duiiende/t I 1 EDAH OGEN OPEN lllllllllllllllllllllllllllllllllllllll ik nam André van Hilst N.V, BEURDEN huis Elke week gaan IE door de lage prijzen van EDAH DER- 1 II KASTEEL* Slasaus.. flacon 94 Spinazie l ...en verdubbeling van spaargeld 1 f I I I I I I lethi Gehakt groot blik100 2 literblikken erwten wortelen voor 97 cent - rlijke racantie Bella I SEN (dat was een uitkomst) igligging inige Zün- binnen- en. dskosten PUZZEL 59 ouw. 3 2 vervullen. natuurkundige beeldhouwer geschiedschrijver 1. Hendrik de Keijser bouwmeester archeoloog geoloog 2. Lieven de Keij Gunstige arbeidsvoorwaarden windmeter inhoudtsmaat werktuig 3. Xerometer muze minnedicht muzikale aanw. 4. Erato papiermaat 5. Bijkorf maanstand een diersoort metaal inktsoort 6. Wolfraam 6 15 schuilnaam statenloos naamloos vaartuig grondregister 9. kadaver Duits schilder Ned. schilder 10. G. du Bois Bij het inzenden van Uw oplossing kunt U volstaan met bijvoorbeeld 1 2, 2 3 etc. Veel succes. IAAT 121 iwnwn Aniiïnse* West). 20 ice ver en?” :ek 14 Tilburg vroeg Kauwgom 3 pakjes 10 Belegen kaas .100 gram 33 .literblik 59 (Vervolg op achterpagina) A Appelmoes Appelmoes een bekwame verkoopster Rep. in klaar Pironstraat 3 Diepenstraat 17 Hasseltstraat 285 Oerlesestraat 106 specialist in bruidsreportage g met U. riNGEN. Arn. Hamers H. de Leeuw Jos Mommers C. v .d. Sande Gratis bedrijfskleding Vakantie kan geregeld worden Uitvoerige sollicitaties te richten aan ons hoofd kantoor te Waalwijk, Grotestr. 107, afd. personeel is? Je..' C. de Bruyn Nassauplein 14 Tel. 30663 Drogisterij Vosters Broekhovenseweg 60 Tel. 21907 Drogisterij „De Veldhoven” Veldhovenstraat 56 Cruyssen Cools Hoefstraat 203 Tel. 25365 Tel. 20560 Tel. 20319 Tel. 22849 Tel. 22285 Tel. 24029 onzer met >or EN iebedrijf 13, Tilburg BOELEN, ’wasbaar, JAN DE COCK KOESTRAAT 151 (bij de overweg) II" VOOR UW JONGENSKLEDING "III F APABTE CCMMUNIEPAKJES H F SPORÏCOLBERTS BLAZERS MET BIJPASSENDE PANTALONS PRIJS VALT U BESLIST MEE! „Fiske; elooft ht t ze ons 7. priemgetal 8. pseudoniem lijk Frans Schilder declrische rakeling armvering Willem ll-straat 39-Tilburg Telefoon 21503 Voor een goede foto innen wij DELLEN naar drost-verf venlo bekend door HOLLAND-ENAMEL IM96 ‘t is de verf, waar letterlijk iedereen mee werken kan. En goed - én mooi Grote Eier-cake per stuk 69 Wat moet het zijn? Bij deze puzzel doen wij U drie suggesties aan de hand om te achterhalen wat overeenkomt met de ge vraagde pernonen of zaken. Oplossingen kunt U inzend en tot dinsdagavond 10 uur. dadel -e keek aan. et zo haastig gebakerd zijn, béste jongen,” zei hij. „Je zult jezelf nog ver raden voordat ik uitverteld ben, als je niet oppast. Weet je wel heel zeker, dat je er geen gewoonte van maakt, aardige meisjes op straat te kussen?” Franklin kreeg een kleur. In heel zijn toch vrij avontuurlijk leven had hij, naar hij zich herinnerde, nog slechts één meisje gekust. Hij had geen vrouwelijke verwanten gehad na zijn kinderjaren. tkvvj De enige kus, hem ooit door een vrouw woc gegeven, wist hij zich maar al te duide- middellijk door Fra lijk te herinneren. En terwijl hij naast was de stem welke de geniale detective verder wandelde, door de duisternis stond die vreemde situatie hem helder roe] en duidelijk voor ogen. Fiske keek hem nu en dan grinnekend aan. p „Och, je hoeft er heus niet over te blozen... misschien benijd ik je zelfs wel een beetje,” zei hij gemoedelijk lachend. „Waar was u dan? Hoe hebt u dat gezien?” vroeg Franklin schuld bewust. Abrikozen op sap per pot. 98 Zoetzure Augurken üterpot 98 Advocaat-wafels 200 gram. 49 Fruit-melange .150 gram..45 vraagt voor een van haar winkels te TILBURG Haring in tomatensaus 2 grote blikken 79 Leverpastei.groot blik 49 Choc-blok per pak 52 2 potten 95 .grote pot 89 De Dame. ogenblik stil. Toen iter vandaan een ant- heldere stem, on- iklin herkend. Het lij die eerste avond hulp had horen roepen. „Ja.... wat is er?” De eigenares dier stem mocht dan Molly, Jane of Helen genoemd worden, maar daardoor liet Franklin zich niet misleiden. Hij stond echter wel een beet- Slasaus zoetzureflacon 69 „Zeker,” antwoordde Fiske. „Ik ge- Igof, dat u haar kent nietwaar?” Franklin schrok daar even van. „Hoe dat „U vraagt u vermoedelijk af, hoe ik haar heb kunnen vinden,” viel de detec tive hem in de rede. „Zal ik het u ver tellen?” „Ik stel er heel veel belang in,” zei Franklin met een zenuwachtig lachje. „U herinnert u nog wel,” vervolgde Fiske meteen, „hoe de politie een stuk je grijs zijden franje in de moordnacht op de gang bij Blair aan een deur knop vond. Ik werk natuurlijk met de politie samen. Ze gaven me dat stukje een middag in handen en ik ging op on derzoek uit. Het was op slag te zien, dat het stukje afkomstig was van een zeer duur kledingstuk en ik liep dus de voornaamste winkels af. Eindelijk her kende een winkeljuffrouw de franje als afkomstig van een geïmporteerde avond mantel, die zij verkocht had. Ze zocht het in de boeken na en kwam tot de bevinding, dat die mantel verkocht was gelo aan iemand, die op het adres van kolo- dat nel Schumaker bleek te wonen. Na diens - woning een poosje bewaakt te hebben, ontdekte ik voor een der ramen een jongedame, wier kleren, naar mijn oor deel ongeveer van dezelfde maat moesten zijn, als de mantel volgens de winkel juffrouw geweest was. Ik besloot ter- or. stond een onderhoud met haar aan te meen gei vragen, maar ze bleek niet gemakkelijk door te te spreken te krijgen te zijn. Toen ik bevinding aanbelde en naar haar vroeg, kreeg ik van een nors uitziende vrouw, die me open deed, ten antwoord, dat een derge lijke jongedame niet daar in huis woon- „Misschien was ze al weg?” Franklin dadelijk. Fiske keek hem gemoedelijk glimla chend as „Niet „Odus je geeft het toe?” vroeg Fiske hartelijk lachend. Ze liepen een poosje zwijgend verder, tot Fiske de stilte verbrak. „Het ging dus volstrekt niet gemak kelijk, dat meisje te spreken te krijgen. Ik bleef daar urenlang in de buurt rond hangen in de hoop, dat ze zou uitgaan, maar dat gebeurde niet. Toen kwam ik op het idee over het dak van een vrij laag gebouwtje heen naar hun achter erf te gaan en daar te wachten tot ze door de achterdeur wellicht in de tuin kwamEerst wilde ze me in het ge heel niet te woord staan. Maar toen ik haar er eindelijk van overtuigd had, dat Ik vóór haar'en niet-tegen haar was en dat ik jou in de gaten hield en jij wel eens in moeilijkheden zoudt kunnen ko men, als ze niet eerlijk, alles wat ze wist, vertelde, deelde ze me mee, wat haar oom gedaan had en dat zij zelf van zins was, 't huis zo spoedig mogelijk te verlaten. Ze wilde me eerst niet vertel len, waar ze heenging. Maar na enig heen en weer praten, gaf ze me toch een adres op.” Fiske haalde diep adem. Franklin was zenuwachtig ongeduldig. „Ze had het tijdens ons gesprek heel vaak over je,” vervolgde de detective, „maar stond erop telkens weer te ver klaren, dat je niets afwist van de bij zonderheden van het geval, waarin we zoveel belang stellen. Ik geloofde haar. Feitelijk geloof ik alles, wat dat meisje me verteld heeft. Ze kwam me zo open hartig, zo „Fiske!” riep de jongeman uit. „Je haar dus ook? Je ziet zelf ook ischuldig Is! Je....” Franklin was 'dol van vreugde, maar hield zich toch plotseling in. „Heb je het al tegen de politie ver teld en haar signalement opgegeven?" vroeg hij gejaagd. „Nee, nog niet,” antwoordde Fiske tot grote opluchting van zijn metgezel. „Ik gerechtigd te zijn, nog een poosje werken, voordat ik van mijn bevindingen kennis geef aan de politie.” De detective bleef voor een bakstenen huis staan, dat er imposant uitzag. Blijkbaar moesten zij daar zijn. „Het zal je misschien opvallen, dat ik niet door de hoofddeur met je naar bin nen ga," zei Fiske, toen hij met Franklin een nauwe steeg inliep, waarboven „Dienstingang” stond. Aan het einde van die steeg bleef de detective voor een hek staan en schelde daar aan. Een vrouw gaf door de tralies ant woord. „Wat is er van uw dienst „Is Molly thuis??” vroeg Fiske. „Ze heeft haar uitgaansavond, maar Ik geloof niet, dat ze al weg is,” ant woordde de vrouw, en riep dan luide: „Molly!” Het bleef een kwam ergens acht lord. Het was een iA/TallHV drtnr Ftaol B hi HETi

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1958 | | pagina 7