WTTï ie P --Aj De helft de Raad (van Elf) bouwt aan de toekomst van GEESTELIJKE INJECTIES ge ine! Zondag Stedelijke Jeugdcarnavalsoptocht Een zware week staat ons te wachten Nuttige wenken voor de keuken onder men deelnemers ZN. Maskerade Willem II 9 organiseert Carnavalsbal Tijdens de Carnaval moet ook leven Route optocht jeugdcarnaval 795,- of démasqué? weer Het weer Hulde aan de Yvonne bespreekt ’t onderwerp van een vrouwenkrans al Pagina 2 Vrijdag 2 maart 1962 Pagina DE TILBURGSE KOERIER gang roept hij naar hier student van Puf- HARING VARIANT el 1962 er is geld HOE ZOTTER HOE PLEZANTER. •on 26604 YVONNE GELEVERD BEWIJS tr EXTRA TREINEN MET CARNAVAL Maandag 5 maart CARNAVAL IN LIMBURO HEERLEN Dinsdag 6 maart KERKRADE MAASTRICHT Woensdag 7 maart 593 VENLO WEERT CARNAVAL IN BRABANT BERGEN dinsdag 6 maart maandag 5 maart BREDA CHAAM Carnavalsoptocht. Kinderoptocht. Route 3 Romani RIJEN zaterdag 3 maart Route 4 De Beronnen Route 5 Apollo Route 6 Tirolers gratis! an een derge- bovengemel- rsnellingen Iegelijk •el compleet accessoires Den Bosch-Tilburg vertrek 0.54 (via Vugiht, Boxtel, Oister- wijk, Tilburg). uur. Reeds een originele Velo-Combi voor f 598.- Tilburg-Den Bosch vertrek 13.47 - aankomst 14.03 (normaal 13.53-14.53 enz.) DONGEN GILZE LEUR OOSTERHOUT ROERMOND SITTARD VALKENBURG tiuis spen naar Tem sen met plaatseljjk en krachtige win- 1 tot 13, vooral Den Bosch-Tilburg vertrek 0.01 - aankomst 0.20 Deze trein rijdt door naar Gilze-Rijen - Breda - Roosendaal. zondag 4 maart maandag 5 maart aanmeldingen Ook nu bestaat w inschrijving. Route 1 De Jantjes I Tafelbergstraat, Oerlesestraat, Transvaal- Inderoptocht. ïtocht. uur. Grote optocht. Boerenbruiloft. optocht. :ht mee n loos VOi blai Om twee uur zal de centrale stoet van het Tilburgse Jeugdcarnaval voor de derde maal van start 1 gaan. De route is als volgt: 1 Opstelling Kloosterstraat-Oude Dijk, Varkensmarkt, Biss. Zwijsen- straat, Paleisstraat, Willemsplein, ij Koningstraat, Piusplein, Kon. Juli- 1 anastraat, Heuvel (Hema-zijde)'i Heuvelstraat, Raadhuisstraat. 1 De stoet wordt bij de schouwburg i ontbonden. Morgen, dames, begint voor ons alle maal een heel zwaar weekje. U weet wel, met Carnaval is met onze mannen niet veel aan te vangen. Of heel veel, mis schien nog wel meer dan ons lief is. Je weet nooit hoe je het hebt en dat is al een van de raadselen, waarvoor we ons in dit zware weekje geplaatst zien. Het leuke van carnaval is echter, dat het ons alle kansen geeft om een hulpje i te zijn en de man gelijk. Nu kunnen we beter proberen om in deze dagen gelijk maandag 5 maart dinsdag 6 maart zondag 4 maart zondag 4 maart zondag 4 maart zondag 4 maart dinsdag 6 maart Wanneer je voor deze zotte dagen van Carnaval een „braaf” stukje moet gaan 1 schrijven, voel je je als die oneerlijke rentmeester van het evangeliemaak 1 er maar wat van. Het komt er niet zo I op aan. De meesten hebben toch wel wat 1 anders aan en op hun hoofd. Door de kijkgaatjes van het masker ziet alles er heel anders uit. Voor vele mensen is het trouwens een genade, wanneer ze eens hun gezicht mogen verliezen, als ze er tenminste een beter voor terug krij gen. Om die genade deelachtig te wor den, zetten we vandaag dan ook maar een masker op en kruipen in een andere huid. Wat zal het worden Generaal De Gaulle of ex-koning Faroek Jammer genoeg weten we nu al bijna zeker, dat we woensdagmorgen weer te voorschijn zullen komen als het doodge wone mannetje van altijd, dat braafjes over het oude, platgetreden paadje zal gaan. Toch is het goed en ook nuttig om eens een paar dagen de bloemetjes buiten te zetten. Wie dat niet kan be grijpen is een kniesoor. De kunst is al leen er voor te zorgen, dat het démasqué niet al te zeer tegenvalt. Liever straks weer het gewone mannetje dan een ont maskerd diertje. ^apkomst 1.27 4 weck. J weet eerde fa- ïvt is al- dan ook Ij zelf in hebt er taar daar dinsdag 6 maart zondag 4 maart maandag 5 maart maandag 5 maart maandag 5 maart zondag 4 maart zondag 4 maart maandag 5 maart maandag 5 maart dinsdag 6 maart zondag 4 maart maandag 5 maart zondag 4 maart maandag 5 maart zondag 4 maart die zijn daoge nog op deurbrengt, wier deur rinkel gestuurd veur Grote optocht in de stad. Kinderoptocht in de ochtend- Kinderoptocht. Grote optocht. ongeveer 14.30 uur. Grote op tocht. 15.00 uur. Grote kinderoptocht. Carnavalsoptocht (15.00 uur). 2.33 uur. Grote optocht 15.11 uur. Grote kinc 14.11 uur. Grote opU 15.00-17.30 uur. 15.0Q uur. P' Carnavalsopt KinderoptocH hospita riep: zolang in de gang Pietje: „Mor,. Meester: „Wae Pietje: „G zegd dat aan de man te zijn, met hem feest te vieren en met hem pret te maken. Als we dan toevallig toch nog een hulp moe ten zijn, dan valt het tenminste niet zo tegen. Zo gaat deze week, vooral in de eerste drie dagen enorm veel van ons geëist worden. Wij vrouwen moeten ook waakzaam zijn en onze mannen veilig door de eerste en de tweede helft van de komende week geleiden. Op straat, op de bals, kortom buitenshuis wil het ook wel meevallen. Maar ook in het eigen huis is oppassen geblazen. Met carnaval kan het veiligste nestje een grimmige burcht worden, vol valluiken en andere nare dingen. In ons eigen huis mogen wij onze mannen nu beslist geen seconde alleen laten. Onze goeierds zouden bij voorbeeld eens kunnen vallen en met een oor in een pedaal van een vreedzaam geparkeerde fiets terecht kunnen komen. Zulke griezeligheden en nog veel grieze ligere griezelheden hangen hen echt bo ven het hoofd. De woensdag is een heel kritieke dag. Als uw man woensdag mis schien met de trein mee moet, ga dan mee naar het station en zet hem zelf op de trein. We hebben eens een man gezien, die ging op Aswoensdag alleen naar het station en hij liep dan ook prompt door een klapdeur heen, hetgeen hem achteraf veel geld heeft gekost, om van de pijn en de schrik maar te zwijgen. Ja dames, we hebben allemaal een zware week voor de boeg. Ook deze week gaat weer bewijzen, dat wij vrou wen het zwaar hebben en er veel erger aan toe zijn dan de mannen, die over al op de klompen doorlopen. Een zware, afmattende week. Ach was het maar alvast zo ver. Rosmolenplein, Julianastraat, Willemsplein, I Dijk. Route 5A De school Rob. Fruynstraat gaat door de Oude Hoeksestraat, Hoef- straat naar het Rosmolenplein, waar ook de Vrolijke Vissers en de St.- Pie- terzangers aansluiten. Gezamenlijk gaat men achter Apollo naar de Oude Dijk. 6. En vraokc zoveel als: eigen zin. 7. En de Tilburgse Koerier is het er. blad dat nog Nederlands geld aanneemt. Waarom zou u het zich moeilijk maken? Beneden in de boven: „Woont man om twaalf uur - hang hem de worst da een om de nek. Misschien een later tijdstip naar. U loodje verwijderen want zelijk mee kunnen iets ha kanne s op de toon- ra ze in zijn wir valle en ie Pietje hil ik closetpapier gewoon. iting, tijdens de car- J ïdegedeeld door de eer een pachten rele ca- met f Koestraat, Heuvel, Kon. Piusstraat, Emmastraat, Paleisstraat, Markt, Oude -r': „Ja, leg hem maar ie gang" >rgen ben ik er niet meester." „Waarom niet, jongen?" „Onze pa heeft vanmorgen ge- t we morgen afbranden." Jantje was de klas uitgestuurd. Hij had een windje gelaten. Het hoofd der school zag Jan in de gang staan. Jantje lachte uit volle borst. Het hoofd der school wou daar meer van weten. Jantje vertelde wat er was voorgevallen. „Moet je daar zo om lachen, jongen?” het „Ik wel," zei Jantje, „mij stuurt ie eruit brie en zelf blijft ie in de stank zitten." Wd Voorafgegaan door een boerenkapel, sa mengesteld uit leden van Capelle St.- Jan, zullen de Beronnen met hun Prin- mwagen trekken vanaf Burgemeester d. Mortelplein, Berkdijksestraat, Kor- elseweg, Nazarethstraat, Kloosterstraat. Zij, die geen lid van een van de deel nemende verenigingen zijn, kunnen toch aan deze Jeugdcarnavalsoptocht deel nemen. Op verschillende plaatsen in de stad zijn tegen betaling van een kwartje deel nemerskaarten verkrijgbaar. Wanneer men in het bezit van een derge lijk bewijs is, kan men op bovengemel de routes aansluiten. Elzenstraat, Ceciliastraat (tot overweg), terug door de Ceciliastraat, Wilgenstr., Bredaseweg, Zomerstraat, Schouwburg- ring (achter Schouwburg door), Kloos terstraat Bij de overweg aan de Jan Heinstra zal de groep Gasthuisstraat aansluit* vreemd vond ging ook even heel met zijn oor tegen de muur staan teren. Na een poosje zei hij tegen de man: „Ik hoor niks." De man woordde: „Zo is het nou al twee weke... En na deze geestelijke injecties als u meer nodig hebt: op de bonte avonden hoort men nog veel meer (en erger) in deze trant aan het carnavallen: Uit gever, redactie en acquisiteur van blad wensen u drie prettige dolle da Met of zonder masker. Er voo achter. Als u er maar achter be 14.00 uur. Grote carnavalsop tocht, vanaf de Antwerpse straatweg. 14.44 uur. Carnavalsoptocht door het centrum. 14.45 uur. Kinderoptocht 14.00 uur. Kinderoptocht. 14.15 uur. Grote carnavalsop tocht. 14.00 uur. 14.00 uur. 14.00 uur. Carnavalsoptocht. 15.00 uur. Carnavalsoptocht. 14.00 uur. Carnavalsoptocht. 14.00 uur. Carnavalsoptocht. Kindercarnavalsoptocht. 15.00 uur. 14.30 uur. Kinderoptocht. Weersverwachti valsdagen, mec_D T.K. Zware Stadsschade Wisselvallig weer flinke hagelbuien den, windkracht boven onze stad. Daarom is ook dit jaar weer een grote uittocht te verws van onze stadgenoten. In vel< fé,s opslag, elders neerslag kans op zware geldschade. plein, Voltstraat, Bissch. Zwijsenstraat, Stadsstraat, Oude Dijk. Route 2 VGO-school Dr. Ariëns (Jan Truyenlaan), Broekhovenseweg en sluit aan bij Don Bosco-huis (Heikestraat). Met, beter gezegd, achter de Jantjes trekken deze groepen naar de Oude coewiets is eigenlijk maar met carnaval doe ik mijn Caspar Houbenstraat, Lourdesstraat, Hoevenseweg, Prinsenhoeve, Hoogvense- straat, Piusplein (westzijde), Emmastraat, Willemsplein, Paleisstraat, Markt, Oude Dijk. De wijkvereniging Jerusalem sluit ach ter de Tirolers aan. Route 7 Gurkese Turken en Hasseltse Schuit Wilhelminapark (CTM), Wilhehninapark (noordzijde), Smidspad, Goirkestraat, Wilhelminapark, Gasthuisstraat, Noord- straat, Nieuwlandstraat, Raadhuisstraat, Markt, Oude Dijk. Bij deze groepen lopen verder mee 't Höfke en Don Bosco (Wilhelminapark). Op alle routes wordt om een uur ge start, zodat men tijdig achter de Stads schouwburg kan zijn om meteen „in te schuiven" in de optocht, die daar om twee uur van start gaat. Individuelen: i patie. Alle blUv aval uit den boze. et zelfs al niet contr taal in zit. Voor dez voorkeur aan niet omwille van de smt dames, wat de gespeci« ieken ons in blik bereiJ“ _1 wel te duur maar 1 veel verrukkelijker dan v elkaar flodderen. Nogmaal geen controle op wat erin z gaat het hier niet om. We eerste helft van de week we ons dan nooit hoeven weggeraakte blikopeners, die niet open wil kan men gen de muur kapot slaan, i dat eens met een blikje nasi! En nu, Var dames, ons speciale camavalsreceptje. het Aan de derde stedelijke jeugd-camavals- optocht zullen de muziekkorpsen De Jantjes, Tirolers, Apollo, St.-Jan (boe renkapel) en de Romani deelnemen. De groepen en wagens die meetrekken komen van Heikestraat, Don Bosco, Judogreep, Jerusalem, VGLO-school, Maria Gorettihuis Jeugdwerk Gast huisstraat Goirkese Turken, Has seltse Schuit, Vrolijke Vissers, St.-Pie- terzangers, School Groeseind, carnavals vereniging, ’t Höfke, buurt en carnavals- ver. „De Beronnen”, „Legioen-carna- val”, Poona. Dinsdagavond waren de van deze groepen binnen. C er nog gelegenheid voor Groepen kunnen zich aanmelden bij het secretariaat Frater Wilfried (Fraters- huis Capucijnenstraat). Individuele deel nemers kunnen zich raison van een kwartje opgeven in de verschillende wij ken. Ons speciaal recept heet „Haring Vari ant”. Dit recept is bedoeld als een op- kikkertje voor de lusteloze momenten. Ingrediënten (voor een persoon)3 liter Kokla Kloka, 1 levende haring van het mannelijk of vrouwelijk geslacht, dat doet er niet toe, 1 eetlepel blauwe koeiemelk (blauwe koeiemelk is gemak kelijker te krijgen dan onafgeroomde koeiemelk. H.H. Landbouwers, let dus op dat u de goede melk neemt!), 1 goede geluidsterke radio. Gebruiksaanwijzing: Men drinke in snel tempo 2,5 liter Kokla Kloka. Met de laatste halve liter moet de levende ha ring mee naar binnen. Men blijft zich lusteloos voelen, maar dan komt de eet lepel blauwe koeiemelk. De haring, die aanvankelijk door de Meur van Kokla Kloka misleid, had gemeend dat het nacht was en had willen slapen, wordt van de melk misselijk (een veel voor komend verschijnsel) en gaat kringetjes zwemmen. Van de zwembewegingen van de haring en van de golfstroom wordt men in zeer korte tijd kiplekker en zeer levendig. In gevallen van hardnekMge lusteloosheid kan men als de interne zwembewegingen verslappen, een tweede lepel melk toedienen. Indien men volledig fit is, zet men de radio op zijn hardst aan. Men zoekt net zo lang, totdat men een weerbericht of een regeringsuitzen- ding in de luidspreker heeft. Het is dan zaak om snel met de buik voor het toe stel te gaan staan. De haring ergert zich dan dood en sterft geheel in overeen stemming met de bedoelingen van de dierenbescherming. Na zulk een „Haring Variant” voelt men zich weer 100 pet. uct ventje! Succes ermee, dames! (Vaa onze parlementaire redacteur) P- DEN HAAG, 5 maart. Blijkens een zon- felen?” dag bij de Staten-Generaal ingediend pe |jOI wetsontwerp wil de regering op korte zolano termijn overgaan tot het uitgeven van een brochure. Hieronder een greepje uit de ingezon den stukken van onze ministers. 1. ,,’t Is zwart, 's winters brandt het en 's zomers hangt het in de perenboom. Een kachel!! Maar die hangt toch niet in de perenboom zult u zeggen.Moet de minister toch zeker zelf weten, waar hij die wil hangen. 2. En weet u ook, waarom een olifant grijs is??? Dan ziet men hem beter als hij in een veld spruitjes staat. 3. En deze moet u zelf maar eens oplos sen. ,,’t Is zwart, T kruipt onder de grond en het stoot molshopen." 4. En u weet toch wel dat het overal om de centen gaat. Moet u betalen op de Amsterdamse manier met b.v. een piek, joetje, knaak of rooie rug, denk er dan zond om dat een lammetje geen wettig be- het, taalmiddel is, maar een klein schaapje, een 5. En tijdens feestelijke festiviteiten is het ook dit jaar gewenst twee schoenen te dragen. Zou de vraag bij u opkomen: „Hoezo". Dan is hier de verduidelijking: een linkse en een rechtse. In een gekkenhuis stond al een dag of veertien iemand met zijn oor tegen de muur in de gang. Een oppasser die dit Pietje, 'ne jonge de schoolbanke vadder naor de win hondebrood te haole. In de winkel gekomme maokte ie aldus zijn wense kenbaor. De winkelier wou zeker speule en ie vroeg Pietje of ze thuis echt inne hond hadde. Ja, zee Pietje. Of ie um dan efkes wou hale, zie de winkelier wir. i Pietje dee ut. Toen krig ie zijn honde brood. Een paor daoge laoter kwam Pietje wir in dezelfde winkel en vroeg nou kattebrood. Wir wier ie nie geleufd wir moes ie naor huis um de kat gaon haole. En wir krig ie z'n brood. Wir enkele daoge laoter kwam Pietje de j winkel nog es binne mee een doos onder z'n errem. Veur dé de winkelier vraoge zette Pietje de doos bank en de winkelier nam 1 haand, mer liet ze subiet w ■4 mee un vies gezicht keek 1 kaod aon. „Nou moet hebben," zee Pietje hil Vrijdagavond 2 maart organiseert de veteranenafdeling van Willem II in het Sportparkrestaurant een carnavalsbal. I Tribunekaarthouders, leden en suppor ters zijn met hun dames van harte wel- kom. Costumering is niet verplicht. De toegang is gratis en de aanvang is ge steld op 8 uur. HARING VARIANT MAKEN WIJ. Met carnaval stelt de keuken heel bij zondere eisen aan ons dames. U weet men heeft in deze dagen niet zulk _en behoefte aan krachtige en voedzame maaltijden en van het dagelijks eetritme komt helemaal niets terecht. Het is ei genlijk zo, dat een gezonde mens met carnaval helemaal geen eetlust heeft, al thans niet op die momenten waarop wij normaal met dampende schalen boeren kool plegen aan te komen draven. Toch is worst en vooral van dieë rookworst een heerlijk carnavalsvoedsel. Zondagmiddag derde maal J- valsoptocht trekken. In politie zijn groepen en i gende „aanlooi deze routes ei van de Stad Bij alle een uur _ag om twee uur zal voor de l de Stedelijke Jeugdcama- door de Tilburgse straten i overleg met de gemeente- i er voor de deelnemende muziekgezelschappen de vol- rioop-routes" vastgesteld. Al s eindigen in de omgeving stadsschouwburg, „aanlooproutes" zal om precies vertrokken worden. Pa ging zijn zoon opzoeken die aan „Hogeschool" studeerde Hij was met trein gekomen vanuit Zwolle. Hij ai veerde aan het station en ging daar met de stadsdienst naar 't Zand waar zijn zoon in pension was. snige Als uw semt. heeft, hs - om de later Ho „o. r geen trek ian om half snakt hij er op moet wel het ---dit zou hij abu sievelijk mee kunnen opeten hetgeen na tuurlijk consequenties heeft voor zijn constipatie. Alle blikvoedsel is met car naval uit den boze. Normaal kan men het zelfs al niet controleren wat er alle maal in zit. Voor deze dagen geven we de voorkeur aan de ouderwetse v Dit niet omwille van de smaak. U het dames, wat de gespecialiseerd siden. Het i het is d wat wij aals je - zit, mt prefereren de weck, omdat a te ergeren aan 3. Een weckfles, i altijd nog te- maar probeer nasi! En - dit jen. of er it. IOOM- te „Kijk eens in de poppetjes van mijn

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1962 | | pagina 3