V sparen by van Lanschot Dongen 60 n in top form TILBURGER SPEELT SAMEN MET RAAK IN BONKY-CLUB TERS In de rol k Zn. HET WIT GELE KRUIS ACHT RAPPORT W. B. STICHTING EN. BOUMANS ’NIET TYPISCH SOCIALISTISCH’ ERE Stadsnieuws Camavalsdeuntjes ’68 F.van Lanschot Ton Eikenaar maakt zaterdag t.v.-debuut in „De eerste man” Z.F.C. veel tegen stand verwachten rouw RIEN VAN NUNEN IN „STIEFBEEN EN SHOW” I MAR WAD „Neerlandici" 6.- De prijswinnaar RKTW-Sarto van agent Noad kan van van Tilburg 1968 - pagina 2 Donderdag 1 februari 1968 - pa. detilburgsekoerier ZATERDAGS In CHALET SONNEVANCK GA NAAR 'N ECHTE CLUB I Van Lanschot heeft VALENTI JNHULDE Nu kunt u dus voortaan ook VOOR ACHTTIEN in uw directe omgeving NEDERLANDERS terecht om te profiteren van onze hoge *481 rente op spaargelden: DE LACHBREKERS SOLO-WERK Fijngoedwasserij levert Uw OVERHEMDEN E de voor KORVELSEWEG 160 <unt Dogmatische hoogstandjes HET BEGIN Ik krijg 'n punthoofd 153 ig RK’ Smul veling. in Dongen een Spaaragentschap geopend aan de Julianastraat 43. DISCO TEL. 04250- 26195 795, 095, 795, 795, ibosch - ight. del en lichte kan- wij aan- ïk en ieven ver- type-diploma. 495,— 795,— 995,— 195,— 750,— 250,— 695,— EXCLUSIEVE SALONTAFELS (o.a. marmer) tot 50% korting HOOGLAND PARKET Textlelpleln 36 Tel. 31966 N tie. gewerkt t de laat- veel geel- kiaast al in D thans kregen,i wordt op zat»» toesla" liteit te zondag i uitwedst* graag late derhalve ’ewone tampen i lat diverse spelers zege t van BANKIERS kantoren te: ’s-Hertogenl Eindhoven - Tilburg - Vut iar. i bedragen. af, keurig verpakt in bandje en cellofaanzak. vallen) liedjes couplet 2 ’n Echtpaar rond de veertig die woonde op ’n flat, zij was ’n echte zeurpiet, dat deed ze zelfs in bed. En iederen avond zat ze te zeuren bij haar man, hij kon er niet meer tegen, werd er zenuwachtig van. Teksten en muziek: Eddy Kelton Spaarboekjes Gehele tegoed praktisch direct beschikbar Ook voor kleine U kunt ook storten en opnemen per giro of bankrekening of via het postkantoor. Voor inlichtingen kunt u zich rechtstreeks wenden tot ons spaaragentschap Don gen. Daar ligt ook de folder „Méér rente van uw geld" voor u klaar. Is kledingitoplter daagse werkweek s 5 vrije dagen. KERMIS FMIS. couplet 1 ’t Is helemaol nie goed in de schonste stad van ’t laend, de huren zén te hoog dus oe eten navenant. De B.B.A. te duur en de service’s mar zo-zo, getaawen in verval E.E.G. gaf dê kadoo. Dongen - o 810992 Chemisch Reinigen Korvelseweg 174 - T.l. 21697 „Voor het betere werk" Wij halen en bezorgen gratis U beltwij komen WIJ GEVEN ZILVERZEGELS J Filialen i in een it. Op maat: a voor- I 2-per- :m van trsoons ian 3.95 .busten v.a. het station 10 voor •Ik half uur. emde manier, waarop het „toneel” terecht n uv ij van cabare- - L J*;ijin de voor- -ng opgedaan bij leelvereniging van de Ned. Spoor- )VST. Zijn debuut was ver van Neubrandenburg (nu Oost- zo’n 120 km voorbij Berlijn Broelchovenieweg 105 Van Alk.mad.straat 34 ilaars Vereniging terdag 3 februari «d 14.00 uur 1 Kwaadeind- zijn alle ver te welkom. „Zeg chauffeur de stoplichten geiden ook voor u. Een beetje rus tiger rijden in het vervolg.” Dit kan men zaterdagavond een agent van de Amsterdamse gemeente-politie in de t.v.-serie „De eerste man” tegen taxichauffeur Freek Nijdam (Rien van Nuenen) horen zeggen. Die agent zal voor vele Tilburgers geen onbekende zijn. Het is Ton Eikenaar, conferencier en humorist die, als hij niet moet werken, in zijn woning aan de Zuringenhof is te vinden. Ton Eikenaar vierde afgelopen maandag zijn 25-jarig artiesten-jubi- leum. Een kwart eeuw is Eikenaar Bühne-artiest. Het grootste ge deelte hiervan als de „ene-helft” van de Lachbrekers terwijl hij de laatste vijf jaar als conferencier werkte. Ontelbare malen speel de hij sketches samen met Rien van Nunen. Ton Eikenaar draait namelijk al zo’n vier jaar mee in het programma „Stiefbeen en show”. Met Stiefbeen - maar nu als taxichauffeur - maakt deze Tilburger zaterdagavond zijn televisie-debuut. couplet 2 Ze bouwen nieuwe wijken zowê in Loon op Zaend, mee liften en verwaerming, gin winkels bij de haend. Ge moet daor veur ’n breuike wel kilometers gaon, en veur de melkboer moette daór in de rij gaón staon. TOP-FORM meubelen zijn uitsluitend verkrijgbaar bij PIUSPLEIN 26-33 TELEFOON 33080 „Op ik rustig i toen Lieke van NCR1 opbelde. Of tv-rol in gewc len in alle rooskleurig eigen jaar een Edi- grammofoon- i de televisie te im, dat wordt _r meer blokflui- inken, bomharts, „Agent” Ton Eikenaar in gesprek met chauffeur Rien van Nunen, tij dens de opnamen. (Foto Frans van Aarle) l van Valentijndag, 14 18 Nederlanders bin- .jnaal Valentijngeschenk degenen, die dit krijgen, op lun verdiensten jegens an- De Studenten Babysitcentrale heeft uis een eigen telefoonaansluiting ge- namelijk 74654. Voor babysitten t 1,50 in rekening gebracht, maar Herdagen en zondagen geldt een beslag van 0,50. De studenten be ginnen binnenkort een affichecampagne om hun centrale wat meer onder de dacht te brengen van het publiek voorts worden een aantal brie zonden. couplet 1 Een jongen en een meisje die hielden van elkaar, ze dachten al aan trouwen, en aan de ooievaar. Maar na ’n week of zeven toen zei de jongeman, jij zanikt steeds de hele dag, ik word er crazie van. Spaaragentschap Dongen Julianastraat 43 - Assurantiekantoren C. van F Tel. (01623) 2490 - Postgiro tn.v. Spaaragentschap. Geopend: elke werkdag van 9-17 uur; vrijdags tot 20.30 uur. BESTRIJD voorjaarsmoeheid met lente- dampen. Thans ook in poedervorm ver krijgbaar voor klein behuisden en ka merbewoners. Vraagt nog heden een handige spuitbus. De prijs ter waarde van 20,-- werd toe gekend aan de heer G. Philipsen, Rid derstraat 2 te Tilburg, die het gewonnen bedrag wenst te besteden bij Muziekhuis Rossmeisl, Juliana van Stolbergstraat 7 te Tilburg. Proficiat. Refrein: Ik krijg ’n punthoofd van jouw gezanik, mens je maakt me stapeldol. Ik krijg ’n punthoofd van jouw gezanik, en de maat is meer dan vol. Ik wil m’n leven zo niet verder gaan, want er is voor mij allang geen lol meer aan. Ik krijg ’n punthoofd van jou gezanik, mens je maakt me stapeldol. Het grote werk begon in 1952 toen Theaterbureau-direkteur René Frijters belangstelling voor het duo kreeg. De naam werd veranderd en als „De Lach brekers” zette Frijters hen overal in. Ruim tien jaar hebben Ton Eikenaar en Jan Goossens samen op de planken gestaan. De werkkring van de heer Eikenaar maakte het vele werk als duo niet meer mogelijk. Lachbreker Ton Eikenaar ging als conferencier verder en Harry Verhoeven werd de nieuwe compagnon van Jan Goossens. zong hij samen met Jan Goossens en Cees Masuger zijn eerste cabaretliedje, voor de Hollandse jongens, die net als Ton Eikenaar in 1943 naar Duitsland waren vervoerd, om daar in een muni tiefabriek te gaan werken. Als „De Surregaat-swingers” en later onder de naam „De Hillibillies” zorgde Ton Ei kenaar met zijn vrienden voor wat vertier in deze donkere oorlogsjaren. om tussen de een-akters wat en een praatje te brengen. Het werk breidde zich uit, Ton Eikenaar en Jan Goossens kwamen in de show van Mr. Magicona. Onder leiding van impresssario Schuurmans reisde men door het hele land. ces. Rien van Nunen ruimde een de finitieve plaats voor mij in. Ik ging de conferences verzorgen en speelde sa men jnet Rien van Nunen en Wim Bos een sketch. In het programma zaten verder Annie de Reuver en als gasten André van Duin (die volgend seizoen in de Sleeswijk Revue speelt) Ria Valk, Gert en Hermien etc. nadere toelichting zo ineens vanuit individuele sfeer naar de overheidsve antwoordelijkheid? Het deskundig oor deel in de gezondheidszorg is boven dien in Nederland niet bij de overheid geconcentreerd en de collectieve koop kracht is in Nederland voor een be langrijk stuk gerealiseerd in een ver zekeringssysteem, niet in het kader van een overheidsfinanciering. Het tweede concert in deze serie wordt gegeven op dinsdag 6 februari 1968 in de Nieuwe Koninklijke Har monie (Stationsstraat 26). Het En semble Syntagma Musicum o.l.v. Kees Otten zal optreden met een program ma van muziek uit de 13e t/m de 16e eeuw. Dit ensemble heeft vorig son ontvangen voor haar plaat en is regelmatig op i zien. Het instrumentariur gebruikt, omvat onder ten, kromhoorns, zint vedels en dergelijke. Aanvang 20.15 uur. „Geen éclatant, maar wel een goed rapport” zo noemt het landelijk Wit-Gele Kruis in het januarinummer van haar maandblad „Katholieke Ge zondheidszorg” het rapport „Gezondheidszorg” van de Dr. Wiardi Beekman Stichting. „Het staat op basis van de rea liteit en trekt van daaruit een perspectief naar de toekomst, waarbij het aansluiting zoekt aan de opvattingen, die elders in de samenleving ook worden voorgestaan. De periode van aprioristische tegenstellingen tussen verschillende groepen van de bevolking op het gebied van de gezondheidszorg lijkt voorbij” aldus het blad bij mon de van mr. dr. H. Leenen, se- cretaris-generaal van het Wit- Gele Kruis. Ter gelegenheid februari, zullen nenkort ’n natior ontvangen. Degc grond van hu», deren, zijn: de heer A. K. Schuitema te Delfzijl, mejuffrouw G. J. Brouwer te Anjum, mevrouw K. P. Gelinc-van Kerkwijk te Ruinerwolde, Dr. W. Majoewsky te Arnhem, mejuffrouw C. van Lennep te Breda, mejuffrouw S. Eijsinga te Den Bosch, Mr. T. Frenken te Vught, de heer F. Dassen te Maastricht, de heer H. B. Goudsblom te Alkmaar, de heer Henri Knap te Amsterdam, de heer Johan A. Schreuder te Oude Schild, mevrouw G. Wijsmuller-Meijer te Amsterdam, de heer K. Vyth te Am sterdam, de heer J. de Meijer te Am sterdam, de heer H. C. Vuist te Haar lem, de heer Henry Arends te Haarlem, de heer H. Hofman te Den Haag, Mr. Ir. P. C. Rus te Rotterdam. bij dit soort dogmatische gemakkelijk de werke- i oog, die - voor ieder scala van tussen indivi- I liggende instanties laat men toch niet voorbij beroepsbeoefening, :n en ziekenhuizen zijn voorbeelden van.” het WBS-rapport vol- Vit-Gele Kruis jntdogmatisering”. „De avattingen groeien mis- langzamerhand naar dogmatiseren, dat in viv Kringen zijn tijd ook een socialistische rapport tekenen van Daarom heeft het tegen de beschouwin- rapport van de Wiardi Beck- ting over de structuur van de dszorg in het algemeen wei- ren. „Met name ook de keuze doelmatigheidsbeginsel, dat boven duurdere steltv bij effect, is een goede en penties die daaruit worden zoals de voorkeur voor am- klinische Als solist begon het grote werk pas goed. Ton Eikenaar herinnert zich nog als de dag van gisteren de avond in Valkenswaard, nu vier jaar geleden toen Frijters hem opbelde. „Of ik Kees Schilperoort wilde vervangen in het programma „Stiefbeen en show”. Of ik wilde, het werd een enorm suc- Het is een wat vreet Ton Eikenaar op het „ton» kwam, tenminste in de rol tier. Als toneelspeler had hij oorlogse jaren al ervaring o; de toneelvereniging v< wegen OVST. Zijn de huis. In f’ Duitsland) Terug in Nederland stond hij voor de eerste maal in Café Van de Langerjjt in de Koningshoeven op de planken. De Hillibillies vielen in de smaak en de toneelvereniging Beatrijs engageerde het tweetal (Cees Masuger was afge- Door de Verzamelaar Tilburg, wordt a.s. zaterdag een ruilbeurs gehouden van tot 17.00 uur in de zaal straat 127, Tilburg. Hier zamelaars van harte augustus 1966 zat te kjjken echtgenote Bommel) voor een Het was cript en len toe- maar geloven deed een grap van René mijn vrouw. Frij- laf. Had Rien van ’enten-roi toe- erdaad te zQn. lans geadvi- Lerink en WEER ALS DUO „Het is een geweldige man Rien van Nunen. Ik heb veel van hem geleerd. Wat er ook gebeurt, altijd spelen is zijn devies. Van een dergelijke acteur leer je veel. Het is heerlijk samen met hem optreden. Het solo-werk is nu weer afgelopen. Ja zeker twee maanden geleden zijn Jan Goossens en ik weer ,De Lachbrekers” geworden. We zit ten nu weer samen in alle shows. De toekomst zie ik rooskleurig in. Mijn liefste wens? Een eigen tv-showtje, maar of er dat ooit van komt, wie zal het zeggen. We zullen eerst zaterdag maar eens afwachten.” Dan heeft Til burg weer een „eigen” artiest op het scherm. Na de zware strijd tegen mede-koploper Gilze staat RKTW a.s. zondag op nieuw een zware opgave te wachten, dit maal tegen stadgenoot Sarto. Ondanks het feit dat Sarto iets achterop is geraakt, zal het voor de thuisclub be slist geen walk-over worden en het resul taat van deze wedstrijd is dan ook vol komen onzeker; wat wel zeker is is, dat de toeschouwers zullen kunnen genieten van een spannende wedstrijd met een grote inzet, met hopelijk goed voetbal. De wedstrijd begint om half drie en wordt geleid door de heer F. v. d. Sande uit Best. Opstelling RKTVV: Doel: F. Smulders; achter: W. v. Pelt, Th. Mutsaers, J. Jongbloets, P. Reijnen; midden. Th. Sup en P. v. Kerkoerle; voor: A. v. Assouw, P. v. Dijk, J. Hen driks en H. Broeken. In de doör mevr. feoas-Koop- mans geschreven en door Paul Cammermans geregisseerde te- levisie-serie „De eerste man” speelt Rien van Nunen de rol van de Amsterdamse taxi-chau- feur Freek Nijdam. De opna men voor deze serie zijn door de NCRV-televisie twee jaar gele den gemaakt. „Voor ’n bepaal de opname waren twee agenten nodig. Nu is het bekend dat het overgrote deel van het hoofdste delijke korps niet uit Amster dammers, maar uit mannen „uit de provincie” bestaat. Paul Cammermans zocht dus acteurs die niet het scherpe Amster damse accent hadden. Telefoon 23890 - TILBURG Ton Eikenaar vindt het geweldig. „Ik ben twee dagen in Amsterdam geweest voor de opnamen. Dat is me wat. Ik sta ongeveer 5 minuten op het scherm. Daarvoor heb ik twee dagen moeten hollen. Maar het is wel een belevenis. Het allerfijnste vind ik dat het filmpje juist komende zaterdag wordt uitge zonden. Zo iets als een bekroning op. mijn 25 jaar Bühne-werk.” Unne kruik hee gin gutje in zunne kop Refrein: Unne kruik hee gin gutje in zunne kop, unne kruik naa die zit er bovenop. En hij gift nie om die flauwe tralala, Hij houdt meer van de tsieng tereteta. Unne kruik hee gin gutje in zunne kop, unne kruik naa die zit er bovenop. Mar mee karnaval ’t is raar, fisten alle kruiken mee elkaar. Men verliest t, hoogstandjes ger lijkheid uit het 005 zichtbaar - een seals du en overheid liggi zien, waaraan r»»v.» kan gaan. Vrije kruisvereniginger daar duidelijke 1 Toch vertoont I gens het blad van het Wi „tekenen van or*J- verschillende opvs.o__. schien toch wel elkaar toe. Het dogma»»»' grote confessionele kr heeft gehad, was 1 kwaal, die in dit genezing vertoont” Wit-Gele Kruis gen in het rapp man Stichtir" - gezondheids.,., nig bezwaren. van het dw» goedkope zorg gelijkheid van de conseqi getrokken, bulante voorzieningen boven voorzieningen, zijn logisch.” „Het is een rapport dat goed is opge bouwd in een helder systeem.” „Dit wordt mede veroorzaakt door het feit, dat het rapport een synthese geeft van wat velen in de gezondheidszorg in de afgelopen jaren reeds hebben be toogd. Het rapport bevat weinig eigen voorstellen, men herkent er veel be togen in, die in de laatste jaren zijn ge houden. Het heeft dan ook geen ty pisch socialistische signatuur.” De Tilburgers zullen zich a.s. zondag ongetwijfeld voor de volle honderd pro cent inzetten om de volle winst in eigen huis te houden. Afgaande op de rang lijst met de daarbij behorende deelcij fers, blijkt dat N.Ó.A.D. dertien doel punten meer scoorde dan Z.F.C.maar, men kreeg er ook dertien méér tegen. Mede met het oog op de komende zéér belangrijke wedstrijden tegen Helmond Sport en thuis tegen Wageningen zou het voor N.O.A.D. zeer gunstig zijn als de beide punten in Tilburg bleven. Daar zal dan heel, heel hard voor 4 moeten worden van de eerste tot i__ ste minuut. Het is te hopen dat voetballiefhebbers zondag de blauwen zullen willen steunen. Na""* het vaak verrassende goede voetbal de tweede divisie, kan men zeker zijn van een spannende wedstrijd. Het blad meent, dat het WBS-rapport tot de groeiende communis opinio in ons land inzake de gezondheidszorg bijdraagt. Bedenkingen maakt het Wit- Gele Kruis echter, waar het WBS-rap port de „aanmerkelijke, zo niet over wegende” verantwoordelijkheid van de collectiviteit, resp. de overheid cen traal stelt en dit op grond van het feit, dat de aard en de omvang van de ge zondheidsvoorzieningen worden be paald door deskundigheid en collect- tieve koopkracht en niet door indivi duele preferentie en koopkracht, hier over zegt dr. Leenen: „Ik heb bij publi- katies van socialistischen huize - althans wanneer zij gaan theoretiseren - altijd het gevoel, dat ik van de onderste trede van de trap met één stap naar de bo venste moet, een toer, die ik niet goed kan verrichten. Die snelle kortsluiting van redeneringen zonder tussenstappen maakt iemand ademloos. Indien het immers al zo zou zijn, dat het ont breken van individuele preferentie en koopkracht argumenten zouden zijn in dit verband, hoe komt men dan zonder Bankboekjes Belangrijk deel direct beschikbaar. Voor de rest 1 maand opzegging. Termynboekjes Gedeelte direct beschikbaar. Voor de rest 6 maanden opzegging. Beleggingsboekjes Gedeelte direct beschikbaar. Voor de rest 12 maanden opzegging. een avond in naar de televisie t s van Bommel (de ec "’-chef Dick van I ik interesse had „De eerste man”. I een mooie aanbieding. Het scr een contract zouden me worde gestuurd. Ik zei ja, n ik het niet. Dat is ee Frjjters zei ik tegen ters wist er niets vans Nunen me dan deze ager‘ bedacht? Dat bleek inderd» Rien had Paul Cammerms seerd conferencier Tonny mij te nemen.” N.O.A.D. krijgt a.s. zondag Z.F.C. op bezoek en daarmee opnieuw een zware dobber. Afgelopen zondag versloegen de Zaandammers in een thuiswedstrijd Roda J.C. met maar liefst 3-1. Zij ne men op de ranglijst de plaats vlak boven N.O.A.D. in met 1 punt meer. Alhoewel de puntenverschillen met de koplopers zowel voor Z.F.C. als voor N.O.A.D. vrij groot zijn, geloven we niet dat men in deze beide kampen de moed al ver loren heeft. Er moeten in de tweede divisie nog altijd zestien wedstrijden ge speeld worden en daarin kan nog enorm veel gebeuren. Z.F.C. staat er vodr be kend ook over de juiste vechtersmenta- beschikken en zij zullen dat in de ook voor hen moeilijke uitwedstrijd tegen N.O.A.D. maar al te laten zien. De geel-blauwen zullen Uv»»»olve moeten rekenen op meer dan gewone tegenstand. Onze stadgenoten kampen nog steeds met de moeilijkheid dat diverse spelers niet beschikbaar zijn vanwege blessures. Naast Tony Jansen, Jack van Ranzow, Frans van de Ven, heeft nu ook Henk van Dietea een bles sure opgelopen, terwijl ook Theo Simons nog niet beschikbaar is. En aangezien de militaire autoriteiten het voor ’s lands veiligheid van onschatbaar belang ach ten dat doelman Ansems op zondag middag zijn plicht doet (tenslotte is hij geen bekend tennisser of behoort hij niet tot de geselecteerden voor het militaire elftal), zal N.O.A.D. mogelijk terug moeten vallen op Van Vugt. Alles bijeen dus geen beste vooruitzichten voor de geel-blauwen. N.O.A.D. zou N.O.A.D. echter niet zijn als het bij de pakken ging neerzitten. Tenslotte heet men niet voor niets Nooit Ophouden Altijd Door spelen. r worden en 1 strijd is dan t wel zeker is len kunnen g° wedstrijd n»< slijk goed vc" dri d. S

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1968 | | pagina 3