MI NEERLANDIA SCHUIFDAKEN N V voor ZEN k top form Tweede Hogeschoolgebouw begin 1971 gereed 1 juni is weer de grote dag de Nederl. hengelaarsI Nieuwbouw 25 miljoen van is Brabantse Schouwburgen Bouw vakantie seizoen DE TILBURGSE SPAARBANK begint direct na bouw- SCHADE AAN UW AUTO Stadsschouwburg besluit met gevarieerd programma H FotO 2 Filmpost STADSNIEUWS IN HET KORT 1968 - pagina 2 Donderdag 30 mei 1968 - pagina 3 DE TILBURGSE KOERIER (Industrieterrein LOVEN) TEL. 25361 KAPT. RONDAIRESTRAAT 22 Inbouw van de GOLDE SCHUIFDAKEN uit Frankfurt, het beste van het beste. Inbouw van een schuifdak MAANDAG BRENGEN, VRIJDAG WEER THUIS! zijn dat wij uw wagen tot uwe volle tevredenheid afh ZEG MAAR „JA" TEGEN EEN SWEATER I >ntaan Nieuwbouw Muziek Toneel Ballet Het Musical NOORDSTRAAT 125, TILBURG E GEWONE SPAARREKENING 4,2 6-MAANDS TERMIJNREKENING 5,1 JEUGDSPAARREKENING 5,1 Alle transacties ook mogelijk via onze postgirorekening no. 1083209 In Duitsland worden deze ORIGINEEL ingebouwd in de merken OPEL B M W. MERCEDES AUDI FORD VOLVO CITROEN NSU en nog vele andere. Door de aanschaf van de meest moderne apparatuur op het gebied van SPUIT- en PLAATWERK, kunt u overtuigd ser korte termijn. badstof of velour. Ook een pull-polo jack of zwemshort in vele kleuren badstof. Om u vogel,,vrij" in te voelen. Door specialisatie meer keus in sportieve mode. Het op deze toen Ter val k Bemar Al s de3 WIJ REGELEN UW SCHADE MET UW VERZEKERINGSMAATSCHAPPIJ. grote ten 2 Me som van bijna 1 schrijver met het er een regel- directies van [Hoender vangers I lerenmodeadviseur straat 133 tilburg Zittinguren 19-20 uur. Dinsdag: Noordstraat 125 Donderdag: Nimrodstraat 30 (gebouw Tilburgse Bouwvereniging^ Vrijdag: Noordstraat 125 en Leö Xlll-stra.at (Leoschool) haken, en prepa- voor een a.s. con- katoenen bestaande uit japon met jasje, voor de grote te keus in i. het moderne nopdessin. De iheel doorge- 44-54 15.- miljoen de laagste in- ?r, direct na de bouwvakvakantie t werk kan beginnen. van haar vader. Er lieruit een echte blijspel- i gelukkig einde voert, in handen van Johan de hoofdrollen worden ver- van der Molen, Joop Ad- .e Hartogh en Johan Wal- Ml VoOie ca,aY,uis 429 en lerem heuvels) itz vertolkt de titelrol en wordt bijgestaan door Kitty Janssen, inken, Loudi Nijhoff, Eli Blom, Classen e.v.a. Nederlandse Toneelmanifesta- r van Het Holland Festi- het vrij onbekende blij- van Brederode gekozen, ven in een overgangstijd en de toneel- kennen. -peeld in de „jjkerska- gemoder- jut noodzake- >racht en on- kader ditmaal het vrij on T tcelle" van Breder geschrevei de rederijkerskamer burg zoals wij die wordt dan ook gespeelt sting van de oude Rederijl ner. Brederode’s stuk is niet liseerd: alleen waar absolut ires aangebr weggenomen. thoefte aan gevoelen tcomplex van n tienermeisje ast zijn over dit men imprimé vit kraagje. net een rits 52-167 12.75 TOP-FORM meubelen zijn uitsluitend verkrijgbaar bij PIUSPLEIN 26-33 TELEFOON 33080 Het theaterseizoen 1967/68 loopt weer ten einde maar desalniettemin zijn er toch nog wel enkele voorstellingen in de maand juni, die de aandacht vragen. Het Holland Festival neemt deze maand een belangrijke plaats in. Er zijn 3 voor stellingen in Tilburg geprogrammeerd. sedert enkele jaren is .tig contact tussen de Brabantse provinciale schouwbur gen van Breda, Eindhoven, ’s-Herto- genbosch en Tilburg en het Philips Ontspanningscentrum te Eindhoven. Dit contact heeft er o.m. toe geleid, dat de culturele paspoorten van die .vuouwburgen geldig 5t geval met de thea- )r deze schouwbur gen. ia! hebben de direc- Jsschouwburgen in besloten een ge- te geven. Het is :nde de Holland Fes in deze beide steden. gezonden wor- vermeld zijn schouwburgen De maquette van de Katholieke Hoge school in Tilburg. Links het bestaande hogeschoolgebouw, rechts de uit twee gedeelten bestaande, geprojecteerde nieuwbouw Buitenstaanders staan er nooit bij stil hoeveel maatregelen er moeten worden getroffen, wan neer de dag van opening van het visseizoen nadert. Het is een onmiskenbare ten dens dat de sportvisserij steeds meer in de belangstelling komt. Ieder jaar komen er duizenden sportbroeders bij en wordt het hengelmateriaal verfijnder en geraffineerder. Het bedrag dat in ons land jaar lijks aan de sportvisserij wordt besteed is slechts te schatten, maar wat jaarlijks aan boten- huur, aas, hengelmateriaal, ver gunningen e.d. wordt uitge geven schommelt rond de 200 miljoen gulden. Ondanks het groeiende aantal sportvissers (men schat mo menteel 750.000) wordt er door radio en televisie weinig of geen deugdelijke voorlich ting gegeven. Hierdoor is het voor een buitenstaander moei lijk zich een beeld te vormen of een oordeel te geven over deze unieke sport. Ondanks dit gemis aan voor lichting groeit het leger sport vissers dagelijks en gaan die 750.000 vissers door met hun sportbeoefening, van 4 uur in de ochtend totdat de schemer valt. maand was er bijzonder veel be- voor de opvoering van „Tar- het Nieuw Rotterdams To- - Film - Ê1* forto SCHOUWBURGRING 10 - TILBURG M TEL 31612 o M De leden van St.-Eloy (Groot Metaal) zijn uitgenodigd voor de bedrijfstakver- gadering op vrijdag 31 mei om acht uur in het gebouw aan de Korte Tuinstraat. Op deze bijeenkomst zal besproken wor den de te vernieuwen C.A.O. in de me taalindustrie. rdcn aangewend. De Hoge- cerij en binderij wordt in de het torengebouw gevestigd. i ’studie’-flatgebouw krijgt zuidzijde ondermeer een buiten- ing. h uni meisjes- 100°/o Dralon- dragen op iedere rok of lange el met ingezette jn verkrijgbaar 47.95-11.75 -g b.v. de Belg Jos Ysenbaert met tra lichte lerchengel in 3 uur 644 (reken het uurgemiddelde maar Vorige langstelling tuffe” door neel. Zaterdag, 8 juni wordt nogmaals „Tar tuffe" gespeeld vanwege het enorme succes. Toen driehonderd jaar geleden de eerste opvoering van „Tartuffe” plaats vond, heeft dat stormen van protest teweeg gebracht. Het werd als een gevaarlijke komedie beschouwd. Nu zijn intussen de stormen bedaard maar met de huichel achtige indringer „Tartuffe” heeft Mo lière een onsterfelijke figuur geschapen. Tartuffe is een parasiet, niet in staat om zich op eigen kracht in de maatschappij te handhaven. Daarom profiteert hij van anderen en bezit zoveel mensenkennis -f-7- wonder dat men vroeger alleen maar "'te vissen ving, van de kleinere merk- :n ze met dit fet de moderne van de rust, die vaste hengel uitgaat, volop o. daarnaast, als een vis ’hobbel’ a aanbijt, het sportieve genoegen smaken een vis (en laat het gerust een grote zijn) met het allerlichtste materiaal dat de omstandigheden toelaten bestrijden en overwinnen. Zo ving b een ultra stuks (rek eens uit). Dit is natuurlijk alleen mogelijk met ve- bers, dikwijls ook de reert zich helemaal cours. Het meest gebruikte aas bij concoursen is de z.g. muggelarf (ver de vase). De Fransman Robert Tesse was de eerste die hiermee viste en er wereldkampioen mee werd. Vele concoursvissers zochten naar dit aas en behaalden successen met deze goed vangende aassoort. Lokvoeders, om vissen naar een bepaal de plaats te krijgen, worden in honder den soorten op de markt gebracht, de en met nog verbluffender en geheim zinniger krachten dan de andere. TILBURG - dinsdagavond De Katholieke Hogeschool in Tilburg staat voor enorme uitbreidingen. Na de bouwvakvakantie beginnen de werkers van de Nederlandse Maatschappij voor Betonwerken v/h J.C. van Heeswijk uit Eindhoven met de nieuwbouw van een tweede Hogeschoolgebouw, dat een inhoud krijgt van 100.000 kubieke meter. Het gehele project - dat inclusief inrichting en technische-installatiekosten 25 miljoen gulden vergt - hoopt men begin 1971 in gebruik te kunnen nemen. De totale capaciteit van de Hoge school is dan berekend op 3000 studenten. Dit zal, zoals de prognoses uit wijzen, voorlopig voldoende zijn, mits de droom van velen werkelijkheid wordt en de Hogeschool een Universiteit wordt met de komst van een medische faculteit: Dan zal er een heel nieuw gebouwencomplex met academisch zie kenhuis moeten komen. Daarvoor heeft de gemeente Tilburg nog 80 ha bouwgrond beschikbaar. Ruimtegebrek is er dus voor het hoger onderwijs in Tilburg beslist niet. gebruik worden aanj schooldrukke kelder van Dit enorme aan de z zonwerii Medische faculteit Met de ingebruikneming van dit nieuwe Hogeschoolgebouw in 1971 kunnen ook de noodgebouwen, waarvan in een ervan onder meer de gehele economische fa culteit is ondergebracht, verdwijnen. Voor de drie huidige faculteiten is de dan beschikbare ruimte voldoende, ter wijl de mogelijkheid tot bescheiden uit breiding ten behoeve van de alfa-sector niet ondenkbaar is. De vestiging van een medische faculteit in Tilburg, waarmee de Hogeschool een universiteit wordt, zal een totale nieuwbouw vergen, waar bij dan of het Mariaziekenhuis moet worden uitgebreid of een Academisch ziekenhuis moet worden gebouwd. Hier voor is achter de hogeschool in het Wan delbos 80 ha beschikbaar. Voorlopig echter denkt men alleen aan het opvangen van 3000 studenten, welk getal in 1971 bereikt is. In dit nieuwe Hogeschoolcomplex kan dat uitstekend. Lucelle is de dochter van een bankier in Lyon. Een Duitse baron, bijgestaan door zijn vriend Adelaar en zijn lakei, Panne tje Vet, dingt tevergeefs naar haar hand. Lucelle verliest haar hart echter aan de kamerdienaar van haar vader. Er ont wikkelt zich hieruit een intrige die naar een De regie is ii Meester. De 1 tolkt door Ina v miraal, Leo de hein. De nieuwbouw bestaat uit een hoog bouw gedeelte met 13 bouwlagen en een drie bouwlagen omvattende laagbouw. Het hoogbouwgedeelte, dat 15 meter breed en 95 meter lang is, wordt 53 meter hoog. Door middel van een over kapte pergola staat dit gedeelte in ver binding met het huidige hogeschoolge bouw. Naast een ontvangst centrum en een koffie- en lunchkamer, die beide een verdieping omvatten, telt het gebouw voornamelijk kantoorruimte voor mede werkers van de drie faculteiten en het administratief personeel. Ook wordt er het Bureau Studentenbelangen in onder gebracht. De tweede verdieping omvat 5 kleine werkcollegezalen en 2 leeszalen. De 13e bouwlaag wordt geheel ingeno men door de technische installaties. Talenprakticum Het laagbouw-gedeelte, een blok van 42 bij 43 meter, krijgt ’n enorme college zaal, die twee verdiepingen omvat. Het plafond hiervan krijgt een dergelijke constructie, dat het altijd mogelijk is een tweede volledige zaal erop te bou wen. Verder worden in dit gebouw zo’n 15 kleinere collegezalen, het rekencen trum, administratieruimte en een talen prakticum ondergebracht. Dit volledig uitgerust talenprakticum zal naar alle waarschijnlijkheid ook voor algemeen dat hij weet, hoe iemands vertrouwen te kunnen winnen en hem daarna zoveel mogelijk uit te buiten. In het stuk is de rijke koopman Orgon het slachtoffer van Tartuffe. Ondanks het feit dat Orgons familie hem voortdu rend waarschuwt voor Tartuffe, schenkt hij Tartuffe zijn volledige vertrouwen. Dit zal hem duur komen te staan. Op het einde wordt Tartuffe ontmaskerd en alles komt weer op zijn pootjes te recht. Luc Lutz verder bij| Lies Fran Edmond i Voor de j tie in het val is spel „Lui Het is ge tussen Gv schouwbt „Lucelle’ omlijsting mer. E.v, niseerd; a lijk zijn coupur duidelijkheden Ter aansluiting van het eerste grote bui tenlands tournee geeft The Batsheva Dance Company uit Tel Aviv een aantal voorstellingen in het kader van het Hol land Festival. De groep is ontstaan in 1964 na een in tensief Amerikaans-Israëlisch contact, tussen Martha Graham uit New York en Betshabee de Rothschild uit Tel Aviv. De dansers komen uit Amerika en Israël en uit verscheidene Europese landen. Batsheva bouwt aan een repertoire van moderne Amerikaanse en Israëlische werken. Van dit werk gaat een stimulans 'uit op Israëlische componisten, decor- en kostuumontwerpers en er wordt bijna uitsluitend hedendaagse muziek ge bruikt. Door dit te verwezenlijken is de wens van Betshabee de Rothschild ver vuld om een groep te vormen die zich aan de moderne dans wijdt in tegenstel ling met de over de gehele wereld be kende en meer populaire Israëlische folklore dansgroepen. Het programma dat ze in Tilburg op vrijdag 21 juni dansen, is als volgt: Daughters of the garden (choreografie Donald McKayle/muziek Ernest Bloch), Errand into the Maze (Martha Graham/ Het eerste zomerconcert wordt dit jaar verzorgd door het Limburgs Symfonie orkest o.l.v. André Rieu. Zij brengen op maandag 10 juni een programma geheel gewijd aan Beethoven. Uitgevoerd zullen worden: Ouverture Egmont; het vioolconcert in D.gr.t. opus 61 met Carlo van Neste als solist, en tot slot de 7de Symfonie. r gelegenheid van het Holland Festi- komt het Concertgebouworkest o.l.v. ird Haitink op zaterdag 15 juni naar Tilburg. Als solist treedt Herman Krebbers op en speelt het vioolconcert van Max Bruch. Verder wordt de Ouverture Cyrano de Bergerac van Wagenaar en de 3e Symfo nie van Beethoven gespeeld. Het tweede zomerconcert wordt door Brabants Orkest zelf gegeven. Dit maal zullen zij niet door Hein Jordans, maar door de jonge Edo de Waart ge dirigeerd worden. Op het programma staan ditmaal wer ken van Gershwin met Daniël Wayen- berg als solist. Zaterdag 29 juni zullen van Gershwin uitgevoerd worden de Cu baanse Ouverture, Het pianoconcert in k.gr.t., Rhapsodie in Blue en tot slot ge deelte van Porgy and Bess. Gian Carlo Menotti), Rehearsal! (Norman Morrice/Moncayo-Revueltas), Voices of Fire (Pearl Lang/Sergiu Na- tra). paspe vier steden in alle schot zijn. Hetzelfde is het geval me terbonnen, die door gen worden uitgege’ Voor de eerste maal ties van de Stads Eindhoven en Tilburg t zamenlijke folder uit te een folder betreffer tival-uitvoeringen i De folder zal verder ook den naar de adressen, die in de kartotheek van de schouwburgen in Breda en ’s-Hertogenbosch. De bei de directies hebben spontaan deze adressen beschikbaar gesteld. Verder zijn de directies van de schouw burgen in Eindhoven én Tilburg over eengekomen, dat de kassa’s van de beide schouwburgen voor alle Brabant se Holland Festivaluitvoeringen kaar ten zullen reserveren. In Tilburg kan men derhalve aan de kassa van de schouwburg terecht voor de voorstellin gen in het kader van het Holland Festi val in Eindhoven en Tilburg en omge keerd. Het vissen, roet de z.g. ’vaste hengel’ wordt in Nederland, in tegenstelling met b.v. Amerika waar het werphengelvissen enorm populair is, het meest bedreven. Deze visserij is de algemeen geaccep teerde manier, als de dokter iemand vis sen als heilzaam middel voorschrijft. Hoewel deze manier de meest smalende opmerkingen van niet-vissers uitlokt, zoals: ’Wachten op iemand die je nog nooit gezien hebt’ en ’Een excuus voor luie mensen’, is het de meest gecompli ceerde vismethode. Dit was ook de enige wijze waarop onze groot- en overgrootvaders de sportvisse rij beoefenden, alleen met materialen die het ontspannende karakter van het vis sen weer aardig teniet deden. Een bamboestok, vaak uit één stuk, die na enige uren zo zwaar leek als lood, lijn als gordijnkoord, dobbers als cham- pagnekurken en haken als ankers. Geen Voor dit kolossale bouwwerk is door het Curatorium van de Hogeschool een bouwcommissie ingesteld, waarin zitting hebben de president-curator Mr. P. van Boven, de hoogleraren prof", dr. R. de Boon, prof. J. Pieters en prof. dr. C. Scheffers, drs. Loevendie, secr. van de curatoren en diens assistent de heer J. Engelen en architect Jos Bedaux. De uitwerking berust bij een bouwteam, waarin een aantal adviseurs van tech nische bureaus zitting hebben. Veel me dewerking verleent ook de directeur van Pubieke Werken Tilburg, Ir. Strijers en zijn staf medewerkers. Er is tegenwoordig een dusdanige over maat van nieuwe materiaalsoorten aan de markt en de fabrikanten trachten el kaar dermate te overtroeven bij het be denken van nieuwe, hoewel niet altijd doelmatige, materialen en foefjes, dat de meeste hengelaars ’door de bomen het bos niet meer zien.' Laat u daarom als leek of doorgewin terde hengelaar voorlichten door mensen die dagelijks in de hengelsport zitten, zoals bestuursleden van hengelvereni- gingen, hengelspeciaalzaken e.d. Men loopt dan niet het risico met ondeugde lijk materiaal aan de waterkant te zitten. Zaterdag 1, zondag 2 en maandag 3 juni wordt er iedere avond nog een voorstelling van „ANATEVKA" ge geven. Op maandag 3 juni (2e Pinkster dag) is er ook nog een matineevoorstel- ling om 14.00 uur. Dit is de allerlaatste kans om deze prettige musical waarin vooral Lex Goudsmit schittert, te gaan zien. deale pantalons on pantalons, zijn absoluut rmhoudend en i plooi I Koratron panta- Diolen-rayon rester. In diverse omerkleuren.22. De behoefte aan deze nieuwbouw deed zich al gevoelen toen het huidige ge bouwencomplex van de Hogeschool nog maar goed en wel betrokken was. Deze plannen waren einde 1966 door de be trokken ministeries goedgekeurd. Met het grondwerk maakte het aannemings bedrijf F. Kooien uit Tilburg in februari van dit jaar een aanvang. Inmiddels is door de firma Franken het heiwerk in gezet. In totaal moeten 550 palen wor den geheid, met een totale lengte van 7 kilometer. Deze palen, waarvan er nog 200 geslagen moeten worden, worden in de grond gemaakt en gegoten. Men re kent erop dat het heiwerk half juli ge reed is, zodat de N.M.B., met een bouw- derlichte hengels en super dunne lijnen. Door de perfectie van de hengelmate- j rialen, aas en lokvoeders, is het vissen voor de leek of beginner niet zo riskant meer dan qen tiental jaren geleden. Het beste materiaal voor deze tak van de visserij komt'dan ook uit Frankrijk, dat I; bij de jaarlijks te houden wereldkam pioenschappen altijd met de ereplaatsen gaat strijken. Bij het zien van de minuscule haakjes Ij en ragfijne nylondraad (vanaf 3.7/00 mm) vraagt men zich af of hier nog vis mee te vangen is. Dit concoursvissen is een speciale afde- ling van het vissen ’met de vaste hengel’. De concoursvisser maakt zelf zijn dob bers, dikwijls ook de haken, en prepa- materiaal niets. materialen kan men van het vissen met de volop genieten en geeft en i smt i grote ia! dï

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1968 | | pagina 3