S J. van gaat van Oostenrijkse kinderen in Goirle Tilburg en ert top :orm Eijndhoven pensioen genieten STADSNIEUWS IN HET KORT I 3 bij aan Tger Oirschot Jefke Tïlburgs echtpaar had pech C0NTACTLEK1SS BOUMANS ST.-JOSEPH Hulpverlening door wijkverpleegster vakantiegangers JOS W. SIMONS Opening „Sjabrak” meubelen, ,NEERLANDIA' Hans Bertens „Chez Antoine” De prijzenpot Van chauffeur tot controleur doch steeds werken „op de klok” Op 22 juli wordt hij vijfenzestig jaar! Duizenden mensen kennen hèm, de heer J. van Eijndhoven wonende Blazoenstraat 4, de controleur van „de Zuid-Ooster". Tot 31 juli zal hij zijn dienst blijven vervullen. Dén, per zater dag 1 augustus juist als de kermis begint gaat hij van een welverdiend genieten. We hebben de heer van Elji lange dienstperiode bij de bus-lijndien geopend weer in Tilburg - Pagina 2 Pagina 1 Vrijdag 10 juli 1964 DE TILBURGSE KOERIER iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiii toen iat 89 AT 89 nen olie- 1RS iOn te* en ers iü 7 Tel. 23781 >ON 25158 ing l? der V. Fabriekstraat 5-7 Dr. Schader, COMHUE WONINGINRICHTING] van Prin- t de RS en isters KEURINGSDIENST R.V.I. Br komt o.a. een ruime wasgelegenheid, Brillenspecialist van i tweec dat men mi- sit moet zijn WIJ GEVEN ZILVERZEGELS De Korvelseweg 160 Tel. 23890 ber ztül' dan lange lieve gevoerd in grote en. Wasserij Bekend om zijn KWALITEITSWERK EN SNELLE SERVICE. Capucijnenstraat 152 - Tel. 21394 w naarde nieuwe e alge- gehou- de be- Depöt Goirle: STRIJP, e maakt voor de tiende keer van Oostenrijk naar Tilburg. Mevrouw De Boer (links) controleert de identiteitskaartjes. Jven vervullen. Dén, p gaat hij van een wel ’"’jndhoven eens laten vertellen uienst. ig. Toen ik in 1926 Officieel Top Form Adviseur! PIUSPLEIN 26-33 - TILBURG Tel. 33080 (3 lijnen) paroc hie len tiener- oaten be- Deze knal- ree 1,—. door The de hoek we kan- sn riant de i de heer Jos wordt met de g de hoge lopen. De e leveren moet lood hebber pensioen over zijn „Ja, ik b« r Van kwam,3 Daarna kwam er elektris motoren moest wegien waren in Dokterszondagsdienst tel. 23580 tel. 25557 tel. 22677 tel. 22401 I tel. 22604 I 1200-11.30 PIANO’S ORGELS ELECTRONISCHE ORGELS PIANO- en ORGELHANDEL Goirkestraat 180 - Tel. 25374 draagt hem op die handen. Per 1 augustus zal controleur Van Eijndhoven van zijn welverdiend pensioen gaan genieten. mevrouw comp de opening van hun celen aan de Korvelse- ik kreeg de leuke naam heel wat "~"ien bij axe artikel Dez e za ak R.-K. Begrafenisonderneming „DENISSEN” REGELT BEGRAFENISSEN met een prima staf personeel en le klas materiaal; en verzorgt de daar aan verbonden formaliteiten. Gelegenheid tot opbaren in rouw kamer. Wilhelminapark 127 Tel. 25525 De heer J. van Eijndhoven, gekiekt door fotograaf Van Aarle. c de wijk- latsen zullen r de patiënt. vooral de tolken, vor- Hebben zij geen briefje dan zal de die uitsluitend verkrijg baar zijn bij Uw Top- Form Adviseur: de hoogte en de t it is nodig acties betreft. De eigen de vakantieganger/pa- moeten meegeven voor s elder® en ook J“ in de twee plaat: n inlichten over itenlanders die de zeekust bevc categorie. Hebber hebben ze arts bij zich, cr er goed aan doen hen >>TITTER dan Wast V I ASSERIJ ijsbaan van Theresia is er nog 1 „problemen” heeft met de Deer een con- Chemisch Reinigen Korvelseweg 174 - Tel. 21697 „Voor het betere werk" Wij halen en bezorgen gratis U belt wij komenl is gerechtigd contactlenzen aan te passen samenwerking met de oogarts. Gaarne geven wij U alle gewenste inlichtingen. Veldhovenring 90 Pater v. d. Elsenplein 1 Coene, Ringb. West 269 Louber, Ringb. West 88 v. Haaren, Hoefstraat 214 TANDARTSEN t. en zon. 18.00 uur. APOTHEKERS S GEVIERD Bakx, Bosscheweg 464 tel. 23313 in het oude Perterse-Dings, Westermairkt 7 tel 32222 DIERENARTSEN Rasenberg, Oisterwijfcseb. 173 tel. 20682 v. d. Brink, Bosscheweg 510 tel. 24107 GOIRLE Tilburgseweg 21, Goirle, tel. 04247-250 Apotheek Kevenaar, Tilburgseweg 116a, I tel. 04247-390 wachtlokaal en een kantoor voor de burgse vertegenwoordiger van de Z Ooster. De mensen die regelmatig in con tact moeten komen met de keuringsdienst van de rijksverkeersinspectie zal het „als muziek" in de oren klinken dat zij bin nenkort niet meer naar Oosterhout be hoeven te gaan voor keuringen. In de garage van de Zuid-Ooster aan de Locht- Straat zal straks ook de keuringsdienst van de Rijksverkeersinspectie gehuisvest worden. Hiervoor wordt een speciale put aangelegd. de trein konden. Vele kinderen komen nu reeds zes tot zeven maal bij hun pleegouders. Het „record" van dit tran sport is echter voor Gertruda Madl, die voor de tiende maal bij haar pleegou ders, de familie Van Doorn uit de Abdij van Bernestraat 49, komt. Haar broertje Eric logeert ook bij de familie Van Ieren Doorn en haar zusje Hilde bij de buren, aders de familie De Kort (Abdij van Beme- r straat 45). Naar wij van mevrouw De Boer ver namen blijven de kinderen tot 3 septet ber bij hun pleegouders. Op 3 september wordt de terugreis aanvaard. De kinderen 4 allen tot die tijd een hele prettige vakantie hebben. Aangesterkt keren ze wan weer naar Oostenrijk terug waar zij verhalen kunnen doen over de pleegouders in Nederland. allemaal meegemaakt" aldus de heer van Eijndhoven. „Ik ben chauffeur. Daarna kwam ik in de zaamheden, vervolgens werd Ik was mijn volgende rang, vervolgens adjunct-controleur en daarna controleur. De rangen adjunct hoofd-chauffeur en adjunct-controleur heeft men afge schaft.’’ Voor deze onderneming is de heer Van Eijndhoven gestationeerd geweest in Tilburg, Moergestel, Oirschot en nu weer Tilburg. „Sinds twintig jaar --J Reeds jaren laat de stichting „Mensen in nood”, gevestigd Hekellaan 6 in Den Bosch, Oostenrijkse kinderen overkómen. Het transport was maandagavond om negen uur uit Wenen vertrokken. De kin deren waren dan ook blij toen ze uit feur en adjt is de heer Van Eijndhoven lirschot en nu weer Tilburg. heb ik een controlerende taak uitgeoefend." Wie óns de tekst van de anzinadverten- plaatse. Zij tie vóór MAANDAGAVOND 10 UUR in de plaats stuurt, dingt mee naar een prijs ter waar- een kruisver de van 20,-, te besteden bij een van onze adverteerders. Behalve de volledige tekst van de advertentie, dient uw oplos sing dus tevens de naam van de zaak van uw keuze te vermelden. Veel succes. De heer mochten vangst neme zaak in luxe weg 215. De; „Sjabrak". Men is zeer gespecialiseerd in exclusieve kop- en schotels. Verder heeft men zeer leuke artikelen, echt iets voor geschen ken. „Sjabrak” is gezellig en vol sfeer ingericht. De uitstalrekken voldoen zeer goed. Er i.s een originele paktafel, een speciale ruimte is ingericht als een ge zellig zitje. De heer en mevrouw Meijs-Dekkers heb- ben ook een zaak voor huishoudelijke artikelen aan de Lovensestraat 84. Voor aeen luxe artikelen zal men echter naar Sja brak aan de Korvelseweg moeten gaan. Vele kennissen en vrienden waren vol lof over de smaakvolle inrichting, toen zij bij de opening een kijkje kwamen nemen.* >en nu aan mijn vijfde directeur bezig. Toen ik in 1926 bij de Vitesse kwam was de heer Fick de directeur. Daarna werden het de heren Theu- nissen, Grauw, Scheffers en nu is de heer Bruins mijn directeur. Ik heb ze begonnen als garage, daarna vervulde ik kantoorwerk- adjunct hoofd-chauffeur. Hoofd-chauffeur GROTE WAARDERING 1 De heer Van Eijndhoven vervolgde na het drinken van een kopje koffie: „Ik heb D alle respect voor mijn chauffeurs mo- menteel negen in Tilburg Zij hebben vaak onder zeer moedlijke en primitieve omstandigheden moeten werken. Onze bussen staan de hele nacht buiten; óf te genover de stationsrestauratie óf nabij het postkantoor. De bussen moeten die plaatsen ook geveegd en gewas worden. Dat gaat allemaal veranderen.” Vandaag is de café-bar „Chez Antoine aan de Telegraafstraat 5 (bij de Heuve., geopend. Toon en Greet v. d. Ven zijn op 6 augustus 1960 in het café aan de Markt 15 gekomen. Dit pand moet ge sloopt worden en daarom is het voor de heer en mevrouw v. d. Ven verheugend dat zij nu een gezellige en sfeervolle nieuwe bar kunnen openen met volledige vergunning. „Chez Antoine” in de Telegfhafstraat is een gezellige bar die warm en intiem aandoet. De lambrizering, inrichting en stoffering is leuk gehouden. Toon v. d, Ven heeft in die vier jaar dat hij de scepter zwaaide in het oude pand op de Markt, getoond een goede gastheer te zijn. Toon en Greet hebben zeer vele vrienden. Vooral sportlieden hebben „Chez Antoine” weten te vinden. Toon v. d. Ven is oud-speler in het Tilburgs honkbal 9-tal; verschillende malen Til burgs bokskampioen 'en eenmaal kam pioen van Zuid-Nederland. Toon heeft verder een ftele tijd met Longa meege lopen waar hij verzorger en masseur was. Zijn dochter Janette is ook goed in de sportwereld thuis. Zij liep j.l. zondag nog in Waregem (België) mee in de Zuidne- derlandse ploeg. Hoogspringen en horden zijn haar favoriete nummers. Zij is lid van VOLT. Tezamen met de andere Til burgse meisjes Lia Hinten, Ansems, mevr. Witte, Bredaseweg 3( De Wit-v. Kuik maakte zij deel uit van Spreekuur tijden: zat. het Zuidnederlands team, evenals bij de uur en 17.30-18.00 uui heren de VOLT-atleet De Vries. DE OVERHUIS G”’"’””' Zondagavond na 12 uur werd in het oude café aan de Markt de overhuis gevierd. „Alles moet op” had Toon tegen de klanten gezegd en ja, ze waren er na tuurlijk. Het is een gezellige troep ge worden. Vandaag zullen de klanten er weer zijn, dan om Toon en Greet geluk te wensen met de opening van hun nieu we zaak „Chez Antoine”. Dinsdagmiddag tegen half twee was een gedeelte van de trein, komende uit Eind hoven, gereserveerd voor kinderen uit Oostenrijk die op initiatief van de stich ting „Mensen in nood” een vakantie in ons land komen doorbrengen. Totaal was er een transport van 600 Oostenrijkse kinderen naar ons land gekomen. Voor Tilburg en omgeving stapten 39 kinde uit de trein die door hun pleegouc werden afgehaald. Mevrouw De Boer (Wilhelminapark 35) verzorgster van de groep, hield een laat ste controle of de groep kinderen van 4 tot 14 jaar ook al hun bagage bij zich hadden. Nu de vakantietijd weer is begonnen B. C lijkt het goed de aandacht nog eens te tiege vestigen op de hulp die de wijkverpleeg- - ster van de kruisverenigingen mag gé ven aan vakantiegangers. Als regel zal dlit slechts verpleeg-hulp zijn, welke kan worden onderscheiden in: A. ACUTE HULP: een vakantieganger wordt ziek, roept een arts en krijgt daar na hulp van de wijkverpleegster ter -’-itse. Zij zal informeren of de patiënt s van zijn inwoning lid is van een mu»vereniging. Zo niet, dan zal een noodlidmaatschap moeten worden aan gegaan. MET CARBIDLICHT Toen die heer Van Eijndhoven in 1926 „bij de bus” kwam, reden deze nog met carbidlicht. Daarna kwam er elektrisch licht, doch de motoren moest men nog aandraaien. De wegen waren in die jaren erbarmelijk. In hoofdzaak grintwegen. Op die wegen kon de tweede wagen de eer ste niet zien van het stof. Speciaal werd in die dagen op Eindhoven gereden. „Ik reed zeer veel naar de bedevaartplaats Beauraing, Vooral met Tilburgse kennis was het een hele uittocht naar Beauraing. Het leek daar veel meer op een kermis dan op een bedevaartsoord. We ontvingen ons weekgeld ongeacht de uren dat we dienst moesten doen. De bus- sen moesten we 's morgens maar aan het lopen zien te krijgen. De tijdien zijn wel veranderd.” mobilisten zullen de autoriteiten hiervoor dankbaar zijn. Toch zou het aanbeve ling verdienen de „langparkeerders” op deze strategische plaats te weren. 0 Donderdag 30 juli wordt in de boven zaal van Huize Remmers (De Looiers- beurs) ’s avonds om acht uur de mene jaarvergadering van NOAD g- den. Op deze vergadering zullen a, stuursleden P. Bolsius, A. Jansen, J Meyden en voorzitter C. Reijnen herkies baar zijn. Co Huysman jarenlang keeper bij Noad zal het ereteken als lid van verdienste aangeboden krijgen, gen. 0 Naast de Credietbank op Heuvél-Tuinstraat komt het nieuwe toor van het AA.Z. Het wordt een n kantoorgebouw iets hoger dan Credietbank. Architect is - Bedaux. Per 1 september definitieve bouw begonnen. Volgend jaar moet het hoge moderne kantoorgebouw zijn. Tezamen met de ingebruik- zal ook het 50-jarig bestaan van NAAR DE LOCHTSTRAAT D© scheidende controleur vertelde ons dat de Zuid-Ooster een grote garage krijgt aan de Lochtstraat. Het wordt een enorme garage voor tien bussen met de mogelijkheid voor een uitbreiding van nog tien bussen. De toestemmingen z-”~ reeds binnen. De bestrating is gereed: de bussen zullen straks hier gestald kun- noTi worden. Er komt hier ook een diesel- olie-pomp. Mien wacht alleen nog op de bestrating van een klein gedeelte zodat de BBA gebruik zal kunnen blijven ma ken van hun goederenloods. Op dit com plex komen nog andere voorzieningen. De Willem II-spele.r en oud-interna- tiönal Coy Koopal gaat Willem II verla ten. Hij zal het komende seizoen gaan spelen bij Eindhoven. Koopal was reeds enige maanden bij Willem II op non-ac- tief vanwege geelzucht. Het transferbe- drag zou rond de 20.000 gulden liggen. Destijds nam Willem II Koopal voor 57.000 gulden over van VW. 0 Zaterdag 11 juli wordt in het p huis Vredeman de Vriesstraat eer avond gehouden waarvan de bs steand zijn voor Pater Meijs. l avond begint om half acht. Entree I De muziek zal verzorgd worden Young Stringers. Iedereen is welkom op 1 deze tieneravond. De prijsvraag in het ziekenhuis ter gelegenheid van het „Zormebloem-jaar- feest” is een groot succes geworden. Er waren meer dan 500 deelnemers. De prijs voor het grootste aantal goede in zendingen: een kooi (van Vokofa) en een sijsje (van ANIMO) is gewonnen door afdeling ZEVEN (kraam-afdeling)T'* prijs kreeg een plaats „in het zitje” deze afdeling. Vrijdagavond om half acht begint weer een ruilbeurs in het parochiehuis aan ,de Kapelstraat. De organisatie be rust bij „De ruilende Turk”. Deze ruil beurs is voor iedereen toegankelijk. De derde L.TJS. aan de Jan Truyen- laan (Broekhoven TH) zal waarschijnlijk in het najaar geheel gereed zijn. Thans zijn enkele praktijklokalen in gebruik. De theorievleugel is men nu aan het af werken. Het is fraai bouwwerk dat van passerende automobilisten heel wat be langstelling krijgt. Vele Tïlbüigers hebben de laatste we ken sigaretten gekocht in Baarle-Nassau. Enkelen beweren dat dit strafbaar zou zijn. Deze mening wordt niet gedeeld door hen die de „sloffen” sigaretten met Belgische banderol gekocht heb ben in Nederlandse winkels op Neder lands grondgebied. Deze mensen vertellen dat zij geen on rechtmatige daad hebben verricht om dat die sigaretten niet zijn „gesmok keld”. Hoe het ook zij, de winkeliers in Baarle-Nassau en BaarleéHertog schij nen evenveel sigaretten „om te zetten” als alle Tilburgse sigarettenhandelaars bijeen. 0 Tegenover de Capucijnenkerk (naast de Hesperenstraat) is men doende een gereed parkeerplaats aan te leggen. Vele auto- neming Gertrude Madl met haar broertje Eric en zusje Hilde tezamen met de pleeg ouders, de famine's Van Doorn en De Kort. Gertrude de reis v: Na zes jaar is Jefke van Oirschot weer in Tilburg teruggekeerd. Jefke had zes jaar geleden een gezellige eet-gelegen- heid aan deTelegraafstraat en nadien aan de Bredaseweg. De laatste jaren voerde hij de scepter in hotel Royal in Roermond. Nu gaaf Jefke op 24 juli een zaak openen aan het Insulindeplein hoek Ringbaan Oost. Het wordt een sfeervolle eet- en drinkgelegenheid met een vijftig zit plaatsen. Ook komt er een leuke bar. Naast de iaak is men momenteel een royale verkoopgelegenheid aan het in richten. „Binnenkort zal het weer TOT STRAKS BIJ JEFKE zijn. Een slagzin, die het steeds goed heeft gedaan”, ver telde ons Jef van Oirschot. „We zullen door kwaliteit en service, alsmede door het thuis bezorgen van bestellingen, weer de gunst van het Til burgse publiek, trachten te veroveren". Voorlopig moet er nog enkele dagen hard gewerkt worden om op 24 juli te kunnen openen. OVERGEDRAGEN HULP: een vakan- ganger heeft in de plaats van zijn inwoning regelmatig hulp verpleegster. Deze hulp mc vakantie-adres worden voortg geval geldt de algemene stelregel: een huisarts ter plaatse moet op de hoogte zijn van de omstandigheden en de be handeling van de patiënt. Dit is nodig wanneer het injecties betreft. De eigen huisarts zal dus de vakantieganger/pa- tiënt een briefje--- zijn collega's el verpleegsters in elkaar moeten i„ De vele buitc-’ plaatsen aan u<= men een aparte injecties nodig en van de eigen art; wijkverpleegster e_ a J. Meijs-Dekkers verwiïz«n een arts ter plaatse rplimenten in orit- zlj de gevraagde hulp biedt, opening van hun Het hjkt omslachtig, maar onaangename verrassingen kunnen er door worden voorkomen. DRUKKE KERMIS? Op onze vraag welke de drukste kermis sen zijn vertelde ons de heer Van Eijnd hoven: „Anderë jaren moeten nogal eens extra bussen ingezet worden voor de Mloergest'else kermis. Dit aantal is dit jaar zeer beperkt geweest. De drukste kermissen blijven voor de Zuid-Ooster de kermis in Oisterwijk en Tilburg. Dan rondt het „poot-aan-spelen". _*e laatste bus van de Zuid-Ooster rijdt elke avond langs de schouwburg. Het aantal passagiers dht bij de schouwburg instapt is zeer gering. Meestal zijn het nog mensen die niet eens de schouwburg bezocht hebben. Van de heer Van Eijnd- hoven vernamen wij dat de heer Kees issen van Wijk chauffeur als vervanger )ren in Tilburg zal gaan optreden per 1 augusu t'UiS. Wij twijfelen er niet aan of velen zullen deze maand afscheid gaan nemen van controleur Van Eijndhoven. Hij heeft steeds voor iedereen gereed gestaan wanneer hij kon helpen. Zijn personeel a Tilburgs echtpaar P.-B., 75 en 73 jaar, op bezoek zou gaan bij een van de geëmigreerde kinderen in Nieuw-Zeeland heeft de bootreis eerder moeten afbreken dan gepland was. Het bejaarde echtpaar moest in Singapore van boord. Omdat de man een lichte hartaanval kreeg werd hij in Singapore in een ziekenhuis opgeno men- Zijn vrouw mocht van de artsen op een kamertje in hetzelfde ziekenhuis ver blijven en werd zo in staat gesteld regel matig haar man te bezoeken. Vorige week na een verblijf van een maand in het ziekenhuis kreeg de man toestemming het ziekenhuis te verlaten. Per boot mocht hij niet reizen en geluk- ne- kig kon het bejaarde paar per straal- /ey vliegtuig naar Nieuw Zeeland verfrek- zijn k.en- het ziekenfonds gevierd worden. Bij de wollenstoffenfabriek Van Doo- ren Dams aan het Korvelplein is men I bezig de hoge schoorsteen voor een deel te slopen. De schoorsteen begon gevaar op te leveren voor de passanten. Het ge- vaarte moet iets meer dan één meter uit het lood hebben gestaan. Tijdens de vakantie zal de schoorsteen weer op da vereiste hoogte gebracht worden. 0 Hard gaat het thans met de sloop de Koningswei. De panden in de Prin ses Sophiastraat worden thans met crc grond gelijk gemaakt. Het pand waar vroeger de gemeentelijke sociale dienst gevestigd was, is reeds geheel ge sloopt. De. v niet of er doen zich reeds r voor. Het Stichtingsbestuur he club van Taminiau en De Bee. cessie afgesloten voor het alleen spelen ijshockey op deze baan. Nu een sde vereniging het hoofd opricht, is men een beetje geschrokken. Voordat het ijs er is, zal de kwestie wel zijn opge lost. Anders moet die club maar spelen op de overdekte baan van Storimans en Villevoye waarvoor nog steeds uitge werkte plannen bestaan. 0 De neringdoenden willen wij ar op merkzaam op maken dat 't zaterdag voor de Belgen wear een feestdag is. Op de parkeerplaatsen in onze stad zal men het weer kunnen merken aan de nummer borden. Woensdag 15 juli viert het echtpaar P. van Herpt-Kniknie (Beatrixhof 20) zijn gouden huwelijksfeest. De buurt zal deze feestdag voor bruidspaar en fa milie tot een on vergetelijke maken. Er was zondagmiddag heel wat be langstelling toen de honden van de dres- suurclub „Ontspanning” moesten aantre den voor het manwerk op het terrein aan de Academielaan. Vooral wanneer een van de honden een „vergissing” be ging of toen „de boef” tegen de grond ging, was er heel wat hilariteit onder de jeugdige belangstellenden. In verband met de kermis die zater- dag 1 augustus begint, zal de eerstvol gende raadsvergadering niet aan de vooravond van de kermis (31 juli) wor den gehouden, doch op vrijdagavond 24 juli. 0 Dinsdag ontvingen we bericht dat de 47-jarige heer E- de Bruin uit Gilze in het ziekenhuis was overleden. De heer De Bruin was op 29 juni bij het over steken van de Baroniebaan in de rioh- r Gilzerbaan met zijn bromfiets door personenauto geschept. Het slacht offer was vader van zes kinderen. De heer De Bruin was de 14e verkeersdode in dit jaar te Tilburg. ém- De heer Jef v-d- Velden eigenaar iber van café Monument tegenover het Pa leis Raadhuis heeft bericht ontvangen dat hij per 1 juni 1965 uit zijn zaak moet zijn. Dit café W1 ook ten offer moeten vallen aan de stadsuitbreiding evenals het (oude) gemeentehuis. Noad is met Willem II aan het on derhandelen over een transfer van Wal- hout naar Noad. De onderhandelingen zijn nog niet afgesloten. De vraag- en biedprijs groeien nu wel naar elkaar toe. toe. Donderdag 23 juli hoopt het echtpaar C. van. G-ils-Rijnen, wonende yyenigings- straat 12 zijn gouden huwéJgksfeest te vieren. Om half tien zal van Lddwina-parochie een H.Mis te hun ner intentie worden opgedragen. Het feest wordt aan huis gevierd, ’s Mid dags is er van een tot half drie een re ceptie. Het feestcomité is druk met de werkzaamheden doende om het gouden paar een onvergetelijke dag te bezorgen. De jaarlijkse JOK-oriëntatierit wordt zondag 12 juli verreden. Er wordt door de eerste groep om één uur ’s mid dags gestart bij het jeugdhuis aan de Joh. van Oisterwijkstraat. Men verwacht dat velen aan deze tocht zullen deelne men. De prijsuitreiking zal 's avonds plaats vinden in een gezellig onderonsje. De Hocres-vakbeurs, die in novem ber op het terrein aan de Ringbaan- West (t.o. Mariëngaarde) wordt gehou den is bijna volgeboekt. Deze beurs wordt gehoudenin het kader van het 40-jarig bestaan van HOCRES-Tilburg en ter ge legenheid van het grote congres, dat in Tilburg wordt gehouden. In de dojo van de N.J.J.A. aan de Laurierstraat 1b worden zondagmiddag om twee uur de examens afgenomen. Een van de exameneisen is, nimaal 1 jaar in het bezi. van de bruine band. De Technische Com missie van de N.J.J.A. komt na afloop van de examens 's avonds in hotel P. Mulders voor een vergadering bijeen. Volgende week wordt de tentoonstel ling „Hedendaagse Franse Wandtapij ten” in het gebouw van de Kath. Hoge school geopend. De genodigden zullen reeds maandagmorgen om elf uur de voorbezichtiging meemaken. De heer A. J. de Lorm directeur van het ge meentemuseum te Arnhem zal de collectie dan introduceren. Zaterdag 18 juli organiseert de sport en ontspanningsvereniging van de r.-k. Metaalbewerkersbond St.-Eloy een hen- gelconcours voor leden en introducés op een water van de K.E.H.V. „De Ruisch- voorn” dat deze vereniging beschikbaar stelde. Het concours begint om negen uur. Er wordt om acht uur vertrokken bij de Hengelsport Speciaalzaak A. van Kuijik (Broekhovenseweg 78) waar men zich ook dan aanmelden. Het concours duurt tot elf uur. Hierna kan men nog een uurtje rustig verder vissen. Deelne mers aan dit concours kunnen weer tij dig terug zijn om aan het onderling cours van De Ruischvoom deel te

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1964 | | pagina 3