PIET VAN IERSEL boutique NIEUW Drastische prijsverhoging en B.T.W.-toelagen Koop dus nog voor 1969 UW BROMFIETS 3 De schilderkunst Jeugddrumband „De Jantjes” wil 3e Vic. v.d. Leygraaf lustrum in nieuwe uniformen vieren Stadsnieuws in het kort is alles in leven van Interessante expositieTand en Tandarts in Natuurhistorisch Museum Chocolaterie „De Gems” opende Belgische winkel in Nieuwlandstraat KORPS BEHAALT REGELMATIGE HOGE PRESTATIES SHELL PIK de zuïvere.zuinige brandstof J.P.S.-O.N.L OPENING Brabants Barok Ensemble F UNNE GROTE ELLUF ELLUF AOVOND >696 Akties voor Uniformenfonds van Nunen Boes n v BOUMANS >EN 1013 B isaasKsa tieiry Dry 3 sherry” f.3.65 «moderne aflevering «automatische bevoorrading «kwaliteitsbrandstof voor uw oliehaard STADSNIEUWS IN HET KORT met zondagmiddagconcertenJ sr 1968 - pagina 12 Donderdag 7 november 1968 - pagina 13 DE BROMFIETSSPECIALIST A969 ■GO TELEFOON 20922 ENSCHOTSESTRAAT 164 FINANCIERING MOGELIJK Aan de academie Modellen Has- Rikconcours irg O P F KI I N n - 5 RMING emeente Gasbedrijf ZATERDAG 9 NOV. snheid -s? DOKTERS ‘S? lagen WEEKENDDIENST Film Tentoonstelling De Eifeltoren In de roos imbinaties 298, voor 59, 30 soorten 19, S 129,— BEHANG VERF (auto)LAK Roofvissen E EN GARANTEI DONA-KNIKNIE RW AARDEN de man van 't vak Vraagt gratis en eerlijk advies Kom d'ok keken en doe doewen kiel aon haardolie 35 Jaar geleden dat in Nederland een expositie over dit onderwerp werd gehouden Keuze uit Kreidler Mooie dessins Frisse kleuren Prima boord en manchetten Uitstekende kwaliteit is onze collectie overhemden EERSTE TILBURGSE BEGRAFENISONDERNEMING CHELIEU EUGAFELT EUGAFLOOR stofzuiger in Eurooa De Tilburgse Carnevalsstichting haauwt op den 11de november q.s. in de Studio-zaol van de Stadsschouwburg op dun elfde aon de kassa van rg en vur dieje tèd bij HE IER BONBONS EN CHOCOLADE VAN EIGEN FABRIKAAT Ook men een for wijt IJZER voor 44, Hannus Jaansen in de Nuuwlandstraot nummer 57 en Jaonus van Rijthoven, Korenbloemstraot 103. D.K.W. Sparta Heuvelstraat 68, telef.04250-25982, Tilburg Korvelseweg 160 Koestraat 105 Tel. 24556 genl 11 g iat 39 8 Noordhoekring 79 De kunstzinr Leygraaf van zijn talent te ontpk Kaptein-Mobylette Tomos Flandria Peugeot Magneet In l Nieuw Gelovt zijn er Belgiscl Men BelP r tekent en schildert hij /ond. Bij zijn we-1-- t maken van mode meisjes, r j zouden een colle -ulgend jaar HEUVELSTRAAT 102a TILBURG DAMESMODES i uurtje dat Vic. leeft wijdt hij aan schilderkunst. Vol se amateur schilders- aring heeft met studie onbaar. lillende inge- 140 3EWICHT voor 30, 'oor f. 42.- .40) Kaortverkoop deSchouwburc TILBURG, dinsdagavond. Schreven we vorige week, dat de belangstelling voor de muziekgezelschappen af neemt, het tegenovergestelde kan gezegd wor den van de jeugddrumbands en teenagerbands, waarvoor veel belangstelling bestaat. De jeugd vindt het aantrekkelijk om zich actief in een muziekkorps te kunnen uitleven. Gebrek aan leden hebben de meeste korpsen dan ook zeker niet. Doen er zich moeilijkheden voor, dan liggen die voornamelijk op het financiële vlak. De jeugd betaalt immers weinig en de kosten zijn hoog. TILBURG, dinsdagavond De komende twee maanden kan men in het Natuurhistorisch Museum in Tilburg de bijzonder interessante TAND EN TANDARTS expositie bezoeken die ongetwijfeld veel bezoekers uit alle ge ledingen van de bevolking zal trekken. Conservator W. van Boextel verwacht uit geheel het land belangstellenden. Het is namelijk 35 jaar geleden dat er in Nederland een expositie over dit onderwerp werd gehouden. Fa. H. DIELEMANS ZN Jan Aartestraat 104 Tel. 22893 Gelegenheid tot opbaren in onze Rouwkamer: Jan Aartestraat 102. Desgewenst verlenen wij bemiddeling tot een verzekering bij de Alg. Ned. Begrafenis Verz. Mij. te Enschede. Voor de speciale prijs van f 7,50 kan het hele gezin net zo roos raken als het zelf wil. rikliefhebbei iber tere 5 Hoefstr ten ba‘~ Dent ;mber is seum aan de KI oost schouwburg) dageli op zondag van 2- its vinden volgende i Laar, t; 22 ®ch, orgel ïbruari ’69 wii, orgel en Lucius Voor op 16 maart ’69 het Bra- isemble en de organist Jan ZATERDAG 9 NOVEMBER tot 10 uur ’s morgens is uw eigen huis arts beschikbaar. Van 10 uur tot zondag ochtend 8 uur: Dr. Schrader, Vier Windenlaan 23, Tel. 72275. Dr. Wou Tel. 2389 Dr. v. Put Dr. Boel 25346. Geldig tot 17 november gj de gehele stad oud papier opgehaald. Als men weet dat oud papier ongeveer 3 cent per kilo opbrengt, iaat het zich niet moeilijk raden dat er vele kilo’s voor nodig zijn wil men het geld voor een uniform bijeen hebben. OOP. Exclusief huiska- leublement, dressoir kolenconvector, gang er per, luxaflex 2,17 n marmeren pendule, was- ne met gasverwarming e smeedijzeren schemer- enkele etsen en schilder- s. Alleen zaterdag van 12 lur. Boerhaavestraat 97. Algemene Brandstoffen Cie. Goirke Kanaaldijk 2d 28 Tilburg tel. 04250-25200 3 november wordt om 8 uur De Pas in Heesch de expositie van de aficus Werner Moonen kleuretsen litho’s geopend. Tot en met 17 iber is de expositie dagelijks ge ïnd, «net uitzondering van de zater- i de prestaties op peil te houden oefe- de meisjes en jongens twee maal per Instructeur M. Woutersen tracht structeur van de bazui- 77‘1 het niveau hoog itjes” is een veel ge niet alleen op veel gezicht laat zien, maar i het stadsbeeld van Til- ZONDAG 10 NOVEMBER van zondag 8.00 uur tot maandagoch tend 8.00 uur: Dr. Bruisten, Burg. v. Meursstraat 53, Tel. 70186. Dr. v. Genderen-Stort, Nwe Bossche weg 24, Tel. 23662. Dr. v. Haaren, Hoefstraat 214, Tel. 22401. Dr. Loeber, Ringb. West 88, Tel. 22677. TANDARTSEN Hamann, Nwe. Bosscheweg 110, Tel. 22762. Spreekuurtijden zat. en zond. 12.00 12.30 uur en van 17.3018.00 uur. APOTHEKERS Bijvoet. Oude Markt 8, Tel. 26783. v. Gorp-Simonis, Veldhovenring 96, Tel. 26234. ’oudenberg, St.-Josephstraat 64a, 1893. rtten, Koestraat 142, Tel. 20724. slaars, Goirkestraat 185, Tel. GOIRLE Dr. Hooft, Kloosterstr. 12, Tel. 04247- 765. In zijn atelier tekent en schildert hij nu avond aan avond. Bij zijn werk zou hij graag gebruik maken van modellen. Niet de beroepsmeisjes, maar jongelui die uit liefhebberij zouden willen exposeren. Zo hoopt hij een collectie op te bouwen waarmee volgend jaar geëxposeerd kan worden. Voorlopig moet hij zich tot zijn winkelruimte beperken. De heer Van de Leygraaf hoopt daarbij vooral op assis tentie van modellen. Op 15 januari 1970 is het namelijk 15 jaar geleden dat enkele ijverige buurtbe- stuurders uit de Liduina-parochie be- l sloten voor de jeugd een muziekkorps op te richten. De naam werd De Jantjes, die een bekende klank heeft in heel het land. Wie immers kent de „Jantjes” met hun wit-blauwe pakken niet? Zo werden de jeugdige Jantjes in uni- zullen de oudere bezoekers ïn aan de tandheelkunde rond eeuwwisseling toen het erg proviso- ging. Dat wordt getoond i behandelkamer van het eind van rige eeuw. Daarnaast is een aller- werkruimte ingericht, met de instrumenten. Zunne hille Raod van Elluf, Daansmeriekes lèèfwaacht en zun Hofkapèl zen ur ók bij. Eèn högtepunt is ur nie, want dès bil dun aovond. waarop de nuuwe Carnevalsprins wordt vurge- steld. De Stichting Orgelkring Tilburg organi seert in aansluiting op de kerkconcerten van het Brabants Barok Ensemble zes orgelconcerten in de zomermaanden. De concerten zullen worden gegeven in de Heikese kerk en de Pastoor van Arskerk, steeds op de dinsdagavond. De data zijn 15 april, 13 mei, 17 juni, 8 juli, 19 augustus, 16 september 1969. Als solisten zullen o.a. optreden: Hub. Houët, Edgard Power Biggs, Marie- Claire Alain, Eduard Müller, Jaap Kil len en Anton Heiler. formen van hun „grote broers” gesto ken. Dat gebeurde direct na de oprich ting en in deze pakjes marcheren de meisjes en jongens ook nu nog. Het is dan ook niet te voorkomen, dat het pu bliek langs de weg, als men bijvoorbeeld in de optocht meeloopt, mompelt dat de jongens en meisjes er niet bepaald goed geüniformeerd bijlopen. D. van Laar (met o.a. concert voor twee toetsinstrumenten van Soler). Zondagmiddag 10 november a.s. om 16.00 uur vindt het eerste kerkconcert plaats. Optreden zullen Jan D. van Laar, orgel en Pieter van Veen, blokfluit met werken van Tunder, Zipoli, Barsanti, Distler, Reda, van Dijk, van Eyck, Bruhns en Telemann. Jan D. van Laar studeerde orgel aan het Koninklijk Conservatorium voor Muziek te Den Haag, alwaar hij in 1965 het solistendiploma behaalde. Als kerkmusi cus is hij o.a. werkzaam in Amersfoort. Blokfluitist Pieter van Veen is geen on bekende in Tilburg. Als lid van het Bra bants Barok Ensemble treedt hij hier regelmatig op. Met Jan D. van Laar maakte hij ’n grammofoonplaat (’Music for recorder’) Hun tweede plaat zal bin nenkort verschijnen. De tentoonstelling is in twee gedeelten gesplitst, waar het gebit van de mens en het dier afzonderlijk worden geëxpo seerd. In de gang wordt dan getoond op welke wijze men het gebit gezond kan houden. Verschillende vissoorten zullen ongetwijfeld de aandacht trekken. Hier bij ontbreken ook de roofvissen niet, DIERENARTSEN Rasenberg, Bosscheweg 110, Enschot. Tel. 04251-648. Dr. Schuld, Bredaseweg 292. Tel. 22433. Akties Dat vindt het bestuur van deze oudste Tilburgse jeugddrumband pijnlijk. Er moeten dus nieuwe uniformen komen. Om de 50 leden hiervan te voorzien is zo’n 10.000,nodig. Een heel kapi taal dat het bestuur bijeen moet zien te krijgen door middel van acties en dona ties. Zo wordt er al geruime tijd door het bestuur iedere zaterdagmorgen door Zaterdag a.s., aanvang 15.00 uur zal J.P.S. op eigen terrein uitkomen tegen O.N.L uit ’s-Gravenmoer. Deze wed strijd is uiterst belangrijk, aangezien beide clubs in de onderste helft van de ranglijst vertoeven. Iedere wedstrijd doet zich het merkwaardige feit voor dat J.P.S. het betere voetbal speelt, maar niettemin één of twee punten aan de tegenstander moet afstaan. Het blijkt voor J.P.S. steeds weer moeüijk te zijn een kostbare voorsprong te consolide ren. Zo ging ook in de laatste wedstrijd tegen Tholense Boys op het eiland Tho- len een kostbare 21 voorsprong in de slotfase verloren. We zijn benieuwd of J.P.S. er nu eindelijk in zal slagen de eerste overwinning te behalen. Toch moeten ze er komen, want zo gaat het niet langer meer. Uit de lage contri buties kan men geen korps nieuw kleden. Die gelden zijn hard nodig om het korps het gehele jaar door draaiende kend. De twee le prijzen die enkele te houden. Dat gaat overigens uitste- maanden geleden werden behaald op het show- en drumbandconcours in Wage- ningen bewijzen, dat De Jantjes muzi kaal op een hoog peil staan. Wil men op alle regionen goed voor de dag komen, dan zijn goede uniformen onontbeerlijk. Daarmee is iedereen gebaat. In Engeland zeggen ze "darts” tegen dit machtige werpspel. Zomers vliegen de pijltjes door de tuin en in de winter is iedereen er in de kamer zoet mee. Natuurlijk doet pappa mee (mamma niet, want die kan er niets van). Pappa, die niet tégen z’n verlies kan en altijd wil smokkelen. Maar dat gaat niet bij dit mooie bord, want in plaats van een gevaarlijke punt zit er een magnetisch vlakje aan het pijltje dat meteen aan de 'schietschijf’ vastkleeft. Fijn zo’n handig bord, dat je overal neer kunt zetten en dat gemakkelijk uit elkaar te halen is. telaarsvereniging „de Has- sndag weer haar veertien- surs. melaar is van harte welkom en 13.00 uur in het pa lter de jongensschool, Has- De grote liefde voor zijn werk kwam toen weer opzetten en twee jaar geleden schreef hij in voor de Academie St.-Joost in Breda. Op dokters-advies moest hij echter deze slopende studie in de avond uren beëindigen. Het zijn geen verloren jaren, dat bewijzen de tientallen werk stukken, die ook bij de leiding van de Academie bewondering afdwongen. beginjaren van zijn jonge leven niet. Zijn werk, de huisschilderkunst, brach ten hem tot een zelfstandig bedrijf. Dat wisselde hij een zestal jaren geleden voor een vaste job bij de Ned. Spoorwegen. In de oorlogsjaren groeide zijn belang stelling voor de portretkunst. Van 1945 tot 1950 volgde hij gedeeltelijke colleges aan de Kunstacademie van Tilburg. Zijn amateurisme kreeg op deze wijze meer inhoud. Tot drie jaar geleden beperkte de heer Van de Leygraaf zijn werk. TILBURG. Ieder vrij van de Leygraaf (59) hc zijn grote hobby, de schilderkui enthousiasme is deze Tilburgse nu al zo’n 25 jaar achter de ezel aan het werk. Eigen ervai hij in deze periode afgewisseld met s» aan academies. Het resultaat is tooru Van zijn hand verschenen verschine fraaie werken. In zijn provisorisch ir rich te winkel aan de Korvelseweg zijn er enkele te vinden. De heer Var Leygraaf wil er een hele collectie van opbouwen, waarvan hij nog een expositie wil inrichten. i de charmante ..-^„ibregts uit Grob- aan. Zij is de echtge- jurgse chocolatair J. een jarenlange erva- bedrijven heeft opge- 4b De Vriendenkring Oostenrijk orga niseert donderdag 14 oktober een con- tactavond in Hotel Mulder. De heer J. Mostard, secretaris van de Ver. Neder- land-Oostenrijk spreekt dan over „Het karakter van de Oostenrijkers”. Na deze lezing worden twee nieuwe films over Oostenrijk vertoond. Ook zal de heer H. van Krieken, secretaris van de Vrien denkring een uiteenzetting geven over de organisatie. Iedereen is van harte welkom. De rikliefhebbers kunnen vrijdag 8 november terecht in het parochiehuis van de Hoefstraat waar dan een rikcon- cours ten bate van het „gouden” Kunst en Kracht wordt georganiseerd. Het gaat hier om een serie van 6 avonden met 2 hoofdprijzen en natuurlijk diverse dag prijzen. i* Vrijdag 8 in De Pas in grafi en li novemt öpend, dagen. De expositie Tand en Tandarts wordt georganiseerd in samenwerking met de Nederlandse vereniging voor mond- en tandhygiëne „het ivoren kruis”; het tandheelkundig instituut van de rijks universiteit in Utrecht; het gemeente museum in Den Haag en de firma Tja den en Co Dental-depot in Utrecht. Tot 25 december is de expositie in het Mu- sterstraat 26 (bij stads- ïlijks geopend ook 2-6 uur. daan. Na zijn vakstudie leerde hij hier de fijne kneepjes van het vak. De grond slag voor de heer Van Geloven lag in de zaak van zijn ouders aan de Emma- straat. Iedere Tilburger kent wel deze zaak waar ondermeer het befaamde „Blonde Mientje” vandaan komt. In Chocolaterie De Gems worden in eigen fabrikaat bonbons, Belgische repen, chocolade letters, tafelstukken, etc. ge maakt. TILBURG. Vorige week is in de Nieuwlandstraat de bonbon- en choco- lade-speciaalzaak Het Belgische Winkel tje geopend. Hier worden de originele produkten van de in Tilburg en omge ving bekende Chocolaterie De Gems verkocht. De zaak is geheel in Belgische stijl ingericht. In de winkel treft men mevr. Van Geloven-Emb: bendonck (België) a note van de Tilbi van Geloven, die ring in Belgische I het Belgische Winkeltje aan de uwlandstraat verkoopt mevr. Van ten ruim 30 soorten bonbons van fabrikaat. Uiteraard ontbreken andere chocoladewerken niet. Ook r alle artikelen van de bekende ?he chocoladefabrieken te koop. i heeft getracht qua etalage en ver hop een getrouwe kopie van de bekende elgische chocolaterie te krijgen. Dankzij de ontwerpkunst van de heer Van Geloven is het pand, waarin voor heen een schilderszaak was gevestigd, omgetoverd tot een gezellig winkelpand. In de achter de winkel gelegen bedrijfs ruimten komt de fabricage-afdeling. De Verzame selt” houdt zor daagse ruilbeur Iedere verzame tussen 10.30 e rochiehuis acht seltstraat 198. Op zondag 10 november wordt te Mierlo de traditionele herfstrit verreden. De rit, die een lengte heeft van onge veer 50 km, wordt verreden volgens het K.N.M.V.-reglement en dient gereden te worden met een snelheid van ongeveer 24 km per uur. Inschrijving is uitslui tend mogelijk aan de start vanaf 12.30 uur in Café A. Lammers-Hagelaar, Heuvel 2 te Mierlo. Er zijn vele fraaie prijzen beschikbaar. Telefonische infor maties zijn mogeüjk onder nr. 04920- 23475. De grote wens is dus nieuwe uniformen. Het moeten gala-uniformen van de ma rine worden, die de meisjes en jongens ongetwijfeld goed zullen sieren. Als eer ste actie heeft men een serie rikcon- coursen vastgesteld. De eerste is op vrij dag 15 november in Café Van den Bre- kel. Iedere vrijdag tot 6 december kan men hier terecht. Het bestuur heeft voor fraaie dagprijzen gezorgd. Wie met de hoogste punten uit de serie komt, krijgt een rijwiel. Wil men het Uniformen fonds van De Jantjes op een andere wijze steunen, dan kan dat door een gift op giro 1372739 t.n.v. de voorzitter van De Jantjes, de heer P. Vrins, Heinsius- straat 21 in Tilburg. In de nieuwe toonzaal van Kleuter- huis Pepita, Korvelseweg 113, wordt vanaf vrijdag tot en met zondagavond een speciale show gehouden van baby kamers, wiegen, kindermeubelen en kin derwagens. Aan het komende Sinter klaasfeest wordt grote aandacht besteed. Ook de Kerkuilen, gevestigd bij café Kerkzicht in de Koestraat, houden hun elf-elf-avond op zaterdag 9 november. Het belooft een bonte avond te worden. Naast de kamermuziekconcerten in het Studiotheater van de Stadsschouwburg op de dinsdagavond en de pauzeconcer- ten in de Mensa van de Hogeschool op de donderdagmiddag, gaat het Brabants Barok Ensemble kerkconcerten organi seren in de Pastoor van Arskerk, Schip- hollaan 30 te Tilburg op de zondagmid dag (aanvang 16.00 uur). Er zullen vier concerten plaat op de navolgende data met de solisten; 10 november Jan D. van orgel en Pieter van Veen, blokfluit; december 1968 Louis Toebosch en Evert van Tright, hobo; 2 febn Huub ten Hacken, orgel en Lucius horst fluit en op 16 maart ’69 h, bants Barok Enser-’-'-J- De jeugd verlangt ook meer dan het spelen op een concours of rondgang door de stad. Er moeten nevenactivi teiten ontplooid worden en die vergen veel geld. Belangrijk is het ook dat men representatief voor de dag komt. Dit be tekent goede uniformen en daaraan ont breekt het momenteel de Jeugddrum band De Jantjes, die over anderhalf jaar het derde lustrum gaat vieren. Een van deze tafelstukken, een geheel van chocolade vervaardigde Pauw, is in de nieuwe winkel aan de Nieuwland straat te vinden. In de zaak aan de Em- mastraat staat nog steeds de trots van de familie Van Geloven, een Eiffeltoren van 1,20 meter, die precies aan de Pa- rijse toren beantwoordt. Zonder enig draadwerk werd dit kunststuk twee jaar geleden vervaardigd. Dat de toren nog staat is een bewijs van de kwaliteit van de chocolade. migheid heeft Vic. van de m huis uit. Veel kansen om looien kreeg hij in de Dat deze unieke expositie in Tilburg kon worden ingericht is het resultaat van een uitgebreid speurwerk van de conservator van het museum. „Tand en Tandarts” is de vierde expositie die dit jaar „draait”. Dat de tentoonstellingen in het Natuur historisch Museum in trek zijn, blijkt wel uit het aantal bezoekers. De laatste ex positie trok ruim 7000 belangstellenden. De tentoonstelling „Tand en Tandarts” laat op een overzichtelijke wijze alles zien wat met dit onderwerp verband houdt. Zo kan men zich oriënteren over de samenstelling, bouw en ontwikkeling van het gebit; het herstellen van tanden en kiezen na aantasting door „tandwolf”; het vervangen van verloren gegane tan den en kiezen; de tandregulatie; de tand heelkunde in vroeger dagen. waaronder de gevreesde zeeduivel, de giftanden van de slangen vindt er. Aparte wandborden tonen de opbouw van het menselijk gebit en de tandwisse- ling. Als men geïnteresseerd is om te weten waar het tandbederf door werkt, hoe de tanden worden gevuld en de ver dwenen tanden door protheses worden opgevuld kan men in deze expositie ruimte zien. Met schrik terugdenker de eeuwwisL risch aan toe in een F-’- de vorige e modernste modernste Afbeeldingen in de filmzaal drukken ons nog eens op de tandartspraktijken uit de middeleeuwen. Ook vindt men hier nog enkele instrumenten van jaren her. Hier kan men de film bijwonen „Vier ton tanden”. Deze film ging vorige week in Tilburg in première. De titel geeft de hoeveelheid tanden weer, die jaarlijks in Nederland worden getrokken bij per sonen beneden de 21 jaar. Om nen week. Instructeur samen met de inst nengroep J. van Poppel te houden. „De Jantjes’ vraagd korps, dat r’ concoursen haar j ook regelmatig in burg voorkomt. ies op i en j<

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1968 | | pagina 13