GROTE VERBOUWINGS-OPRUIMING Filterfeiten in kleurenfotografie Breda kampt met parkeerprobleem ENORME KOOPJES B. WARMERDAM - Groeseindstraat 54 - Voor onze foto-amateurs Haven wordt parkeergelegenheid Dokters- Hans Bertens Janus Spijkers BRIEF AAN BURGEMEESTER EN WETHOUDERS Tussen gong applaus... ad en J. F. G. M. Mutsaerts vice-president honoraire van F.L.I. JOS W. SIMONS zondagsdienst CONTACTltlKISS gerechtigd - Zondag 2e perron in gebruik weg bij Willem II Met ingang van zondag 5 juli zal ook Vrijdag 3 JuS 1964 Pagina 7 DE TILBURCSE KOERIER Pagina 6 in TANDARTSEN Tel. 23781 DIERENARTSEN Gevonden APOTHEKERS Tel. 26352 Tel. 26834 GOIRLE Succesvolle NAAR VOAB Politiehonden- Kantoorboekhandel van de We mjplimenten wedstrijden van de have handhaafd ntie) d iuge Bil- niiiiiiiiiiiiiiininiiiiHHiiiiNiiiiHiiniiiiiniiniii nimnnonmr tentoonstelling in het ziekenhuis Swiebertje, Bromsnor en Saartje komen van zondag 2 t/m donderdag 6 augustus naar Tilburg. Zij treden op in het kermisprogramma van Herman Rinkets Variété. Ook Willeke Alberti, Rita Corita, 4 Osmani’s etc. zullen hieraan medewerken. Op 4 augustus is er een speciale kindervoorstelling met Swiebertje, Saartje en natuurlijk Bromsnor. Van 1 t/m 7 juli wordt onder regie van Wim Bary gebracht „In Lichte Laaie" een muzisch spel door Harrie Kapteijns en Jan van SI eeuwen. Het is een programma dat gebracht wordt in het kader van het 50 jaar bestaan van de P.N.E.M. Alleen op 7 juli is er een openbare voorstelling. Eveneens in het kader van het Holland Festival komt op zaterdag 11 juli het Kroatisch Nationaal Ballet uit Zagreb naar Tilburg. Ook het orkest van het Kroatisch Nationaal Theater zal aan dit festijn haar medewerking verlenen. Een toneelspel van William Shakespeare „King Henry V” wordt in het kader van het Holland Festival 1964 opgevoerd op zondag 5 juli, (aanvang 20.00 uur) .V. Woll itter van >urg- sder- 4 en 33ste 17 juli (viool). tol- iuizen taan I van icht actie. F A.s. Maandagmiddag om 1 uur begint onze PIANO'S 9^^* ORGELS ELECTRONISCHE ORGELS PIANO- en ORGELHANDEL Goirkestraat 180 - Tel. 25374 s Ba- Corte- on- r ar- ireau iseur ig is ge- intel dn- ar is Met w.g. w.g. Diraks de de oud- 355, aldus onkundige eens zelf oleer Uw geen stofje, tr. 15. Tel. 453 Tilburgseweg 116a. Tel. 0 4247—390. Het Derde Zomerooncert van Het Brabants Orkest wordt op vrijdag gegeven. Dirigent is dan Hein Jordans en solist Dejan Braunicar Toegangsprijs 2,50. Cloosterhuis, Sleddens, Kor Dr. Luger, v. Malsenstr Apotheker Kevenaar, >tograaf immers is hij, fotofouten kent, maar - et hij het lerkingen l kunnen Vrijdag 7 en zaterdag 8 augustus wordt dan voor „Ensemble" De Opvol ger gebracht. Ko van Dijk, Max Croiset, Ko Amoldi e.a. zijn de acteurs in „Der Nachfolger". Vanaf heden kan men reeds plaatsbespreken bij de schouwburg. inkomt, aan de andere opnames aanmerkelijk doet worden dan zij ha Schuerman Tel. 23812 Bruisten Tel. 23714 Penn Tel. 20283 kunstlicht-t res wer filter 1 R.-K. Begrafenisonderneming „DENISSEN” REGELT BEGRAFENISSEN met een prima staf personeel en le klas materiaal; en verzorgt de daar aan verbonden formaliteiten. Gelegenheid tot opbaren in rouw kamer. Wilhelminapark 127 Tel. 25525 i heel wat belangstelling en ontvangst nemen bij de her- Bogaard, Goirleseweg 7a, Tel. 25251 J. M. Schuld, Bredaseweg 292. Tel. 22433 j van de vroegste hl het tolhuis t kasteel van motie- iw-achtig” komen sneeuw oprechte hoogachting, voorzitter: secretaris. Dijkstra Tel. 21173 Spreekuurtijden: zat. en zond, van 12.00 tot 12.30 en 17.30 tot 18-00 uur. Brillenspecialist EXPLOITATIE Fina gaat de nieuwe parkeergarage ex ploiteren. De maatschappij heeft er een is contactlenzen aan te passen samenwerking met de oogarts. Gaarne geven wij U alle gewenste inlichtingen. Veldhovenring 90 royale tem en ken, vul- overzich- De afdeling Tilburg van HOCRES heeft aan het College van burgemeester en wethouders het volgende schrijven ge richt: heropend De heer en mevrouw L. P. Remmers- Horsten, heropenden dezer dagen hun kantoorboekhandel en boekbinderij aan het Julianapark 39, tégenover de Pater Ruttenstraat. In vier weken tijd is deze dertig jaar bestaande zaak enorm anderd. Er is thans een girote r< vitrine. De inrichting is zeer moder de grote voorraad pocket-boeken, pennen, foto-albums eitc. zijn telijk tentoongesteld. De heer en mevrouw Remmers voeren sinds een jaar het beleid in deze zaak die door de ouders van de heer Remmers is opgericht. Zij mochten - bloemen in c opening. mét het geheel. parkeergarage de begrenzen^, afgezogen. De nooduitgangen Links en r“h* middencircuit ™"t een minf- „.ojecte ‘l7inaf voorwerpen in het tijdvak van 22 t-m 29 juni 1964 Inlichtingen H.B. van Politie Twee bankbiljetten van 10; een bank biljet van 25 en van 10, een bank biljet van 10; gouden dameshorloge; gouden tientje met sierrand; bedelarm band; een paar dameshandschoenen zwart nappa; een achterbord van vrachtauto; set gereedschap van bromfiets; rode trapauto; zakmes; nikkelen keukenstoel; boekentas inh. blauwe regenjas en fles; K.L.M.-tas met brood en fles; plastic tas met voetbaiuiitrusting-, bruine tas inh. broodtrommel en fles; zwart beursje inh. sleuteltjes; groene jongensblouse en net- onidergoud; regenjas grijs met witte stip pen; een bril; zwarte wollen beattlepet; regenbroék en plastic regenjas; blauwe overall; blauw rokje in plastic zak; pak inh. gedragen kinderkleding; lichtblauw damesvest; grijze regencape. MOEILIJK KARWEI isse- Honderd tons drukpalen fungeren nu als niet vijfentwintig tons trekpalen. Tegen de i tse waterdruk in houden zij de ui TOue drijvende betonnen kelder bak -”T beneden. De thans ge _jZe is voor dit stadsde.. mkbare. De bouwers hebben i met middeleeuwse belendingen, tcu rigoureuze grondwaterdaling zou tot in stortingen leiden. Mede daarom is de doosvormige par- plan, keergarage zo laag mogelijk gehouden, jelijk Zestienduizend kubieke meter bagger in zija komt uit de oude haven om plaats te _en jjV maken voor veertienduizend kubieke meter nieuw zand. Voor de constructie - zelf is achtenzestighonderd kubieke me ter beton nodig. Iets verzonken zal de ringweg in de toekomst over de ondergrondse parkeer plaats lopen. De Bredase stedebouwkun- dige dienst wil daarmee de aanwezig KU(IW_ heid van de oude haven suggereren. De van ™™>n»ro kademuren blijven intact, de ook je passages aan weerszijden arbe -eii worden als ventwegen ge en de bomen blijven staan. De voetbalvereniging Willem II heeft weer een van haar trouwste leden i loren. Janus Spijkers, vroeger eerste-Cu- Lalspeler, later trainer en nu de laatste jaren trainer van de veelbelovende jeugd, heeft zijn verbintenis met de tri colores verbroken. het tweede hoge spoor in gebruik geno men worden. Vorige week zondag reden lor< de militairentreinen uit de richting Den tals Bosch en Eindhoven-Tilburg reeds hoog binnen. Van zondagmorgen af zal dit dus steeds het geval zijn voor alle treinen die uit de richting LONGA-teirein ko men. De reizigers die uit Tilburg ver trekken met de trein van 7.23 u. zon dagmorgen (richting Rotterdam) zullen de eersten zijn die van het tweede per ron gebruik maken. werd georganiseerd, is een zeer groot succes geworden. De belangstelling v Jendmgen. Een die twee dagen enorm Het werk van uc Welfare (zonnebloem) is eensklaps in het gehele ziekenhuis en Tilburg bekend ge worden. Drs. Van MoU, directeur-eco.no- nr.„m van het ziekenhuis memoreerde dit openingstoespraak zaterdagmor- --ij vond het leuk dat de Tilburg- Koerier aandacht had gewijd aan het werk van deze twee afdelingen. Spreker zegde ook toe dat het punt van bekrompen ruimte spoedig zal wor den opgelost. Voor de dames van de Welfare was het leuk dat zij complimenten in ontvangst konden nemen omtrent de organisatie i deze tentoonstelling. Men kon nu de prachtige werkstukken van de arbeidsthierapie bewonderen, vervaardigd door mensen, die misschien vroeger niet eens wisten hoe een werkbank er uit zag. De reacties, tijdens de ei Het conversiefilter. Bij film van het zgn. kunstlicht-type te gebruiken als men opnames wenst te maken bij daglicht. Deze filter maakt het dus mogelijk „universeel” te werken, al loopt de gevoeligheid der film wel iets terug. Polarisatiefilter. Dit is het enige filter dat ook in de zwart-wit fotografie gebruikt wordt: het wordt dan aangewend om hinderlijke of overstralende reflecties te temperen. In de kleurenfotografie wordt ditzelfde filter ook gebruikt, om het blauw van de he mel donkerder weer te geven. Andere kleuren komen meer verzadigd tevoor schijn. Voor dit filter (dat eigenlijk geen filter is, maar eerder een lichtbrekings- hulpmiddel) geldt een filterfactor van 2. Fotografen, zo beweert men, zijn mensen die in hun werk altijd naar perfectie blijven streven. Vandaar dan ook dat wij de aangekondigde beperking van drie te bespreken filters bij nader inzien toch weer doorbreken om nog één soort in deze summiere bespreking mee op te nemen. Janus Spijkers heeft een contract ge tekend bij de tweede-klasser VOAB uit Goirle. In Goirle is men wat blij dat men ‘"-ijkers als trainer heeft kunnen aan- l_ken. We geloven dat Janus Spijkers r hier goede resultaten zal behalen- is vakman genoeg om veelbelovende jonge spelers bijeen te brengen en de nodige liefde voor de voetbalsport bij hen wakker te roepen. Volgende week zullen bestuur en spelers van VOAB kennis maken met de nieuwe trainer, die Jan Rombouts, die naar zijn oude dub NOAD terug is, zal gaan vervangen. We wensen Janus Spijkers al het goede toe bij zijn nieuwe club. Men begrijpe ons niet verkeerd: wij zou den beslist de laatsten zijn die de zucht tot experimenteren nit de fotografie wég zouden willen hebben.maar bepaal de handelingen kunnen nu eenmaal niet anders leiden dan tot teleurstellende resultaten, in sommige gevallen zelfs tot totale mislukkingen. Laat die probeer sels dus achterwege. Er blijven er nog genoeg over, écht! Een der vele raadgevingen die de debu- voort tant-op-kleurenfilm meekrijgt, is: gebruik veel nóóit dezelfde filters voor kleurenfilm als voor zwart-wit. Of het nu toe te schrijven is aan ver geetachtigheid, of aan het feit dat ont raden de beste manier is om mensen iets te laten doen, vast staat dat regel- aangeboden waarbij men (meestal geel-) matig films ter ontwikkeling worden filters voor de lens gebruikt heeft, die er niet hoorden. Nóg een mogelijkheid is, dat men wil lens en wetens tóch die fout maakte, omdat nu eenmaal de zucht tot experi menteren niet uit de fotografie wegge dacht kan worden. De ware amateur-fotc - die niet alleen alle fotofouten 1 ze ook gemaakt heeft. Vaak doet bewust, vanwaar anders opme als: „Dus tóch.... ik had het weten. Zeer geacht College, Het bestuur van Hocres, afdeling Tilburg, mag Uw aandacht vragen voor het vol gende. Met alle vernieuwingen in de stad, wel ke wij uiteraard over het algemeen toe- juiohen, zijn er echter ook bepaalde maat regelen genomen, welke helaas niet voor allen van voordeel zijn; mogelijk is dat ook onvermijdelijk. wu Doch wat thans op het Piusplein is ge- voor beurd mag toch wel schadelijk worden lost genoemd voor alle neringdoenden aan heel het Piusplein. Het betreft hier het par keerverbod i.v.m. het plaatsen van de kramen voor die markten. Ul Reeds eerder benaderden -s T’-“ Z’-M- was hierover. Nu is de toestat n de beter, doch veeleer slechter geworden. ren De borden welke werden geplaatst lui- dlQh den: VAN DONDERDAG 7 UUR N.M. mo_ TOT EN MET ZATERDAG 8 UUR GEEN PARKEERGELEGENHEID WEGENS DE TE HOUDEN MARKTEN. Ons inziens zouden de kramen gemakke- kelijk des vrijdags 's morgens vóór 8 uur kunnen worden opgebouwd, en 's mid dags na de markt om ongeveer 1 uur worden afgebroken. Het materiaal kan bijeen worden geplaatst, zoals dat in veel steden gebruikelijk is. Zaterdag 's mor gens voor 10 uur kan weer met de op bouw worden begonnen. Het bestuur van Hocres mag de kwestie onder Uw aandacht brengen en U om medewerking vragen teneinde deze aan gelegenheid naar genoegen te kunnen regelen. jaht zijn. Toch filteren dus. De vraag is alleen: met welke? Heuvel 26. >rvelseweg 127. Voor amateurgebruik zouden wij willen volstaan met het bespreken van drie filters. Het zijn, net als bij die zwart-wit fotografie, niet meer dan hulpmiddelen, vaak echter geven zij de foto’s net dat kleine beetje echtheid dat U tot nu toe miste in Uw kleurenfoto’s. Als eerste noemen wij: het Sky-Ught- filter. Een enigszins rose gekleurd filter, dat vooral gebruikt dient te worden bij het maken van kleurendia's in de schaduw of op bewolkte dagen. Ook wel bij het fotograferen va ven van min of meer „blauv karakter, wat vooral voor kan op het water: Ook echter in de doet zich dit verschijnsel voor. Gebruik van dit filter vereist geen lan gere belichtingstijd. vroegere kad« De Honden Dressuur Club „Ontspanning" tegenwoordige organiseert a-s. zondag 5 juli een girote van de haven politiehonden dressuur demonstratie. De wedstrijden vangen aan 's morgens om plm. 9 uur op de terreinen van de Ver eniging gelegen aan aan de Gilzerbaan, juist voorbij het Sarto sportpark. Daar worden dan de appeloefeningen sprin gen, zoeken en revieren gedaan. Voor de leken in de sport wijzen wij er even op dat revieren de technische naam is voor het opsporen en aanblaf fen van een voorwerp en een persoon, die in de bossen verborgen zitten. Na de middag om plm. 3 uur wordt het programma voortgezet met het spectacu laire manwerk. Hier zullen de honden moeten laten zien dat ze geen schrik hebben voor bedreigingen van o.a. stok, schot of het gooien van voorwerpen, waardoor de boef dan tracht te vluchten. Om het Tilburgs publiek met deze mooie en tevens zeer nuttige sport ken nis 'te laten maken worden deze oefe ningen gehouden aan de Academielaan (v.h. Reitse str.) hoek Prof. Gimbrèrelaan. Voor deze wedstrijd zijn de 7 beste hon den van Tilburg uitgenodigd n.l. B. v. zen met Meeh. Herder; J. Kruisen met Rotweiller; J- Ebbing met Duitse Her der; J. Brouwers met Belg. Herder; A. Donders met Duitse Herder; A. Klessens met Duitse Herder; J. Bertens met Hol landse Herder. De jury zal die dag bestaan uit de heren C. v. Belkom en H. v. Eulern, beiden algemeen keurmeester van de Kon. Ned. Politiehonden Vereniging. Terwijl als figuranten zullen optreden de 2 gediplomeerde boeven A. Aarts en J. Michielsen. Om plm. 6 uur zal de uitslag bekend gemaakt worden in het clubhuis Café Meulenbroeks aan de Academielaan. Ook zullen dan de bekers, die voor deze wedstrijd beschikbaar zijn gesteld, uit- gereikt worden. HOE ZIT HET MET DE TUNNEL? Nu voor het centrum de overwegmisère root een overgroot deel zal zijn opge- jrct zondagmorgen, is er toch nog een heel vervelende overweg gebleven. We bedoelen die bij café „Boeike Mut- saers”. De bewoners uit het Zand, doch -- - vooral de bewoners uit De Reit die Spijkers als i wij Uw College steecis him inkopen moeten gaan doen in trekken. We tand echter met -t Zand moeten deze overweg passe- x d.e iregetaatóg.. voor t.jd Hij i icht ligt. Iedereen die deze overweg moet passeren (vraag het de chauffeurs van lijn 6 maar eens) kijkt verlangend uit naar dé tunnel waarmee dit jaar nog begonnen zou worden. De twee grote wooncentra 't Zand en De Reit zijn nu gescheiden 'door een overweg, die-steeds- dicht-iigt. Opening „Cascade” De heer en mevrouw J. Smit-Melis opende dezer dagen hun café-bar „Cas cade" aan de Veldhovenring 88 (tegen over de Citroën-garage). „Cascade" is een mooie sfeervolle bar met leuke zitjes en een sfeer die gezellig warm aan doet. De gehele café-bar heeft een houten lambrizering, leuk plafond en is voor zien van centrale verwarming. De bar heeft een leuke vorm waaraan het mede dank zij de solide barkruk ken gezellig verpozen is. „Cascade" heeft de eerste dagen van de opening reeds zeer veel bezoek gehad. Iedereen was vol lof over de inrichting en verlichting zodat de heer en mevrouw Smit-Melis heel wat belangstelling moch ten ontvangen. Wij vernamen dat eind augustus „Cascade" een vergaderzaal zal hebben voor 35 tot 40 personen. De grootste troef van deze gezellige bar vinden wij de normale prijzen die er gelden. En wel: de kleurencorrectiefilters. Ideaaltoestanden bestaan, althans in de fotografie, niet. Zo worden wij er bijvoor- dat objectieven NOOIT of bijna nooit, ge- Hjk zijn. Dit verschijnsel treedt vooral op bij 't beoefenen van de kleurenfotografie: heel vaak treedt een zekere „kleurver- schuiving” op. Vaak kan dat zeer hin derlijk zijns altijd en eeuwig dat tikkeltje te veel van een bepaalde kleur.net dat ene stapje tussen foto en werkelijk heid. Als U er zeker van bent, goed te hebben belicht, en tóch telkens een (vaak héél lichte) verschuiving van kleurweergave, bijvoorbeeld naar blauw meent waar te nemen, is het tijd tot de aanschaf van een kleurcorrectiefilter over te gaan. Het vinden van het juiste filter kan wat experimenteren vergen: de „gradatie" loopt namelijk uiterst langzaam op. Heeft men eenmaal het juiste filter te vw^ pakken, dan heeft U althans over de e.ejf. kleurverschuiving geen hoofdbrekens meer te duchten. Dit laatste dus nog als toegift. Doe er Uw voordeel mee! Nog één vraag tot besluit: wéét U wat filters en lenzen gemeen hebben? Dat ze zoveel mogelijk stofvrij moeten Dat ze zoveel mogelijk STOFVRIJ ge houden moeten worden. Flauw? Misschien.neemt U e- de proef op de som, en control objectief en Uw filters., geen duimafdruk? Bravo! die men mocht ontvangen jxpositie, waren enorm. quickservicestation aan de zijde van de Vismarkt. Geprobeerd is dit station eveneens ondergronds te projecteren maar dat stuitte op onoverkomelijke bezwa ren van financieel-technische aard. Al leen al voor de luchtverversing in de „ondergrondse" waren dan voorzienin gen nodig geweest, die een lonende ex- -ploitatie onmogelijk zouden maken. Het servicestation is grotendeels van door zichtig glas geconstrueerd, waardoor het zo goed mogelijk is aangepast aan de historische omgeving. De gróte exhaus ter voor luchtverversing (ruim honderd duizend kubieke meter per uur) vormt t servicestation één functioneel Aan de kopse kanten van de ige en op enkele punten aan mde Prinsenkade wordt lucht parkeergarage heeft twee en kent één rijrichting, rechts van het acht met brede rcuit zijn de parkeerplaatsen met een minimum aan ruiimteverlies ge projecteerd. Vanaf de zijde Tolburgstraat, waar en kele dagwnkels verrijzen, rijdt men de garage binnen. Aan de zijde Vismarkt- straat komt men er weer uit. Langs de pompen van het servicestation of via de parallelweg belandt men weer in de verkeersstroom op de ringweg. Een nieuw verkeersplein, beveiligd met lich ten, zal in de naaste toekomst worden aangelegd ter hoogte van de richting parkeerhaven lopende Cingelstraat-Zout- straat, Nieuwe Prinsenkade en Vismarkt- straat. Aan de andere kant krijgt de Tolbrug- straat straks eenrichtingsverkeer naar de ringweg. In opdracht van het bouwbedrijf De ronie voeren Albouw Breda en Ko wegs Bouwmaatschappij Breda als deraannemers het werk uit, onder chitectuur van het Bredase bur Oomes en Bogaert. Technisch ad vis is Ir. A. Snellen. Naar verwachting de parkeergarage binnen twee jaar reed. Het havengedeelte, waarin straks „ondergrondse" ligt, behoort tot ste contreien van Breda. In 1355, gegevens van de Bredase heemkundi Jean Bergé jr., liet de toenmalige heer van Breda, Jan van Polanen, een begin maken met het ommuren van wat des tijds stad heette. Een stuk van de samen vloeiende rivieren Mark en Aa werd toen opgenomen in de verdedigingsgor del van grachten. Bij de samenkomst van Mark en Aa werd een tol gesticht en ter verdediging daarvan moet in het r Xrkeerkelder - De eerste onderkomens ■udige zaak en in Neder- knechten waren Iater de t aan de orde geweest. de Een ander uiterste is om bij het maken van kleurenfoto’s dan maar helemaal van het gebruik van filters af te stap pen: een maatregel die door haar simpele eenvoud weliswaar veel foute opnames In het oudste deel van Breda eist de king verkeerstechnische ontwikkeling een in- len g greep, die nieuw is voor Nederland. De historische haven gaat verdwif- ter voltooiing van een verkeersr...3 rondom de oude binnenstad. Omdat daar het parkeren in de toekomst verboden zal zijn, terwijl er al een tekort aan parkeerruimte is, heeft een particulier initiatief van het Bredase bouwbedrijf De Baronie met steun van de gemeente Breda geleid tot plannen voor een on dergrondse parkeergarage. De kost zullen naar schatting drie miljoen L_ dragen. Bijna driehonderd auto’s kunnen maakt in de „ondergrondse" een plaats vinden, dak kr In de straks uitgediepte en ontwaterde haven wordt over het volledig opper vlak een blokkendoosvormige betoncon structie aangebracht. Daarbinnen liggen de parkeerplaatsen en er overheen voert de ringweg. De Bredase haven .heeft de gemoederen tientallen jaren beziggehouden. In de hitte van het gevecht rondom de vraag: Haven dicht of niet?, kwam het tot me nige actie. En de leuzen, waarmee vóór- en tegenstanders van demping afwisse lend hun slagén thuis haalden, waren r.._. van de lucht. Al in 1937 besloot de opwaarts Bredase gemeenteraad tot havendemping jn feite maar op 14 juni 1950 werd de knoop naar definitief doorgehakt na een enerverend wijze debat. Bij het tellen van de stemmen denk' waren de voorstanders van demping ken i juist met één man in de meerderheid. Het initiatief van het bedrijf „De Ba ronie" bleek later uitstekend te passen in het stédelijk verkeersgeleidingspla" omdat bij uitvoering zoveel mogelij- wordt gestreefd naar parkeergelegen heid aan of vlakbij de ringwegen. Van daar dat het stadsbestuur alle medewer- kant echter ijk minder bril- hadden kunnen De heer J. F. G. M. Mutsaerts, oud-directeur van de N.V. Wollenstoffenfa- briek Frans Mutsaerts en Zonen te Tilburg en oud-voorzitter van de Tilburg- se Vereniging van Fabrikanten van Wollenstoffen, van de Federatie Neder landse Wolindustrie en van de Algemene Vereniging voor Wolhandel en Wolindustrie, is op het van 15 tot 20 juni j.l. in Berlijn gehouden 33ste Internationale Wolcongres benoemd tot "vice-président honoraire" van de Fédération Lainière Internationale, de wereldwolorganisatie. Van 1932 tot 1962 was de heer Mutsaerts voorzitter van de Algemene Ver eniging voor Wolhandel en Wolindustrie in Nederland en leidde als zodanig tot tweemaal toe het Internationaal Wolcongres, n.l. toen het in 1948 in Amsterdam en in 1961 in Scheveningen gehouden werd. De benoeming van de heer Mutsaerts tot vice-président honoraire van de F.L.I. heeft plaats gevonden op grond van de vele verdiensten die hij voor de Fédération Lainière Internationale heeft behaald. j aan de initiatiefnemers heeft wil- geven. De aanleg van e gaat verdwijnen een toekomstige ;en verkeersrlng niet zo’n eenvoudige zaak beschikbaar. De ondergrondse wordt Bre^ y twee meter veertig hoog en ongeveer 1 tweehonderd meter lang. Nadat de ha ven tot ongerveer twee meter is uitge baggerd, wordt ze ontwaterd, waarna er sten een nieuwe zandlaag in wordt gebracht. be- Bij de constructie wordt gebruik ge- --van steunkolommen. Het kelder- krijgt een zogenaamde balikloze con structie, ten dienste van het verkeer, dat er straks overheen wordt geleid. De parkeerruimte is niet hoger gemaakt om de waterdruk te beperken. Waren er geen kolommen, dan zou de con structie dieper moeten zijn. Teveel trek palen zouden nodig zijn geweest om de in dat geval te sterke waterdruk te neu traliseren. Janus Spijkers oogstte het vorig seizoen een groot succes toen zijn jeugdteams goede resultaten behaalden. Het elftal dat uitkwam in de landelijke jeugdklasse werd kampioen en het jeugd team dat speelt in de Brabantse jeugdhoofdklasse bezette een tweede plaats. ONS

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1964 | | pagina 7