bestaat honderd jaar N.S. hoofdwerkplaats in Tilburg 1 in ft FLORYN D’N ATELIER” EEN BEGRIP IN DE STAD 1 3 De prijzenpot STADSNIEUWS IN HET KORT J k 359, Nieuwe ontluchtingsfilters blijken doeltreffend ir- - JLt 399,- jS^WEEKBLAD VOOR HET HART VAN BRABAN Twee nieuwe opleidingen bij Katholieke Leergangen Problemen in „Paddestoelen flats” Slipjacht lijken nu opgelost Brabants Orkest met Hein Jordans in Stadsschouwburg De prijswinnaar Benoemingen Hogeschool Actie Reclassering UITGAVE J. DE BEER - LID VAN DE N.H.H.P, Donderdag 19 september 12e jaargang no. 582 5? Wijn- d een an de za- Woonbaar houden van van I grati let g persi srkpls Op bescheiden wijze „De - Pianoconcert no. 26 D-Dur De historie voor betere DROP Little Honda De E.E.G.-serie Volautomatisch Prijzen v.a. Perzische tapijten H. de Zeeuw DROGIST de toekomst van de werkplaats met vertrouwen tegemoet. BEWONERS EN WONINGBOUWVER. „ONTWIKKELING” ZIJN VERHEUGD 8* n aan, al her- t Door directe Import RECHTSTREEKS UIT PERZIË de meest exclusieve partij n weer een cocht waar u f 4 PROTESTANTSE BEGRAFENISONDERNEMING lijdelijk tel. 25525 b.g.g. 33370 REDACTIE EN ADMINISTRATIE JAC. VAN CAMPENSTRAAT 40-42 TILBURG TELEFOON 04250-30783 - POSTGIRO 1 1 2674 5 OPLAGE 47.500 VERSCHIJNT IN GEHEEL TILBURG - GOIRLE - DONGEN - LOON OP ZAND - BERKEL - ENSCHOT en MOERGESTEL PIUSPLEIN 6 hoek .A.- n is efe- groot Nieuwe E.E.G. met voor- en achterwielvering v.a. 509,— Fa. A. Spijkers Zn. Leo Xlll-straot 60 Telefoon 21767 Fa. A. Spijkers Zn. Leo Xlll-Sfraat 60 Telefoon 21767 ons de e voor -* dingt HA FIJN 'N BORREL VAN GENEVER - VIEUX Kleur naar keuze. De prijzen zijn ongekend laag Ongelooflijk wat wij kochten voor u I 1 Komt u eens kijken en overtuigt u I lOOOWen stuks Alle met certificaat I reeds verschillende root succes als soliste bij Orkest op. Advertenties kunnen worden aangenomen tot dinsdagavond 1 0 uur Onze inkopers hebben partij goederen aangeko versteld van staat I l geen kunst meer uw te drag jes met INGRID Wenen, Genève leeftijd openbaé In If het chen Nieuwstraot 172 (hoek Trouwlaan) telefoon 24754-31553 Tilburg de werk- mpo weer deden de gebouwde) elek- hun intrede Bij 'n overlijden in zowel 's nachts als U eerst ons, wij nemen betreffende de I van U over R.-K BEGRAFENISONDERNEMING DENISSEN Tel. 25525 b.g.g. 33370 LET OP HET JUISTE ADRES WILHELMINAPARK 127 De bewoners hebben het bestuur van de woningbouwvereniging in het begin van dit jaar regelmatig een wanbeleid ver weten. Nadat beide partijen de zaken u. tot 11.30 u. deelnemer ver- I we- De onzinadvertentie in ons vorige num mer luidde: eerste prijs van icours te Mün- - ?rt-Concours te naar de „Beet- Harriet Cohen verleend en „Grar LEONvah BERGEN De afdeling Opleidingen Handelsweten- schappen omvat de cursussen voor het Praktijkdiploma Boekhouden, het di ploma Moderne Bedrijfsadministratie en het pedagogisch getuigschrift voor het nijverheidsonderwijs. Uw familie, overdag, belt begrafenis iR, geboren te Salzburg, Wenen, sds op 11-jarige het eerst in het Een goed team van bekwame medewerkers staat de N.S. hier in Tilburg ter beschikking, waar onder vele specialisten op vakgebieden waar de werkplaats een centrale rol speelt voor het ge hele N.S.-bedrijf. Regelmatig wenden andere ondernemingen, en zeker niet alleen vervoers bedrijven, zich met speciale opdrachten tot de werkplaats. De bedrijfsleiding houdt rekening met de mogelijkheid dat deze dienstverlening zal leiden tot een verdere basisverbreding. TILBURG, dinsdagavond - Met veel feestver- vertoon zal het niet gepaard gaan, maar in deze dagen wordt het feit herdacht dat de hoofd werkplaats van de Nederlandse Spoorwegen honderd jaar in Tilburg gevestigd zal zijn. De moeilijkheden van N.S. in de laatste jaren zijn ook de werkplaats Tilburg niet ongemerkt voorbij gegaan. Inkrimping van personeel waar door o.m. een aantal jeugdige personeelsleden verplaatst moest worden, die hierdoor hun levenspatroon ingrijpend gewijzigd zagen. Toch ziet de bedrijfsleiding onder leiding van ir. J. T. de Koningh met de ca. 660 medewerkers perk... 6 oktober. Pers, r mlu, op w land minuten onder leven” uitzend sering. De regie van w handen van de regis~~ ting. De pantomime-spt speelt een grote rol in decors en het g1 de hand van Ou van Oosterom. Crama. Curatoren school hebt de senaat o. De taak bestaan uk tieve aangei tor magni" senaat zijl Tot nog tigd doo leraren, Mede ir ir glas sr glas ir glas >r glas Rond 1866 /an de Regering - de Staatsspoor- trale werk; te stichten n 1 voor de z. ;n 1 voor c burg. De eerste wagens en rijtuigen werden n 1868 hersteld en allengs werd het jomplex uitgebreid, zodat in 1880 zaal en de ruimte brac! hier het Brabant Dit alles is ech. dankzij de Tilburg zo terecht trots op THANS is het o kleding langer te dragen. Wij ver kopen wekkertjes met 25 uren voor een korter maar welbesteder leven. Vraagt heden nog offerte. Lopen op ieder tijdstip af. suwlandstraat be- n geen reden om itten, maar zich laten lages worden die eens op Nieuwe voorzitter van „Ontwikkeling’’ Tijdens de algemene jaarvergadering van de woningbouwvereniging Ontwikkeling, eind juli gehouden, is voorzitter J. Wijten door de leden niet als voorzitter her kozen. De heer Wijten - die uiteraard ook nauw bij de "affaire Slipjachtpad" was betrokken - was wel herkiesbaar. Hij maakt nu in het geheel geen deel meer uit van het bestuur. Als zijn opvolger werd de heer De Bresser gekozen, die tot dan toe de funktie van secretaris vervulde. reeds meer dan 400 p Atelier (zoals de wer) vele oudere Tilburgers werkzaam waren. Opvallend waren bij het binnenrijden van station Tilburg, de grote schoor stenen ten behoeve van de energie voorziening en de watertoren. Bij de ingang prijkte het Staatsspoorwegen embleem, een machtig rijkswapen met „Je Maintiendrai”. Dit beeld heeft zich nog steeds kunnen handhaven zij het dan nu op de gevel van het Spoor wegmuseum te Utrecht. Met de voortgang van de techniek wij zigde zich ook het beeld van de werk plaats. De eigen stroomvoorziening werd vervangen door een aansluiting op het G.E.B.-net, in de latere jaren verdween ook de reparatie van rijtui gen en wagens en specialiseerde de werkplaats zich op de revisies van alle stoomlocomotieven. Ingrid Haebler werd vooral bekend als Mozart-vertolkster. Alle Mozart piano concerten en sonates, en verder vele solo- en kamermuziekwerken van Mo zart, Haydn, Schubert, Schumann en Chopin werden op grammofoonplaten opgenomen. Sinds 1959 staat zij onder contract bij Philips. Ingrid Haebler trad malen met groo Het Brabants Or begonnen met de opleiding M.S./ nieuwe stijl, die meer dan voorheen gericht op de praktische beroepsuitoef ning. De opleiding omvat een aantal lessen algemene en praktische vorming en een verplicht half jaar praktijkstage. Tijdens de braderie zaterdag en zon dag kan men bij Caarls Optiek aan de Schouwburgring gratis een oogtest- laten afnemen. Het gezichtsvermogen zal dan op diverse onderdelen worden afgetast terwijl ook de reactiesnelheid wordt gemeten. Carnavalsvereniging „De Fèn- pruuvers” houdt vrijdagavond bij de Fijnproever haar jaarvergadering met een uitgebreide agenda. Het belang rijkste agendapunt zal zijn bespreking van de plannen voor de komende car navalsperiode. A DoReMi in de Nieu staat één jaar. Op zich een groot feest op touw te zetter toch wil DoReMi wat van zk, horen. Vandaar dat de etalages bevolkt met enkele apen, die eens op wat andere wijze de aandacht vestigen op DoReMi. Bij garage „Diesel Service”, A. A. van Dommelen, Goirkekanaaldijk 4 en bij garage Klessens aan de Molenbocht- straat wordt op vrijdag, zaterdag en zondag een Hanomag-show gehouden. Het Nationale Bureau voor Reclassering zal dit jaar zijn actie ten behoeve van het reclasseringswerk spreiden over de <*riode van 23 september tot en met oktober. ers, radio en televisie hebben hun ledewerking toegezegd. Socutera zal woensdag 25 september via Neder- 1 I om 20.30 uur een film van vijf de titel „een geregeld iden, gewijd aan de reclas- •egie van dit filmpje is in isseur Ad Krech- -speler Jan Bronk ~te rol in deze film. De grafische werk zijn van ontwerper-graficus Hans Producent is Nico De prijs ter waarde van 20,werd toegekend aan mevrouw Dankers, Kastanjelaan 28 te Tilburg, die het ge wonnen bedrag wenst te besteden bij R.A.A.M. automaterialen, Oude Markt 10 te Tilburg. Proficiat In de le winter ’44-’45 werden de loco motieven met geïmproviseerde gereed schappen in dakloze ruimten gerepa reerd. Dankzij een inspirerende leiding en veel enthousiasme werd plaats in betrekkelijk snel tem; in bedrijf gesteld. Inmiddels d< eerste (in Zwitserland trische locomotieven hun intrede en dit betekende niet alleen een aanpas sing van de outillage, doch tevens een omscholing voor grote categorieën van het personeel (waarbij dan o.m. ge dacht kon worden aan de ketelmakers) tot deskundigen voor het elektrische en dieselelektrische tractie-bedrijf. Nog altijd vervult het N.S.’ers met trots, dat Nederland het le Europese land was, waar de „stoomloc” voor de reizigers- en goederentrein verdween. Niet onvermeld mag blijven, de rol, welke het z.g. koepelgebouw van deze werkplaats in het lïlbtirgse uitgaans leven na de bevrijding heeft gespeeld. Het ontbreken van een soortgelijke prima acoustiek in deze rhten velen ertoe om o.m. mts Orkest te beluisteren, ehter verleden tijd, mede Stadsschouwburg, TILBURG, dinsdagavond. - De moei lijkheden in een aantal flats aan het Slipjachtpad in Tilburg lijken opgelost te zijn. De bewoners hebben hier ge durende een periode van meer dan een jaar met natte kamers gezeten. De enorme vochtuitslag veroorzaakte in sommige woningen een ongekende paddenstoelen-groei. Niet ten onrechte werd aan deze woningen dan ook de bjjnaam „paddenstoelen-flats” gegeven. Nu kan iedereen echter opgelucht ade men - en in een gezonde lucht - want de maatregelen die de Woningbouw vereniging Ontwikkeling heeft ge nomen, hebben vrucht afgeworpen. Wie ons de tekst van de onzinadver tentie voor dinsdagavond 10 uur stuurt, dingt mee naar een prijs ter waarde van 20,te besteden bij een van onze adverteerders. Behalve de volledige tekst van de advertentie dient uw oplossing dus tevens de naam van de zaak van uw keuze te vermelden. Veel succes. Op maandag 30 september 1968 om 20.15 uur geeft Het Brabants Orkest onder leiding van zijn dirigent Hein Jordans het eerste abonnementsconcert in de serie A in de Stadsschouwburg te Tilburg. Solistische medewerking wordt verleend door de Oostenrijkse pianiste Ingrid Haebler Het programma is als volgt samenge steld: 1. Mozart - KV 537 PAUZE 2. Bruckner - Symfonie no. 3. mvnt „De Dit trio humor en Rick van Wil van Bs ciale kinder’--”'"» J eugdvakanticw n. Op de mooie plaatsje Retie hic.u van de Koninklijke vereniging haar najs sse A was de uitsla A. Valkenburg 2f klasse B: M. Pef is 15 en J. Kerster Th. van Delft 24 Feelen 14. In klas gersdijk 30, R. gersdijk 19. Voor het seizoen ’68 - ’69 is de be stuurssamenstelling van tafeltennisver- ‘eniging „Luto” als volgt: Voorzitter, wedstrijdsecretaris lande lijke competitie: C. Hobbelen, Schout Backstraat 34, tel. 73423. Secretaris-penningmeester: W. Schuur man, Saliehof 23, tel. 74024. Wedstrijdsecretaris afdelingscompeti- tie, redactie lutonieuws, materialen commissaris: R. van Dijk, Jan Grewen- straat 2, tel. 20449. Totosecretaris, pers en propaganda m.i.v. 3-10-’68 M. de Kort, Beethoven laan 124, tel. 31944. 2e penningmeester, 2e secretaris, notu- lant bestuursvergaderingen, toemooi- commissaris: A. Leenhouwers, Prof. Cobbenhagenlaan 230. Ook de Woningbouwvereniging ’’Ont wikkeling” is verheugd over het feit dat de maatregelen die de technische dienst heeft genomen, hebben geholpen. Voor zitter De Bresser: ”Ik ben een voorstan der om alle woningproblemen direkt op te lossen. Ons doel is alle woningen be woonbaar en leefbaar te houden. Als de mensen klachten hebben en ze wenden zich tot ons - liefst zo snel mogelijk - dan wordt er alle aandacht aan ge schonken.” Men wil de bewoners graag ter wille zijn en uit de nood helpen, zo valt uit de woorden van voorzitter De Bresser af te leiden. Dat was ook de opzet van de Koerier, toen zij in het voorjaar uitge breid over de woningaffaire schreef. In verband met de sterke groei van de afdeling Algemene Opleidingen van de Katholieke Leergangen hebben cura toren besloten, een aantal opleidingen uit deze sector samen te voegen tot twee nieuwe afdelingen. Met ingang van het nieuwe studiejaar zijn binnen het verband van de Leergangen als zelf standige afdelingen opgericht: de afdeling Sociaal-Pedagogische Opleidingen Tot directeur van deze afdeling is benoemd dr. J. J. M. Penders te Tilburg; de afdeling Opleidingen Handels- wetenschappen Tot directeur van deze afdeling is benoemd de heer A. G. J. Knaapen te Tilburg. De afdeling Sociaal-Pedagogische Op leidingen omvat de reeds jarenlang be staande cursussen Middelbare Sociale Arbeid en Hogere Sociale Arbeid en een oriëntatiecursus Verkenningen in het Sociale Leven. Dit jaar is bovendien begonnen met een opleiding Personeelsbeleid. Deze oplei ding sluit aan op het overgangsexamen eerste deel van de opleiding M.S.A. en kan dan worden gekozen als derde stu dierichting naast maatschappelijk werk en werkgelegenheidspolitiek. In het komende studiejaar zal worden organiseert de werk- „iging een 3-tal wed- T.K.T.-terrein waar- team van Oostenrijkse „Eisen- uit Wenen is uitgenodigd, officieel door het gemeen- worden ontvangen. zal - mede dank zij de grote ing van de Werkplaats-Ont- /ereniging op vrijdag 27 sep- het personeel een avond .uscment worden geboden. Twee dagen na de bevrijding van Til burg werd de wederopbouw ter hand genomen, waarbij helaas enkele per soneelsleden, die als gevolg van oor logshandelingen het leven hadden ver loren, ontbraken. Een gedenkplaat bij de hoofdingang houdt de namen in her innering. men tevens vrij entree nd in het K.W.J. ge- uinstraat 7. van het Theo- georganiseerd r „De Reit” r plaats in de Boerke Mut- let lustrumbal ïrsonen in D’n laats nog bij bekend is) gens. Bezems en de inmiddels over leden heer A. Prins van de voormalige Nieuwe Tilburgse Courant. Ter verdui delijking van de activiteiten leidt de kabel naar een biertonnetje, maar de foto werd dan ook gemaakt in de tuin van Het Dorstige Hert. Dud-kabelwachters die graag een foto in hun bezit zouden willen hebben kun nen zich in verbinding stellen met de heer De Rooy jr„ tel. 71085. „Kinderen van Versteeg” Het aantal personeelsleden vertoonde ups en downs. In de laatste wereldoor log groeide het aantal tot ruim 1200. De geschiedschrijving van deze oor logsperiode vertoont zwarte bladzijden; een Duitse bezetting hield voortdurend toezicht op de productie en ook mate rieel van de Deutsche Reichsbahn moest hier gerepareerd worden. Een woord van lof past hier zeker voor de toenmalige bedrijfsleiding en nagenoeg alle medewerkers, die zoveel mogelijk de vreemde opdrachten sabo teerden of vertraagden. Op 17 septem ber 1944 ging ook de poort van deze werkplaats dicht en gingen de „kinde ren van Versteeg” (schuilnaam van de toenmalige N.S.-directeur ir. W. Hup- kes) „onder de wol” zoals de code-op- dracht van radio Londen luidde. In verband met het vijftigjarig be staan van de vereniging zal de Bond van Gepensioneerden bij de Nederlandse Spoor- en Tramwegen „De Oude Garde” afdeling Tilburg op donderdag 26 sep tember een feestvergadering beleggen bij Terra Nova. De vergadering wordt op geluisterd door een cabaretduo. De laatste tijd komen in de amuse- itswereld van Tilburg steeds meer Vrolijke Brabanders” naar voren. ‘rio verzorgt met zang, muziek, en voordracht talrijke avonden, an Puyenbroek, Tini Dekkers en Jaast hebben nu ook een spe- srrevue, waarmee ze met het ntiewerk veel succes oogsten. s banen van het Belgische lield de afdeling Tilburg Nederlandse Jagers- ijaarswedstrijden. In ,lag: M. Valkensburg 29 en A. Mutsaers 27. epers 16, ASchelle- ïns 15. In klasse C: Leemans 15 en J. isse D: tenslotte W. Veï- Kouwenberg 28 en J. Vel- Zij het op bescheiden wijze, het hon derdjarig bestaan van de werkplaats gaat niet ongemerkt voorbij. Reeds or ganiseerde de modelbouwclub het af gelopen weekeinde een drukbezochte tentoonstelling van diverse vormen van vrijetijdsbesteding. A.s. zaterdag org: plaatsvoetbalverenig' strijden op het T. voor een - bahner” Deze zullen tebestuur Tenslotte medewerkir spanningsve tember a.s. van licht amuseme "i van de Katholieke Hoge- foben benoemd tot griffier van dr. G. H. M. van den Heuvel. van de griffier zal onder meer uit de zorg voor de administra- igelegenheden, die aan de rec- lificus en de secretaris van de jn toevertrouwd. toe werden deze zaken behar- loor een van de gewone hoog- de secretaris van de senaat, in verband met de sterke groei van de hogeschool werd het verzorgen van deze taak naast een gewoon hoog leraarschap te zwaar. De benoeming van de griffier moest naast de benoe ming van een meerjarig rector worden gezien als een maatregel ter verhoging van de bestuurskracht en ter bevorde ring van efficiënt beheer. Reeds eerder werd op het niveau van de faculteiten tot aanstelling van hoofden van de fa culteitsbureau overgegaan. Voorts is benoemd tot studentendecaan mr. F. J. Derks. Hij is aangesteld als hoofd van het bureau studentenbelan gen van de Katholieke Hogeschool en volgt in die functie drs. H. J. E. M. Veraart op, die elders een werkkring heeft aanvaard. HAEBLEI studeerde in 5 en Parijs. Reet speelde zij voor lar met orkest. 1954 ontving zij de Internationale Conc viien en van het Schuberi Genève. In 1957 werd ht hoven-Medaille van de Harriet Cohen Stichting” in Londen verleend en in 1958 ontving zij in Parijs de „Grand Prix du Disque” voor de opnamen van de pianoconcerten no. 6 en 8 van Mo zart. Sinds 1954 is Ingrid Haebler so liste van de Salzburger Festspiele. Zij trad verder op tijdens de Festivals van Bath en Holland, de Wiesbadener Mai- festspiele, de „Prager Frühling”, het Deutsche Mozartfest Ludwigsburg en de Festivals van Adelaide en Auckland. In 1964 ontving zij de Puthon Prjjs voor bijzondere artistieke verdienste bij de Salzburger Festspiele. De pianiste maakte tournees door Holland, Enge land, België, Scandinavië, Frankrijk, Italië, Duitsland, Oostenrijk, Zwitser land, Luxemburg, de Sovjet-Unie, Polen en Tsjechoslowakije. Zij treedt regelmatig op met de beroemde orkes ten van Europa zoals o.a. de Philhar- monische Orkesten van Berlijn, Ham burg, München, Stockholm, Warschau, Brussel, het Concertgebouworkest, Re- sidentie-Orkest, Londen Symphony Or chestra, London Philharmonic en Royal Philharmonic Orchestra Londen, Or- chestre Lamoureux, Parijs, Mozarteum- Orkest, Camerata Academica Salzburg, de Wiener Symphoniker en de radio- orkesten van Oslo, Copenhagen, Zürich, Keulen, München, Frankfurt, Stutt gart enz. Uitgebreide tournees voerden Ingrid Haebler door Australië, Nieuw Zeeland, U.S.A, en Canada. besloot - mede op aandrang gering - de directie van de irwegen om niet één Cen- cplaats doch 2 werkplaatsen i nl. z.g. Noordergroep te Zwolle r de z.g. Zuidergroep te Til- De heer De Rooy van het Dorstige Hert op de Bredaseweg diepte uit zijn archief deze foto op. Zij werd gemaakt in 1942 en vertoont een grote groep zogenaamde kabelwachters. In op dracht van de bezetter moesten zij erop toezien dat de telefoonkabel tussen Til burg en het vliegveld Gilze Rijen niet werd gesaboteerd. Op de foto staan een aantal prominente Tilburgers zoals de heren A. Pillot, Jan Pijnenburg, Fort- Op 21 september a.s. organiseert K.W.J. Vredeskerk een Gezelligheids- rit voor Bromfietsers. Start van het K.W.J.-gebouw Vredes kerk, gelegen aan de Jacob Roman- straat. Deelnemerskosten 3,per brom fiets. Inschrijven vanaf 10.30 Tijdens de rit is iedere zekerd. Hiermede heeft r op de dansavond in h< bouw aan de Korte Tui De prijsuitreiking dorus Engel-toemooi” door de sportvereniging vindt zaterdag om 8 uur zaal van café-restaurant 1 saerts. Dan wordt ook he gehouden. Op 3 oktober herdenkt de heer G. Gadella, procuratiehouder bij Drukke rij Henri Bergmans N.V. zijn 40-jarig jubileum. Uit waardering voor zijn grote verdiensten voor de onderneming biedt de' directie hem op die dag een receptie aan in Hotel „De Postelse Hoeve” van 2.00 - 3.30 uur. De firma Wed. H. Kruyssen, Heu velring 39 houdt komende vrijdag, za terdag en zondag een grote gasverwar- mingsshow in d? zaal van café ’t Molentje aan het Rosmolenplein. De allernieuwste modellen gashaarden, c.v.-ketels en -radiatoren staan dan ge ëxposeerd. Ook zullen alle inlichtingen worden verstrekt over centrale ver warming. De show is dagelijks tot 22.00 uur geopend. grondig uit de doeken hadden gedaan, heeft ’’Ontwikkeling” afdoende maat regelen genomen. Er werden nieuwe ontluchtingsfilters geplaatst terwijl de lekken op het dak zijn gerepareerd. Die ontluchtingsfilters werpen hun nut nu wel af. Niemand kampt meer met lekkages of natte muren, en dit is met de enorme regenval van de laatste maanden, een gunstig teken. Het euvel schijnt dus verholpen te zijn. Daarmee zijn de be woners erg blij. De woningen zijn weer opgeknapt en in de meeste gevallen van nieuw behang voorzien. 0

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1968 | | pagina 1