9 I ge IG ?n T xe GEBRUIKTE AUTO r naar nieuws Het seizoen 1968 in Oostende ii n.v. rIRA Ook Nederland biedt toeristen dit seizoen weer veel STADSNIEUWS IN HET KORT 15.-) lieuw* I en ao«- dO re mi Sportkalender juni 1968 Donderdag 6 juni 1968 - pagina 9 DE TILBURGSE KOERIER 1968 pagina 8 Aluminium jaloezieën De lilips, Gent 1822 „oe ït in (Sportraad) KOTTERSTRAAT 1 (bij Hoogvensestraat) TILBURG tel. 04250-32062 En bovendien: ER ZIJN HEEL WAT REDENEN OM NU BIJ ONS EEN Wij zijn dagelijks geopend (en tot uw dienst) van TE KOPEN 10-21.30 uur, óók a.s. zaterdag en zondag (tot 18.00 uur) Als Dit zijn de voornaamste: Alle auto's staan duidelijk geprijsd; dat garandeert rustig en ongestoord oriënteren. Deze NIET GOED AUTO TERUG nblemen sieren gen en service. Bij aankoop van een gebruikte auto een WAARDEBON van maximaal 250,te besteden bij Sporthuis „Centrum". KOTTERSTRAAT 1 (bij Hoogvensestraat) TILBURG tel. 04250-32062 MARTIN HUYBREGTS Alle wagens grondig gecontroleerd en volledig rij klaar gemaakt. onze stoffen. Bisschap Zwijsenstraat 72 Tilburg - Tel. 21666 ^WONINGINRICHTING exa bui ouc Vee- ïrg> en hele bij- ssant iedere tot 17 Komen molen- echter kunnen j boot onderg Deskundige voorlichting omtrent garantiebepalin- Speciaalzaak voor Bont en Reparaties Noordsfraaf 65 Telefoon 26794 100% t alle kleu- ar en deaal inder- areed, I voor 295 Speciaal VAKANTIE-VOORDEEL: lig- het oblok. land it met gebou- erlijke sne vlak- aan een j, waarin on- n Prinses Bea- >f - te zien is. In Doesburg staat sinds jaar en dag - om exacter te zijn, sinds 1849 - de Does- irgsche Mosterdfabriek met sch. De ide spelling blijft gehandhaafd, want Gevarieerde keus in prijs: VAN 1000 TOT 6000 GULDEN Permanente keus uit MINSTENS 70 WAGENS van alle populaire merken. kilometer lange Dr. s ANWB, genoemd ahan Picardt, die be- archaeoloog en pu- in Coevorden r. ~--m is sinds Js stokoude Jte Piccardie”. :ardtroute beslaat een stuk van van Duitsland. Ze wordt «'r de bekende zeskantige djes, is in de vorm van een geslotv.. :uit aangelegd en doet onder meer de ~’nde plaatsen aan: Coevorden, iwonebeek (ja-knikkers, maar ook is natuurlijk in de auto bl~ hof bij. Een kanjer, heel Nederland. Het is uitgezet op een gedeelte van het landgoed „De Grote Slink” bij Elzen dorp, dat vorig jaar door de Stichting „Het Noordbrabants Landschap" werd aangekocht. „Het staat er vol met jonge fijnsparren”, vertelt de heer J. K. Mulder van de Stichting. „Jazeker, die zouden oorspronkelijk allemaal als kerstboompjes worden verkocht, maar in die handel zit niet zoveel muziek meer. Dan maar een doolhof, zeiden we." „De Grote Slink’ is een uniek bezit, uniek door die grote variatie van boom soorten, die in hectaren-brede ringen zijn gedrapeerd om een langwerpige vijver. Het landgoed, inclusief doolhof, ligt aan de weg tussen Elzendorp (bij Venray) en Oploo, drieëneenhalve kilometer na Elzendorp. Even voor het instituut „Bromlaak” staan twee bordjes met „De Grote Slink” en „De Bunthorst” (het aangrenzende landgoed) bij een grindpad rechts van de weg. Deze voert naar de duidelijk aangegeven kolos van een doolhof en naar beide landgoederen. Voorbij Bromlaak is nog een grindpad. Deze is alleen voor „De Grote Slink” bedoeld. Routes DE SLEUTEL TOT GOEDKOOP MUZIEKGENOT NIEUWLANDSTRAAT 51 8 minuten van het statiion 2 minuten van de schouwburg Terugkoop-garantie: GEEN PROBLEMEN m.b.t. FINANCIERING EN VERZEKERING Zwemlessen Een andere nieuwigheid is het zwembad dat op het strand te Oostende wordt ge bouwd en zal worden gebruikt om kin deren zwemlessen te geven. Het bad meet 12,5 bij 7,5 m en gespecialiseerde monitors geven een volledige cyclus van 14 zwemlessen. TILBURGSE NAAR KONGO Ans Stroot voor twee jaar Afrikaans confectie-atelier GRAMMOFOONPLATENHANDEL r Beduidend goedkoper Met de belangrijke gezinsreducties op de Noordatlantische lüchtvaarttarieven voor reizigers uit Europa en het Mid den Oosten - die afhankelijk van de gezinssamenstelling en het gekozen ta» rief kan variëren van 15 tot 37% - is een vakantie naar de V.S. dit jaar be duidend goedkoper geworden. Paleis op de Dam Het Koninklijk Paleis op de Dam, hartje Amsterdam, kan weer worden bezich tigd: tot en met september, elke woens dag van 10 uur ’s morgens tot vier uur ’s middags, uitzonderingen (bij recepties bijvoorbeeld) daargelaten. Voor 40 gulden De Nederlandse Spoorwegen gaan ook dit seizoen onverdroten door met hun speciale vakantie-aanbiedingen. Eén van de aantrekkelijkste (die overigens het hele jaar in de markt te vinden is) vin den wij de „veertig-gulden-offerte”. Wie dat bedrag op het loket legt kan 8 dagen onbeperkt reizen door eigen land, dat in is, zoals de ANVV ons terecht leert in haar dit jaar gestarte campagne voor de bevordering van het binnenlands toe risme. Zwaantje Hans die tapijten van zand strooit), Rühlertwist, Twist, Alexisdorf, Hoogstede, Esche, Uelsen (kiezelgroe- ven, heidemeertjes), Lage (ruïne, water molen, reigerkolonie), Ootmarsum, Vasse, Mander, Itterbeck, Ratsel, nebrugge, Hardenberg, Mariënber Rheeze, Heemse, Gramsbergen, Ane Anerveen. Volledige beschrijvingen van de met veel veen, bos en heide gelardeerde tocht lig gen klaar bij de ANWB-kantoren. het fabriekje - in de smalle Boekholt- straat 8 - is zo wars van het nieuwe als wat. Het gaat er nog net zo toe als in betovergrootvaders en -moederstijd, met klossen van verweerde molenstenen dus, met houten machinerieën (om de zaak te verpakken) en met grote oude potten. Daarin ligt de mosterd, gemaakt van Nederlands zaad, te „versterven” zoals dat heet: een zuur geurtje. Wie er aan ruikt (dat mag van eigenaar G. Kuperus) gaat op de duur huilen. Kort houden dus. Het fabriekje is geen lust voor het een klein kaal kamertje waarin het produktieproces en wat er verder komt zijn beslag krijgt. Maar interess is het wel en u bént er welkom: ici_. vrijdag van 10 tot 12 en van 13 tot 17 uur. Ook op andere dagen kunt u komen kijken, maar dan draaien de molen stenen niet. De tijd voor en na een bliksembezoekje zoudt u kunnen vullen met wat rond dolen in het vriendelijke kleine Does burg (stadhuis, restaurant De Waag, veertiende-eeuwse Gasthuiskerk, her bouwde Martinitoren, stokoude hui zen), dat er wat verstild en dromerig bij ligt. In de omgeving van Doesburg: de Posbank, de (te bezichtigen) wilde zwij nen van De Steeg, en vlak erbij het pan- nekoekenhuis De Carolinahoeve in een wereld van bos, weiland en stilte. u serieuze belangstelling, maar géén vervoer Ans, die bij vele families in Broekhoven wel bekend is als welpenleidster, is bezig met dé laatste voorbereidingen voor haar vertrek: het pakken van kof fers, het zoeken van steun voor haar werk ginds, en het onvermijdelijke af scheid nemen. Wat voor werk gaat zij nu eigenlijk doen in Kongo? Haar voorbereidingen zijn wel erg veelzijdig geweest. Dat moet ook voor een land als Kongo, waar de me dische en sociale voorzieningen nog een utopie zijn. Een missionaris, en dus ook een leke-missionaris, komt voor alles te staan. Toch heeft Ans een hoofdfunctie, waar ze haar zeven dagen van de week best mee gevuld zal krijgen: een confec tie-atelier beginnen met Kong: jes die van een reeds bestaat school komen. Dat is een h~r en als we hier in detail bij zc ven wat dat allemaal inhoi waarschijnlijk drie mond tuurlijk komt Ans hier te staan. Een zuster, die naaischool begon en die de zweep in Kongo kent, zal Over nieuwe toeristische attracties mogen we niet klagen in Nederland. Daar om te beginnen dat wilde ieeuwenpark bij de Beekse Bergen - ilijven s.v.p. - en verder hebben we er sinds kort een nieuwe dool- Twee hectaren. De grootste van Brabant, ja wellicht van Dit jaar werd er nogmaals voor gezorgd dat mensen die buiten het hoogseizoen Oostende bezoeken ook in de maand juni van een goed gevuld programma kunnen genieten. Dit werd door de gemeente raad van de stad speciaal gedaan om de spreiding van de vakantie in de hand te werken. De Fènpruuvers organiseren op 22 juni een dropping, die om half tien be gint. De vele deelnemers hebben van het bestuur het advies gekregen zich behoor lijk uit te rusten met nuttige instrumen ten en vooral proviand, want het belooft een ware nachtelijke gebeurtenis te wor den. De leden van St.-Christoffel zijn uit genodigd voor de laatste vergadering van dit seizoen op vrijdag 7 juni, in de achterzaal van De Lindeboom. De jaar lijkse autozegening wordt gehouden op zondag 16 juni om half één. Tijdens de vergadering zullen daarover nadere me dedelingen worden gedaan. Het jeugdtoernooi van Longa wordt gehouden op 8 en 9 juni. Na deelnapie aan de toernooien van RAC, ODC en WSC, waar Longa telkens een eerste prijs wist te behalen, wordt dit toernooi gehouden voor B en C-junioren. Op zaterdag begint men om twee uur, de finale is te circa half zes. Zondag wordt om half twaalf begonnen. JOK heeft een nieuw bestuur gekre gen. Voorzitter is WimLem. De verdere leden zijn Rosemarie Joéssèhs. Joop'van den Broek, Ruud van Gestel, Hans Pe ters, Jan Smulders en René Willems. actie, week een confec- igolese meis- aande naai- i hele mond vol, ij zouden schrij- ...oudt, zou het inden vol zijn. Na- cr niet alleen voor Jie in 1965 met de ue het klappen van zal haar met Boerderij Om nog wat in de toeristische nieuws- sfeer te blijven: het Nederlandse Open luchtmuseum, Schelmseweg 89 in Arn hem, heeft nu ook een Friese kop-hals- rompboerderij uit Midlum (gemeente Franekerdeel) op de kop getikt. Overi gens, dat gebeurde al in 1961, maar de wederopbouw, de restauratie en de verhuizing (de boerderij is in stukjes en beetjes uit Friesland weggesleept) heb ben jaren in beslag genomen. Het gebouw is keurig neergezet op een terrein in het openluchtmuseum, dat voor de gelegenheid werd omgetoverd tot een typisch Fries landschapje) met sloten en weilanden. In de boerderij: de woonvertrekken met tige schouw en tegelwanden, een kolossale >ten schuur, een melkkelder en, niet te ver geten, de stallen. Tussen deel en stal 1 gen de hooitas, een rosmolen voor l aandrijven van de kam en een dorsbk Het Openluchtmuseum is in ons (terecht) een veel bezongen instituut al zijn (doorgaans) eeuwenoude ge wen op-ware-grootte in een heer omgeving van veel bos en groer ten. Het biedt ook onderdak a klederdrachttentoonstelling, der meer de bruidsjurk van 1 j trix - vele, vele meters stof Mosterd Onthaal De Belgische Spoorwegen hebben het plan om in de hal van het station te Oostende een Onthaalbureau te vestigen waar toeristen, die aankomen, alle in lichtingen kunnen verkrijgen. Het Com- missariaat-Generaal voor Toerisme en Westtoerisme zou aan dit initiatief zijn medewerking verlenen door een hostess gedurende de maanden juli en augustus deze onthaaldienst te laten verzorgen. Beschermd gezicht Sinds kort wordt het dorpsgezicht van Oirschot „beschermd”, zoals dat heet. Het moet in tact blijven, omdat het zo mooi is. Oirschot, omringd door een weelde aan natuur, heeft in zijn beschermd gezicht monumenten staan, zoals de St.-Pieters- kerk (met zijn 72 meter hoge toren), het Boterkerkje en niet te vergeten het schil derachtige marktplein. De jeugd-WV leidt in dit plaatsje (elke zaterdag en zon dag van 14 tot 17 uur) de toeristen rond. Ze doet dat perfect. Tenslotte nog dit: zelfs in het hoogsei zoen is er rust en ruimte genoeg in ons land. De VW’s helpen u graag op weg. Bij Carnavalsvereniging „De Fènpruu vers” heeft een bestuurswisseling plaats gehad. Gerard Koks heeft na veel moei zame arbeid zijn voorzittershamer over gedragen aan Jan van Bossum, Vice- voorzitter is Frans Hutten en secreta resse Gerry van Mulbregt, die haar spo ren als assistente van haar vader bij de stedelijke stichting reeds heeft verdiend. Chris Dekkers is penningmeester en Theo de Jong lid. 7 juni: Sportpark - Sporthal Sportdag N.C.B. 8 juni: Sportpark Klokkenbergtoernooi. 8 juni: Sportpark - Sporthal Academie lich. opv., Zwembad Ringbaan W. 14 sporttakken. 8 en 9 juni: Sportpark Eginhardstraat, Internationaal Jeugdtoernooi NO AD. 9 juni: Stadssporthal Volleybaltoernooi. 9 juni: Nieuwe Goirleseweg, Nationaal zevenhandbaltoernooi DVS. 10 juni: Postelse Hoeve Kaartleesrit 20 uur. 10 t.m. 13 juni: Postelse Hoeflaan, Avondvierdaagse wandelen. 22 en 23 juni: Mariahof Bredaseweg, Voetbaltoernooi Jeugdclubs. 24 juni: Sportpark Sportdag Koning Willem II lyceum. 28 juni: Stadssporthal Handbaltoernooi Mill Hill. raad en daad bijstaan. Bovendien zal Ans in Luluabourg, de hoofdstad van de Kasai-provincie, verschillende vriendin nen aantreffen die reeds vroeger ver trokken. Graag wensen wij onze moedige stad genote veel succes bij haar mooie werk in Kongo. En voor hen die haar en haar werk in de missie willen steunen, hier haar adres: Ans Stroot, J. Truyenlaan 18 Tilburg. Zeewijding Dit jaar zal de traditionele Zeewijding plaats vinden op zondag 30 juni. Dit ge beuren is een voortzetting van de pro cessie die in 1710 voor de eerste maal uitging. Vanaf 1484 was er echter sprake van de processie van Sint-Pieter en in 1494 werd Sint-Paulus er ook bij be trokken. Elk jaar trekt de Zeewijdingsprocessie een massa mensen aan die deze ’Omme gang’, die volledig in het teken van de zeelieden staat, willen volgen. Op 19 juni van dit jaar hoopt Mej. Ans Stroot (23) uit de J. Truyenlaan naar het voormalige Belgische Kongo te ver trekken. Hiermee zal dan een lang ge koesterde droom van haar in vervulling gaan. Ze heeft het namelijk niet gemak kelijk gehad met het zoeken van wegen om in een ontwikkelingsland te kunnen gaan werken. Uiteindelijk heeft zij dan toch een uitzendbureau gevonden, en wel bij de Paters van Scheut, Sparren- daal te Vught. Dat was twee jaar ge leden. Omdat men in de missie-ontwikkelings- landen behoefte heeft aan all-round mensen, werd haar toen aangeraden om naast haar diploma’s van de mode-vak- school ook nog het diploma kinderver zorging te gaan halen en de Franse taal te leren. Daarom vertrok Ans van het atelier waar ze werkzaam was en ging werken en studeren in Huize De Bocht. Tussen al deze bedrijven door volgde zij in september en oktober van het vorige jaar ook nog de Medische Missie Cursus in Rotterdam. In amper twee maanden moest ze daar van alles slikken over tro pische ziekten, insecten, wormen en hy giëne. Ondertussen was Ans 23 gewor den, een acceptabele leeftijd om voor uitzending in aanmerking te komen. Maar nog waren de mensen van het uit zendbureau op Sparrendaal niet tevre den, en ze werd naar een Franstalig zie kenhuis in België gestuurd om daar in de praktijk haar schoolfrans wat bij te spij keren. Het verblijf in het ziekenhuis werd tenslotte gevolgd door een maand lessen volgen aan een Frans-talige mode vakschool. heeft, halen en brengen wij u gratis en zonder verplichting. Zeilsportcentrum Het nieuwe centrum voor zeilsport, dat op 13 juli wordt geopend, vormt weer een aantrekkingspunt méér voor het toe risme naar Oostende. Het centrum wordt onder leiding van het Ministerie van Nationale Opvoeding, Sport en Openlucht gebouwd, is gelegen bij de Spuikom en beschikt over de nieuwste installaties inzake zeilsport. Verhuur van boten bestaat echter niet, maar buiten landse gasten kunnen gemakkelijk met hun eigen boot ondergebracht worden. De jaarlijkse collecte van Herwon nen Levenskracht in Dongen wordt ge houden in de week van 10 tot en met 16 juni. Sedert 1913 houdt Herwon nen Levenskracht zich intensief bezig met de bestrijding van Volksziekten. Jaarlijks kan ongeveer anderhalf mil joen gulden voor dit doel beschikbaar worden gesteld. Ruim 80% echter moet bijeen worden gebracht uit vrijwillige bijdragen, zodat ook uw gift zeer hard nodig is. Zondag 9 juni a.s. wordt door de Verzamelaars Vereniging Tilburg een Müntenbeurs georganiseerd van 11.00 - 17.00 uur in de zalen van Café-Rest. Th. v. Broekhoven, Smidspad 42, Til burg. Als uitzondering kunnen hier op deze dag verzamelaars van postzegels sigarenbanden e.d. terecht. Ónze Bel gische verzamelvrienden zijn dan ook aanwezig. Volt Electron viert op 8 juni haar 3de lustrum. In verband daarmede is epn groot internationaal voetbaltoernooi ge organiseerd, waaraan onder meer zal worden deelgenomen door elftallen van Philips Aken, Philips, Krefeld, Philips Leuven, Philips Gent, twee elftallen van Philips Eindhoven, Volt Electron 1 en Volt Electron 2. Het toernooi wordt gehouden op het Volt Sport Complex ’Ezelvense Akkers’ aan de Jan Truyenlaan en begint om 2 uur. In de Postelse Hoeve wordt in de avonduren een groots feesthal georgani seerd. Koolzaadgeel is de nieuwe folder, waar op de eveneens nieuwe Flevoroute 1968 door de tien jaar oude Flevopolder staat beschreven. Het traject - 95 kilometer lang - timmert met een groot aantal at tracties en bezienswaardigheden aan de weg, zoals de Hardersluis, het expositie gebouw (over de inpoldering van het Ijsselmeer) in Lelystad-haven, het op merkelijke moderne gemeenschapscen trum „De Meerpaal” in Dronten, het (tijdelijke) vogelreservaat langs de Knar- dijk: de dijk die de scheiding vormt tus sen de droogvallende Zuidoost Flevo polder en Oostelijk Flevoland. De folders van de route liggen voor u klaar bij de V.V.V. Oostelijk Flevoland, De Rede 38 in Dronten (op weekeinden dicht), en bij de benzinestations langs het traject. Ook nieuw is de 1501 Picardtroute van de naar de predikant Johan halve theoloog ook a.vu blicist was. Hij werkte van 1648 tot 1670. Zijn naam jaar en dag verbonden aan de s^ Duitse veenkolonie „Alte Picca_j: De Dr. PicardtroL Nederland en vat aangegeven door bordjes, is in de circuit volgent Schoor n sti Ze

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1968 | | pagina 9