ro I 15 15 ^*1 en WASAUTOMATEN - CENTRIFUGES v.a. 70, KEES VAN EIJK ALLERNIEUWSTE VERLICHTING Queen Elisabeth II Dokters Nieuw leven voor weekenddienst oude sociëteit NIEUW! Brochure ALLE ATTRACTIES NU GRATIS Brab. Orkest concerteert en mooiere Geboortedaling zette in 1967 door PAASAANBIEDINGEN Woninginrichting J. K. van DIJK Praktische noviteiten op 23ste Internationale Huishoudbeurs Midget-golf wedstrijden in Oisterwijk Autoflex Totaal-Plan met Sikkens lakken Matthijssen Wijffels 129 149 169 AUTOLAK- GROTE VERKOOP: P~Ia: T> NAAR NOAD Een grotere Efteling opent met Pasen zijn poorten 1*809^ v/ STOFZUIGERS I EXCELSIOR - HOLLAND ELECTRO - ELECTROLUX 25 april in Schouwburg CENTRUM „De mammoet op weg.verschenen 1968 pagina 10 Donderdag 11 april 1968 pagina 11 DE TILBURGSE KOERIER elektrische apparaten INRUILPRIJZEN TOT ƒ500,— VOOR DE BESTE EN NU OOK VOOR DE NAAR. BESTERDRING 99 TILBURG TEL. 22952 IDEE 1968 méér daglicht Tel. 26988 Tel. 20283 Tel. 20193 Tel. 72639 in 4 Tel. 20505 ïnplein 1 Tel. 23580 ten, prakt 124 Tel. 20624 Tel. 21215 1 Tel. 25210 12.00-12.31 17.30- 18.01 Tel. 26462 Tel. 26632 Tel. 26352 Tel. 26834 04251 -648 Tel. 32867 Theo Bruins iet,s st de „Sneek” Sneek met 459 Posthoorn” Oisterwijk Nieuws voor Tilburg3 Spaanderplaten p. pit. Spaanderplaten op maat Herniaplaten p. st. Fraai noten huiskamer ieubel met bar, royale 1095,- HET VANOUDS BEKENDE ADRES 650,- 695, Paasaanbieding Normaal 795, Tel. 20323 Tuinstraat 81 ONZE WINKELS |5IKKEN5p I autolokken I Blank berken polyester slaapkamer bestaande uit 3-deurs linnenkast, ledikant met 2 nachtkastjes en toilettafel Normaal 1160,- Paasaanbieding Boomstr.l30a Tilburg - afd.ijzer Tel. 22854 afd.hout en meubels Tel. 20098 - 1968: 12 Jaren Sociéteit Nieuwe iklijke Harmonie Het Het vern stig. die ning g wordt landse 8 mm 244x183 8 mm 122x183 10 mm 244x183 10 mm 122x183 12 mm 244x183 12 mm 122x183 14 mm 244x183 14 mm 122x183 16 mm 366x183 16 mm 244x183 16 mm 122x183 18 mm 366x183 18 mm 244x183 18 mm 122x183 t de hutte iw van f 10,95 34,85 23,20 11,60 39,20 ƒ26,10 13,10 imer ver- 30 u. .00 u. 8 mm dik 10 mm 12 mm 16 mm 18 rrtm 15,— 7,60 17,90 8,95 ƒ21,40 10,05 ƒ21,90 in een 80 cm breed 90 cm 120 cm 130 cm 140 cm BEZOEK ONS HOGE KORTINGEN. AEG - CANDY - ZANUSSI - MIELE - SIWA it ver- pianist tree o -r 'n inkrijk, Oostenr :hoslowakije, I 30431 25233 >949 Zeer fraai uitgevoerd bankstel met dralon bekleding afgewerkt met koordfranje Normaal 725, Paasaanbieding 1843 - Konink ogenblik t de Statisti lagen. 09 slagen symfonie. horren van I.uxafk sleutel voor de <1 wonder' die niet Amerik: vaardigd door de Quakers; lijk aan te brengen plaf van Goudsmit Hoff, kort nieuwigheden, laten vermelder Interne lat in 1 ƒ10,— 12,50 16,50 22,50 ƒ25,— Uw adviseur bij aankoop van evem jide pl o, men in s ’spremie is d de ranglijs uwen de i.._o_.. lelde een wa bijeen dus redenen sittige partij voetbal wedstrijd ïidsrechter geassisteerd door de d. Horst en Janssen. kunnen a< met de h een cultui lid te wc lijk ingev het bestuur formulieren taurateur v; van de balk bestuur omt heeft dan de die reeds j jaar loopt Leden, oi de N.K.H. in Tilburg 1 leven roept Tel. 20646 SDAG .00 uur tot dins- Tel. Tel. Tel. 25S eedt Theo Engeland, irijk, Italië, Polen en best, uit: bergmeubel tafel met tuimelblad, 4 stoelen met veloursbekleding, kleur naar keuze. iboren kin- .000 en dit jaar ld, de meeste passagiers wor- gebracht in buitenhutten, elk igen toilet en bad of douche. gedeelte van de brochure punten uit het onlangs i.o. naar voren, de lessen, split- irte bespreking loud- en nijver- Ïg 110 Tel. Herd, 1st raat 76a tel. afspraak 4,50 m2 5,20 m2 5,80 m2 6,80 m2 7,20 m2 aiivcn mo- en uitbrei- lij de kano- usel. Het programma is als volgt samenge steld: 1. Blacher - Paganini-variaties. 2. Strawinsky - Concert voor piano, blazers en orkest. PAUZE 3. Mendelssohn - Italiaanse 4. Strawinsky - L’Oiseau de Het comité Tilburg van Herwonnen Levenskracht vraagt deze week de be volking van Tilburg om een bijdrage voor het werk van deze stichting. Her wonnen Levenskracht tracht het leed van onze zieke medemensen te verzach ten. Bijdragen kunnen worden gestort op giro 1249071 t.n.v. penningmeester Hendriks, Wandelboslaan 21 met ver melding „ten gunste van Herwonnen Levenskracht”. ’t Schip heeft accommodatie voor 2025 passagiers in de stijl en het luxueuze comfort die erop gericht zijn de crème van de zeereiziger aan beide kanten van de Noord-Atlantische Oceaan aan te trekken. De stijl en het comfort beper ken zich niet alleen tot de hutten, maar tot de gehele bovenbouw van het schip. verschenen waaronder singsnormen en van het individuc heidsonderwijs. Tenslotte wordt de brochure afge- slo’en met een uitgebreide literatuur lijst. De brochure is voor de prijs van 1,60 oer exemplaar verkrijgbaar bij de Staatsuitgeverij, Christoffel Plantijn- straat 1 te ’s-Gravenhage, en bij de er kende boekhandel. Met ingang van Paasmorgen a.s. alle attracties, t zwembad, gra openstaan. Deze nieuwe regeling was alleei gelijk door o.a. verbetering er ding van de accommodatie bij vijver en in de stoomcarrous, Voor de rustzoekenden werden de paden van de siertuin aangepast en verhard. Er is een groot aantal zitplaat sen gebouwd met uitzicht op de kano- vijver. Bij de ingang werd een fraaie fontein geplaatst. Voor de kleuters zijn er eveneens aan zienlijke verbeteringen aangebracht, De waterzuivering en watervoorziening van het kleuterbad werden aangepast aan de massale toeloop. In de kleuter- hof zijn zeer attractieve speelwerktui- gen voor de allerkleinsten geplaatst. Al met al biedt het Natuurpark De Ef- Tweede Paasdag Noad-Limburgia Na twee zondagen van voetbalrust komt het eerste elftal van Noad a.s. maandag (Tweede Paasdag) op het ge meentelijk stadion in het veld tegen Limburgia. Afgaande op de ranglijst van de tweede divisie zou men kunnen stellen dat beide ploegen wel uitge schakeld zijn voor een promotieplaats en derhalve de wedstrijd maar weinig belang heeft. Toch geloven we daar niet in. Noad en Limburgia zijn van oudsher twee verwoede tegenstanders en dat blijkt uit iedere wedstrijd die de beide ploegen tegen elkaar spelen. De Noadspelers zullen in ieder geval nog wel herinneringen hebben aan de uit wedstrijd tegen de Limburgers. Speciaal Frans v. d. Ven zal zich dat wel her inneren want het was in die wedstrijd dat hij zijn been brak. Die beenbreuk is inmiddels gelukkig weer genezen en Frans is weer van de partij. Limburgia moet het vooral hebben van zijn ijzer sterke verdediging en het zal dan ook voor de aanvallers van Noad een hele opgave worden om daar bressen in te slaan. Toch zou het voor de Geelblau- wen prettig zijn als ze daar wel in zou den slagen. Tot nu toe is namelijk de balans tussen vóór en tegendoelpunten precies in evenwicht (44 - 44). Voor beide ploegen is er dus wel i te verdienen in deze wedstrijd. Naast overwinningspremie is daar ook nog de stijging op de ranglijst en voor de Geelblauwen de mogelijkheid om hun doelgemiddelde een wat beter aanzien te geven. Alles bijeen dus redenen ge noeg om een pittige partij voetbal te mogen verwachten. De wedstrijd zal worden geleid door scheic J. Bentvelzen, geassisteei grensrechters v. d. l.vi» v. Aanvang half drie. Het Bestuur wil haar leden helpen. Het gebouw en het interieur is geheel vernieuwd. De interne toestand is gun stig. De Soos wacht nu op meer leden die door samenwerking, naast ontspan ning en vermaak, ook begrip hebben voor het culturele leven in Tilburg, want de N.K.H. zal, zoals steeds 125 jaar is gedaan, haar medewerking en belangstelling hieraan blijven verlenen. Tilburg kan trots zijn de soos N.K.H. te bezitten, die het culturele leven niet op de achtergrond stelt. Door samen werking kan men in een eigen tehuis veel bereiken. Alle leden hebben de zelfde rechten, medezeggingschap en zijn mede-eigenaars van de Soos. (De werkende leden worden als directe op volgers van de oprichters der Harmo nie beschouwd en hebben als zo danig het privilege om 3 leden van het bestuur te kiezen, terwijl bovendien enige bijzondere bepalingen op hen van toepassing zijn.) Maandelijks is er voor de leden en hun genodigden een grati' avonduitvoering, bal of iets dergelijks. Kortom: men kan door samenwerking er alles van maken waar behoefte aan blijkt te bestaan. Er zijn diverse zalen voor de leden en een bar. Er is gelegenheid om te mu siceren, biljarten, bridge, dansen of wat men wil, men is in eigen huis. Onze Til- burgse culturele verenigingen als Har monieën, dames- en mannenkoren, ope ra en operetten en kamerkoren, toon- kunstkoren en andere gezelschappen kunnen als voorheen op samenwerking N.K.H. rekenen. Men kan er tureel centrum van maken? Om morden behoort men een duide- svuld aanmeldingsformulier aan te zenden. Deze aanvraag- i zijn verkrijgbaar bij de res- /an de sociéteit. Na advies lotage commissie beslist het mtrent de toelating. Men dezelfde rechten als degene jaren lid zijn. Het sociéteits- van 1 juli tot 30 juni. judleden en nieuwe leden: L, welke reeds 125 jaren heeft geleefd en verder wil leven roept U toe: „Van harte welkom in onze Sociéteit” Op donderdag 25 april 1968 om 20.15 uur geeft Het Brabants Orkest onder leiding van Hein Jordans het 5e abon nementsconcert in de B-serie in de Stadsschouwburg te Tilburg. Solistische medewerking leend door de Nederla Theo Bruins. méér stijl en Bijvoorbeeld den onderget met een eigei ZATERDAG 13 APRIL Tot 10.00 uur ’s morgens is uw eigen huisarts beschikbaar. Van 10.00 uur tot zondagochtend 8.00 uur: Dr. Esbach, Gen. Smutslaan 43 Dr. Penn, Spoorlaan 402 Dr. Gommers, Wilhelminapark 71 Dr. Velthuyse, Baden Powell-laan 56 ZONDAG le PAASDAG Van zondagochtend 8.00 uur tot maan dagochtend 8.00 uur: Dr. Bruinsma, Korvelseweg 179 Dr. Bozon, Edisonlaan 9 Dr. v. Oss, Oude Lind 32 Dr. Wieggers, Kwaadeindstraat 2 MAANDAG 2e PAASI Van maandagmorgen 8.C dagmorgen 8.00 uur: Dr. Ruys, St.-Annapleii Dr. v. Horssen, Pater v. d. Eiser Dr. Sintnicolaas, Wilhelminapark Dr. v. d. Laan, Gasthuisring 18 TANDARTSEN Tandarts Smeets, Nieuwlandstraat 6 Spreekuurtijden: zat., zond., ma. van De inrichting en de achtergrond voor de hutten en eetzalen van Groot-Brittan- nie’s nieuwe passagiersschip de ’Queen Elizabeth 2’ zijn voor de eerste keer ont huld op een tentoonstelling die H.K..H. Prinses Margaret heeft geopend. Het derde 'Queen’-schip, dat in november a.s. in de vaart zal komen, is het krach tigste twee-schroefs passagiersschip ter wereld, en met haar 58.000 ton het grootste passagiersschip dat in staat is een reis om de wereld te maken door het Suez en Panama Kanaal door te varen. teling in het nieuwe seizoen een onge kende rijkdom aan attracties met als grote toeristische troef het kosteloos ge not van alle mogelijkheden, zelfs die van de enorme parkeerterreinen. Het is misschien juist dit element dat een bezoek aan De Efteling tot een ge noegen maakt. Eenmaal binnen kan de portemonnee een hele dag gesloten blijven en zelfs als het mocht gaan rege nen kunnen jong en oud in vele over dekte attracties genieten. Op de laatst gehouden algemene leden vergadering deelde het bestuur der NK. Harmonie de leden mede dat in augus tus a.s. het 125 jaren bestaanfeest gevierd zal worden. Het is verheugend voor de leden dit te vernemen. De laat ste 10 jaren was er, wegens verbou wing, vernieuwing en andere omstan digheden weinig aandacht aan de leden besteed. Ongetwijfeld mag dit feest niet onopgemerkt voorbij gaan, daar de stichters in 1843 de N.K.H. niet alleen voor hen hadden opgericht maar voor de stad en al haar toekomstige inwo ners, ook voor 1968 en later. De N.K. Harmonie moet blijven voortbestaan op de vaste grondslagen door de oprichters in de statuten vastgelegd. Dit Jubileumfeest, gecombineerd met de jaarlijkse midzomerfeesten, is een goede gelegenheid om de N.K.H. op nieuw onder de aandacht van de leden te brengen. En zoals van ouds zal er wederom in de Harmonie de gezellige en prettige harmoniesfeer weer heersen. Het zou voor het bestuur een mooi geschenk zijn, indien bij deze gelegen heid de ledenvrienden in groten getale zich kwamen aanmelden. De Hoogge achte President Leon Kerstens deed hiertoe de 1ste oproep toen Prins Car naval dit jaar plechtig werd ingehaald waarbij hij de kinderen toeriep: Jullie vaders en moeders moeten allen lid worden van de N.K. Harmonie. Het sociëteitsleven is niet, zoals men wel eens beweert uit de tijd. Integen deel. het woord heeft zelfs bij onze ieugd indruk gemaakt vanwege haar betekenis. Zij gaan ook naar hun soos. Zij gaan er heen voor ontspanning en gezelligheid en vermaak. De N.K. Har monie biedt ruimschoots ook deze ge legenheid voor de ouders, om de zake lijke en huiselijke zorgen opzij te zet ten door er gezellige avonden van te maken. Waar bestaat er op de dag van vandaag een betere gelegenheid om sfeer, ontspanning en gezelligheid te scheppen in eigen kring van leden die elkaar begrijpen en vrienden willen zijn dan in de Sociëteit NIEUWE KO NINKLIJKE HARMONIE? De heer Eduard A. Divoorst, 83 jaar oud en sinds 70 jaar lid van de NK Harmonie bracht ons onderstaand inge zonden stuk waarvoor wij graag een plaats inruimen. Het zóu zeer jamr zijn als deze zeer oude sociëteit dween. Nog temeer omdat de financië le situatie bepaald rooskleurig is en er velen zijn die de sociëteit een warm hart toedragen. Het zou verstandig zijn van het bestuur alle leden eens bij de gang van zaken te betrekken. Een sociëteit die sedert 1843 bestaat, mag niet ver dwijnen als daar geen zeer, zeer ernsti ge gronden voor zijn. Nu een kleuren-assortiment van meer dan 250 KLEUREN uit voorraad leverbaar Ook alle kleuren te leveren spuitbussen die wij voor u make terwijl u wacht. Coiffure Van Heeswijk opende salon aan Hart van Brabantlaan Zoals ieder jaar hebben tientallen tech nici en tuinlieden in de voorbije winter periode weer vele verbeteringen en nieuwe uitbreidingen in Nederlands grootste ontspanningspark De Efteling, Kaatsheuvel, tot stand gebracht. De enorme toeloop van de laatste jaren, met telkens l'j miljoen bezoe kers, heeft deze uitbreiding nodig ge maakt. Bovendien beoogt een reeks voorzieningen een betere spreiding van het publiek over het grote domein. De speeltuin werd met een derde deel vergroot en vele nieuwe attracties wer den geplaatst. Ook het romantische, daarbij gelegen theehuis werd verdubbeld en verschil lende rustieke schuilgelegenheden wer den hier en in het sprookjesbos ge bouwd. het nieuwe seizoen op zullen voor het eerst met uitzondering van het ratis voor de bezoekers lex; een verstelbare voor de doe-het-zelver; een erlijke schoenenspray voor hen, iet graag schoenen poetsen; een Ikaanse keuken naar maat, ver- :cr ic Qzzckers; gemakke- i- -lafondbekleding „„rto n zeer vele die zich ónmogelijk alle De 23e Internationale Huishoudbeurs/ Idee staat in het teken van de „Re creatie van de vrouw en haar gezin”. Dit onderwerp werd gekozen, omdat mag worden verwacht, dat door de kor tere werktijden van de man in de naas te toekomst en de steeds méér tijdbe sparende apparatuur in de huishouding, het Nederlandse gezin over nóg méér vrije uren de beschikking zal krijgen. De gehele Oosthal is bezet met stands die de aandacht vragen voor de be steding van de vrijgekomen tijd in en buiten het huis, terwijl het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschap pelijk Werk het bezoekende publiek zal informeren over de activiteiten die de overheid onderneemt op dit gebied. Veel belangstelling wordt verwacht voor de inzending van Israël, waar men de aandacht vraagt voor het kamperen in dit land, compleet met auto en kam- peermateriaal. Vanzelfsprekend wordt de mode niet vergeten; elke dag zullen in de Glazen Zaal zeven modeshows worden gepre senteerd, waarin brei- en naaimodellen zullen worden getoond van de couturier Jan Kamphuis, waarvan de patronen direkt na afloop van de show tegen be taling kunnen worden meegenomen. Ook zullen herenkostuums van de Stijl groep Groningen worden gebracht. De 23e Internationale Huishoudbeurs/ Idee is geopend op alle werk- en zater dagen van 10.00 - 17.00 uur en van 19.00-22.30 uur. Op de beide zon dagen alléén van 10.00- 17.00 uur. Op 140 stations van de Nederlandse Spoorwegen kan men biljetten kopen, welke reductie geven op een retour naar Amsterdam, entree tot de Huis houdbeurs/Idee alsmede vrij vervoer met tram en bus in de Gemeente Am sterdam. De nieuwe salon in een van de win kelruimten onder het flatgebouw aan de Hart van Brabantlaan is in de plaats gekomen van de salon aan de Bredase- weg, waar bijna een halve eeuw de kap persstiel werd uitgeoefend. De heer Van Heeswijk sr. heeft van de nieuwe zaak iets fraais weten te maken. De damessalon is geheel in Franse stijl ingericht en daardoor bijzonder intiem. Tien dames kunnen gelijktijdig gehol pen worden. Daarvoor staan vier ge diplomeerde krachten klaar. Ook is er bij de zaak een uitgebreide verkoop ruimte. Salon Van Heeswijk zal in dit nieuwe gedeelte van Tilburg ongetwij feld in een aanwinst voorzien. solist Theo Bruins, geboren te Arnhem in 1929, studeerde aan het Muzieklyceum te Amsterdam onder leiding van Jaap Spaanderman en Kees van Baaren. Hij voltooide zijn studie te Parijs bij Yves Nat en Charles Koechlin. In 1948 de buteerde hij met het Concertgebouw orkest onder leiding van Eduard van Beinum. Daarna maakte hij in een zeer snel tempo carrière in binnen- en bui tenland. Hij speelde onder leiding van Eduard Flipse, Otto Klemperer, Rafaël Kubelik, Paul van Kempen e.a. Hij maakte een tournee van twee maanden door Indonesië en gaf in november ’57 twintig concerten in Canada. In 1959 volgde een tournee door Mexico met aansluitend concerten in Suriname en op Aruba. In maart 1960 werd hem de „Harriet Cohen Beethoven Medal for piano” toegekend. Behalve in Nederland Bruins regelmatig' op i Duitsland, Frankrijk, België, Tsjech—L..™.,., Noorwegen. Theo Bruins trad reeds verscheidene malen op met Het Brabants Orkest. uitslagen over 3 ronden: Burgt, Uden, 99 slagen. 101 slagen, slagen. 108 slag' :rgen, 109 APOTHEKERS Zaterdag en zondag Joosten, Nieuwlandstraat 19 Kerssemakers, Wilhelminapark 28 MAANDAG, 2e Paasdag Cloosterhuis, Heuvel 26 Sleddens, Korvelseweg 127 DIERENARTSEN Rasenberg, Bosschewej Enschot Dierenkliniek „De Capucijnens Alleen na t GOIRLE Dr. Hooft, Kloosterstraat 12 Goirle Tel. 04247-765 Nadat het RAI-gebouw tijdens de Autotentoonstelling en de Hiswa voor namelijk het domein was voor de man nen, zullen in de komende weken aller eerst de dames hun schreden naar het Amsterdamse Expositiecentrum rich ten. Van 19 tot en met 28 april a.s. wordt in alle hallen van het RAI-ge bouw de 23e Internationale Huishoud beurs/Idee gehouden. Dit jaar zal er bij onder veel te zien - en te vergelij ken zijn op het gebied van de woning inrichting. Om het aantal deelnemers te kunnen plaatsen met vloerbedekking, wandbekleding, gordijnen, meubelen, verlichting, verwarming, keukens enz. waren niet minder dan drie hallen nodig, waarvan er één geheel zal wor den ingenomen door een internationale manifestatie van Europa Meubel. Bijna 400 exposanten uit binnen- en buitenland zullen een nog niet eerder vertoonde veelheid en gevarieerdheid van artikelen presenteren en de monstreren die voor het huisgezin van vandaag belangrijk zijn. Daarbij zijn vele noviteiten, zoals: handige Tefal bakvormen; praktische raam- en deur- De brochure „De mammoet op weg geeft in ongeveer 40 pagina’s een over zicht van het huishoud- en nijverheids onderwijs zoals dit zich na 1 augustus 1968 zal ontwikkelen. Bij de naam geving van het boekje heeft men ook de dynamische beweging in deze on derwijssector willen aanduiden. De brochure bestaat uit vijf gedeelten, voorafgegaan door een voorwoord van de inspecteur-generaal van het onder wijs, dr. A. de Jong. Het eerste gedeelte behandelt de aanleiding tot herziening van de onder- wijswetgeving. Hierin wordt de over- gang van het bestaande onderwijs stelsel naar de structuur van de Wet op het voortgezet onderwijs (WVO) in een overzichtelijke schets besproken. Nieuwe elementen zoals de determi-' tie in de brugklas, doorstromingsmoge- lijkheden, differentiatie, begeleiding, meer algemeen onderwijs binnen het beroepsonderwijs, de scholengemeen schap enz. komen aan de orde. Het tweede gedeelte omvat een be spreking van het toekomstige huishoud en nijverheidsonderwijs (h.n.o.) in de nieuwe wet. Een markante verandering ten opzichte van het bestaande onder wijsstelsel is o.a. de uitbreiding van het lager huishoud- en nijverheidsonder wijs tot drie jaar (voorheen twee jaar). De voorbereiding tot bepaalde beroeps richtingen wordt gerealiseerd in het derde leerjaar doordat er verschillende differentiatiemogelijkheden zijn. Voorts is langs verschillende wegen door stroming naar het middelbaar huishoud en nijverheidsonderwijs (m.h.n.o.) mo- geliik. Toelating tot het hoger huishoud- en nijverheidsonderwijs (h.h.n.o.) is moge lijk via de weg van het m.h.n.o. Het derde gedeelte gaat in op de zo langzamerhand bekend wordende term: het brugjaar (eerste leerjaar). Doel en functie worden hierin duidelijk omschreven. Enkele middelen om het brugjaar aan zijn doel te doen beant woorden zijn: een systematische obser vatie. het aanleggen van leerlingendos siers en de mogelijkheid van studie lessen. Het vierde gedeelte’behandelt de inrichting van het l.h.n.o. Op beknopte wijze wordt ingegaan op de vakken, lessen en lessentabellen. Voorbeelden van uitgewerkte lessentabellen geven ’n indruk van de geheel nieuwe opzet van dit onderwijs. Het vijfde haalt enkele besluit l.h.n. de duur van c 1 een kor teel huishc Zondag werd er door 85 deelnemers met groot enthousiasme gegolfd op de midgetgolfbaan „De Posthoorn” in Oisterwijk. De uitslagen waren als volgt: le teamprijs en de wisselbeker „de coupe d’Oisterwijk” werd gewonnen door MGC „Sonsbeek” uit Arnhem met 442 slagen. 2e MGC ,,’t Kuileke” Uden met 452 slagen. 3e MGC slagen. 4e MGC „De Lage Berg” Beekbergen met 462 slagen. 5e MGC „De 463 slagen. Individuele 1. J. v. d. Burgt, Uden, 2. L. Russchen, Sneek, 3. H. Dam, Sneek, 107 4. R. Speklé, Arnhem, 5. H. Rouwen, Beekber (11 jaar!!!) TILBURG. Vorige week heeft Coiffure Van Heeswijk aan de Hart van Brabantlaan een nieuwe bijzonder fraaie salon geopend. De firma Van Heeswijk beschikt daardoor nu over drie salons, een in IJselstein en een in de Brunostraat in Tilburg. vooreen totaal mooie auto Gratis een eerlijk en vakkundig advies Dona-Kniknie DE MAN VAN T VAK Noordhoekring 79 - Tel. 24556 TILBURG Ruim gelegenheid voor parkeren Er zijn twee restaurants, die respectieve lijk 816 en 500 passagiers kunnen bevat ten, en hoog in de bovenbouw gelegen zijn en niet, zoals gebruikelijk, diep in de romp. Om deze reden biedt haar ac commodatie meer daglicht aan meer van haar passagiers dan enig ander passa giersschip. De nadruk ligt overal op ruimte- en gewichtsbesparing. Verder heeft het schip twee zwembaden, het prachtige winkelcentrum aan boord heeft een passage die groot genoeg is om er tentoonstellingen in te houden. Eigen lijk is de Queen Elizabeth II een schip zonder klassen. Een van de vijf dekken kan worden gereserveerd voor mensen die hiervoor speciaal betalen, maar ver der kunnen de passagiers zich over het gehele schip bewegen ongeacht de pas- sageprijs die zij betaald hebben. De Queen Elizabeth II, die meer dan 25 miljoen Pond heeft gekost werd op 20 september 1967 door Koningin Eliza beth II van de werf van John Brown Company (Clydebank) Ltd. gedoopt en te water gelaten. Volgens de op dit ogenblik bij het Cen traal Bureau voor de Statistiek beschik bare cijfers zijn in 1967 115.100 huwe lijken gesloten tegen 111.900 in 1966. Per 1.000 inwoners bedroeg het aan tal nieuwe huwelijken 9.1 tegen 9.0 in 1966. De stijgende lijn in de huwelijks sluiting heeft zich dus in het afgelopen jaar voortgezet. Het aantal levendgeborenen, 238.500, en ook het aantal overledenen, 99.400, was ca. 1.000 lager dan in 1966, zodat het geboorteoverschot, 139.100, gelijk was aan dat in 1966. Berekend per 1.000 inwoners bedroeg het geboortecijfer 19.0 tegen 19,2% in 1966, 19,9% in 1965 en 20,7% in 1964. Na de aanmerkelijke geboortedaling in de jaren na 1964 is dus in 1967 van een verdere teruggang sprake geweest, ook al was deze van geringere omvang dan voordien. Het aantal buitenechtelijk gebor deren overschreed in 1967 de 5. bedroeg 21 per 1.000 van alle in geborenen. De sterfte, 7,9 overledenen per 1.000 inwoners, was gunstiger dan in 1966 (8,1%) en in 1965 (8,0%). In 1967 stierven 3.200 kinderen bene den één jaar of wel 13,4 per 1.000 le vendgeborenen. Daarmee was de zuige lingensterfte in het afgelopen jaar lager dan ooit tevoren. zijn sringe ring e het kleuterbad de massale toe zijn zeer attra voor de allerkl

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1968 | | pagina 11