I N I w üWMWi) o JJ, J V* en Interessant programma voor student burgerij van Studium Generale Vriendenkring Oostenrijk brengt cultuur en amusement uit dit land IN NOVEMBER IN HOGESCHOOL voor u en STADSNIEUWS IN HET KORT Culturele 'FLORYN vorming van de student Jan Vorselaars kampioen Judo- kampioenschappen in Tilburg Heden wachten veel voordelen TILBURGER HARRIE VAN KRIEKEN PROMOTOR VAN DEZE ORGANISATIE NOTEN V 1 BLARICUM :RS I Hoge spaarrente tot zelfs 6r/o 968 - pagina 8 Donderdag 17 oktober 1968 - pagina 9 k L r NOTEN V. JUL. v. STOLBERGSTRAAT 3 Concert Om vrijd 260 vestigingen in Nederland Encycliek fL 105 icrt 34 Noordslr.ial 65 K SKXXXX XXSCXX Slagwerkgroep Amsterdam de bank waar ook zich thuis voelt Foto-expositie Jeroen Bosch EERSTE TILBURGSE BEGRA FENISONDERNEMING NOTEN NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Als lid Ooste er ti IN ONZE NOTENSHOP dagelijks vers gebrand! pro- het ook irijk- ioor :n- Zij n B. igen komen de Berghe e dan aan gramma 1ovanl«w«g 1 Ukamadxlrac TEL. 24775 I TILBURG - dinsdagavond - Het buitenland is bij vrijwel iedere Nederlander „in”. Dat blijkt ieder jaar overduidelijk uit de vakanties naar andere landen, maar ook uit de lectuur die hierover wordt verkocht en uit de bezoeken aan lezingen en filmavonden. Er zijn in Nederland verschillende organisaties die de Europese, ook vaak landen van buiten dit werelddeel, propageren. Een van deze organisaties is sinds kort in Tilburg gevestigd. Het is de Vriendenkring Oostenrijk. De bedoelingen van deze vereniging zijn duidelijk. publiek is de f "U vult royaal 28 kleine glaasjes met extra zuivere, pittige borrels uit een fles Jonge Floryn." Door extra lang en zorgvuldig distilleren krijgt de Jonge Floryn zijn milde smaak en wordt ook een pittige, zuivere mixer in long-drinks. grote be- :zien is de d novem- Zo heeft Tilburg kring Oostenrijk, prijzer AOW welkt De prijs toegekem brords Fa. H. DIELEMANS ZN Jan Aartestraat 104 Tel. 22893 Gelegenheid tot opbaren in onze Rouwkamer: Jan Aartestraat 102. Desgewenst verlenen wij bemiddeling tot een verzekering bij de Alg. Ned. Begrafenis Verz. Mij. te Enschede. 1 gemeenscha Zo wordt estaf op - ‘udei /orde verenigit hun ten varen. nu dan een Vrienden waarvan drs. D. Schiff r is dan ook vooral aandacht ge en aan het aktief bezig zijn. Zo istieke en culturele contac- voor de Tilburgse id interessant zijn, twijfeld van de Stads- Dat vele niet-studenten de colleges van Studium Generale bezoeken is het afge lopen jaar duidelijk gebleken. Van vijf colleges maakte de Nederlandse Radio Unie opnamen, waarvan er enkele zelfs meermalen werden uitgezonden. Chemisch Reinigen „Neerlandici" Korveltawag 174 - Tal. 21697 „Voor het betere werk" Wij halen en bezorgen gratis U beltwij komen WIJ GEVEN l ZILVERZEGELS J Filialen Broekhc Van All Dat is helemaal de NMB. Meer rente, meer spaar- vormen (kies uit 6 moge lijkheden, waaronder nu ook 6%% spaarbrieven). En bovendien een service waar de NMB ook beslist niet zuinig mee is. Daar om is voor iedereen spa ren zo aantrekkelijk bij de NMB. TILBURG - dinsdagavond - Deze maand heeft het Studium Generale van de Katholieke Hogeschool in Tilburg het studiejaar ingezet. Deze organisatie die beoogt een bijdrage te leveren om de student een ruime blik te geven op het leven en de wereld, die karakteristiek mag heten voor de ware academicus, heeft een bijzonder interessant programma, waarvoor zeker ook belangstelling zal bestaan van de zijde van de Tilburgse bevolking. Dan is mogelijk, want ook al wordt Studium Generale als een aanvulling op het studieprogramma gezien, in de opzet is er wel degelijk rekening mee gehouden, dat ook niet-studenten de colleges komen bezoeken. Op zaterdag 26 en zondag 27 oktober a.s. organiseert de Skelter Brigade Ne derland in Tilburg op de speelplaats van de parochiële lagere school „ONS STE DEKE” gelegen aan de Stedekestraat en de Lange Nieuwstraat, si De baten van deze races I goede aan het Albert van Jong Gasthuisrir ging van reeds beker zes verschille meisjes van spanning. E der enthous Dit jaar schonker heeft men artis ten gelegd, die ook v bevolking ongetwijfek Hierbij gaat S.G. er ootk ongetv van uit dat de culturele vorming i student in Tilburg buiten de schouwburg niet erg groot is. Het balletpubliek kan 18 oktober terecht in de Tilburgse Stadsschouw burg voor een voorstelling door het Nationale Ballet, van vier balletten uit het afgelopen Holland Festival. Simon André, solist bij de groep, heeft ook als choreograaf gedebuteerd, een paar maanden geleden in het Holland Festival. Hij maakt „Branden burgs Concert no. 4” op de gelijknamige muziek van Bach. Het is een abstract ballet, in drie delen, waarin de choreograaf probeert de muziek in beweging te zetten, zodat een nauwsluitend geheel wordt ge vormd. Ook een ballet in het Holland Festival, maar al eerder, in januari in première gegaan is „Ogenblikken” van Rudi van Dantzig, op muziek van Anton Webern. Dit ballet, zowel door pers als publiek bijzonder enthou siast ontvangen, kent, in tegenstelling tot veel andere werken van Van Dantzig geen duidelijk motief of een verhaal. Het is een volkomen ab stract ballet, aangekleed door Toer van Schayk, die een van de rollen danst. Zaterdag om 6 uur worden de district wedstrijden voor aspiranten en junioren van Zuid-Ned. gehouden. In samenwer king met Shin-Gi-Tai organiseert het district Zuid-Ned. deze wedstrijden in de studentensporthal. De liefhebbers van goed judo mogen deze wedstrijden beslist niet overslaan, want de beste judoka’s uit Zuid-Nederland komen op de mat. Het is algemeen bekend dat juist bij de aspi ranten en junioren het mooiste judo te zien is, omdat de jongere judoka’s fel in de aanval gaan. Dit in tegenstelling tot de senioren waar er te veel wordt af gewacht en elke beweging eerst wordt overwogen. Uitgesproken favorieten zijn er niet, maar J. Verreiken van J.K..S. en P. Bas- tiaanse van Shin-Gi-Tai horen beslist tot de kanshebbers. MARTIN HUYBREGTS Speciaalzaak voor Bont en Reparaties Telefoon 26794 Het eerste trimester is ingezet met een discussie over de nieuwe Pauselijke en- 'Hek Humanae Vitae, waarin de pro- :men van en rond deze encycliek be sproken werden. Op 12 december wordt dit trimester besloten met een lezing over deze encycliek door dr. W. Klijn, s.j. Daarnaast is er een reeks van 5 lezingen over „Evolutie en revolutie" met bekende sprekers als drs. W. Gort zak en Harrie Multsch. Het Studium Generale is in de huidige vorm op alle Hogescholen en Univer- siteiten in Nederland te vinden. In Til burg is de organisatie gegroeid uit theologische colleges, waarmee 12 jaar geleden werd gestart. Een commissie, waarin zitting hebben hoogleraren, wetenschappelijke medewerkers en studenten zorgt voor een goed functio neren van Studium Generale. Vooral de deelneming van studenten in deze commissie wordt door de Hoge school gemeenschap als zeer belangrijk gezien. Zo wordt bereikt, dat de orga- nisatiestaf op de hoogte is van wat on der de studenten leeft. De opzet van Studium Generale is de laatste jaren veel besproken. De studenten verlangen veel, en een Hogeschool moet naast de typische vakopleiding ook meer bie den. Studium Generale beoogt dan ook niet alleen de studenten tijdens die ene donderdagmiddag als de colleges zijn aan het denken te zetten, maar ook daarna. bekendheid aan telt de Vriendenkring c enkele tientallen leden. Een t echter voor snelle uitbreiding s. De nieuwe leden en aspiran- inen half november kennis ma- s organisatie tijden» een Tiro- Alies dan in de Oostenrijk- de muziek ce film over De onzinadvertentie van ons vorige num mer luidde: GOEDE raad is niet duur. We hebben deze week alle soorten goede raad in de opruiming tegen aantrekkelijke afbraak- discussi prijzen met dubbele korting voor hippe cycliek AÓW’ers en andere zelfstandigen. Weest blemen welkom! -1 ‘-■;s ter waarde van 20,werd .^end aan de heer J. Witlox, Willi- istraat 4a te Berkel Enschot, die het gewonnen bedrag wenst te besteden bij de firma Van Dal, Enschotsestraat 252- 254. Proficiat. -nale Judowedstrijden steerde onze stadsge- ars van Judoclub TIL- het kampioenschap junioren in de wacht jfmaal een volle punt Een optreden waarnaar met g- langstelling tegemoet wordt gezi voorstelling op donderdag 28 ber van de Slagwerkgroep Amsterdam. Deze groep werd opgerioht in 1966 om, door het uitvoeren van stukken voor solo-slagwerk, de hedendaagse muziek beter te kunnen dienen. De groep, die optrad in de abonnementsseries van het concertgebouworkest bestaat uit zes leden: Jan Labordus, Ruud van den Brink, Niels le Large (concertgebouw orkest), Gerard Schoonenberg (Kunst- maandorkest), Cees van Steyn (Radio- philharmonisch orkest) en Willy Gouds waard (free-lance). Voor het concert staan werken van Maurice Ohana, Ma koto Shinohara en Miloslav Kabelac op het programma. Om in de muzieksfeer te blijven, op vrijdag 13 december is er ’s avonds om 20.15 uur een concert - Musici Italiani - in de aula onder auspiciën van de Ko ninklijke Liedertafel Souvenir des Mon- tagnards uit Tilburg. Óp 14 november komt mej. M. Holleman, in de Studen tensporthal, vertellen over Yoga. Zij oefende in India onder leiding van B. Lyenger en heeft thans een eigen school in Utrecht. Het tweede trimester staat in het teken van de criminaliteit en de poëzie. Zo bekroonde dochters Ten en Ed Hoornik. Men denkt ook een expositie. Het gehele pro- is dus duidelijk niet alleen af gestemd op de student maar zal zeer zeker ook de Tilburgse bevolking in teresseren. Iedereen is op alle colleges van het Studium Generale van harte welkom. Wie ons de tekst van de onzinadvertentie voor dinsdagavond tien uur stuurt, dingt mee naar een prijs ter waarde van 20,- te besteden bij een van onze adverteer ders. Behalve de volledige tekst van de advertentie dient uw oplossing dus tevens de naam van de zaak van uw keuze te vermelden. Veel succes. van de Vereniging Nederland- tenrijk ijverde de heer Van Krieken tijdens de vergaderingen in Den Haag voor, dat niet alleen de culturele aspecten meespeelden maar ook dat met Oostenrijkse amusement in ons land moest worden gebracht. Daarmee kon een bredere kring van belangstel lenden worden bereikt. De regenten van de vereniging Nederland-Oostenrijk wilden hun culturele grondslag echter niet late skelterraces. komen ten Schweitzer Gilde Nederland in de parochie ing. Deze moderne jeugdbewe- Jong Nederland is bij velen :nd. Wekelijks vinden in de lende groepen jongens en 6-16 jaar een gezonde ont- De leiding werkt met bijzon- asiasme aan de jeugd. «t A.s. zondag 20 oktober wordt door de Verzamelaars Vereniging Tilburg een ruilbeurs gehouden van 10.30 - 13.00 uur, in de zaal Kwaadeindstraat 127, Tilburg. Alle verzamelaars zijn hier welkom. De ZM competitiebond organiseert op zaterdag 19 oktober een baiavond in het Witte Paardje op het Lijnsheike. Op die avond zullen tevens de prijzen worden uitgereikt en worden ook de kampioenen gehuldigd. Nu reeds, zonder dat er werd gegeven Oostenrijk aantal dat echter voor s vatbaar is. De nieuwe leden en a ten kunnen half november kent ken met de organisatie tijder ler-avond. Alles dan in de sfeer, zoals gebak, drank, enz. Ook zal er een kleurrijke dit land worden vertoond. Overigens staat de leden nog meer op het programma. Met Kerstmis gaat men naar het jaarlijkse Weense Bal van de Vereniging Nederland-Oostenrijk. Dan speelt in het Kurhaus het Weens Philharmonisch Orkest. Een grandiose stijlvolle avond. Ook zal er volgend jaar een speciale goedkope reis naar Oosten rijk worden gemaakt. Het gezelschap wordt dan door een uitstekende gids, een Oostenrijk-kenner bij uitstek ver gezeld. Iedereen die zijn hart verpand heeft aan Oostenrijk of zich voor dit boeien de land interesseert kan zich wenden tot de Vriendenkring Oostenrijk, Post bus 184 in Tilburg. Men ontvangt dan alle inlichtingen over deze organisatie. De promotor van deze Vriendenkring Oostenrijk is VVV-man Harrie van Krieken. Reeds voordat de heer Van Krieken 7 jaar geleden in dienst trad als assistent van directeur VVV-Tilburg en Streek VVV, Harrie Verwiel, was hij al geïnteresseerd in het wonderlijke land Oostenrijk. Door de nauwe con tacten die hij met dit land onderhield heeft de heer Van Krieken de afgelopen jaren het contact op toeristisch gebied tussen Nederland en Oostenrijk ver stevigd. Dat er Oostenrijkse groepen onze vincie bezochten is voornamelijk werk van Harrie van Krieken, die een belangrijk aandeel in de Oostenrijk se Week had. Hij kent het land door en door en wordt vaak geraadpleegd door Oostenrijkse organisaties die ons land willen bezoeken. Dat zij dan Mid den Brabant, het werkterrein van de heer Van Krieken bezoeken, is niet vreemd. en mevrouw M. Martha en Harrie van Krieken de bestuursleden zijn. De ver eniging tracht met een eigen program ma - gedeeltelijk in samenwerking met de Ver. Nederland-Oostenrijk - de leden voor Oostenrijk te interesseren. Die samenwerking ligt dan voorna melijk op het culturele vlak. De hoofd schotel is echter het amusement dat men in vele vormen aan.de Brabantse bevolking wil tonen. Daarvoor zullen er avonden worden be legd in alle grote steden van Brabant, want de Vriendenkring wil haar werk terrein echt niet alleen tot Tilburg be perken. Ook ontvangen de leden iedere maand een handig boekje waarin al het nieuws over Oostenrijk is te vinden. Een uitgebreide agenda zorgt er voor dat men van alle festiviteiten in Oostenrijk op de hoogte blijft. Voor het publiek ongetwijfeld erg in teressant is de foto-expositie Jeroen Bosch. Deze expositie wordt op don derdag 21 november ingeleid door mr. Ton Frenken. Deze unieke collectie foto’s zal tot 29 november in de ge bouwen van de Hogeschool blijven ge ëxposeerd. Dan is er ook nog een foto- expositie van drie vooraanstaande Ne derlandse fotografen: Sanne Sannes, As van de Elsken en Johan van der Keu ken. Deze expositie loopt van 5 decem ber tot 20 december. Twee exposities waarvoor het publiek ongetwijfeld zijn weg naar de Hogeschool weet te vin den. Bij de Internationale te Kerkrade prest noot, Jan Vorselaar BURG, het om lichtgewicht bij de te slepen door vijf te behalen. Ook judoka Peter Ooms haalde zijn winst om na felle gevechten tot in de halve finale door te dringen, waar hij zijn meerdere vond in de persoon van Li Seng, die kampioen lichtgewicht se nioren werd.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1968 | | pagina 9