlangs met een originele geschenksuggestie voor de dag. Het is een vel met twaalf speciale zegels, die men kan gebruiken ter betaling van evenzoveel parkeerbon nen. Verkrijgbaar by de sigarenwinkels voor 120 francs. Voor iemand die vaak in Parijs komt met de auto, is dit een praktisch en uniek geschenk. Het Amerikaanse Apollo programma heeft zich in 1968 gunstig ontwikkeld. Tegen het einde van het jaar was alles gereed om voor het eerst in de geschie denis een mens een vlucht rond de maan te laten maken. De stoutmoedige vlucht, waarbij de astronauten de maan tot op 111 km be naderen, kon worden ondernomen als gevolg van de vorderingen die in 1968 werden gemaakt. Een werkelijke landing op de maan in 1969 is tot de moge lijkheden gaan behoren. Dit zou dan binnen de termijn zijn die President Kennedy bijna acht jaar geleden stelde. De beslissing om de astronauten van de Apollo-8 (Frank Borman, James Lovell en William Anders) een reis te laten maken die hen op de avond voor Kerstmis in de omgeving van de maan brengt, werd genomen op basis van de drie ge slaagde vluchten die in het afgelopen jaar in het kader van het Apollo pro gramma werden ondernomen. t Beste staat een uitvoerig artikel i ex-president Eisenhower zijn ;eeft op de onvoorstelbare last die schouders van een Amerikaanse lieronder volgen enkele spraken van nog zeven sidenten, die Amerika Alle jongeren, van welke gezindte of godsdienstige overtuiging dan ook, zijn van harte welkom. zweefsporen kan men boeiende tochten op en om de hoogste berg van Duits land ondernemen. Men heeft dan uit zicht op de bergen van de Oostenrijkse, de Zwitserse, de Italiaanse en de Franse Alpen. Het Münehener Haus en vele bergstations hebben uitgebreide terras sen. Een bezoek aan de Zugspitze is daarom in elk opzicht opzienbarend. Het grote Zugspitzplatt, acht vierkante kilometer groot, met het behaaglijke hotel Schneefernerhaus en diverse ski liften is een heerlijk gebied voor skiërs. Op de Kreuzeckbahn en de Wankbahn vinden zij skiterreinen op ’n hoogte van 1600 tot 1800 meter. Stoeltjesbanen brengen de toerist naar de Eckbauer (1236 m) en een andere baan leidt naar de Graseck. Garmisch-Partenkirchen bezit bovendien een eigen atmosfeer. Het is een mengsel van mondain leven, stedelijke aspecten, boeiende bergen en Beierse traditie. De nabij gelegen ge meenten Grainau, Hammersbach, Far chant zijn schilderachtige oorden. Sedert 1 oktober 1968 derland bromfietsen kleinere wielen. De I gebrachte zgn. mi veelal uitgerust met li wielen in plaats van 1 volgt de Nederlandse een internationale tender ste ontwikkeling op bromf bleek echter de opvouwbare die men in de kofferruimte kan meenemen. Aangemc het opvallend succes van de vouwfiets in West-Duitsland, waar reeds 15 a 20% van de verkochte fietsen „Klapp- rader” blijken te zijn, kwamen kortge leden in Duitsland enkele fabrikanten nu ook met gemotoriseerde uitvoerin gen aan de markt. Er komt heel wat technisch vernuft aan te pas om een „vouw-brommer” te ontwerpen. Hoe het Duitse - en straks ook het Neder landse - publiek op deze aanbiedingen zullen reageren, zullen wij moeten af wachten. Het aantal abonnees op het draadom- roepnet in Tilburg is in 1968 met bijna 600 gedaald. Op 1 januari 1968 be droeg het aantal aangeslotenen nog 3849 terwijl dit aantal op 31 december van dat jaar tot 3250 gedaald was. Voor het gehele telefoondistrict ’s-Her- togenbosch bedraagt het aantal afschrij vingen ongeveer 2000. Deze daling is in de eerste plaats een gevolg van de opheffing van een aantal onrendabele netten. Een andere belangrijke factor blijkt echter de beperkte keuzemoge lijkheid die de draadomroep haar luis teraars te bieden heeft. Met name in de jongere leeftijdsgroepen blijkt het niet kunnen ontvangen van pop-stations als radio Veronica en dergelijke, een on overkomelijke hinderpaal te zijn. Een verdere sanering door het opheffen van nog meer kleinere netten ligt in het ver schiet. Het lijkt ér dan ook op dat er in de draadomroep weinig toekomst muziek zit. Wie regelmatig met zijn auto stapvoets door het spitsuur schuift, vraagt zich doorlopend af hoe de toestand over een paar jaar zal zijn. Op een druk kruispunt van een grote Amerikaanse stad staat op een muur het opschrift: „In 1970 zullen er meer dan 200 mil joen auto’s zijn. Als u de straat wilt oversteken kunt u het beter nü doen”. Bij O’Hare, het internationale vliegveld van Chicago, zien handige zakenmen sen brood in de autodichtheid. Men legt er een gigantisch parkeerterrein aan voor 13.000 auto’s. Een luchtvaart maatschappij is al bezig met plannen om een luchtverbinding (helicopters?) tussen de parkeerplaatsen en de kaar- tjesloketten op de vlieghaven tot stand te brengen. igmiddag vanaf half drie jeugd gelegenheid het de knie te krijgen 'iet clubhuis Kor- tiub al enige tijd voor uitbreiding vat- itiatief tot de oprich- lyclub heeft het club- op lak 'BEGRAFENISSEN F ST.DIONYSI'JS L 'v/h ROOMS LEVEN j

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1969 | | pagina 19