h P.T.T. tracht publiek optimale service te verlenen Ballet uit Uganda brengt muziek en dans ►ER! EK top form IS o )5 Weduwnaarsbond in NK Harmonie Noad B-Wageningen B Hengelconcours voor Blindeninstituut bracht record van f4500. In Wandelbos op S.V.G.-T.A.C. Arno Schoenstedt besluit orgelcyclus 1968 S.E.T.-N.S.V. S DOKTERS WEEKENDDIENST Zeldzaam aanbod, Unieke kans 2 DAF 33 - DE LUXE Plm. f 1.000,- beneden nieuwwaarde Ontmoetingsavond Ned. Weduwen- en Speciaal voor invaliden Nieuwe club bij Terra Nova DE TILBURGSCHE SPAARBANK NIEUW POSTKANTOOR IN TILBURG-NOORD Inspringen bij bejaarden l^\ Mt f RIANNE” „Neerlandici" I Niet wachten nber 1968-pagina 2 Donderdag 26 september 1968-pagina 3 DE TILBURGSE KOERIER lENEN 95 EKKEN LSTRAAT -- 7,- E GEZINSVERZORGING UOOL a het lok de heer Besterdring 61 - Tilburg - Tel. 31795 minste an het d. Laan, Gasthuisring 18. Tel. Tgstelling ïreikbaar ge- n. beide amper 4 maanden oud, openingsuren in staat van nieuw. GEWONE SPAARREKENING 4,2 6-MAANDS TERMIJNREKENING 5,1 JEUGDSPAARREKENING ZILVERVLOOT 5,1 Alle transities ook mogelijk via onze postgirorekening no. 1083209 MARTIN HUYBREGTS rgens :r ku instraat Hoeflr-- melijk □ondentie, haduwd wl Werkelijk de moeite waard De nieuwe collectie kleuterkleding voor de komend, winter i> binnen. (Kinderen van O tot 4 (aar) BABY- SPECIAALHUIS NOORDSTRAAT 125, TILBURG het title If tal Jen voor een an dames, die het winkelen- Het nieuwe PTT-kantoor aan de Beet hovenlaan. FOTO FRANS VAN AARLE Speciaalzaak voor Bont en Reparaties Noordsfraot 65 Telefoon 26794 Gelegenheid tot opbaren in onze Rouwkamer: Jan Aartestraat 102 1. in sweaters, Mode: uni nes die in de t.-Nicolaas in II oendervangers I lerenmodeadviseur straat 133 tilburg om half drie komt 1 1 voor de competi uit tegen het B-elf unt u overdag en 's avonds Na het succes v Senegal, brengt i ander Afrikaans door in da Dam folklore kelijk er waarbi. Desgewenst verlenen wij bemiddeling tot een verzekering bij de Alg. Ned. Begrafenis Verz. Mij. te Enschede. van Mar en J. S. Bach en tevens meer uit tijd moderne muziek van Kopfrei- i Genzmer. Voor dit laatste concert van de zomer- serie moge een warme belangstelling zijn. De kerk is gemakkelijk bereikbaar via stadslijnen 2, 3 en 6. NOORDERLICHT Spartacus Deze spectaculaire film is geprolongeerd. De voorstellingen zijn elke dag om 2.30 en 8.00 uur. lerem heuvelsl Men tracht van PTT-zijde het publiek voor zich te winnen door zo kort mogelijke wachttijden aan de loketten. ”De mensen wachten niet graag. Daar om trachten we zo snel mogelijk te wer- is te zeg nen, ma eens te puntjes uur. de voorzitter iet woord. wij dit jaar i u het 1968 te laatste ..•ag per 'leen in dit der igd tijd, koude en opvalt, zijn et 5-cm col en con- Ook in vesten en •s, slipovers of ii-kleuren met CONTRASTEN zijn boeiend in de mode En voor de tijd, waarin het con trast tussen koude en warmte steeds meer opvalt, zijn er o.m. Coltruien met trastbiezen. pullovers, i polopulls. 1 contrastbiezen BENT U ER VOOR? DAN NAAR Zittinguren 19-20 uur. Dinsdag: Noordstraat 125 Donderdag: Nimrodstraat 30 (gebouw Tilburgse Bouwvereniging) Vrijdag: Noordstraat 125 en Leo Xlll-straat (Leoschool) EERSTE TILBURGSE BEGRAFENISONDERNEMING Fa. H. DIELEMANS ZN Jan Aartestraat 104 Tel. 22893 TOP-FORM meubelen zijn uitsluitend verkrijgbaar bij PIUSPLEIN 26-33 TELEFOON 33080 DIERENARTSEN Rasenberg, Bosscheweg 110, Enschot. Tel. 04251 - 648. Dr. Schuld, Bredaseweg 292. Tel. 22433. GOIRLE Dr. Luger, van Malsenstraat 15, Goirle. Tel. 04247-453. es-vanrebmuk 2 Chemisch Reinigen Korvelteweg 174 - Tel. 21697 „Voor het betere werk" Wij halen en bezorgen gratis U beltwij komen WIJ GEVEN ZILVERZEGELS Filialen Broekhoventeweg 105 Van Alkemadestraat 34 TANDTECHNISCH LABORATORIUM 35. HELWES Goirleseweg 108 Tuinstraat 98 IRG - Telefoon 25614 Speciaal voor alle reparaties aan KUNSTGEBITTEN Het ensemble maakt o.a. nu een lang durig toemee langs de Duitse theaters en is voor enkele voorstellingen in ons land. Het bestaat uit zestig dansers en zan gers. Op vrijdag 4 oktober a.s. is het toneel van de Tilburgse Stadsschouw burg hun domein, waar zij de hartslag van het oerwoud aan het publiek zullen laten horen en zien. Arno Schoenstedt werd geboren te Son- derhausen, een kleine plaats in Thürin- gen. In 1932, op 19-jarige leeftijd, vol tooide hij zijn middelbare studies en ging tussen 1934 en 1937 zijn muzikale opleiding voltooien. Guenther Ramin, de grote Thomas-Cantor uit Leipzig, samen met Joh. Nep. David en Karl Straube waren zijn grote leermeesters. In Berlijn studeerde hij voorts nog bij Fritz Heitmann. In 1937 werd Schoenstedt ass.-organist van de Thomas-Kirche, waar eens J. S. Zondag a.s. speelt S.E.T. op het terrein in de Stokhasselt tegen N.S.V. Beide elf tallen hebben tot nu toe praktisch even veel punten behaald, zodat het moeilijk eggen wie deze wedstrijd zal win- laar het loont wel de moeite om gaan kijken of S.E.T. de beide s zal veroveren. Aanvang: 14.30 zondag 29 september van zondag 8 uur tot maandagochtend 8 uur: Dr. Coene, Ringbaan West 269. Tel. 70291. Dr. Ebeling, St.-Josephstraat 12. Tel. 20474. Dr. Gommers, Wilhelminapark 71. Tel. 20193. Dr. Velthuyse, Baden Powell-laan 56. Tel. 72639. TANDARTSEN Nahon, Nieuwlandstraat 35. Tel. 24562. Spreekuurtijden zaterdag en zondag 12.00-12.30 uur en van 17.30-18.00 uur. APOTHEKERS Joosten, Nieuwlandstraat 19. Tel. 26462. Kerssemakers, Wilhelminapark 28. Tel. 26632. Op het postkantoor aan de Beethoven laan kunnen alle zaken worden af gewik keld die op de PTT betrekking hebben Dat zal in november ook kunnen op een postagentschap in de winkelgalerij aan het Palletplein in het Wandelbos. Direk- teur Engbers wees er met nadruk ook op, dat als men klachten heeft over de werkwijze van de PTT, hetzij over de bestelling of de loketbediening men zich ten allen tijde tot de direktie kan wen den. Dat kan ook per ongefrankeerde brief gebeuren. Men wil op alle moge lijke manieren de mensen van dienst zijn. ’’Bij de bouw van de meeste gebouwen wordt er geen rekening mee geLjouden, dat ook invaliden met hun wagen gehol pen moeten worden. Wij hebben nu een speciale deur, die na een druk op de bel door de zaalwachter wordt geopend. Ook moeders met kinderwagens maken hier een dankbaar gebruik van. Men kan nu zelf aan het loket de zaken afhande len”, aldus de heer Engbers. Ook de mentaliteit van de PTT-ambte- naar is de laatste tijd veel veranderd en zo dit niet is gebeurd, doet de directie er alles aan. ”De man achter het loket moet er van doordrongen zijn, dat de bezoeker een klant is. Dat dit vroeger wel eens niet gebeurde is natuurlijk ten Zaterdagmiddag B-elftal van Noad van de afdeling C i van Wageningen. Een interessant aspect aan deze wedstrijd is het feit dat Wageningen tegenwoordig wordt getraind door Noad’s oud-trainer Maarten Vink. In de uitwedstrijd(l) tegen stadgenoot Willem II kwamen de Noad- reserves niet verder dan een 11 gelijk spel na een door beide partijen niet best gespeelde wedstrijd. Ongetwijfeld zullen de Noadlui Zaterdag beter voor de dag willen komen en zo langzamerhand een beetje willen stijgen op de ranglijst. Zoals gezegd zal het interessant zijn te zien welke speelwijze van de beide trainers het meeste effect sorteert. De wedstrijd wordt gespeeld op het terrein aan de Eginhardstraat en begint om half drie. Het eerste elftal van Noad gaat zondag naar Apeldoorn om daar A.G.O.V.V. te bestrijden. Na de toch wel enerverende wedstrijd van afgelopen zondag waarin Noad een 30 voorsprong verloren zag gaan zullen de Geelblauwen ook tegen de Apeldoomers op moeten passen. Vorig jaar werd uit tegen A.G.O.V.V. ook onverwacht verloren en dat zal dit keer niet mogen gebeuren. Als de ver dediging de zaak wat beter gesloten houdt moet er een overwinning geboekt kunnen worden. TILBURG - De Nederlandse Weduwen en Weduwnaars Bond organiseert deze week donderdag een ontmoetingsavond in de Nw. Kon. Harmonie in de Stations straat. Op deze avond die onder leiding staat van de bondsvoorzitter zal de afdeling Tilburg worden opgericht en enkele bestuursleden worden gekozen. Men rekent op een grote opkomst van weduwen en weduwnaars uit Tilburg en omgeving. Bij de opbouw van de afdeling is dit onmisbaar. Ook zal het najaars- programma worden samengesteld. Voor iedereen die eens nader kennis wil maken met de organisatie een unieke kans, vanavond in de Harmonie. Een lezer schrijft ons dat er in de stad her en der wel enkele Rode Kruis bussen staan waarin men zijn gelezen lectuur kan deponeren, maar dat er o zo weinig gebruik van wordt gemaakt. Jam mer, vele zieken zouden er veel plezier aan kunnen beleven. Daarom, gooi uw tijdschriften, boeken etc. niet weg, maar geef ze via de bussen aan het Rode Kruis. Bach zelf als cantor-organist werkzaam -Reeds in 1938 werd hij benoemd aw cantor-organist aan de Mattheus- te Leipzig en in 1945 in dezelfde weer aan de Thomas-kerk, waar hij eerst assistent was geweest. Sedert 1947 is Schoenstedt woonachtig in het westen, waar hij te Herford ver bonden is aan de kathedraal en als lei der van het Westfaalse Instituut voor Kerkmuziek. Hij was als concert-organist door heel Europa werkzaam en was in 1961, 1963 en 1965 op tournee door de Verenigde Staten. Hij is een groot vertolker van de muziek van Bach, Scheidt, Sweelinck, Buxtehude en vele andere barok-com- T ponisten. Op het merk Cantate versche- *^77, nen verschillende opnamen van deze r solist. Het programma omvat werken Kuhnau, Pachelbel, Buxtehude, purg en J. S. Bach en tevens me“ onze t ter en foor i erie - Het was voor de nieuwe frater-directeur van het Blindeninstituut Henricus te Nijmegen en de daarin opgenomen visueel gehandicapte kinderen zondag een belangrijke dag. Ook voor de orga- nisatiestaf van het jaarlijks in het Wil- helminakanaal te houden hengelcon cours ten bate van deze gehandicapte kinderen was het een grootse dag. Immers het batig saldo van de gehouden loterij en het concours zou aan de direc teur van het instituut worden overge dragen. Men had reeds vernomen dat het batig saldo het hoogste bedrag dat ooit kon worden overgemaakt verre had overtroffen, doch het juiste bedrag was door het bestuur geheim gehouden om dat dit ook voor iedereen een verrassing moest zijn. Na aankomst in het instituut te Nijmegen werden de genodigden ontvangen door de frater directeur Gervatius. Na een CAMERA Echtscheiding op z’n Ameri kaans Richard en Barbara Harmon zijn 17 jaar getrouwd. Zij wonen luxueus. Hebben het goed. Te goed. Geen kameraad schappelijk streven meer. Richard wordt kritisch, vitterig. Barbara mist warmte, contact. Zij zeggen dat elkaar uitvoerig. Het klinkt niet vriendelijk. Barbara zoekt troost bij een „huwelijks- adviseur”, sleept ook Richard erheen. Maar psychologische termen irriteren Richard. Vriend Lionel adviseert Richard een slippertje. Dat geeft ’n man rust en nieuwe weerstand. Hij sleept Richard halfdronken naar het sletje Dede. Maar Richard heeft geen zin in ontrouw. Richard ontdekt opeens weer dat hij van Barbara houdt. Voor de tweede maal dit jaar staat het orgel der Pastoor van Ars-kerk in de was. belangstelling van orgelminnend Til- als c burg. De Stichting Orgelkring brengt Kirche daar zijn laatste concert van de Cyclus functie 1968 en wel op 1 oktober 1968 om 20.30 uur. Als solist treedt op de Duitse orga nist Arno Schoenstedt uit Herford in Westfalen. Het is voor de Orgelkring een enorme zaak geweest deze drukke concertorga nist voor Tilburg te engageren. Door concertreizen naar Zweden, Oostenrijk en vele opnamen voor de Duitse radio, kan de heer Schoenstedt na veel passen en meten slechts voor één concert te Til burg naar Nederland komen. AMBASSADE De straat van het verderf De film stelt het probleem der geslachts ziekten, speciaal gonorrhoe en syphilis heel dringend en duidelijk aan de orde. Een aantal artsen belichten deze ziekten niet alleen van medische zijde, maar vragen ook aandacht voor de sociolo gische en psychiatrische kanten. Daarnaast tonen een aantal scènes hoe verschillende gevallen uit de praktijk van deze medici in werkelijkheid ontstonden. Buitenechtelijk geslachtsverkeer en om gang met prostituees wordt, met alle varen van dien, aan de orde gesteld. van de dansgroep uit in oktober 1968 een s gezelschap een toemee 1 ons land. De leden van de „Ugan- mcers and Musicians” brengen de >re van hun vaderland met aanste- enthousiasme over het voetlicht, Jij de toeschouwers gegrepen wor den door het aloude oerwoudritme van de tam-tam. Zes jaar geleden werd Uganda een zelf standige staat. Direkt daarna werd het gezelschap opgericht en sindsdien zijn er vele succesvolle wereldtoemee’s ge maakt. Op de wereldtentoonstelling in Montreal was de groep present om de nationale muziek- en danscultuur uit te dragen. In Londen, Parijs, Moskou en vele andere plaatsen werd hun optreden sensationeel genoemd. ken, wat we hebben bereikt door sprei ding van de loketten. Met uitzondering van het zegelloket kunnen overal geld zaken worden afgewikkeld. De geld- loketten verkopen nu ook kleine hoe veelheden zegels. Aan de Beethovenlaan worden aan beide loketten alle zaken afgewerkt. Dit bij wijze van proef.” Direkteur Engbers wees er op dat aan de postkantoren tot ’s avonds 7 uur alle handelingen kunnen worden verricht. Bovendien kan men er ook op vrijdag avond en op zaterdagmorgen terecht. Een ander nieuwtje dat zeker de aan dacht verdient is de mogelijkheid voor invaliden om nu zelf hun zaken aan het loket af te handelen. 4E De jaarlijkse bedevaart naar Waspik (van de H. Theresia van Lisieaux) ver trekt a.s. zondag 6 oktober per bus vanaf het Piusplein, ’s morgens om 9.30 uur. Inlichtingen hierover kunnen worden ingewonnen: Tuinstraat 6, Houtstraat 104 en Postelse Hoeflaan 51. woord van welkom kreeg van het Blindenconcours he „Het verheugt ons dat wederom in Nijmegen zijn om batig saldo van het concours 1$ kunnen overhandigen. Het is de laa jaren gebruikelijk dat wij dit bedrag bank of giro aan u overmaken, alleei bijzondere gevallen komen wij u brengen. Vandaag is dit zo’n bijzonder geval, wij zijn er namelijk in geslaagd alle -records van het verleden te breken. Het hoogste bedrag dat wij ooit hebben kunnen afdragen was een bedrag van 3500,-, dit was ongeveer 10 jaar ge leden toen wij ongeveer 1500 deel nemers hadden. Dit jaar waren er on danks de stromende regen 544 deel nemers. Mede daaraan is het te danken dat wij vandaag aan u een overschrij vingsbewijs kunnen overhandigen van 4500,--” aldus de voorzitter. Een zichtbaar verraste directeur bracht ik aan allen die hadden meegemerkt *--Iconcours tot een goed einde te »rna werd een uiteenzetting l doel van het instituut en van het nieuwe gebouwen- jr het instituut aange bracht het einde van CHICAGO Coplan schiet met scherp De Franse geheime dienst komt op het spoor van schilderijen die in 1942 door de Duitsers zijn gestolen uit de bezette gebieden. De laatste tijd worden deze zeer kostbare stukken steeds vaker op bekende kunstveilingen te koop aange boden. Een Franse agent die reeds met deze zaak bezig was, vond op raadselachtige wijze de dood. Het is nu Francis Coplan die de opdracht krijgt deze moord en alles wat er mee samenhangt op te lossen. danl dit hengelconcou brengen. Hierna gegeven van het i de indeling van complex. Een door boden koffietafel b, het concours 1968. onrechte voortgevloeid uit het monopo listische karakter van de PTT. Op dit terrein hebben we nu veel ten goede gewonnen”, is de mening van de heer Engbers. A.s. zondag om half 3 kan men op het gezellige ,,’t Hoo” de Tilburgse derby S. V.G.T.A.C. gaan zien. Het S.V.G.-terrein (gelegen tussen spoorlijn en Wandelbos) wordt momen teel door de gemeente geheel opgeknapt tot grote vreugde van alles wat S.V.G. heet. Dit alles zal S.V.G., dat de competitie zo voortreffelijk startte maar inmiddels enkele puntjes verspeelde, ongetwijfeld dusdanig inspireren om a.s. zondag het verloren terrein weer te heroveren om zodoende aansluiting bij de kop te be houden, dit ten koste van stadgenoot T. A.C. dat op een warme ontvangst kan rekenen, maar die evenwel zelf ook op de puntjes gebrand zullen zijn. MIDI Het verraad Een Amerikaanse handelaar in ver dovende middelen, zijn secretaresse en een stewardess worden door moorde naars doodgeschoten. De politie wordt gealarmeerd en de zaak wordt toevertrouwd aan de jonge en dynamische inspecteur van de speciale brigade, Claude Lambert. Het „Narcotica-Bureau” in New York bevestigt de vermoedens van de politie, dat zij tegenover een machtige organi satie in verdovende middelen staat, ge holpen door moordenaars van de Maffia. TILBURG - dinsdagavond - Het 'aatste jaar is door de Nederlandse banken een felle strijd gestreden om de gunst van het publiek. Men tracht zoveel mogelijk spaar ders voor zich te winnen. Een bank die sinds mensenheugenis een vertrouwd begrip is geworden, de Rijkspostspaarbank, is hierbij niet achtergebleven. "Wij trachten een optimale service te verlenen. Als spaarbank moeten we zoveel mogelijk facili teiten verlenen. We zijn een dienstverlenend bedrijf en met die gedachte moeten ook onze ambtenaren worden opgevoed", zo vertelde ons de heer F. C. Engbers, direk teur van het PTT-kantoor in Tilburg. 4E De belangstelling voor de zomer- tentoonstelling „Vogels en Vlinders” in het Natuurhistorisch Museum is nog steeds bijzonder groot. Na reeds eenmaal verlengd te zijn, sluit de tentoonstelling thans onherroepelijk op 1 oktober. Het komende weekend wordt de 7000ste bezoeker verwacht. De tentoonstelling is elke dag te bezich tigen van 2-6 uur in het museumgebouw aan de Kloosterstraat, achter de stads schouwburg. I "We trekken met de mensen mee. Komt er een nieuwe stadswijk dan wordt daar een postagentschap of een volledig post kantoor gevestigd. Door in elke wijk vertegenwoordigd te zijn, kunnen we optimale service verlenen. Daarom krijgt ook Tilburg-Noord een eigen post kantoor aan de Beethovenlaan, aldus de PTT-direkteur. Dit nieuwe bijkantoor - naast de Westermarkt het tweede - wordt maandag 30 september officieel ge opend. zaterdag 28 september tot 10 uur ’s morgens is uw eigen huis arts beschikbaar. van 10 uur tot zondagochtend 8 uur: Dr. Ruys, St. Annaplein 4. Tel. 20505. Dr. v. Horssen, Pater v. d. Elsenplein 1. Tel. 23580. Dr. Seegers, Rosmolenplein 35. Tel. 25421. Dr. v. 21215. Bij het Sociaal Cultureel Centrum „Ter ra Nova” zal binnenkort een nieuwe handenarbeidclub starten. Het wordt *n club voor de jeugd van 13 tot en met 15 jaar. De jeugd van deze leeftijdis in verband met de school meestal niet vrij op de woensdagmiddag of zaterdagmor gen, zodat voor hen naar een mogelijk heid op een avond is gezocht. Het wordt: dinsdagavond van 7.00 tot 8.15 uur. Deze activiteit staat onder deskundige leiding en wordt gehouden op de han- denarbeidzolder van het Centrum. Er is een leuk programma gemaakt, dat zeker bij de a.s. leden in de smaak zal vallen. Bij voldoende deelname wordt in okto ber gestart. Kosten 0,50 per avond. Belangstellenden kunnen zich aanmel den bij het Centrum, Nieuwlandstraat 44, tel. 26269. ’’Inspringen bij bejaarden”, zo heet de nieuwe folder van de Centrale Raad voor Gezinsverzorging. De instellingen I voor gezinsverzorging leveren namelijk I een belangrijke bijdrage in de bejaarden hulp, maar kunnen die hulp nog uit breiden als zich meer meisjes en vrou wen beschikbaar stellen. Bejaarden blij ven graag zo lang mogelijk in eigen huis. Zelfstandigheid gaat immers boven al les. Maar dikwijls is daarbij hulp nodig van de gezinsverzorging, bij de een een I paar keer in de week, bij de ander enkele uren per dag. Bij uitstek werk voor ge huwde vrouwen, die voor een beperkt aantal uren een werkkring kunnen aan vaarden. Maar natuurlijk kunnen ook anderen, die verstand hebben van huis houdelijk werk en belangstelling voor de levensomstandigheden van bejaarden, zich hiervoor aantnelden bij een instel ling voor gezinsverzorging. De nieuwe folder, die er meer over vertelt, is bij die I instellingen verkrijgbaar. Voor dit werk wordt een uurloon betaald van 2,85 (zonder vakantietoeslag) voor 26-jari- j gen en ouder en van 3,19 (met vakan tietoeslag) voor 35-jarigen en ouder die minder dan 20 uur per week werken. Op het ogenblik zijn reeds pl.m. 12.000 gezinshelpsters in gedeeltelijk dienstver band werkzaam. Op deze wijze worden gemiddeld 9.000 bejaarden per dag ge holpen. Wanneer zich meer vrouwen voor dit werk beschikbaar stellen, kan ook aan meer bejaarden de noodzake lijke hulp worden geboden om hun zelf standigheid zo lang mogelijk te bewa ren. POST

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1968 | | pagina 3