s I I De schrik van Texas Avondzon voor ’n gangster top form BOUW VAN STUDENTENFLATS IN TILBURG VORDERT GOED R.-K.T.V.V. als carnavals- Midden Brabant vereniging STADSNIEUWS IN HET KORT viert BAR OLD INN 5 studentenflats dit weekeinde tweede lustrum aan De Fenpruuvers NOORWEGEN, TERRA NOVA Dokters W eekenddienst I weer De Pintewippers Personeels- verenigingen Opnieuw een topwedstrijd T unnelplekkers maken debuut noteerde 1 miljoen overnachtingen in 1967 Nieuwe vestiging Amro-bank Stokhasselt vrijdag open „Karnaval-Overal” voor Combinatie „De Bierpompen” „Monopole” Jongerenvereniging „S.O.O.S.” Baardwijk Stadsnieuws Prof. V erber nelaan Sinds 1959 bestaat in Tilburg, in navol ging van andere universiteitssteden, een Stichting Studentenhuisvesting. Door allerlei instanties werd vanaf het eerste begin steun verleend. In de loop der jaren bouwde men een degelijk huisves- tingsapparaat op. In deze tijd is ook de toekomstige huisvesting van de Tilburg- se studenten aan de orde geweest, het geen tenslotte resulteerde in de opzet om te komen tot de bouw van 5 studen tenflats aan de Prof. Verbernelaan. St.-Annavliegers gaan „dweilen” detilburgsekoer,er Donderdag 15 februari 1968 - pagina 9 ri 1968 - pagina 8 2 abruari bijge- stede- Ook wasserette wordt omlijst met in IN MIDI-THEATER De optochten Tel. 70784 Tel. 23762 Tel. 20624 Tel. 73467 Tel. 72345 Tel. 23662 Tel. 20724 Tel. 25346 TANDARTS 182 Tel. 25242 HARMONIE-THEATER BRENGT Tel. 26783 Tel. 26234 DIERENARTSEN in GOIRLE Opvoering van lustrum-show arochiekerk een tienermis. iten met een groots carnava De nieuwbouw van de studentenflats aan de Prof. Verbernelaan. laan en leiders be- »t werd opgeschil- 'BEGRAFENISSEN F ST.DION YSIUS 1 Fy/h ROOMS LEVEN j MODERNE AUTO'S ZEER VERZORGDE UITVOERING 1 DAG EN F BEREIKI f drie, en heer H. TILBURG'S OUDSTE I BEGRAFENIS- ONDI nog van om 2 mede o cam- aantal l >m- .dt er g Til- iseerd zaal half de 1 irecht. TOP-FORM meubelen zijn uitsluitend verkrijgbaar bij: PIUSPLEIN 26-33 TELEFOON 33080 Dr. Hooft, Kloosterstraat 12, Goirle. Tel. 04247 - 765. KATHOLIEKE >ERNEMING Inlichtingen: Hoofdbureau van politie, Noordhoekring - Tilburg. Pluymaekers, Schouwburgring APOTHEKERS Drastisch waren kapela; gonnen. Het patronaat TILBURG - Afgelopen woensdag werd het hoogste punt bereikt van een van de studentenflats, die gebouwd worden aan de Prof. Verbernelaan. De bouw is tot nu toe voorspoedig verlopen. Op 8 mei werd door de voorzitter van de Stichting Studentenhuisvesting Prof. J. E. A. M. van Dijck de eerste spade in de grond gestoken voor de bouw van een complex van vijf studentenflats. Bij deze plechtigheid werd door de heer H. Postel, architect van het project, een nadere toelichting gegeven en werden vragen aangaande de bouw door hem beantwoord. ijgen toegangsaeur, igen behui- riendenclub I verlegen door een 25,—; >rloge. strijd, •eur en iet haar te begin- hij zulke scheiden gebc elk een kelde De wooneenl gevormd door drie kens 6 i ten opzi zodat de van If Teneinde in het kader van het moderne bankbedri bewoners van nieuwe stadswijken ter beschikking Bank aan de rij van haar recente vestigingen thans hasselt” toevoegen. In deze nieuwste uitbreiding van de gemeente Tilburg zal op 16 februari a.s. het kantoor „Tartinistraat 23” geopend worden en van maandag 19 februari af ten dienste staan van haar bewoners en aldaar gevestigde winkelbedrijven. verd een tont edeeei ien in de S een aansluiting j de bestaande s» en en vriendenclut migingen. Dit izet, die uniek ger 'r werd besloten eiding van de gemeente Tilburg zal i 23” geopend worden en van maant i kom. ïum van april de /aarde’ opge- ten met cr etages. worden van tel- stervorm I zijn, zormt Een belangrijl weest, dat er i komen op de disputer zelligheidsverer tot een opz< worden. Er NACHT BAAR Voor de eerste keer is er dit jaar ook in Zaal Boerke Mutsaerts een georganiseerd carnavalsfeest. Daar zorgt de vorig jaar opgerichte carnavalsvereniging De Tun nelplekkers voor. Met het elf-elf feest hebben de Tunnelplekkers reeds be wezen een vereniging met pit te zijn. nog niets te de minister mschappen wor- s zal de door de verhoogd huis- ld, ;erond onder aangesloten ntnim, enkele Het i Rasenberg, Bosscheweg 110, Enschot. Tel. 04251 -648. Dierenkliniek „Den Herd”, Capucijn- straat 76a. Alleen na tel. afspraak. leven een oude ■et. Het is de lager wal is ris, Drs. J. W. Kurstjens, penningmees ter. Leden van het bestuur zijn verder: Drs. J. A. Pijpkema, C. G. H. J. Jans sen, F. J. J. H. L. Muyres en Drs. M. A. F. Th. Jaspers. Gouden damesrinj donkerblauw kinde portemonnee r band; een paar ché; boekentas meshorloge; zwarte vulpen; «u metje; een b.b. van 100,— J meshorloge; een schilderij; and; een b.b. van 10,ot ’achinemotor; damesparaplu; d iplu, groen; zwarte herenportemc iet inhoud; een zwarte staaflant damessjaal; een b.b. van 5,een ierportemonnee met inhoud; 3 b.b. 25,een dameshorloge; een da- rijf haar vele diensten ook aan de te kunnen stellen gaat de Amro- is ook haar vestiging in de „Stok- parterre is enigs- de vier bovenste -lamelijk 3 wo- beheer- ist is de i totaal 12 slaapkamers Bij Gaillard op de Heuvel vieren de Pintewippers feest. Zij doen dat vrijdag avond met een besloten bijeenkomst, samen met de vereniging die er ’thuis’ zijn. Zaterdag halen de Pintewippers de Prins mee in en ook de volgende dagen nemen zij deel aan talrijke officiële evenementen. In de optocht verschijnen zij met een eigen wagen. jk uitgangspunt is ook ge- ’ting diende te structuur van ibs in de ge- t alles leidde ïnoemd mag om 5 ge- Ook deze vereniging heeft veel dragen aan het welslagen van het lijk carnaval. Zelfs in hun statuten staat opgenomen, dat de leden naar vermogen dienen bij te dragen aan het welslagen daarvan. Met rond de 150 leden is dit een zeer grote carnavalsvereniging, die het bij de Fijnproever op de Bredase- weg best voor elkaar zal krijgen met een goed feest. met per unit een kleine keuken en was gelegenheid. De kelders bevatten naast de rijwielstallingen nog een superette, een wasserette, vergaderzaal en ruimten ten behoeve van de huishoudelijke diensten. Over de huurprijzen valt i vertellen, daar deze door van Onderwijs en Weter"~ den vast gesteld. Tevens u, minister vastgestelde huur worden met de diverse door de houdelijke diensten en de studenten t maken onkosten, zoals bijvoorbeek water, gas en elektriciteit. Zoals reeds vermeld wordt de studen tenhuisvesting in Tilburg behartigd door de Stichting Studentenhuisvesting. Het Stichtingsbestuur bestaat uit de volgende personen: Prof. J. E. A. M. van Dijck, voorzitter, Mej. Mr. H. J. M. Pieck, vice-voorzit- ster, Drs. H. E. J. M. Veraart, secreta- Wederom staat R.-K. T.V.V. voor de zware taak een voor de titel van maal tegei de ranglijst de Dongensewc kans op aansla te verdedigen. geraakt en dringend om geld zit. Zijn leven wordt bedreigd i bende narcotica-handelaars. Met behulp van Jim ziet Denis zich in staat, de grote slag te slaan! Met alle hulpmiddelen der moderne techniek werkt Denis een minutieus plan-de-cam- pagne uit. De gehele actie voltrekt zich stipt volgens de plannen ondanks de tussenkomst van Betty, de knappe be drijfsleidster van Denis, In de nacht van de 30e november verdwijnt het geld uit de bank. Denis’ „grootste kraak van de eeuw” is een feit!! Het rad van het Noodlot draait echter De bende narcotica-handelaars ontvoert Marie-Jeanne en eist als losgeld de hele „poet”. Terwille van zijn vrouw is Denis bereid te betalen en terwille van Denis offert Jim graag zijn aandeel. Maar dit is niet naar de zin van Betty, die wan neer zij haar kans schoon ziet er met al het geld vandoor gaat. Door een brutaal staaltje van Jim, waar hij met zijn leven voor betaalt, gelukt het Denis toch, Marie-Jeanne te bevrijden. Betty valt door samenloop van onbe langrijke omstandigheden in handen van de politie mètdepoetü! Het is dan ook een kwestie van enkele uren, vóór Denis wordt gearresteerd teleurgesteld door het mislukken van zijn „coup” ontroerd door het door Jim gebrachte offer voor hun vriendschap. twaalf jaar gevangen gezeten, nadat rechter Wood hem op grond van zeer vage bewijzen veroordeeld had wegens de moord op Edward Rogers, een van de inwoners van Campos en vader van de mooie Joselita. Johnny was echter on schuldig en hij komt vol verbittering in Campos terug. Een van de eerste dingen die hij ontdekt is, dat Sartana Johnny’s meisje Manuela gedwongen heeft met hem te trouwen. Dit is voor Johnny een reden om zich tegen Sartana te keren, vooral als hij aan wijzingen vindt, dat Sartana de moorde naar van Rogers is geweest. Johnny heeft 'initief bewijs, maar hij is vastbe- -hij gaat sa- jrs en Jerry, niela. van Sar- aken een ..tana en te pro- unen. Er ■oral als dezen van een man, zou durven opne- ’ekomen is, vatten J om ook iets te In de afgelopen tien jaar is het bestaan van SOOS heel wat veranderd. Zoals hoofdleider Avan Hoof in het jubileum boek schrijft is in die periode het streven van de mens naar gelijkheid en algemene medezeggenschap duidelijk naar voren gekomen. Dit streven heeft zijn uitwer king ook niet gemist bij de jeugd. SOOS groeide, dankzij een geestdriftige aanpak van kapelaan Vervoordeidonk in twee jaar uit naar een jeugdvereniging die klonk als een klok. De naam SOOS (Sport Ontspanning Ontwikkeling Spel) werd bedacht door frater Adelbertus. Blijkens een zojuist afge zoek in de 24 gemeenten, bij de Streek-WV Brabants Centnn werden in 1967 in dit gebied toeristische topcijfers genoteerd, aantal overnachtingen beliep ruim 1 miljoen. Hiervan werden ruim 90% ge noteerd in bungalowparken en op pings. In 1966 beliep genoemd a 805.000. Zaterdag, maandag en dinsdag zijn er bals met muzikale medewerking van de Edelweiss kapel. Zondagavond is er ’n ’besloten’ feest voor leden van Soos ’Las Vegas’. De carnavalsavonden zijn ook voor niet-leden van de Tunnelplekkers toegankelijk. Kaarten zijn verkrijgbaar op het adres Beneluxlaan 127, waar nieuwe leden en donateurs zich ook aan kunnen melden. In het jonge Noord-Amerika in de 19e eeuw heerst in de grensstreek met Mexico een volslagen wetteloosheid waar- gewetenloze lieden gebruik maken zich ten koste van hun fatsoenlijke ieburgers te verrijken. Een van déze bandieten is Sartana, die zich met bende genesteld heeft in het dorp Ce pos. Hij oefent in de omgeving een ware terreur uit en niemand durft zich tegen hem te verzetten, omdat de bende te sterk en te wreed is, en ook omdat Wood, de plaatselijke réchter, zich door Sartana iaat omkopen, waardoor de bandiet on- gestoord zijn gang kan gaan. Na enige tijd komt Sartana’s broer geen defir, Johnny naar Campos terug. Johnny heeft sloten dit te vinden, waartoe h" menwerken met Joselita Rogers e de doofstomme broer van Mam Johnny’s besluit om de bewijzen tana’s schuld te vinden, veroorzaki hevig conflict tussen hem en Sartt Sartana gebruikt alle middelen om te beren Johnny uit de weg te ruimei ontbrandt een felle strijd, voor» steeds meer burgers de partij kiezer Johnny. Zij hebben gewacht op r die het tegen Sartana zou durv men en nu die man gekoi steeds meer burgers moed ondernemen. is het dé grote dag voor de Jongerenvereniging >ven II in Tilburg. Tien jaar geleden werd SOOS kapelaan Vervoordeidonk die hierbij de medewerking ver en leken. Het tweede lustrum wordt gevierd met een grote opgevoerd. Zondagmorgen lustrumfestiviteiten worden eest, waarbij Prins Manus II De Waalwijkers beschikken over een degelijk elftal waarin verschillende op vallende spelers schuilen, vooral mid denvoor v. Mosselveld (een der top scorers uit de derde klasse) is een speler waar terdege rekening mee gehouden moet worden, evenals rechtsbuiten Wil helm. In de achterhoede staat stopper Leijten sings vele jaren als een rots in de branding en 't zal de R.-K. T.V.V. - ers dan ook niet meevallen deze tegen standers te kloppen. De wetenschap dat bij verlies de met moeite opgebouwde puntenvoorsprong op Gilze weer verloren kan gaan, zal de R.-K. T.V.V.-ploeg echter geladen aan de start brengen, zodat de toeschou wers weer een spannende wedstrijd kunnen verwachten. De wedstrijd begint om staat onder leiding van IJzendoorn uit Ossendrc derd. De jeugd spitte het braakliggende terrein naast het patronaat om. Na ega liseren, gras zaaien en beplanten ontstond het sportterrein, zoals het ook nu nog te bewonderen valt. Er werd een toneel groep opgericht, waarmee de eerste meis jes hun intrede deden in de SOOS-ge- meenschap. De toneelgroep oogstte enor me .successen. Met een tikje weemoed denkt het bestuur terug aan deze tijd, toen vooral het Passiespel veel eer werd ingelegd. Bijvoet, Oude Markt 8 v. Gorp-Simons, Veldhovenring 96 A. s. zondag 18 februari wordt door de Verzamelaars Vereniging 1 burg weer een ruilbeurs georganisee van 10.30- 13.00 uur in de Kwaadeindstraat 127, Tilburg. Alle verzamelaars zijn weer well In het natuurhistorisch museur Tilburg is van 15 februari tot 1 ar tentoonstelling ’Wat de aarde bewz te zien. In de tentoonstelling is opge nomen de mobiele expositie over de pre- en protohistorie van Zuid Nederland samengesteld door het Noordbrabants Museum in Den Bosch. ’Wat de aarde bewaarde’ laat Nederland zien van 200.000 jaar voor Christus tot 700 jaar na Christus. De tentoonstelling is dage lijks, ook zondag, van 2-6 uur geopend. Door het IVA, het Instituut voor Ar beidsvraagstukken is in het collegejaar 1966-1967 een onderzoek gehouden naar aanleiding van de studentenhuis vesting. Hierdoor werden vele gege vens verkregen omtrent de huisvesting en de problemen, die daarbij een rol spelen. Het onderzoek heeft wel ge leerd, dat de opzet, zoals die door het Stichtingsbestuur rond 1960 gepland is, het meest voldoet in de ogen van de studenten. De indeling van de zins anders dan van etages. Hier heeft men namelijk ningen geprojecteerd voor de I ders en de concierge. Daarnaas parterre „opgevuld” met in units bestaande uit 6 zit-sl trapi de. 1 op zodt De heer Van de Bergh, medewerker van de Stichting vertelt hierover nog het volgende: I „Het is niet zozeer de nood, die tot de realisering van de studentenflats heeft geleid. De kwantiteit is voldoende, maar de kwaliteit van de meeste stu dentenkamers laat veel te wensen over. Men huist nog teveel op zolderkamer tjes die slechts het licht door een klein dakraampje binnen laten. Hier wil men nu verandering in brengen”. De gangen worden door deze opzet zeer kort en in het opgevulde gedeelte tus sen de woonblokjes liggen de eetkeu- ken/dispuutkamers en de wasgelegen heid centraal tussen de kamers. In deze middenkern ligt eveneens een open openbuis met balkon op de zuidzij- Door deze opzet krijgen de units elke etage een eigen toegangsdeur, lat deze unit een echte ei{ voor een dispuut c.q. vri gaan vormen. ebouwen neer te zettei .der, parterre en vier -nheden per etage „blokjes” zit-slaapkamers, die in i richte van elkaar gesitueerd de gehele etage één geheel v< 18 kamers. Met het groeien van Johnny’s macht wor den zijn botsingen met Sartana’s bende feller. Dan lukt het Johnny rechter Wood te ontmaskeren en uit te schakelen, waar door hij Sartana ’n zware slag toebrengt. De tijd voor een beslissende strijd is nu TZ?X T/'N'IVTTNT"? 1\T aangebroken. Sartana biedt nog verbeten V 1X JLJ I"1. IX weerstand, maar hij kan het niet volhou- Campos is beVOORWERPEN Johnny vertrekt met Joselita om me ergens anders een nieuw leven 1 nen, ver van de plaats waaraan pijnlijke herinneringen heeft. TILBURG Komende zondag i S.O.O.S. uit de parochie Broekhov namelijk opgericht door kreeg van enkele fraters revue die zaterdag en zondag in het parochiehuis wordt is er om 10.15 uur in de parochiekerk een tienermis. De I vrijdag 23 februari afgesloten met een groots carnavalsfee wordt ingehaald. TUINSTR 65 - TEL 23542 -25783 -33387 I B.G.G EN SNACHTS: TELEFOON 33286 I ROUWKAMERS Centrum: Tuinstraat'65 - 'tZand: Dr. Ahausstraat 2 Denis Ferrand is een rustige man van middelbare leeftijd en eigenaar van een grote garage, een restaurant en een bistro. Hij is een gezien en geacht bur ger, die met zijn vrouw, Marie-Jeanne, een vredig leven leidt op een prachtig buiten niet ver van de stad. Wat kan een man van zestig jaar nog méér verlangen? Diep in zijn hart koestert Denis nog steeds dierbare herinneringen aan een woelig verleden als avonturier. Maar na zijn huwelijk op latere leeftijd heeft hij zich gebeterd. Tegenover zijn bistro bevindt zich een bank waar aan het einde van elke maand een militaif convooi de soldij komt halen voor de Amerikanen van het atoomcen- trum in Farville. Denis droomt er soms van hoe hij in zijn jonge jaren een grote overval op dat geldtransport gepleegd zou hebben. Op een dag wordt die droom tot gebracht, wanneer Denis vriend uit Indochina ontmoet Amerikaan Jim, die aan la; Het Sociaal Cultureel Centrum Terra Nova gaat ook op twee avonden carna val vieren. De grote zaal is hiervoor op vrijdag en zaterdag carnavalesk inge richt. De aanvang voor beide avonden is 20.00 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij het Centrum, Nieuwlandstraat 44, tel. 26269. Het hoogtepunt, ieder jaar, was het zo merkamp, met trektochten zelfs tot in Luxemburg. Even wankelde SOOS toen frater Justione werd overgeplaatst en ka pelaan Vervoordeidonk zijn activiteiten moest beperken. Leken namen de lei ding over en ook al waren er tal van moeilijkheden, deze down-periode kwam men ruimschoots te boven. Er is een op gaande lijn. De show die men nu bij ge legenheid van het 10-jarig bestaan op voert, is hier het beste bewijs van. van de concurrenten zich af te houden, dit- ;en het op de 3de plaats van jst staande Baardwijk, dat naar veg komt om haar laatste luiting met de koplopers Aan dit succes zijn de namen van frater Justione en kapelaan Vervoordeidonk on verbrekelijk verbonden. Ook de later op gevoerde shows waren het grootste deel hun werk. De handvaardigheidsclub maakte zijn glorietijd mee onder fra ter Allardus. Na zijn overplaatsing werd deze sector verwaarloosd. Naast het to neel stonden de sport- en spelgroepen het meest in de belangstelling. Vooral de atletiekafdeling haalde heel wat medail les binnen. Opstelling R.-K. T.V.V.: Doel: F. Smulders. Achter: W. v. Pelt, J. Jongbloets, Th Mutsaers, P. Reijnen. Midden: Th. Sup en P. v. Kerkoerle. Voor: A. v. Assouw, P. v. Dijk, J. Hen driks, H. Broeken. In de Bar Old Inn aan de Langestraat is ook dit jaar weer een carnavalsfeest. De carnavalsvereniging De Tunnekus zorgt vier dagen voor een waar feest. Hoogte punt wordt ook nu weer de ontvangst van Prins Leoke den Irste die samen met Tunnukus Boer de vierde, de hofnar en de Raad van Elf elke dag aanwezig zal zijn. De stand der Baolvluchten is na 3 vluch ten 1 A. Engel 94 punten (kampioenspunten) banc 2 J. Tooten 91 pnt.; 3. H. Donders 89 mac], pnt.; 4 J. Ballemons 63 pnt.; 5 P. de raplu Loure 60 pnt.; 6 A. Snoeren 60 pnt. mÊL Nog 6 vluchten moeter er gedaan worden een en reeds nu is de spanning aanwezig. kinde Elke zaterdag van 10-11 uur inmanden Van J in café De Valk, Korvelseweg. meshor Zaterdag 17 februari tot 10 uur ’s mor gens is Uw eigen huisarts beschikbaar. Van 10 uur tot zondagochtend 8.00 uur: Dr. Serrarens, Merandistraat 10 Dr. Taminiau, Heuvel 51 Dr. Sintnicolaas, Wilhelminapark 124 Dr. v. Spaendonck, Lage Witsiebaan 101 De zwembaden hebben dank zij het re latief goede zomerweer, meer dan miljoen betalende bezoekers getrokken. De Efteling noteerde 1.240.000 entrees, Tilburgs Dierenpark 170.000. Tesamen met musea en tentoonstellingen trokken deze objecten bijna 3,5 miljoen bezoe kers. De Streek-VVV Brabants Centrum ziet het toerisme en de openlucht recreatie in haar werkgebied als een steeds belangrijker bijdrage in de werk- gelegenheidsproblematiek. Volgens een recent onderzoek vinden ca. 1000 men sen thans op dit gebied een werkkring. Gezien de beschikbare recreatiegebie den wordt een belangrijke uitbouw in de nabije toekomst waarschijnlijk ge acht. Zondag 18 februari van zondag 8.00 uur tot maandagochtend 8.00 uur: Dr. Franken, Bredaseweg 341 Dr. v. Genderen-Stort, Nieuwe Bosscheweg 24 Dr. v. Putten, Koestraat 142 Dr. Boelaars, Goirkestraat 185 De Combinatie van Personeelsverenigin gen gaat het seizoen 1967-1968 besluiten met een daverend carnavalsshow-pro- gramma op zaterdag 24 februari in de Stadsschouwburg. Aan dit ’Karnaval Overal’ werken mee Bouk Martens, Karin Kent, ’t dans- en showorkest The Flintstones, het Cock tail Trio, The Three Jacquets, The Ber- lunsons en Don William and ass. Als klajMop de vuurpijl Jackie Schram, de bij uitstek geschikte figuur om in de juiste carnavalssfeer te komen. De pro- duktie en samenstelling is van René Frijters Variété en Theaterbureau Til burg. De show wordt besloten met een carnavalsbal in ’t Studiotheater. Voor een juiste stemming zorgt dan het dans- orkest The Flintstones. land van de Fjorden De druk-bezochte Zwitserland-avond van het Nivon, gehoudn in januari, be vestigt de behoefte aan vakantievoor- lichting. De Natuurvriendengroep van het Nivon te Tilburg gaat daarom met deze vorm van voorlichting aan het publiek voort. On dinsdag 13 februari a.s. wordt een z.g. Noorwegen-avond gehouden in de zaal van „Terra Nova”, Nieuwland straat 44. Aanvang 8 uur. De heer Wim van Tilborg, die Noor wegen bezocht, vertelt over dit onge repte land, met zijn fjorden, bergen, meren en bossen en vertoont daarbij prachtige dia’s. Het programma Noorse muziek. Bijdrage in de kosten ƒ0,25 per per soon. De carnavalsvereniging ’De Bierpom pen’ gevestigd in Café ’Monopole’, Heuvel 13, gaat het komende carnaval op grootste wijze vieren. Zo zal er vier dagen carnavalsmuziek zijn, verzorgd door de ’Hofkapel van de Bierpompen’. Verder zal de actieve werkcommissie er voor zorg dragen, dat het café, alsmede het achterzaaltje carnavalesk wordt aangekleed. Het hoogtepunt van deze carnavals viering vormt ongetwijfeld het mee trek ken met een wagen in de carnavals optocht van zondagmiddag. Voor de kin deren van de leden zal er in Monopole op deze middag een kindermatinee worden gehouden. Maandag is het de verenigingsdag. Deze is alleen toegankelijk voor leden van ’De Bierpompen’. Op deze avond zullen voor de best gekostumeerden prijzen beschik baar worden gesteld. Op dinsdagmiddag gaat de Raad van Elluf van de Bierpompen ’heerlijk dwei len’, waarbij verschillende zusterver enigingen worden aangedaan, ’s Avonds zal het carnaval op een daverende wijze worden uitgewuifd. Al met al belooft het in ’Monopole’ weer vier dagen lang, een groot carna valsfeest te worden. Als de carnavalsdagen een succes wor den (de zaal kan 450 feestvierenden her bergen) dan hoopt men de lol-dagen volgend jaar wat grootser op te zetten. De gedachten gaan uit naar deelname aan de kinder-carnaval en als de finan ciën het toelaten de grote carnavals optocht van Tilburg. 432 kamers Langs de Prof. Verbernelaan op een stuk terrein van 14.560 m2, zal een complex gerealiseerd worden van 432 kamers. Men is met de bouw al een heel eind gevorderd. Bij de eerste be sprekingen, nu reeds enkele jaren gele den, is er in het Stichtingsbestuur uit voerig gediscussieerd over de vraag welke vormgeving de nieuw te bouwen flats moesten krijgen. Een belangrijk punt vormde hierbij het feit, dat in de onmiddellijke nabijheid van de te bou wen flats reeds de Mensa, Eigen Huis en de studentenkerk een plaats hadden gekregen. Een campusvorm werd toen tertijd ook overwogen, maar deze werd definitief afgewezen op grond van het feit dat, zoals ’t nu gebeurt, de openheid en de vrijheid van de student worden ge garandeerd. Ook een enkel lang en hoog gebouw werd niet wenselijk ge acht. Een ander probleem vormde de indeling en de grootte van de wooneen heden. Hierbij speelden diverse facto ren een rol. De Tilburgse Watervrienden gaan woensdag 21 februari 1968 het eerste lustrum vieren in de Stadsschouwburg. De Brabantse Zonnekanters brengen de revue „Brabants Bont” en de komische operette „De Baron van P. J. Wood”. De Sportprijs 1967 wordt dit jaar toegekend aan de tafeltennisvereniging Luto, wegens het behalen van het Neder lands kampioenschap van haar dames team. De uitreiking van deze sportprijs, ingesteld door de Tilburgse Sportraad, geschiedt tijdens de jaarvergadering die op donderdag 21 maart om 20.00 uur in de Sportacademie aan de Goirleseweg wordt gehouden. ng; blauw zwempak; Jerjack; zwarte dames- met inhoud; zilveren arm- tr dameshandschoenen, gla- is met gereedschap; een da- rwarte vulpen; een zakkam- i. van 100,doublé da- - -childerij; zilveren arm- oude was- damespa- -‘“"tionnee „,antaarn; van j dame» zwarte een zwt

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1968 | | pagina 9