1 f 0 I I I s I J 1 i i I I Een kind geboren is ons en ee en D M I I I I i i I I II DE TILBURGSE KOERIER R s i I i 1 I 1 I I i: 1! 1 !n. de •en N! ■M TJocli kfêêt ié X ;sdle téi I Pagina 12 i). itr- ZALIG KERSTFEEST it. WEEKBLAD VOOR GEHEEL TILBURG, GOIRLE, DONGEN, LOON OP ZAND en ENSCHOT Oplage 43.400 ex. Redactie en Administratie; Jac. van Campenstraat 40-42 Tilburg - Telefoon 30783 Postgiro 1126745 Uitgever: J. de Beer 10e Jaargang - DONDERDAG 22 DECEMBER 1966 - No. 495 ,50 ,00 ,50 ,25 ,50 ,25 ,00 ,70 ,70 ,80 1,85 ,75 ,75 ,98 volkomen eenzaamheid s eenzaamheid die in dit did land nauwel1 Niet eens woi telijke gebrek tact. „Ge wit wel, we ha’n -r mar èène Daor hemme alles vur gedaon Assie as kènd mar efkes schreuwde Zén w’er ’s naachs vur opgestaan. Toen we nog mee drie je waren Belèfde we ’ne schóóne tèd Mar sins z’ne vadder is gestörve Raok ik ök m’ne jonge kwèt” „Z’n haore hange op z’n schouwers Tege alles hee’tie iets Hij loopt in kaokelbonte klere En rijdt op ’n witte fiets. Hij is mee alles ontevreeje Hèèl de wéreld is verkeerd Ik denk dè’t aon z’n kammeraoi lee, Die zén. van ’t sóórt dè protesteert”. Dan staot ’ie daor, de gróóte lummel, Mee z’n haande in z’ne zak Hij wit gin blèf mir mee z’n ège En dè gebeurt 'm nie gemak. „Ik docht ons moeder zit allèènig - zee’tie dan ’n bietje schouw - Dörom zè’k naor huis gekome, ’k Gao naor de naachtmis toe. mee jou” LECHIM geen plaats. Nu waren er herders in die streek, die in die nacht waak ten en de wacht hielden over hun kudde. En zie, plotseling stond er een engel des Heren vóór hen, en een goddelijke lichtglans omstraal de hen; en zij werden zeer be vreesd. Maar de engel zeide tot hen: Vreest niet! want ziet, ik breng u een zeer blijde tijding, voor het gehele volk bestemd it Heden is u in de stad van David een Verlosser geboren: Christus de Heer. En dit zij u ten teken: Gij zult een kindje vinden, dat in doe ken is gewikkeld en ligt in 'n krib be. En plotseling voegde zich bij de engel een hemelse legerschaar, ter wijl zij God verheerlijkten en zon gen: Glorie aan God in de hoge, en vrede op aarde voor de mensen van goede wil. Dan heurt ze ’m aachter binnekome Z’n fiets zet ie irst in de schuur, Bezorgd denkt ze: „Zó’r iets nie goed zén? Hij komt toch nóót vur twaalef uur?” Ze gaot ’m tege tot d’n durstèl „Mar jonge, wè zèdde toch vruug, D’r is oe toch niks overkome? Zèdde ziek of zèdde muug?” In die tijd werd er een besluit uit gevaardigd van Keizer Augustus, om een volkstelling te houden over de gehele wereld. Deze eerste volkstelling had plaats onder Cyri- nus, landvoogd van Syrië. Allen gingen op reis om zich aan te ge ven, ieder naar zijn eigen stad. Zo vertrok ook Josef - omdat hij uit het huis en geslacht van David was, - vanuit Galilea, uit de stad Naza reth, naar Judea, naar de stad van David, Betlehem geheten, om zich aan te geven met Maria, zijn maag delijke echtgenote, die in gezegen de staat verkeerde. Terwijl zij nu daar waren, brak de tijd aan, dat zij moeder zou worden. En zij bracht haar eerstgeboren Zoon ter wereld, wikkelde Hem in doeken, en legde Hem neer in een kribbe-, want in de herberg was er voor hen Wéér is het Kerstmis. We wensen u een zalig en vrolijk kerstfeest. Het zal mooier zijn dan u denkt, als u ook eens iets positiefs wilde doen voor een een zame medemens. ecember en Kerstmis zijn bij de bewoners van het avondland uitgegroeid tot synoniemen van huiselijkheid en gezellig heid. In de meeste Nederland se gezinnen houdt men de beste tra dities van familie-intimiteit nog steeds in ere en dat is in deze tijd van zoveel onzekerheden een gelukkig verschijn sel. In ons nog steeds welvarend land betekent Kerstmis ook goed eten en drinken en alles hebben wat de sfeer kan. verhogen. Kerstbomen en kran sen, hulst en rood lint, het beste ser vies en heerlijke wijn Ook dapr is niets tegen. Integendeel we kunnen er ons slechts om verheugen. Toch is het goed ons in deze feestelijke dagen weer eens opnieuw bewust te worden van de Waarheid van het Kerstfeest. Betekende de komst van Christus op aarde niet een totale om wenteling? Niet alleen in religie, óók in beschaving en wereldbeschouwing. Telkens opnieuw hebben wij 't Kerst kind nodig ons dat te realiseren. Zijn slijten. Een cht bevolkte ïlijks denkbaar zou zijn, ordt hier bedoeld de gees- eenzaamheid, maar vooral het aan alledaags menselijk con- ledereen heeft wel eens behoefte aan een gesprek, een goed woord of wat vriendelijkheid. De overheid kan vele maatregelen in het sociale vlak nemen; dit contact echter moet van de mensen zelf uitgaan. Niemand kan het opleggen of verplichten. Het zal wellicht niet altijd gemakkelijk zijn, maar als er een eerste begin is zal hel blotter gaan. Er behoef rriêCs' opdrin gerigs in te zitten en ook zal er geen bemoeizucht uit blijken. Het is een christelijke plicht, die al te veel ver waarloosd wordt. Himmol allèènig zit ’t vrouwke Bij d’r kribke van pepier En vraogt zachjes aon ’t Kiendje: „Wörom is ie naauw nie hier?” Mar jè, om bij heur thuis te blève Vuult ie z’n ège vort te groot, Mee dikke traone in d’r óóge Klaogt ze zuutjes d’re nóód. dood was iets gruwelijks, waaraan we in de behaaglijkheid van onze huiska mer maar liever niet denken. De krib be spreekt ons méér aan, omdat we er ons wat gezelliger bij kunnen voelen. Is dit eigenlijk niet een vorm van goïsme, die niet zo christelijk is? Moe ten we niet voortdurend attent zijn op ontwikkelingen, gebeurtenissen en situaties om ons heen, waar we van een werkelijke kerstgeest blijk zouden kunnen geven? We willen even bulten beschouwing laten wat er vér van ons gebeurt, waarop wij naar t|et schijnt geen ip vloed 'kunnen uitoefenen,maar dat ons wél ontstelt. Vietnam, rassenon lusten, vervolgingen etc. Ook in onze naaste omgeving gebeuren dingen waarbij wij wél onze goede invloed kunnen aanwenden. Op één veel voor komende situatie willen we bij deze gelegenheid speciaal attenderen. Het komt zo vaak voor - lees er de kranten maar op na - dat mensen, zieke, oude of gebrekkige mensen, hun dagen in

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1966 | | pagina 13