lllst c Op Brabants Boekenbal vrijdagavond veel schrijvers c TILBURGER FABRICEERT SMEEDIJZEREN PRODUKTEN SER via Simon de Wit om IS ver- Verdere vlootvernieu- ïKERS Kollekte kinder- mei open Ziuirkool-allerlei Engeland krijgt treinen zonder bestuurder Stokhasselt Vrijdag eerste weekmarkt in Goedkope vakantiereis In het voorjaar tapijt shamponeren BURGEMEESTER BECHT EERSTE LEZER Mill Hill College soepelt toelatingseisen Mefalux opende maandag toonzaal bij fabriekspand Kijk uit! Die streep heeft wèl een betekenis CAMERA UNIVERSA 105,- gaat op 13 Soms een blokje bescherming 15-21 april wing bij Nederl. K.L.M. □ril 1968 - pagina 8 Donderdag 4 april 1 968 pagina 9 detilburgsekoer,er 200 afnemers ngstell Hierr en tot de OOSTERHOUT Toonzaal □aid. IERS korte en middellang tuur BEHANG VERF (auto)LAK DONA-KNIKNIE iciale voorzie- de man van 't vak Vraagt gratis en eerlijk advies TILBURG Noordhoekring 79 Tel. 24556 Voor de vrouw DE CAMPING Wat is zuurkool eigenlijk? goe< De r?aan- leken inder slicht. PROGRAMMA kom! ►SEN N.O.A.D.-B lat. telt dt men 'binnenkort) Per 1 april 3x per dag per N.L.M. naar het Zuiden Tilburg 't Zand) of zij kun- □r, Postbus jen beroeps- nen de inderen de of een ver- tandtech- rsassistent, sren van de sn zoals de Financiële vakantie- ast pensioen). en het linksafslaan voor komende bestuurder 500 of r..«. Hetvl de boter voor narkt momen- lux. ,en een ;n reële ind verder te komen van hun wens als verband voor hun /eld Beek s bekend, deze tijdelijk aantal ter r voor ploeg jaar monde „gratis moge indiei doorgetr derbroke pad” j men hinde :m meer, gist een ïrapparae mdbad mbliek vt zal "T het ieoord ■>mer zul- -o’én aan zodat de in totaal van dit type dam: 14.55 ut Deze van 1 overigf van z« Zuider beide gew< van de ius niet “val is oplos gedeelte Lia Do- 1 in het ’tcamera^ïhuis mulder Bosscheweg429,Tel. 24543, Tilburg Westermarkt 10, Tel. 73185, Tilburg Tilburgseweg 43, Goirle toen er Bergen van een "ontact i lap. De tilleren j van de- ploegen lodig er orniddaj Anton van Geert van Beet tans, Jan Nt_, i Lea Smulders. et zakdoekj elijke taal. Ju t vaal en kleurk imponeren van t diepliggende vuil irdt weer zacht acht terug. Kleur en keren weer, met als ele kamer weer op- Samenwerken- igs Organisaties uit over ruim 40.000 min- inderen, die door de Over- >rgen van particuliere in- r kinderbescherming zijn van de boeken- ïrgument” van itel „Opstellen boek”. leen te verkrijgen dus ook tij* de schouw- Super 8 smalfilm volautomatische belichtingsregel ing Elektrisch transport inclusief handgreep draagriem ALLEEN BIJ Een van de eerste bestuurde treinen port, die dienst Zl eerste stuk va- J die in de h< pend, is de: beproefd. van 1 ïkenbal ek wordt ver- Cor Luijten. de heer Ver gen, ruim i. Met in- "7 de lijn- ongeveer ïgorie van ïs te zul- i 1967. dag van worden g< renmarkt, gehouden gedeelte v de Stokhasse De markt za kramen. jrgetrokken en aanzien eren, dat ter hoogte van ikken streep verboden is, ,j3 ruimte tussen het ge- *uig en de streep min meter. ling geschiedt liggende stre- deze slechts worden ien de streep onmid- J- trder een on- studenten van St.- jningsfeest organi- tegen de daarvoor toegang zal heb- sap, kruit een 1 maakt en troensap, en tuinkn enige lepe suiker, mayont mengd me hakte augu Zuurkool-wortelslaatje 250 g zuurkool, 250 g rauwe wortelen, slasaus, peterselie. Een slasaus maken (zie boven). De zuur kool fijnsnijden en de wortelen schoon maken, wassen en raspen of kleinhak- Zuurkool en wortel vermengen met de slasaus. Zonodig nog wat zout toevoegen. Het slaatje garneren met fijngehakte pe terselie. Voor het zevende Brabantse Boekenbal komen vrijdag, 5 april a.s., 19 schrijvers naar de Tilburgse Stadsschouwburg. Lezers en schrij vers zullen elkaar, evenals voorgaande jaren, weer ontmoeten op dit festijn ter afsluiting van de nationale boekenweek 1968. Op het programma voor deze avond staat ditmaal het optreden van Lia Dorana. Zij zal de boekenbal-bezoekers amuseren met haar One-Woman-Show „Solo ’68”. Nadat de „eerste lezer” van Tilburg, burgemeester mr. C. J. G. Becht, het festijn geopend heeft, zal Lia Dorana het eerste deel van haar show presenteren. Zij staat die avond als chansonnière op het toneel en zingt enkele Franse, Engelse en Spaanse, maar vooral toch Nederlandse liedjes. Men weet al dat Lia Dorana fascinerend een lied kan zingen, maar hoe ze sfeer en stemming in de zaal weet op te roepen, een figuur voor iedereen zichtbaar weet te maken, getuigt van vakmanschap en vooral een gevoeligheid die zelfs bij de heel groten zeldzaam is. Op 13 mei a.s. wordt het strarJ van de Beekse Bergen voor het pub opengesteld. Tot half september dagelijks van 10.00 tot 19.00 uur weer verder uitbreidende recreatieo een ontspanningsdomein zijn voor vele honderdd u izenden. Op 12 mei zullen de stt Olof een machtig oper.. seren, waar iedereen te1 geldende entreeprijs t« ben. Kijkers en luisteraars Op 1 april waren bij de Dienst en Kijkgelden 2.602.258 1 stellen aangegeven tegen 2.1 1 maart jl. Het aantal geregistreerde radiotoestel len bedroeg op 1 april 2.803.343 tegen 2.800.710 op 1 maart jl. Schrijvers signeren Zonder de schrijvers zou het boekenbal niet „af” zijn. Dus ook ditmaal luiste ren zij het geheel met hun aanwezig heid op en zullen hun boeken tijdens boekenmarkt te koop aanbieden signeren. Dit jaar zijn de volgende schrijvers aanwezig: Lambert Tegenbosch, Carel Swinkels, Marnix Gijsen, Harrie Kapteijns, Wim Hornman, Hans Tiemeijer, dr. Corn. Verhoeven, Saartje Burgerhart, Rinus Ferdinandusse, Walter Breedveld, Jo han Fabricius, Anton van Oirschot, Truusje Sparla, Geert van Beek, Hans Berghuis, Lia Timmermans, Jan Naaij- kens, Esther Hagers en Het Tilburgse festijn wordt seerd door het Comité Boe Tilburg. Dit Comité een drietal boekverkc r vormd door de directies van lieke Openbare Bibliotheek gemene Openbare E.. verkopers Pillot, Het Jan van Laarhoven Dreesmann. Interper mers, terwijl de dir< burgse Stadsscht van het Comité Recepten voor 4 personen Zuurkoolslaatjes Slasaus 1 a 2 delen slaolie, 1 deel azijn of ci troensap, zout (en peper) en desge wenst tuinkruiden en/of fijngesneden een fijngemaakte gekookte aardappel vermengd met olie, azijn of citroen- zout (peper, mosterd en tuin- iden). hard- of zachtgekookt ei, fijnge- en vermengd met azijn of ci- •o, olie, zout (peper, mosterd ruiden). pels (uitgelekte) yoghurt met zout (peper) en tuinkruiden, taise, naar verkiezing ver net tuinkruiden of fijnge- ’urkjes. heeft de doorj jnsequenties ten 1, dat ter hc ;n streep ve ite tusse Gedurende de uren dat er markt is, zal het genoemde gedeelte van de Dirigen tenlaan voor het verkeer zijn afgesloten. Het verkeer wordt dan omgeleid. De plaats van de markt in de Dirigenten laan is tijdelijk. Het ligt in de bedoeling de markt later te verplaatsen naar het winkelcentrum in de wijk Heikant, wan neer dit centrum is gerealiseerd. Wel was er tot nu toe een beperking bij het toelatingsbeleid: slechts die leerlin gen werden toegelaten, die op één van de vier internaten intern waren. In over leg met verschillende instanties in de stad heeft het bestuur van de school be sloten het toelatingsbeleid te wijzigen. Van nu af aan kunnen ook jongens uit Tilburg en omgeving worden toegelaten, zonder dat ze in één van de internaten wonen. Mr. Molkenboer heeft de ver andering als volgt gemotiveerd: „Het is de moeite waard het stekje van het oude seminarie een nieuwe groeikans te schen ken in nieuwe grond.” Het duidelijke doel van het Mill Hill College blijft hier bij: medewerking aan de personeelsvoor ziening van de kerk. Om dit doel veilig te stellen heeft zich een raad van toe zicht en bijstand geformeerd, waarin zit ting hebben: Deken Van Oort, Prof. Dr. P. Verheyen, Dr. J. van Vroonhoven, Mr. C. W. F. H. v. d. Muijsenbergh, Mr. F. H. N. M. Beliën, de heer J. W. L. Thönissen, en de heer J. C. van Valen. De staf van de school bestaat voor de helft uit priesters en voor de helft uit leken. Alle docenten op één na zijn vol ledig bevoegd voor het door hen ge doceerde vak. Aan de school studeren op het ogenblik een tweehonderd leer- 111 'Tl 1 5 lingen, wier aspiraties voor de toekomst -fl H Cl Kpp 7 variëren van priester worden tot land- vJ LA LxdkX A Hd. A bouwkundig ingenieur of arts in ontwik- Zuurkool met rozijnen 300 g zuurkool, 100 g rozijnen, slasaus. De rozijnen in weinig water wellen en vermengen met de zuurkool en de sla saus. Om de talloze produkten goed ten toon te kunnen stellen was er dringend be hoefte aan een ruime toonzaal. Die werd gevonden in de voormalige, naast Ook de camping is weer behoorlijk uit gebreid. Er is thans plaats voor ca. 400 tenten of caravans en het vennetje, dat binnen de camping ligt is een flink stuk vergroot en verbeterd. De terreintjes hieromheen gegroepeerd zijn geëgali seerd, terwijl er elders wat nieuwe ter reintjes zijn bijgemaakt. Ook is een nieuw toiletgebouw geplaatst langs de ringbaan op het kampeercentrum, zo dat deze nu over het gehele terrein ■meer gelijkmatig zijn verdeeld. Verder is er een flink parkeerterrein bijge komen, zodat ook de bezoekers hun auto niet meer bij de ingang behoeven te plaatsen, wat nog wel eens wat moei lijkheden gaf met in- en uitrijden. De verwarrende strepensituatie die er tot voort kort heerste is er in niet geringe mate oorzaak van geweest, dat de weggebrui ker zich over die strepen totaal geen zorgen maakte, ze zelfs volmaakt veronachtzaamde. Met name het negeren van de middenstreep leidde veelvuldig tot zeer ernstige ongevallen. Hoewel sinds 1 juli van het vorig jaar voorlichting is ge geven over de wettelijke conse quenties van het overschrijden van de doorgetrokken streep kan een korte samenvatting van belang zijn, temeer daar thans aangenomen wordt dat de weggebruiker zich voldoende vertrouwd heeft kunnen maken met de strepensituatie en er vanaf heden door de politie strenger dan voorheen zal wor den opgetreden tegen over treders. Luister- televisietoe- .581.759 op Het geschenk Dit jaar is het boek van Max Dender- „Kom eens om een Keizer” tot boekenweekbon” uitgekozen. -te nieuwe automatische ien van London Trans zullen gaan doen op het van de nieuwe Victoria lijn, lerfst van dit jaar wordt geo- r dezer dagen in Oost-Engeland beproefd. Elk van de treinen heeft slechts een man personeel aan boord, en wel de bestuurder. Wanneer hij de deuren eenmaal gesloten heeft en de dubbele startknop heeft ingedrukt, zor gen gecodeerde impulsen van de baan ervoor dat de trein accelereert, langzaam gaat rijden en op het volgende station remt tot hij stopt, en aan alle bevelen die onderweg worden gegeven gehoorzaamt. De ’bestuurder’ die zich in de voorste cabine bevindt, kan echter indien de au tomatische apparatuur onklaar raakt, de besturing overnemen. Nieuwe appara tuur stelt de bestuurder in staat voortdu rend contact te onderhouden met het station van de verkeersregelaar, ook wanneer de trein rijdt, en de verkeersre gelaar kan zich met een of alle treinen in verbinding stellen. De bestuurder kan via een radio-installatie ook met de be stuurder van de voor of achter hem rij dende trein spreken. Zuurkool heeft in Nederland een goede naam. De meeste mensen waarderen ’t produkt en met recht! Sinds 1 juli ’67 geldt het verbod om een doorgetrokken streep te overschrijden. Dit geldt zowel binnen als buiten de bebouwde kom. De weggebruiker mag een dergelijke streep onder geen voor- Ja, ook u kunt meewerken aan het wel slagen van de jaarlijkse Nationale Col lecte voor de samenwerkende kinder- beschermings organisaties. Het is een blijde gewoonte geworden om jaarlijks in het begin van de lente deze nationale collecte voor de Lente- kinderen van de kinderbescherming te houden. De zorg van de Stichting de Kinderbeschermings strekt zich uit over rui derjarige kinoui heid aan de zor stellingen voor toevertrouwd. Zuurkool met wortel en prei. 200 g zuurkool, 100 g wortel, 100 g prei, slasaus, ui. Een slasaus maken. De ui fijnsnipperen en toevoegen. De wortelen schoon wassen en raspen of kleinhakken. De prei goed wassen, in kleine reepjes snijden, in kokend water blancheren en laten af koelen. De zuurkool met wortel en prei door’tie slasaus mengen en op smaak afmaken. Na de spectaculaire opening ziet het programma er voorlopig als volgt uit: Op 16 juni worden op de grote plas de nationale twee-kilometer wedstrijden georganiseerd, waar dan voor de pers een stevig platform aanwezig zal zijn, terwijl de gehele accommodatie hier voor sterk verbeterd is. Op 30 juni zal de watersportvereniging Beekse Bergen waterski-wedstrijden en demonstraties organiseren. Half juli zal een groot ten- nistoerhooi worden gehouden. In het kader van het jeugdvakantie- werk zal tussen 2 en 5 augustus één dag speciaal extra aandacht aan de jeugd worden besteed en zullen allerlei jeugd wedstrijden worden georganiseerd. Waarschijnlijk zal dit 3 augustus wor den. Voor deze dag zal de entreeprijs worden verlaagd met 50% om de or ganisatoren van dit jeugdvakantiewerk tegemoet te komen. Rond het trainpolinecentrum zal op 18 augustus een sportdag worden gehou den, terwijl verder nog besprekingen gaande zijn voor: een schutterijfeest, een pony-race, een hengelconcours, een drumbandconcours en wielerwedstrij den. Hoewel, men van buitenaf de indruk heeft, dat de Beekse Bergen ’s winters verlaten gebied zijn, is het wel duide lijk, dat door de leiding en alle mede werkers in het gesloten seizoen hard is gewerkt om in het komende seizoen weer goed voor de dag te komen. testers en v docenten op voor het door hen Aan de school s“ J- een tweehonderd lingen, wier aspiraties voor de variëren van priester worden tot bouwkundig ingenieur of arts in on kelingslanden. Het ideaal is voor alle leerlinger goede school te zijn, waarin zij een kans krijgen een eind verder te kome in de verwerkelijking van hun wens a priester of in ander v_.’ medemensen te werken. t georgani- 2omité Boekenweek - lité is uitgebreid met kopers en wordt ge- rïcties van de Katho- libliotheek en de Al- Bibliotheek, de boek- Nieuwe Centrum, N.V., Vroom en srs, I.L.A. en Rem- directeur van de Til- touwburg als voorzitter fungeert. ruim 50 HA heeft bereikt, komt ook deze groepering aan haar trekken en zal deze zomer een eerste begin kunnen worden gemaakt. Aan de grote plas wordt een terrein ge ëgaliseerd, vanwaar men een prachtig uitzicht heeft op deze plas en de ver richtingen van de watersporters kan volgen. Aansluitend hieraan wordt een terrein in gereedheid gebracht waar men kan zonnebaden en dat ’s winters als schaatsbaan kan dienst doen. Maandagmiddag is het fraaie complex van Mefalux aan de Nijverstraat offi cieel geopend. Naast de fabriek, waarin smeedijzeren produkten worden ge maakt, is een ruime toonzaal gekomen. De opening van dit nieuwe pand is de kroon op het werk van de heer L. Meulenbroek, die vijf jaar geleden pro visorisch met dit handwerk begon. In deze vijf jaar heeft het bedrijf een enorme vlucht genomen. De produkten worden thans door verschillende Ne derlandse grootwinkelbedrijven in Ne derland en België op de markt gebracht. U kent die instellingen voor kinderbe scherming wel, of u hebt er reeds veel over gehoord. Zij zijn: de particuliere internaten; de yoogdij-verenigingen en de verenigingen voor gezinsvoogdij en patronage. Deze instellingen verenigd in de stich ting „SAKOR” komen ook deze lente een beroep doen op uw goedgeefsheid. De collectrices en collectanten zijn weer gereed om bij u aan te bellen en uw offer te vragen. De collecte loopt van 15 april tot en met 21 april. De SAKOR doet een ernstig beroep op uw gulheid. Mogen wij met u af spreken: Bewaart uw losse centen voor uw kaartavondjes, u kunt er soms erg om verlegen zitten. En zegt u nu eens zelf: „Wat kan ik toch weinig met cen ten doen?” Ook de SAKOR kan maar bitter weinig met centen doen. Het K.N.M.I. de Bilt seint in de pe riode van deze nationale collecte: heer lijk zacht lenteweer, versterkt met een milde regen van kwartjes en guldens opgevangen in de bussen of collectezak- jes van de „SAKOR 1968”. Dit boek is tijdens de boekenweek gratis te bekomen wanneer men voor 7,50 NEDERLANDSE boeken koopt. Wanneer men op de boeken markt tijdens de pauze van het festijn voor 7,50 aan boeken koopt, <«rr- vangt men aan een speciale stand dit boekenweekgeschenk. De speciale uitgave week is ditmaal „Het Ar Solimon, met als ondertit over het gevaarlijke I Deze uitgave is alk tijdens de boekenweek, en dens de boekenmarkt in burg voor 1,90. De KLM zomerdienstregeling, geldig van 1 april tot 1 november a.s., staat vooral in het teken van de geleidelijke vervanging van de Lockheed Electra vloot door Douglas DC-9-30 vliegtui gen. De KLM heeft in totaal veertien van deze moderne straalvliegtuigen voor de de fabriek gelegen Spar-winkel. Na maanden van verbouwing en inrichting nam het echtpaar Meulenbroek maan dagmiddag onder grote belangstelling dit fraaie pand in gebruik. Hiermee trad Mefalux na vijf jaar voor de eerste maal officieel naar voren. We twijfelen er niet aan of dit Tilburgse bedrijf zal in de toekomst nog veel van zich laten horen. Klanten van Simon de Wit kunnen voortaan bijzonder goedkope vakantie reizen boeken bij welhaast elk Neder lands reisbureau. Voor iedere snel- spaarkaart, met 100 zegels ad 10 cent, kan men een spaarcoupon ter waarde van 10,krijgen. Deze coupons kan men gebruiken als betaling van een bij de Centrale Administratie Vakantierei zen Simon de Wit geboekte reis. Voor iedere coupon van 10,wordt dan evenwel 15,van de reissom afge trokken. Op deze wijze is het dus mo gelijk via Simon de Wit een derde op de reissom te besparen. De Centrale Administratie zendt geïnteresseerden op aanvrage de gewenste reisgids toe. Binnen een week na inschrijving wordt de reis bevestigd, terwijl de coupons pas 3 weken voor het vertrek behoeven te worden ingeleverd. Na ontvangst van da coupons zendt de Centrale Admini stratie de klant een faktuur met giro- stortingskaart voor het resterende be drag. nunc lu.uuc..ange routes besteld, waarvan er inmiddels reeds vijf door Douglas zijn afgeleverd. In de loop van de komende zomermaanden zullen er nog eens vijf aan de vloot worden toegevoegd, terwijl de resterende vier in de winter van 1968/1969 worden verwacht. De DC-9-30 wordt behalve op een groot aantal Europese bestem mingen ook ingezet op lijnen naar het Nabije Oosten en Noord Afrika. Vanaf vrijdag 5 april zal in de nieuwe wijk Tilburg-noord iedere vrijdagmid- i 2 tot 6 uur ’s middags markt gehouden. Deze algemene wa it, de zesde in Tilburg, wordt t in de wijk Stokhasselt in een van de Dirigentenlaan, tussen ~:seltlaan en de Bellinistrac ,i zal voorlopig bestaan uit i Zoals u waarschijnlijk wel weet is witte kool het „grondprodukt” van zuurkool. De zure smaak ontstaat doordat de in witte kool aanwezige suiker voor een groot deel in zuur, en wel melkzuur, wordt omgezet door melkzuurbacteriën. Hoewel we meestal een beetje huiverig zijn als we ’t over bacteriën hebben, is de werking van déze bacteriën gunstig. Ze geven de zuurkool een prettig zure smaak en aroma. Ook de voedingswaar de wordt er niet nadelig door beïnvloed. Hans Tiemeijer opent De eigenlijke boekenmarkt speelt zich tijdens de verlengde pauze van de ca- baret-voorstelling af in de garderobe- foyer. De boekenmarkt zal geopend worden door Hans Tiemeijer. Na de markt en het tweede van de One-Woman-Show rana volgt dan het boeki Studio-theater. De muziek zorgd door het orkest van Evenals andere jaren heeft bruggen, chef-decorateur van Vroom en Dreesmann weer voor een smaak volle versiering gezorgd. De traditie dat op het tijdstip X de ver siering „geplunderd” mag worden, wordt ook dit jaar gehandhaafd. Het sein hiervoor wordt gegeven doordat gedurende vijftien seconden de hele schouwburgverlichting gedoofd wordt. De schouwburgdirectie hoopt dat men de normale versiering van het gebouw intact laat! De Graafschap B Zaterdagmiddag om half drie wordt op het terrein aan de Eginhardstraat bovengenoemde wedstrijd gespeeld. En kele weken geleden werd deze kamp afgelast. Ook nu is deze wedstrijd ech- nog van zeer groot belang, -1 t Noad als voor De Graafsch; ploeg die kans ziet om uit deze strijd twee winstpunten te disti kan zich namelijk nagenoeg vrij gradatiezorgen wanen. Beide hebben de punten even hard nodig en daarom kan het er zaterdagmiddag wel eens hevig om gaan spannen. De wedstrijd begint om half drie. waarde overschrijden: zelfs, zo heeft de officier van justitie mr. S. J. van der Hoeven bepaald, als er in het betrokken vak een wegopbreking is dan is de weg gebruiker nog strafbaar als hij de streep overschrijdt. Niet alleen betekent de doorgetrokken streep een verbod tot overschrijden, maar ook indien deze over een kruising is doorgetrokken een verbod tot linksafslaan. Ook is, indien voor een uitrit de streep is doorgetrokken, - de uit een uitrit niet meer mogelijk. Wanneer in de loop van de winter de laatste Electra II uit de vaart zal zijn genomen, zal de vloot van passagiers vliegtuigen van de KLM geheel uit straalvliegtuigen bestaan. De vijf DC-9-30 vliegtuigen, die deze zomer in dienst worden gesteld, zijn van het zgn. „Rapid Change” type. Overdag zullen zij op de passagierslij- nen dienst doen en ’s nachts - na een ombouw binnen het uur - voor vracht vervoer worden ingezet. In de tweede helft van de zomc Ien ook nog twee Super DC-8’é de vloot worden toegevoegd, KLM dan over vier van de zeven bestelde vliegtuigen de beschikking heeft. De produktie van de KLM vloot voor het komende boekjaar, dat eveneens op 1 april ingaat, zal met 11 toe nemen tot ruim 1,4 miljard tonkilo meter. Het aantal Ité-chartervluchten zal naar schatting 650 bedragen, ruim 100 meer dan het jaar tevoren. begrip van de Ité-passagiers op diensten, verwacht de KLM oi 80.000 passagiers in deze categ geheel verzorgde vliegvakanties len vervoeren, tegen 67.500 in De Nederlandse Luchtvaart Maatschap pij NLM heeft met ingang van zondag, 28 januari de vluchten van Amsterdam (via Eindhoven) naar het vliegvt in Zuid-Limburg hervat. Zoals werden de NLM-diensten op luchthaven per 1 november jl. tijJ stopgezet in verband met een moderniseringswerkzaamheden. In de afgelopen maanden werd een moderne I.L.S. („Instrument Landing System”) naderingsapparatuur geïnstal leerd, terwijl de landingsbanen werden voorzien van een nieuwe deklaag en de hoofdlandingsbaan met een krach tige, zgn. „High Intensity”-verlichting werd uitgerust. Dankzij deze belangrijke verbetering zal de NLM op Zuid-Limburg dezelfde hoge graad van dienstregelmaat kunnen verzekeren, als reeds op de overige Ne derlandse vliegvelden het geval is. Van maandag t.m. vrijdag wordt tweemaal per dag een retourvlucht Amsterdam- Eindhoven-Maastricht uitgevoerd (ver trek Amsterdam: 08.55 uur en 17.15 uur; Vertrek Maastricht 06.55 uur en 10.55 uur), met op de maandag en de vrijdag nog een derde dienst (uit Am sterdam: 12.55 uur; uit Maastricht: tur). s middagvlucht zal met ingang april worden uitgebreid tot de .rige werkdagen (met uitzondering i zaterdag). Hiermee zal dan ook het iden van het land driemaal daags in beide richtingen met Amsterdam ver bonden zijn. De Noordelijke lijn Am- sterdam-Enschede-Groningen heeft al drie retourvluchten per dag sedert april van het vorig jaar. Ook de directe Maastricht-Amsterdam dienst op vrij dagavond en die van Amsterdam-Maas tricht op zondagavond keren weer in de NLM-dienstregeling terug. TENNISPARK Zaterdag 30 maart a.s. zal het nieuwe tennispark voor de leden en eventuele belangstellenden worden opengesteld. De banen (3 in getal) en het paviljoen komen deze week gereed. Verder is de jachthaven gereed gekomen, terwijl het nieuwe botenhuis voor het seizoen in gebruik zal worden genomen. Er wordt hard gewerkt aan de boulevard, die nu P/s km lang is en die op 12 mei ca. 4*/ï km lang zal zijn en ge heel rondom de plas zal lopen. Langs de boulevard wordt een toiletge bouw opgericht om degenen, die niet in de onmiddellijke nabijheid van kleed- gebouw of restaurant zijn maar van het verderop gelegen strand gebruik maken tegemoet te komen. Bij het grote kleedgebouw wordt een muur gebouwd om te voorkomen, dat bij sterke wind het stuifzand in het kleedgebouw terechtkomt. Het is tege lijk een sterk gezochte plaats voor hen, die graag een steuntje in de rug heb ben. Bij het restaurant wordt een tweede windscherm geplaatst en als dit aan de verwachtingen voldoet, zal t.z.t. nog een derde scherm worden geplaatst. Salon en huiskamer zijn de trots van iedere vrouw. Hier immers etaleert zij haar goede smaak aan familie en vrien den. De zorgvuldig gekozen kleurhar- monie tussen tapijt, stoffering en meu- beien gaat echter na een aantal jaren voor een groot deel verloren. De huis vrouw vindt dat alles maar een fletse indruk maakt en dat er nodigi eens iets moet worden vernieuwd. De schoon maaktijd is de periode, waarin deze ver langens tot vernieuwing zich het sterkst doen gevoelen. Er wordt gewit en be hangen en soms wordt er zelfs een nieuw stel gordijnen, een nieuw bankstel of een nieuw tapijt aangeschaft. Reeds een groot aantal huisvrouwen weet wat een verrassend resultaat het shamponeren van een tapijt kan hebben, het tapijt, dat de basis is van elke kleu rencombinatie. z In normale huiselijke omstandigheden verdubbelt een tapijt na korte tijd zijn gewicht, door al het vuil en stof, dat erin gelopen wordt. Stofzuigen helpt niet, want dit verwijdert alleen het op pervlakte vuil. Dit is zeer eenvoudig aan te tonen door een wit papieren zakdoekje over een pas gestofzuigd tapijt te wrij ven. Het vuil dat op het zakdoekje ach terblijft spreekt duidelijke taal. Juist dit vuil maakt het tapijt vaal en kleurloos. Alleen door het shamponeren van het tapijt wordt ook dit Jiuj verwijderd. De vezel wor en krijgt zijn veerkrac1-* gloed van het tapijt 1 gevolg, dat de gehel fleurt. Shamponeren is niet alleen noodzakelijk voor het uiterlijk van het tapijt, maar ook voor het Ibehoud ervan, aangezien de vezel door het vuil, dat niet verwij derd wordt met stofzuigen, niet alleen aan veerkracht inboet, maar op de duur blijvend beschadigd wordt. Regelmatig shamponeren is daarom in wezen even belangrijk als regelmatig stofzuigen. Het shamponeren is tegenwoordig geen pro bleem meer, daar de huisvrouw bij haar drogist een speciaal electrisch shampo- neerapparaat kan huren. HENGELSPORT Al heel vroeg, toen er nog geen water op de Beekse Bergen was, hebben de bestuursleden van een grote hengel- sportvereniging contact met het bestuur van de Beekse Bergen gezocht. Nu de plas inmiddels een oppervlakte van Het was bij toeval dat de heer Meulen broek besloot kleine smeedijzeren pro dukten te gaan fabriceren. Hij moest op doktersadvies zijn functie bij de Nederlandse Spoorwegen namelijk op geven. De kleerborstelgarnituren en bloemtafeltjes die op een zolder wer den gemaakt slaagden buitengewoon. Na drie jaar gevochten te hebben voor een plaats op de binnenlandse markt bestrijkt de heer Meulenbroek teel 200 afnemers in de Benelt Zijn pionierswerk wordt nu door een vertegenwoordiger voortgezet. Het zol dertje in de Kapelstraat ontgroeide de Tilburger. In oktober 1966 vestigde Mefalux de werkplaats in het pand Nijverstraat 14. Geleidelijk aan werden er ook perso neelsleden in dienst genomen die samen met de heer Meulenbroek - ijverig bijgestaan door zijn echtgenote - de handwerkprodukten zoals gangsets, salon- en kaptafels, open haarden, haardstellen, lektuurbakken, verlich- tingsapparatuur etc. maken. Zowel in Franse als Oud Hollandse stijl wordt geleverd. Naast de grote concerns levert Mefalux aan de beste meubelzaken en combinaties en aan winkels in luxe huishoudelijke artikelen. De produkten krijgen dezelfde behan deling als de Renaultfabrieken in Pa rijs aan hun auto’s geven. Het Mill Hill College is tot nu toe het gymnasium geweest, waar de jongens van vier internaten hun middelbare schoolopleiding ontvingen. In voortdu rend onderling overleg proberen school stof en internaten een optimaal klimaat te scheppen, waar zowel de begaafd heden als de toekomstwensen van de jongens tot hun recht kunnen komen. De beslotenheid, tot voor kort kenmer kend voor een seminarie, probeert men zoveel mogelijk te doorbreken, daar men ervan overtuigd is, dat een groei naar volwassen keuze dialoog met de omrin gende wereld vereist. Tenslotte streep nog cor van het parket een doorgetrokkv. indien de vrije r parkeerde voertuig der bedraagt dan 3 Indien de rijstrookverdelir door twee naast elkaar 1 pen, dan megen overschreden indie dellijk links van de bestuurt derbroken streep is. Waar van politiezijde ook nauwlettend op zal worden toegezien is het juiste gebruik van de opstelvakken voor een stoplicht of wegkruising. Indien in deze vakken pijlen zijn aan gebracht mogen bestuurders op de kruising of splitsing geen andere rich ting volgen dan die welke door de pij len is aangeduid, ook al bemerkt men dat verkeerd is voorgesorteerd. Verwisselen van opstelvak is dt toegestaan. In een dergelijk gev; „een blokje om” de enig juiste o sing. Is er door middel van strepen op het wegdek een aparte rijstrook voor de bus aangebracht, dan mag die rijstrook alleen door zgn. lijndienstbussen (even tueel politie-, brandweer- en zieken wagen) worden gebruikt. Tenslotte dient men bedacht te zijn op de belijning waarmee kunstmatige fietspaden (herkenbaar aan een wit ge schilderd fietsje op het wegdek) zijn aangegeven. Fietsers en bromfietsers zijn verplicht dit afgescheiden gedeelte te volgen. De overige weggebruikers mogen deze baan beslist niet gebruiken indien de afscheiding bestaat uit een “trokken streep. Is de streep on- ,oken dan mag wel van het „fiets gebruik worden gemaakt, mits daar geen fietsers en bromfietsers iert. Zuurkoolschotels 250 g lamspoelet, 1 kg aardappelen, '10 g zuurkool, >4 kg prei, 50 g boter margarine, zout. /lees zouten en lichtbruinbakken in r of margarine. Zoveel water toe voegen, dat het vlees juist onderstaat en het vlees laten stoven uur). De aardappelen schillen en wassen. De aard appelen en de zuurkool met iets zout en zo nodig water aan het vlees toevoegen. Dit samen gaarkoken in 25 minuten. De prei in stukken van 2 cm snijden, goed wassen en de laatste 10 minuten meekoken. Alle bestanddelen dooreen mengen en de schotel warm op tafel brengen.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1968 | | pagina 9