J I LAURAN VAN GULIK leciancne eeuwigheid Schietschool Sint-Hubertus nu wellicht in Loon op Zand PHOENIX KAPTEIN JUNCKER fojecioten SHELL P|K de zuivere.zuinige brandstof cl' S.C. ’tZand-D.V.G. KLEDING MS SCHAATSEN ff JNTERSPORtJ TRAININGS PAKKEN DOOR UITBREIDINGSPLANNEN VAN- GEMEENTE TILBURG VERDRONGEN iROOT TOS Unieke Schietschool van de heer Valkenburg <1 Van 23.50 tot 75. 219,- iROOT -moderne aflevering •automatische bevoorrading •kwaliteitsbrandstof voor uw oliehaard „Machtige”. hamers van hooll Afscheidstoernooi van Boudewijn de Groot in Stadsschouwburg ber 1968 - pagina 8 Donderdag 5 december 1968 - pagina 9 DE TILBURGSE KOERIER Uw oude fiets kan f 25,- waard zijn bij TELEFOON 26864 Financiering mogelijk zonder aanbetaling vanaf f 3,50 per week BIJ AANKOOP VAN DAMES- OF HERENRIJWIEL rloge BREDASEWEG 264 Officieel VESPA CIAO-Dealer TELEFOON 26864 tlier-Horloger 10 en 149,75 Unieke collectie wapens ABANTLAAN 731 104. TEL. 23967 DE PRIJSWINNAAR Doelstellingen ïdwateren Heuvelstr. 50 (Hoek Willemllstr.) TANDARTSEN diepvries- 75. Tel. DIERENARTSEN Kleurige en Snelle s gelegen! Vicky. ABANTLAAN 731 Heuvelstr.50 (Hoèk Willemllstr.) tos) haard olie IGT.S vai Jagersvereniging afdeling Tilburg Vicky presenteert: „Summertime forever” GOUDEN RINGEN QUICK SERVICE DIENST RIJWIELEN EN BROMFIETSEN "s is uw in 10 ui HARMONIE Barbarella AMBASSADE Vrij om te doden MIDI Zo schieten de Schotten in Texas SPORTAFDELING I jk ;rd OGEREI inkele da„__. jen garantie, wburgring 27. ize eigen foto’s 104. TEL. 23967 lemers in S' Voor reparaties fULCANIA Ringbaan Noord 11 t. geopend v. 8-12 u. Zij heeft ’n l maar Vicky Frans, Dui._ genoteerd n ballon” uit u ever”. De heer Valkenburg (rechts) bij zijn wapens die door de politiefunc tionarissen worden gecontroleerd. Rasenbe Tel. Dr. Set t.-Annaplein Pater v. eigen huis- lur tot zon- Dinsdag Stadsschc '<se naam zingt in is. Hoog o e „Bunter Luft- elpee „Summertime For- r haar belang- duidelijk naar had ze zonder riten van haar J, die zelf een J - Hij :n en werd ge- op 23 naam Terwijl de familie MacGrej zoons) en hun buren de uuvmers) met een woest MacGr bende v GOIRLE Dr. Hooft, Kloosterstraat 12, Goirle Tel. 04247-765 Forever” Engels en inter Luft- eluisteren. IALE aanbieding. 5 paar 1 voor 3,50, 1ste keus, e, Hoefstraat 179. SPORTAFDELING MOOISTE en nuttigste icolaas-geschenk is een tomatische Friac diep- :r. Nu met speciale hoge ig in het Friac diepvries- Bredaseweg 75. Tel. Nederlands Bemidde- Centrum dankt sinds 1953 lizenden geslaagden aan erlenen van onbeperkte te contactbemiddeling, lor de laagste kosten, vrijbl. gegevens. Hoofd- Postbus 6037, Amster- 14 afdelingen in Neder- l%Il.lMrIioN2Ï92Br- werd teair St.-Jo- Het het ge vesteden bij Bosscheweg in 4. Tel. 20505 v. d. Elsenplein 1 met aansluiting JGGAVE ingehouden elasting in verband met lijk in de loop of eind Inlichtingen 's avonds tot 9 uur. Van Kempen ing adviesbureau voor |^\’tC^ssc^e51ef^ Vij verlossen u in re cordtijd van dit netelige irobleem, volgens nieu- ve methode, medisch ;oedgekeurd en 100% teker. 1CHRIJVEN SEC HOLLAND loost van de Mortel- traat 5. TILBURG. iberg, Bosscheweg 110, Enschot 04251-648. :huld, Bredaseweg 292 Tel. 22433 hele moeilijke Grieks ,ky is eenvoudiger. Ze ‘■jits, Engels en Grieks, i met haar single lit de elpee „Sum HELANKA I ijd beker wedstrijdce: Jagersverenigii 210 leden) c.„ landen voorlic’*' >or de jager verder regelmatig tear het ook de schutters s wedstrijden aanwijst. Algemene Brandstollen Cie. Goirke Kanaaldijk 2d 28 Tilburg tel. 04250*25200 Tilburg, dinsdagavond Door de stadsuitbreidingen is de Tilburgse schiet school St.-Hubertus verloren gegaan. Dit tot verdriet van de vele Tilburgse jagersvrienden die nu voor hun wedstrijden en oefeningen op de banen in Retie (België) zijn aangewezen. Men vindt het nog steeds een onverkwikkelijke zaak dat „St.-Hubertus” de enige volslagen school in Nederland met 12 banen, ten behoeve van de stadsuitbreiding moest verdwijnen en dat er op het grond gebied van de gemeente Tilburg geen nieuwe school kon worden aangelegd. ïgor (zeven zoons) en hun buren de Donovans (zes dochters) met een woest feest de verlo ving van Gregor MacGregor en Rosita vieren, steelt de bende van Maldonado hun zuinig begraven goudkapitaal. De zeven zoons rijden uit om het goud terug te veroveren, maar zij weten niet waar Maldonado’s schuilplaats is. De be roemde bandiet Frank James (broer van Jesse James!), thans A.O.W.-er, noemt hun een paar plaatsen. In Fresno treffen zij inderdaad een deel van de bende aan, bezig met een bankroof. batterijen r Tel. 25210 g en zondag van 30-18.00 uur. ÏPARATIE bin- lagen gereed, 6 rantie. Roebers, i, waar- f het be- i, dat het Migesla- ieer zal geen Uing het i gang naar ifd. Gilzer- 1 lonen. De onzinadvertentie in ons vorige num mer luidde: VOOR al uw goede wensen natuurlij! naar St.-Juttemis. Thans ruim gesorteerc in alle feestartikelen. Voor iedere ge zindte aparte collecties. ze de aandacht van Ramses Shaffy en werd tenslotte vaste gast in Shaffy Chan- tate. Rikkert Zuideveld gewezen sti archeologie, tekenaar, schilder ter-zanger en geboren Groninger. Op school (het Hilversumse Nieuwe Ly ceum) hield hij naast zijn tekenwoede er ook nog een andere hobby op na: het maken van gekke woordenspelletjes. Naarmate hij ouder werd groeide hieruit een ontwikkeling naar echte poëzie, een proces dat hij vergelijkbaar acht met de ontwikkeling van bruinkool naar dia mant. Hij is zanger van het soms scherpe, maar altijd dichterlijke protest, van het zacht moedige verwijt aan de wereld om hem heen. Hij zingt over koningen, meisjes, vreem de en pechvogels, en ook zomaar over zijn vrienden waar hij van houdt: „Be grijp mijn glimlach, jullie allemaal, want jullie zijn m’n vrienden.” NOORDERLICHT Het Rode Kaperschip Luitenant Brian Fleming, officier aan boord van het Britse koopvaardijschip Monsoon krijgt op zijn eigen verzoek twintig zweepslagen. De littekens daar van zullen o.a. zijn entreebiljet tot de zeerovershaven Diego Suarez op Mada gascar zijn, welks sterke fortificaties enorme schade toebrengen aan de Britse handel. Fleming wil proberen de zeer verdekt opgestelde en moeilijk bereik bare kanonnen van Diego Suarez on schadelijk te maken. Hij doet dat, aan gezien hij Amerikaan is, niet uit liefde voor Engeland, maar omdat er grote be loningen zijn uitgeloofd voor hem, die de kanonnen van Diego Suarez tot zwijgen brengt. CHICAGO De Pistolen» van Ave Maria Dit verhaal speelt zich af in het legenda rische Wilde Westen in het stadje Creek Town, op de ranch „De Groene Circel”. In Creek Town en omgeving heerst een wrede terreur, uitgeoefend door de fa milie Shannon en aanhang, die al het mogelijke doen om alle boeren te ver drijven om vrij over al het weiland en te kunnen beschikken. Op een dag komt er een man naar Creek Town. Het is Clint Harrison, een revol- verheld, die destijds met zijn vrouw Julie heeft moeten breken, omdat zij er genoeg van had samen te leven met een man, die altijd vocht en wiens leven steeds in ge vaar was. Clint is dat vechtende bestaan moe geworden en ziet nu in, dat zij gelijk heeft gehad. Zij woont met haar zoontje op de Groene Circelranch, niet ver van Creek Town, en Clint wil naar haar toe om over een verzoening te praten De K.N. Jagersvereniging die in het be gin van de eeuw is opgericht en waar van de heer Valkenburg al meer dan 20 jaar secretaris is, behartigt de jagersbe- langen, zorgt ervoor dat er volgens wei- IORTEKAARTJES (be- 25 stuks vanaf 12,50, kaartje meer 0,25. 10 december a.s. wordt in de louwburg een programma ver zorgd door drie Nederlandse artiesten, die een zeer speciale en ook indringende wijze van presentatie eigen is. Boudewijn de Groot is een inmiddels al- ombekende artiest die door zijn songs een groot publiek voor zich gewonnen heeft. Het is wellicht overbodig om hem verder toe te lichten. Minder bekend zijn de beide artiesten, die naast hem in het programma zullen optreden. Elly Nieman, dichteres en zangeres van poëtische chansons vlin- derliedjes, zoals ze die zelf noemt kwam via diverse pogingen aanvankelijk met Franse chansons terecht op het Ca baret der Onbekenden in het Eindho- vense Carlton. JWKAARTEN (bedrukt) 25 stuks voor 17,50, kaart meer 0,25. betuigingen 25 stuks >0. Iedere kaart meer 5. Offsetdrukkerij Jeka, siaplein 23, Tilburg. Tel. Het verhaal speelt zich af in het jaar 40.000. Barbarella, de kampioen-astro- naute van de planeet Aarde, is in haar ruimteschip Alpha 7 onderweg naar „Nieuw Capri” op de planeet Venus, voor een welverdiende vakantie, als de President van de Aarde op haar televisie scherm verschijnt. Hij heeft een speciale opdracht voor haar. Zij moet de enkele Ze ging naar school, maar stelling richtte zich toen al di de muziek. In dat opzicht ha twijfel de muzikale kwaliteite vader, Leo Leandros, geërfd, beroemd popzanger en producer is. besloot Vicky persoonlijk te coachen werd haar producer en manager. 1. MALLENS. Het mo- en meest uitgebreide wagenpark ter stede. Tel. I. Stevesandsestraat 9. bij Van Eyk, voor uw itzet. Kerkstraat 27, En- Gasthuisring 20, Tilburg De kleuren-t.v. van Korvet Vooruit viel ditmaal ten deel aan mej. L. Ot ten, Paterstraat 75A in Tilburg. Na tuurlijk was zij er erg blij mee, maar nog verrukter was haar oude vader, die zeer slecht ter been is en voor wie de tv nog een van de weinige af wisselende dingen is. Hij kan het nu allemaal in kleur volgen. De tweede prijs was voor de heer J. van Abeelen, Torteldreef 13; 3. mevr. v. d. Ven, Paterstraat 71; 4. mevr. Moll-van Gooi, Hobbema- straat 54; 5. P. Lambregts, Hoef straat 162. Foto Van Aarie Op haar elpee „Summertime I zingt zij zowel in Duits als Er Frans. Ook haar laatste hit „Bun ballon” is op deze plaat te bel Billy Kelly, Sheriff van het stadje Em poria in het zuid-westen van Amerika, wordt in zijn strijd voor herstel van orde en recht in het stadje op laffe wijze ver moord. Aan zijn graf bevinden zich alle notabelen, waaronder dominee Sam Stone en diens vrouw Jill. De burgers willen de hulp inroepen van de beruchte revolverheid Waco, die tot levenslang werd veroordeeld, maar am nestie kan krijgen, wanneer hij Emporia zal zuiveren. De burgemeester van Em poria verzet zich tegen het plan Waco te hulp te roepen, evenals Jill. Zij was vroe ger Waco’s verloofde, maar trouwde met Sam Stone, toen Waco tot levenslang werd veroordeeld. ar gevraagd ook eens Ne igen, wat ze aanvankelijk i toen ze die toch een keer k zong, bleek ze juist te hebben. De wereld i een kinderlijke ;n heel subtiele i eigen wetten. Daarom <*wezen zangeres om sa- :wijn de Groot „Meester zingen en daarom trok Behalve bij muziekliefhebbers in de Ne- derlands-Duitse grensstreken krijgen Duitse artiesten in het algemeen te wei nig aandacht in Nederland. Dat er toch ook in Duitsland artiesten zijn die zeker deze aandacht verdienen bewijst de 20- jarige Vicky met haar nieuwste elpee „Summertime Forever”. Dit jonge succesvolle meisje boren op het Griekse eiland Corfu augustus 1949. Haar eigenlijke was Vassiliky Papathanassiou, een naam die wat moeilijk is uit te spreken voor iemand die niet vloeiend Grieks spreekt. Vicky woonde tot haar negende jaar in de Griekse hoofdstad Athene, toen ver huisde ze met haar ouders naar Ham burg en voor die gelegenheid veranderde zij haar naam in Vicky. De belangrijkste dag in haar leven werd de 8e april 1967 toen zij vierde werd tijdens het Euro-Song Festival in Wenen. Aangezien zowel Vicky als haar vader perfectionisten zijn, gaat zij tegenwoor dig regelmatig naar een talenschool waar zij serieus Engels, Frans en Spaans stu deert. DOKTERS WEEKENDDIENST waar tegen Zaterdag 7 dec. Tot 10 uur ’s morgens arts beschikbaar. Van dagochtend 8 uur: Dr. Ruys, St. Dr. v. Horssen, Tel. 23580 Dr. Janssen, Hoefstraat 258. Tel. 20212 Dr. v. d. Laan, Gasthuisring 18 Tel. 21215 Zondag 8 dec. Van zondag 8 uur tot maandagochtend 8 uur: Dr. Vernooy, Ringbaan-West 269 Tel. 70291 Dr. Ebeling, St.-Josephstraat 12 Tel. 20474 Dr. P. J. Sicking, Haydnstraat 143 Tel. 32880 Dr. Verwijlen, Hoflaan 3 Tel. 72104 De heer W. A. M. Valkenburg, eigenaar van de schietschool en een bekend wa penhandelaar in Tilburg, blijft overigens niet bij de pakken neerzitten. Hij heeft in de gemeente Loon op Zand, aan de Udenhoutseweg, 3 ha aangekocht om daar een schietschool met clubgebouw aan te leggen. Zo eenvoudig liggen ook hier de zaken echter niet. delijke begrippen gejaagd wordt en zet de leden aan het rooftuig op te sporen en te verdelgen. In de wintermaanden voederen de leden verder de vogels en het wild op hun jachtterrein. Dat is ove rigens ook in hun eigen belang, want vindt het wild op een bepaald terrein geen voedsel, dan wijkt het uit naar andere terreinen en is de jager ook zijn toekomstige prooi kwijt. Óver de jagers uit Tilburg en omgeving sprak de heer Valkenburg overigens met niets dan lof. De heer Valkenburg weet waarover hij spreekt. JLANDSE klokken, rs, reiswekkertjes, koopt latuurlijk ook voordelig :t Gesloten Huis, Leo lein 1. De prijs ter waarde van 20, toegekend aan mevr. Mutsaerts, sephstraat 107 te Tilburg, die 1 wonnen bedrag wenst te be „De Zeven Kolommen”, 381 te Tilburg. Proficiat! id. v. d. Pas «straat 7 - Tel. 34467 jaren geleden spoorloos verdwenen ge leerde Durand-Durand opsporen. Du- rand-Durand was de uitvinder van het „definitieve wapen”, de Positronische straal en de President van de Aarde ver moedt dat Durand-Durand hiermee slechte dingen van plan is. De toekomst van de aarde is dus in handen van Bar barella. A.s. zondag komt de huidige leider in de 2e klasse K.N.V.B., afdeling Noord- Brabant, naar Tilburg voor de return aan het begin van de 2e competitiehelft. Alhoewel de Diessense voetbalvereni ging thans nog een comfortabele voor sprong op de nummers 2 en 3 van de standenlijst heeft, mag toch zeer zeker worden verondersteld, dat men de „run- ner-up” S.C. ’t Zand (momenteel 3e) vreest. Bij de eigenaars van de omringende celen heeft de heer Valkenburw meerd of men er geen bezwaar tegen had, dat hij er een schietschool met voorlopig slechts drie banen uitsluitend voor „hagel” zou aanleggen. Dat bleek niet het geval te zijn. Toen de grond was aangekocht en de hinderwetvergunning aangevraagd, werden er toch nog ge heel onverwacht enkele bezwaren in gediend. Het gemeentebestuur van Loon op Zand raakte daar zo van onder de indruk dat de vergunning werd gewei gerd. Hiertegen is de heer Valkenburg in be roep gegaan bij de Kroon. Hij hoopt nu maar, dat men er hier wel van door drongen raakt, dat de banen geen ge vaar kunnen veroorzaken en er van enige „hinder” dan ook geen sprake is. Wordt de vergunning alsnog verleend, dan zijn de banen snel aangelegd. De te keningen zijn gereed en de benodigde materialen en inventaris reeds aanwezig. APOTHEKERS Zondagsweekenddienst vanaf zaterdag middag 13.00 uur: Klijsen en Hodes, Schouwburgring 158 Tel. 25333 Wandelbos apotheek, Zwartvenseweg 2 Tel. 71489 Daar werd haar derlands te zing niet durfde. En voor het publiek daarmee succes t« van Elly Nieman is van wijsheid, een naïeve er droomsfeer met eige" was zij de aangewe men met Boudewijt Prikkebeen” te z' Ruim 50 jaar zit deze Tilburger in de wapenhandel. Als een van de weinige zaken in Nederland mag de heer Val kenburg behalve wapens ook munitie verkopen. Wie een blik waagt in het kantoor aan de Willem II-straat. raakt niet uitgekeken op de vele geweren etc. die aan de wand hangen. Hieronder be vinden zich vele kostbare exemplaren uit de Middeleeuwen en de Franse tijd. wapens komen uit de hele wereld. De r Valkenburg verzamelde ze tijdens tochten door verschillende wereld en. Wie in Tilburg over wapens wil praten, kan daarvoor nergens beter dan bij de heer Valkenburg terecht. Willem II - Heracles De vorige week waren ze beide het eerste en het B-elftal van Willem II bui ten de stad. Komend weekeinde spelen beide een thuiswedstrijd; het reserve- im zaterdag om half drie tegen RBC. i±st eerste elftal staat regelrecht voor, wat we gerust kunnen noemen, weer een topper. De degenstander is n.l. Heracles dat, ondanks enkele misstappen, dege lijk in de bovenste helft van de ranglijst vertoeft, de richting die Willem II ove rigens ook uit wil en zoetjes aan ook gaat. In vijf achtereenvolgende compe titiewedstrijden is Willem II nu onge slagen en dat geeft de burger ongetwij feld moed. Maar er zijn meer punten nodig om definitief rust te verwerven, want de beneden Willem II geklasseerde clubs zitten waarachtig ook niet stil, zo dat er nog steeds geen zozeer gewenst gapend gat is ontstaan. Alhoewel Heracles allerminst onderschat mag worden integendeel zelfs lig gen er zondag toch goede winstkansen. We baseren dit Op een simpel rekensom metje. Willem II won van Den Bosch en Den Bosch van Heracles en dit nog wel in Almelo. Volgens Bartjes moet Willem II dus kunnen winnen van Heracles, maar aangezien Bartjes niet van de partij is zullen de tricoloren zelf het zaakje moeten opknappen. En dat betekent voor de zoveelste maal de hoogste inzet leveren en vooral schotvaardig voor de dag komen. Wat dat eerste die inzet betreft zijn we geen minuut bang, omdat de spelers bereid zijn in een goede geest van saamhorigheid en uiteraard ge- ruggesteund door de successenreeks (en daaronder rekenen we zeer zeker ook de diverse gelijke spelen in lastige uit wedstrijden) alles te geven. Bovendien zijn alle kwetsuren weer verleden tijd, zodat Jaap van der Leek zijn sterkste opstelling in het veld zal kunnen bren gen. Desondanks zal Willem II de steun van zijn publiek niet kunnen missen. Met het verblijdend resultaat tegen Den Bosch nog vers in de herinnering en het plezier aan die wedstrijd beleefd, verwachten we zondag in het Gem. Sportpark een gezellige drukte. De trouwe supporters zullen ongetwijfeld ondanks de dure Sinterklaasavond wel een paar gul dens apart hebben gestoken voor het voetbalfestijn Willem II—Heracles. Een beetje ontspanning na alle spanning rond dit St.-Nicolaasfeest is wel nodig, dach ten wij. Tot zondag dus! Afgelopen zondag heeft de Dongense v.v. D.V.V.C. dit kunnen ondervinden, die in een zeer enerverende wedstrijd met lege handen huiswaarts werd ge stuurd. D.V.G. zal eveneens op een warme ontvangst mogen rekenen, bij de Zandjongens weer vanaf h* ginsignaal zullen willen bewijzen, nog immer overeind staande „onj gen thuisrecord” niet zonder mev worden prijsgegeven. Het behoeft betoog, dat een boeiende ontmoetin resultaat zal zijn en dat een het Sportpark West-End, afi baan, wederom de moeite zal Smeets, Nieuwlandstraat 6 Spreekuurtijden zaterdag 12.00-12.30 en van 17.30 tudent en dich- Voor de leden van de Koninklijke Ne derlandse Jagersvereniging afdeling Til burg en omstreken is de schietschool van groot belang. Het kleiduifschieten moet nu elders gebeuren, terwijl de jaarlijkse wedstrijden in Retië (België) zijn ge houden. Ook de andere afdelingen van de Jagersvereniging, elders uit ons land, moeten nu naar een nieuw onderkomen zoeken. De Tilburgse schietschool stond namelijk wijd en zijd bekend als een uitstekend oefen- en wedstrijdcentrum. Die Nederlandse Jagersvereniging afde ling Tilburg (met 210 leden) organiseert in de wintermaanden voorlichtings- en filmavonden voor de jagers en organi seert verder regelmatig teamwedstrijden terwijl het ook de schutters voor de na tionale

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1968 | | pagina 9