HET BESTE ADRES GEBRUIKTE AUTO voor een Tilburgse kapelaan fietste in 24 dagen naar Madrid en terug rises' Orgelconcert in de kerk van de Pastoor van Ars i Jan Piasmans 'i Groots opgezette antiekmarkt in Goirle Bananenkotelet n.v. GESLAAGDEN COSTUMIÈRE EN COUPEUZE 1 „a la Doube” fietst nu inzijn’ parochie aan Ringbaan-Oost S Donderdag 22 augustus 1968 - pagina 7 DE TILBURGSE KOERIER 1968 - pagina 6 oge ■r-Horlog«r ustus n-en lof. 1710 meter hoog Huldiging KOTTERSTRAAT 1 gen (bij Hoogvensestraat) TILBURG ANWB TELEFOON 04250-32062 JAN PLASMANS EN MARTIN VAN KEMENADE IN BISDOM NU ALS „CYCLO-CLERUS” BEKEND ebben ti Ba ms van alle f: JP-GARANTIf istbij ALIST Znn. TELEFOON 26151 hine in. en ondt in d :h pi I liet nning. RUIME KEUS tot 6000 gulc TALINGSREGE ;"proken. zelfs aan kaarten. mlders, Til- op Zand n met lof. land, A. v. Hoof, P. /sen, C. i A. Sé- tderiks, IJpe- 4 3/8 li 1 theelepel theelepel (Voor 4 personen) Zelfs verwende kelen 1 onderstaande pikante verrassen. Voor deze bananenkotelet heeft men nodig: Na eer certenr legenhe van neemt wederc eert in Ars aan de Bern laan in het Zanc 27 augustus de grote 1 Prof. Dr. i Van VtPj concert za legenheid ware grootte i velen in Tilbu laten gaan. Hl 20.30 uur. dames: f Visscher, C ■rertnans, M. n.v. postage kan men met het bananengerecht Chemisch Reinigen „Neerlandici" Korv.ls.w.g 174 - Tel. 21697 „Voor het betere werk" Wij halen en bezorgen gratis U beltwij komen WIJ GEVEN l ZILVERZEGELS Filialen Broekhovenseweg 105 Van Alkemadestraat 34 Ook de ANWB vertrouwde het niet helemaal. Nadat Jan,Piasmans en Mar tin van Kemenade een fietsroute naar Madrid hadden aangevraagd volgde er spoedig een telefoontje uit Den Haag of de H.H. Geestelijken wel wisten wat ze deden. „Weet u wel wat fietsen is”, werd er gevraagd. Daarop had Jan Piasmans zijn antwoord wel klaar. De ANWB maakte een uitvoerig schema klaar met een volledige route vanuit Vught via Poppel naar Madrid en terug. TILBURG, dinsdagavond - Tilburg heeft er sinds enkele weken een fiets-amateur in hart en nieren bij, die de grote Tour de France prestatie van de professional Jan Janssen benadert. Het is kapelaan Jan Piasmans uit Esbeek, verbonden aan de Sacramentsparochie aan de Ringbaan-Oost in Tilburg. In ’t Bisdom staat Jan Piasmans bekend als de cyclo-clerus, de fietsende kapelaan. Hij leverde, samen met zijn Vughtse collega Martin van Kemenade de enorme prestatie om fietsend 3880 kilometer af te leggen, oftewel vanuit Vught in 24 dagen op en neer naar Madrid. Met een gemiddelde van 27 kilometer per uur fietste het tweetal op een bijna 8 jaar oude fiets, volgeladen met 35 kilo bagage deze afstand. Een prestatie die zelfs bij de Nederlandse „broodrijders” bewondering afdwong. i Madrid stad be- kregen „t voor ga ver- uc heen- dag 26 juli wachtte Vught een grootse lauwerkransen en harmonie. Mgr. secretaris gestuurd. de pastorie aan de Tilburg, waar Jan Priesterwijding De trainingsdagen heeft Jan Piasmans in het voorjaar wel moeten onder breken. Op 8 juni werd hij in de St.- Janskathedraal in Den Bosch priestes gewijd en deze drukke tijd liet geen ruimte voor extra fietsinspanning. Dat heeft echter geen slechte invloed op de prestatie van de nieuwbakken geeste» lijke gehad. Dinsdag 2 juli - na 2 dagen te hebben gefeest vanwege zijn Eerste Mis - werden de fietstassen gepakt en maakten de twee kapelaans een oefen tocht van Vught, via Tilburg, Esbeek en Veldhoven weer terug. Het idee voor deze r> afkomstig van Marti (34). Deze Vuf-* jaar geleden met de auto geweest en wilde nu wel ders. ste solo-concert van de dat de weg mag openen nog meer bekendheid van en voor looie Vulpenorgel, dat in deze kerk van het Zand werd opgericht. „Het was een tie, waarin had. Het is De oven De koteletten waar dient te worden met meel gepai bruin gebraden, vlees met zout en met schijfjes ui l Het gerecht in doen en in de ovt Het weekend heeft het tweetal in doorgebracht. Fietsend werd de j wonderd en op zondagmiddag k Jan en Martin een stierengevecht geschoteld. Op 8 lekke banden na liep de terugtocht ex’en vlot als de h reis. Bij aankomst vrijdag 26 de twee kapelaans in hulde, compleet met certificaten en een Bluyssen had zijn Op zijn kamer in Ringbaan-Oost in De twee Brabantse geestelijken heb aan de voet van de Pyreneeën in yonne met de Nederlandse Tour de France renners Jan Janssen, Harm Ot- tenbros, Gerard Vianen, Evert Dolman en Eddie Beugels gesproken. Dit vijftal kon maar niet begrijpen dat Jan Pias mans en Martin van Kemenade op „ge wone” fietsen een dergelijke tocht aan durfden. Moeilijkheden hebben de cydo-clerussen niet gehad. bijzonder prettige vakan- we veel plezier hebben ge- i een belevenis op zich. Je Piasmans enkele weken geleden werd benoemd, praat hij nog graag over zijn fietstocht. Volgend jaar wil hij naar Jut land en Noorwegen. Voorlopig wacht hem het parochiewerk en daarbij heeft hij geen fiets nodig. Op het te Tilburg gehouden examen van de Tilburgse Modevakschool, St.- Josephstraat 117, slaagden voor Cos- tumière de dames: Th. v. Amelsfort en J. Smuld burg, J. v. d. Brand, Loon en M. Geerts, Diessen, allen Tevens: C. Bertens, A. Erkelar Groeningen, P. Hamers, M. v. Kiernans, W.,Linkels, A. Meeuws^ Mols te Tilburg, J. v. Belzen en A ge'rs, Berkel-Enschot, Th. Fredt Haaren, M. Oerlemans, Goirle, H. IJpe- laar, Dongen. Voor Coupeuse de dames: J. op ’t Hoog en C. Rijnen, Moergestel, en M. Ver meer, Nijmegen, allen met lof. Tevens: G. Jansen, H. Kroon en H. Schuurkes, Tilburg, J. Spierings, Goirlé, M. Oomens, Rijen en A. Spaninks, Hilva- renbeek. Voor Costumi mes: D. Tl man, Oistc A. Mols, jenbeek. Voor Coupeuse B de dames: M. Mut- saers, Tilburg en J. de Visscher, Goirle, met lof. Tevens: C. Bergmans, M. Doo rnen, J. Gaakeer, M. Verhoof, W. Ver schuren, Tilburg, A. v. d. Sande, Berkel- EnschoLgn E. y, d. Bruggen, Hüyaren beek. Voor Coupeuse A en B de dames: J. Mallens, Tilburg, en M. Vromans, Riel. Te Rotterdam slaagden voor lerares coupeuse de dames: mevr. Ballast-ten Brinke, Fr. Priems, Tilburg, C. v. Dijk. C. v. d. Wouw, Moergestel, en J. Schil ders, M. L. v. d. Ven, Oisterwijk. 5 (minstens 70 wagens van alle populaire merken) IN ALLE PRIJSKLASSEN (van 1000 ilden) TERUGKOOP-GARANTIE (Niet goed?Auto terug!!) GEMAKKELIJKE BE DELING (geen problemen met financiering en verzekering). 'ostumière en Coupeuse de da- Tax, J. Tax, Diessen-en C. Velt- terwijk, allen met lof. Tevens: Tilburg, M. Nouwens, Hilva- Op zaterdag 24 en zondag 25 augustus a.s. organiseren de nieuwe Goirlese Vol leybalclub N1EGOVOC en de nieuwe Sport- en Judovereniging Goirle voor de tweede maal een Antiek- en Vlooien- arkt, nu in en om de grote kantine- imte van de inmiddels leegstaande bouwen van T.K.W. in de Fabriek- raat. eze markt die ’s zaterdags van 14.00 t 20.00 uur en ’s zondags van 13.00 tot 17.00 uur voor kijkers en kopers ge opend is, blijkt uniek in Goirle en bevat behalve een pracht verzameling antiek ook een keur van allerlei artikelen die deze keer zeker kan wedijveren met de markten in Amsterdam en Antwerpen, zodat niet alleen de kopers maar ook de kijkers op een rijk gevarieerde markt in al zijn attractiviteit zeer zeker aan hun trekken komen. De organisatoren hebben er bewust naar gestreefd niet enkel een antiekbeurs te houden, maar hebben daarnaast ook een echte onvervalste vlooienmarkt opge bouwd op de terreinen van de T.K.W. De baten van deze antiek- en vlooien markt komen geheel ten goede aan de grote jeugdafdelingen van beide vereni gingen die daardoor nog meer, beter en intensiever tot een voor deze tijd aan vaardbare vrijetijdsbesteding kunnen ten. organisatoren verwachten vooral uit rle vele bezoekers maar ook van en Goirle zullen velen beslist deze markt bezoeken; het is zeker de moeite waard de tocht naar Goirle ervoor te maken, moeilijkheden bij het vinden van de markt kunnen zich, vanwaar eenieder ook komt, niet voordoen want vanaf alle toegangswegen naar Goirle tot aan de markt is de route duidelijk aange geven. De solist Prof. Dr. Hans Klotz was reeds eerder te Tilburg tijdens de aller eerste concertenreeks, die door de Stich ting Orgelkring werd geboden. Deze grote Regerkenner werd geboren te Of fenbach am Main in het jaar 1900. Na het beëindigen van zijn gymnasiale stu dies, ging hij naar Frankfurt en bezocht aldaar het Hochschen Konservatorium, terwijl hij aan het Conservatorium van Leipzig compositieleer, muziektheorie, orgel en piano studeerde. Bij de grote Charles Widor te Parijs voltooide hij zijn orgelstudies. In 1927 promoveerde Prof. magere varkenskoteletten wat meel, zout en peper een paar grote schijven ui, bananen eetlepels gesmolten boter liter zure room zout mosterd wordt verhit tot 180 °C. irvan de vetrand eerst afgesneden worden laneerd en in heet vet Vervolgens wordt het i peper gekruid en belegd. een vuurvaste schaal zen laten stoven. Hier- DESKUND1GE VOORLICHTING (o.a. over garantie en service) ALLE AUTO'S GEPRIJSD (dus onge stoord rondkijken) WAGENS GRONDIG GECONTROLEERD EN RIJKLAAR enDAGELIJKS GEOPEND VAN 1021.30 UUR (zaterdag 10-18, zondag 12-18 uur). bij moet men er goed op letten dat de oven op de laagste stand staat. Intussen worden de bananen met ge smolten boter besmeerd en aan het ge stoofde vlees toegevoegd. Het geheel wordt bestreken met de room, die eerst met zout en mosterd is vermengd. Na ongeveer 15 minuten stoven kan het gerecht worden opgediend. U zult ver steld staan van het heerlijke resultaat. Om het geheel een nog fleuriger aan zien te geven kan de bananenkotelet met sla worden gegarneerd. Klotz tot doctor in de filosofie en in 1929 legde hij aan het Instituut voor Kerkmuziek van de Evang. Lutherse Landeskirche Sachsen het examen af voor Cantor en Organist. Het moge daardoor begrijpelijk zijn, dat Prof. Klotz in het kerkmuzikale leven van Duitsland een bijzondere plaats in neemt en o.a. sedert 1954 Professor en Hoofd is der afdeling voor Evangelische Kerkmuziek der Staatliche Hochschule für Musik te Keulen. Lange jaren was Prof. Klotz verbonden aan de Zomer- Akademie voor Organisten te Haarlem en had zitting in vele jury’s bij orgel- concoursen in binnen- en buitenland. Het concert van Prof. Klotz omvat werken van J. P. Sweelinck, A. Vivaldi, F. Couperin en van J. S. Bach, o.a. de 6 Schüblerkoralen. Het belooft een waar evenement te worden dit eerst Orgelkring, naar nog mi het mc Het 3880 km lange avontuur begon woensdagmorgen 3 juli om 5.30 uur. Het werd een lange dag die ’s avonds om 8.15 uur na 234 kilometer bij Mau- puge aan de Franse grens eindigde. Met een gemiddelde van 200 kilometer per dag werd de tocht door Frankrijk vol bracht om op dinsdag 9 juli in Spanje te arriveren. Toen begon het klimwerk door de Spaanse bergen. In Sorvia keek men tegen de hoogste klim aan: de Puerto Piqueras van 1710 meter. Twee ëneenhalf uur hebben Jan en Martin de volbeladen fiets moeten duwen om de top te bereiken. En dat met de overgang van de Spaanse hitte naar de kille berg top. De terugtocht ging sneller. Slechts 10 minuten waren daarvoor nodig. Met snelheden van ruim 70 kilometer „scheurden” de twee kapelaans naar be neden. Dat is inderdaad „loei-hard”, zo als Jan Piasmans het uitdrukt. komt door de mooiste streken, leert de natuur in al zijn hoedanigheden kennen. Bovendien is het enorm gezond! Men heeft tegenwoordig toch al zo weinig lichaamsbeweging. Overigens hoef je het niet te doen uit financieel voordeel. Vergeet dat maar. Zo’n reis met een bijzonder groot aantal overnachtingen in hotels en veel rustplaatsen, tast je jnnee behoorlijk aan”, oordeelt lasmans. t idee voor deze monsterfietstocht is ernstig van Martin van Kemenade Deze Vughtse kapelaan is twee r geleden met de auto naar Spanje /eest en wilde nu wel eens iets an- s. Vorig jaar maakte hij een fiets tocht door Nederland. Dit bracht hem direct in de ban van de twee-wieler en de auto werd verkocht. Kapelaan Van Kemenade deed zijn werk voortaan op de fiets, zo ook zijn tochten naar het ouderlijk huis in Veldhoven. Toen Jan Piasmans (24) zich op de Vughtse pas torie meldde was er een andere fiets- liefhebber bij. 2e Training Hij fietste steeds vanuit zijn ouderlijk huis in Esbeek naar zijn bestemmingen in het Bossche bisdom. Het idee Span je werd gelanceerd. Er kwam een trai ningsschema op tafel en Jan Piasmans en Martin van Kemenade besloten van af januari iedere maand 1000 kilo meter te trainen. Ieder weekend trok het tweetal er op uit om fietsend het Land van Heusden en Altena te ver kennen of verdere tochten door Bra bant te maken. De Bossche bisschop drs. J. Bluyssen die van de voorge nomen tocht hoorde was ervan over tuigd dat de jeugd tot veel in staat was. Toch vond hij de rit naar Madrid wat overmoedig. Hij wilde wel eens verder praten als hij een kaart uit Madrid Tiad ontvangen. Mgr. Bluyssen was ervan overtuigd dat die kaart hem nooit zou bereiken. Dinsdagmiddag kwam die kaart op tafel. Toen bracht kapelaan Piasmans een bezoek aan de Bisschop en werd er nog eens gezellig over het fiets- avontuur nagekaart. Ook de pastoor uit Vught had weinig vertrouwen in de goede afloop. Hij vertrouwde zijn ka pelaans toe dat hij ze niet uit zou lachen als ze na het bereiken van de Belgisch-Franse grens al terug zouden keren. In de parochie werd veel over het Spaanse avontuur van de geeste lijken gesproken. De schoolkinderen sloegen zelfs aan het verzamelen van Spaanse ?n korte onderbreking van de con- ireeks om de vakantiegangers ge heid te geven hun jaarlijkse periode zalig nietsdoen uit te leven, her- t de Stichting Orgelkring Tilburg rom zijn Cyclus 1968 met een con- de kerk van de H. Pastoor van eneluxlaan, hoek Schiphol- and. Tijdens dit concert op a.s. zal als solist optreden Duitse organist en pedagoog Hans Klotz, die op het fraaie 'ulpenorgel een specifiek Barok- t zal vertolken. Deze eerste ge- 1 dit mooie orgel eens in zijn te kunnen horen, zullen xurg niet onbenut voorbij iet concert vangt aan om eim

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1968 | | pagina 7