We bewegen ons naar een meer persoonlijk beleefd geloof niet Christus verwerpen, maar wel een kerk die alles wil voorschrijven Er is geen andere weg mogelijk, als wij de jonge mensen willen helpen, die overal in de wereld e a 30 Dit zei onze 99 de kerk-in-beweging is uw bijdrage méér dan waard O] r». 99 BA Vee bel: ka L Wil T*’ Mo Donderd 13e jaari Gevrac VOO AA Publikatie in het kader van de nieuwe gezinsbijdrage-aktie 1969 voor 431 parochies in het bisdom Den Bosch. Korrespondentie aan: Secretariaat bisdom. Parade 11 Den Bosch. VOO Eigenh te rich dezer. TILBL vrijdag; vieren door D verenig val het genoeg een gr< ganisat in Tilb ben nu zegd. I aanziei ziek ve De Pri sale ca Verbaa stelling schot e redaktit slag uit ties die van het in ons ber. „1 reakties mensen Van oi van kir rondbre den. Va heb ik j Tot no; lenschol een be< 1100 dat nu laas is 1 enkele gelijk ii noten e< een of a te zijn. de steel Bourak: Bereikt of in beweging is eigen verantwoordelijkheid in geloofs beleving erkenning van andere kerken, gods diensten en overtuigingen als gelijken voor God. aktief meewerken aan de oplossing van de noden in de wereld bepaling van de nieuwe plaats van de kerk in de wereld, samenspraak over: geboorteregeling, celibaat, versobering uiterlijke praal, de tegenstelling conservatief/vooruit strevend, benoemingen onderling overleg door pastoraal con cilie, pastorale raad, gespreks- en werkgroepen openheid over kerkfinanciën persoonlijker geloofsbeleving door eucharistie-viering in nieuwe vormen wederzijdse doop-erkenning door de christelijke kerken andere regeling voor het gemengde huwelijk interparochiële samenwerking, bedrijfsapostolaat.schoolmoderatoren onze nieuwe katechismus Zo is er méér. Mijlpaal is ook steun aan de kerk via de gezins bijdragen (daar praat uw pastoor niet graag over, maar nodig heeft hij ze we! Om dit niet alleen te zeggen maar er ook achter te blijven staan, moet men jong van hart zijn. En de wereld van vandaag en morgen be grijpen. Datbegrijpen van de jonge mensen is geen voorrecht van een bisschop.Vele mensen binnen en buiten de kerk doen dat ook. Het is nu normaal ronduit te zeggen hoe men over de dingen denkt. Daarom gebeurt er nu zoveel. In de hele christelijke wereld is verheugende beweging. Van gelovigen, die zich vrij voelen mét God, mét Christus, mét u, mét heel de mensenge meenschap van nu. Er is verbondenheid, een overal bij betrokken zijn. Er is een strijdbare aktiviteit, om de grote mensenliefde van Christus in nieuwe vormen dienstbaar te maken aan de toekomst. Luister met oor en hart naar deze tijd, waarin onze oude kerk op weg is weer spring- levend-jong te worden. Steun hetpositievedat de kerk-in-beweging biedt. Daadwerkelijk. Oók met uw bijdrage (ge zinsbijdrage). Uw kinderen geeft u zó een toekomst in Christus, waarin ze kunnen geloven. Als u jong bent, krijgt ook uw eigen leven meer inhoud en perspectief.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1969 | | pagina 8