Films deze week :en top form Ook in september biedt Nederland nog talrijke toeristische attracties Stadsschouwburg biedt veertien verschillende abonnementenseries Nederlandse Spoorwegen zéér tevreden met zomerervaringen Ikoper ijs per jaar ILOEMEN ION I Nederlander eet 4 liter NIEUWS KORT Veel mogelijkheden tot theaterbezoek in Tilburg jtember 1968-pagina 8 Donderdag 19 september 1968 - pagina 9 DE TILBURGSE KOERIER TONEELABONNEMENT CABARET-ABONNEMENT I Tapisserie KETTEN RECHT VAN VOORBESPREKEN EN Zuiderzeemuseum Een kamer vol Robert schre getite NOORDERLICHT Spartacus GOVERS - ’s-Hertogenbosch PREMIÈRE-ABONNEMENT antiek en ling CAMERA Een liefde voor twee weken E en lopers, dekens, MIDI Amateur- „Tony Rome” fotografen Vereniging BALLET-ABONNEMENT 5759-1656 AMBASSADE BROADWAY-ABONNEMENT De 7 maskers van de judoka lang- zaal nomc lingei Vaker reizen CHICAGO sizer In Hoe versier ik zo’n meisje Wij helpen u uit de brand ige- o.a. 11489 COUPONBOEKJES Wijnhuis A. Vollaers- Mandos in nieuw pand op het Industrieterrein-Noord >uw- ■ing. an zal er eer 'ijn en nog ran 10-5 uur in 12 - 5 uur van 10-3 uur. scl cocl EN ORKEST rans” van DRIE VERSCHILLENDE COUPONBOEKJES van 1 1969), even- iecoupons tot ting, dat nemen t neemt. dectr. 1 dressoir dat al teraard t ze 4S-vakant pen, i_,. beslag legen!., i. h’j g Mr Sinds in de me i een deel beslag bus lRLAK zon- n tot 1,75 »r toe overg te kopen als bij verjf— reerde v voor Ne kleding I in zo’n ingen ver- Comedie, aaus (met Deze m opvoer.-,, dasfürs*"- te, het Gh met de o het Berli „Schön maals met V terwijl musica magers Tobert 1 bij een heeft in breide I fornuis, ledi- irs, linnenkas- :n Braderie diverse at- r. in sweater Mode: ur stbiezen Voor de vierde -iio-theater e georganis oneelgroej jperette en eizoen een samengesteld. heeft als coi rije verkoop t nvwrijf der de it. Ge- >pan- nove. disci— dia’s. _r verder vc met eigen bondscoll voor de ji boekenkast clubavond v stellenden z van café Vc woont in één van de itsen van Nederland. al in 1356 zijn stads onder meer bekend ïrzeemuseum huis van de g met een begon (waaraan meewerkten), is ioekt.” uwe) stadhi het werk en met twaalf en i: Veere (stad- Vrouwenkerk, lekkerbek- igen (de boten de boulevard), vaarde dorpskern list (oud vesting- ~eeën vincie, land snel het naseiz.< at is jammc de altijd pro zijn Voor het nieuwe theaterseizoen heeft de schouwburgdirectie het aantal mogelijkheden om de voorstellingen te bezoeken aanzienlijk menten wor- burg en om- zes voorstel- „TUILTJE KUNST VOOR DE JEUGD” n en familiejuwelen. idyllische :n, is ook siken sinds de een indrukwek- mtsprijs bedraagt 12, aatsbespreken. Bovendien jongerenabonnementhou- taling van 2,een cul- krijgen. Aan dit pas tal bijzondere facili- het 2x kopen van zo’n abon- in één vakantieseizoen toe bestaat er voor de Tilburgse Stads, 1 een grote per jaar 1 liter ijs in Rus- 2 liter! liddeld in te de eer aange- /ele verzamelaars .«mu - België en _’j entree te Om de vele liefhebbers van op musical te gerieven is dit sei Broadway-abonnement Speciaal voor de abonnement van J samengesteld. geopend met ring door de Musicians” met woud. De twee andere worden verzorgd Ballet en het Nedc 1 itiestr. 145 Hoefstr. 60 i Een couponboekje A (geldig van 1 sep tember tot en met 31 december 1968) a 16,met aan coupons in totaal voor een bedrag van 20, Een couponboekje B (geldig januari tot en met 31 juli 1P" eens a 16,met waarde een bedrag van 20, Een couponboekje C (geldig van 1 sep tember 1968 tot en met 31 juli 1969) a 30,met 36,— aan coupons. EN, wij leren u vergroten ’tcamera^thuis mulder Bosscheweg 429,Tel. 24543, Tilburg Westermarkt 10, Tel. 73185, Tilburg Tilburgseweg 43, Goirl» ptember heeft de Ver- ging Tilburg, laars, die zijn i de vele ver Nederland - alf geld aan er n. i die zoveel succes heel Lom, kom, tuut, tuut, 1 de nieuwe (derde manshow van Fons Jansen in gepresenteerd, terwijl stelling is gekozen het ever programma van het o.l.v. Wim Kan en Cor TOP-FORM meubelen zijn uitsluitend verkrijgbaar bij PIUSPLEIN 26-33 TELEFOON 33080 tochten is per trein wc meter. Daar een tocht Naarmate vervoermic verwachter verder zal Zeventien jaar geleden kreeg I Klooster (37) in Enkhuizen zijn eerste dolk. „Van een vriend. Jazeker, zo stelt Vincent voor g te vliegen. Cecile is b .reuzelt en als ze eindelijk heeft gepakt kan ze het kijken. Haar wereld stort Door Het Brabar twee concertseries serie op de maant serie op de dond serie bestaat uit vijf concerten, voor vele bekende solisten zijn nodigd. ABONNEMENTEN BRABANTS BAROK ENSEMBLE balletomanen is een an drie balletuitvoeringen Dit abonnement wordt een authentieke opvoe- „Uganda Dancers and et dansen uit het oer- voorstellingen 1 door het Nationaal Jerlands Dans Theater. Ook in het gebruik van de 8-daagse algemene abonnementen komt tot ui- ints Orkest worden s georganiseerd, één jdagavonden en één iderdagavonden. Elke vijf concerten, waar i uitge- «T Bik fk 16,er van 1 - en I 20,— en het coupor bevat coupons tot 16,(eveneens in couf en 1,—). men een belangr Deze reductie blijft bij de dure en kot voorstellingen. De jongeren kunnen evenals de vorige seizoenen profiteren van een groot aan tal voorstellingen, waarin een variatie is aangebracht die er wezen mag. To neel, muziek, balletallemaal facet ten, die binnen het kader van dit abon nement mogelijk zijn. Dit abonnement kan door de jongeren van 16 t/m 22 jaar, studerenden en militairen beneden de rang van ser geant, zelf worden samengesteld. Uit maar liefst 24 voorstellingen kan een keuze gedaan worden van 4 voorstel lingen. 1 de uitvoerir Jederlandse iuspielhr de toneelgroep -,~r”, het Nieuw Rotterdams To- J- Haagse Comedie en het nieuwe dijk Toneel „Globe”. toneelserie B treden op: de Haag- :die, het Zuidelijk Toneel het Nieuw Rotterdams To- toneelgroep „Theater”, de landse Comedie en de toneel- „Centrum”. g PICCADILLY-ABONNEMENT Geheel nieuw is het door de schouw- S burgdirectie ontworpen Piccadilly-abon- k nement. Dit abonnement start op 1 no- J vember met de muzikale show (ge- schreven door Annie M. G. Schmidt) J getiteld „Met Man en Muis”. De hoofd- rollen worden gespeeld door Conny Stuart en Ton Lensink. Vervolgens is in dit attractieve abonnement opge nomen de musical „Sweet Charity” (met JasperinS'lide Jong), het blijspel „Er is een haar in mijn soep” (in Lon den avond-aan-avond uitverkocht), een blijspel door het Zuidelijk Toneel en een opvoering van de plo ioor René Sleeswijk de 1 en Piet Muijselaar). orden vele belang- uitgebreid. Niet minder dan 14 abonnementenseries worden de bezoekers aangeboden, die stuk voor stuk de moeite waard zijn. De leuze: „De Stadsschouwburg is er voor iedereen!” is dan ook geen holle frase meer, voor eenieder is er keus te over. Bovendien heeft men met een abonnement twee voordelen t.w. een lagere entreeprijs en een vaste plaats voor alle voorstellingen. Dit seizoen is daar nog een voordeel bijgekomen, doordat alle abonnementhouders een „prioriteitskaart” ontvangen, waarmede men het recht heeft voor alle voorstellingen tevoren plaatsen te bespreken. Men ontvangt daarbij dan ook speciale bestelkaarten. Tony Rome, privé-detective die in zijn boot woont in Miami, wordt door de magnaat Rudy Kosterman aangeno men om uit te zoeken waarom zijn ge- trouwde dochter Diana er vandoor is Dat er vaker wordt gerei duidelijk gebleken uit de treffende de 8-daagse 1 reizen naar Nederland, België land. Het aantal dergenen die van de reizen uit het prog in totaal 9 reizen hebben zeker 10% hoger dan in volg hiervan is verdeling d seizoen: het juli en augustus i: nemers betreft - tar.. juli nog wel een blijkt wel dat er in augustus al bijna zoen. De hotellerit hiermede zeker i rekening moeten pa lus de folder, tezamen met de iting via pers, radio en televisie, meer als een wegwijzer in het gaat fungeren, en er toe bij- _jt velen leren reizen. Dat deze hting ook de belangstelling en iwsgierigheid prikkelt is bekend. w in de Stads- reda, Eindhoven en i in het Philips Ont- idhoven en in ons land, een jongeren- i keuze doen Maar goed, we hebben het al eens eerder meegemaakt: de techniek staat voor niets, en voor dat koudhouden van ijs is inmiddels iets uitgevonden: vanaf nu is in veertig S-markten van Simon de Wit het zogenaamde „take- home-ijs” te koop, afkomstig uit de beroemde Artic-fabrieken. Dit ijs is ver pakt in een speciale plastic-„styropor”- doos, waarin het ijs tot drie uur nadat u het uit de winkel haalde, bevroren blijft. Weg dus met dat gerèn vlak voor de maaltijd: moeder kan het ijs rustig ’s middags bij de boodschappen mee nemen, om zo haar gezin eens extra te verrassen. Maak nu niet alleen het ijsje uit de hand, maar ook het ijs als nagerecht tot een traditie, want wij Nederlanders zijn nog lang niet zulke ijseters als wij denken! In Engeland wordt gemiddeld per hoofd van de bevolking 8 gebruikt, in Zweden 11 liter, land 12 en in Amerika zelfs 22 Dan hebben wij met onze gemi. 4 liter per jaar nog heel wat i halen! Robert Klooster v charmantste plaat Enkhuizen kreeg t rechten. Het is door het Zuiderzeemuseum (in het voormalige pakhuis van de Oostin- dische Compagnie), het stadhuis, dat De Judoka Mare heeft een gouden me daille gewonnen die hij uitleent aan zijn vriend Clyde. Deze vertrekt met een geheime opdracht met een super sonische bommenwerper naar ’n plaats in de buurt van China. Voor het geval het vliegtuig zou verongelukken of ver dwijnen, hoeft hij niet op officiële hulp te rekenen. En Clyde verdwijnt, zonder dat iemand ooit meer van hem hoort. Mare trekt naar Hongkong waar hij be- lerkt dat Clyde leeft, maar gevangen genomen. Ook hij wordt gevangen snomen doch weet te ontsnappen. Uiteraard kunnen wij onze couponhou- ders niet altijd plaatsen garanderen. Bij voorstellingen waarvoor een bijzonder grote belangstelling bestaat, kan het im mers voorkomen, dat wij niet alle aan vragen van couponhouders kunnen ho noreren, ondanks dat 80% van het aantal plaatsen voor hen beschikbaar is. In de praktijk zal dit echter zelden voorkomen en in zo’n geval zullen wij de couponhouders op een eventuele volgende voorstelling attenderen. LOSSE COUPONS KUNNEN NIET WORDEN AANGENOMEN! Tevens ligt het in de bedoeling de pas- poorthouders maandelijks speciaal te informeren door middel van een bulle tin, waarin de voorstellingen van de maand beschreven staan. Tenslotte is het paspoort ook geldig in schouwburgen te Breda, EirJ ’s-Hertogenbosch en in het 7 spannings Centrum in Eindho de meeste schouwburgen van De belangstellenden voor abonnement kunnen een uit 24 voorstellingen. Ook dit is een geheel nieuwe abonne mentenserie, bestaande uit drie uitvoe ringen. Geopend wordt met het nieuwe cabaretprogramma van Seth Gaaikema, de man die zoveel succes heeft gehad met „Kom, kom, tuut, tuut, ho, ho”. Verder wordt de nieuwe (derde) one- v van Fons Jansen in deze serie teerd, terwijl als derde voor- eveneens nieuwe t A.B.C.-Cabaret orry Vonk. TONEELGROEP „STUDIO” IN HET STUDIO THEATER ïisd is bij NS gegevens be- NS-Vakantie- i en Duits- 3 of meer ogramma van :n gemaakt is 1967. Het ge- ook een gelijkmatiger der reizen over het gehele et beeld in de maanden juni, is - wat aantal deel amelijk gelijk, al vormt topmaand. Verder de tweede helft van i sprake is van nasei- ie zal in de prijsstelling in toenemende mate houden. maal wordt in het Studio-theater een serie „Eigentijds To neel” georganiseerd te verzorgen door de Toneelgroep „Studio”. De belang stelling voor dit moderne toneel is elk jaar zeer groot, zodat verwacht wordt dat dit abonnement van vier voorstel lingen snel uitverkocht zal zijn. TWEE SERIE-CONCERTEf’ DOOR HET BRABANTS TILBURG. De Tilburgse Amateur Foto grafen Vereniging viert in oktober haar 20-jarig bestaan. Op 28 oktober wordt er in de Studiozaal een kleuren-dia-avond gehouden. In zaal Voskens is er van 31 oktober tot en met 3 november een jubi leum foto-expositie, waarbij een gast- inzending uit Tsjecho-Slowakye. Het vorig theaterseizoen boekte de ihouwburgdirectie veel succes met het ocktailabonnement, dat al snel geheel uitverkocht was. Uiteraard is wederom J zo’n abonnement samengesteld, nu be- J staande uit de musical „Ja, ik wil”, de j show van Wim Sonneveld en Ina van j Faassen, het blijspel „En ik dan” (met j in de hoofdrollen Mary Dresselhuijs en J Joan Remmelts), de Hoofdstad Operet- te met „Die Czardasfürstin” en een blij- spel door het Zuidelijk Toneel „Globe”. Wederom dus een zeer aantrekkelijke serie! CONTRASTEN zijn boeiend in de mode En voor de tijd, waarin het con trast tussen koude en warmte steeds meer opvalt, zijn er o.m. Coltruien met 5-cm col en con- trastbiezen. Ook in vesten en pullovers, in sweaters, slipovers of polopulls. Mode: uni-kleuren met contrast" BENT U ER VOOR? DAN NAAR IHoender vangers Ilerenmodeadviseur heuvelstraat 133 tilburg nomen (met Je „Er is een 1 den avond-s blijspel „Globe” en een opv< nieuwste revue der (met Willy Walden Voor deze serie wor stellenden verwacht. Zoals bekend bestaat er voor de pre mières in de Tilburgse Stadsschou burg altijd een grote belangstellir Daarom wordt een première-abonne- ment ingevoerd, waardoor de houders van deze abonnementen er zeker van zijn, dat zij de betreffende voorstellin gen kunnen bijwonen. Dit abonnement bevat 4 voorstellingen I t.w. de première van het blijspel „Kleren maken de man” door het Zui- delijk Toneel „Globe”, de première van de musical „Sweet Charity” (Tweede Kerstdag), de eerste voorstelling in Ne derland van de beroemde Tsjechische Dansgroep „Lucnica” en een tweede I landelijke première door het Zuidelijk Toneel „Globe”. Het is nog niet be kend welk stuk dan opgevoerd zal wor den. klaarbaar, omdat dit systeem vele voor delen biedt. U kunt couponboekjes krij gen van 16,en 30,Het cou ponboekje van 16,bevat coupons van 2,en 1,— tot een waarde van 20,en het couponboekje van 30,bevat coupons tot een waarde van 36,(eveneens in coupons van 2,en 1,Dit betekent dus, dat men een belangrijke reductie heeft. ft men ook behouden costbaar gemonteerde Twee series toneelabonnemer den de inwoners van Tilbuq streken gepresenteerd, elk z^o lingen tellende. In serie A worden I zorgd door de Ne I het Düsseldorfer Schat „Wallenstein’s Tod”), „Theater”, het Nieuw I neel, de Haagse Connedi Zuidelijk Toneel „Glob In de toneelse se Comedie, j „Globe”, neel, de Nederk groep COCKTAIL-ABONNEMENT „muzikale” serie begint met de sring van de operette „Die Czar- •rstin” door de Hoofdstad Operet- ‘t Operagezelschap „Forum” komt operette „Die Lustige Witwe”, srliner Operette Theater speelt i ist die Welt”, vervolgens nog- het Operagezelschap „Forum” Verdi’s „La Forza del Destino”, :jl de serie besloten wordt met de cal „Sweet Charity”. Allereerst heeft een paspoorthouder het recht vanaf drie dagen voor de voor stellingen toegangskaarten te kopen met 50% reductie. Hiervoor zal steeds 10% van de plaatsen (verdeeld over alle rangen) worden gereserveerd. De aankondiging of dit paspoort geldig is, zal steeds in de agenda worden opge nomen. Er zullen maar enkele voorstel lingen zijn waarbij dit paspoort niet gel dig zal zijn (o.a. kostbare buitenlandse voorstellingen). COUPONBOEKJES ZIJN NIET PERSOONLIJK De goede tijd van de tapisserieën is al lang voorbij. „Vroeger, in de zestiende en zeventiende eeuw, zag je ze bijna in elke grote stad”, vertelt de vicè-voor- zitter van het Nederlands Textielmu seum in Tilburg, de heer Harry Ver- wiel, „maar kom daar nu maar eens om. Wie koopt er nu nog gobelins? Dat zijn in elk geval te weinig mensen om continu produktie te waarborgen.” De heer Verwiel steunde van ganser harte het initiatief van direkteur J. Sloekers om in het Textielmuseum de klok terug te draaien. Bij de werk plaats tot herstel van antiek textiel in Haarlem werden twee weefgetouwen besteld en ook gingen er vier Tilburgse machinewevers in de -leer. Ze kregen opleiding tot handwever. Sinds kort zijn ze nu aan de slag in de (nieuwe) tapisserie van het Textielmuseum waar ze de hand leggen aan enkele tapijten voor het (nieuwe) stadhuis in Tilburg. Wie hen aan het werk wil zien is van maandag tot en met vrijdag welkom van tien tot twaalf en van twee tot vijf uur. De tapijten worden gemaakt naar ont werpen van Ria van Eyk en Theo Mols. „De tapisserie in Tilburg is één van de weinige in Nederland, waar op zuiver idealistische basis wordt gewerkt”, ver telt de heer Verwiel. „Er zijn ook nog enkele (zeer goede) handweverijen in bijvoorbeeld Het Gooi - De Knip- scheer en De Cneudt - en in Amster dam. Een industrie van weefstoffen in Veenendaal, die na de oorlog afdeling handweverij b“"'v" bekende kunstenaars r»iw»»wi inmiddels weer opgedoekt.” Het Textielmuseum in Tilburg is ook op zaterdagen en zondagen geopend, van twee tot vijf, en op maandagavon den van half acht tot elf uur. De weef getouwen in de tapisserie hebben dan vrijaf, maar de zalen vol met herinne ringen aan de Brabantse huisnijverheid van de achttiende en negentiende eeuw staan wèl te bezien. U vindt het museum aan de Gasthuis- ring 23. Gemakkelijk reizen Er wordt voorts, naar de bij NS be staande indruk, ook gemakkelijker tot reizen overgegaan dan in voorgaande jaren. Enerzijds zal dat een gevolg zijn van de groeiende reiservaring, ander zijds van de betere voorlichting en do cumentatie. Het wordt reizenden steeds gemakkelijker gemaakt. In eigen land komt daar nog bij - naar de ervaring van NS, vooral bij de 8-daagse abonne menten - de geruststellende wetenschap dat de treinen in Nederland welhaast zo frequent rijden als een tram. Popu lair gezegd: men komt altijd dezelfde dag weer thuis, en de afstanden in Nederland betekenen eigenlijk niets. Zelfs wie zich vergist in zijn trein kost dat meestal niet meer dan een uur van zijn reistijd. Duidelijk is ook dat de „gids van i pier”, dus de folder, tezamen met voorlichting via pers, radio en televi steeds meer als een wegwijzer in toerisme g' draagt dat voorlichting de nieuv De erotisch ontwakende tiener Jamie McGregor denkt alleen maar aan meisjes, maar met denken alléén komt hij geen cent verder. Hoewel hij pas 17 is en nog op school ziet hij zichzelf reeds als een grote Casanova. („Ziet u dokter, ’t is ’n constant probleem. als de bus altijd doorreed vol meis jes... en ik de enige manin welke volgorde nam ik ze dan?”) Jamie is zó bezorgd voor z’n image, dat hij zich voortdurend het hoofd breekt over zijn conversatie, zijn manier van lopen, zijn haar, etc. Hij is daardoor zo in beslag genomen, dat als hij eindelijk de gelegenheid krijgt met een meisje te praten, hij geen zinnig woord kan uit brengen. Maar voor hij het beseft zit hij in die eeuwige molen van de sex. De eerste eigen kelders van dit bedri werden in 1909 aangebracht onde1 Liedertafel in de Willem II straat, leidelijk aan werden in de omgeving den aangekocht die noodzakelijk waren om de bekende import merkartikelen onder te brengen. Men is er in de loop van de jaren m slaagd de verkoop te krijgen van Cognac Albert Robin, de Sandeman Scotch Whiskey en Gin en de keurcollec- tie van esqüise wijnen, geïmporteerd van het bekende Huis Barton Guestier- Bordeaux-Beaunne. De nieuwbouw aan de Zevenheuvelenweg zal officieel wor den geopend zodra ook het nieuwe kan toorgebouwencomplex gereed is. Verder reizen Dat de toeristen thans verder gaan dan voorheen is zonder meer duidelijk bij het luchttoerisme. Afstanden bestaan daar nauwelijks meer. Door de steeds grotere snelheden is ook de reisduur vaak van geen betekenis meer. Het verder gaan dan voorheen manifesteert zich evenwel ook in het dagtoerisme. Enkele honderden kilometers op één dag wordt - zoal niet normaal - dan toch niet bijzonder meer gevonden. De nog dikwijls verkondigde mening dat het dagtoerisme, vooral uit de grote steden overwegend zich afspeel-t op af standen van maximaal 30 kilometer, lijkt door de ontwikkeling achterhaald. Bij grote evenementen als de Efteling is deze ontwikkeling al heel duidelijk, doch ook bij andere doet ze zich meer en meer voor. Bij de NS-vakantiedag- /el overal bij te dragen lakt van doublé - nu orm - een zeer geliefd id monturen worden ïvraagd, omdat zij in urenpatroon kunnen de winter worden zij aakt in de kleuren vanna en amber. De :he benaming voor de 1 aan het hoofd doen venals vorig jaar laag ;ezet. die vanzelfsprekend jde kennen - zijn nu evoerd. Modern is een met metalen veren. En nannen er niet van emdheden een voor- eivormige glazen van zullen straks menige lerpen. Cecile (Brigitte Bardot) een fotomodel en vrouw van een Parijse uitgever ont moet in Londen, waar zij vertoeft voor modeopnamen, de jongeman „Vincent” 'T,'1L die zij tijdens de feesten van „14 juü- T UOUrgSe let” vluchtig had opgemerkt. Een spel van afstoten en aantrekken met deze ontroerend echt verliefde jongeman die haar overal volgt, brengt haar in een impuls tot het accepteren van een uit stapje naar Schotland. Als haar man het bemerkt stelt Vincent voor naar Hongkong te vliegen. Cecile is beslui teloos, treuzelt en als ze eindelijk haar koffers heeft gepakt kan ze het vlieg tuig nakijken. Haar wereld stort dan ineen. gegaan om zich te bedrinken. Diana, op haar beurt, neemt hem aan om de diamanten broche te zoeken die zij in tussen heeft verloren. Deze broche wordt ook door vier mannen gezocht. Langley en Oscar halen Tony’s boot overhoop om de broche te zoeken en Nimmo en de Manke volgen Rome in de hoop daardoor op het spoor van de broche te komen. Rome vindt de broche en ontdekt dat de diamanten zijn vervangen door glas. Iemand van de familie Kosterman heeft blijkbaar alle diamanten uit de familie-juwelen vervangen door namaak met de bedoe ling een grote som geld bijeen te krij gen. IT DIVERSE NA- Notaris H. J. J. k worden verkocht: ibinet, wortelnoten slen, tafels en ban- ienkasten, LEDER lederen eetkamer, stoeltjesklok, speel- Verder heeft de houder van een pas poort het recht om met deze kaart om 5 over 8 de overgebleven of niet afge haalde plaatsen tegen betaling van slechts 2,of tegen de laagste toe gangsprijs in te nemen. De abonnemer 1,plaa. kunnen de je ders tegen beUu tureel paspoort poort zijn een aants teiten verbonden. Dit is een belangrijk voordeel. Immers men kan als men een couponboekje voor zich alleen te kostbaar vindt of indien men niet in de gelegenheid is zelf alle coupons te gebruiken, samen met familie of kennissen één of meer couponboekjes nemen. Ook wordt er steeds meer toe overgegaan een cou ponboekje te kopen als geschenk bij voorbeeld bij verjaardagen, verloving, Sint-Nicolaas enz. Een ander voordeel is, dat men met een couponboekje niet gebonden is aan een bepaalde rang. De enige bepaling is, dat met de couponboekjes A en B slechts één plaats per boekje besproken kan worden voor een voorstelling. Met een couponboekje C kunt u per voor stelling twee plaatsen bespreken. elke in de feestweek gehouden, zal plaats louwburg. Tevens zal sitie op kleine schaal op straat. Een warme dag aan het strand: kleuters en grootmoeders eten ijs. Voetballende jongetjes en ponyrijdende meisjes zijn altijd voor één-van-een-kwartje te vin den. En vaders en moeders happen ook maar al te graag in een romige ’vanille’ of ’aardbeien’. Het is gewoon een traditie: drop in de winter en ijs in de zomer. Zodra de zon wat warmer gaat schijnen, springen de ijscomannetjes weer op hun karretjes, om vrolijk tingelend hun verfrissende waar uit te venten. De winkeliers hijsen hun ijsvlaggen, schakelen de koelkas ten weer in. De laatste tijd is ijs niet alleen een „Warme-dag-versnapering”. IJs als dessert wordt in ieder huisgezin meer en meer geliefd. Moeders maken het zelf, of vlak voor het eten wordt op de hoek gauw even wat ijs gehaald. Want ijs heeft één pretentie: het moet koud zijn. Want ijs is in gesmolten toe stand geen ijs meer. Dan heb je er niets meer aan. Vandaar dat het dan altijd „even gauw” gehaald moet wor den. En dat komt niet altijd gelegen. Een openbare clubavond wordt er op 4 november gehouden. Er wordt dan ge discussieerd over zwart wit foto’s en J:~’s. Op het normale programma staat Ier voor 9 september: Henk Meyer ;n zwart wit foto’s, 23 september: /llectie en jureren van eigen foto’s e jubileum-tentoonstelling. De >t is voortaan open op iedere I van 8.00 tot 8.30 uur. Belang- zijn van harte welkom in z^. Zoskens aan de Heuvel. In het kader van een intensievere ex ploitatie van het Studio-theater heeft „e schouwburgdirectie contact gezocht met het Brabants Barok Ensemble. Dit contact heeft er toe geleid, dat in het komende theaterseizoen twee abonne mentenseries in het Studio-theater wor den georganiseerd. In het kamermuziek- abonnement A treden naast het Bra bants Barok Ensemble (tweemaal) op: Syntagma Musicum o.l.v. Kees Otten, het Nederlands Muziek College. Voor serie B zijn uitgenodigd het Dan- Zi-Kwintet, de Werkgroep „Resont en de werkgroep Moderne Muziek het Brabants Barok Ensemble. maar voor niets en een pracht dingetje ook nog. Ingelegd met zilver en ivoor.” Nu hangt het bovenkamertje van zijn woning aan de Piet Smitstraat 85 vol met wapens, van (ettelijke) dolken tot een vervaarlijke browning toe. Robert Klooster: „Ik heb me altijd ge ïnteresseerd voor de edelsmeedkunst en dan zit je met wapens natuurlijk wel goed. Toen ik, na dat cadeau van die vriend van mij, ook nog eens een pracht van een dolk zag in een arabische film (met een gesmeed hand vat van jewelste), stond mijn besluit vast: ik ga wapens verzamelen.” Hij heeft er inmiddels meer dan twee honderd, die hij met zorg poetst en zo nodig repareert. Een deel van zijn col lectie heeft hij cadeau gekregen („van mensen die weten, dat ik er niet in handel. Dat is heel wat anders”); een ander gedeelte moest hij kopen. De waarde van zijn verzameling schat hij nu op twintigduizend gulden. Tot de zeldzaamste stukken behoren zonder twijfel een Italiaans rapier uit 1790, een cavaleriekarabijn uit 1827, een stokoude kris, een SA-dolk met hakenkruis („ja die is meer curieus dan zeldzaam”), een antiek gaspistool en vier zware cavaleriesabels uit de Napo leontische tijd. Robert Klooster’s verzameling is bijna compleet: op één na. Hij kijkt wat spij tig als hij zegt: „het vuursteenpistool ontbreekt nog. Ja, als ik die in mijn vingers kon krijgen Robert Klooster werkt als handzetter bij een drukkerij in Enkhuizen. Hij i de loop der jaren een uitge- kennis verzameld van zijn wapens en kan er zeer boeiend over vertellen. Hij meent, dat er geen tweede verzamelaar in Nederland is, die zich, zoals hij, met alle soorten van wapentuig bezig houdt. „Daarom ge loof ik dan ook, dat mijn collectie uniek is.” Hij laat zijn hebben en houden graag aan belangstellenden zien: „Ik ben elke middag vanaf drie uur thuis.” De weg naar zijn woning is gemakke lijk te vinden: richting centrum en even voorbij de kerk linksaf slaan, de Vijzelstraat in. Na ongeveer een kilo meter ligt de Piet Smitstraat links. Rechts is de dijk. I TILBURG - Een vah de bekende Til burgse wijnhuizen A. Vollaers-Mandos heeft sinds enige tijd een nieuw en mo dern pand betrokken aan de Zevenheu velenweg op het Industrieterrein Noord. Deze vestiging werd noodzakelijk omdat de panden die men in de omgeving van de Stationsstraat had niet meer toerei- j kend waren. De belangstelling van ons couponboek- jessysteem is in de afgelopen seizoenen steeds groter geworden. Dat is ook ver- Het door NS georganiseerde toerisme in Nederland en naar de omliggende landen heeft zich de afgelopen zomerperiode gunstig ontwikkeld. Daarbij valt duidelijk te constateren, dat er VAKER, VERDER en GEMAKKELIJKER wordt gereisd. Reizen, dat wordt steeds duidelijker, is bezig in snel tempo gemeengoed te worden en een normaal verschijnsel in het hedendaagse levenspatroon. De indruk bestaat ook dat bij velen het reizen in toenemende mate een - wat men zou kunnen noemen - SIGHT-SEEINGkarakter krijgt: men wil veel zien, men wil afwisseling. Er is minder geneigdheid gedurende lange tijd op één en dezelfde plaats te vertoeven. Aan te nemen is dat het grote auto- en bromfietsbezit deze mobiliteit in de hand werkt, en dat voorts de verstedelijking en de meerdere vrije tijd deze ontwikkeling bevorderen. SPARTACUS is een boeiend en ge nuanceerd drama. De regisseur heeft zeer bepaald wèl kans gezien het men selijk verhaal, het drama van enkele individuen, te belichten, terwijl hij te gelijkertijd een uitstekende massaregie voert. Regisseur Kubrick gebruikt het doek functioneel in overrompelende massa-scènes; hij gebruikt zijn kleuren functioneel in sfeer aanduidende scè nes; hij heeft geweten wat hij wilde en het bijna altijd bereikt. Wat SPARTA CUS bovendien voor heeft op de Itali aanse en andere Amerikaanse spektake- larijen is het script, dat geladen is met wezenlijke dialoog. De film heeft bo vendien één niet te onderschatten winstpunt: hij verveelt geen seconde. Vooral ’s avonds maakt de gorgosaurus van het Werelddierenpanorama in Val kenburg (L.) een onheilspellende in druk. Vuur spettert dan uit mond en ogen van het onbehoorlijk grote dier, dat met zijn zestien meter lengte en hoogte van vijf meter een groot van de tuin van Villa Jacoba in b~ neemt. Zijn prehistorische voorganger heeft zoiets nooit gedaan. Die was bovendien van vlees en bloed en niet van groen polyester, zoals zijn nazaat in Valken burg. Het Werelddierenpanorama is nieuw. Het is vol met zeshonderd (echte) op gezette en geprepareerde wilde dieren, die her en der zijn neergezet in een voor hen uiterst passende omgeving, zoals een mini-Sahara, nog een stukje Afrika, een Veluwtje en zo meer. Al deze zeer groot uitgevallen diorama’s vormen tezamen een hoogst gevarieerd landschap, waarvan de argeloze toe schouwer nimmer zal vermoeden, dat het is opgebouwd uit beton, zand en de- cor-(linnen). Wat de roerloze leeuwen, welpen, panters, tijgers en wilde zwij nen aangaat: je zou zweren, dat ze leven. Wie ze fotografeert kan thuis rustig vertellen, dat hij op fotosafari is geweest in Afrika. Het panorama is in elkaar gezet door Jac. Bouten uit Venlo. Zoon Jan ver telt, dat zijn vader, die zijn brood ver dient met het prepareren en (vervol gens) verhuren van wilde dieren, de zaak in twee maanden klaar had. „Ja, dat was zeker snel en dan te bedenken, dat het met de plannen helem&al niet zo vlug ging. Opa wilde ook al zo’n panorama bouwen, maar toen kwam er niets van.” Hij gelooft, dat de nieuwe permanente expositie van opgezette en geprepa- -j- wiide dieren en vogels uniek is ■lederland. „Zeker wat de aan- 5 betreft. Waar vind je die dieren j omgeving als hier in Valken burg? Natuurlijker kan niet, zou ik zo zeggen.” „Bezoekers”, vertelt hij, „kunnen tot eind september dagelijks komen kijken van tien tot twintig uur, ook op zon dagen. Daarna moeten ze wachten tot maart. De entreeprijs bedraagt 1,75 voor volwassenen en een gulden voor kinderen.” Villa Jacoba ligt bij de overweg in Val kenburg aan de Kloosterweg. Dat is achter het station. de gemiddelde afstand die zordt afgelegd, ruim 60 kilo- afbij komt dan meestal nog per bus of boot. t de kwaliteit van wegen en iddelen verder verbetert, is te en dat deze ontwikkeling nog J gaan. veel weg heeft van het Koninklijk Pa leis op de Dam in Amsterdam, de Wes- terkerk, de Zuiderkerk, de Waag, de Koepoort, het Weeshuis en de poort De Drommedaris. De VVV (Snouck van Loosenpark 18, tel. 02280-2824) geeft verdere inlich tingen. Het Zuiderzee-museum (Wier- dijk 18) is dit jaar open t/m 31 ok tober. Openingstijden: van maandag t/m zaterdag van 10 tot 17 uur en op zondagen van 12 tot 17 uur. Zeeën van ruimte Zeeën van ruimte in Zeeland. De pro- waarvan de kust ook buiten ons populair is geworden, loopt in het naseizoen nog te snel leeg. Dat is jammer en ook niet nodig, want behalve de (vaak zeer brede) stranden zijn er altijd nog de vele oude stadjes, die deze provincie extra bekoring geven. Ze zijn bovendien in elk jaar getijde een bezoek waard. Om er enkele te noemen: huis, de kolossale O.L. de Campveerse Toren met ken-restaurant), Vlissinj varen rakelings langs Middelburg (best bewa- van Zeeland), en HuL, stadje). Zeeland, met méér bos en iJ plekjes dan de meesten weten, veel gemakkelijker te berei nieuwe Zeelandbrug kend feit is geworden. Rotterdam - Vlissingen vergt ander half uur of daaromtrent. Zeker niet meer. De Provinciale WV in Middel burg (Lange Giststraat 23; tel. 01180- 3998) geeft verdere inlichtingen. Men heeft als couponhouder - vóórdat de vrije verkoop begint - drie mogelijk heden om toegangsbewijzen te bestellen. In de eerste plaits kan dit schriftelijk geschieden op de speciale aanmeldings- kaart welke men bij aankoop van een couponboekje ontvangt, of per brief kaart, maar dan moet men het num mer van het couponboekje vermelden. Daarnaast worden de couponhouders in de gelegenheid gesteld om op de spe ciale verkoopdag (één dag voordat de normale verkoop begint) kaarten aan onze kassa af te halen of telefonisch te bestellen via ons speciaal telefoonnum mer van de kassa.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1968 | | pagina 9