VOLKSWAGEN-STATIONCAR SLECHTS F 6950 r 47.7 6‘a s%7. sparen bij vanLansehot m IJongen WIST U DAT: EEN NIEUWE N.V. GARAGE NAAIJKENS korvelseweg 225 TILBURG Operagezelschap Forum brengt MET 419.000 LEDEN OP EEN NA GROOTSTE ZIEKENFONDS VAN NEDERLAND Het Centraal Ziekenfonds betrekt riant complex Stationsstraat aan Belangrijke café-restaurant Computer- centrum voor Van Lanschot STADSNIEUWS IN HET KORT Direkteur dienstjubileum NOAD B - DE TILBURGSE SPAARBANK F.van Lanschot J. Hendriks viert zilveren Als de lente komt KOST?* Gevonden Voorwerpen Inlichtingen Hoofdbureau van Politie, Noordhoekring Tilburg. uitbreiding van Grote belang stelling voor huisvrouwengym in Terra Nova De Graafschap B „Die Blume von Hawaii” g* d' C. Hoogardie detilburgsekoer,er Donderdag 21 maart 1968 - pagina 3 58 - pagina 2 TEL. 04250-32062 PRIVE-DOELEINDEN WORDT GEBRUIKT! v” De componist .75-14.75 beschikbaar De Tunnelplekkers brengen uitvoerig Hoge tarieven 14.- I Van Lanschot heeft Nu kunt u dus voortaan ook 20.- in uw directe omgeving terecht om te profiteren van onze hoge rente op spaargelden: NOORDSTRAAT 125, TILBURG IDBOARD :n; 4,2 GEWONE SPAARREKENING 6-MAANDS TERMIJNREKENING 5,1 kan alleen JEUGDSPAARREKENING 5,1 Alle transacties ook mogelijk via onze postgirorekening no. 1083209 in Dongen een Spaaragentschap geopend aan de Julianastraat 43. Nieuwbouw was noodzaak t fraaie kantoorgebouw van Het itraal Ziekenfonds aan de Sta- isstraat. ER SPECIALE (NBIEDING *ND/£N HU UITSLUITEND VOOR vertellen geweest, cel in de it aange- dan c jmi strijd i ■n. De large Spaarboekjes Gehele tegoed praktisch direct beschikbaar. Ook voor kleine bedragen. OUTHANDEL MEEUW" JSSTRAAT 79 FEL 30707 BANKIERS kantoren te: ’s-Hertogenbosch - Eindhoven - Tilburg - Vught. Termynboekjes Gedeelte direct beschikbaar. Voor de rest 6 maanden opzegging. iromz rin d: /estings- inbegrep gedragen c deze ivang intine Het fraai Centraal tions wij e te richt Het is bijzonder plezierig te hoe groot het aantal dames is o dat zich - vooral na het artike’ Koerier - voor deze club heeft meld. cesaan verband van de toenmalige Ka tholieke Arbeiders Beweging. Ook nu nog is het Centraal Ziekenfonds een „dochter” van de regionale N KV-afde ling. Beleggingsboekjes Gedeelte direct beschikbaar. Voor de rest 12 maanden opzegging. HOENDERVANGERS uw herenmode-adviseur HEUVELSTRAAT 133 OOl jenspantalon ol 55/« (poly- met twee achterzak en antasiedessin. i weer en wind i dit praktische ket met warme inzet en zware ng. Het model een ritssluiting, akken en een de Bankboekjes Belangrijk deel direct beschikbaar. Voor de rest 1 maand opzegging. nylon set, be- nachthemd en uster heeft aan uwen en zoom rnering van ru- t. In bleu, rose, e en mintgroen. Zittinguren 19-20 uur. Dinsdag: Noordstraat 125 Donderdag: Nimrodstraat 30 (gebouw Tilburgse Bouwvereniging) Vrijdag: Noordstraat 125 en Leo Xlll-straat (Leoschool) van 1000/oka- met een laag toirokje. Het niddenvoor een in stof, afgezet iverse 92-uo 8.95 Enkele weken geleden hebben wij een artikel geplaatst over de op te richten gymnastiekclub voor huisvrouwen bij liet Sociaal Cultureel Centrum „Terra Nova". Kras rierp het 1, implex. Direktie en personeel zijn bijzonder blij met het nieuwe kantorencomplex. Tot dan is het ideaal voor een tricot blazer of jacket. (Tevens voor de vakantie). Nieuwe modellen en kleuren effen of met contrast rand. Vanaf 59,75. Bleyle vanaf 89,50. Meer keus in tricotzvoor heren Spaaragentschap Dongen Julianastraat 43 - Assurantiekantoren C. van Dongen - Tel. (01623) 2490 - Postgiro 810992 tn.v. Spaaragentschap. Geopend: elke werkdag van 9-17 uur; vrijdags tot 20.30 uur. Paul Abraham (1892-1960), Hongaar van geboorte, was aanvankelijk compo nist van ernstige muziek. Hij schreef zijn eerste operette in 1928, in 1930 op de voet gevolgd door de voltreffer „Viktoria und ihr Husar” door Opera Forum met enorm succes gebracht in het seizoen 1958 - 1959. Deze operette en de hierop volgende „Die Blume von Hawaii” en ..Ball im Savoy” van 1931- 1932 maakten zijn naam over de ge hele wereld bekend. Abraham had zich inmiddels in Berlijn Bij Terra Nova houdt men al rekening met een mogelijke derde gymclub voor huisvrouwen, wanneer het aantal aan meldingen nóg groter wordt. Hen Centrum heeft meer dan 50 in schrijvingen ontvanj Vanwege dit grot direct twee clubs j donderdagmorgen. 9.15 tot 10.15 uur, 10.30 tot 11.30 uur. voor veel dames een een dergelijke activit In de periode van 25 februari 1968 t/m 18 maart 1968 kwamen 15 meldingen van gevonden honden binnen, een bruin veulen en een kanarie werden op gevangen. Zij wachten op hun eige naren. Bruin tasje met inhoud; horloge met zwart bandje; groene damesjas; zwarte damestas; zaklantaarn; steekwager zwarte portemonnee; zwarte portemor nee met inh.; sleutels; spijkers; dames- portemonnee met inh.; bruine heren portemonnee; doos met vet; bruine bromfietstas; chroom herenhorloge; 3 boekentassen met inh.; bb. van 10 gul den; bril; boodschappentas; zonnebril; barret; verz. bewijs bromfiets; autowiel met band; rieten mand; dameshorloge; zwarte regenbroek; zwarte portefeuille met inh.; 4 portemonnees met inh. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij Terra Nova, Nieuwlandstraat 44-46. tele foon 26269. persvriivi der pane verlichtit plafond ook in de plafond kr worden koperen prof de zaal is verder eer gelegd. F. van Lanschot, Bankiers te ’s-Her- togenbosch heeft besloten tot oprich-Z ting van een naamloze vennootschap:; Van Lanschot Computer Centrum N.V., gevestigd te ’s-Hertogenbosch. Hierin zullen alle computer-activiteiten van de groep Van Lanschot worden» ondergebracht. Er is een nieuwe com puter met bijbehorende apparatuui aangekocht (leverancier NCR), waar van de levering in de tweede helft var dit jaar zal plaatshebben. Deze com puter biedt ook de mogelijkheid tot or line verwerking met de vestigingen bui ten ’s-Hertogenbosch. Verwacht wordi dat het reeds eerder geautomatiseerde deel van de administratie nog dit jaai opzet zal werken de verwerking var ratie van Vermeer Co. te loam, het Bankierskantoor Staal N.V. te ’s-Gravenhage en var ykx Bankiers N.V. te Roosen daal, zomede van een aantal andere be langen van Van Lanschot in het Var Lanschot Computer Centrum worder ondergebracht. Het ligt in het voor nemen ook voor derden, met name voor relaties van de bank, computer- werkzaamheden te gaan verrichten. At Verzamelaars Vereniging „de Has selt” organiseert a.s. zondag van 2 tot 4 uur weer haar bekende ruilbeurs in het parochiehuis de Hasselt. Vrij entree voor alle bezoekers. Het Centraal Ziekenfonds werd op 1 ja nuari 1930 opgericht door de heer J. Hendriks sr„ vader van de huidige di rekteur. De heer Hendriks voelde zich als bestuurslid van een ziekenfonds in Den Bosch dermate tot de gezondheids zorg aangetrokken dat hij zich als levensdoel stelde een „eigen” zieken fonds te stichten. Dat gebeurde in dio- Is onderlaag voor (king, zeil, enz. enz. x 122 van 1,20 VOOR SLECHTS PER PLAAT. i ’s-Hert" t het reec ;1 van de adr me- volgens de nieuwe bij Geleidelijk zal ook de administra‘:" Amsterdam, palissan- Co. i. „koof- L Luyl i. In het /erwerkt. Zo luifel met zwart i van de bar verwerkt. In me dansvloer. 1950 was het ziekenfonds gevestigd i het gebouw van de Bossche Diocesane Bond van het NKV aan het St. Anna- plein, waarna men het pand Stations straat 22 betrok. Hier moest onder haast onmogelijke toestanden gewerkt wor den. In september 1966 werd het pand Stationsstraat 22 afgebroken en begon het aannemingsbedrijf Zeebregts aan de nieuwbouw. De-kantoren werden toen in de huurpanden ondergebracht. Het Architektenbureau Kraayvanger uit Rotterdam ontwierp het 2,5 miljoen gul den kostende comj igen! ’rote aantal heeft men gevormd, beide op de De eerste club van. r, de tweede van De ochtend blijkt goede tijd voor iteit te zijn. TILBURG, dinsdagavond. - Het Centraal Ziekenfonds beschikt na jaren van huisvestingsproblemen nu over een zeer riant kan toorgebouw aan de Stationsstraat in Tilburg. Vorige week trok direkteur J. P. M. Hendriks met zijn honderd administratieve mede werkers in het nieuwe gebouw. Woensdag 5 april wordt het com plex officieel in gebruik genomen Dat gebeurt tijdens een zitting in de Stadsschouwburg. Op die dag zal direkteur J. Hendriks tevens de dag herdenken dat hij vóór 25 jaar zijn loopbaan in het zieken fondsleven begon. U kunt ook storten en opnemen per giro of bankrekening of via het postkantoor. Voor inlichtingen kunt u zich rechtstreeks wenden tot ons spaaragentschap Don gen. Daar ligt ook de folder „Méér rente van uw geld” voor u klaar. Met 419.000 leden is het Centraal Zie kenfonds het op een na grootste zieken fonds van Nederland. Direkteur Hen driks is als voorzitter van de R.-K. Bond van Ziekenfondsen in Nederland ten nauwste bij de volksgezondheid betrok ken. „De ziektekostenverzekeringen worden steeds meer een bijna onver koopbare zaak. We zullen naar volks verzekeringen toe moeten, zoals men ze ook in Engeland kent. De tarieven die nu worden gehanteerd zijn weloverwogen en bijzonder scherp gesteld. De gezond heidszorg mag nooit een winstobject zijn”, aldus de heer Hendriks. De laatste 25 jaar is het Centraal Zie kenfonds bijzonder sterk gegroeid. De heer Hendriks wijt dit aan de optimale service die men de leden biedt. In 1941 kwam de invoering van de verplichte ziekenfondsverzekering tot stand met een omvang van 100.000 verzekerden. In 1950 was dit aantal gegroeid tot 250.000. Op 18 april 1966 werd de 400.000ste verzekerde ingeschreven ter wijl de administratie nu zo’n 419.000 verzekerden in de boeken heeft staan. Dit ledental zorgt voor een jaaromzet van 100 miljoen gulden, waarin dan alle uitgaven - ook huisvestings- en personeelskosten etc. zijn inbegrepen. De kosten per verzekerde bedragen der halve 226,91. In 1950 waren deze kos ten 27.98. een aanmerkelijk verschil. Aktie „Moeders voor Moeders” stelt boek Zaterdagmiddag wordt er op het ter rein aan de Eginhardstraat een zeer be langrijk duel uitgevochten in de com petitie voor B-elftallen. Het dit seizoen toch al zo geplaagde Noad ziet, mede in verband met de vele blessures, zijn B-elftal angstig dicht bij de degradatie- grens komen. Zaterdag komt dan de Graafschap op bezoek bij de Geel- blauwen. Dat wordt een wedstrijd van zeer groot belang voor onze stadge noten. De Graafschap is namelijk op dit moment een medegegadigde voor de onderste plaats en dientengevolge zullen ook zij bijzonder graag willen winnen. Voor de B-ploeg van Noad geldt dat echter nog in sterkere mate. Het ligt dan ook voor de hand dat het er zaterdagmiddag om zal gaan span nen in een strijd om twee zeer belang rijke punten. De wedstrijd begint om half drie. programma 1968-1969 De carnavalsvereniging „de Tunnelplek kers”, gevestigd bij „Boerke Mutsaers” hebben nu reeds hun programma voor het seizoen 1968-1969 samengesteld. Het bestuur van deze vereniging meen de, gezien het geweldige succes met de carnavalsdagen, tijdig en meer uitgebreid als voorheen hun programma aan de le den en andere geïnteresseerden te moe ten aanbieden. Haar programma is als volgt samenge steld: Gecostumeerd bal op 30 april (Konin ginnedag); Boerenkielenbal op zaterdag 5 oktober; Boerenkielenbal op zaterdag 9 november met installatie van de Raad van Elf. Verder zullen carnavalsbals worden ge geven op de zaterdag, maandag en dins dag tijdens de carnaval 1969. Tijdens de jaarvergadering zijn aan de leden enquete-formulieren uitgereikt, waaruit bleek, dat ook deelname aan de optocht en een kindercarnaval als pro grammapunten zullen moeten worden opgenomen. Hiervoor zijn al werkcom- missies benoemd. Ook zal op korte termijn worden aan gevangen met een donateursactie, waar door deze vereniging op een bred ere basis haar werk hoopt te kunnen ver richten. Zij die zijn geïnteresseerd in een dona- teursschap, waarvoor door de vereniging een prijsreduktie op de entreeprijzen van de balavonden zal worden verleend, kun nen zich voor inlichtingen wenden tot onderstaande adressen: Vlierlaan 17 Pironstraat 49 Beneluxlaan 127. Vermiljoenstraat 14. dat hij naar Europa kon keren. In 196 Frankfurt. Met gevestigd, maar de naziterreur dwong hem te emigreren. Hij ging eerst naar Wenen, vervolgens naar Parijs en ten slotte in 1941 naar New York. Ontworteld en in een hem vreemd geestelijk klimaat, ging zijn lichamelijke en geestelijke toestand dermate achter uit, dat de opname in een inrichting voor geesteszieken noodzakelijk was. Zijn muziek werd gespeeld, maar hij zelf scheen vergeten. Een toeval bracht aan het licht, dat hij in New York als een menselijk wrak verbleef. In 1956 was hij in zoverre hersteld, en Duitsland terug 1960 overleed hij in t „Die Blume von Ha- Forum een posthume u de componist van zovele bruisende melodieën. naam ook al aangeeft speelt 5 Blume von Hawaii” in de exo- -ie sfeer van het bekende Zuidzee- eiland. Amerikaanse koloniale belan gen en verwikkelingen rond de in Pa rijs in ballingschap wonende prinses, voormalig heerseres over het eiland, vormen het stramien waarop exotische en - in 1931 - moderne dansmuziek de schering en inslag zijn. Een gewaagde beeldspraak, wanneer wij ons een ogenblik de summiere kleding van de schonen van Hawaii in herinnering brengen. Marsen, walsen en foxtrots „Wo es Madel gibt, Kameraden”, „Ich habe ein Diwanpüppchen genau wie du”, „Du traumschöne Perle von Hawaii” enz. zijn de schlagers van toen en de tophits van nu. Een onverwoestbare muziek van het allerbeste soort vol le vensvreugde. Het uit vijf bouwlagen bestaande com plex moet voor de komende 25 jaar toe reikend zijn. Dan zijn er altijd nog uit breidingsmogelijkheden door de naast gelegen panden, die inmiddels weer ver huurd zijn, er bij te trekken. In tegen stelling tot de meeste gebouwen is de technische installatie, die behalve voor warme lucht ook voor koude lucht zorgt, enondergebracht op de derde etage. Op deze verdieping vindt men ook de me chanische administratie. Op de tweede en derde etage zijn boekhouding, verzekeringsafdeling en direktieruimten ondergebracht. Op de begane grond is een grote balie en zijn de spreekkamers. Hier is ook de ledenadministratie ge huisvest. Parterre treft men de archie ven, met ’n ingenieus systeem, de druk kerij en de kantine met volledig uitge ruste keuken. In het gebouw zijn per sonen- en goederenliften aangebracht, zodat lopen praktisch overbodig is. Het Centraal Ziekenfonds beschikt hiermee over een bijzonder riant en doelmatig kantoorgebouw. De aktie „Moeders voor Moeders”, die reeds geruime tijd het voorlichtings- boek „Wordend moederschap” aan haar deelneemsters uitgeeft, stelt thans een tweede boek ter beschikking en wel „Baby’s eerste jaar” met foto’s van de bekende fotograaf Wayne Miller, voorzien van teksten door de bekende Amerikaanse kinderartsen dr. Spock en dr. John Reinhart. De aktie, die zich beijvert voor het in zamelen van urine van aanstaande moeders in de eerste maanden van de zwangerschap, heeft thans duizenden deelneemsters in L'ele plaatsen van ons land. In totaal waren er in 1967 ruim 20.000. Sedert kort is ook de stad Arn hem bij deze inzameling ingeschakeld. Zoals bekend is het doel van deze urine-inzameling de mogelijkheid te verkrijgen voor de vervaardiging van een geneesmiddel, dat een belangrijke rol kan spelen bij de behandeling van bepaalde vormen van onvruchtbaar heid. De verwerking van deze vloeistof geschiedt door de N.V. Organon te Oss. Deelneemsters aan de aktie, die haar urine ter beschikking stellen, ontvan gen ondermeer de uitgave „Wordend moederschap” van de hand van prof, dr. G. J. Kloosterman, in welk boek Foto Van Eyndhoven 0 a leefregels voor de zwangerschap f” zijh gegeven. jn AartstaSnde móéders, die wellicht reeds me over'’dit boek beschikken kunnen thans het boek „Baby’s eerste jaar” verkrij gen, dat een uitgave is van de N.V. Contact te Amsterdam. ff A.s. donderdag 21 maart aam 20 uur, wordt er in de kleine kar van de N.V. Volt, ingang Groenstraat 139 begonnen met een schaakcursus. J. Heerkens, een van de sterkste spe lers van Schavo, heeft zich bereid ver klaard als schaakdocent op te treden. De bedoeling van deze cursus is om het schaakpeil van jeugdige, maar ook oudere, schakers, op een hoger niveau te brengen. Tevens ook om het edele schaakspel, een der mooiste denksporten, binnen het bereik van allen die er iets voor voelen, te brengen. Deze cursus is dus niet alleen voor Schavo-leden bestemd, maar voor alle ^schakers in Tilburg 'die iéts meer Van de openingstheorie enz. willen weten. Het Opera Gezelschap Forum uit En schede zal op zondag 31 maart 1968 een voorstelling van Die Blume von Hawaii van Paul Abraham in de Stads schouwburg te Tilburg geven. Decor en costuums zijn ontworpen door Wolfram Munz Ilse Grams. De regie is van Peter Massmann; diri gent is Frits Kox. TILBURG. - Café Restaurant C. Hoogardie aan de Gasthuisring 61 gaat belangrijk uitbreiden. In het naastge legen pand gaat mevrouw P. Hoogar- die-van de Ven een zaalbedrijf annex bar-dancing exploiteren. Aan deze uit breiding was grote behoefte aangezien de huidige zaal, waarin maximaal 40 personen kunnen worden onderge bracht voor de 26 gevestigde vereni gingen te klein was geworden. Het pand nr. 63 wordt door Storimans Bouwbedrijf onder architectuur van de heer Van Oers grondig verbouwd. Er komt een ruime entree, garderobe en kleine vergaderzaal voor 25 personen. Daarnaast is er een grote zaal van 140 m2, waarin een fraaie bar wordt geplaatst. Ook komen er nieuwe mo derne bedrijfsruimten, van waaruit vrouw Hoogardie haar cliënten diners etc. hoopt te bedienen. De zaal die plaats biedt aan 150 - 200 personen krijgt een wand van p reien terwijl er een zgn. ing” wordt aangebracht. 1 wordt spotlight ve 5 bar die een irijgt. In de wand -□eren profielen v< en ruime eert a.s. zone raar beker ais de skers. A2O

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1968 | | pagina 3