uw geld 5M% 6%% meer rente van bij van Lanschot in Dongen AUTOZEGENING F.van Lanschot HANS VAN DIJK EN PETER VAN DER AA 5de Tefado INTERVIEWDEN BEKENDE NEDERLANDERS van juni Junior” kinderkrant DE TILBURGSE SPAARBANK in nieuw jasje Bernard Bartelink solist op het Heikese orgel Tilburgse jongeren verzorgen iedere maand Tweede jaargang verschijnt Spaaroverschot in mei Wolmerk groot sukses gebleken Autozegening 1968 IK f°to 2 f>no Filmpost jubileumrally „De pruik van de koning” Donderdag 13 juni 1968 - pagina 3 DE TILBURGSE KOERIER 1968 - pagina 2 E grot< s en duidelijk □k veran- NOORDSTRAAT 125, TILBURG GEWONE SPAARREKENING 4,2 6-MAANDS TERMIJNREKENING 5,1 JEUGDSPAARREKENING 5,1 Alle transacties ook mogelijk via onze postgirorekening no. 1083209 5.95 VOJ Eindredaktie Plannen ZONDAG 16 JUNI ST.-CHRISTOFFEL anas J92 Bankiers ’s-Hertogenbosch - Eindhoven - Tilburg - Vught. réén BANK BEGRAFENISSEN t* Peter van der Aa en Hans van Dijk aan het werk voor Junior. Foto Frans van Aarle Hans van Dijk al behoorlijk wat er varing opgedaan. TILBURG'S OUDSTE KATH. BEGRAFENISONDERNEMING ST.DIONYSIUS Iv/h ROOMS LEVEN vanaf Kerk- root aantal Nedc adffeurs staat 1 32226 der uitgeeft TUINSTR. 65 TEL. 23542-25783-33387 b.g.g. en nacht*: tel. 33286 MODERNE AUTO’S ZEER VERZORGDE UITVOERING van 13.00 uur tot 14.30 uur. OP HET LOURDESPLEIN PAR. KONINGSHOEVEN. Voor meer bijzonderheden zie elders in dit blad. rgen. stuk t bos I van de 1 pent vind onjuist wc“J‘ technische toests ïnde voe- DAG EN NACHT BEREIKBAAR Centrum: Tuinstraat 65 r/Aul*?fl'tZand: Dr. Ahausstr 2. e nodige igen naar ;ebruikers klemge- Bankboekjes Belangrijk deel dirëct beschikbaar. Voor de rest 1 maand opzegging. eschenk voor sporthemd van itoen. Perma nooit meer strij- utton down arstzak. In uni iux, bruin rijden I door de jJ slaan op uv kijken en riet igen de j’s, mo- gehou- de Te- surs van van ieel- Aan het ontstaan van Junior gaat hele geschiedenis vooraf. Het is c zijn g kar estreken v vooral reke het nemen .laren ver werk, daar- jeiui die de Als voor- iherenstraat - t - Hoevense- gelanceerd, ellulose ve- .oesparende - onvermij- daalden /orden omge- „DE VRACHTWAGEN IN HET VERKEER” Politie verscherpt optreden in laatste weken eter boor tweede slag - die komt een een stripvt vel en Ma; deerd t - wordt g°' een verhaa Frank Vemc Peters en De geboren te En- bij niemand min- iv.d. Solo- iser- hij Beleggingsboekjes Gedeelte direct beschikbaar. Voor de rest 12 maanden opzegging. ka (polyester) 3, gegarneerd zig-zag band. heeft een stolp- nvoor en sluit een rits. Zittinguren 19-20 uur. Dinsdag: Noordstraat 125 Donderdag: Nimrodstraat 30 (gebouw Tilburgse Bouwvereniging) Vrijdag: Noordstraat 125 en Leo Xlll-straat (Leoschool) Zo zijn we bijvoorbeeld ook eens hij een plaatopname geweest, en begin dit jaar werden we door Jan Jaspers van Radio Elisabeth uitgenodigd om eens naar de studio van het St.-Elisabeth-ziekenhuis te komen voor een vraaggesprek.” neisjestruitje vdn are buccaroni i fantasiesteek. :en zijn afge- dezelfde stof. i 4.95-7.95 film SCHOUWBURGRING 10-TILBURG ■I TEL 31612 Hl Termijnboekjes Gedeelte direct beschikbaar. Voor de rest 6 maanden opzegging. Spaarboekjes Gehele tegoed praktisch direct beschikbaar. Ook voor kleine bedragen. TILBURG - dinsdagavond - Wist u dat er in Tilburg iedere maand een kin derkrant verschijnt? Waarschijnlijk niet, want we mogen wel aannemen dat de lezers van ons blad de kinderschoenen ontgroeid zijn en uit de kinderlijke vriendenkring niet met een dergelijke krant geconfronteerd worden. Wellicht is het blad ook nog niet bekend genoeg. Na 12 maandelijkse afleveringen staat „Junior-kinderkrant” voor haar tweede jaargang, die in een nieuw jasje wordt gestoken. De geestelijke „vader” van Junior is de 19-jarige Hans van Dijk, die al zo’n jaar of vijf zijn schrijverstalenten voor de jeugd aanwendt. Niet zonder succes, want hij is er in geslaagd, samen met acht collega’s, een krantje in elkaar te draaien dat ongetwijfeld de jeugdige abonnees interesseert. mi of stoeien op de ie jeugd); «p de fiets zonder :hting aan te Spaaragentschap Dongen Julianastr.43.Tel. (01623) 2490- Postgiro 810992 t.n.v. Spaaragentschap F. van Lanschot. Geopend: elke werkdag van 9- 17 uur; vrijdags tot 20.30 uur. De heer Lund zei dat het bovenstaande in sommige landen nu het geval is, spe ciaal in de kledingsector. Hij voegde hieraan toe, dat wat de wolboer ook doet om de efficiency te verhogen, wij moeten accepteren dat de toekomst van de wol ligt in de bereidheid van de con sument iets meer voor Wolmerk artike len te betalen. Een blijvend sukses van het wolmerk programma is hiervoor een eerste vereiste. Andere plannen, buiten Junior, een jeugdfilm. Het staat al vast welk verhaal het gaat worden, alleen het (Engelse) boek moet nog vertaald worden en om gezet in een draaiboek. Verder wordt er voor de ziekenomroep van Jan Jas pers een tienerprogramma gemaakt. Met dit alles wordt het leven van Hans van Dijk en Peter van der Aa meer dan ge vuld. rpolo van luchtige en, open weave, louwen en borst- i-sur-ton ruitdes- wit, bleu, en marine 4.50 het derde bedrijf het menuet verzorj De inhoud van het op te voeren s speelt zich af in de troonzaal, het van de kabouters en het duistere hol de rovers van de zwarte bende. De prijs voor deze uitvoering is voor iedere beurs geschikt. Zij bedraagt 1,50 en 1,75, plaatsbespreken inbe grepen. Deze plaatskaarten kunnen besteld wor den bij de volgende adressen: Gebr. v. Eyckstraat 20, Hart van Brabantlaan 391, tel. 21078 en Veldhovenring 55, tel. 34674. werking aan radiocycli zoals „Brabants Orgelpracht” (1960-AVRO) en „Klank schoonheid in onze kerken” (1961- KRO). In 1963 was Bartelink reeds te gast in Tilburg tijdens de eerste zomer- cyclus, die de orgelkring in Tilburg or ganiseerde. Behalve in Nederland Bartelink ook te beluist ten in Frankrijk, Duitslam land. Hij is vaste bespeler verbonden aan de Amsterdam. Ook als componist liet hij zich gelden. Hij componeerde kamermuziek, liede ren, koorwerken en uiteraard voor piano en orgel. Bernard Bartelink is als leraar verbonden aan het Ned. Instituut voor Kath. Kerkmuziek te Utrecht en lid van de Kath. Klokken- en Orgelraad. Tijdens het concert te Tilburg worden werken vertolkt van G. Frescobaldi, Nic. de Grigny, J. S. Bach, J. Brahms en Jehan Alain. Een Improvisatie zal het concert besluiten. Aanvang 20.30 uur. Het spaarverschil bij de Rijkspostspaar- bank bedroeg in mei j.l. 29,3 miljoen gulden tegen 28,1 miljoen in mei 1967. De vorige maand werd bij de RPS 158,0 miljoen ingelegd (mei 1967: 140,0 miljoen gulden) en 128,7 miljoen opgenomen (mei 1967: 111,9 miljoen gulden). Het inleggerstegoed bedroeg ultimo mei 4978,3 miljoen tegen 4552,5 miljoen op 31 mei 1967. In het samenstellen van een nummer gaat nogal wat werk zitten. Hans van Dijk en Peter van der Aa hebben de eindredaktie wat betekent dat ieder ar tikel moet worden gecorrigeerd, dat er lay-outs moeten worden gemaakt en alle kopij op de stencils tikken. Willy en Frank Dona vrolijken de artikelen met illustraties op. Ieder weekend is de Ju- nior-redaktie in de weer. In totaal zijn elf jongelui aan het blad verbonden. Zoals het jongelui past, zitten Hans en nirlijk ontbreekt peter boordevol ideeën. De opzet van anningsartikelen. de tweede jaargang is nieuw. Op de om- alleen de kop Junior krijgt - i tekening en op de achterzijde /erhaal dat door Hans van Ba- Maarten Swarts - beiden afgestu- aan de Bredase Academie St.-Joos gemaakt. Dit jaar komt er ook haal van de Tilburgse schrijver tooy, schepper van Johnnie Je Nachthavik. d en België was luisteren op concer- ■’*'ind en Zwitser- ïspeler van het orgel Rozenkranskerk te Op zondag 16 juni zal de traditionele auto-, motor- en bromfietszegening ge houden worden bij de kerk van de pa rochie Koningshoeven. Deze zegen wordt georganiseerd door de vereniging van handelsreizigers „St.-Christoffel” afd. Tilburg in samenwerking met de broederschap „St.-Christoffel” Tilburg. Deze zegening kan ook voor U zinvol zijn, als U wilt overdenken welke ver antwoordelijkheid U als weggebruiker draagt jegens Uzelf en uw medemensen, in ’t bijzonder uw naaste familieleden. Als U zich bewust bent van die gewel dige verantwoordelijkheid en niet ver geet dat ook U maar een mens bent, dan is ’t goed om U en uw medereizigers te stellen onder de hoede van „Iemand” die ’t beter weet. Laat zien dat U medemens wilt zijn en kom op zondag 16 juni naar de Konings hoeven via de bekende route: Oerlese- straat - Groenstraat - Leent Hertogstraat - Fatimastraat weg. fietse te hc bocht de (en dit gen) de tussen en de ken. Op zaterdag 15 juni wordt een pupil- lentoernooi georganiseerd om de Sjef Smeulders-wisselbeker. De deelnemende clubs zijn: Gudok, Zigo, Set, Sportclub ’t Zand en Bavel uit Bavel. Aanvang om 11 uur. Onder auspiciën van het Nederland Amerika Instituut wordt op 14 juni om kwart over acht in de aula van de Ka tholieke Hogeschool in samenwerking met het curatorium en de ATSO een concert gegeven door de Yale Univer sity Concert Band onder leiding van Keith Wilson. De toegang is geheel gra tis voor iedereen. Sportvereniging Flamingo’s houden op zaterdag 15 juni hun 22ste Holland- België-ontmoeting. Om half elf vindt in de zaal van de Vredesparochie een receptie plaats. Om drie uur begint op het Noad-terrein de Big Match Hol landBelgië. Om zes uur is er een uit gebreide koffietafel en om acht uur een bal. De muziek daarbij wordt verzorgd door the Bolero’s. Een groot aantal Nederlandse vracht- autochauffeurs staat bekend als be kwame en correcte weggebruikers, die met een groot verantwoordelijkheidsge voel aan het verkeer deelnemen. Onder hen schuilen echter ook personen die het met de gedragsregels niet te nauw nemen en daardoor veiligheid en leven van andere weggebruikers in gevaar brengen. Tegen deze laatste categorie zal het politie-optreden gericht zijn. Met name zal gelet worden op: - het plotseling en zonder duidelijk teken van richting of rijstrook veran deren; vordt ook ditmaal gevolgd door een tlifie. Dit optreden jericht op .■e op de TILBURG, juni 1968. Na het veel belovende begin op 28 mei j.l. zal er op 18 juni 1968 wederom door de Stich ting Orgelkring TILBURG een concert worden georganiseerd tijdens haar zo- mercyclus 1968. De bekende Amster damse organist Bernard Bartelink zal als solist optreden in de Heikese kerk in een concert, dat, gezien de inhoud van het programma, van een bijzondere allure zal zijn. Veel Tilburgers zullen naar ver wacht mag worden opnieuw acte de pre sence geven. Bernard Bartelink is schede. Hij studeerde bij niemanu der dan Albert de Klerk en Anthon v Horst en deed in 1952 eindexamen Sc spel Orgel aan het Amsterdamse Cons vatorium. Bij Jan Kruijt verwierf aan hetzelfde Conservatorium nog de Akte Piano B. In 1954 behaalde Bartelink de Prix d’Excellence voor orgel en een jaar later volgde te Amsterdam het Eindexamen Compositie, waarbij Léon Orthel zijn leermeester was. De uiteindelijke bekro ning van al deze successen kreeg Ber nard Bartelink in 1961, toen hij tijdens het Internationaal Improvisatieconcours te Haarlem de zo begeerde Zilveren Tulp ontving. Van toen af klom Bartelinks ster en hij werd een alom graag gehoorde solist. In 1957 vertolkte hij Bachs Wohltempe- riertes Klavier op het orgel der Oude Kerk te Amsterdam en verleende mede- Op zondag 16 juni start te Donj 5e grote Tefado rally voor auto’: tors en scooters. Dffie rally die j den wordt ter gelegenheid van fado-tentoonstelling de „Jaarbet het Zuiden” is een van de grootste van Nederland. (Vorig jaar ruim 300 deel nemers). Ook dit jaar is het bestuur van de auto club „Aurora” reeds maanden bezig ge weest om van deze 5e en dus lustrum rally een waar sportfestijn te maken. De deelnemers wordt een zuiver re glementaire rit aangeboden, uitgezet volgens het K.N.M.V. reglement 1968, wat hetzelfde is als het R.A.C. regle ment. Naast de diverse automerken prij zen zijn er ook prachtige spotprijzen te behalen. Verder heeft het Nederlandse bedrijfs leven voor een prijzentafel gezorgd met een totale waarde van plm. 3500, Voorinschrijving is mogelijk bij Café- Rest. „Aurora”, Kerkstraat 43 te Don gen, tel. 01623-2190. Inschrijving op de dag van de rit 11.30 uur in Café-Rest. „Aurora” straat 43 te Dongen. Het promotie programma voor artikelen van zuiver scheerwol van het Internatio naal Wol Sekretariaat omvat nu meer dan 9.400 fabrikanten in 28 landen. Bij de introduktie van het Wolmerk in 1964, rekende het I.W.S. op een periode van minimaal 5 jaar om het Wolmerk voldoende bekendheid te geven. De ho ge herkenningscijfers in de gehele we reld tonen aan dat het I.W.S. in deze opzet is geslaagd. „Tegelijkertijd”, aldus de heer Lund van het I.W.S., „heeft het wolmerk gediend als bolwerk in een pe riode van hevige spanning, veroorzaakt door enerzijds de recessie in de textiel industrie en anderzijds de prijsverlaging op grote schaal in de synthetische vezel sector. De toekomst van de wol als textielvezel was in grote mate afhankelijk van het sukses van het wolmerk programma, uitgedrukt in de bereidheid van de con sument om een hogere prijs te betalen voor kwaliteitsprodukten vervaardigd van zuiver scheerwol. Toen het programma werd waren praktisch alle niet-celli zeis duurder dan wol, kostenbe produktie methoden hadden oi delijk tot gevolg dat de prijzen en dat deze situatie zou worde: keerd. - het zonder de nodige voorzichtigheid oprijden van kruispunten; - het na een inhaalmanoeuvre snijden van de ingebaalde; - het niet betrachten van de voorzichtigheid bij het afbuig' rechts zodat andere wegget (met name fietsers) worden 1 reden. Wat de technische staat van het voer tuig betreft, zal in het bijzonder aan dacht worden geschonken aan: stuur inrichting, remmen, veren, koppelingen voor aanhangwagens, verlichting, stop- lichten, richtingaanwijzers, lengtedrie- hoeken, banden, wielen, spiegels, ruiten wissers, belading, overbelading etc. Te gelijkertijd zal de controle zich richten op de vereiste papieren en de naleving van de bepalingen van de Rijtijdenwet (o.a. werkboekje). Botsingen tussen fietsers en vrachtauto’s hebben vaak voor de fietsers fatale ge volgen. Voorzover daarvan de oorzaken bij de fietsers liggen zijn deze vaak te vinden in: - het onvoldoende rechts houden door de fietsers; - het met te veel fietsers naast elkaar rijden of inhalen; - het onbesuisd rijdi fiets (vooral - het linksaf i eerst om te geven. Dit laatste komt vooral voor bij jeug dige personen en bejaarden. Het zijn in het bijzonder deze punten, waarop het politionele optreden met betrekking tot de fietsers gericht zijn. Daarnaast moeten de fietsers vooral oog hebben voor de problemen van de naar rechts afbuigende vrachtwagenbestuur der, die rechts naast zijn voertuig alleen dat deel van de weg kan overzien, dat door zijn spiegel bestreken wordt. De fietsers dienen er vooral rekening mee nouden dat bij het nemen van een ie voorwielen van een vrachtauto geldt ook voor andere voertui- een grotere boog beschrijven dan achterwielen, waardoor de fietsers de achterkant van het voertuig trottoirband beklemd kunnen ra- Als U spaart bij F. van Lanschot bent U er zeker van, dat U de hoogst mogelijke spaarrente maakt. Daarvoor kunt U nu ook terecht bij het Spaaragentschap van F..van Lanschot in Dongen. U hebt er de keuze uit vier mo gelijkheden, die ieder voor zich een aantrekkelijke rente opbren gen, afhankelijk van de grootte van de in te leggen bedragen en de termijn waarvoor U deze kunt uitzetten. Geld storten kunt U aan de kas van ons Spaaragentschap Dongen, maar ook door over schrijving via Uw bank- of post rekening of via een postkantoor. Voor nadere inlichtingen kunt U zich rechtstreeks wenden tot ons Spaaragentschap Dongen. Daar ligt ook de folder „Méér rente van Uw geld” voor U klaar. Hoewel Junior nog maar een jaar ver schijnt telt het blad al heel wat abonnees. In de beginfase aangeworven onder buurtkinderen, kennissen en familie, maar langzamerhand is de lezerschare uitgegroeid buiten deze kring. De abon nementsprijs is bijzonder laag gehouden, 1,15 per jaar. Dat is mogelijk omdat de samenstellers Junior als hun hobby beschouwen. De enige kosten zijn het papier en de stencils. Kinderoperette Het Kinderoperettekoor „De zingen Toekomst” brengt wederom een uitvc ring in de stadsschouwburg. Deze opvoering vindt plaats op zondag 16 juni a.s. in de grote zaal van de Stadsschouwburg te 15.00 uur. Gespeeld wordt de kinderoperette in 4 bedrijven „De pruik van de Koning”. De kinderen, een 70-tal jongens en meis jes van 7 tot 15 jaar, hebben hard ge werkt om voor iedereen een leuke span nende middag te kunnen verzorgen. De dames van het bestuur hebben gezamen lijk met medewerking van enkele vrijwil- ligers(sters) de costuums voor deze uit voering gemaakt. De muzikale leiding heeft mej. R. Groot en de begeleiding wordt verzorgd door H. Stoop. Het bal let wordt verzorgd door balletschool Sylphide o.l.v. N. v. Poppel, die in het tweede bedrijf de kabouterdans en in naamste assistent kwam Peter van der Aa (17) er bij. Samen hebben we een leeuwenaandeel in de totstandkoming van een nummer”. ij 1 Hans van Dijk heeft de kinderkrant al- jlgeilCle 1713x111(1 tijd af gestemd op de jeugd van 9 tot 14 jaar. Boven die leeftijd vindt hij te hoog gegrepen. Een goed standpunt, want het is moeilijk te peilen waar de tiener-in- wording interesse voor heeft. t een „Tot op heden hadden we in ieder num- ont_ mer een hoofdartikel over een of andere sproten" ui? de"brein van* Hans van ™a^statie v°°r de?eugd in Tilburf DPijk, die 5 jaar geleden hei vaste Se“ ZZ voornemen had om etaleur te worden. voor hen in onze stad te doen is. Een ontmoeting met mevrouw Arts, Naast die zogenaamde nieuwsberichten echtgenote van de directeur van de hebben we ook een filmagenda waarin voormalige Nieuwe Tilburgse Cou- de jeugdfilms zijn opgenomen die de rant, veranderde de plannen. Hij komende maand draaien. Als vaste pun- mocht meewerken aan de jeugdpagina ten in ieder ,ni™nler 1S dan no£ e®n van de NTC, tot het blad in 1964 sportpagina De Sport Op een boek- TM - u j bespreking („Boekenloeren een tiener- werd overgenomen In die jaren had rub^iek ((SKnal.pagina..) en elke maand r».dr oi een puzze] Maar natuv_.:!.. u— het ook niet aan ontspai „In het weekend trekken we er dan op uit. Dat kan naar Amsterdam of Den Haag zijn, maar soms proberen we zo iemand te bereiken als hij toevallig in Tilburg moet zyn, zoals bijvoorbeeld in-, specteur Gosker enkele maanden gele den. Meestal echter zitten we buiten de stad. Op uitnodiging van de Belgische Televi sie zijn we vorig jaar 3 dagen naar de opnames voor het jeugdfeuilleton MI DAS geweest, in Diksmuide. Twee weken geleden waren we nog bij de opnames van de voorlaatste „Ja, zus ter, nee zuster” in Hilversum. Natuur lijk heeft dat voor ons ook zijn aantrek kelijkheden. We kunnen er niet alleen stof opdoen voor een artikel in JU NIOR; we ontmoeten tevens bekende en vaak interessante mensen, en je maakt dingen mee die andere mensen zelden meemaken. Zoals na elke periode van voorlichting en propaganda in het kader van de kernthema-acties van het Verbond voor Veilig Verkeer, w< lopende kwartaal-actie „De vrachtwagen in het verkeer” l node van repressief optreden door Rijks- en Gemeentepolitie. Dit c idt plaats van 17 tot en met 29 juni a.s. en is in het bijzonder ger onjuist weggedrag van vrachtwagenbestuurders en fietsers alsmede technische toestand van de door hen bestuurde voertuigen. Het Kerkblad werd verrijkt met zijn bij- Interviews dragen onder de pseudoniem Aagje en in 1963 had de AVRO in het program- We openden het eerste nummer met een ma „De Tovercirkel” al een hoorspel interview met Paul Nowee, de schrijver uitgezonden. „Uit plezier ben ik voor en- van Arendsoog. Voorts hebben we kele kinderen uit de buurt een blaadje vraaggesprekken gehad met bijvoorbeeld begonnen, dat twee keer in de maand Leen Jongewaard (Opa-Gerrit), Cor in een oplage van -5 exemplaren ver- Witschge (Pipo) Ronnie Tober, Irmgard scheen. Het was te veel solo-werk, daar- Smits en in het voorlaatste nummer met om zocht ik contact met jongelui die de Johan Cruyff. Dat interview stond zo zelfde idealen hadden als ik. Als voor- in de belangstelling dat het nummer nu helemaal uitverkocht is. Aan het interview dat we hadden met Jean Dilieu, maker van Paulus de bos kabouter, was nog een aantrekkelijke wedstrijd verbonden. Iedereen die abon nee was van JUNIOR kon een Paulus- verhaal opsturen. Met Jean Dilieu had den we afgesproken dat het beste ver haal zou worden uitgezonden door de Televisie. De thema’s van de verhalen die binnenkwamen waren jammer ge noeg allemaal al eens door Jean Dilieu zelf in een verhaal verwerkt”, aldus Hans van Dijk. „Voortdurend zijn we op pad om inter views af te nemen en reportages te ma ken”, vertelt Hans van Dijk.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1968 | | pagina 3